r magazijnbediende V 6.9C Verzoek om bisschop van Rotterdam stemrecht te laten ontnemen bekwame administratieve kracht 14. Springer of Keiler dan wel Springer en Keiler naar Rusland Dubieus voorstel van Rotterdamse rechter „Bisschop in vreemde Staatsdienst". LAATSTE NIEUWS ALTIJD.... Markies Jac. v. d. Noord modern herenhuis jongeman bekwaam actief chauffeur-besteller #haarlem VROOM DREESMANN beverwijk DONDERDAG 3 MEI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Hammarskjoeld moest van zijn reis naar Rome afzien Jtaliaans tussenstandpunt inzake Duitse hereniging Groot-Brittannië dichter bij Bonn dan Frankrijk Klinkende zege voor Mollet bij eerste vertrouwensvotum Indonesische zaakgelastigde naar Djakarta ontboden Koning Majendra van Nepal in Kathmandoe gekroond Geen atoom weer? Scheepvaart Speciaal ADRES Er wordt gesloopt en gebroken GED. OUDE GRACHT 97 Hulpverkopers net jongmens en kantoorbediende aank. kantoorbediende (m. ofv.) 75 1 85 13 BIJ HET COLLEGE VAN B. en W. van Rotterdam is een verzoekschrift binnen gekomen van de Rotterdamse rechter mr. A. Dirkzwager om de nieuwe bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, zijn stemrecht te ontnemen. Dit verzoek baseert hij op art. 7 sub 4 van de Wet op het Nederlanderschap, die de Nederlander op straffe van verlies van burgerrechten verbiedt in vreemde staatsdienst te treden zonder verlof van de Koningin. De nieuwe bisschop van Rotterdam zou zich volgens mr. Dirkzwager door de aanvaarding van zijn bisschopsambt in dienst van de Vaticaanse Staat hebben gesteld zonder daarvoor de koninklijke toestemming ge vraagd te hebben. Volgens deze Rotterdamse rechter zou hij daardoor automatisch de rechten van zijn Nederlanderschap hebben verloren. Mr. Dirkzwager merkt in zijn schrijven op, dat de laatste tijd ondubbelzinnig is gebleken, dat het episcopaat in Nederland in geval van botsing de vooiiteur geeft aan de wet van het Vaticaan en van de Katho lieke Kerk boven de Nederlandse wet. Naar het ANP uit de kringen van het aartsbisdom verneemt, is men ten zeerste verwonderd over dit verzoek van mr. Dirk zwager. „De Paus, Stedehouder Christi", zo wordt medegedeeld,„heeft deze bisschop aangewezen voor de zielzorg van de ge lovigen in zijn diocees, Hij heeft dit ge daan als hoofd van het Katholiek Kerk genootschap en niet als hoofd van de 44 hectare grote Vaticaanstad. De nieuwe bis schop vervult zijn functie dan ook niet als onderdaan van deze Vaticaanstaat, maal ais lid van het Katholieke Kerkgenoot schap. De Vaticaanstaat moet los gezien worden van het regiem van de Katholieke Kerk. Een doorvoering van het standpunt van mr. Dirkzwager zou betekenen, dat alle geestelijken in „vreemde staatsdienst" zouden zijn getreden door hun wijding tot priester". Van de zijde van het ministerie van Justitie verklaarde men desgevraagd eerst uit de persberichten kennis te hebben ge kregen van het verzoekschrift van mr. Dirkzwager. Men heeft zich derhalve nog geen oordeel kunnen vormen over diens stap. Uiteraard is het niet de taak van het ministerie over deze stap van een onaf hankelijke rechter een oordeel uit te spre ken. Zulks ligt eventueel op de weg van de Hoge Raad. Overigens was men van mening, dat mr. Dirkzwager dit verzoek schrift tot B. en W.' van Rotterdam niet JERUZALEM (Reuter/U.P.) De secre taris-generaal van de UNO, Dag Hammars kjoeld, heeft gisteren in Damascus met de Syrische leiders gesproken .en is daarna naar Jeruzalem teruggevlogen. Politieke leringen in Jeruzalem geloven dat Ham marskjoeld de impasse over de Jordaan- kwestie niet heeft kunnen doorbreken. Volgens radio-Damascus is de toestemming van Syrië in een bestand nog steeds afhan kelijk van een Israëlische verplichting om de resoluties van de Veiligheidsraad (1953) in het bijzonder die betreffende het staken van de werkzaamheden aan het Jordaan- project, na te leven. Men verwacht dat Hammarskjoeld vandaag in plaats van naar Rome, naar Cairo zal vliegen met het oog cp de nieuwe verwikkelingen. Het eerste rapport van Hammarskjoeld over zijn vredesmissie naar het Midden-Oosten zal deze week gepubliceerd worden. Volgens de Londense „Daily Telegraph" zou Tsjechoslowakije een contract met Syrië gesloten hebben over wapenleveran ties. Volgens dit contract zou Syrië vijftig Duitse' tanks, vijftig tanks van een Russisch model, 25 MIG-straaljagers en diverse andere wapens ontvangen. De directie voorlichting van het Egyp tische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bij de Nederlandse ambassade te Cairo een protest ingediend tegen de „vijandige houding" van de Nederlandse pers tegenover Egypte. BONN (AFP/Reuter) De Italiaanse regering heeft bondskanselier Adenauer meegedeeld, dat Frankrijk tijdens de be sprekingen van president Gronchi te Parijs de verzekering heeft gegeven niet van plan 1 te zijn af te stappen van het beginsel dei- onderlinge afhankelijkheid van Duitse hereniging, veiligheid en ontwapening. De Fransen vinden echter niet, dat een van deze vraagstukken voorrang verdiende Italië had voorgesteld officieel te verkla ren, dat men niet aan een tweede fase van onderhandelingen over de ontwapening zou beginnen als niet tevens de kwestie der Duitse eenheid zou worden behandeld Frankrijk zou dit vocvstel bestuderen. In het communiqué dat aan het eind van de Brits-Duitse besprekingen in Londen is uitgegeven wordt gezegd dat Groot-Brit tannië „de hereniging van Duitsland in vrede en vrijheid" als één der belangrijk ste doelstellingen blijft zien. Het communi qué werd uitgegeven na afloop van een serie bijeenkomsten tussen de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, dr. Hein- rich von Brentano, en Britse ministers, onder wie premier Sir Anthony Eden en minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd. Von Brentano is vandaag in Parijs aangekomen voor de vergadering van de ministerraad van de Noordatlantische Ver dragsorganisatie. Handel De Westduitse minister heeft op een persconferentie verklaard dat de handels besprekingen die hij met de Britse minis ters gevoerd had, er op gericht zijn met Groot-Brittannië tot een gemeenschappe lijke markt te komen. De bondsrepubliek zal pas een handelsverdrag met de Sovjet- Unie sluiten, als de normalisatie van de betrekkingen tussen beide landen tot stand gekomen is, aldus heeft een woordvoerder van de Westduitse regering in Bonn ver klaard. Hij voegde er aan toe, dat het aan knopen van diplomatieke betrekkingen niet met een dergelijke normalisatie gelijk te stellen was De Sovjet-ambassadeur in "West-Duitsland, Zorin, heeft bij de opening van de jaarbeurs te Hannover gezegd, dat dr. Adenauer bij zijn bezoek aan Moskou het sluiten van een handelsovereenkomst had toegezegd. De bondskanselier zou zich nu aan zijn gegeven woord moeten houden. heeft gericht in deze kwaliteit maar als particulier. Wat de inhoud van zijn verzoekschrift, waarvan men .-overigens nog niet heeft kunnen kennis nemen, betreft, is men wel van mening dat het naar voren gebrachte een extreme visie inhoudt. In de admini stratieve praktijk heeft nooit iemand er aan gedacht bisschoppen en priesters van de R.K. Kerk te beschouwen als onder danen van de Vaticaanse Staat. Een der gelijk standpunt achtte men volkenrechte lijk waarschijnlijk ook niet houdbaar. Mo gelijk is het wel toepasselijk op de Pause lijke nuntius, die ook geaccrediteerd is bij het Nederlandse Hof. Naar wij vernemen heeft mr. Dirkzwa ger onder andere ook ten aanzien van ker kelijke processies herhaaldelijk een uitge sproken standpunt ingenomen. (Van onze correspondent in Parijs) Met een klinkende overwinning van 350 tegen 68 stemmen heeft de Franse premier, Guy Mollet, gisteren zijn eerste vertrou wens votum overleefd. De Franse Assem- blée hechtte daarmede, zijn goedkeuring aan het beginsel van het pensioen voor ouden van dagen en verplichtte zich in be ginsel ook daarvoor straks de bijna ander half miljard gulden, die daarvoor nodig zijn, te voteren en goed te vinden, dat die uit nieuwe belastingen zullen worden ge put. Het vertrouwensvotum houdt in dat eerst over het gehele complex van de fi nanciële politiek zal worden gesproken om dat tenslotte ook de strijd in Algerije zware extra-lasten met zich zal brengen. Het is juist die strijd in Algerije, die de rechtse partijen zo graag door een socialistische re gering zien voeren, die Mollet behoedde voor een nederlaag bij zijn voorstellen, die een onpopulaire belastingverhoging in houden. Verwacht mag worden, dat ook bij de twee volgende vertrouwenskwesties, die het financieel beleid van de regering betreffen, Mollet de overwinning zal be halen. De 45-Poujadistische afgevaardigden na men niet aan de stemming deel. Zij hebben schriftelijk geprotesteerd tegen de stem ming, die gehouden werd terwijl zij een partijcongres hadden. Gewoonlijk komt de Assemblée tijdens een partijcongres niet bijeen. De Poujadisten hebben overigens op hun congres besloten voortaan slechts waarne mers naar de Assemblée te zenden. Heden is de Indonesische zaakgelastigde in Nederland, de heer Kweh Dj ie Hoo, voor dringende consultaties naar Djakarta ontboden. De besprekingen betreffen de jongste ontwikkeling in de Nederlands- Indonesische verhouding. dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. •weaawcoecoococoocco^xxioooaxoonocccioaccccocCTXxso'S KATHMANDOE (United Press) Koning Majendra Bir Bikram Sjah Deva is giste ren, gezeten op een troon met dierenvellen en een hemel in de vorm van een cobra- kop, gekroond. Kanonschoten weerklonken en in de zalen van het eeuwenoude paleis, de „Apenpoort" genaamd, zongen Hindoe priesters heilige liederen. Majendra werd de negende koning van de Sjah-dynastie in het Himalaja-koninkrijk Nepal. Hij is de enige Hindoe-koning ter wereld. Heilige vuren brandden in de stad voor gouden beeltenissen van de goden Binajak en Indra, koning der hemelse gastheren en be schermer van de monarchie. Het ogenblik van de kroning was door de koninklijke astrologen bepaald. De dienst in het paleis was slechts ge deeltelijk publiek. De koning zonderde zich af om zich van het verleden te rei nigen. Hij baadde in water van de heilige rivieren en smeerde zich in met klei. Nadat een Brahmaanse hogepriester de koning de kroon op het hoofd had gezet, kwam de Nepalese adel in een lange rij de koning gelukwensen en geschenken aanbieden, die aan de voet van de troon werden neerge legd. Vier Hindoes van verschillende kas ten zalfden de koning, die vervolgens met koningin Ratna Devi op een witte olifant aan het hoofd van een feeststoet door de hoofdstad reed. Afgezanten van de koning deelden beloften, voedsel, kleding en geld uit aan de talrijke armen. Andere afge zanten lieten uit de stadsgevangenis de gevangenen vrij die profiteerden van de ti-aditionele amnestie-riten. De Chinese communistische leider Mao Tse Toeng zond een vriendschappelijk tele gram: „Ik zend mijn warme groeten aan uwe majesteit en het volk van Nepal. Het is mijn oprechte hoop dat de traditionele vriendschap tussen China en Nepal van dag tot dag zal toenemen". De president van de Chinse volksrepubliek en zijn premier Tsjoe en Lai, hebben premier Tanka Pra sad van Nepal uitgenodigd voor een bezoek GENèVE (United Press) Kern- explosiestoffen hebben geen belangrijke invloed op het weer, zo is de conclusie van de meteorologische wereldorganisatie (WMO). Het executieve comité van de WMO heeft een zitting van twee weken gehouden en de „meteorologische aspecten van de atoomenergie" vormden een van de voor naamste punten van de agenda. Hoewel de conclusie werd getrokken dat kei-nexplosies die tot dusverre hebben plaats gevonden geen belangrijke invloed op het weer hebben gehad, heeft het comité toch besloten zijn aandacht aan deze kwes tie te blijven wijden. Vier deskundigen de Rus Danilin, de Fransman Guilmet, de Engelsman Me&de en de Amerikaan Wex- ler wei-den aangewezen om op de hoogte te blijven van de ontwikkelingen op het gebied van de atoomenergie en na te gaan hoe die ten dienste gesteld kunnen worden van de wetenschap der meteorologie. Een der suggesties was dat het viertal de mo gelijkheid zal ondex-zoeken onschadelijke radio-actieve „opspoorders" te gebruiken om bewegingen op grote schaal van lucht- massa's in de atmosfeer te bestuderen. Het bondsbestuur van de Koninklijke Ne derlandse Dambond en daarmede de dertien- voudige nationale kampioen R. C. Keiler zijn in een moeilijke situatie geplaatst. Zoals bekend zou Keller half mei naar Moskou gaan, om daar in een kennismakingstoernooi een aantal partijen te spelen tegen Russische dammers. Wat de KNDB niet wist was, dat B. Springer reeds in contact stond met de Russische Dambond over een eventueel be zoek van hem aan Moskou. Spxïniger, die deel uitmaakt van het ox-ga- nisatiecomité wereldkampioenschap 1956, had hierover echter geen enkele mededeling ge daan aan het Bondsbestuui-, Omdat hij be- paa^° eisen had gesteld zag men in Rusland aan het kandidatentoernooi in Amsterdam, ia de ontstane situatie uitvoerig besproken. De heer Abramov, die ook bemoeienissen heeft met de Russische damkringen, zal onmiddel lijk bij zijn terugkeer in Moskou de zaken opnieuw bespx-eken en trachten te bewerk stelligen, dat Keiler alsnog de KNDB zal ver tegenwoordigen, hetzij nu óf op een later tijdstip. Misverstand De heer Springer gaf het volgende com mentaar: „Ik kreeg reeds in december een pei-soonlijke uitnodiging en begrijp niet waarom men mij nu verwijt onorganisato- risch te zijn opgetreden. De uitnodiging leek mij zo fantastisch dat ik huiverig was ex onmiddellijk ruchtbaarheid aan te geven. En toen ik weken later las lat Keiler naar Rus land zou gaan dacht ik niet andex-s of wij waren beiden uitgenodigd. Dit misverstand •is waarschijnlijk ontstaan doox-dat de Russen niet schrijven doch slechts korte telegram- mexx sturen. Het is duidelijk dat ik het als een afsluiting van mijn carrière beschouw deze reis nog te kunnen maken, aldus de heer Springer. Keiler van het bezoek van Springer af en vroeg men via de voorzitter van de Internationale Dambond om deelneming van Kellex-, die hiex-toe zonder meer bereid was en ook de toestemming kreeg van de KNDB en de IDB. Herzien Nadat de officiële bevestiging ondexweg was, heeft Springer zijn eisen herzien en zich alsnog accoord vex-klaard, waarop deze wederom werd uitgenodigd. Noch de Russi sche noch de Nederlandse daminstanties treft hier enige blaam. Door het onox-gani- satorische optreden van Spi'inger is deze pijnlijke situatie ontstaan, waax-door nu niet Keiler maar Springer naar Rusland zal gaan. In een gesprek van de tweede secretaris van de KNDB met de leider van het Russi sche schaakteam, Abramov, dat deel nam Amstelkade, 1 op rede Cheribon. Abbekerk, 2 v. Hongkong n. Shanghai. Anker, 2 te Amsterdam. Alchiba, pass. 1 Scillys n. Philadelphia. Ampenan, pass. 1 Kp. Vincent n. Alexandrië. Akkrumdijk, 4 te Antwerpen verw. Alhena, pass. 2 Fem. Noronha n. Las Palmas. Aagtekerk, 3 te Newcastle Abbedijk, 8 te Cristobal vei-wacht. Annenkerk, 2 v. Mozambique n. Beira Artemis, 2 v. Rotterdam n. Emden. Aldabi, 2 te Antwerpen n. Buenos Aires. Almdijk, 2 v. Lissabon n. Havana. Alnati, 3 te Buenos Aires. Amstelstad, 2 v. Norfolk n. Europa. Angolakust, 2 v. Freetown n. Dakar. Amsteldijk, 3 te Antwerpen verwacht. Ariadne. 3 te Amsterdam. Bloemendaal, 2 te Liverpool. Baud, 2 te Singapore Barito, 2 te Seroei. Bawean, 2 v. Manilla n. Ilo Ilo Britsum pass. 2 Wight n. Hamburg Bussurn, pass. 2 Dungenes n. Mena al Ahmadi Bantam, 2 v. Colombo n: Damman. Boissevain, 3 te Belawan. Boskoop, 3 te Callao. Breda, 3 te Curacao. Baarn. 3 te Amsterdam. Banda, 2 v. Amsterdam n. Houston. Beninkust. pass. 3 Finisterre 6 te R'dam verw. Blitar, 3 v. Djeddah n. Suez. Boschfontein, 3 v. Aden n. Suez. Cleodora, 1 v. Pox-t Said n. Curasao. Camerounkust, 1 te Abidjan. Castor, 2 v. Port Au Prince n. Antwerpen. Caltex Utrecht, 2 v. Abadan n. Aden. Caltex Delft, 2 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Nederland pass. 2 Flores n. Curacao. Caltex The Hague, pass. 2 Gibraltar n. Ban- darmashur. Delfland, 3 te Recife. Dorestad, 3 v. Curacao n. Buenos Aires. Diemerdijk, 3 te Antwerpen verw. Eendracht, pass. 2 Finisterre n. Avonmouth. Enggano, 2 v. Suez n. Belawan Esso Nederland pass. 2 Kaap Bon n. Fawley Elizabeth B, 3 v. Suez n. Bombay. Esso Den Haag, 3 v. Rastanura n. Antw. Farmsum, 2 te Bennuda. Ganymedes. 1 v. Leixoes n. Rotterdam. Gadila, 2 200 m. o. Saigon n. Yokohama. Grootekerk, pass. 1 Kaap Guardafui n. Mombasa Gabonkust, 2 v. Amsterdam n. Antwerpen. Gooiland, pass. 3 Finisterre n. Amsterdam. Graveland, pass. 3 Kaap Verdische eil. n. Recife Haulerwijk, 2 v. Norfolk n. Amsterdam. Haarlem, 2 te Kingston (Jam.). Hermes, 2 v. Amapala n. San Juan. Hydra, 1 450 m. n.n.w. Haiti n. Port Au Prince. Hera, 2 v. Lagualra n. Pto. Ordaz. Isis, 2 te Curacao. Ittersum, 2 v. Dakar n. Londen. Ivoorkust, pass. 2 Ouessant n. Dakar. Kota Inten, 1 v. Banjuwangi n. Aden. Kota Baroe, 2 te Marseille. Karimata, 30 v. Penang n. Belawan. Kaimana, 2 te Makassar. Kota Agoeng, 3 te Galveston Kota Gede, 2 te Genua Katelysia, pass. 2 Kp. Vincent li. Liverpool. Kopionella, 3 te Freeport. Limburg, 2 te Belawan. Langkoeas, pass. 2 Guardafui n. Singapore. Leuvekerk, pass. 2 Ouessant n. Rotterdam. Loosdrecht, 2 v. Londen n. Port Said. Lombok, 1 v. Lor Marques, 2 te Beira. Lekkerkerk, pass. 2 Malta n- Hamburg Leto pass. 2 Gibraltar n. Rotterdam Lekhaven, 2 v. Rio de Janeiro n. St. Vincent. Lutterkerk, 2 v. Kopenhagen n. Aalborg. Laertes, 3 te Liverpool. Larenberg, 3 v. Lagos n. Pox-t Harcourt. Modjokerto, 2 te Singapore. Muiderkerk, 2 te Rotterdam. Malvina, 3 te Yokohama verw. Meliskerk. 2 te Antwerpen Myonia, 2 v. Pladju n. Singapore Mataram, 2 te Rotterdam. Notos, 1 v. Rhodos n. Heraklion. Nigerstroom, 2 te Antwérpen v. Amsterdam. Osiris, 2 te Curacao. Oostkerk, 3 te Marseille Oranjefontein pass. 2 Dakar n. Las Palmas Ootmarsum, pass. 2 Flores n. Houston. Pendrecht, 2 te Rotterdam. Polyphemus, 2 te Halifax. Prins Willem 5. 1 te Rotterdam. Prins Willem 3, 2 v. Rotterdam n. Chicago Pieter S, 2 v. Rotterdamm n. Barry Prins Joh. W. Friso, pass. 2 Kp. Race n. Mon- treaL Prins Willem George Fred., 3 Rotterdam verw. Prins Willem v. Oranje, 2 te Quebec. Rondo, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Raki, 2 v. Djibouti n. Beelawan. Roepat, pass. 2 Kaap Guardafui n. Belawan Rijndam, 2 v. Halifax n. New York. Rijnkerk, 3 v. Djibouti n. Penang. Stad Amsterdam, 2 te Rotterdam. Sarpedon, 2 te Georgetown. Stentor, 1 1230 in. n.o. Sombrero n. Barbados. Stanvac Pendope, 3 te Penang verw. Statue of Liberty, 1 300 m. z.w. Flores Az. naar Philadelphia. Straat Mozambique, 3 te Hongkong verw. Slamat, 3 te Tj. Priok Sliedrecht, 1 v. Philadelphia n. Punta Cardon. Stad Haarlem, 4 te Antwerpen verw. Stad Maassluis, nacht 2-3 te Newport Schiedijk, 2 v. Rotterdam n. Bremen. Stad Alkmaar, 2 v. East London n. Durban. Stad Vlaardingen, pass. 2 Lizard n. Rotterdam. Stad Rotterdam, 3 v. Emden n. Narvik. Tara, verm. 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Tarakan, 6 te Genua verw. Tomini, 2 te Surabaja. Ttankhaven 1, 3 te Saigon verw. Tankhaven 3. 2 te Sungeigerong. Tiba, verm. 7 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Tibia, 2 110 m. z.w. Perth n. Geelong. Tawali, 2 130 m. w.z.w. Karachi n. Aden. Telamon, 2 v. Turks eiland n. Baltimore. Taria, pass. 2 Gibraltar n. Rotterdam. Tegelberg, 2 te Rio de Janeiro. Van Riemsdijk, 1 v. Surabaja, 2 te Tegal. Van Noort, 1 v. Biak n. Manokwari. Willemstad, 2 te Amsterdam n. Hamburg. Westland, 2 te Amsterdam. Waterman, 2 v. Suez n. Aden Willem Ruys, 3 te Rotterdam. Zonnewijk, 1 v. Savannah n. Santiago de Cuba. Zeeland KRL, 2 v. Abadan n. Bahrein. KLEINE VAART Afiena, 2 v. Goole te Rotterdam. Annie G, 2 v. Amsterdam te Rotterdam. Alice, 2 v. Stavanger te Huil verw. Aruba, 2 v. Immingham op de Tyne. Anker, 2 te Amsterdam v. Hampon Roads. Advent, 2 v. Stubbekobing te Randers. Arctic, verm. 2 v. Londen n. Rotterdam. Arnoudspolder, 3 v. Roterdam te Lissabon verw. Anna B, verm. 2 v. Rotterdam n. Sarpsborg. Astra, pass. 2 Vlissingen n. Londen. Algarve, verm. 2 v. Delfzijl n. Londen. Att S, verm. 3 v. Avonmouth n. Swansea. Bab T, 24 v. Calais te Rotterdam. Badzo, 2 v. Londen n. Rotterdam. Batavier 3, pass. 2 Kp. Vincent n. Bordeaux. Binnenhaven, 5 v. Rouen te Casablanca verw. Boreas. 2 v. Rotterdam te Adam. Betty Anne S, 2 v. Lissabon te Leixoes. De Ruyter, 2 v. Middlesbro te Rotterdam. Deo Favente, 2 te Antwerpen n. Amsterdam. Evertsen, 2 v. Amsterdam te Rotterdam. Flevo, 1 v. Lapallice te Amsterdam verw. Flevoland, 2 v. Kingslynn te Rotterdam verw. Fiat, 2 v. Seaham n. Rudkobing. Geeststroom, 2 v. Maassluis te Boston. Gazelle, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Gerrie S, verm. 2 v. Dublin n. Swansea. Henrica, verm. 2 v. Rotterdam n. Talbot. Hyke Sophia, verm. 2 v. Rotterdam n. Liver pool. Henrica B, verm. 2 v. Portellen n. Whitehaven. Hondsbosch, 2 v. Huil te Harlingen verw. Hado, 2 v. Londen te Rotterdam. Hast 3, pass. 2 Brunsbüttel n. Kopenhagen. Ilias, 1 v. Barcelona n. Tarragona. Julia Mai-y, 30 v. Belfast te Manchester. Joost, 21 v. Immingham te Rottei-dam. John M, 2 v. Dover te Isle of Grain. Jan Kreumer, 2 v. Rotterdam n. Londen. Koningin Juliana, pass. 2 Vlissingen n. Antw. Kaap Falga, 1 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Konny M, 2 v. Barton te Hamburg. Kaap St. Vincent. 30 Kiel gepass. n. Kalmar. Lijnbaan, 2 v. Rotterdam n. Amsterdam. Leuvehaven, 2 v. Rotterdam te Antwerpen. Larix, 30 v. Garston n. Swansea. Maymere, 2 v. Londen te Antwerpen. Meuse, 2 v. Koping te Antwerpen. Monica, 2 v. Preston n. Dublin. Marian, 2 te Wormerveer. Midas, pass. 2 Oporto n. Genua. Maria, 2 v. Amsterdam t, Rotterdam. Nieuwland, pass. 2 Humber n. Rotterdam. Nero, I te Catania v. Tunis n. Messina. Noordkaap, pass. 2 Casquets n. Nantes. Okpes. verm. 2 v. Colchester n. Antwerpen. Procyon. 2 v. Amsterdam te Rotterdam. Plato, pass. 2 lie de Bas n. Amsterdam. Polaris, pass. 2 Humber n. Plymouth. Pavo, 1 v. Leith n. Rotterdam. Ponza, 30 v. Tonnay Charente n. Bayonne. Rijnhaven, pass. 2 Kp. Espichel n. Calais. Stella Prima, 3 v. Bougie te Leith verw. verwacht. Schippersgracht, 2 te Amsterdam. Stella Maris, 8 v. Havfe n. Emden. Tukker, 2 v. Ipswich te Rottei'dam. Tilly, 28 v. Nantes te Bordeaux. Unltas, 2 v. d. Tyne n. Hamburg. Vitesse, 2 v. Stockholm te Hamburg. Vrouwepolder, 2 v. Casablanca te Bordeaux. Vliestroom, 2 v. Casablanca te Marseille. Westerdok, verm. 1 v. Londen n. Amsterdam. Wilca, verm. 2 v. Londen n. Rotterdam. Wubbina, 2 v. Wisbech te Zaandam verw. Walenburgh, pass. 2 Quessant te Bordeaux. Westpolder, 3 v. Rotterdam te Oporto verwacht. IJsselborg, 2 v. Arklow te Swansea. Zeehaan, 5 v. Agadir te Bayonne verw. SLEEPVAART Blankenburgh, pass. 1 Noordhinder n. Valona. Gele Zee, 770 m. w. Valencia n. Dartmouth. Goeree, 1 150 m. z.o. Malta n. Port Said. Humber, I 210 m. n.w. Minikoi n. Aden. Nooi'dzee, 1 160 m. o. Aden n. Kandia. Witte Zee. 1 120 m. o.z.o. Belawan n. Oran. OFFICIëLh PUBLICATIE FACILITEITEN BIJ Oi HERSTEL HERBOUW Het ministei-ie van Financiën deelt, in aansluiting aan de reeds vx-oeger voor andere gedeelten van het land gepubliceerde maat regelen, het volgende mede: Aanvragen om financiële faciliteiten, wel ke in verband staan met de besteding van een bijdrage in oorlogsschade, geleden aan gebouwd onroerend goed, hetwelk in de provincie Zeeland is of was gelegen, moeten zijn ingediend voor 1 juni 1956, indien de bijdrage voor 1 december 1955 is inge- schx-even in het grootboek van de weder opbouw of toegekend op gr nd van artikel 9 van de wet op de materiële oorlogsschaden. In de gevallen waarin de bijdi-age op of na 1 december 1955 is ingeschreven c.q. toe gekend, sluit de aanvrage-tei-mijn 6 maan den na de inschrijving of toekenning. Was tegen de vaststelling (hoger) beroep aange- teke- 1, dan sluit de tei-mijn zes maanden nadat de beschikking op het bex-oepschrift in kracht van gewijsde is gegaan. In andere beschikkingen gestelde tei-mij- nen blijven onvex-let. De direnartsen voor kleine huisdieren, in Haarlem en omgeving, zijn overeengeko men op ZON- en FEESTDA GEN (weekends vanaf Za terdag 3 uur) voor noodge vallen de dienst bij toerbeurt waar te nemen. De zondags dienstregeling zal wekelijks in de plaatselijke bladen wox-den bekend gemaakt. Joh. v. Wunnik en Zn. Schagchelstr. 13 Tel. 10286 HAARLEM Zuiver wollen DEKENS Ook in moderne Dessins kunt u - vrijblijvend - komen luisteren naar de warme, natuurgetrouwe muziek van bij de radiospecialist RADIO „IDEAAL" VELSERSTRAAT 1 - TELEFOON 12324 en Sclxermdoek 140 breed v.a. f 2.95 p. meter Tentendoek. Zeidoek. Zeilnxakerij SPAARNE 60 (b. d. Melkbx-ug.) OVERVEEN TE'KOOP: m. centr. verwarming, voox-- en achtertuin, vrij uitzicht bev. 6 kamers, keuken, in gerichte badkamer, direct te aanvaax-den. Vestigingsvex-- gunning vereist. Prijs f 28.000 Brievén no. 2446. in ons pand GROTE HOUTSTRAAT 89 maarde volledige voorraad van onze gerenom meerde delicatessen etc. etc. blijft tot uw beschik king ook in ons TIJDELIJK pand naast Simons' Dames- en Kinderhoedenzaak. In verband met zeer groot succes herhalen wij uitsluitend vrijdag en zaterdag nog eens onze SPECIALE AANBIEDING: OVERHEERLIJKE VLEESSALADE van 1.25 voor 90 ct. per half pond De Specialist voor heerlijke hapjes TEL. 11456 Uw naam en merkartikelen moeten voortdurend onder de aandacht van het publiek worden gehouden. Alleen regelmatig adverteren kan dit bewerken. Adverteer in dit blad. GEVRAAGD: AANK. VERKOOPSTER en LEERL.-VERKOOPSTER D. v. LOOIJ, Rijksstraatweg 244, Haarlem-N. Werkster of Meisje gevraagd. BRINKMAN, hoek Tempe- liei-sstraat. GEVRAAGD: leeftijd 2030 jaar, die op geleid wil worden in modern wasserijbedrijf te Haarlem, tegen een aantrekkelijk loon. Bx-ieven no. 2437. met vakkexxnis zaterdags. gevr. voor GEVRAAGD: 18 jaar, voor buffetwerkz.- heden. Vakbekwaamheid niet noodzakelijk, doch wel ge wenst. Hotel „ROOZENDAAL" Overveen Wij zoeken voor spoedige indiensttreding een liefst met ervaring op textielgebied. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties te richten aan: N.V. Confectie Industrie „NOORD WIJK", Spaarne 72, Haarlem. Reportage-Fotografie. - Voor spoedige indiensttr. gevraagd BESCHAAFD, ACTIEF JONGMENS liefst bekend met kleinbeeld- en pósitief-retouclxe of enige andere fotografische ervaring. Brieven onder no. 2447 aan het bureau van dit blad. WASSERIJ v. d. HORST, Heemstede, vraagt bekend in Amsterdam. GEVRAAGD Aanmelden persoonlijk of schriftelijk: HAARLEMSE BOUWSTOFFENHANDEL. Spaarnwouderstraat 40. Vooraanstaande Protestantse instelling op charitatief gebied te Haarlem vraagt voor spoedige indiensttreding Middelb. schoolopleiding en ten minste praktijkdiploma boekhouden vereist. Goede salariëring en vooruitzichteix. Brieven no. 1026 Boekhandel VEKO, Zijlstraat 98. DAMESJAPON, in 6 verschil lende dessins, zeer mooie kwa liteit, maten 44-54 imprimé, „BARE LEG" Enkalon-kous plain of net, modekleuren, ten 9-11 De naadloze ma- J_# Alléén vrijdag Alléén vrijdag KATOENEN DAMES- I'YJAMA in leuk iris bloemdessin. vlot model, voor radig in wit. zalm, bleu, geel fond. Alléén vrijdag LUCHTBED, 72 x 200 cm, 5 baans met 2- _A delig kussen, in h{) diverse kleuren AA en garantie Alléén vrijdag l'RULLENBAKKEN mooie stevige uitvoering, ïxtra versterkt, in 2 4 J C modellen, kl. maat 3 maat 195 Alléén vrijdag grote

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3