De NAVO moet nodig worden gereorganiseerd - maar hoe Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Werkbezoek van Koningin aan Gelders rivierengebied cfc'MORRIS'iiLmjL/ Geen akkoord in Londen over Duitse bijdrage aan de NAVO Vorstin gebruikte lunch met boer Verbruggen, zijn vrouw en tien kinderen De Westelijke ministers gaan zich heraden over hetgeen zij niet moeten doen Het woord is aan. Westduitse regering wil dienstplicht van 18 maanden invoeren Straaljager stortte neer op hoogspanningsleiding Piloot omgekomen; deel van Twente zonder stroom Minister Luns moet rust nemen op doktersadvies DIPLOMATIEKE WEEK IN PARIJS Speurwerk naar kano met twee jongens Opvarenden in moeilijk- heden ter hoogte van Zandvoort Moordpartij in Marrakesj: tweeëntwintig doden In Algerije meer dan 200 opstandelingen gedood KLM-dakota in Israel vrijgegeven maar nog niet vertrokken Indonesië wenst geen wederzijdse ambassadeurs Sunar jo neemt geen maatregelen tegen KPM Mevrouw Jungschlager naar Nederland vertrokken Warm lenteweer Weerrapport Nieuwe voorzitter van De Nederlandse Dagbladpers 70e JAARGANG No 252 DONDERDAG 3 MEI 1956 301e JAARGANG No 9 7 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor io Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Btrecteur Hoofdredacteur: Robert Peereboora Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Darniate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal f 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Vandaag brengt Koningin Juliana een bezoek aan de Betuwe. Alvorens zij de tocht naar het Land van Maas en Waal via het pontveer TielWamel ondernam, was er een bijeenkomst in het districtshuis van het polderdistrict Tielerwaard te Tiel, waar de Koningin zich over het komgronden- vraagstuk in de provincie Gelderland heeft laten voorlichten. Komgronden zijn onren dabele gebieden, die men door ruilverkave ling, waterbeheersing, bodemverbetering en boerderijbouw produktief tracht te ma ken. Zij arriveerde om elf uur, nadat zij aan het Eek- en Wielse Veer door de com missaris der Koningin was begroet en de tocht door de stad Tiel haar langs een haag van vlaggende schoolkinderen had gevoerd. Ook de stad zelf had zich rijkelijk met vlaggen getooid. De Koningin werd bij het districtshuis begroet door de burgemeester van Tiel, de heer N. F. Cambier van Nopten, en de dijkgraaf van het' polderdistrict Tieler waard, mr. G. J. Kolff, burgemeester van Deil. Tijdens de bijeenkomst in het dis- Prins Bernhard heeft woensdag de nieuwe - zeegangstank van het Nederlands Scheeps bouwkundig Proefstation te Wageningen geopend door de golfopwekker in beweging te stellen. Op verzoek van de voorzitter van de Raad van Beheer, ir. J. Verschoor, en de directeur van het proefstation, prof. dr. ir. W. P. A. van Lammeren, draaide de Prins aan een handwiel op de sleepwa- gen en het onmiddellijk resultaat was, dat het bassin in heftige beroering kwam. Even later zond de door de Prins in beweging gezette golfopwekker flinke golven uit, die diagonaal door de tank liepen. De Prins liet zich door ir. G. Vosser de voortstuwing van het par af finemodel onder de sleepwa- gen demonstreren en de meetapparatuur op de sleepwagen. Daarna maakte hij met de genodigden een demonstratievaart op de sleepwagen door het bassin. Inmiddels was de golfopwekker op kleine golfhoogte versteld. Aan het einde van de 98 meter lange tank verliet het gezelschap de sleep wagen. Voor deze ultramoderne zeegangs tank, de enige ter wereld, bestaat zeer veel buitenlandse belangstelling. Door dit initia tief heeft het Nederlands Scheepsbouw- kundig Proefstation onbetivist internatio naal de leiding genomen bij het weten schappelijk onderzoek van scheepsmodel len in een sleeptank. Reeds heeft het NSP belangrijke buitenlandse opdrachten ont vangen, onder andere om adviezen te ge ven voor de hydrodynamische vormgeving van drie schepen van de Zweedse marine. Hiertoe kan thaiis te Wageningenhet golf patroon worden nagebootst van de Botni- sche Golf, opdat de scheepsbouwer reke ning kan houden met de invloed van de com.plexe golven van deze zee op de dienst snelheid en de koersstabiliteit van de te bouwen schepen. Ook worden in onderzoek genomen scheepsmodellen van een Belgische kanaalboot en van Deense tankschepen. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM - TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM TEL 717162 Veulen lederen Jassen 175. In de buurtschap Wiene in de gemeente Ambt-Deldcn is woensdagmiddag 'n straal jager neergestort. De piloot kwam om het leven. Het toestel vernielde de hoogspan ningsleiding Deventer-Hengelo. Verschei den Twentse gemeenten kwamen daardoor zonder stroom. Een brandstoftank van de straaljager stortte neer in de serre van een woning aan de Deldenerstraat te Hengelo en veroorzaakte een grote ravage. Persoon lijke ongelukken zijn in deze woning echter niet gebeurd. De straaljager, een Gloster Meteor, ver ongelukte tijdens het nemen van een bocht. Het toestel was met een tweede straal jager opgestegen van de vliegbasis Twente om een oefenvlucht te maken. Waarschijn lijk heeft zich in het toestel een ontploffing voorgedaan, waardoor de piloot het niet meer per schiettoestel kon verlaten. Brok stukken kwamen in de omtrek van het Twente-Rijnkanaal neer. Volgens sommige ooggetuigen is het toe stel met een andere straaljager in botsing gekomen. Van het neerkomen van een tweede straaljager is echter niets gemeld. Tengevolge van de storing in de electri- citeitsvoorziening stonden in Enschedé vele fabrieken stil. Delden, Ambt-Delden en vele andere plaatsen in Twente waren eveneens stroomloos. De straaljager werd bestuurd door de 24-jarige gehuwde eerste luitenant-vlieger F. W. Hoogsteden uit Enschedé. Uit een onderzoek is gebleken dat het ongeluk inderdaad het gevolg is van een botsing tussen het neergestorte toestel en het toestel, waarmee het van de vliegbasis Twente was opgestegen. Het tweede toe stel is behouden op zijn basis teruggekeerd. De minister zonder Portefeuille, mr. J. M. A. H. Luns zal met ingang van morgen op doktersadvies enige weken rust nemen. Htf zal naar het buitenland gaan. (Van onze correspondent in Parijs) MET DE AANKOMST VAN minister Dulles in Parijs is gisteren datgene geopend, wat de Fransman ais „de grote diplomatieke week" wenst te betitelen. Dat betekent ministerraad van de NAVO en de Westeuropese Unie, Frans-Duits overleg, gesprek over het Midden-Oosten en voor-besprekingen over het weer op gang brengen van de Europese eenwording. Dat zou moeten betekenen het vinden van een antwoord op de nieuwe Russische politiek en de hulp aan de onder-ontwikkelde landen. Maar alle voortekenen wijzen er op dat vijftien ministers van Buitenlandse Zaken, in Parijs met hun zwaar bemande delegaties bijeen, zich vooral gaan beraden over hetgeen zij niet moeten doen. Dit is geen erg opwekkende gedachte aan de voor avond van een reeks conferenties, die ten doel heeft de organisatie van de vrije wereld te versterken en ook op niet-militair terrein inhoud te geven. Maar zozeer is de N.A.V.O. eerst militair en daarna politiek-economisch in het de fensief gedrongen, dat het gevaarlijk zou zijn zich illusies te maken over de komende resultaten. Het lange onderhoud tussen minister Dulles en zijn Franse collega Pineau van gisteren verkende een breed terrein: N.A.V.O., Midden-Oosten, Verre Oosten en ontwapening. Uit het slot-communiqué bleek voornamelijk, dat Pineau aan Dulles zijn stellingen uiteen heeft gezet over de wijze, waarop de N.A.V.O.-landen econo mische hulp aan de achtergebleven gebie den moeten verstrekken. Pineau bleek een verklaard tegenstander van het geven of zelfs het distribueren van die hulp door de N.A.V.O. zelf. Hij meende dat dit onder U.N.O.-auspiciën moet gebeuren, omdat de N.A.V.O. in de ogen van de onder-ontwik kelde landen, die meestal ook de neutrale zijn, te zeer partij is om niet van zelfzuch tige motieven verdacht te worden en voorts omdat men via de U.N.O. de Sovjet-Unie bij die hulpverlening" zou kunnen betrek ken in plaats van met haar in onvrucht bare concurrentie te geraken. Pineau's standpunt lijkt ook steun te vinden bij de Britten en bij onze Neder landse delegatie. Den Haag heeft ere wie ere toekomt dit standpunt al lange tijd verdedigd en eerder in de U.N.O. ge probeerd de economische bijstand aan de achtergebleven landen te vereenvoudigen. Maar de Duitsers bijvoorbeeld zijn geen lid van de U.N.O. en schijnen eigen plan nen te hebben. Het Nederlandse standpunt is gisteren in de Eerste Kamer door minister Beyen gepreciseerd. Hij zeide dat de N.A.V.O. niet alleen een militair apparaat, maar ook altijd een politiek forum is geweest. In de taak van de N.A.V.O. heeft zich de laatste jaren een beslissende ontwikkeling vol trokken. Het afweerprobleem in Europa kan niet meer los worden gezien van de Scheveningen heeft alle uitvarende sche pen vandaag opgeroepen om uit te zien naar een kano met twee jongens aan boord die zich ten noorden van Zandvoort zou bevinden. Een schipper die woensdagmiddag in IJmuiden meerde, verklaarde 's avonds om ongeveer half twaalf aan het loodskantoor dat hij 's middags ter hoogte van Zandvoort een lichtblauwe kano had opgemerkt, waarvan de twee opvarenden te kennen gaven dat zij zich in moeilijkheden bevonden. Omdat er plotseling een dichte mist was komen opzetten, had hij de jongelui niet meer kunnen bereiken. De mist was er ook de oorzaak van dat na de melding door de schipper geen boot is uitgevaren om te zoeken. Vandaag is met een algemene oproep aan de uitvarende schepen volstaan, omdat geen enkel bericht over een vermiste kano met opvarenden is binnengekomen. politieke ontwikkelingen in het Midden- en Verre- Oosten. Voorts is er de verande- ning in de Russische politiek. Daardoor is in N.A.V.O.-verband het bespreken van economische vraagstukken belangrijker ge worden. Het probleem van de samenwer king is daarbij moeilijker geworden. Volgens minister Beyen is het bepaald onjuist te zeggen, dat de N.A.V.O. in staat van ontbinding verkeert door de recente moeilijkheden in IJsland, Algerije en op Cyprus. Uiteraard baren zij wel zorgen. De moeilijkheden in de N.A.V.O. kunnen niet worden opgelost door een soort super- nationale organisatie. Er zal echter een nieuwe politiek moeten worden gevonden tegen de nieuwe Russische tactiek. Over de technische hulp aan onderont wikkelde gebieden zeide minister Beyen, dat het onjuist zou zijn de N.A.V.O. in deze een taak op te dragen. Wat de toekomst van de N.A.V.O. betreft dient er tegen te wor- ADVERTENTIE den gewaakt, dat er nieuwe organisaties naast de bestaande komen. De grote diplomatieke week in Parijs brengt ook de ministerraad van de West- Europese Unie bijeen, het vervangings middel van de doodgeboren Europese De fensie-gemeenschap, wier organen overi gens alleen nog maar op papier bestaan. Minister Pineau zal de bijeenkomst van dit min of meer spookachtig bondgenoot schap niet eens bijwonen. Hij vaardigt zijn staats-secretaris af. MARRAKESJ Reuter/AFP) 22 aan hangers van wijlen de pasja van Marra kesj, El Glaoui, zijn woensdag in Marra kesj door een woedende menigte van naar schatting duizend mensen uit hun huizen gesleept en om het leven gebracht. Ver scheidene lijken zijn door de menigte ver brand. Een grote politiemacht herstelde de orde. De Fransgezinde El Glaoui is in ianuari overleden. Onder de slachtoffers bevinden zich een gewezen vertegenwoor diger van de voormalige pasja en een oud voorzitter van de plaatselijke kamer van koophandel. In Algerije zijn in de afgelopen 48 uur 207 rebellen in gevechten gedood. Aan Franse zijde vielen veertien man. In het bosachtige berggebied ten noord-westen van Batna leverden Franse veiligheids troepen man-tegen-mangevechten tegen een ongeveer honderd man sterke bende verzetslieden, die ook door vliegtuigen werd aangevallen. Bij deze botsing ver loren de opstandelingen tenminste zestig man. Aan Franse zijde sneuvelden zes militairen. Dertien Algerijnse mohammedanen zijn in de afgelopen 24 uur bij overvallen van rebellen om het leven gebracht. De vogel vrijen bleven bruggen en elektriciteits- masten beschadigen. Ook gingen zij voort met het beschieten van boerderijen en scholen. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S trictshuis hebben de heren J. Roseboom en ir. L. J. A. de Jonge, respectievelijk voor zitter en secretaris van de Gelderse kom- grondencommissie, het woord gevoerd. Nadat de bijeenkomst in het districtshuis was beëindigd, verliet het hoge gezelschap omstreeks kwart over twaalf, hartelijk toegejuicht door de bevolking, de Tielse bodem voor de tocht langs reeds ontgonnen en nog te ontginnen gebied in het Land van vén Maas en Waal. Om één uur kwam het hoge gezelschap bij de boerderij van de familie Verbruggen te Dreumel voor de lunch, waaraan ook de tien kinderen Ver bruggen aanzaten. Na de lunch vervolgt de Koningin haar werkbezoek 's middags om half drie met een rit door Dreumel en via Heerewaarden en Rossum naar Zalt- bommel, vanwaar over de Waaldijk naar Gameren gereden wordt. In het dorpshuis zal ook een tweetal referaten gehouden worden. Na het vertrek om ongeveer kwart over vier besluit de tocht met een rit terug over Zaltbommel en dan via de Waalbrug over de noordelijke Waaldijk langs Tuil, Haaften, Hellouw en Herwijnen en van daar naar de rijksweg GorinchemMete ren, welke weg voert door het komgron- dengebied van de Tielerwaard. Nabij de Rijksweg 's-Hertogen'ooschUtrecht ein digt het bezoek. In afwachting van de vrijlating van de Egyptische sergeant? De foto-Dakota van de K.L.M., die door Israëlische straaljagers werd gedwongen in Lydda te landen, is door de Israëlische autoriteiten vrijgegeven. Egypte heeft, naar aanleiding van het opbrengen van het K.L.M.-toestel, een protest-nota ingediend bij de gemengde Egyptiseh-Israelische wa penstilstandscommissie,zo heeft een woord voerder van het Egyptische ministerie van Oorlog meegedeeld. Volgens nog onbevestigde berichten blijft de Dakota echter op Lydda. Een verklaring van het blijven van de K.L.M.-Dakota wordt door waarnemers in Jeruzalem erin gezocht dat de Egyptische autoriteiten, de bemanning van het door Egypte gecharter de vliegtuig heeft verzocht in Lydda t:e blijven in afwachting van de vrijlating van de Egyptische sergeant. De Egyptenaar werd niet op het vliegveld, maar in de gevangenis ondervraagd, in tegenstelling tot de Nederlanders, die op het vliegveld mochten verblijven in een comfortabel hotel. Een waarnemer van de Verenigde Naties was bij de ondervraging aanwezig. (ANP-UP). F. Bacon: Roem is als water, dat de opge blazen dingen doet bovendrijven, doch de degelijke en zware din gen doet zinken. (Van onze correspondent in Londen) De Britse regering is er na drie dagen confereren niet in geslaagd tot overeen stemming te komen met dr. Heinrich von Brentano, de minister van Buitenlandse Zaken van de Westduitse bondsrepubliek over de kwestie van een toekomstige Duit se bijdrage voor de Britse strijdkrachten in West-Duitsland. Tot nu toe heeft Bonn jaarlijks vijftig miljoen pond sterling be taald, maar van zaterdag af wil de bonds regering verdere betaling stop zetten. De Britse troepen in Duitsland kosten Londen jaarlijks 76 miljoen pond. De nieuwe Brit se begroting houdt rekening met een Duitse bijdrage van vijftig miljoen. Als de Duit sers niet betalen zal het voor de Britse regering moeilijk worden de aangekondigde bezuiniging in het lopende jaar van hon derd miljoen te verwezenlijken. De onderhandelingen over deze pijnlijke kwestie zullen worden voortgezet. Beide regeringen zijn, zoals uit een communiqué blijkt, van mening, dat een oplossing van het probleem onontbeerlijk is voor de vriendschap tussen de twee landen en de kracht van het Noordatlantische bondge nootschap. Deze fraaie zin betekent waar schijnlijk, dat West-Duitsland een gedeelte zal betalen in afwachting van een nieuwe financiële regeling. De bondsrepubliek be weert, dat zij van de verplichting om te betalen ontheven dient te worden, omdat West-Duitsland zelf strijdkrachten op bouwt. Volgens Brittannië en de andere NAVO-bondgenoten gaat dat echter zo langzaam, dat West-Duitsland voor de de fensie een groot bedrag achter de hand heeft, waarvan een gedeelte aan de NAVO ten goede dient te komen, omdat NAVO- troepen tenslotte het grondgebied van de bondsrepubliek beschermen. De onderhan delingen over deze kwestie zullen in Bonn worden voortgezet door vertegenwoordigers van West-Duitsland enerzijds en Groot- Brittannië, Frankrijk, de Verenigde Staten en België anderzijds. De toon van het com muniqué rechtvaardigt de verwachting, dat tenslotte een regeling zal worden ge vonden, die Londen enige voldoening zal geven. Aan de vooravond van het grote debat over het dienstplicht-ontwerp dat de West duitse regering bij het parlement heeft in gediend, is een uitvoerig memorandum ter verdediging van het ontwerp verschenen, waarin de zes voornaamste redenen van de regering worden omschreven: 1. een half miljoen zijn slechts via dienstplicht op de been te brengen; 2. de regering is bij verdrag verplicht, dit troe pental op de been te brengen; 3. het opstel len van deze troepenmacht is vergelijkbaar met de verdedigingsbijdragen van de NAVO-bondgenoten; 4. West-Duitsland kan haar defensieverplichtingen niet nakomen met een leger dat gelijkelijk uit dienst plichtigen en beroepssoldaten is samenge steld; 5. dienstplicht is een beter stelsel dan vrijwilligheid en 6. een diensttijd van acht tien maanden is de bruikbaarste. De regering uit de waarschuwing, dat in dien West-Duitsland zijn verplichtingen niet nakomt, de bondgenoten eventueel van een verdediging van het Duitse grondge bied zullen kunnen afzien of wel zich van de herenigingskwestie zullen distanciëren. Tegen een klein beroepsleger voert de regering aan, dat dit een „staat in de staat" kan vormen, waarmee Duitsland slechte ervaringen genoeg heeft gehad. DJAKARTA (ANP) „Het aanbod van Indonesië om met Nederland ambassadeurs uit te wisselen, vervat in een nota van 3 maart aan de Nederlandse regering, moet thans als „verlopen" worden beschouwd," aldus heeft de correspondent van het ANP te Djakarta uit gezaghebbende bron ver nomen. Het aanbod was door de vorige regering gedaan, na de eenzijdige opheffing door Indonesië van de Nederlands-Indonesische Unie, waaronder de beide landen hoge commissarissen uitwisselden. Nu het parlement het wetsontwerp tot opheffing van alle R.T.C.-overeenkomsten heeft aangenomen, wordt het uitwisselen van zaakgelastigden meer geschikt geacht, aldus voegde men in regeringskringen hier aan toe. Er zullen geen maatregelen worden ge nomen tegen de directie van de K.P.M., die in een rondschrijven over het overlijden van de heer Jungschlager er haar spijt over heeft uitgesproken, dat de onschuld van Jungschlager niet is kunnen worden vast gesteld door een uitspraak van de rechter. De officier van Justitie Sunarjo heeft medegedeeld, dat de directie een waar schuwing van hem heeft gekregen. Het rondschrijven was een inmenging in kwes ties, die de rechtspraak betreffen, zeide hij. De weduwe van Leon Jungschlager is Donderdag uit Djakarta naar Nederland vertrokken. Men had haar vertrek geheim gehouden om demonstraties te voorkomen. DE BILT, donderdag 10 uur. Ons land bevindt zich nu in de zachte en betrekkelijk vochtige Oceaanlucht waarin de afgelopen nacht tengevolge van de sterke afkoeling op tal van plaatsen mist ontstotld. Ook dreef in de kuststrook tijdelijk mist bin nen, die in de warme lucht boven het koude Noordzeewater was ontstaan. De mist loste echter in de ochtend weer vrij spoedig op. Het weer in west-Europa wordt verder bepaald door een gordel van hoge luchtdruk, die zich uitstrekt van de Azoren tot Noord-Rusland. Langs zijn noordwestflank trekken over de Britse eilanden enkele frontale storingen, die evenwel niet erg actief zijn. Ook de komen de 24 uur blijven we in een zwakke zuid westelijke luchtstroming zodat het fraaie lenteweer voortduurt. De temperaturen lopen daarbij overdag plaatselijk tot onge veer 20 graden op. De komende nacht kan weer mist uit zee binnendrijven. De kans op regen is de komende 24 uur gering. (van hedenmorgen 7 uur) -.Kg-"«.'oJSx.-x"iu Ter herdenking van de honderdste geboor tedag van professor Ferreira da Silva, chemicus en schrijver, geeft de Portugese P.T.T. de hierbij afgebeelde nieuwe post zegel uit, ontworpen door de Portugese kunstenaar Candido da Costa Pinto. De zegel draagt de beeltenis van de professor en is uitgevoerd in twee waarden. Weers toestand P o >- ■SI ra De heer J. W. Henny opgevolgd door de heer W. van Norden Te Amsterdam hield de Vereniging De Nederlandse Dagbladpers haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. Bij deze ge legenheid nam de vereniging afscheid van haar voorzitter, de heer J. W. Henny, die zich niet meer voor een herbenoeming be schikbaar had gesteld. De heer Henny, die van 1930 tot 1940 en van 1951 tot 1956 de vereniging als voorzitter heeft geleid, heeft zich in die hoedanigheid voor het gehele Nederlandse perswezen onschatbare ver diensten verworven. De thans afgetreden president heeft indertijd een groot aandeel gehad in de oprichting van het Algemeen Nederlands Persbureau (A.N.P.), het Cen traal Bureau voor de Courantenpubliciteit en het Nederlands Persinstituut. Daarnaast heeft hij belangrijke functies bekleed in de „Federation Internationale des Editeurs des Journaux". Tijdens een diner, dat hem en mevrouw Henny na afloop der vergadering werd aangeboden, en waaraan o. m. werd aan gezeten door de minister van Financiën, de heer J. v. d. Kieft, is de scheidende voor zitter in warme bewoordingen hulde en dank gebracht voor hetgeen hij in de loop der jaren voor de Nederlandse organisatie van dagbladuitgevers heeft verricht. De heer Henny zal als voorzitter van de Dagbladpers worden opgevolgd door de heer W. van Norden. directeur van het dagblad „Het Parool" te Amsterdam, die gisteren als zodanig werd verkozen en geïnstalleerd. Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zürich Genève Locarno W enen Innsbruck Rome Ajaccio regen zwaar bew. mist zwaar bew. geheel bew. mist zwaar bew. zwaar bew. nevel onbewolkt onbewolkt nevel nevel geheel bew. .nevel nevel onbewolkt half bew. nevel licht bew. onbewolkt ozo o zzo z z zo wnw w windst. windst. nw zzw windst. zzw windst. windst. windst. nnw windst. o ono 12 15 8 17 18 16 15 17 17 15 18 7 13 9 11 13 20 12 13 12 18 temp. 7 uur Den Helder dichte mist zw. z 5 0 Ypenburg mist zw. zw 6 0 Vlissingen mist zw. zw 6 0 Eelde onbewolkt windst. 4 0 De Bilt dichte mist windst. 3 1 Twente onbewolkt zw. ozo 6 0 Eindhoven mist windst. 6 0 Vlv. Z.-Limb, half bew. zw. zw 8 0,1 Neerslag laatste 24 uur. COCCCCCGOCOOCCCOOCOCOCC<XXy 'CCCCCCt rxc. »TCCOOOCOOOCrCCeC« VRIJ ZACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van don derdagavond tot vrijdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Over het algemeen weinig bewolking en droog weer. Tijdelijk, vooral langs de kust, hier en daar mist. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind en weinig verandering in temperatuur. 4 mei Zon op 5.07 uur. onder 20.12 uur. Maan op 2.19 uur. onder 13.17 uur. Maanstanden 10 mei 14.04 uur: nieuwe maan 17 mei 6.15 uur: eerste kwartier 24 mei 16.26 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 3 mei Hoog water: 9.16 en 21.53 uur. Laag water: 4.23 en 16.57 uur. Vrijdag 4 mei Hoog water: 10.23 en 23.03 uur. Laag water: 5.23 en 18.11 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1