Weerbericht I OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Corso verliet Scissenheim, prachtig en vol variatie Minister Beyen: „Hulpverlening slechts UNO-taak" 4/ Bondsdag stemde in met een diensttijd van 18 maanden Pineau wil A.D.E.M. scheppen m j(ou um Voortdurend gevaar voor mogelijke aanval van Sovjet-blok, zegt Blank Temidden van opengebarsten kleuren Hangende tuinen en vliegend tapijt Het woord is aan 70e JAARGANG No 25 4 ZATERDAG 5 MEI 1956 301e JAARGANG No 9 9 Beria's erfenis wordt geliquideerd Speciale bevoegdheden van veiligheidsorganen ingetrokken Doodstraf voor Amerikaan die vliegtuig deed verongelukken Lichaam van de verdwenen Kikvorsman niet gevonden Mevrouw Jungschlager in ons land teruggekeerd Italiaanse minister naar Nederland Atoomprojectiel ontploft boven Eniwetok-groep Oppositie tegen de Mille Miglia Duitse vluchtelingen op hun teentjes getrapt Zonnig warm weekeinde Weerrapport s-S i -S hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie. Redactie en Administratie Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman PARIJS (ANP) Op de eerste zittingsdag van de Noordatlantische ministerraad, vrij dag, zijn er voorstellen omtrent mogelijke werkzaamheden van de NAVO op ander dan militair gebied ingediend door de mi nisters van Buitenlandse Zaken van zeven landen, waaronder die van Nederland. Mi nister Beyen wilde deze niet-militaire werkzaamheden van de organisatie het liefst beperkt zien tot onderling overleg van de verdragslanden inzake de politieke aspecten van de economische toestand. Hij zeide geen behoefte te voelen aan een nieuwe structuur van de NAVO, aangezien de tegenwoordige structuur heel deugdelijk was gebleken, maar dat het wel zeer nut tig kon als er in de Noordatlantische raad tijdelijk overleg werd gepleegd over de mo gelijke oplossing van problemen, die hetzij alle leden, hetzij enkele ervan, rechtstreeks aangaan. Maar, betoogde hij, naast deze groeiende behoefte aan politiek en econo misch overleg blijft de noodzaak om ons militair sterk te maken en te houden, on verminderd bestaan. De Nederlandse minister ging uitvoerig in op het probleem van de hulpverlening aan onderontwikkelde gebieden, waarin sommige andere leden van de raad een nieuwe taak voor de NAVO zagen. Hij ver klaarde dat Nederland vasthield aan de overtuiging, dat die hulpverlening uitslui- ADVERTENT1E n BARTELIORISSTR. HAARLEM FERO. B0LSTR. 48 A DAM - TEL 13439 TEL 717162 HEINZELMANN BADKLEDING MOSKOU (Reuter/AFP) Het Sovjet- russische parlement (Opperste Sovjet) heeft bij speciaal decreet alle speciale bevoegd heden ingetrokken die bij het begin van de zuiveringen aan de Russische veilig heidsorganen waren toegekend voor het onderzoeken van beschuldigingen van spio nage en terrorisme. Volgens het decreet moet het onderzoeken van zulke beschul digingen in de toekomst geschieden op basis van de wettelijke juridische stan daarden. Het nieuwe decreet maakt drie decreten ongeldig die in 1934 en 1937 van kracht waren geworden. Twee van deze ongeldig verklaarde decreten werden van kracht op 1 december 1934, de dag waarop dc leider van de communistische partij in Leningrad, Sergei Kirov, werd vermoord. Het nieuwe decx-eet was gedateerd 19 april. „Alle niet-gei'echtelijke organen die de macht tot arrestatie en gevangenneming hadden, zijn in de Sovjet-Unie sinds 1953 volledig opgeheven", zo heeft Anatol Vo- lien, de president van het Russische Hoog gerechtshof, tegenover een delegatie Fx-an- se socialisten verklaard. Deze delegatie heeft op het Kremin een onderhoud gehad met partijsecretaris Kroesjtsjev, minister van Handel Mikojan en andere leden van het centrale partijcomité. Volien verklaar de dat sinds 1953 de strafvervolging in de Sovjet-Unie alleen een zaak is van de rechtbank en het parket. Op 1 september 1953 waren bij een wet, die niet in de pers gepubliceerd is, de „Ossob" afdelingen opgeheven. Dit waren afdelingen van de MVD (de geheime staats politie) die bijzondere zaken behandelen. Van hun beslissingen was geen beroep mogelijk. Volgens Volien is er een nieuw wetboek van strafrecht opgesteld, dat ech ter nog niet van kracht is. Hierin zijn wijzigingen op het oude strafrecht aange bracht. Een beklaagde zal voortaan ge durende het gehele onderzoek de bijstand van een advocaat hebben. Tot nu toe was dit pas het geval als de beklaagde voor de rechtbank verscheen. Ook zal „economische spionage" niet meer als misdrijf gelden. Politieke oppositie die niet gepaard gaat met misdaden tegen de staat zou niet straf baar zijn. tend aan de NAVO dient te worden toever trouwd. De kwestie van de steun aan onderont wikkelde gebieden vormde ook het hoofd thema van de rede van de Franse minister Pineau, die een vrij gedetailleerd plan in diende voor de vorming van een nieuw lichaam van de NAVO, dat de naam ADEM zou dx-agen. Via dit. lichaam, tot de vorming waarvan de NAVO het initiatief zou moe ten nemen, zou alle hulp aan de econo misch minder ontwikkelde gebieden geka naliseerd worden, hetgeen volgens minister Pineau elke politieke bijsmaak aan die hulp zou ontnemen en het nuttige effect er van aanzienlijk zou vergroten. De Amerikaanse minister Foster Dulles stelde voor, een werkgroëp van drie mi nisters te benoemen welke de hoofdsteden van de verdragslanden zou moeten bezoe ken om met de regeringen rechtstreeks overleg te plegen over de beste methodes om de problemen van de naaste toekomst op te lossen. Deze groep zou in het aan staande najaar verslag aan de Atlantische Raad moeten uitbrengen en op de basis van dat verslag zou de raad dan misschien een tienjarenplan voor economische welvaart kunnen ontwerpen. De zitting van Vrijdagochtend was geheel gewijd aan een discussie over de nieuwe politiek van de Sovjet-Unie, ingeleid door een vei-slag van de Britse minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Llo.vd over het recente bezoek van de Sovjetleiders aan Engeland. De algemene opinie van de raad was dat de jongste ontwikkeling in de Sovjet-Unie verdient met de grootst mo gelijke aandacht te worden gevolgd, maar dat het nog veel te vroeg is voor enigerlei prognose omtrent het verdere verloop en x-esultaat van die ontwikkeling. Dulles heeft, voigens United Press, nog verklaard, dat de „krachten van het libe ralisme" zullen' opkomen en triomferen in Rusiand, als. het Westen niet uit de weg gaat voor de dictators daar. Dulles wekte de NAVO-minislers op om tegenover de nieuwe glimlach van de Sov jets de zelfde kracht en eenheid te hand haven. Hij voorspelde dat het Westen dan de redelijke verwachting kan koesteren dat Rusland een aanvaardbare vrije natie zal worden. liet „Iwrt" van Nederland, de Dam, tijdens de onthullingsplech- tigheid van het, Nationale Monu ment. Men ziet het paleis, de Nieuwe Kerk, de Dam en het mo nument vlak na de onthulling. LONDEN (Reuter) De correspondent voor marinezaken van het Londense blad „Evening Standard" schrijft dat iemand van de Russische ambassade hem heeft meegedeeld, dat de op geheimzinnige wijze omgekomen Britse kikvorsman Lionel Crabb in de buurt van de Russische krui- zer Ordzjonikidze is gezien, toen die in de haven van Portsmouth lag. De man van de ambassade zei dat hij adjunct-marine attaché was. Iemand van de wacht van de Russische kruiser had een kikvorsman bo ven zien komen. Enkele seconden later dook hij weer onder en was niet meer ge zien. De wachtsman had dit aan de com- DENVER (United Press) In het pro ces tegen John Gilbert Graham, de man die er van beschuldigd is een lijnvliegtuig mandant van de kruiser gemeld. De Rus te hebben laten verongelukken, waardoor verklaarde desgevraagd, dat niets tegen de 44 personen onder wie zijn moeder j kikvorsman was ondernomen, om het leven kwamen, heeft dc jury zich I De Labour-afgevaardigde Dugdale, die aangesloten bij dc openbare aanklager die destijds staatssecretaris voor Financien van die doodstraf eiste. i de Admiraliteit is geweest, zal de regering De districtsprocureur stelde de verdachte de volgende vragen stellen. voor als een meedogenloze moordenaar die de laaghartige daad van moedermoord be ging om geldelijk voordeel. De jury be stond uit zeven mannen en vijf vrouwen. De pleiters beschreven Graham als een gx-ote leugenaar. De verdediging is in be roep gegaan bij het opperste gerechtshof van de staat Colorado. Om hun cliënt de gaskamer te besparen. „Is de i-egering bereid, het bewijsmate riaal mee te delen waarop de admiraliteit officieel de dood van commander Crabb heeft aangenomen?" „Welke waren de om standigheden waaronder commander Crabb verdwenen?" „Wordt nog naar het lichaam gezocht?" De politie in Portsmouth heeft tegen gesproken, dat het lijk gevonden is. Zoals de Daily Mail had bericht. (Van onze correspondent in Bonn) In West-Duitsland zal de algemene mili taire dienstplicht worden ingevoerd. Dit kan nu al worden aangenomen, hoewel de Bondsdag zich pas met de eerste lezing van het wetsvoorstel liccft beziggehouden en de tweede en derde lezing nog moeten volgen. De meningen er over lopen binnen de po litieke partijen nogal uiteen, maar Aden auer's Christen-Democratische partij en haar twee coalitiepai-tners, de kleine Duit se partij en de zestien afvallige fractiele den van de Vrije Democratische partij zijn vrijwel eenstemmig voor dc invoering van de algemene militaire dienstplicht. (Van onze correspondent in de Bollenstreek) Vanmorgen om 11 uur vertrok het grote corso uit Sasscnhcim voor haar 28 kilo meter lange tocht door dc bloembollen streek. Tweemaal werd het uitgesteld om dat er geen bloemen genoeg waren, en nu reden de „Lentejuwelen" zoals het corso heet, door de bollenstreek bij stralend voorjaarsweer, waarin de figuranten geen kans liepen te bevriezen, hoewel een ge niepig zeewindje toch nog wel eens een aanval deed op hun gezondheid. Er zijn 28 wagens die langer zijn dan 10 meter, één is er zelfs achttien, en dan uit één stuk. Deze „Hangende tuinen van Se- miramis" zijn zeer bewonderenswaardig. De scheepvaartlijnen zijn weer een heftige concurrentiestrijd met elkaar aangegaan om de bloemcnwimpel. De onderwerpen zijn enorm gevarieerd, zeer veel gelach veroorzaakte de uil op een schildpad, „De wijsheid gaat langzaam". Ook de draadfiguur Don Quichotte wekte algemene vrolijkheid. De meeste andere wagens zijn zo mooi, dat men er bij ver geet te klappen. De Engelse groep van Bloembollenhandelaren heeft haar werk met een kaartspel vergeleken, vandaar dat zij hun wagen Jolly Joker" hebben ge noemd. Het bloembollenvak heeft in het alge meen uitstekend zijn best gedaan, er zijn vele wagens uit de streek zelf. De meesten zijn in combinatie gemaakt. Het is een waarlijk indrukwekkend corso dat door de kleurige bloembollenstreek trekt. Sassenheim heeft een bijzonder actief versieringscomité, want het gehele dox-p is één jubel van kleurige bloemen. Een van de zaken heeft een enorm mozaïek tegen de gevel geplaatst en weer andere hebben ook van hun kant lentejuwelen op hun gras perk gelegd. In Lisse weten ook de inwo ners met kleine tuinen wel een oplossing, zij versieren hun hekken met manden met prachtige bloemen. Vrijdagmiddag waren er al grote opstop pingen voor een huis bij „De Nachtegaal" te Lisse, waar men de tuin in oosterse sfeer had gebracht, compleet met een vliegend tapijt boven de deur. Hillegom heeft zich bij de conventionele mozaïeken gehouden. De drukte is weer enorm. Dat kan moei lijk anders, want vrijdagmiddag stond er al een rij van zeker twee kilometer bij de gx-ensovei'gang bij Ellen. Alle bezoekers mogen komen, want de bollenstreek staat in kleur en geux-, geur van hyacinten met een vleugje mest. Daar het langzamerhand gewoonte geworden is. dat men de pi-aal- wagens nog één of twee dagen tentoonstelt, is het mogelijk dat men zondag nog wel een gedeelte van het corso zal kunnen zien. Maandag is al het werk van dagen en nachten weer rijp om te worden afgebro ken. Met een lijnvliegtuig uit Djakarta is vrijdagavond om kwart voor negen me vrouw G. JungschlagerGeurkens in ons land teruggekeerd. Overeenkomstig haar wens is aan haar aankomst verder geen aandacht besteed. Zij zouden de eerste dienstplichtigen nog voor de algemene verkiezingen van sep tember 1957 willen oproepen. De rege ringscoalitie vormt in de Bondsdag nog al tijd een vrij grote meex-derheid. Tegen het vooi-stel zijn de Sociaal-Democratische partij, de officiële Vrije Democraten en de Vluchtelingenpartij. De oppositie ontkent, dat West-Duitsland verplicht is een half miljoen man op de been te brengen. De regering stelt voor ccn dienstplichtperiode van achttien maanden in te voeren „De mankracht van de Noordatlantische Vex-dragsoi-ganisatie is op het ogenblik on voldoende. Versterking met Westduitse contingenten zou een redelijk evenwicht met het oosten scheppen", aldus verklaar de de minister van Landsvei'dediging Theodor Blank. De minister zei dat dienst plicht een militaire noodzakelijkheid is, met het oog op het „voortdurende gevaar van een mogelijke aanval door het Sovjet blok", waar de diensttijd twee tot vier jaar is. De weermacht zal worden samengesteld uit 230.000 vrijwilligers en 270.000 dienst plichtigen. „Een militieleger is het wettige schild van een democratische staat.", aldus Blank De minister zei voorts dat „voor de eer ste maal in de Duitse geschiedenis, de mo gelijkheid is geschapen voor hen, die ge wetensbezwaren tegen het vervullen van de militaire dienstplicht koesteren, de staat op andere wijze te dienen. Het zal echter niet mogelijk zijn om persoonlijke of politieke overwegingen dienst te weige ren. De Westduitse Eerste Kamer, de Bonds raad, heeft aanbevolen de tijd van de eer ste oefening tot een jaar te verlagen. Daar met het standpunt van de Bondsraad re kening moet worden gehouden, verwacht men een compromis. De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, de heer G. Martino, zal 8 mei in Den Haag aankomen voor een driedaags bezoek aan Nederland. Op de dag van aankomst bezoekt minis ter Martino de minister-president en de minister van Buitenlandse Zaken. Des avonds biedt de regering een diner aan in hotel Des Indes. Op woensdag 9 mei staat 's morgens een bezoek aan de Keukenhof op het program ma. De Koningin en de Prins ontvangen de minister voor de lunch. Van Soestdijk rijdt de minister 's middags terug naar Den I Haag, waar hij aan het eind van de mid- dag de pers zal ontmoeten. Des avonds biedt minister Martino een diner aan in de Italiaanse ambassade. Op donderdag 10 mei bezoekt hij Amsterdam, Een rondvaart door de grachten wordt ge volgd door een lunch, aangeboden door de burgemeester van Amsterdam. 's Middags vertrekt minister Martino van Schiphol naar Rome. ENIWETOK (Reuter/UP). - Een kleine atoombom is op een Atol-eiland van de Eniwetok-groep, in de Stille Oceaan, tot ontploffing gebracht. Dit is de eerste proef van een nieuwe reeks Amerikaanse atoomproeven. Dinsdag zal een waterstof bom uit een straalbommenwerper van het type B-52, het nieuwste type lange-af- standsvliegtuig van de Amerikaanse lucht macht. boven het proefterrein worden uit geworpen. Vijftien Amerikaanse journalisten en een aantal waarnemers van de bescherming burger-bevolking, zagen het schot gisteren afgaan. Een geleid projectiel werd afge vuurd vanaf het Atol Roenit. De „kleine" ontploffing in de lucht was groter dan het gemiddelde van de atoomwapens, die in de Amerikaanse staat Nevada op de grond zijn beproefd. De atoomlading was blijk baar geschikt voor militair gebruik in een oorlóg op kleine schaal. De officiële atoom-energiecommissie legt de nadruk op het defensieve karakter van de nieuwe reeks proefnemingen. Zij vormen waar schijnlijk een onderdeel van het streven de lucht-afweer door middel van geleide projectielen met atoom-ladingen in de kop en andere tactische wapens te vervolma ken. De ontploffing in de lucht veroorzaakte een lichtflits, waaruit een oranjekleurige vuurbal ontstond van een doorsnee van anderhalve kilometer. Boven de vuurbal vormde zich een roze gloeiende wolk, die paddestoelvormig omhoog steeg. De lucht verplaatsing was klein vergeleken met die op het proefterrein van Nevada. De waar nemers voelden een lichte luchtgolf die gevolgd werd door een dof gerommel. De wolk steeg tot ongeveer tien kilometer hoogte. Twintig minuten na de flits, had den de winden de paddestoel veranderd in een langwerpige wolk van ongeveer anderhalve kilometer lengte. Ook in Italiaanse parlementaire kringen neemt de tegenstand tegen de duizend mijlen race, die zondag in Brescia werd gehouden en die zes doden heeft geëist, hand over hand toe. In sportkringen is men er van overtuigd dat wanneer men op het ogenblik een wetsvoorstel zou in» dienen om de duizendmijlen race te ver bieden, dit met grote meerderheid van stemmen zou worden aangenomen. Typerend voor de opvatting van honder den afgevaardigden is de verklaring van de sociaal democraat Ceccherini: „Wan neer een racewagen die een snelheid heeft van 200 km per uur losgelaten wordt op straten, die ook voor het publiek open zijn, dan is dit levensgevaarlijk". Ook de president van de Vereniging van Italiaanse automobiel-industriëlen, dr. Bis- caretti, heeft zich tegen de Mille Miglia en tegen races op vrije banen in het algemeen uitgesproken. Een initiatief, uitgaande van het paxde- ment, zou echter niet alleen betrekking moeten hebben op de Mille Miglia maar op alle wegraces. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Op de Dam te Amsterdam onthulde H. M. Koningin Juliana vrijdagmiddag het natio naal monument. V.l.n.r.: prinses Marijke, prinses Irene, jhr. dr. M. L. van Holthe tot Echten, voorzitter van de Nationale Monumenten Commissie, Koningin Juliana, en prinses Margriet. G. B. S h a w Wanneer een dom mens iets doet waarvoor hij zich schaamt, ver klaart hij altijd dat het zijn plicht is. Protest tegen uitlating van Von Brentano over verloren gebied De Duitse vluchtelingen uit Oost-Euro pa, die naar de Westduitse bondsrepubliek zijn gekomen en doox-gaans gauw op hun teentjes zijn getrapt, zijn nu verontwaar digd over de uitlating van minister Von Bi-entano in Londen, dat de Duitse aan spraken op de gebieden ten oosten van de Oder en de Neisse (die na de oorlog onder Pools en Russisch beheer zijn gekomen) problematisch is. Twee grote vluchtelingenorganisaties, die elk onder leiding staan van een lid van de Bondsdag, te weten baron Von Manteuf- fel-Szöge en dr. Kather, hebben in een ge meenschappelijke verklaring te kennen gegeven dat de minister van Buitenlandse Zaken niet het recht heeft, zaken met Duit se grond te doen en dat hij zelfs niet eens van zulk een mogelijkheid zou mogen ge wagen. Officiële verklaringen over de streken, waaruit de Duitsers zijn verdre ven, moeten in zulk een vorm gegoten zijn dat elk misverstand uitgesloten is, en dat commentaren overbodig worden gemaakt. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Bonn heeft in een verklaring nog eens duidelijk gezegd dat de Westduitse bonds- regering de voormalige Duitse gebieden in het oosten nooit tot een handelsobject zal maken. Van meer belang wordt toch ech ter wel de hereniging genoemd van West- Duitsland met Midden-Duitsland, de zo genaamde Duitse Democratische Republiek. DE BILT, zaterdag 10 uur: Het weer op het vasteland van West-Europa werd ook de afgelopen 24 uur geheel beheerst door een krachtig hogedrukgebied dat maar weinig van plaats verandert. Op vele plaat sen komen in dit gebied middagtempera- turen voor van 20 tot 22 graden. In ons land had het vliegveld Zuid-Limburg met 21 graden gisteren de hoogste temperatuur. Met een zwakke zeewind dreef in de mid dag vlak bij de kust mist van zee het land binnen, waarin de temperatuur beneden de 10 graden was. Op de Atlantische Oceaan bewegen zich enkele storingen rond een centraal lage drukgebied waarvan het centrum ongeveer 1000 km ten westen van Schotland ligt. Het frontensysteem van een van deze storingen trok met wat regen over Ierland en Schot land. Uit het zeegebied bij Newfoundland trok een volgende depressie naar het zee gebied ten noorden van de Azoren. De de pressies laten echter het Europese hoge drukgebied onaangetast, zodat in ons land op aanhouden van het zonnige en warme voorjaarsweer kan worden gerekend. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand "O'S u E m sas 3 g z.S Stockholm zwaar bew. nnw 19 0 Oslo zwaar bew. w 18 0 Kopenhagen nevel zzw 17 0 Aberdeen geheel bew. zzw 11 0 Londen mist wzw 18 0 Amsterdam half bew. z 18 0 Luxemburg zwaar bew. no 19 0 Parijs nevel nnw 20 0 Bordeaux mist n 22 0 Grenoble onbewolkt windst. 21 0 Nice onbewolkt nw 22 0 Berlijn geheel bew. z 16 0 Frankfort nevel O 21 0 München licht bew. wzw 17 0 Zürich nevel windst. 18 0 Genève onbewolkt windst. 20 0 Locarno onbewolkt windst. 22 0 W enen nevel nnw 20 1 Innsbruck nevel windst. 20 0 Rome onbewolkt windst. 23 0 Ajaccio onbewolkt no 19 0 temp. 7 uur Den Helder licht bew. mat. zw 10 0 Ypenburg half bew. wzw 12 0 Vlissingen licht bew. zw. z 12 0 Eelde onbewolkt windst. 8 0,1 De Bilt onbewolkt zw. zzw 9 0 Twente onbewolkt ZW. 7. 11 0 Eindhoven onbewolkt windst. 9 0 Vlv. Z.-Limb. onbewolkt zw. z 10 0 Neerslag laatste 24 uur. ^xrxxxxxxxryyxrcrrxxxxxxxi-cxx^y-raxrxsccccrccr^xxxxxxt WARM WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van zater dagavond tot zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Droog, zonnig en warm weer met wei nig wind. In het binnenland vannacht hier en daar mist, aan de kust ook morgen overdag plaatselijk mistvelden met wind van zee. 6 mei Zon op 5.03 uur, onder 20.15 uur. Maan op 2.57 uur, onder 15.37 uur. 7 mei Zon op 5.01 uur, onder 20.17 uur. Maan op 3.17 uur, onder 16.50 uur. Maanstanden 10 mei 14.04 uur: nieuwe maan 17 mei 6.15 uur: eerste kwartier 24 mei 16.26 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 6 mei Hoog water: 0.14 en 12.48 uur. Laa'g water: 7.54 en 20.44 uur. Maandag 7 mei Hoog water: 1.17 en 13.39 uur. Laag water: 8.58 en 21.38 uur. XXXCXXXXXXXXXXV

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1