Sovjetrussisch-Brits overleg gisteravond afgelopen Weerbericht Verwachtingen in Londen zijn niet hoog gespannen Eisenhower wil Russische leiders niet in Washington OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Residentie in Wassenaar van India's ambassadeur grotendeels uitgebrand il Morgen persconferentie in Londen Twijfel over vorderingen der Russen met geleide waterstof-projectielen Slechts een deel van de kostbare inboedel kon worden gered 11 4 Russische atoomgeleerde doet onthullingen Voorwaarden tot beheersen van H-bom vervuld Assemblée der W.E.U. tot oktober uiteen Overeenstemming in grote lijnen over bevoegdheden gouverneur Struycken Het woord is aan Waterstofbom op Eniwetok uit een vliegtuig KPM-directie ondervraagd over rondschrijven cfe-M0RRIS"i£4«X/ Compromis over landbouw subsidies in Washington Oorzaak nog onbekend Het weer blijft te koud voor de tijd van het jaar Doornik, Baden, De Braai en Ulmer krijgen faciliteiten bij verdediging Weerrapport 70e JAARGANG No 247 DONDERDAG 26 APRIL 1956 301e JAARGANG No 92 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur; Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze correspondent in Londen) Een half uur na middernacht zal in Londen het communiqué over de besprekin gen tussen de Britse regering en de Sovjet-leiders voor publikatic worden vrij gegeven. Morgenochtend vroeg wordt een persconferentie gegeven. De besprekingen zijn gisteravond officieel geëindigd. Het communiqué kan geen opzienbarend nieuws bevatten. Er is zo goed als niets bereikt, maar, zoals altijd, de deur blijft open. De resultaten van het bezoek zijn mager. Op de belangrijke punten is er nauweljjks van vooruitgang sprake, hoewel elke stap vooruit beter is dan stilstand. Er was in elk geval een hartelijker stemming dan in Geneve en er zijn in Londen ook meer bijzonderheden besproken. Er is iets bereikt voor nauwer cultureel contact en toerisme. Ook de handelsbetrekkingen schijnen iets meer te beloven. Het heeft een goede indruk gemaakt, dat Kroesjtsjev heeft gezegd, dat een ruil van Russische krab en Britse haring niet voldoende is. Over het export-verbod van goederen van strategische waarde, dat de Verenigde Staten zoveel mogelijk willen handhaven, zou Eden tijdens de conferentie Washing ton nog hebben geraadpleegd. De Ameri kaanse regering ontving elke dag een ge trouw verslag over de besprekingen. In het Midden-Oosten is er geen sprake van een overeenkomst, maar blijkbaar wel beter wederzijds begrip. Wellicht is de Britse regering bereid het recht van de Sovjet unie te erkennen, om via de UNO deel te nemen aan pogingen om een conflict tus sen Egypte en Israel te voorkomen. Men trekt in Londen de eerlijkheid van de Sovjetbedoelingen zeer in twijfel, na hun inmenging in Egypte en in andere Arabische landen en hun agitatie tegen het Bagdad-pact. Bovendien kunnen de Russen zich door een veto in de Veiligheidsraad laten gelden, als de toestand kritiek wprdt. Boelganin en Kroesjtsjev hebben gezegd, dat deze conferentie een eerste stap was. Er schijnt besloten te zijn vaker top- gesprekken te voeren. Een nieuwe top-con- ferentie tussen Groot-Brittannië, de Sovjet- Unie, de Verenigde Staten, Frankrijk en misschien China, schijnt in het vooruitzicht gesteld te zijn. Ten slotte zal men voorbe reidingen treffen voor inkrimping van de conventionele bewapening. Leden van de Britse regering hebben verklaard, dat het contact met de Russen waardevol was. Dit schijnt meer te zijn dan een diplomatieke beleefdheid. De lange onderlinge gesprek ken, al hebben zij weinig onmiddellijk resultaat opgeleverd, schijnen in elk geval de weg te hebben gebaand voor nader overleg. Waarschijnlijk zullen de Russen in ADVERTENTIE De Oudste LONDEN (Reuter) Dr. Ivan Koertsja- tov, de Sovjet-atoomgeleerde die premier Boelganin en partijsecretaris Kroesjtsjev vergezelt, heeft Britse geleerden in ver bazing gebracht door te kennen te geven, dat de Sovjet-Unie op de drempel staat van de beheersing van de energie der wa terstofbom voor vreedzaam gebruik. Hij gaf tijdens een lezing voor driehonderd Britse deskundigen in het centrum voor atoomonderzoek in Harwell, bijzonderhe den, die in de Westelijke landen als hoogst geheim zouden worden beschouwd. Een wetenschappelijke correspondent verklaar de. dat Harwell als gevolg van de onthul lingen van Koertsjatov in staat zal zijn de Russische proeven te herhalen en zijn eigen vorderingen aan te vullen. De Sovjet-geleerde zei, dat de Sovjet- Unie ver op Groot-Brittannië en waar schijnlijk ook de Verenigde Staten vooruit is in de wedloop om de waterstof-energie te gebruiken voor de industrie. Hij ont hulde' het verbaasde gehoor dat de Russen bij deze experimenten een temperatuur van een miljoen graden Celsius kunnen ont wikkelen, waardoor zij op de drempel staan van het verwekken van thermo- nucleaire energie (energie vrijkomend door fusie van waterstofatomen). Dit is de in dustriële wedloop van deze eeuw, want de winnaar zal de sleutel hebben tot het verkrijgen van onbeperkte hoeveelheden energie uit. gewoon water. Koertsjatov beantwoordde, volgens de berichten, alle vragen der Britse deskun digen zonder ontwijken en verstrekte ge gevens, die de Britten niet voorzien had den. Hij behandelde Russische experimen ten op het gebied van de fusie-reactie (het vrijmaken van energie uit waterstof door waterstofatomen bij zeer hoge tempera turen te fuseren tot helium). Dit gebeurt in de waterstofbom met vernietigende wer king. Het probleem der geleerden die voor vreedzame toepassingen werken, is het vrijkomen der energie te beheersen. De wetenschappelijke correspondent van de „Financial Times" schrijft, dat het schijnt, dat de Sovjet-geleerden, althans voor korte ogenblikken, erin geslaagd zijn de voorwaarden te scheppen voor het ver wekken van regelbare energie door de fusie van waterstofatomen. Volgens de cor respondent verklaarden Britse atoomge leerden, dat de verklaringen van Koertsja tov de tot nog toe belangrijkste mede delingen op het gebied van de beheersing van thermo-nucleaire energie voor vreed zame toepassing zijn. de toekomst voorzichtiger in het Midden- Oosten optreden, al hebben zij zich tot niets verplicht. Het bezoek van de Russen betekent geenszins dat de koude oorlog, de atoom-bewapening en de Sovjet-plannen voor economische penetraties zullen wor den stopgezet. Kroesjtsjev is echter vol vertrouwen, dat de Sovjet-Unie haar doel einden zonder oorlog zal bereiken. Hij zei dat de economie van hèt Sovjet-blok zal triomferen. De leiders van de Labour-partij hebben vanochtend van Boelganin en Kroesjtsjev, die morgen naar Moskou terugkeren, af scheid genomen. De lijst met namen van gevangen socialisten, waarover Kroesjtsjev zich zo heeft opgewonden, zal op een an dere manier aan de Sovjet-machthebbers wordéh overhandigd. Kroesjtsjev's ant woord dat hij niets te maken heeft met wat er in de satellietstaten gebeurde, klopt niet met de uitlating van Rakosi, de Hongaarse leider, die Beria de schuld van al het ge pleegde onrecht heeft gegeven. Er was, zoals de „Manchester Guardian" uiteenzet, geen reden voor Kroesjtsjev om te weige ren op deze zaak in te gaan. Het partij bestuur heeft besloten contact met Boel ganin en Kroesjtsjev te zoeken, omdat er in de socialistische Lagerhuisfractie een be weging gaande was om de Sovjet-leiders duidelijk te maken, dat niet iedereen in de partij het eens was met het optreden van de Labourleiders tijdens de maaltijd. De Sovjetleiders zullen vandaag het graf bezoeken van Karl Marx op de Highgate begraafplaats in noord-Londen. Claridge's, het hotel,waar de Sovjetleiders dinsdagavond receptie hielden, is meege deeld, dat de schade aan gebroken glaswerk en vernielde tapijten 21.280 gulden be draagt. De Russische handelsafgevaardigde Klirikov is beboet wegens openbare dron kenschap na de receptie. De rechter gaf hem vijf shilling boete, hetzelfde bedrag dat iedere Brit in een dergelijk geval moet betalen. (Van een speciale verslaggever STRAATSBURG, 25/4. - De Assemblée der West-Europese Unie heeft een sober debat gewijd aan haar begroting. In drie kwartier was zij er mee klaar en daarmee was zij aan het eind gekomen van het eerste deel harer tweede zitting. De be groting 1956 werd goedgekeurd. Op de najaarsbijeenkomst in oktober zal men de begroting 1957 vaststellen, zodat men van dat jaar af geheel bij is met de kalender. De voorzitter Edwards, voorzitter van de begrotingscommissie, wees erop dat de Asemblée van de W.E^U. een tussenvorm is tussen die van de E.G.K.S. en de Raad van Europa, wat haar mate van onafhan kelijkheid betreft, en op de geringe om vang van de begroting, welke slechts ruim een half miljoen gulden bedraagt, verge leken met een begroting van vier en drie kwart miljoen voor het parlement van de Raad van Europa, en een van vijf en een half miljoen voor dat van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap. WASHINGTON (Reuter en United Press) President Eisenhower heeft woensdag op een persconferentie in Washington ver klaard dat hij geen enkel nut zag in een eventueel bezoek van de Russische leiders aan de Verenigde Staten, zolang zich geen niéuwe gezichtspunten voordoen. Hij ver klaarde dat de punten waarop overeen stemming tussen de Sovjet-Unie en de V.S. gewenst is, volkomen bekend zijr Zij zijn op de twee conferenties die vorig jaar in Genève gehouden zijn, uitvoerig besproken. Eisenhower verklaarde ook dat hij het rapport ontvangen heeft van het gesprek dat Harold Stassen, zijn minister voor Ontwapening, dinsdag in Londen met de Russische leiders heeft gehad. Hij had het rapport nog niet bestudeerd, maar voor zover hij kon zien was er geen verandering itj de houding van de communisten ten op zichte van controle op de bewapening. Geleide projectielen President Eisenhower zeide verder, dat geleide lange-afstandsprojectielen alleen maar de bestaande enorme verwoestings kracht van de bommenwerpers zullen ver- Dwight D. Eisenhower groten en dat hun invloed du>s grotendeels psychologisch is. Dit was zijn commentaar op de bewering van de Russische partij leider Kroesjtsjev, dat Rusland binnenkort een projectiel zal hebben met een water stof-bom in de kop, dat overal in de wereld zal kunnen neerkomen. Eisenhower voegde er aan toe: er is een groot verschil tussen het bezit van zo'n ding als model in een laboratorium en de vervaardiging ervan in serie. Eisenhower verwierp elke suggestie, dat de Verenigde Staten de proefneming met de waterstofbom, die de volgende maand in de Pacific gehouden zal worden, zouden afgelasten. Hij zei, dat zulke proefnemingen onaf scheidelijk verbonden zijn aan de ontwik keling van de geleide projectielen. De president steunde uiteraard het voor stel van de minister voor Buitenlandse Za ken, John Foster Dulles, inzake een ver breding van de NAVO-basis. Hei zei, dat hij altijd van mening was geweest, dat de NAVO meer betekende dan alleen een mi litair instrument. Hij zei, dat Dulles sommige voorstellen zou doen in dit verband op de bijeenkomst van de raad van de NAVO in Patrijs be gin mei. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, John Foster Dulles, heeft woensdagavond in een toespraak tot het Amerikaanse genootschap voor internatio naal recht verklaard, dat de tijd zal komen, dat de Sovjet-leiders bereid zullen zijn „de nieuwe macht der moderne wapens" te on derwerpen aan de gemeenschappelijke wil van de wereldgemeenschap der landen. „Het moge schijnen, dat dit ogenblik verre is, maar wanneer wij de vele opzien barende veranderingen zien die van tijd tot tijd in de Sovjet-Unie zijn voorgeko men, behoeven wij dit vooruitzicht niet helemaal als een hersenschim te beschou wen". Hij zei, dat er een groeiende erkenning is van het feit, dat de vernietigende kracht der moderne wapens zo groot is, dat zij nooit het instrument mag worden voor het nastreven van de nationale doelen van één enkel land. In een officiële bekendmaking wordt medegedeeld: De minister-president van de Nederlandse Antillen, de heer Jonckheer, kwam naar Den Haag ~m besprekingen te voeren met de minister van Overzeese Rijksdelen naar aanleiding van een tussen de gouverneur en de Antilliaanse minister raad gerezen meningsverschil. De gouver neur heeft namelijk een landsbesluit, waar bij de portefeuilles onder de benoemde mi nisters worden verdeeld, nog niet getekend. De heer Jonckheer stelde prijs op een uit wisseling van gedachten omtrent de vraag welke bevoegdheid de gouverneur heeft bij een meningsverschil tussen deze en een minister of de ministerraad omtrent een ontwerp van een Landsverordening of een Besluit. De minister van Overzeese Rijksdelen a.i., achtte het gewenst van de gouverneur te vernemen welke opvatting deze van zijn bevoegdheid in geval van een menings verschil heeft en heeft hem daarop uit genodigd naar Den Haag over te komen. De gehouden besprekingen hebben ver helderend gewerkt. Over het vraagpunt be treffende de bevoegdheid van de gouver neur is reeds in grote lijnen overeenstem ming verkregen. Inmiddels is een bevredi gende oplossing ten aanzien van de con crete moeilijkheid, welke was gerezen met betrekking tot bedoeld Landsbesluit gevon den. De bezwaren, welke te dien aanzien bestonden, werden ondervangen door het treffen van voorzieningen van tijdelijke aard. Dit werd vergemakkelijkt doordat omtrent het beginsel niets van verschil van inzicht is gebleken. Het landsbesluit is thans vastgesteld. (Zoals in ons blad al is bekend gemaakt, kwam het geschil tussen gouverneur Struycken en de Antilliaanse ministerraad over de bevoegdheden van de gouverneur in een acuut stadium, toen de laatste zijn fiat voor de benoeming van een minister van Justitie - de heer Van der Meer - uitstelde, omdat deze zijn advocatenprak tijk niet wenste op te geven. Red.). DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S, Etienne Rey: De eenzaamheid is het vaderland der grote geesten. NEW YORK (Reuter) De „New York Times meldt uit Washington, dat de waterstofbom die bij de ko mende Amerikaanse proefneming op het atol Eniwetok, een van de Marshall-eilan den in de Stille Oceaan, tot ontploffing zal worden gebracht, door een „B-52 Boeing"- vliegend reuzenfort zal worden afgeworpen. Dit vliegtuig is de nieuwe Amerikaanse bommenwerper, die zonder stoppen van het ene vasteland naar het andere kan vliegen. Functionarissen van de Amerikaanse commissie voor atoomonderzoek hebben bevestigd dat bij de volgende atoomproef nemingen in het gebied van de Stille Oceaan volgende maand een waterstofbom uit een vliegtuig zal worden geworpen. In de ambtswoning van de ambassadeur van India te Wassenaar is donderdagavond een flinke brand uitgebroken. De brand weren uit Den Haag en Wassenaar bestreden het vuur. Dat het niet meeviel blijkt wel uit de verheven positie van de brandweer man, balancerend op het topje van de Magyrus-ladder. Jungschlagers overlijden De president-directeur en de directeuren van de KPM zijn woensdag en donderdag ondervraagd door de Indonesische procu reur-generaal Suprapto, naar aanleiding van een rondschrijven, dat zij na de dobd van de heer Jungschlager hebben verspreid onder het personeel van de KPM. In het rondschrijven verklaarden de president-directeur, de heer De Koe, en de directeuren J. P. F. de Geus, D. J. Pronk van Hoogeveen en J. W. Brand, dat zij ten zeerste betreurden, dat de absolute on schuld van Jungschlager niet door een uit spraak van de rechter is kunnen worden bevestigd. In het rondschrijven zegt de directie dat zij altijd de nagedachtenis aan Jungschlagers integriteit en bekwaamheid in ere zullen houden. Het rondschrijven is in enkele Indonesische bladen gepubliceerd en heeft grote opschudding veroorzaakt. Het nationalistische blad „Suluh Indo nesia" beschuldigt vandaag de directie van de KPM zich te hebben gemengt in de binnenlandse aangelegenheden van Indo nesië; de Islamietische „Duta Masjarakat" dringt er bij de. Indonesische regering op aan krachtige maatregelen tegen de KPM te treffen. De procureur-generaal heeft inmiddels geweigerd mede te delen, of tot vervolging van de KPM-directie zal worden over gegaan. DJAKARTA (Reuter) De plaatsver vangend procureur-generaal, Abdul Moro, heeft aan de pers medegedeeld, dat nog twee andere leden van de directie van de K.P.M. zullen worden ondervraagd. Het in de Engelse taal verschijnende blad „Times of Indonesia" dringt aan op een vonnis in do zaak-Jungschlager, ten einde een einde te maken aan de „vergif tigde strijd" over deze zaak. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL 717162 MOTOROVERALLS ƒ49.50 WASHINGTON (Reuter) Na een con ferentie met president Eisenhower hebben de leiders van de Republikeinse fracties van het Amerikaanse Congres bekend ge maakt, dat zij zullen trachten te bereiken, dat het plan tot beperking van de Ameri kaanse landbouwproduktie onverwijld door het Congres wordt aangenomen. Het plan, dat voorziet in betalingen van ongeveer 1,2 miljard dollar aan landbou wers, die een gedeelte van hun land braak laten' liggen, is een onderdeel van de land- bouwwet, waarover president Eisenhower onlangs zijn veto heeft uitgesproken, om dat het een regeling behelsde, waarbij hoge steunprijzen voor landbouwprodukten zou den moeten worden betaald. Eisenhower wenst het plan ter beperking der produk- tie als een afzonderlijke wet te zien be handeld. Het doel van dit plan is de door de overschotten van landbouwprodukten ontstane toestand te verlichten. De Democratische voorzitter van de landbouwcommissie van het Huis van Af gevaardigden, Cooley, heeft een wetsvoor stel ingediend, dat tot strekking heeft de regering te machtigen "het programma voor beperking van het landbouw-areaal uit te voeren. Dit voorstel duidt op een wijziging in de houding der Democraten, die steeds hebben beweerd, dat de president reeds de bevoegdheid had tot het uitvoeren van het pian. Dit standpunt wordt bestreden door de Republikeinen, die beweren, dat deze bevoegdheid op het einde van dit jaar af loopt. Gisteravond omstreeks negen uur is brand uitgebroken in de ambtswoning van de ambassadeur van India. Het buiten goed is gelegen aan de Backershagenlaan 19 te Wassenaar. De vlammen ontwikkel den zich uiterst snel, maar alle bewoners wisten het gebouw te verlaten. De eerste en tweede étage brandden geheel uit; de parterre kreeg ernstige waterschade. Slechts een deei van de kostbare inboedel kon worden gered. Zowel de Wassenaarse als de Haagse brandweer rukten met groot materiaal uit. Sinds een jaar was de am bassadeur van India, de heer B. L. Kapur, op het grote landgoed met fraai park, „Meyland" geheten, woonachtig. Het buiten is een van de mooiste in zyn omgeving. Het is een fors, uit baksteen opgetrokken huis, met een groot middengedeelte en twee ruime zijvleugels. Beneden zijn de grote ontvangstzaal, enige kleinere zalen en de eetkamer van de ambassadeur. Even voor 9 uur gisteravond werd de brandweer te Wassenaar gealarmeerd. Om dat het een uitslaande brand betrof werd onmiddellijk de assistentie van de Haagse brandweer ingeroepen, die vrij kort na die van Wassenaar ter plaatse verscheen. Te middernacht zag het er naar uit, dat men de brand voor het grootste deel in be dwang had en dat met de nablussing kon worden begonnen. Dé brand, die door nog onbekende oor zaak ontstond in een zolderkamer, waar zich schakelkasten van de elektriciteit be vinden, werd ontdekt door de echtgenote van de ambassadeur, mevrouw Kapur, toen zij zich naar een speciaal ingerichte ge bedskamer op de tweede verdieping begaf. Zij zag grote rookwolken komen uit een kamer van het personeel. De brandweer werd gealarmeerd en men begon zoveel mogelijk de bezittingen uit het huis te halen. De jonge zoon werd direct naar een woning in de omgeving overgebracht. In korte tijd werden aan de voor- en achterzijde, alsmede van de ladderwagens af, grote hoeveelheden water op het bran dende gebouw gespoten. De tweede ver dieping aan de achterzijde was het eerst reddeloos. Het snelle vuur had inmiddels ook de beide vleugels van de grote be huizing aangetast. Allengs echter werden de vlammen minder en te middernacht was men de brand meester. Het was op dat ogenblik nog moeilijk te zeggen, welke ver nielingen op de eerste verdieping door het vuur waren aangericht, al zal zeker de rechtervleugel zwaar van het vuur hebben geleden en voor een groot deel zijn ver nield. Groot is ook de waterschade, die aan het overgebleven gedeelte van het gebouw werd aangericht. DE BILT, donderdag 10 uur: terwijl bo ven Europa de luchtdrukverschillen uiter mate gering zijn, handhaafde zich op het nordelijk deel van de Oceaan een flinke depressieactiviteit. De depressies worden nog steeds gestuurd door een ten westen van de Azoren gelegen gebied van hoge druk, dat zich met een barometerstand van 1036 mb in zijn centrum vrijwel onver minderd wist te handhaven. De gisteren ten zuiden van IJsland gelegen depressie is nu in de Golf van Biscaye aangekomen en volhardt nog in zijn zuidzuidoostelijke koers Nabij Newfoundland kwam een nieuwe depressie tot ontwikkeling, die naar het noorden beweegt in de richting van Groen land. In onze omgeving kwamen slechts kleine veranderingen in de drukverdeling voor. ,1-Iet in de hogere luchtlagen aanwezige lagedrukgebied verplaatste zich iets naar het noorden, waardoor de onstabiliteit van de atmosfeer afnam. Langdurige opkla ringen hadden tot gevolg, dat de afgelopen nacht op vele plaatsen weer nachtvorst voorkwam. In Eelde daalde de temperatuur op waarnemingshoogte tot 1 graad onder nul. In De Bilt en op Schiphol werd op 10 cm boven de grond een laagste tempe ratuur van 3 graden onder nul waarge nomen. Belangrijke veranderingen in het thans heersende weertype zijn er nog niet te ver wachten. De kans op buien is klein en het blijft te koud voor de tijd van het jaar. Het prachtige landhuis, dat in Engelse stijl werd opgetrokken, werd in de dertiger jaren gebouwd voor de industriëel de heer Weise. Het was verkocht aan de regering van India en werd bestemd tot residentie van de ambassadeur van India in ons land. Men heeft bij het uitbreken van de brand nog zoveel mogelijk uit het huis gehaald. Veel moest echter achterblijven, vooral op de eerste verdieping. Het is nog niet te zeggen hoe groot de schade is, die aan de inboedel en aan de persoonlijke bezittingen is aangericht. Deze persoonlijke bezittingen waren niet verzekerd. Behalve de ambassadeur van India en mevrouw Kapur waren op het terrein van de brand aanwezig de burgemeester van Wassenaar, dr. S. baron Van Wijnbergen en de commandant van de Haagse brand weer, de heer H. J. van Oostveen. Later kwamen nog de commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaa- sesz, de gezant van Iran, de heer A. H. Meftah, de hoofdcommissaris van politie in Den Haag, de heer J. H. A. Gualtherie van Weezei, de chef van het Kabinet en direc teur van het Protocol van het ministerie van Buitenlandse Zaken, jhr. mr. W. E. van Panhuys en anderen. De Nederlandse diplomatieke vertegen woordiging kan in de verdediging van de drie Nederlanders bijstand verlenen, heeft Sunarjo meegedeeld. Ulmer zal vrij zijn zijn eigen verdediging te kiezen, maar het Openbaar Ministerie zal niet toestaan, dat de Nederlandse diplomatieke vertegenwoor diging in deze zaak bemiddeling verleent, daar Ulmer een Indonesisch staatsburger is. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand 6» ..S U Helsinki onbewolkt ozo 0 0 Stockholm regen o 2 0,1 Oslo zwaar bew. O 5 0 Kopenhagen geheel bew. o 4 3 Aberdeen zwaar bew. wnw 4 3 Dublin zwaar bew. nw 6 2 Londen zwaar bew. o 6 0 Amsterdam onbewolkt windstil 2 0,1 Brussel nevel windstil 2 0 Parijs nevel windstil 8 0,2 Bordeaux nevel z 6 0 Grenoble onbewolkt windstil 4 0 Nice licht bew. windstil 9 0 Berlijn nevel z 5 5 Frankfort nevel windstil 4 0 Miinchen mist windstil 4 2 Ziirich nevel windstil 3 0 Genève half bew. nno 4 0 Locarno regen 0 9 4 Wenen mist windstil 5 5 Innsbruck regen wzw 6 2 Rome motregen no 12 0,1 Den Helder licht bew. matige w 5 0,1 Ypenburg onbewolkt zw. ono 2 0,1 Vlissingen onbewolkt zwakke o 4 0 Eelde licht bew. windstil 2 6 De Bilt licht bew. zwakke n 2 2 Twente zwaar bew windstil 4 0,3 Eindhoven licht Bew. zwakke o 4 0 Vlv. Z.-Limb. onbewolkt zwakke z 5 0,1 Neerslag laatste 24 uur. WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van don derdagavond tot vrijdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Wisselend bewolkt en bijna overal droog. Weinig wind. Weinig verande ring in temperatuur. 27 april Zon op 5.20 uur, onder 20.00 uur. Maan op 22.59 uur, onder 6.22 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 26 april Hoog water: 4.27 en 16.47 uur. Laag water: 0.08 en 12.28 uur. Vrüdag 27 april Hoog water: 5.03 en 17.25 uur. Laag water: 0.44 en 13.09 uur. ICCCCCOO.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1