In 1955 bijna 1500 doden en 33.471 gewonden Israëliërs dwongen KLM-toestel te landen op vliegveld Lydda Weerbericht I OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT VOLKSPARTIJ Britse regering is opvallend hartelijk voor Von Brentano Stalins portret ontbrak niet - ook niet in Moskou - op 1 mei Verkeersonveiligheid in cijfers voor VRIJHEID en DEMOCRATIE Vlucht boven Israëlisch gebied Bemanning niet in arrest West-Duitse minister belooft het niet met de Sovjet-Unie aan te leggen WMJH Het woord is aan Zjoekov drong op paraatheid aan Tunesië wil als geli jke met Frankrijk spreken Har linger vissers: „Wij zijn beschoten door straaljagers" Onvoorstelbaar Gezant bij onderzoek Ontwapeningsoverleg dreigt te stranden in Londen M.s. „Bergsingel" aan de grond gezet na explosie Fraai voorjaarsweer Groothertogin van Luxem burg bezoekt ons land Nasleep van „dodenmars" op Amerikaanse marinebasis Weerrapport '70e JAARGANG No 251 WOENSDAG 2 MEI 1956 301e JAARGANG No 96 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. TeletooD 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie Redactie en Administratie. Bijkantoor In Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De stralende voorjaarsdag, die ons vanmorgen zo onverwacht kwam, overvallen, heeft in de grote steden een ware ren op de caféterrasjes veroorzaakt. Op het onvolprezen Rembrandtplein in de hoofdstad was tegen het middaguur nauwelijks een „plaatsje in de zon" meer te krijgen. Voor alle zekerheid hadden de zonnebaders echter hun overjassen maar meegenomen, want tenslotte maken twee meidagen nog lang geen lente althans niet in ons kille kikkerlandje. TUNIS (Reuter/AFP) Premier Bourgui- ba van Tunesië heeft op een persconferen tie verklaard, dat Tunesië niet met Frank rijk zal onderhandelen „zolang het huidige misverstand niet uit de weg is geruimd". Hij zei dit in antwoord op een opmerking, dat hij het laat voorkomen alsof de onaf hankelijkheid van Tunesië een voldongen feit is, terwijl de Franse regering van me- - ning schijnt te zijn, dat de onafhankelijk- leven verloren. Dat betekent ten opzichte van 1954 een stijging met ruim heid van Tunesië afhankelijk is van toe komstige onderhandelingen. Volgens Bourguiba zullen de onderhan delingen over de „Onderlinge afhankelijk heid" gevoerd worden tussen twee geheel onafhankelijke landen op voet van gelijk heid. Over de toetreding van Tunesië tot de Noordatlantische Verdragsorganisatie zei Bourguiba, dat eerst de diplomatieke ver tegenwoordiging van Tunesië geregeld zou moeten zijn. Overigens is hij van mening, dat het lidmaatschap van de NAVO dat van de Arabische Liga niet uitsluit. De soli dariteit van Tunesië met Algerië is een realiteit waarmee rekening gehouden dien de te worden. A Igerije Algerijnse opstandelingen hebben ten Oosten van Algiers een Frans militair konvooi in een hinderlaag gelokt en een Franse militair gedood. Een „grote bende opstandelingen" is in Noordoost-Algerije met steun uit de lucht in de pan gehakt. In Algiers hebben zich incid'enten voorge daan tussen de politie en mensen uit een Mohammedaanse begrafenisstoet, die niet de voorgeschreven route volgde. Een vijf tigtal Mohammedanen werd gewond. ADVERTENTIE De V.V.D. houdt op hedenavond 8.15 uur in Restaurant Rrinkmann aan de Grote Markt te Haarlem een vergadering, waarin Mevr. A. FORTANIER—DE WIT. lid van de Twee'de Kamer der Staton-Generaal zal spreken over: ACTUELE POLITIEKE ONDERWERPEN Drie opvarenden van de Harlinger kot ter H. A. 25 hebben bij hun terugkeer van het garnalenvissen op de Waddenzee ver klaard, dat zij in het Stortemelk tussen Vlieland en Terschelling door straaljagers zijn beschoten. De stuurman van de kotter verklaarde dat een straaljager naar be neden suisde en een vuurstoot gaf in de richting van het schip. Aan stuurboord spetterde het water in kleine fonteintjes op alsof er kogels in zee vielen. Dit gebeurde daarna nog tweemaal door dezelfde of andere straaljagers. De schipper en de beide andere beman ningsleden gingen ijlings van het dek naar beneden. Het schip werd echter niet ge troffen. De schipper verklaarde dat hij zich ver buiten de voor schietoefeningen aange wezen wateren bevond. Naar aanleiding van deze mededelingen heeft men op de vliegbasis Leeuwarden verklaard, dat de vissers zich mogelijk in de koers vergist hebben en zich wèl in verboden water bevonden kunnen hebben. Ook is het niet onmogelijk dat bij schiet oefeningen van straaljagers op een door een ander vliegtuig gesleepte schietzak ko gels bij het schhip zijn neergekomen. Wel licht heeft ook een straaljager tijdens de oefeningen enige kogelhulzen in zee laten va'len. De directeur van de Harlinger Visafslag en de voorzitter van de vissersvereniging ..Ons Belang" te Harlingen hebben bij de commandant van de vliegbasis Leeuwar den een protest ingediend. Vorig jaar hebben in ons land 1488 personen bij of na verkeersongevallen bet leven verloren. Dat betekent ten opzichte van 1954 een stijging met ruim 9 percent. Voorts werden bij verkeersongevallen in 1955 19.125 personen ernstig en 14.346 licht gewond. Dat is respectievelijk ruim 16 en ruim 11 percent meer dan het jaar tevoren. Deze cijfers komen voor in bet statistische bulletin van bet Centraal Bureau voor de Statistiek. Het bureau heeft berekend, dat bij 34.959 verkeersongevallen de betrokkenen lichamelijk letsel opliepen. Van het totale aantal ongelukken, 113.461, hadden 82.912 uitsluitend materiële schade tot gevolg. De PH-DAW, een foto-Dakota van de KLM Aerocarto NV, die sedert september 1955 karteringswerkzaamheden voor de Egyptische regering verricht, ten dienste van irrigatie- en landverbeteringsprojecten in een gebied, dat de Nyldelta omvat van de Middellandse Zee tot de grens van Sudan, en dat ten oosten begrensd wordt door de Roode Zee en het schiereiland Sinai, aan de oostgrens begrensd door Israel, is door vliegtuigen van de Israëlische luchtmacht gesommeerd en gedwongen te landen op de luchthaven van Lydda. De Israëlische militaire woordvoerder kolonel Nehemia Brosh heeft meegedeeld dat het toestel, dat een bemanning van vier Neder landers en een Egyptische luchtmachtofficier aan boord had, door Israëlische jagers tien mijl binnen de grens van Israel op ongeveer 40 mijl van Beersheba onder schept was, boven de plaats Makhtesh Ramon, in het midden van de Negeb-woesttfn. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft ook een onderverdeling gemaakt van het aantal ongelukken met lichamelijk let sel. Bij de 34.959 ongelukken was in 10.631 gevallen een fietser betrokken. Hiervan kwamen er 370 om het leven. De voet gangers kwamen met 6.572 gevallen op de tweede plaats. Hier vielen 454 doden. Bromfietsers vormen de derde categorie (5401 ongelukken, 229 doden), motorrij wielen op de vierde (respectievelijk 5466 en 176) en personenauto's op de vijfde (4002 en 187). Het aantal ongelukken waarbij bromfietsers waren betrokken is in vergelijking met 1954 gestegen met 55.7 percent, dat met auto's 11.4 percent, mei fietsen 0.4 percent, met voetgangers 6.7 percent en met motorrijwielen 19.9 per cent. Voor de bromfietsers betekent het aantal doden van 229 een stijging ten op zichte van het voorafgaande jaar met 67.2 percent. Van het totale aantal verkeersongevallen gebeurden er 60.634 in gemeenten met honderdduizend of meer inwoners, 26.145 in gemeenten met twintig- tot 'honderd duizend inwoners en 26.632 in de kleinere gemeenten. Ten opzichte van 1954 was de stijging in de grootste gemeenten het kleinst: 12.2 percent. In de middelgrote ge meenten was dit percentage 16.3 en in de kleinere 21.1. In de grote steden kwamen 341 personen bij of na een ongeluk om het leven, in de middelgrote 363 en in de klei nere 784. Dit komt neer op stijgingspercen tages van respectievelijk 9.3, 8.4 en 9.4. De gezagvoerder van de foto-Dakota PH-DAW van de KLM-Aerocarto is de 34- jarige vlieger derde klasse L. Ph. Reyn- tjes, die sedert 1950 in dienst is van de KLM. De overige bemanningsleden zijn: fotovlieger D. E. Schagen, radiotelegrafist tweede klasse C. H., Jansen, navigator H. Heyboom en cameraman P. Vandenborn. De bemanning is in het comfortabele hotel op het vliegveld Lydda ondergebracht. Zij slaat onder toezicht van Israëliërs en heeft gisteren in de vooravond toestemming ge kregen het vliegveld te Lydda te verlaten om een bezoek aan Tel Aviv te brengen. Na dat bezoek zijn de bemanningsleden teruggekeerd naar het hotel op de lucht haven. Het Egyptische bemanningslid wordt afzonderlijk gehouden. Hij draagt een khaki-uniform van de Egyptische luchtmacht. Wat zijn verhoor betreft is strikte geheimhouding voorgeschreven. Op het kantoor van de KLM te Cairo deelt men mede, dat het vliegtuig foto's maakte van het Egyptische deel van de Sinaiwoestijn met. het oog op mijnprospec- ties. Men kan zich niet voorstellen, dat het toestel boven Israëlisch grondgebied zou zijn gekomen. Het toestel is eigendom van de KLM, maar was gehuurd door een andere Neder landse maatschappij „Aero Cargo". De vier KLM-ers, die niet onder arrest zijn, hebben volledige medewerking ver leend aan het ingestelde onderzoek. De Nederlandse gezant in Israel, de heer G. Boissevain, nam deel aan het verhoor, evenals de KLM-dirgcteur te Tel Aviv. Alle kranten in Israel melden vandaag dat de Nederlandse gezant in Israel ge protesteerd heeft tegen het opbrengen van de KLM-dakota door Israel. Maar zowel het Israëlische ministerie van Buitenland se Zaken als gezant G. W. Boissevain heb ben tot dusverre geweigerd die berichten te bevestigen. Plaatselijke kringen te Tel Aviv zeggen dat de gehele kwestie van een protest waarschijnlijk beslist zal worden, wanneer is vastgesteld met welk doel de Dakota boven Israëlisch gebied zou zijn gekomen. Als blijkt dat het vliegtuig per ongeluk over de grens is gekomen wordt het voor mogelijk gehouden dat de Dakota vandaag nog zijn reis zal voortzetten. LONDEN (Reuter/UP) Harold Stasser.. de Amerikaanse vertegenwoordiger op de besprekingen van de ondercommissie voor ontwapening van de UNO te Londen, heeft op een persconferentie gezinspeeld op mogelijke mislukking dezer besprekingen Hij zei dat de verklaringen van Boelga- nin en Kroesjtsjev over de besprekingen een ongunstige invloed hadden uitgeoefend. Volgens Stassen is het voornaamste punt van verschil tussen de Sovjet-Unie en het Westen de weigering om met wederzijdse inspectie van uit de lucht in te stemmen. De Britse premier. Sir Anthony Eden heeft in het Lagerhuis verklaard, dat de onderhandelingen „in de war" zitten. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. 'HAARLEM TEL. 13439 FERD.' B0LSTR. 46 A DAM TEL 717162 VILTBLAZERS In kleuren ƒ45.— Vermoedelijk op mijn gelopen Het Nederlandse m.s. „Bergsingel" uit Rotterdam is dinsdag bij Karehamn aan de oostkust van het Zweedse eiland Oeland aan de grond gezet, nadat zich een ont ploffing op het schip had voorgedaan. De juiste oorzaak van de ontploffing is nog onzeker. Men vermoedt dat de „Bergsingel" op een mijn gelopen is. Een reddingsvaar tuig is bij de „Bergsingel" aangekomen. Van onze correspondent in Londen) Heinrich von Brentano, de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, heelt in antwoord op de Britse critiek op de bonds republiek de" verzekering gegeven, dat West-Duitsland zijn verplichtingen ten op zichte van de Noordatlantische Verdrags organisatie volledig zal nakomen. Hij trad niet in bijzonderheden. Aan een lunch van de buitenlandse persvereniging in Londen hebben Von Brentano en de jeugdige Brit se onderminister van Buitenlandse Zaken, Anthony Nutting, duidelijke taal gesproken. Nutting zei in een woordspeling dat liet een vreugde is zo spoedig na de jongste „bezoeking"' van de Sovjet-leiders niet alleen naar een bondgenoot en vriend te luisteren maar ook te weten, dat wanneer hij dezelfde dingen zegt als wij. hij ook hetzelfde bedoelt als wij bedoelen. Von Brentano zei het Westelijke stand punt te delen, dat er geen sprake kan zijn van ontwapening op grote schaal zonder een gelijktijdige oplossing van de grote politieke problemen, met name van de Duitse hereniging. Hij zei. dat de bonds regering" er niet aan denkt een geheime overeenkomst met de Sovjet-Unie aan te gaan en de Westelijke solidariteit te ver zaken. Hij zei te vertrouwen, dat noch de Britse nog enige andere geallieerde re gering een overeenkomst met de Sovjet- Unie zou sluiten ten koste van Duitsland. Een regeling met de Russen hangt, aldus Von Brentano. niet af van Duitsland of de Sovjet-Unie alleen, maar van de algemene Goedkeuring van alle in Genève vertegen woordigde mogendheden. Anderzijds zul- 'en wij geen discussies vermijden, als hier om gevraagd mocht worden, maar wij zullen ons niet in onderhandelingen be geven. Problematisch Op een vraag over de houding van de bondsrepubliek inzake de vroegere Duitse provincies, die thans in Russisch of Pools beheer zijn, antwoordde Von Brentano, dat van geen Duitse regering kan worden ver wacht af te zien van de aanspraak op deze verloren gebieden. Hij ziet dit vraagstuk als een onderdeel van de hereniging van Duitsland. Het Duitse volk zal misschien eens de beslissing moeten nemen die ge bieden op te geven, als daardoor de zeven tien miljoen Oostduitsers kunnen worden bevrijd in plaats van vast te houden aan het enigszins problematische recht op deze gebieden, aldus Von Brentano. West- Duitsland kan zich niet geheel losmaken van de verdenking, dat het verlangen van de Russen om tot een ontspanning te ko men, is ingegeven door de wens om consolideren wat zij hebben genomen. Hij vroeg zich af, nu er in Moskou gesproken wordt over Slalin-fouten in de Sovjet- Unie, of ook Stalin's' buitenlandse poli tiek zou worden gecorrigeerd. Het gehele Duitse volk staat, ondanks de oppositie die kennelijk afneemt, achter de defensie politiek van de bondsregering. Het zou verkeerd zijn onze defensielasten te ver minderen alleen om onze stoffelijke wei vaart te dienen, zelfs als dit ten koste zou gaan van onze vrijheid en veiligheid. Von Brentano zei dat Europa nooit één kan worden zonder medewerking van Groot- Brittannië. Over zijn besprekingen met de Britse regering, zei Von Brentano, dat het weder zijds vertrouwen tussen beide landen groeit en dat er vooruitzicht is op een goede en hartelijke verstandhouding. DE BILT, woensdag 10 uur: De maand mei gaat in met een welkome weersver- betering, doordat de koude noordelijke wind plaats moet maken voor een zwakke zuidelijke tot zuidwestelijke luchtstroming, die geleidelijk iets zachtere oeeaanlucht naar west-Europa transporteert. Vannacht was de voorste begrenzing van deze lucht tof in de provincie Zeeland doorgedrongen. Vlissingen meldde dan ook een minimum temperatuur van zes graden. In het noor den en oosten.daarentegen daalde het kwik tot beneden het vriespunt. Het vliegveld Eelde rapporteerde zelfs een minimum waarde van min drie graden. Op de Oceaan is de depressie-activiteit toegenomen en de belangrijkste depressie koerst met een tamelijk grote snelheid naar het zeegebied tussen Schotland en IJsland. De zuidweste lijke tot westelijke luchtstroming die zich nu naar west-Europa uitbreidt zal dienten gevolge nog iets zachtere lucht naar onze omgeving voeren. De fronten van een in betekenis afnemende storing ten westen van Ierland zijn weinig actief en hebben nagenoeg geen invloed op het weer in ons land, zodat ook morgen op fraai voorjaars weer gerekend kan worden met nog iets hogere temperaturen. De kans op nacht vorst is nu uiterst klein. Groothertogin Charlotte van Luxemburg zal van 5 tot 8 juni aanstaande een bezoek aan ons land brengen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Anonymus: Elk gedicht is louter woordende poëzie moet aanwezig zijn in de lezer en door de woorden worden gewekt. WASHINGTON, 1 mei (United Press) De „strafexcercitie" van een aantal Ame rikaanse recruten van het marinekamp op Parris Island in South Carolina, die zes doden kostte, heeft reeds een nasleep ge kregen. Een commissie van onderzoek heeft vastgesteld dat de sergeant, die de straf- mars midden in de nacht gelastte, dronken was. Hij zal voor een krijgsraad moeten komen. Bovendien heeft generaal Randolph McCal Pate, de commandant van het ma rinekorps het ontslag van generaal-majoor J. C. Burger als commandant van de basis Parris Island en de overplaatsing van een aantal andere officieren naar elders aan bevolen. LONDEN (Reuter/AFP) „Lang leve de eerste mei", aldus verklaarde de om roeper van radio-Moskou in het Russisch, Engels, Spaans. Duits en Chinees bij het begin van zijn verslag van de een mei viering op het Rode Plein in Moskou. De troepen op het plein werden door de minis ter van Landsverdediging, Zjoekov, geïn specteerd. Voor de parade begon, werden twintig saluutschoten gelost. Gedurende het voorbij trekken der troepen vlogen „Miko- jan"-straaljagers een nieuw t ype ge vechtsvliegtuig boven de traditionele parade. Maarschalk Zjoekov zei in een toe spraak op een tribune voor het mausoleum van Lenin en Stalin, dat bepaalde imperia listische kringen nog steeds vast houden aan de politiek van de koude oorlog. Daar om moeten de Sovjet-volken op hun hoede zijn, Bij de burgers gingen de sportslieden voorop. Zij voerden "afbeeldingen van Marx. Lenin, hier en daar ook van Stalin en leiders van de regering en partij met zich. Velen droegen de medailles, die zij bij Olympische-, Europese- en wereldkarn- pioenschaippen hadden gewonnen. Bij het voorbijtrekken van de deelnemers aan de te Cortina gehouden Olympische winter spelen verklaarde de omroeper: „Die had den de Canadese en Amerikaanse ijs hockeyspelers graag willen hebben". Defilerende burgers droegen een reus achtige kaart bij zich, waarop stond: „Hoe mooi is mijn geliefde vaderland". (De eer ste regel van een populair volkslied, waarmee radio-Moskou zijn uitzendingen opent). Arbeiders van elektrotechnische bedrijven droegen modellen van kracht stations en lieten statistieken met produc tiecijfers zien. Arbeiders van metaal- en textielbedrijven droegen grote zevens en achten mee, waarmee zij te kennen wilden geven te zullen pogen het werk van acht uur in zeven uur te doen. Buitenlandse correspondenten en diplo maten mochten, voor de eerste maal sinds de afloop van de oorlog, foto's van de mili taire parade nemen. Een groep jonge Rus sen. die een afbeelding van Stalin mee droegen, lachte, toen zij door buitenlandse journalisten werden gefotografeerd. Radio-Moskou nam in zijn uitzending gesprekken op met werkers van kracht- stations en Kolc'nosen uit verscheidene de len van de Sovjet-Unie en met de inzit tenden van een TU-104 straalpassagiers- vliegtuig, dat onderweg was uit Peking. Een jonge vrouw bracht groeten over aan andere landen en speciaal aan Londen, „waar onze leiders op vriendschappelijke wijze werden ontvangen". Peking In Peking werd de grote een-mei-optocht gadegeslagen door president Mao Tse Toeng en andere autoriteiten. Meer dan een half miljoen mensen trokken langs het podium vanwaar autoriteiten en gasten toekeken. Er waren een miljoen toeschou wers. Uit de voorbijtrekkende menigte klonken uitroepen als „wij moeten Taiwan (Formosa) bevrijden" en „streef naar ver mindering van de internationale spanning". In tegenstelling tot vorige jaren werden in de sloet geen portretten meegedragen. Op het plein waar Mao Tse Toeng stond, hin gen wel portretten van de Chinese presi dent zelf en van Stalin, Lenin, Marx en Engels. Óp Fomiosa drong president Tsang Kai- Tsjek in een een-mei-boodschap erop aan, dat de Chinezen op Formosa en in het bui tenland de arbeiders op het vasteland zou den helpen in de strijd tegen de commu nisten". In Belgrado sloegen dertigduizend men- son in hevige regenval een militaire parade gade. Toen president Tito verscheen, rie pen zij: „Tito, de held. Tito, de held". In Spanje werden, nu de een mei-dag ook door de Rooms-Katholieke kerk wordt gevierd, als de feestdag van Sint Jozef, de beschermheilige der werklieden, op de na tionale arbeidsfeestdag alle winkels en fa brieken gesloten. In Hanoi, de hoofdstad van communis tisch Noord-Vietnam, trokken zeventigdui zend personen, die afbeeldingen van com munistische leiders, onder wie Stalin, met zich voerden, langs president Ho Tsji- Minh. Premier Pham Van Dong deed in een toespraak tot honderdduizend toehoor ders een beroep voor het uitschrijven van een nieuwe Geneefse conferentie over In dochina. In Oost-Bcrlijn begon de beloging met een parade door een 2500 man van het nieuwe Oostduitse leger in oud-Pruisische stijl. T ypisck In Groot-Brittannië was het anders dan elders. De Britse socialisten en communis ten vieren de een mei-dag alleen op die da tum, wanneer hij op een zondag valt, an ders geschiedt de viering op de eerste zon dag in mei. De leider van de Labour party, Gaitskell, verklaarde in een een mei-bood schap dat „het democratische socialisme, die de Britse sociaal-democraten aanhan gen, niet ergens halverwege tussen kapi talisme en communisme in ligt. Het staat op een onvergelijkelijk veel hoger plan dan deze twee maatschappelijke vormen. Vrijheid en democratie zijn onafscheide lijk van het Britse socialisme", aldus Gaitskell. ADVERTENTIE C O F BUST HAARLEM, Houtplein hoek Raamslngel Tel. 14384 AMSTERDAM, v. Baerlestraat 154-156 Tel. 712054 (van hedenmorgen 7 uur) Weer s- toestand i ■o - c 2 .2 u> Stockholm zwaar bew. ono 10 0 Oslo onbewolkt nno 14 0 Kopenhagen regen Tl 6 0,2 Aberdeen zwaar bew. windst. 8 2 Londen onbewolkt w 16 0,1 Amsterdam nevel zo 12 0 Luxemburg mist n 10 2 Parijs zwaar bew. w 14 1 Bordeaux zwaar bew. w 17 1 Grenoble zwaar bew. no 12 9 Nice onbewolkt nw 18 0 Berlijn regen nw 8 11 Frankfort nevel zzw 10 0,4 München zwaar bew. wzw 8 1 Zürich regen z 9 6 Genève nevel windst. 10 16 Locarno half bew. nn w 18 0 W enen geheel bew. nw 12 0 Innsbruck nevel windst. 12 0 Rome weerlicht windst. 19 0,2 Ajaccio half bew. ono 15 0 temp. 7 uur Den Helder onbewolkt zw. zzo 7 0 Y penburg half bew. zw. w 5 0 Vlissingen zwaar bew. zw. z 9 0 Eelde mist windst. -0 0 De Bilt onbewolkt zw. zzo 2 0 Twente mist windstil 1 0,1 Eindhoven onbewolkt zw. zo 4 0 Vlv. Z.-Limb.mist zw. z 6 0 Neerslag laatste 24 uur. OCOCOCOCOCCODOCOCOOCOCOCOCGOOOÓOCCOOÓCOOOOOOOOCOCOOOOOO^ G LENTEWEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van woens dagavond tot donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Minder koude nacht met plaatselijk mist. Overigens wisselende bewolking en droog weer. Morgen ongeveer de zelfde middagtemperaturen als van daag of iets hogere. Zwakke, tijdelijk matige zuidwestelijke wind. 3 mei Zon op 5.09 uur, onder 20.10 uur. Maan op 1.58 uur, onder 12.09 uur. Maanstanden 3 mei 3.55 uur: laatste kwartier 10 mei 14.04 uur: nieuwe maan 17 mei 6.15 uur: eerste kwartier 24 mei 16.26 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuidcn Donderdag 3 mei Hoog water: 9.16 en 21.53 uur. Laag water: 4.23 en 16.57 uur. xxxxcoooc»oocoooocoooooooooooecoccooxx»»occoMoocooco

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1