Boelganin en Kroesjtsjev zijn in Moskou enthousiast ontvangen uee MORRIS {e$MU6u{ua/!, Weerbericht Drukte in de bollenstreek ondanks het gure weer Vandaag veel buitenlanders verwacht Russische leiders weer thuis Het woord is aan DANSVREUGDE OP KONINGINNE-AVOND Maarschalk Tito in juni naar Moskou Op dag A en uur B in mei te Parijs verwacht Twee doden op Cyprus bij geweldplegingen Molotov en Kaganowitsj op receptie in Moskou voor Koninginnedag Vier Israëliërs gedood in het grensgebied bij Gaza Enorme toeneming dei- Amerikaanse criminaliteit Nieuwe naam voor het Rode Plein in Moskou Linnaeushof Rapport over 297 Chinese concentratiekampen Bussen met Russen beproefden circuit Dit jaar ook Haarlemmers naar de Kirchentag Einde van koude periode Weer rapport 11 70e JAARGANG No 250 DINSDAG 1 MEI 1956 301e JAARGANG No 95 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. TI 1 Tl 1 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- I B I ah ^J| Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen, redactie. Kedactie en Administratie Bijkantoor B™"1 1 a I Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, in Haarlem-Noord, Soendaplein, Iel. 12230. Jj JB ^J| yl^ B B 8 I I I ^^jB franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De Heemstedenaren hebben maandagavond kunnen dansen bij het raadhxiis, dat ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin feestelijk verlicht was. (Van onze correspondent in Parijs) President maarschalk Tito Aran Joegosla vië »al in .juni op uitnodiging van de Sov- jetrussiscbc regering en het Sovjetrussischc parlement een officieel bezoek aan de Sovjet-Unie brengen. In tegenstelling tot andere staatsbezoeken wordt over de ko mende visite van Tito aan Parijs het diep ste stilzwijgen bewaard. Het enige nieuws dat men van de Franse inlichtingendienst los kan krijgen, is dat de Joegoslavische maarschalk in de eerste helft van mei naar de Franse hoofdstad zal komen, vóór het bezoek van Mollet en Pineau aan Moskou. Dag en uur van aankomst, duur van zijn verblijf, alsmede het programma van het bezoek worden geheim gehouden. Dit ge schiedt vanwege het feit, dat, hoewel Pa rijs een bijzonder gastvrije stad is, er noch tans mensen rondlopen, die erg weinig sympathie koesteren voor de Joegoslavische dictator. „France Soir' weet te melden dat de ge heimhouding zo ver gaat, dat het opstellen van het program in een soort militaire code gebeurt. Het Franse protokol spreekt als gold het een invasie van „dag A" en „uur B" voor de aankomst, „dag C" en „uur D" voor het neerleggen van een krans op het graf van de onbekende soldaat. De invitaties voor de plechtigheden zijn al ge drukt, maar om lekken te voorkomen, heeft men dag en uur nog opengelaten. Volgens de laatste berichten, zou Belgra do hebben geëist, dat van de gewoonte wordt afgeweken om bezoekende staats hoofden in een open auto rond te rijden. Een dichte auto (en dan liefst gepantserd) lijkt de Joegoslaven veiliger. Het merk waardige is dat Tito heel wat rustiger in Parijs kon circuleren, toen hij voor de oor log als communistisch agent in Parijs zat, dan nu hij officieel als staatshoofd in de Franse hoofdstad aankomt. Mocht men willen gissen naar de datum van dit vriendschappelijk bezoekje, dan zijn er toch wel enige aanwijzingen. Waar de Franse regering het tot en met 6 mei bij zonder druk heeft met conferenties over de Europese Noordatiantische- en Midden- Oostelijke aangelegenheden, kan men veilig aannemen, dat het bezoek tussen maandag 7 en zaterdag 12 mei wordt ver wacht, hetgeen degenen, die snode plannen jegens Tito koesteren ook wel op hun vin gers nageteld zullen hebben. Tito wenst in zijn speciale, gepantserde trein te komen. NICOSIA (Reuter) Verzetslieden hebben zaterdag te Larnaca een Grieks Cyprio tische journalist op straat doodgeschoten. Er waren reeds eerder twee aanslagen op hem gepleegd. Hij was correspondent van het blad „Cyprus Mail", dat in het Engels verschijnt. Op de markt van Famagusta schoten twee verzetslieden een Grieks Sy rische koopman dood. Twee omstanders werden gewond. De daders ontkwamen in de drukte. De auto van een Britse officier werd in brand gestoken. Bij Paphos werd een bom geworpen naar een vrachtauto van het Britse leger. Op het vliegveld van Nicosia is een Dakota door een ontplof fing vernield, nadat vijftig Cyprioten, die deel uitmaakten van de onderhoudsdienst, waren ontslagen. De Griekse UNO delegatie heeft het UNO secretariaat een lijvig document overhan digd over wreedheden, die de Britten op Cyprus zouden hebben begaan. Het hoogste gezagsorgaan van de Griekse kerk op Cy prus heeft besloten zijn campagne van „passief verzet" te intensiveren en strikt de gedragslijn te volgen die aartsbisschop Makarios heeft voorgeschreven. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Molotov en een der eerste plaats vervangende premiers Lazar Kaganowitsj hebben de viering van de Nederlandse Na tionale Feestdag op de ambassade van Ne derland bijgewoond. Dit is de eerste maal sedert de oorlog dat enkelen van de hoog ste Russische leiders die viering hebben bijgewoond, i Zij brachten er een uur door, vriende- i lijk sprekend met de Nederlandse ambas- sadeur D. J. von Balluseck en andere le- i den van het diplomatieke corps. Molotov maakte de Nederlanders op goed-gehumeurde wijze verwijten over hun lidmaatschap van de NAVO en bracht de gebruikelijke Russische argumenten naar voren tegen het Atlantische Bondgenoot schap, maar dit werd blijkbaar toch niet serieus besproken. Molotov plaagde even later de aanwezi ge buitenlandse journalisten en zei: „U weet alles, wat hier gebeurt.... lang vooruit". JERUZALEM (Rcuter-AFP) Een Is raëlische woordvoerder heeft medegedeeld, dat zondag drie Israëlische militairen om het leven zijn gekomen door een Egyptische I mijn in het Israëlische grensgebied van j Gaza. Een Israëlische kolonist die door I Egyptische burgers werd ontvoerd, is j levenloos teruggevonden. Deze incidenten waren de eerste, die uit het gebied van Gaza worden gemeld, sinds de secretaris-generaal van de UNO, Ham- marsk.jocld dertien dagen geleden van Egypte en Israel schriftelijke verzekerin gen ontving, dat beide landen zich in het vervolg van vijandelijke daden zouden ont houden. Boelganin en Kroesjtsjev hebben zich bij hun terugkeer in Moskou, va een tiendaags verblijf in Engeland, weinig vleiend uitgelaten over het bestuur van de Britse Labour-Partij. De foto toont maarschalk Boelganin bij een van zijn verklaringen na zijn terugkeer in Moskou. Naast Boelganin staat (rechts) Kroesjtsjev en vervol gens Molotof. Tussen beiden in ziet men Malenkov, de Russische minister voor de elektrische centrales, die reeds eerder een bezoek bracht aan Engeland. MOSKOU (Reuter/AFP/United Press) De Russische leiders Nikolai Boelganin en Nikita Kroesjtsjev zijn maandagmiddag van hun bezoek in Engeland te ?>loskou teruggekeerd. Zij waren in Baltïsk ont scheept en van daar naar Moskou gevlogen. Tienduizenden inwoners van Moskou had den zich bij het vliegveld verzameld om hun leiders te verwelkomen. Nadat zij officieel waren ontvangen door leden van het centrale comité van de communis tische partij zei maarschalk Boelganin in een toespraak, dat het bezoek aan Londen „van grote politieke en praktische beteke nis is geweest voor de Russisch-Britse be trekkingen en voor bet gehele internatio nale leven". Hij zei dat het belang van het volk een verbetering eist in de Brits-Russische be trekkingen die een aantal jaren „tamelijk gespannen" zijn geweest. Boelganin sprak er zijn teleurstelling over uit dat zij bij hun bezoek aan Engeland geen gelegen heid hebben gehad om met het gewone publiek te spreken. Desondanks hebben zij de overtuiging gekregen dat de Britten geen oorlog wensen en vriendschap willen met de Sovjet-Unie. Hij voegde ei-aan toe dat Britse zakenlieden meer handel met Rusland wensen. Boelganin beschuldigde de leiders van de Britse Labourpartij ervan de bijeenkom sten met hem en partijsecretaris Kroesj tsjev te hebben gebruikt om anti-Russische verklaringen af le steken. „Hoe vreemd het ook lijkt, de Labourpartij was de' enige organisatie die ons bezoek trachtte te be derven." Maarschalk Boelganin zei dat er thans grotere mogelijkheden zijn voor politieke, economische en culturele betrekkingen tussen beide landen. Hij verklaarde ver volgens 'dat de resultaten van de bespre kingen en het bezoek als een succes kun nen worden beschouwd. Boelganin besloot met te zeggen dat Rus land zijn vredespolitiek zal voortzetten die is gericht op het versterken van de vrede en vriendschap over de gehele wereld. Nadat enkele andere leden van het ge zelschap het woord hadden gevoerd, onder wie de Russische vliegtuigontwerper An drei Toepolev, nam partijsecretaris Kroesj tsjev het woord. Hij zei het bezoek aan Engeland als zeer nuttig te beschouwen. „Wij zijn van mening dat we goede resul taten hebben bereikt, in het bijzonder om dat de besprekingen werden gehouden na een lange periode van wantrouwen. De resultaten van de besprekingen" zo zei hij, „bewijzen dat als er goede wil aan wezig is, het mogelijk is samenwerking te verkrijgen tussen verschillende landen, on geacht hun sociale structuur". Kroesjtsjev gaf „bepaalde invloedrijke kringen in de VS" de schuld van het plaat sen van hindernissen op de weg naar het beëindigen van de koude oorlog, doch voegde hieraan toe: ..Toch geloven wij dat er ook in de VS tekenen zijn die wijzen op de wens dit te verbeteren". „De Russische regering wenst goede be trekkingen te onderhouden met de VS en wij zullen in die richting al het mogelijke doen." Sprekende over de moelijkheden tijdens hun bezoek met de Britse Labourpartij, zei Kroesjtsjev: „We zijn ervan overtuigd dat de aanvallen, die bepaalde leiders van de Labourpartij zich permitteerden, niet de instemming hadden van de massa van deze partij. Wij zijn ervan overtuigd dat de Labourpartij ons zal begrijpen en in die richting stappen zal ondernemen". Later werd een resolutie aanvaard waar in werd verklaard dat de „werkende klas se" van Moskou „met grote tevredenheid" kennis heeft genomen van de resultaten van de Londense besprekingen en de ge zamenlijke verklaring beschouwt als een „belangrijk document voor het handhaven van de vrede". WASHINGTON, (United Press) De directeur van het Amerikaanse Federal Bu reau Investigation (FBI) waarschuwt voor het feit, dat de toeneming van de crimina liteit in de V.S. bijna driemaal sneller gaat dart de toeneming van de Amerikaanse be volking. Kinderen onder de twintig jaar hebben meer dan de helft van alle misdaden in het afgelopen jaar gepleegd. Er zijn 11.4 percent meer kinderen onder de achttien gearres teerd dan het jaar tevoren. De misdaad neemt met 26 percent per jaar toe, de be- voiking slechts met 9 percent. De grote mislaad liep iets terug, maar zo weinig dat het niet als symptoom kan worden opgevat slechts 0.002 percent. Er werden meer dan twee millioen ontdekte misdaden gepleegd het afgelopen jaar. In 1955, zegt het rapport, werd elke vijf minuten een moord, een manslag, een ver krachting of een aanslag op het leven ge pleegd: werd elke drie minuten een auto gestolen; werd elke dertig seconden de een of andere diefstal gepleegd. PARIJS, (AFP) Radio-Moskou heeft vandaag bekendgemaakt, dat het „Rode Plein" in Moskou wellicht binnenkort een andere naam zal krijgen. „Er bestaan plan nen om het plein de naam van de onster felijke Lenin te geven", aldus dit bericht. Ondanks het koude weer heeft de bollen streek de afgelopen dagen bijzonder veel bezoekers getrokken. De „Keukenhof" kreeg op zondag 40.000 belangstellenden te verwerken en 25.000 op maandag. Er wer den zondag ongeveer 300 bussen geteld tegen maandag 250; daarvan was 41 per cent afkomstig uit West-Duitsland. Het parkeerterrein bij „Keukenhof" heeft voorts op zondag ruimte moeten bieden aan 4,5 tot 5000 auto's. Maandag bedroeg het aantal auto's daar ongeveer 2500. Onder de buitenlandse bezoekers bevonden zich opvallend meer Fransen dan in andere jaren het geval was. Buschauffeurs uit Frankrijk, België en West-Duitsland heb ben verklaard, dat de stroom toeristen uit hun landen, die vandaag, 1 mei, de bollen streek zullen bezoeken „bijna niet te ver werken zal zijn". Het gezelschap van Rus sische toeristen, dat zich op het ogenblik in ons land bevindt, heeft zich ook op de „Keukenhof" vertoond. De gasten zijn rondgeleid door een bollenkweker uit Lisse, die de Russische taal meester is. De verkeersdrukte in de bollenstreek is over het algemeen meegevallen, vooral om dat door het gure weer de fietsers die het verkeer het meest plegen op te houden grotendeels verstek lieten gaan. De „Linnaeushof" werd van vrijdag tot en met zondag bezocht door 15.000 belang stellenden. Maandag meldden zich 8600 be zoekers. Het publiek op zondag bestond voor 70 percent uit buitenlanders, welk aantal maandag daalde tot 60 percent. West-Duitsers en Amerikanen waren in de meerderheid, daarna volgden de Zweden. Fransen en Belgen. Ook de „Linnaeushof" verwacht de komende weken een grote toeloop van bezoekers. Drukte in de drie grote steden Dat vele buitenlanders thans naar Nederland komen, bleek wel uit de hotel bezetting in de drie grote steden. In Amsterdam was het zo vol Duitsers. Fran sen en Belgen, dat de logies-informatie- dienst 725 buitenlanders bij particulieren en buiten de stad onder moest brengen. De zondagavond was betrekkelijk rustig. Ook Rotterdam had zeer goed bezette ho tels en pensions; toch konden de 200 bui tenlanders die niet tijdig hadden geboekt, nog worden ondergebracht. In de haven stad zag men voornamelijk Fransen en voorts Duitsers, Amerikaanse soldaten en Belgen. Ook Den Haag zag de grote hotels volledig bezet en de kleinere hotels en pen sions goed tot zeer goed bezet. De minia tuurstad „Madurodam" in Den Haag ont ving zaterdag 2000 en zondag 6000 be zoekers, waarvan dertig percent buiten landers. Haarlemse hotels vol Ook Haarlem heeft de afgelopen dagen een groot aantal buitenlandse bezoekers ontvangen. In het Verkeershuis van Haar lems Bloei op het Stationsplein was een constante bezetting van vier man aanwe zig om de gasten te woord te staan. De ho tels waren de afgelopen dagen geheel vol. Vergeleken met voorgaande jaren valt er dit keer een grotere gedifferentieerdheid in nationaliteiten waar te nemen. De afgelopen week hebben zesduizend Fransen Haarlem bezocht. Per dag arri veerden er ongeveer zestig Amerikanen. Sedert de avondopenstelling van het Frans Halsmuseum op 1 april hebben 3280 personen van de gelegenheid gebruik ge maakt, het museum-in-kaarslicht te bezoe ken. Het avondrecord van dit jaar werd zaterdag bereikt. Op deze avond werden 300 belangstellenden verwelkomd. De We reldomroep was toen aanwezig voor het maken van een reportage over het museum en zijn bezoekers. Twintig miljoen mensen afgezonderd volgens internationale commissie BRUSSEL (Reuter) Volgens een rap port van een speciale commissie van on derzoek, dat spoedig zal worden gepubli ceerd, bevinden een twintig miljoen men sen, onder wie vijf miljoen intellectuelen, zich in 297 concentratiekampen in China. Dit is bekend gemaakt op een persconfe rentie te Brussel aan het slot van een bijeenkomst van de commissie. Het rap port wordt gepubliceerd door de internatio nale commissie ter bestrijding van concen tratiekamp-gebruiken, een particulier lichaam, dat in nauwe betrekking staat tot de UNO-organen en het internationaal verbond van vrije vakverenigingen. Het rapport is het resultaat van een onderzoek van bijna drie jaar. Er zijn driehonderd voormalige Chinese politieke gevangenen en ongeveer honderd uit China uitgewezen missionarissen gehoord. Van 4 tot 19 mei wordt in Luik de Bene- lux-gedachte gepropageerd, hetgeen ge schiedt in samenwerking met de Luikse middenstand. Aan de „Linnaeushof", die deelneemt aan de actie in Luik, is verzocht mede te willen werken aan de totstand brenging van een Belgische week in Haar lem, die dan na de actie in Luik zou kun nen worden gehouden. De „Linnaeushof" bereidt voorts een na tionaal seringenfeest voor, dat na de bol- lentijd gehouden zal worden. Aangaande de beide manifestaties zullen besprekingen worden gevoerd met de stichting „Haar lems Bloei". Een gezelschap Russische toeristen, in totaal 27 personen, heeft zondagmiddag een bezoek gebracht aan het circuit van Zand- voort, waar zij ontvangen werden door de directeur van het circuit, de heer J. Th. Hu- genholtz en het lid van het dagelijks be stuur, de heer J. P. C. Longayroux. Het oorspronkelijke plan, een gedeelte van de training voor motoren voor de komende internationale motorraces, uitgeschreven door de K.N.M.V. bij te wonen, mislukte doordat deze training, toen het. gezelschap om 5 uur arriveerde net was afgelopen. Doordat men in de bollenstreek door de grote drukte verlaat was, arriveerde men namelijk pas om 5 uur, inplaats van om 4 uur op het circuit. Dit nam niet weg, dat de Russen, die werden rondgeleid door de heren Hugenholtz en Longayroux en daar na per autobus een drietal rondjes over de baan ..draaiden", opgetogen waren over de prachtige ligging van dit circuit en de grote veiligheid, die uit de aanleg bleek. Het was de eerste maal, dat Russische toeristen het circuit bezochten, doch men was er zo enthousiast over, dat men besloot de be zichtiging ervan op het reisschema van alle nog volgende groepen uit Rusland te plaat sen, zulks in overleg met het reisbureau Lindeman, dat voor „Intourist" het Neder landse reisschema voor Russische toeristen regelt. ADVERTENTIE BARTELJ0RISSIR. HAARLEM TEL 13439? FERD. BOISTR, 48. ADAM TEL 717162 Sfurka Windjackets - Pantalons In Nikosia, de hoofdstad van het veelomstreden Britse eiland Cyprus, zijn de laatste dagen weer hevige gevechten geleverd, zvaarbij Griekse en Turkse Cyprioten be trokken waren. Een Turks-Cyprische politieman kwam bij deze schermutselingen om het leven. De foto laat zien hoe de politie een van de belhamels arresteerde. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S NicolaasBeets: De grootste vijand van het goede is niet de liefde tot het kwade, doch de valse schaamte voor het goede zelf. IETS ZACHTER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van dins dagavond tot woensdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met hier en daar wat regen of motregen. Iets zach ter. Wind tussen west en zuidwest, tot matig of vrij krachtig toenemend. 2 mei Zon op 5.11 uur, onder 20.08 uur. Maan op 1.34 uur, onder 11.03 uur. Maanstanden 3 mei 3.55 uur: laatste kwartier 10 mei 14.04 uur: nieuwe maan 17 mei 6.15 uur: eerste kwartier 24 mei 16.26 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 1 mei Hoog water: 7.33 en 19.59 uur. Laag water: 3.05 en 15.24 uur. Woensdag 2 mei Hoog water: 8.20 en 20.51 uur. Laag water: 3.43 en 16.04 uur. Verloopt alles zoals de Oecumenische Raad Haarlem zich dat voorstelt dan zal in augustus een groep inwoners van Haar lem en omgeving naar Duitsland reizen om in Frankfurt am Main een Kirchentag bij te wonen. Door de Evangelische Kerk in Duitsland zijn in de jaren na de oorlog reeds ver schillende Kirchentagen georganiseerd. De bedoeling ervan was om met de gemeente leden te spreken over de plaats, die zij in de wereld van onze tijd moeten innemen, waarbij bijzondere aandacht werd besteed aan de roeping, die zij hebben te vervullen. Zowel in Berlijn, als in Hamburg en Leip zig zijn zulke bijeenkomsten gehouden. Deze Kirchentagen hebben zich langza merhand ontwikkeld tot grootse oecu menische ontmoetingen, waar christenen uit alle delen van de wereld aan deel nemen. Met als hoofdthema: „Laat u met God verzoenen" wordt dit jaar van 812 augus tus de Kirchentag gehouden in Frankfurt am Main. Het uitgekozen thema zal wor den besproken in verschillende discussie groepen, waarbij men aandacht zal beste den aan de betekenis ervan op diverse levensterreinen. Het ligt dan verder in de bedoeling, dat de resultaten van de ge sprekken worden samengevat in een bood schap, die de Kirchentag tot de wereld zal doen uitgaan. Verder zullen verschillende culturele manifestaties plaats vinden. Zo zullen ten toonstellingen worden ingericht, filmvoor stellingen op het programma staan en kerkconcerten worden gegeven. Men hoopt, dat ook uit Haarlem en om streken een aantal deelnemers zal worden geboekt. De Oecumenische Raad van Haar lem en omgeving heeft namelijk besloten dit mogelijk te maken. Inlichtingen voor gezamenlijke deelneming kan men tot 15 mei inwinnen bij de secretaris van de Oecumenische Raad, mr. H. M. Kits van Heijningen, Wilhelminapark 13, Haarlem. DE BILT: Een storing in de hogere luchtlagen trok maandag over het noord oosten van het land en veroorzaakte daar talrijke buien. Vanmorgen bewoog ze in zuidoostelijke richting van ons af en boette aan activiteit in. In Scandinavië is de luchtdruk hoog. Het Azoren-hogedrukge- bied verplaatst zich in de richting van de Alpen. Tussen deze beide hogedrukgebie- den bevindt zich een verbinding, die in het komende etmaal over ons land zal liggen. Er zal daardoor niet veel wind zijn. Op de Oceaan neemt de depressie-acti viteit toe. Ten westen van Schotland ligt een oude oceaandepressie, waarvan het frontenstelsel in Engeland en Schotland regen brengt. Dit regengebied verplaatst zich heel langzaam naar het oosten. De toe nemende depressie-activiteit op de Oceaan zal de wind in ons land later wat doen toenemen uit zuidwestelijke richting. We mogen daarom zeggen, dat er een eind is gekomen aan de periode met koud weer. Een doorgaande temperatuursstijging is in zicht. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- to c £•- to "g 2 c toestand O - s n to z-2 Stockholm geheel bew. ono 11 0 Oslo licht bew. o 13 0 Kopenhagen geheel bew. n 5 21 Aberdeen regen z 9 0,4 Londen geheel bew. zw 14 0,1 Amsterdam zwaar bew. wnw 9 3 Luxemburg regen wzw 9 0,1 Parijs regen wzw 13 4 Bordeaux zwaar bew. w 14 0 Grenoble onbewolkt nw 9 0,4 Nice licht bew. nw 21 0,1 Berlijn geheel bew. wnw 10 0 Frankfort regen w 12 0,3 München regen w 9 0,4 Zürich nevel zzw 9 2 Genève nevel zw 13 0 Locarno onbewolkt windst. 21 0 Wenen regen nw 12 40 Innsbruck nevel windst. 10 13 Rome nevel ozo 14 19 Ajaccio zwaar bew. windst. 15 0,3 Den Helder zwaar bew. n 6 1 Ypenburg half bew. wnw 6 0,1 Vlissmgen onbewolkt zw 4 0 Eelde zwaar bew. nno 5 3 De Bilt geheel bew. wnw 5 1 Twente geheel bew. nw 6 4 Eindhoven zwaar bew. wnw 4 2 Vlv. Z.-Limb. zwaar bew. w 5 1 Neerslag laatste 24 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1