Indonesië maakt bezwaren tegen ambassadeurs-zetel in Djakarta Nederlands Hoge Commissariaat ambassade Hillegom Hoofddorp Bennebroek Lisse ZATERDAG 5 MEI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 14 Indonesische wens is niet meer van kracht Geen verkeer Botermarkt aan de zuidzijde Treinen naar Zandvoort weer over dubbel spoor Expositie werken Adam Potgieter Expositie „Opdracht" door minister Cals geopend Koersfluctuaties op van 1 tot de Amsterdamse beurs en met 4 mei Inbraak boerenleenbank Halfweg Londense onderwereld doet weer van zich spreken Scheepsbotsing bij Beachy Head Maatschappij der Wetenschappen Zandvoort herdacht zijn gevallenen Gemeenteraad vergadert vrijdag 11 mei Burgerlijke Stand van Hillegom Drie manege-uitvoeringen Haarlemmermeerpolder Indrukwekkende gevallenen-herdenking Plechtige herdenking in Lisse Nederlandse Staat vervult Indonesische verplichting Voor de Nederlandsch Indische lening 1935 Boksen Gerhard Hecht verslagen Scheepvaart Volgens welingelichte kringen in Dja karta wordt het Indonesische voorstel aan Nederland om ambassadeurs uit te wisselen inplaats van hoge commissarissen „niet meer van kracht geacht." Het voorstel was vervat in een nota van de vorige Indonesi sche regering aan Nederland van 3 maart. Men zegt dat sedert de nota van 3 maart de toestand zich aanzienlijk heeft gewijzigd. Twee weken geleden heeft het parlement met algemene stemmen het nieuwe wets ontwerp van de regering-Ali Sastroamid- jojo tot opheffing van de Nederlands-Indo nesische Unie en opzegging van de RTC- akkoorden goedgekeurd. Deze wet, die woensdag door president Sukarno is ge tekend, trekt ook het Handvest van de Overdracht van de Soevereiniteit in. Indo nesië beschouwt zich thans een soevereine natie sinds 17 augustus 1945, toen Sukarno en Hatta de onafhankelijkheid proclameer den. „Wij zijn weer terug in de toestand van toen." aldus menen welingelichte krin gen in Djakarta. Zij voegden hier aan toe, dat de staatscommissie, die ingesteld is om de gevolgen van de opzegging van de RTC- overeenkomsten te bestuderen, de kwestie van de diplomatieke betrekkingen met Nederland van dit uitgangspunt uit zal beschouwen. Politieke waarnemers in Djakarta mer ken nog op, dat de proclamatie van de onafhankelijkheid in 1945 het gehele gebied van Nederlands-Indië betrof en dat onlangs enige leden van het parlement een uitstel van het vestigen van normale diplomatieke betrekkingen hebben bepleit totdat Neder land Nieuw-Guinea aan Indonesië zal hebben overgedragen. Zoals gemeld heeft donderdag de Neder landse waarnemende hoge commissaris in Djakarta, de heer Hagenaar, de Indonesi sche regering op de hoogte gesteld van het besluit van de Nederlandse regering de status van het hoge commissariaat te wijzigen in die van een ambassade en dat hij was benoemd tot de eerste tijdelijke zaakgelastigde. Een woordvoerder van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken noemde dit besluit „in strijd met de diplomatieke gebruiken," daar aan een dergelijke wijziging besprekingen dienen vooraf te gaan. De woordvoerder van de Nederlandse ambassade in Djakarta heeft zaterdagochtend verklaard, dat de Neder landse regering bij het besluit het hoge commissariaat te wijzigen in een ambas sade, geen andere bedoeling had dan aan een Indonesische wens tegemoet te komen. B. en W. van Haarlem hebben besloten de zuidelijke rijbaan van de Botermarkt (van de Gierstraat tot de Tuchthuisstraat) gesloten te verklaren voor alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee. Daarbij is over wogen, dat zich daar herhaaldelijk ver keersopstoppingen voordoen als gevolg van het feit, dat ter plaatse verkeer in beide richtingen is toegestaan. Voorts hebben B. en W. besloten het ge deelte van de Zuiderhoutlaan tussen de Spanjaardslaan en de Middenlaan een wachtverbod vast te stellen. Het verkeer over de Zuiderhoutlaan ondervindt her haaldelijk hinder van ter plaatse gepar keerde voertuigen, zulks mede als gevolg van het ontbreken van rijwielpaden. Aan het eind van deze week is het baan vak OverveenZandvoort met dubbel spoor gereedgekomen. De strenge vorst periode had de werkzaamheden enigszins vertraagd, doch men is erin geslaagd vóór het seizoen begon, met het omvangrijke werk gereed te komen. Nu de treinen weer over dubbel spoor kunnen worden geleid, is een toestand her steld, die men op dit baanvak sinds septem ber 1944 niet meer heeft gekend. Rails en bovenleiding werden toen namelijk door de bezitter weggenomen. Van mei 1946 tot het eind van deze week heeft de treinenloop naar Zandvoort over enkel spoor plaats gehad. Het in gebruikstellen van het dubbele baanvak heeft zonder enig officieel vertoon plaats gehad. GEMEENTERAADSVERGADERING De gemeenteraad van Zandvoort zal voor de volgende openbare vergadering op dinsdag 29 med worden bijeengeroepen. De kunstschilder Adam Potgieter uit Halfweg zal van 8 tot en met 21 mei éen expositie houden in de foyer van „Tres long" te Hillegom. Te zien zullen zijn Spaanse- en Franse kunst en schilderijen gemaakt van de duinreep en de bloembol- lenvelden. De expositie zal op dinsdagmiddag 8 mei geopend worden door de voorzitter van V.V.V.-Hillegom, de heer L. Burggraaf. In het Stedelijk Museum te Amsterdam heeft minister imr. J. M. L. Th. Cals, vrij dag de tentoonstelling „Opdracht" geopend. Deze expositie is ingericht door de ver eniging van beoefenaren van de monumen tale kunsten, in samenwerking met vijftien industrieën. De directeur van een te Am sterdam gevestigde glasindustrie die nieuwe e giastechnieken in het museum wilde tonen, heeft het initiatief genomen tot de tentoon stelling, die op verzoek van de directie van het museum is uitgebreid met andere nieuwe technieken en nieuwe toepassingen van oude. In zijn openingswoord zei minister Cals onder meer: „Er is na de laatste oorlog ook in Nederland, een enorme ontwikkeling van de bouwnijverheid geweest. Tevens is men steeds meer gaan beseffen, dat aan nieuwe gebouwen niet alleen een schone architectonische vorm dient te worden ge geven, doch dat daarbij ook op gepaste wijze gebruik moet worden gemaakt van hetgeen onze hedendaagse beeldende kun stenaars ons aan „monumentale" versie ringen bieden in de vorm van mozaïeken, muurschilderingen, beeldhouwwerken, ge brandschilderde ramen en dergelijke. Het rijk is vijf jaar geleden voorgegaan met de invoering van de bekende „IV2 per cents-regeling" voor de decoratieve ver siering van belangrijke rijksgebouwen, en later met de 1 percents-regeling voor scho len. Talrijke provinciale en gemeentebe sturen hebben een overeenkomstige rege ling ingevoerd, hetgeen tot menige ge slaagde opdracht heeft geleid. Een bijzonder gelukkig voorbeeld hiervan is het nieuwe provinciehuis in Arnhem, waarvoor tal van opdrachten konden worden verleend. Hierdoor wordt het publiek in kennis gebracht met de uitingen van de eigentijdse kunst en kan ons nageslacht kennisnemen van de artistieke werkzaamheid van de thans levende generatie. Het sociale belang wordt daarenboven gediend met een regel matige verlening van opdrachten aan kun stenaars. De expositie kon zonder bijdrage van de overheid tot stand komen. Verschillende industrieën hebben bijgedragen aan de in richting. De minister noemde het verheu gend, dat het bedrijfsleven daarmee toont begrip te hebben voor het grote belang van de kunst. De architectonische indeling der tot 16 juni durende tentoonstelling werd ont worpen door Dick Elffers. Behalve deze kregen ook de kunstenaars en de industieën een bepaalde opdracht voor de diverse onderdelen van de tentoonstelling. Er zijn onder andere ingericht een zeemanskapel, een hal, en een senaatskamer voor een theologische faculteit. Met de expositie wordt beoogd allen, die Laagste koers Hoogste koers Vrijdag 4 mei '56 (laatste tijdvak) Alg. Kunstzijde Unie Van Berkels Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Kon. Petroleum Holland-Amerika Lijn Kon. Nederl. Stoomboot Mij. Nederl. Scheepvaart Unie Van Ommeren Amsterdam Rubber H. V. A Ver. Deli Mijen 3—3V2°/o Nederl. '47 3% Invest, cert. Nederl 3°/o Nederl. 1962/64 Omzetten (nominaal): Vorige maand (def.):Aandelen 12.425.423. Deze maand (voorl.):Aandelen 13.116.176. (4 dagen) 306 3301/2 326 189 193 193 26U/2 262V* 262V* 354 375 375 339 344 344 330 3511/2 3477s 406 4391/2 4351/2 802 828V2 8241/2 1961/j 203 202 I881/2 195 1947* 197 2041/2 203V* 313 320 320 1011/2 107 1031/4 120V* 127 125 141 15U/2 1421/4 955/s 97V* 961/g 95'/* 97Vi6 96s/8 96'/* 97«/I6 967s Obligaties 14.654.346.— Obligaties 10.153.557. Officier van Justitie tekent beroet) aan De substituut-officier Van justitie bij de Haarlemse rechtbank te Haarlem, mr. dr. R. w. H. Pitlo, is in beroèp gègaan tégen het vonnis van deze rechtbank van 19 april, waarbij een eenenveertigjarige autohande laar uit Amsterdam is vrijgesproken van medeplichtigheid aan een inbraak in de Boerenleenbank te Ruigoord (Halfweg) in de Kerstnacht van 1951. Uit een brandkast was f 50.000 gestolen en twee Amsterdam mers werden veroordeeld tot gevangenis straffen. Toen zij op vrije voeten werden gesteld hebben zij zich tot de autohande laar gewend, omdat hij volgens hen als chauffeur was opgetreden. Hij zou f 16.000 ontvangen hebben en op een ver zoek, om een gedeelte aan het tweetal af te staan, weigerde hij. Daarna is de politie in het geval gemengd, waarna de autohan delaar werd aangehouden. De officier van justitie had een gevangenisstraf van drie jaar en zes maanden geëist. Overval van gemaskerdengewapend met scheermessen, op Jack Spot (Van onze correspondent in Londen) Jack Cromer, alias Jack Spot, een be rucht lid van de Londense onderwereld ligt met zeventig hechtingen aan het hoofd zwaargewond in het ziekenhuis, nadat hij woensdagavond nabij zijn woning door ge maskerde mannen met scheermessen werd aangevallen. Zijn jonge vrouw Rita is eveneens in het ziekenhuis opgenomen. Zij had zich tussen Spot en diens aanvallers geworpen om haar echtgenoot te bescher men. Scotland Yard heeft vijf mannen een verhoor afgenomen. Een half jaar geleden hielden Jack Spot en Albert Dimes op klaarlichte dag in de Italiaanse wijk Soho een menssengevecht. Zij verdraaiden hun verklaringen echter en lieten een aan lager wal geraakte rus tende predikant, de 86-jarige Basil An drews, een mijnedig verhaal opdissen, waardoor de justitie niet kon ingrijpen. Beiden gingen vrij uit. Later kreeg Spot's vrouw een lichte geldboete wegens haar geïntereseerd zijn bij het bouwen een in- aanc]eei jn misleiding van de justitie. zicht te geven in de ontwikkeling van de monumentale technieken en de artistieke mogelijkheden, die deze bieden, doch tevens hetgeen op dit veelal nog onbekende gebied bereikt kan worden door Nederlandse kun stenaars. Het Britse schip „Mahronda" (8537 ton) is vanmorgen vroeg op 13 mijl van Beachy Head betrokken geweest bij een aanvaring. De Franse sleepboot „Jean Bart" is naar de „Mahronda" onderweg, om hulp te bieden. De „Mahronda" is in aanvaring geweest met het Portugeese schip „Belas" (4448 ton). Het voorschip van de „Belas" werd ernstig beschadigd, doch het schip maakt geen water. De Hollandse Maatschappij der Weten schappen houdt op zaterdagmiddag 12 mei haar algemene vergadering in het gebouw der maatschappij aan het Spaarne te Haar lem. Dr. B. A. Groningen zal een voor dracht houden over „Apollo". Basil Andrews was toen de hoofdgetuige. Drie mannen, die ook bij dit bedrog be trokken waren, gingen de gevangenis in. Spot kondigde daarna aan, dat hij zich van het bendewezen had losgemaakt. De 43-jarige Spot is als zelfverklaarde koning van de Londense onderwereld door Dimes verdrongen. Dimes eist dat Spot Londen verlaat. Spot maakte Londen reeds op zijn zeventiende jaar onveilig. Na de mislukte rechtzaak werd de strijd tussen beide mannen voortgezel. In Londen wordt gevreesd, dat deze nieuwe aanval het begin zal zijn van een openlijke her vatting van de bende-oorlog. Het lijkt on begonnen werk het Londense gangsterdom uit te roeien, vooral wegens het tekort aan politie-personeel. Bel Canto. Hedenavond geeft het opera koor „Bel Canto" in hotel „De Leeuwerik" in Haarlem de jaarlijkse feestavond. Het koor zal drie werken uitvoeren; het pro gramma vermeldt voorts cabaret en dans. Melk over straat. Door het breken van de haak van de laadklep van een vrachtauto, geladen met kratten 'gevulde) melkflessen, kwam vrijdagmiddag half een een bij 'n bocht in de weg op de hoek van de Oostvest en de Papentorenvest vijfentwintig kratten op de straat terecht, waardoor ruim 270 liter melk verloren ging. Met een plechtige bijeenkomst in gebouw „Monopole", gevolgd door de jaarlijkse stille tocht naar het monument in het Vijverpark, heeft Zandvoort vrijdagavond zijn gevallenen herdacht. Ook dit jaar was de opkomst zeer groot. In „Monopole" werd allereerst het woord gevoerd door de hervormde predikant ds. C. de Ru, die de vraag besprak, waarom men tot het verzet kwam en opmerkte, dat geen trekken van wapenen en geen paci fisme paste, omdat de meest elementaire begrippen van menswaardigheid met voeten werden getreden. Kapelaan L. Cornelis uit Zandvoort wees er vervolgens op, dat de gevallenen niet alleen worden herdacht omdat zij hun leven gaven, doch veel meer, omdat zij vielen voor het nageslacht. Zij gaven hun leven, omdat zij van de mensen hielden, die in verdrukking waren. Tenslotte memoreerde de heer P. Brüne, lid der plaatselijke commissie „Nationale herdenking", dat de strijd der gevallenen niet alleen ging om het afwenden van ge varen, maar bovenal hierom dat deze wor steling op leven en dood zou leiden tot het herkrijgen van de vrijheid. Deze zege werd bevochten doch tegen een kostbare prijs. Met het gezarnelijk zingen van een drie tal „Valerius'Miederen werd het gesproken woord afgewisseld: het r.-k.-kerkkoor „Sint Cecilia" zong „Ecce quomodo moritur" onder leiding van de heer Goosens. De bij eenkomst, die een bijzonder plechtig ka rakter droeg, werd besloten met het ge zarnelijk zingen van twee coupletten van het „Wilhelmus". Vervolgens werd op het Stationsplein de stoet geformeerd voor de stille tocht naar het monument in het Vij verpark, waar vele bloemen werden neer gelegd en na het inachtnemen van de twee minuten stilte, zong Zandvoorts mannen koor het „Beati mortui". Vrijdag 11 mei zal de raad der gemeente Hillegom in openbare vergadering bijeen komen. B. en W. stellen de raad voor om te benoëmen tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand de heer L. A. M. Ragetkie, adjunct-commies ter secretarie. Daar de raad voor ten hoogste 21 werk dagen per jaar kan bepalen, dat de nor male winkelsluitingstijden niet gelden, stel len B. en W. voor van deze bevoegdheid gebruik te maken, door te bepalen, be halve in enkele reeds bestaande gevallen, de afwijkende regeling ook geldt voor de vrijdag vóór de dag, waarop het jaarlijkse bloemencorso wordt gehouden. In de laatste jaren komt het veelvuldig voor, dat men op de secretarie onmiddel lijk moet kunnen beschikken over kopiën van stukken. Daarom vinden B. en W. het nodig, dat voor het secretarie een foto kopieerapparaat wordt aangeschaft. Het vervaardigen van kopiën door typisten werkt stagnerend. In vele gemeenten werkt men al met een dergelijk apparaat. B. en W. stellen de raad voor tot aanschaffing over te gaan en vragen een crediet van f990. De bode beschikt over te weinig ruimte in zijn huis. Gezien de samenstelling van zijn gezin, stellen B. en W. de raad voor een kamer bij te bouwen op de binnen plaats. Een crediet wordt gevraagd van f6100. Als de voortekenen niet bedriegen, zal er een einde komen aan het lijden van koude nabij de Oosteinderbrug. De reizi gers van de bus kunnen zich erop verheu gen, dat er als de raad ermede akkoord gaat, een overdekte wachtgelegenheid zal komen. B. en W. vragen de raad een kre diet van f800 beschikbaar te stellen voor de aanschaffing en plaatsing van de abri en de grond ervoor te huren van de heer G. J. Verdegaal voor f 15 per jaar. Nieuwe keukens De bewoners aan het Brouwerplein zullen nieuwe keukens in hun huizen krijgen als mede achter hun woning een schuurtje. De huurverhoging tengevolge hiervan is aan vaardbaar voor alle bewoners, aldus mer ken B. en W. in een voorstel op. Daarom wordt aan de raad gevraagd een krediet beschikbaar te stellen van f 12.593. Ter voltooiing van het Brouwerlaan- kwartier moeten enige wegen worden aan gelegd, trottoirs worden gemaakt en plant soenen worden ontworpen, enz. Teneinde een behoorlijk functioneren van de riole ring te waarborgen is het nodig, dat een pompinstallatie wordt aangebracht. B. en W. stellen de raad voor een crediet te geven van f 66.200. GEBOREN: Theodorus Maria, z. van H. M. Opdam en J. P. v. d. Burg; Maarigje Jacoba, d. van P. Winkelaar en A. C. v. Vliet; Maria Elisabeth, d. van H. N. Persoon en C. W. Lieverse; Elisabeth Josepha Maria, d. van G. Lubbe en M. C. Poelgeest; Robertus, z. van H. J. Keijzers en Th. J. Huurman; Maria Johanna, d. van M. B. de Wit en R. C. v. d. Linden; Lambertus Willem Adriaan, z. van P. v. Hoove en J. A. Bonte. ONDERTROUWD: P. W. v. Haaster en J. H. Uitendaal; C. A. v. Rossum en H. M. Kuijpers. GETROUWD: J. C. Faas en M. D. J. Besu; C. J. Zethof en G. M. Weijers; H. C. J. Heemskerk en C. Staats; A. Meijnders en M. C. Prónk. OVERLEDEN: J. H. v. Zuijlen, m„ 73 j.; A. J. M. Balkenende, vr., 89 j. De Landelijke Rijvereniging „Kapitein van der Wall" te Hoofddorp houdt op 11, 12, 14 en 15 mei haar jaarlijkse manege uitvoeringen, welke zullen worden gehou den in de Prinses Juliana-manege op het concoursterrein te Hoofddorp. Ondanks de steeds toenemende mecha nisatie van de landbouw en de hierdoor verdwijnende romantiek, blijkt bij de jeugd toch grote belangstelling te bestaan voor paarden en ruitersport. Om deze interesse levendig te houden en te doen toenemen, heeft het bestuur van de rijvereniging ge meend weer een speciale uitvoering voor de jeugd te moeten geven. Deze is vastge steld op de eerste uitvoeringsdag, 11 mei. Het programma voor deze ruiteravonden bevat: openingsmanoeuvre, pas-de-trois, klavertje-drie, een wildebeestennummer met dompteur, springconcours, voltige enz. Ook zal de heer J. P. van Leeuwen zijn geliefde hogeschool-rijkunst demonstreren. De hoofdingelanden van de Haarlemmer meerpolder komen op vrijdagmorgen 18 mei in openbare vergadring bijeen. De herdenking van de gevallenen had een indrukwekkend karakter. Tegen 8 uur trok een lange stoet, voorafgegaan door het fanfarekorps „Kunst na Arbeid", dat de treurmars van Chopin speelde, van de trambrug naar het bevrijdingsmonument als teken voor het in acht nemen van twee minuten stilte. Vervolgens speelde 't korps het Gezang „Blijf bij ons Heer", waarop vervolgens het Gereformeerd Kerkkoor het lied „Gelukkig is het land" uit Valerius Gedenckklank liet horen. Door de besturen van het Oranje-Comité en de buurtvereniging „Wilhelmina" wer den fraaie bloemstukken bij het bevrij dingsmonument gelegd, waarna vele kinde ren ruikertjes narcissen brachten. Ook an deren gaven uiting aan hun medeleven door het offeren van bloemen. Met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus, begeleid door „Kunst na Arbeid" werd deze plech tigheid die een ontroerende indruk maakte, besloten. Zoals gebruikelijk zette een schijnwer per het monument en de bloemen in een zee van licht. Op plechtige wijze herdacht Lisse vrij dag hen die terwille van de vrijheid hun leven hebben gegeven. Velen waren aan wezig toen als inleiding van de herdenking door de harmonie „Trou Moet Blijcken", het „Wilt heden nu treden" werd gespeeld, waarna twee minuten stilte in acht werden genomen. Hierna had de kranslegging plaats door burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf namens het gemeentebestuur, waarop door „Trou Moet Blijcken" twee strofen van het „Wilhelmus" werden ge speeld. Ook de voorzitter van het Oranje- Comité, de heer W. Tissing, legde namens dit comité een krans, gevolgd door de buurtvereniging „Wilhelmina". Ook vele particulieren legden bloemen bij het beeld. Om half negen had in de Nederlands Hervormde Kerk een herdenkingsdienst plaats met als spreker ds. Schravenmeijer uit Den Haag, die als inleiding van zijn rede de boodschap der kerken, wederom voorlas. Krachtens zijn garantieverplichting en voor zolang Indonesië zelf niet fonds heeft bezorgd bij de betaalkantoren, biedt de Nederlandse Staat aan, de per 1 mei 1956 vervallen coupons van de Nederlandsch- Indische lening 1935 bij de voor deze lening aangewezen Nederlandse betaal kantoren voor zijn rekening over te nemen. Het aanbod is van kracht met ingang van 7 Mei 1956. Door de minister van Financiën is voorts een regeling getroffen om tot het bedrag van de 21ste uitloting van de Neder- landsch-Indische lening 1935 welke uit loting eerder in dit jaar door Indonesië had moeten zijn verricht bij loting obligaties van deze iening aan te wijzen, welke a pari, vermeerderd met de sedert 1 mei 1956 op die schuldbewijzen verschenen rente, door de Nederlandse Staat zullen worden be taald. Het ligt in het voornemen een garantie- uitloting als vorenbedoeld te doen plaats vinden op donderdag 17 mei en de bij die loting aangewezen schuldbewijzen per 1 juli betaalbaar te stellen. Het resultaat van bedoelde uitloting zal geen betekenis hebben en de verzilvering der uitgelote schuldbewijzen zal derhalve geen doorgang vinden, ingeval de 21ste uitloting als bovenvermeld door Indonesië voor 1 juli alsnog mocht worden gehouden of aangekondigd. De Europese kampioen halfz.waargewicht, de Duitser Gerhard Hecht, heeft in een ge vecht in Berlijn verloren van de Engelsman Peter Bates door interventie van de scheids rechter in de vijfde ronde. Het betrof hier een partij in het zwaar gewicht, Er stond geen titel op het spel. Hecht woog 81.9 kg., Bates 90.4 kg. Hoewel de Engelsman hem enige malen in grote moeilijkheden had gebracht, had Hecht in de vierde ronde een geringe pun ten voorsprong. In de vijfde ronde liep hij een zo ernstige verwonding aan de rechterwenkbrauw op, dat de scheidsrechter het gevecht staakte. Ter nagedachtenis van alle militairen van land- en luchtmacht, gevallen tijdens de tweede wereldoorlog is vrijdagochtend op de müztazre begraafplaats van de Grebbeberg de jaarlijkse centrale müitaire herdenking gïhouden Anthonia, 4 v. Pladju n. Tjilatjap. Amor, 5 te Mudania verw. Adrian, 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Annenkerk, 4 te Beihra. Ampenan, pass. 4 Malta n. Alexandrië. Amstelkade 5 v. Cheribon n. Surabaja. Angolakust, 4 v. Dakar n. Bilbao. Argos, 5 te Oran. Alderamin, 4 v. Rotterdam n. Marseille. Alamak, 3 v. Genua n. Port Said. Albireo, 5 te Durban verw. Aliot, 4 te Santos. Amsteldijk, 3 te Antwerpen. Arendskerk, 2 v. Sydney n. Melbourne. Averdijk, 3 v. Rotterdam n. Bremen. Ali, 4 te Barcelona. Bawean, 3 v. Iloilo n. Cebu. Beninkust, pass. 4 Oucssant n. R'dam, 6 verw. Bloemfontein, 4 te Amsterdam. Britsum, 4 te Hamburg. Bontekoe, 4 te Dongala. Baud, 4 te Belawan. Banka, 5 te Belawan verw. Bintang, 4 190 m. w. Colombo verw. Blitar, pass. 4 Daedalus n. Suez. Billiton, 7 te Port Said verw. Bonaire, 4 v. Paramaribo n. Georgetown. Bussum, pass. 4 Finisterre n. Mena Al Ahmadi. Cradle of Liberty, 3 v. Ph.delphia n. Pta. Cardon. Caltex Delft, pass. 4 Ouessant n. Perzische Golf. Caltex The Hague, pass. 4 Kp. Ban n. Rastanura. Cistula, 4 v. Bombay n. Cochin. Camitia, 10 te Durban verw. Ceronia, 8 te Stanlow verw. Clavella, 7 te Rotterdam verw. Coryda, 10 te Curagao verw. Castor, 4 te Pto. Plata. Charis, 4 v. Maracaibo n. Bachaquero. Caltex Utrecht, 4 120 m. z.o. Runs. Jebel n. Aden. Cottica, 4 v. Dover n. Madeira. Crania, 6 te Curacao verw. Dorestad. 3 160 m. n. Miami n. Hamburg. Diemerdijk, 3 te Antwerpen. Doris, 4 v. Amsterdam n. W.-Indië. Dordrecht, 4 v. New York n. Philadelphia. Dongedijk, 4 te Londen. Esso Amsterdam, pass. 4 Muscat n. Rastanura. Eemland, 4 v. Santos n. Rio de Janeiro. Esso Nederland, pass. 4 Gibraltar n. Fawley. Esso Rotterdam, 6 te Rastanura verw. Felipes, 5 v. Telokanson te Pladju verw. Friesland SSM, 4 te Odense. Farmsum, 4 v. Bermuda n. Houston. Gorredijk, 3 v. New Orleans n. Le Havre. Gouwe, 2 v. Port Gentil n. Rotterdam. Gaasterkerk, 4 te Port Said. Gooiland, 5 te Amsterdam verw. Gadila, 4 350 m. z. Hongkong n. Yokohama. Houtman, 3 v. Zanzibar n. Mahe (Seychelles). Hera, 3 v. Laguaira n. Pto Ordaz. Hermes, 4 op rede San Juan. Hestia, 4 te Paramaribo. Hilversum, 3 540 m. w. Kangeroe eil. n. Melbourne. Hathor, pass. 4 Ouessant n. Rotterdam. Heelsum, 4 v. New Orleans n. Jacksonville. Indrapoera, 4 v. Cheribon n. Surabaja. Ivoorkust, pass. 4 Kp. Finisterre n. Dakar. Isis, 4 te Aruba. Johan van Oldenbarnevelt, 4 510 m. z.w. Cocos eil. n. Fremantle. Jupiter, pass. 4 Algiers n. Tunis. Korenia, 3 v.e Rotterdam n. Stockholm. Kota Barie, 3 v. Marseille n. Genua. Keizerswaard, verm. 6 v. Mena Al Ahmadi naar Gibraltar. Korovina, 4 v. Fredericia n. Kopenhagen. Katelysia, 5 te Eastham verw. Kellia, 8 te Maracaibo verw. Krebsia, 4 te Maracaibo verw. Kalabahi, 4 te Pare Pare. Leuvekerk, 3 te Rotterdam. Luna, 3 te Rotterdam. Laagkerk, 4 v. Massawah n. Port Said. Leo, pass. 4 Finisterre n. Rotterdam. Langleeclyde, 4 te Genua. Lutterkerk, 4 v. Aalborg n. Esbjerg. Leopoldskerk, 4 v. Schiedam te Rotterdam. Loosdrecht, pass. 5 Finisterre n. Port Said. Muiderkerk, 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Meliskerk, 3 te Rotterdam. Manoeran, 4 v. Padang n. Kidjang. Mapia, 4 v. Suhabaja n. Pladju. Meerkerk, pass. 4 Kp. Finisterre n. Duinkerken, Macoma, 4 te Piraeus verw. Mentor, 1 v. Houston n. New Orleans. Moordrecht, pass. 4 Bona n. Port Said. Modjokerto, 5 te Labuan. Noordzee, 3 te San Pedro. Notos, 3 te Kalamata. Ovula, 5 rede Pladju. Ophir, 4 te Singapore. Osiris, 4 te Laguaira. Oldekerk, 5 te Suez. Oranje, 4 v. Colombo n. Belawan. Oranjefontein, 4 v. Las Palmas n. Southampton. Parkhaven, 3 v. Montreal n. Hamburg. P G Thulin, 3 v. Seven Islands n. Philadelphia. Polyphemus, 3 v. Halifax n. Boston. Prins Willem 5, 3 v. Rotterdam n. Antwerpen. Poseidon, 3 v. New York n. Curagao. Prins Willem George Frederik, 3 te Rotterdam. Pendrecht 4 v. Rotterdam n. Banias. Perna, 12 te Abadjan verw. Prins Alexander. 4 v. Le Havre n. Antwerpen. Prins Philips Willem, 4 v. Dakar n. Bordeaux. Prins Will. v. Oranje, 4 v. Quebec n. Le Havre. Rijndam, 4 te New York. Rijnland, 3 v. Philadelphia n. Delfzijl. Raki, 3 60 m. o. Guardafui n. Belawan. Reyniersz, 4 te Ternate. Rijn kerk, 4 60 m. n. Guardafui n. Penang. Samarinda, pass. 3 Gibraltar n. New York. Scherpendrecht, 3 v. Rotterdam n. Curagao. Schie, pass. 4 Ouessant n. Rotterdam. Senegalkust, 4 te Lagos. Stad Leiden, 4 te East-Londen. Stad Breda, 3 v. Rotterdam n. Narvik. Stad Schiedam, 3 te Rotterdam. Sibajak, 5 te Priok verw. Stad Haarlem, 4 te Antwerpen. Stad Vlaardingen, 4 te Rotterdam. Straat Malakka, 4 v. Melbourne n. Adelaide. Straat Banka, 4 te Colombo. Straat Soenda. 3 v. Durban n. Mauritius. Sunetta. 7.te Lour Marques. Siaoe, 4 te Pangkalpinang. Stanvac Talang Akar, pass. 3 Anamba eil. naar Tj. Uban. Solon, 4 te Carupano. Statue of Liberty, 3 600 m.n.o. Bermuda naar Philadelphia. Talisse, 4 te Boston. Taria, 7 te Rotterdam verw. Tegelberg, 4 te Santos. Tibia, 4 170 m. z.o. Esperance n. Geelong. Ternate, 4 v. Ummsaid, 5 te Bahrein. Teucer, pass. 4 Minikoi n. Penang. Utrecht, 4 v. Port Said n. Halifax. Vasum, pass. 4 Lissabon n. Mena A1 Ahmadi. Van Riebeeck, 4 te Priok. Witmarsum, 4 v. Le Havre n. Amsterdamm. Westertoren, 4 40 m. w. Colombo n. Geelong. Weltevreden, 5 te Zeebrugge. Woensdrecht, 5 te Curagao. IJssel, 4 v. Bremen n. Amsterdam. Zeeland KRL, 4 v. Baren n. Bambay. Zuiderzee, 3 90 m. z. La Union n. San Pedro. Zuiderkruis, 3 v. Kaapstad n. Walvisbaai. Zonnewijk, 5 te Santiago de Cuba. Zijpenberg, 5 te Gravesend. KLEINE VAART Alcetas, 3 v. Palermo n. Bari. Atlas, 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Arctic, verm. 5 v. Rotterdam n. Londen. Alderd L, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Algarve, 5 v. Delfzijl te Londen verw. Ali S. pass. 4 Vlissingen n. Gent. Alberto Dodero, 4 te Amsterdam. Boreas, 2 v: Amsterdam n. Kopenhagen. Badzo. verm. 5 v. Rotterdam n. Londen. Barracuda, 4 v. Rotterdam n. Helsingborg. Bernard John, verw pass. 4 Gibralt. n. Alexandrië. Brouwersgracht, 4 v. Abo te Amsterdam. Beekbergen, 5 v. Casablanca te Berwick verw. Basilea, 4 v. Amsterdam n. Rio de Janeiro. Castor. 3 v. Jeremie n. Antwerpen. Coolhaven, verm. 5 v. Halmstad n. Dordt. Eibergen, verm. 4 v. Rotterdam n. Immingham. Ellewoutsdijk pass. Vlissingen n. Antwerpen. Eems, 4 v. Kopenhagen te Londen verw. Eemstroom, 4 v. Grangemouth te Amsterdam. Goote, 4 v. Rotterdam te Amsterdam. Hoogvliet, verm. 5 v. Teignmouth n. Genua. Hebe Nobel, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Henrica, verm. 4 v. Swansea n. Amsterdam. Hulst, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Hast 5. 4 v. Newnort.mon te Rotterdam. Ilias, 3 v. Alicante n. Oran. Jan ICreumer, 4 v. Roterdam te Londen. Jaba, 4 v. Ejerslev n. Brussel. Jans, 4 v. Rotterdam n. Gent. Kaap St. Vincent, 2 v. Kalmar n. Oscarshamn. Kaap Falga, 2v. Vestervik te Zaandam. Larix, 2 v. Swansea n. Rochefort. Leuvehaven, 4 v. Antwerpen n. Kopenhagen. Marietje Böhmer. 4 v. Nemours te Algiers. Meidoornsingel, 5 v. Vesteras te A'dam verw Merwehaven, verm. 5 v. Casablanca n. Belfast. Muphrid N, verm. 4 v. Runcorn n. Pt. Talbot. Maasym N, 4 v. Rotterdam te Antwerpen. Musketier, 4 v. Antwerpen te Rotterdam. Nero, 3 te Messina v. Catania n. Lipari. Notos, 4 v. Calamata n. Palermo. Nassauhaven verm. 5 v. Varberg n. Dordt Nieuwehaven, verm. 5 v. Malmö n. Rotterdam. Nederland, pass. 4 Vlissingen n. Gent. Nimrod, pass. 4 Vlissingen n. Gent. Nomadisch, 4 v. Grangemouth te Rotterdam. Oranjestad, 4 v. Cristobal n. Aruba. Phidias. 3 v. Pernis n. Algiers. Plota, 3 te Amsterdam v. Algiers n. Rotterdam. Plato, 4 v. Algiers te Amsterdam. Poortvliet, verm. 5 v. Teignmouth n. La Spezia. Pavo, 3 v. Leith te Rotterdamm. Ponza, 1 v. Tonnay Charente te Bayonne. Rapid, 4 v Rotterdam n. Rainham. Rijnhaven, 7 v. Casablanca te Rotterdam verw. Spirit, pass. 4 Vlissingen n. Gent Stella Maris, verm. 4 v. Emden n. Le Havre 1 haletas, 4 te Rotterdam v. A'dam n. Lissabon. Texelstroom, 4 v. Amsterdam n. Manchester. Twente, pass. 4 Vlissingen n. Waterford. Tilly, 2 v. Bordeaux n. Lowestoft. Thaletas, 4 v. Amsterdam te Rotterdam. Westerdok 3 v. Londen te Amsterdam. Wega, 4 v. Antwerpen te Vlissingen Zeehaan, 4 v. Agadir te Bayonne. Zijpe pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 16