Het wederzijds huwelijksbedrog in Heemsteeds Sportpark Jeugd in Bloemendaal geen last van de koude Plaats een Groentje Heden geopend lb P. J. van Esch jubileerde Amsterdamse Beurs G. Visser nam afscheid van dr. Huëtschool Gereformeerden vierden feest in Concertzaal Oranjefeest gecombineerd met kerkbouw-actie Jubileum G. Plugboer Ontvangst op stadhuis van amatcurtelers uit Amerika Scheepvaart CHAUFFEUR-BESTELLER bekwame verkoopster aank. verkoopster leerlinge nette werkster Vacantiekrachten 531ste STAATSIOTERIJ lekics DINSDAG 1 MEI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN 1 IN HEEMSTEDE begonnen de feestelijk heden met het traditioneel geworden jeugd- appèl op het Raadhuisplein, waarvoor de deelnemende deputaties van de scholen, sportorganisaties en jeugdverenigingen van uit drie richtingen naar dit verzamelpunt kwamen opgemarcheerd; telkens vooraf gegaan door een der plaatselijke muziek verenigingen. Precies om 8 uur werd hier onder plechtig tromgeroffel de Nederlandse driekleur gehesen; geflankeerd door veer tien oranjevlaggen, waarna de kinderen de beide vlaggeliederen zongen, begeleid door de drie muziekkorpsen met de heer L. ter Braake als dirigent. Na deze ceremonie werden zij vanaf het balcon van het raadhuis toegesproken door de burgemeester van Heemstede, mr, A. G. A. ridder van Rappard, Nadat vervolgens gezamenlijk twee cou pletten van het „Wilhelmus" waren gezon gen, werd dit jeugdappèl besloten met een défilé voorbij het raadhuis, dat op het bal con door de burgemeester en de wethou ders met hun dames werd gadegeslagen. De rest van deze ochtend was gewijd aan de kinderfeesten op het hoofdterrein van de Heemsteedse Sportparken, waar het ge zelschap Adrie van Oorschot de jeugd met twee voorstellingen op bijzonder aange name wijze wist bezig te houden. Het op treden van de sneltekenaar Van Oorschot, de accordenonist „Oom Juus" en de muzi kale clown Fantasio werd dan ook met enthousiaste reacties beloond. De kinderen ontvingen verder nog de gebruikelijke trac- tatie, waarna zij zich bij het einde der voorstelling in een snel tempo naar de kermisvermakelijkheden op het Wilhel- minaplein spoedden, om zich hier het reeds eerder ontvangen vrijkaartje met een rit in de draaimolen te laten honoreren. Des middags hebben de Heemsteedse Sportparken opnieuw een grote aantrek kingskracht op het publiek uitgeoefend door de traditionele volksspelen, waarbij een record aantal deelnemers elkaar de vele fraaie prijzen met enthousiaste animo hebben bekampt. Het gure voorjaarsweer heeft stellig ook een geducht nadelige invloed uitgeoefend op het aantal toeschouwers voor de avond- openluchtvoorstelling in de Heemsteedse Sportparken; waarvoor zij die desondanks de koude toch wilden trotseren, zich had den gekleed op een wijze, alsof het een bezoek aan schaatswedstrijden gold. En toch had het programma volle tribunes verdiend, want aan de samenstelling hier van was een verheugende zorg besteed. De inzet was reeds direct voortreffelijk: een charmant ballet door een vijfentwintigtal leerlingetjes van de Heemsteedse dans school H. van der Moolen op muziek van Chopin. De levendige choreografie was ontworpen door Henk van der Moolen en verder uitgewerkt door-zijn oud-leerling Leonard Sala, thans lid van het Scapino- ballet, die zich met zijn lenige sprongen als solo-danser onderscheidde. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, die hierna een toespraak tot het publiek hield, noemde het vertoonde ballet een blij begin van de avond. Vervolgens beschreef spreker de grote betekenis van Koninginnedag voor ons volk in al zijn verscheidenheid. Na deze aandachtig beluisterde rede volgde de opvoering van Pieter Langen- dijks klucht, in vijf bedrijven „Het weder zijds huwelijksbedrog", welke vooral in verband met de komende herdenkingsfees ten van deze achttiende eeuwse Haarlemse schrijver bijna een actueel tintje verkreeg. De voorstelling werd verzorgd door het bekende amateur-toneelgezelschap „De Plankeniers" uit Naarden, welk ensemble onder regie van mr. H. M. Planten ook in Heemstede kwam bewijzen, dat het deze reputatie niet zonder reden verworven heeft. Deze geslaagde dag werd besloten met het traditioneel geworden Oranje-bal op het Raadhuisplein, eveneens onder leiding van de'heer H. van der Moolen en op mu ziek van Bert Poelgeest's dansorkest „The black Syncopaters". Ondanks dat het weer allerminst heeft meegewerkt aan het welslagen van de vie ring van de verjaardag van Koningin Juli ana, heeft de jeugd van Bloemendaal zich maandag bitter weinig van de koude aan- gctrokken,en heeft zij opgewekt en met veel enthousiasme deelgenomen gan de spelen, optochten enz. Ook de ouders hebben zich niet onbetuigd gelaten en gaven zowel in Bloemendaal, Overveen als in Aerdenhout en Vogelenzang bij de verschillende feeste lijkheden van hun belangstelling bjijk. Onder de vrolijke tonen van de Christe lijke Muziekvereniging „Sursum" en het tamboerkorps dezer vereniging vertrokken maandagmorgen om negen uur de deel nemers aan de steroptocht, de leerlingen van alle Bloemendaalse lagere scholen, van de Hartenlustschool aan de Vijverweg, waar de stoet geformeerd was met een om weg naar de Donkèrelaan, waar de kinder spelen gehouden werden. Nadat de heer G. Stüvel, hoofd van de Bloemendaalse School Vereniging een kort welkomstwoord had gesproken, sprak de burgemeester, dr. D. H. Peerëboom Voller de kinderen toe, waarbij hij herinnerde aan de betekenis van deze dag. Na het zingen van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus namen de spe ten op het terrein van de Dónkere laan eer aanvang, die een prettig verloop hadden en waarbij versnaperingen aan de kinderen werden verstrekt. In het vuur van het spel voelden de kinderen niet veel van de kou. De rolschaatsenwedstrijd werd op de Ster- reboslaan gehouden, omdat deze zich beter voor dit doel leede dan de Donkerelaan. De wedstrijdleiding berustte bij de heer B. W. Solkamans. De voetbalwedstrijd tussen leraren en leerlingen van de ULO-scholen, die op het terrein aan de Donkerelaan gehouden werd, is met 4-3 door de leraren gewonnen. Het leerlingenelftal bestond uit leerlingen van de ULO, de Chr. ULO en de IVO-school. De heer B. W. Solkamans trad als scheids rechter op. Hoewel het des middags begon te regenen en iedereen bang was dat de lampionop tocht afgelast zou moeten worden, werd het gelukkig weer droog en omstreeks acht uur verzamelde zich een groot aantal jeug dige deelnemers bij de Hartenlustschool. Tegen half negen werd daar het startsein gegeven en vertrokken de kinderen met hun kleurige brandende lampions naar de Valc- kenburglaan, waar de stoet ontbonden werd. Een waardig slot van een geslaagde feestdag. In Overveen kwamen maandagmorgen alle leerlingen van de lagere scholen, ruim twaalfhonderd in getal, bij de schoolge bouwen bijeen en met de „Spaarncbazui- nen" voorop trok de stoet naar de gemeen telijke sportterreinen aan de Vrijburglaan. Het optreden daar van het kindercircus „Lamberta" uit Haarlem heeft de kinder schaar met diverse voorstellingen gedu rende de gehele ochtend vermaakt. Oo.\ van de zijde van de ouders bestond er veel belangstelling voor. Aan het begin van de avond werd de zeepkistenrace volgens afvalsysteem op de Bloemendaalseweg een groot succes. De zeepkisten-„coureurs" trokken vele belang stellenden. Op het dorpsplein te Overveen werden de feestelijkheden voortgezet. Daar werd een film vertoond, gevolgd door het optreden van de Tiroler kapel „De Alpenjagers" on der leiding van Willy van Bakel en na een geanimeerd openluchtbal werd het feest be sloten met een tweede optreden van de Tiroler kapel. Ook te Aerdenhout werd de dag vrolijk ingezet. De kinderen van de vier Aerden- houtse scholen trokken met vlaggetjes ge wapend, hetgeen aan het geheel een lieu- rig aanzien gaf, voorafgegaan door de post- fanfare naar het Goudsbloemplein, waar de aubade werd gehouden. Burgemeester dr. Peereboom Voller sprak de jeugd toe en wees op de betekenis van onze her wonnen vrijheid, zodat, wij deze dag thans in blijdschap kunnen vieren. Bij de Vondel school gingen ruim achthonderd ballonnen dc lucht in, waarbij sommige nogal wat moeilijkheden ondervonden door de straffe wind. De grote luchtballon met oorkonde ging echter goed de lucht in. De voIks- spelen op de Spiegelenburghlaan, o.a. de zeepkisten- en rolschaatsen races werden een succes. Voor de kleintjes tot acht jaar was er in de Vondelschool een speciale attraktie, namelijk een poppenkast voor de kinderen door de kinderen. De leerlingen van de R.K. opleidngsschool onder leiding van de heer N. A. Faase gaven hier zelf een alleraardigste poppenkastvoorstelling Aangezien het droog weer bleef kon de grote lampionoptocht des avonds ook door gaan, waarop een mooi vuurwerk aan de Catslaan en een openluchtbal aan de Spie gelenburghlaan het Koninginnenfeest in Aerdenhout besloot. Toen wij Maandagmorgen op het terrein aan de Kerkweg te Vogelenzang een kijkje bij de kinderspelen namen bleek, dat de kinderen verdiept in hun spel, geen last van de koude hadden. De dag werd ingezet met een dienst in de R.K.-kerk. De poppen- kastvertoning en de tekenfilm voor de kleu ters en leerlingen van de eerste klassen dei- lagere scholen waren zeer geslaagd en mej. Donkelaar, hoofd van de Graaf Floris-kleu- terschool boekte daarmede veel succes. De voorzitter van het Oranje-Comité, de heer P. J. Gerbrands, bood haar een boekwerk aan. Om tien uur namen de kinderspelen een aanvang, spelen met zeer veel variaties. Voor de jongens van diverse leeftijden ston den er de volgende wedstrijden op het pro gramma: balienrace, manden wedloop, een blikken bus-race, tonrollen, hindernissen op de fiets, kurk- en koekhappen én ten slotte voor de ouderen ruiteren. De voetbalwedstrijd tussen de leden van het Oranje Comité en de veteranen van Vogelenzang eindigde met 'n gelijk spel: 1-1 De feestelijkheden in Vogelenzang wer den besloten met een Oranjebal in het ver enigingslokaal onder leiding van de heer J. van Duin. Ontvangst op raadhuis Dinsdagmorgen werd de heer P. J. van Esch en echtgenote door burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard op het raad huis van Heemstede ontvangen, vanwege het feit dat hij een kwarteeuw zwemonder wijzer is aan de zwemvijver „Groenendaal" te Heemstede. De burgemeester deed zijn waarderende woorden vergezeld gaan van de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Vervolgens werd de jubilaris in één dei- commissiekamers van het raadhuis namens het gemeentebestuur toegesproken door de wethouder van personeelszaken, mr: O. H. van Wijk, die de tijd memoreerde dat hij zelf nog leerling van de heer Van Esch is geweest. Vervolgens sprak de voorzitter van het bestuur van de Stichting tot Exploitatie van Bad- en Zweminrichtingen, de heer H. M. van Unen, die de jubilaris sigaren en diens echtgenote een doos bonbons aan bood. Namens de collega's sprak de heer H. Hessels, die eveneens sigaren overhan digde. De voorzitter van hef jubileumfonds van de gemeente Heemstede bood de heer Van Esch de gebruikelijke jubileumenve- lonpe aan. waarna tof s'ot de directeur van de sportbedrijven van de gemeente Heem stede. de heer C. A. Schipper het woord voerde, die tevens sprak uit naam van de Heemsteedse Poloclub H.P.C. en die na zijn toespraak een fraaie mand met fruit aan bood. Des middags recipieerde de heer Van Esch te zijnen huize. 3-3'..% Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 9714 97% 317% 330 260 336 460% 334 336 205 397 785 781 108 200% 201 308 126% 146% 247 222 219% 231 76l3/m 163 61% 44% 80% 45% Openings koersen 97 97% 313 335 262 339 460 335 335 205% 407 y, 310 820 805 105 200 2C4 308 125 151 247 222 219% 231 79% 164 61% 44 83% 46 Onder grote belangstelling van de zijde der ouders nam op een ouderavond de heer C. Visser, onderwijzer en reeds een jaar lang waarnemend hoofd van de Dr. Huët school te Haarlem afscheid van het buiten gewoon lager onderwijs. De heer J. H. Lo- dewijks, gemeentelijk inspecteur van het onderwijs schetste de grote betekenis van het werk dat de heer Visser heeft gedaan voor het gehandicapte kind. Onder over handiging van een geschenk in enveloppe bracht hij de dank van het gemeentebe stuur over. Dr. J. P. Petersma, die veel met de heer Visser in de commissie voor de toelating van leerlingen samenwerkte, riep de pret tige herinneringen aan deze commissie op. Hij dankte de heer Visser voor de prettige samenwerking. De heer L. Carstens voerde namens de Nazorg het woord. .Juist door het werk bij de Nazorg was de spreker het duidelijk ge worden welk een grote invloed de heer Visser op zijn leerlingen heeft gehad en dat geen moeite hem ooit te veel was geweest als het het vel en wee van zijn leerlingen betrof. De Dr. Huëtschool heeft veel aan de heer Visser te danken. Namens het personeel sprak de heer C. van Hoik. Hij roemde de kwaliteiten van de heer Visser, in het bijzonder die als onder wijzer in het vak handenarbeid, dat voor de BLO-scholen van zo grote waarde is. Niet alléén het praedicaat hoofd der school of chef, zei de spreker, maar het goede voorbeeld dwingt eerbeied af. De heer Vis ser was een voorbeeld van ijver, werklust en plichtsbetrachting. Tenslotte bracht de heer Klomp, voor zitter van de Oudercommissie dank en hul de van de ouders over voor wier kinderen de heer iVsser tientallen jaren op de bres heeft gestaan. Hij deed zijn woorden ver gezeld gaan van een schemerlamp; me vrouw Visser ontving bloemen. Een grote menigte van jongere en oudere leden der Gereformeerde Kerk kwam maandagavond in de gemeentelijke Con certzaal in Haarlem bijeen om, zoals ook het vorig jaar, het Koninginnefeest te com bineren met de door haar opgezette AUB- actie. de Actie Uitbreiding Bouwfonds, waarvan de baten bestemd zullen worden voor de bouw van een kerk in Haarlem- Noord. Een grote groep medewerkers had zich er voor ingezet om een vrolijk feest programma te bieden: van de jonge meisjes die onder welluidende zang een vlaggen- demonstratie gaven tot de predikanten ds. II. Wier da en ds. P. de Ruig toe, die men respectievelijk aan een paraplu en in een namaak helicoptère uit de hoogte op het toneel liet zakken. Dit tot grote hilariteit van de aanwezigen, die hun predikanten nu eenmaal ook graag wel eens in minder alledaagse situaties aantreffen. Na het vlag vertoon bij de opening, waarbij het lied „O schitterende kleuren van Nederlands vlag" werd gezongen, hield ds. J. A. van Arkel een kort praatje waarin hij zeide dat de combinatie van Koninginnefeest met deze AUB-actie wellicht wat gewaagd aandeed maar dat zij toch zeker gerecht vaardigd is. De naam Oranje is altijd ten nauwste verbonden geweest met het be grip geestelijke vrijheid in ons land en het is de bedoeling om met de gelden van het AUB-fonds in Haarlem-Noord een monument der geestelijke vrijheid op te richten door de bouw van een nieuwe kerk. Onder de krachtige begeleiding van de jonge Teke Bijlsma aan het Cavaillé- Colle-orgel werden vervolgens twee. cou pletten van het Wilhelmus gezongen. Dit orgel werd deze avond alle eer aangedaan niet alleen met een goede vertolking van Bachs „Jesu bleibet meine Freude" maar ook als ondersteuning van de gemeen schappelijke zang van vaderlandse liederen onder leiding van ds. R. Wierda. De orga nist bleek ook een voortreffelijk piano begeleider te zijn voor de liedjes, die aan het AUB-fonds waren gewijd. De confé rence was in handen van Sjoerd Buwalda, die overigens in zijn speciale eigen schets jes beter voldeed, temeer daar hij door de vlotte afwerking in het programma nu en dan de „pointe" van zijn grapjes tot na een volgend nummer moest uitstellen. Er waren zeer goed verzorgde nummers bij, vooral de ritmische gymnastiek van groepen „fluorescerende" meisjes onder leiding van Henk van de Wateren en het Mozart-avondje waarop Jansje Bijlsma ge legenheid kreeg, haar zang te laten horen. Althans voor de helft van de zaal, want door de te grote afstand tussen haar en de microfoon was haar eerste optreden achter ir de zaal nauwelijks te volgen, zodat daar enig verklaarbaar rumoer ontstond. De zaal heeft zich vollediger kunnen amuseren met 't optreden van de sneltekenende Jan Hofman. Zeer vermakelijk was ook de activiteit van het optreden van „The mu sic kings", een tweetal beweeglijke jonge lieden, dat „Synchroon" speelde met een grammofoonplaat, zij het op een kartonnen piano, die het onstuimige ritme van Winni- fred Atwell niet overleefde. Vaart zat er zeker in het programma. Daarvoor ver dient de regisseur Jan Makkinga alle waardering, ofschoon de hoeveelheid van het gebodene het feest langduriger maakte dan velen verwacht zullen hebben. Maar dat zal in de meeste gevallen pas achteraf beseft zijn want de stemming zat er goed in. Bont was het programma zeker ook te noemen, het varieerde van een fijne decla matie van Els Buitendijk tot het spectacu lair „beestachtige" gedrag van een als aap verklede jongen, die van het toneel de zaal inwipte. De stand van het bouwfonds werd ter loops medegedeeld: er is reeds ruim f 71.700 ingezameld voor de nieuwe kerk. Zaterdag was de heer G. Plugboer, mon teur eerste klasse, wonende Reigerstraat 86 in Haarlem-Noord, vijfentwintig jaar in dienst bij het PEN te Bloemendaal. Met dit feit werd hij des morgens door de directie gelukgewenst en toegesproken door de economisch adjunct-directeur, de heer F. W. J. Straatenbroek, die hem een gratificatie overhandigde. Van het Provin ciaal Bestuur kreeg de jubilaris een bloe menhulde. Ook door de afdeling Telecom municatie, waarbij de heer Plugboer werk zaam is, werd hij gehuldigd en toegespro ken door de heren Th. Hoogestijn en H. Broekhuizen. Des middags ontving de jubilaris zijn naaste collega's en de heer G. E. Noordhof, voorzitter van het Jubileumfonds. Dat Haarlem en de bollenstreek wereld beroemd zijn door hun bloemen, blijkt wel uit het feit, dat talrijke amateur-kwekers uit de gehele wereld naar hier komen om te zien, hoe de Hollandse telers hun varië teiten kweken en hun kleurenpracht sa menstellen. Zo was hier de vorige week de „Came lia Society", mensen uit de Verenigde Sta ten, die zich in hun vrije tijd bezig hou den met het kweken van camelia's, zo kwam hier op Koninginnedag aan een ge zelschap leden van de „Rhode Island Hor ticultural Society", amateurkwekers, die zich in het algemeen bepalen tot allerlei soorten bloemen. Maandagmiddag kwam het gezelschap met een touringcar op de Grote Markt aan, waarna zij omstreeks half zes door burge meester en mevrouw Cremers in de Rid derzaal van het stadhuis werden ontvan gen. In een korte toespraak heette burge meester mr. O. P. F. M. Cremers de da mes en heren van de „horticultural socie ty" welkom, waarbij hij wees op de over eenkomst, die er bestond tussen de lief hebberij van deze gasten en de naam van Haarlem, dat immers de bloemenstad ge noemd wordt. Vervolgens vertelde burge meester Cremers nog iets over de geschie denis van de ridderzaal, waarbij de gasten uit de jonge Verenigde Staten zich zeer geïmponeerd toonden over de jaartallen, die van een eeuwenlange geschiedenis ge tuigden. Zeer verrast waren de Amerikanen toen, na de toespraak van de burgemeester, eni ge van Haarlems bekende bloemenmeisjes binnen traden, die de bezoekers tooiden met het product, waarvoor zij zelf zoveel belangstelling hebben, dat zij vanwege deze interesse een reis naar de andere kant van de Oceaan hebben gemaakt. Annenkerk, 1/5 te Nacala. Antonia,( 30 v. Tjilatjap n. Pladju. Argos, pass. 30 Ouessant n. Oran. Aegis, 39 450 m. n.w. Finisterre n. Curasao. Abbekerk. 30 te Hongkong. Adonis, 30 te Brighton. Almkerk, 29 te Bremen. Ampenan, 29 110 m. n.o. Fayal n. Alexandrië- Amsteldiep, 29 1300 m. o. Philadelphia. Amsteldi.ik, 29 765 m. w. Ccillys n. Le Havre. Alioth, 29 130 m. o.z.o. Bahia n. Rio de Janeiro. Amsteikroon, 29 710 m. n.n.o. Seychellen naar Sydney. Amstelvaart, 29 v. Le Havre n. Amsterdam. Andijk, 29 te Bremen. Angolakust, 29 te Takoradi. Atje Ray S, 29 270 m. z. Sable eil. n. H. Roads. Alderamin, 1 te Rotterdam. Almdijk, 30 te Lissabon. Alnati. 30 te Montevideo. Alphacca, 30 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Alwaki, 2 ie Bombay verw. Arkeldijk, 30 te New Orleans. Arnedijk, 1 te Rotterdam. Beninkust, pass. 30 Las Palmas n. Amsterdam. Banka, 29 510 m. n.w. Minikoi n. Belawan. Barito, 29 te Manokwari. Barum, 29 te Singapore. Baud, 29 t, Tj. Priok. Billiton, pass. 29 Wight n. Port Said. Bintang, 29 te Colombo. Blijdendijk, 29 470 m. z.o. Kp. Race n. Antw. Boissevain, 29 680 m. w.z.w. Sabang n. Belawan. Borneo 29 160 m. o. Anderhalfgr.kan. n. Djeddah. Breda. 28 670 m. z.w. Flores Az. n. Curasao. Britsum, 29 575 m. w. Ouessant n. Hamburg. Baarn. 1 te Rotterdam. Bali, 1 te Marseille. Blitar, pass. 1 Perim n. Djeddah. Bali, 30 v. Genua n. Marseille. Bloemfontein, 1 te Antwerpen. Boskoopu, 1 te Pimentel. Caltex Delit, 1 te Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 30 Gibraltar n. Rastanura. Caltex The Hague, pass. 30 Kpi -Vilano n. Ras tanura. Corilla, 1/5 te Bunju. Callisto, 29 845 m. n.n;'ó. Azoremm. St. Laurens. Caltex Nederland, 29 490 m. w.z.w. Ouessant n. Curasao. Caltex Pernis, 29 260 m. w. Finisterre n. Vliss. Castor, 30 te Port Au Prince. Coryda, 29 390 m. z.w. Freetown n. Trinidad. Crania, 29 770 m. w.z.w. Madeira n. Curacao. Charis, 1 te Oranjestad. Caltex Pernis, pass. 1 Ouessant n. Vlissingen. Celebes, 30 te Amsterdam. Cistula, 1 te Bombay. Cleoriora, 1 te Suez. Delfland, pass. 30 St. Paulsrock n. Recife. Delfshaven, pass. 30 Hoek v. Holland n. Emdcn. Dordrecht, 29 940 m. o. New York n. New York. Dorestad, 29 305 m. n.o. Sombrero eil. naar Curasao. Doris, 28 te Amsterdam. Diemerdijk, pass. 30 Scillys n. Southampton. Enggano. 20 te Port Said. Esso Den Haag. pass. 30 Muscat n. Rastanura. Esso Amsterdam, 29 160m. o.z.o. Port Sudan n. Rastanura. Etrema, 29 210 m. n.w. Finisterre n. Curagao. Esso Rotterdam, pass. 1 Perim n. Rastanura. Farmsum, 29 900 m. n.o. Bermuda n. Bermuda. Felipes, 29 v. Pulubukom n. Penang. Friesland SSM. 30 te Leith. Gadila. 30 v. Singapore n. Yokohama. Graveland, pass. 30 Madeira n. Recife. Garoet, 30 te Surabaja. Grootekerk, 30 v. Aden n. Mombasa. Gordias, 29 te Alexandrië. Graveland, 29 240 m. w.z.w. Lissabon n. Recife. Gaasterkerk, 30 v. Genua n. Port Said. Guineekust, 28 te Amsterdam. Hoogkerk, 1/5 te Singapore. Haarlem, 29 te Santiago de Cuba. Haulerwijk, 29 240 m. z.o. York n. Hampt. Roads. Heemskerk, 29 170 m. n.o. Diego Garcia naar Helena, 29 v. Trinidad n. Morrisville. Hera. 20 te La Guaira. Hersilia, 29 940 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Hestia, 30 te Port of Spain. Holland, 30 te Angoehe. Hilversum, 29 640 m. w.n.w. Fremantle n. Mel bourne. Hydra, 29 130 m. z.o. Ilatteras n. Port Au Prince. Hathor, 30 te Ceuta. Hector, 1 le Istanbul. Hermes, 1 te Amapala. Hos, 29 40 m. n.o. Pitboei n. Gotcnburg.. Indrapoera, 1 rede Cheribon. Japara KPM. 30 v. Surabaja n. Tj. Priok. Johan v. Oldenbarncvelt, 29 360 m. n.w. Diego Garcia n. Fremantle. Jupiter, pass. 30 Finisterre n. Tunis. Jason, 1 te Maracaibo. Java, 1 te Surabaja. Kara, 29 v. Tj. Uban n. Auckland. Karimun. 29 te Singapore. Kellia, 29 290 m. o.n.o. Fayal n. Maracaibo. Kieldrecht, 29 v. Chalna n. Madras. Kopionella, 30 te Destrehan. Kaloekoe. 30 te Merauken. Kermia, 29 60 m. w.z.w.t Bornhom n. Rotterdam. Korovina, 29 250 m. n.w. Finisterre n. Kopenh. Kota Agocng, 29 60 m. n. Bahamas n. Galveston. Krebsia,, 29 960 m. z.w. Azoren n. Maracaibo. Kalinga, pass. 30 Cochin n. Balikpapan. Kalydon, 1 te Rotterdam. Korenia, 1 te Rotterdam. Kota Baroe, 1 te Marseille. Leersum, 30 te Bremen. Leopoldskerk. 29 te Vlaardingcn verw. Leto, pass. 29 Kp. Bon n. Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 29 160 m. w.n.w. Port Said. Linge, pass. 29 Finisterre n. Dakar. Luna, 29 80 m. n. Bindings n. Rotterdam. Lekhaven, 1 te Rio de Janeiro. Maroeran, 30 te Padang. Maaskerk, 30 te Hamburg. Maureen, 30 te Vlaardingcn. Murena, 30 v. Hongkong n. Balikpapan. Mapia. 29 te Surabaja. Marisa. 29 370 m. w. Landsend t, Stanlow. Marisa, 1 te Stanlow. Maasland, 30 te Montevideo. Notos, 29 v. Alexandrië n. Rhodos. Oostkerk. pass. 30 Finisterre n. Marseille. Overijssel, 30 v. Port Said n. Oran. Omala, 30 te Malta. Ophir, 30 te Belawan. Oranjefontein, 29 380 m. z. Kp. Palmas n. Las Palmas. Oranje, pass. 1 Socotra n. Colombo. Polydorus, 30 te New Yorok. Phrontis, 30 te Makassar. Pendrecht, pass. 30 Ouessant n. Rotterdam. Peperkust. 1 te Takoradi. Poelau Laut, 30 te Amsterdam. Prins Willem 5, 1 v. A'dam n. Noordzee, proefv. Poseidon. 1 te New York. Prins Willem George Fredcrik, 1 te Le Havre. Raki, 1 te Djibouti. Ridderkerk, 1 te Mombasa. Scherpendrecht, 1 te Rotterdam. Str. Mozambique, 30 v. Singapore n. Honkgong. Sabane, 30 te Singapore. Stanvac Djirak, 30 te Sungeigerong. Stentor, 28 140 m. n.w.n. Fayal n. Barbados. Straat Makassar, 30 te Buenos Aires. Samarinda, 30 v. Napels n. New York. Schic, 30 v. Ceuta n. Rotterdam. Slamat, 30 v. Singapore n. Tj. Pandang. Teucer, 30 v. Aden n. Penang. Tomori, 30 te Belawan. Tabian, verrn. 30 v. Aleppy n. Cochin. Tiberius. 29 140 m. n.o. Barbados n. pto. Ordaz. Tasman. 28 v. Tp. Priok, 1/5 te Padang verw. Tjisadane, 30 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Tiba, 1 te Rotterdam. Utrecht, 30 te Port Sudan. Van Cloon, 30 v. Melbourne n. Sydney. Van Noort, 29 v. Hollandia n. Biak. Vasum, 30 te Rotterdam. Waal, 1 te Malta. W Alton Jones, pass. 30 Algiers n. Ph.delphia. Willemstad, pass. 30 Lizardhead n. Dover. iWtmarsum, 30 te Le Havre. Wonosari, 1/5 te Calcutta. Adelaide. Waterman, 1 te Port Said. IJssel, 1 te Bremen. Zeeland SSM, 30 te Cuxhaven. Zuiderzee, 30 v. Balbao n. Yokohama. KLEINE VAART Aldebaran, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Alja, 29 v. Antwerpen te Vlissingen. Astra, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Audavia, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Aardenburgh, 29 v. Rotterdam n. Stockholm. Admiraal De Ruyter. 29 v. Terneuzen te R'dam. Alpha, 29 v. Harlingen te Rotetrdam. Baltic, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Bloemgracht, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Betty, 30 v. Teugnmouth te Rotterdam. Bill S. 29 v. Swansea te Rotterdam. Bree Helle, 29 v. Londen te Rotterdam. Concepcion, 28 v. Asuncion n. Montevideo. Dinkel, 29 v. Grangemouth te Rotterdam. Eagle, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Erebus, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Express, 29 v. Middlesboro te Rotterdam. Ellewoutsdijk, 29 v. Goole te Rotterdam. Europa, 29 v. Rotterdam n. Londen. Frans van Seumeren, 29 v. R'dam n. Drammen. Finlandia, pass. 29 vlissingen n. Huil. Hast 1. pass. pass. 29 Vlissingen n. Boness. Iioc Vinces. 29 v. Grimsby te Rotterdam. Inspecteur Mellema, 29 v. Pt. Talbot te R'dam. Isis, 29 v. Londen te Rotterdam. Jokurma, 29 v. Antwerpen te Vlissingen. Jans, 29 v. Par te Rotterdam. Jan Kreumer, 29 v. Londen te Rotterdam. Leendert B, 29 v. Livorno te Rotterdam. Mado 2, pass. 29 Vlissingen n. Londen. Mariscal, Lopez, pass. 29 Kp. Frio n. Pto. Alegre. Mypuck, 29 v. Norwich te Rotterdam. Noordkaap. pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Oleum, 29 v. Rotterdam n. Londen. Paloma, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. President Roosevelt, pass. 29 Vlissingen n. Antw. Raket, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Ria, pass. 30 Vlissingen n. Terneuzen. Trompenburgh. 29 v. Kingslynn te Rotterdam. Wicma, 29 v. Vlissingen n. Londen. Wega, 29 v. Garston te Rotterdam. Westpolder, 29 v. Rotterdam n. Oporto. SLEEPVAART Noordholland, 28 300 m. w. Madeira n. Maracaibo. Blankenburgh, 29 v. Cuxhaven n. Valona. Ebro, 28 te Cristobal. Gele Zee, 28 250 m. w. Valentia Ierl. n. Dart mouth. Goeree, pass. 28 Kp. Bon n. Pt. Said. Hudson, 29 260 m. o. Aden n. Mersin. Humber, 27 v. India n. Aden. Noordzee, pass. 28 Jebcl Zukur R. Zee n. Kandia. Rode Zee. 29 v. Landskrona n. Stralsund. Witte Zee. 28 60 m. n. Anamba eil. n. Oran. Zwarte Zee, 29 60 m. n.o. Martinique n. Mara caibo. WASSERIJ VAN DER HORST Blekersvaartweg 19. Heemstede, vraagt bekwaam actief bekend in Amsterdam. Z.oekt U een bootte om te vissen? Wij kunnen plaatsen een met ervaring in het gehele textielvak. of Vacantie nader te regelen. Tevens voor een ochtend per week gevraagd: Textielhuis Na 6 uur: Kleverparkweg 160. Tel. 18783. Barteljorisstr. 6 - Tel. 12145 - Haarlem Wij vragen JONGENS (14 jaar en ouder) MEISJES (15 jaar en ouder) kunnen in de zomermaanden gedurende tenminste 3 weken (aaneengesloten) in ons bedrijf geplaatst worden om lichte werkzaamheden te verrichten. AANMELDEN op dinsdag 1 mei, woensdag 2 mei en donderdag 3 mei bij de Personeelsafdeling der fabriek, 's avonds van 7—8.30 uur. DROSTE'S "ACAO- EN CHOCOLADEFABRIEKEN, *.V, HAARLEM hoge prijzen 217f£ 5°0°_ 3926 2000 4838 1500 4708 17791 1000 .737 9871 13088 20152 1U345 121:00 12157 12422 12430 13147 13422 13677 "13908 13984 14272 14574 }4^ "Sf* 14980 15085 15337 15321 15505 15941 15971 16466 16721 16761 16765 17058 1^86 17339 17411 18274 18308 19092 20075 20934 20951 21036 21086 21384 21434 21553 21.">7o 211 i 1007 204 364 513 779 2014 311 530 702 874 3009 199 430 636 805 4015 146 361 691 892 5005 266 554 782 6056 337 590 777 960 7018 289 625 965 8054 214 332 655 742 981 9014 100 429 546 796 10062 275 633 905 11016 191 393 030 208 369 568 792 019 331 533 709 893 033 213 456 639 815 024 193 366 (21 895 043 ->31 563 784 069 3^0 607 781 979 081 306 637 978 065 217 425 662 752 022 113 442 562 813 063 308 694 043 250 402 039 212 370 621 S46 020 36.1 548 736 912 036 261 468 681 S24 028 211 375 732 900 046 336 588 796 123 379 625 7S7 113 314 785 983 084 224 468 683 759 040 168 460 624 826 101 421 742 068 268 435 060 077 124 241 282 297 421 435 446 648 651 655 9U3 908 911 029 066 095 365 366 389 549 557 568 747 748 753 932 071 097 132 '26S '293 306 507 517 523 712 722 738 830 S40 849 044 062 068 224 251 278 387 414 431 746 750 785 999 082 115 118 354 393 39S 609 617 634 S27 870 904 157 170 187 389 428 510 639 655 662 S19 877 S92 122 132 334 367 S'27 831 9S9 133 141 '232 256 501 518 687 691 SIS S32 047 048 177 181 464 475 638 664 882 922 105 127 454 460 749 772 051 062 258 341 477 495 691 703 932 939 149 214 526 540 773 775 prijzen van ƒ20.—: 126 158 198 199 684 718 729 740 742 761 762 840 849 855 303 311 316 349 870 916 939 993 448 466 481 196 12039 045 111 128 151 169 209 217 230 232 657 673 697 729 239 26'. 2S9 323 331 356 433 484 48S 505 939 945 988 514 51S 520 543 566 607 622 623 627 672 108 135 185 263 704 716 766 7S1 814 S18 876 893 896 950 431 464 479 502 96U 967 990 --Tl I90 13038 042 040 0ö6 122 154 169 207 222 263 763 11 832 83i 270 273 293 349 405 451 462 477 494 516 519 529 531 543 545 551 559 5S3 592 615 622 630 647 672 695 708 719 730 731 733 745 750 769 817 847 925 934 960 975 991 993 11006 019 069 082 087 152 153 162 165 168 210 219 345 353 370 371 396 401 402 436 445 464 484 508 523 531 536 547 585 600 607 615 056 696 749 781 791 858 879 942 954 961 H79 I504S OS0 090 105 154 156 181 195 279 333 350 365 379 418 419 433 442 484 579 638 651 655 704 740 746 761 835 856 861 878 899 930 944 951 960 982 988 998 10009 160 195 198 218 244 254 298 318 345 391 394 403 410 420 435 470 511 525 530 553 558 649 671 673 687 695 704 729 738 714 775 792 796 818 829 865 866 SS9 903 992 997 17041 069 097 177 192 200 276 313 314 315 348 354 357 358 360 380 393 398 437 460 467 470 484 588 616 623 718 723 735 755 763 771 774 810 828 869 929 951 18009 050 054 07S 12S 143 166 172 191 254 319 380 3S2 391 415 416 430 451 471 475 502 51S 548 555 560 564 570 585 619 636 681 714 7S0 790 856 862 868 S96 942 19012 053 067 070 093 107 119 128 133 172 190 210 220 248 266 288 290 294 305 321 332 380 415 429 454 462 483 4S5 521 580 586 589 597 602 605 622 660 674 678 687 710 720 793 808 S73 875 885 896 930 935 949 991 20000 20011 052 055 059 067 069 111 171 201 231 308 344 355 356 371 398 425 455 463 465 482 486 511 607 647 678 680 735 747 778 787 810 SI5 829 831 834 850 853 SS2 900 904 914 963 21002 010 025 061 074 148 180 196 228 244 267 306 308 312 323 432 443 447 461 462 513 518 559 615 679 697 718 818 844 S5S 893 898 960 974 140 146 341 346 556 571 747 754 933 971 107 112 308 330 432 438 804 813 185 225 420 441 735 757 944 993 221 241 539 544 669 673 905 917 183 186 356 372 576 589 763 7S3 977 115 138 332 354 465 524 87S 886 228 262 487 530 760 762 996 '258 282 566 589 690 712 921 951 189 211 213 228 237 401 423 476 543 574 841 901 921 927 933 146 166 182 190 197 283 284 C?9 306 312 528 534 552 558 594 697 712 716 724 732 851 920 950 951 968 068 069 092 343 35S 403 50S 520 542 711 717 791 955 986 227 249 259 567 604 627 779 805 857 078 101 104 111 138 159 178 280 320 323 356 359 361 382 441 469 494 521 537 579 625 VERBETERING. Prijzen van 200.21036 moet zijn 21066

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11