Frankrijks moeilijkheden hopen zich op in Noord-Afrika Weerbericht Tunesiërs en Marokkanen solidair met Algerijnen OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dumais vrijgelaten? Een der ontsnapte gevangenen in Amsterdam gegrepen Lacoste vraagt opnieuzv versterkingen Hij was bezorgd over ziekte van zijn vrouw Het woord is aan WOENSDAG 9 MEI 1956 301e JAARGANG No 102 Druk Chantage Gevecht Botsing tussen tanker en onderzeeër Israel doet beroep op Dag Hammarskjoeld Sabre straalvliegtuigen uit Canada naar Israel? Heden verklaring in het Lagerhuis over Crabb Geheimhonding opgelegd aan ingewijden Ook Norstad stelt zijn hoop op de „Streitkrafte" IJmond-conferentie Van Wiardi-Beckrnanstich' ting en Partij van de Arbeid Grote Drie eisen bijdrage in defensie van Bonn Koud weer met regen Weerrapport 70e JAARGANG No 257 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie. Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteurs Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Parijs) Ma de nieuwe uitbarstingen van terrorisme in Algerije en de betogingen van Europese zijde, die gisteren in Algiers met geschreeuw en gefluit de Herdenking van de geallieerde overwinning verstoorden, heeft Robert Lacoste, de in Algiers residerende minister,, besloten de Franse regering te verzoeken nog vijftigduizend man aan extra troepen naar Algerije te zenden. Het Franse kabinet zou dit verzoek vandaag behandelen in een zitting, die geheel aan Algerije zou zijn gewijd. Waarschijnlijk zullen ook de politieke aspecten van de Algerijnse crisis ter sprake zijn gekomen. Niemand in Parijs ontkomt aan de indruk, dat de Algerijnse crisis zijn hoogtepunt begint te naderen. Men vreest vooral dat het einde van Ramadan, de Mohammedaanse vasten, dezer dagen gepaard zal gaan met een grootscheeps offensief van de rebellen. De demonstratie van Franse kant, waarbij vooral cle naam van Mendès-France het moest ontgelden, en die voornamelijk gericht leek tegen de hervormingen, die de Franse regering in Algerije wil invoeren, tonen aan dat ook onder het Franse deel van de bevolking de spanning weer begint te stijgen. Lacoste antwoordde op de betogingen met een ferme rede, waarin hij de manifes tanten er op wees, dat de beste demonstra tie het zich aanmelden bij de wervingsbu reaus voor het leger zou zijn. Lacoste heeft een afgevaardigde van de Amerikaanse vakbonden in Europa, Irving Brown, de toegang tot Algerije ontzegd. Volgens zijn mededeling zou Brown onder valse voor wendsels tezamen met verdachte personen een actie voeren tegen de Franse belangen in Noord-Afrika. De massa-moord die de Algerijnse rebel len dezer dagen op Franse boeren in het Algerijnse departement Oran hebben ge pleegd en waarbij 54 mensen om het leven kwamen en 36 boerderijen in brand wer den gestoken, onderstreept dat ondanks de militaire inspanningen, die Frankrijk zich getroost, de toestand in Noord-Afrika met de dag slechter wordt. Tenzij men tot grootscheepse collectieve represailles zou overgaan een middel dat niet meer als geoorloofd wordt beschouwd zal het Frankrijk onmogelijk zijn de veiligheid in alle steden, dorpen en afgelegen boerde rijen van het uitgestrekte Algerije te ga randeren door overal troepen te legeren. Tegenover het nadeel aan Franse kant, dat men overal moet zijn, hebben de re bellen het voordeel, dat zij toe kunnen slaan, waar zij wensen. Dat in het atoom tijdperk de guerilla-oorlog, gevoerd door een handvol fanatieke strijders die een op vrees gebaseerde medewerking genieten van een meerderheid der bevolking, doel treffender is dan ooit, wordt in Algerije weer bewezen. Zouden de Franse troepen de opstand enigszins kunnen lokaliseren, dan zou er nog hoop zijn. Maar juist de aanvallen in het westelijke departement Oran, dat tot nu toe een betrekkelijke rust had gekend, duiden er op dat de rebellie zich ook geo grafisch uitbreidt. Iedere dag worden er op de Franse stafkaarten nieuwe rode kruis jes bijgetekend: nieuwe haarden van ver zet. Geeft het militaire beeld in Noord-Afri ka reden tot zorg, het politieke doet dat evenzeer. Algerije wordt geflankeerd door de voormalige protectoraten Tunesië en Marokko, die op weg zijn naar volledige onafhankelijkheid. Met de dag wordt dui delijker dat de Tunesiërs en de Marokka nen zich solidair verklaren met de Alge rijnse nationalisten. Dat betekent wapensmokkel, nieuwe uit valswegen voor de Algerijnse rebellen, en ook politieke druk. Nu het protectoraat over Tunesië en Marokko is opgeheven en nog niet is vast gesteld, en de nieuwe verhouding tot Frankrijk, die men als „interdépendance" betitelt (een soort vrijwillig aanvaarde af hankelijkheid op basis van gelijkwaardig heid), nog niet is vastgelegd, beijveren Tunesiërs en Marokkanen zich die gelijk waardigheid maar vast te scheppen door een militair en diplomatiek apparaat in het leven te roepen, de orthodoxe kenteke nen van de souvereiniteit. ADVERTENTIE MOTOR OVERALLS 49.— DJAKARTA (United Press) Volgens betrouwbare bronnen is de Nederlander M. O. Dumais, die reeds achtentwintig maanden in Indonesië gevangen zat, dins dag vrijgelaten. Dumais werd in januari 1954 gearresteerd tezamen met een groot aantal andere per sonen, verdacht van subversieve activi teiten. Twee dagen geleden stond Dumais in de getuigenbank voor het gerechtshof te Dja karta in het proces Schmidt, waar hij zijn eerder tegenover de politie afgelegde ver klaringen introk. Dumais deelde de rechtbank mede, dat hij bekend had lid te zijn geweest van een ten-oristenbende uit vrees door de politie ie zullen worden geslagen. Frankrijk daarentegen meent dat Tunesië en Marokko nog niet het recht hebben zich als volslagen onafhankelijke landen te gedragen, zo lang de „interdépendance" nog niet is omschreven. Op dit punt zijn ernstige moeilijkheden gerezen, vooral met de Tunesische premier, Habib Bourguiba, die vandaag in Parijs wordt verwacht om met de Franse regering over deze kwestie te onderhandelen. Deze besprekingen zijn van het hoogste belang, omdat daarbij zal blijken in hoeverre het Bourguiba ernst is met zijn onlangs afgelegde verklaring dat een definitieve bepaling van de Frans-Tu- nesische (en de Frans-Marokkaanse) be trekkingen niet mogelijk is, voordat het Algerijnse' conflict is geregeld op basis van een erkenning der nationalistische verlangens der Algerijnen. De Franse regering ziet in deze verkla ring een duidelijke ch_ ntage. Maar wat zet in werkelijkheid Tunesiërs en Marokkanen aan om het Frankrijk in deze moeilijke dagen nog moeilijker te maken? Zij wensen hun wezenlijke onafhankelijkheid zo snel mogelijk te bereiken, en emotionele over wegingen drijven hen ertoe hun Algerijnse broeders te steunen. Hoe gevaarlijk die ge voelens zijn is onlangs gebleken bij de af schuwelijke wreedheden tegen aanhangers van wijlen de Glaoui in Marrakesj. De re gimes van Bourguiba en sultan Sidi Ben Joessef zetelen op stapels ontvlambare stoffen. Men kan zich voorstellen dat zij de Fransen smeken in hun nabijheid niet met vuur te spelen. Het is echter niet alleen de noodzaak aan de extremisten in eigen land tegemoet te komen, die Bourguiba onhandelbaarder maakt. Deze man, die 23 jaar van zijn le ven in ballingschap en internering heeft doorgebracht, laat zich niet zo gemakke lijk vrees aanjagen. Het is evenzeer zijn overtuiging, dat Noord-Afrika één geheel is en dat men de Algerijn niet kan ont houden, wat men de Tunesiër en de Ma rokkaan heeft gegeven, alleen maar omdat Algerije formeel als deel van Frankrijk wordt beschouwd, terwij! Tunesië en Ma rokko protectoraten waren. Bourguiba Vreest dat de vlammen van de Algerijnse revolutie zullen gaan lekken aan de laat ste politieke bruggen over de Middelland se Zee, aan de nieuwe band tussen Frank rijk en zijn land, waarop hij nog steeds zegt te hopen. Boycot De Algerijnse kwestie zal door Jemen, Egypte en de Libanon aan de Veiligheids raad worden voorgelegd. Zo heeft de plaatsvervangende minister van Buiten landse Zaken van Jemen volgens de Egyp tische radio medegedeeld. Vanavond zal de Afro-Aziatische landen groep in New York beraadslagen over een gedragslijn inzake de zich toespitsende si tuatie in Algerije. Vertegenwoordigers van alle Jordaanse politieke partijen en groe peringen hebben in Jeruzalem een resolu tie aangenomen, waarin de regeringen der Arabische landen worden opgeroepen tot een totale boycot van Frankrijk over te gaan. Tevens drong de vergadering er bij de Arabische landen op aan wapens en finan ciële hulp te verlenen aan het „Arabische bevrijdingsleger" in Noord-Afrika. De con ferentie werd bijgewoond door koning Hoessein van Jordanië. Franse troepen ondersteund door artille rie en vliegtuigen bestoken zeshonderd Al gerijnse opstandelingen die zijn ingesloten in een heuvelachtig gebied van Oran, nabij de Marokkaanse grens. Tot dusver zouden 150 opstandelingen zijn gesneuveld. De Franse veiligheidstroepen ontvangen aan houdend versterkingen van legionairs, commando's van de marine en parachu tisten, die met hefschroefvliegtuigen wor den aangevoerd. De rebellen, die vermoe delijk deels afkomstig zijn uit het Marok kaanse Rifgebied, trachten door de omsin geling heen te breken. De twee jongelui die zondag tijdens een scootertocht verdwenen, zijn door de op- standelingen vrijgelaten. De Marokkaanse regering heeft gedaan gekregen dat de grootscheepse operaties van het Franse leger tegen Rif-opstande lingen die zondagnacht bij Fez een afde ling Senegalezen van het Franse leger hebben aangevallen, zijn stopgezet. Een Franse militaire parade die in Rabat zou worden gehouden ter herdenking van de geallieerde overwinning in 1945, werd af gelast. Alle Franse troepen moeten in de kazernes blijven. Politieke waarnemers geloven dat de toestand gevaarlijk is voor de Frans-Marokkaanse betrekkingen. Een majoor van het Franse leger is te Fez ont voerd. Hij werd nabij zijn huis door vier Marokkanen gedwongen in een auto plaats te nemen. SOUTHAMPTON (Un. Press) De Brit se onderzeeër „Talent" heeft vandaag scha de opgelopen in een botsing met een groot, nog niet geïdentificeerd tankschip ter hoogte van het eiland Wight. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De „Talent" was even onder het zee oppervlak gedoken, de periscoop nog boven water, toen de botsing, bij slecht zicht, plaatsvond. De bovenbouw van de onder zeeër werd beschadigd, de periscoop ver bogen. De „Talent" wist de onderzee-basis te Gosport op eigen kracht te bereiken. Het schip, dat 1090 ton meet, was op oefentocht. Het had, buiten de gewone bemanning van zestig koppen, tien cadetten aan boord, die in opleiding waren. De „Talent", die voorheen „Tasman" heette, is in 1945 gebouwd. De onderzeeër is uitgerust met een „SchnorkeF'-apparaat dat het schip in staat stelt lange tijd onder water te blijven. Reeds eerder is de „Talent" een ongeluk dat eveneens goed afliep overkomen. Dat was in december 1954, toen het schip uit een droogdok werd geslingerd, doordat een der caissons het begaf. ■^•occcccoccccccoccocc«xxxxxooocc<:'X)ooccccoc>ccoccccocec< 8 Morgen, Hemelvaartsdag, zal ons blad': niet verschijnen. Onze kantoren zullen ■\die dag gesloten zijn. Xooooooooooocco o;>o^occocc'ccccc-x>coc'cccccccc. Bijna zouden wij in deze tijd van het jaar geneigd zijn te denken dat alleen de bollenstreek Nederland op zijn mooist vertegenwoordigt. Dat er ook andere plekjes zijn, waar te genieten valt voor wie oog heeft voor het natuurschoon, moge deze foto bewijzen, die een Drents landschap in beeld brengt. „Ondergetekende zweert hierbij op zijn erewoord dat hij terugkomt. Het is nood zakelijk voor de toestand van zijn vrouw", zo luidde de inhoud van een kattebelletje, dat dinsdag gevonden werd in de cel van de 21-jarige gedetineerde J. Th. S„ die die morgen met de 24-jarige W. van D. uit de Haarlemse gevangenis ontsnapte. Hij kon deze eed eerder inlossen dan hij gedacht had, want des avonds omstreeks half tien werd hij door de Amsterdamse recherche gegrepen op de Lange Niezel in Amster dam. Hij stapte met zijn vrouw uit een auto, die reeds door de recherche gevolgd was en pleegde nog enig verzet bij zijn arres tatie. Na voorlopig te zijn ondergebracht in het bureau Warmoesstraat werd hij hedenmorgen naar de Haarlemse gevange nis teruggeleid. De bezorgdheid voor de gezondheidstoestand van zijn vrouw was verklaarbaar, want zij had kort tevoren een toeval gehad.' Het schijnt, dat de ontsnapping mede te wijten is geweest aan het tekort aan be wakingspersoneel. Op de morgen van de ontsnapping was er juist een excursie voor de personeelsleden van een gevangenis in het noorden des lands. De andere ontsnapte is nog voortvluchtig. Wij vernamen, dat er geen aanwijzingen bestaan als zouden de twee uitbrekers op Glimlachend stapt Dag Hammarskjoeld, de secretaris-generaal van de UNO, op het New Yorkse vliegveld Idlewild uit de machine, die hem van het Midden-Oosten terugbracht. JERUZALEM (Reuter/U.P.) Israel heeft in een speciale boodschap aan de secretaris-generaal van de UNO, Dag Ham marskjoeld, zijn ernstige bezorgdheid uit gesproken over. de „nieuwe gewelddaden aan de Egyptische en Jordaanse grenzen." Maandag maakte een Israëlische woord voerder melding van vier incidenten bij Gaza. Zaterdag werd een woning bij de Jor daanse grens opgeblazen. De Israëlisch - Jordaanse wapenstilstandscommisie heeft een Israëlische klacht tegen Jordanië naar aanleiding van dit incident behandeld. De voorzitter, een lid van de UNO-commis- sie, verklaarde, dat er onvoldoende bewij zen waren, dat de saboteurs uit Jordanië afkomstig waren. De Israëlische delegatie zei de uitspraak van de voorzitter te be treuren. In Jeruzalem zei een Israëlische functionaris dat de UNO-waarnemers te velde de vredespogingen van Hammars kjoeld belemmeren. Volgens de „New York Post" zal Canada vierentwintig Sabre-straalvliegtuigen aan Israel verkopen. Het blad wijst hierbij op een bericht uit Washington, dat de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, de leden van de Noordatlantische Verdragsorganisatie had medegedeeld, dat de Verenigde Staten „hen naar vermogen zouden helpen wapens naar Israel te zen den, doch hun eigen embargo op wapen zendingen naar het Midden-Oosten zouden handhaven." In Britse militaire kringen wijst men er op, dat er nog steeds wapens uit Groot-Brittannië naar Israel worden verscheept. Israel heeft sinds het begin van het jaar bovendien van Frankrijk wapens ont vangen. een adres in de omgeving aan andere kle ding zijn geholpen, zoals een van de och tendbladen meldde. (Van onze correspondent in Londen) Vandaag zal er mogelijk meer bekend worden over de geheimzinnige verdwij ning van de 46-jarige kikvorsman com mander Crabb. In het Lagerhuis zal de regering hierover worden ondervraagd. Men verwacht dat premier Sir Anthony Eden een verklaring zal afleggen. In politieke kringen heerst over de of ficiële stilzwijgendheid grote ontstemming. Indien Crabb's actie echter niets met de Sovjet-kruiser te maken heeft gehad, waarom dan al deze geheimzinnigheid? Een andere vraag is of 'Crabb door de Rus sen gevangen genomen en ontvoerd kan zijn. Crabb zou gebruik hebben gemaakt van een hoogst ongebruikelijk duiktoestel, voorzien van een speciale zuurstofinstal latie, waardoor hij een diepte van elf meter kon bereiken. De Sovjet-kruiser had een diepgang van negen meter. Deskundigen geloven, dat Crabb tijdens het duiken ge- elektrocuteerd is door een technische sto ring in het toestel. De weinige mensen, die de waarheid over de geheimzinnige verdwijning weten, heb ben de officiële waarschuwing' gekregen dat zij ingevolge de wet op de geheim houding hun mond moeten houden. Een goede vriend van Crabb, Sydney Knowles, die in de oorlog kikvorsman is geweest, heeft maandagavond in de haven van Portsmouth naar zijn vriend willen zoeken, doch een marine-officier hield hem ervan terug. „Doe het niet", zo zei hij, „Crabb is daar niet". Volgens sommige berichten zou de officier nog gezegd hebben: „Vraag me niet hoe ik het weet - ik ben aan officiële geheimhouding gebonden". Know les en andere duikers die Crabb goed ge kend hebben geloven dat hij nog leeft. Het Labour-orgaan „Daily Herald" waar schuwt dat de geruchten die in de wereld pers de ronde doen over de verdwijning van Crabb de betrekkingen met de Sovjet- Unie slechts kunnen schaden. LONDEN (United Press) De Ameri kaanse generaal Lauris Norstad, die gene raal Gruenther zal opvolgen als opperbe velhebber van de NAVO, zei gisteren tij dens een persconferentie in Londen: „Als de NAVO wordt verzwakt, zou dit een oor log dichterbij brengen. De NAVO heeft nog niet alle militaire ka-acht die zij behoeft om aan haar doelstellingen te beantwoorden". Generaal Norstad merkte op, dat het ont breken van een Duitse strijdmacht op dit ogenblik een van de vooi-beelden is van de zwakte der NAVO. De Duitse strijdkrach ten beginnen zich juist te ontwikkelen en zijn nog niet gereed voor de strijd, aldxis Norstad, die eraan toevoegde: „Maar als het Duitse leger pai-aat is voor de strijd, dan zal een belangrijke stap zijn gezet op de weg naar de vervolmaking van de At lantische verdedigingsorganisatie". De Amei-ikaanse minister van Buiten landse Zaken, John Foster Dulles, heeft dinsdagavond tijdens een tafelrede gepleit voor een verruiming van de NAVO. „Door de organisatie meer politieke en economi sche diepte te geven kan men de grote zwakte van het westen, zijn onenigheid, opheffen," aldus Dulles. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Anatole France: De oppositie is een zeer slechte school tot regeren. Naar wij vernemen zal op zaterdag 2 juni vermoedelijk in het Kennemer Theater te Beverwijk,een conferentie over de IJmond- problematiek worden belegd door de P. v. d. A. en de VViardi Beckmanstichting. Onderwerp van deze conferentie zal zijn een rapport van de Wiardi Beckmanstich ting, waaraan diverse vooraanstaande P.v.d.A.-leden hebben meegewerkt. De conferentie zal gehouden worden naar het model van die over het Deltaplan en het programma vermeldt des ochtends een aantal sprekers, waaronder de fractievoor zitter in de Velsense raad, de heer J. van Os v. d. Abeelen, het lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland mej. dr. A. E. Ribbius Peletier en de voorzitter van de commissie, die het rapport over de IJmond opstelde, de heer M. Harmsen. De middag zal gewijd worden aan een forum over dit ondei'werp. BONN (Reuter) Groot-Bi-ittannië en Frankrijk hebben hun eis, dat West-Duits- land ook verder onderhoudskosten zal be talen, voor in West-Duitsland gelegerde geallieerde troepen, herhaald, aldus is van Westduitse zijde te Bonn vernomen. De eis was vervat in gelijkluidende antwoord nota's op een Westduitse nota waarin, naar verluidt, de Duitsers nogmaals verklaren geen betalingen te willen verrichten. Men verwacht, dat ook een Amerikaanse nota van gelijke strekking zal worden over handigd. DE BILT, woensdag 10 uur: Het weer in west-Europa stond de laatste dagen vrij wel geheel onder invloed van een krachtige rug van hoge luchtdruk, welke zich uit strekte van het zeegebied bij de Azoren tot aan het Alpengebied. Enkele storingen trokken daarbij langs Schotland en ver volgens over Scandinavië naar Rusland, De baan van deze storingen was zover van Nederland verwijderd, dat slechts zwakke fronten ons land passeerden zonder meer dan een paar spatjes regen te brengen. Een nieuwe actieve storing op de Oceaan breidde zich in de nacht van dinsdag op woensdag echter snel over Ierland en Schotland naar het oosten uit en bracht daar plaatselijk veel regen. Een der waar nemingsstations aan de Ierse westkust meldde in twaalf uur tijds bijna 30 milli meter regen. Een met deze storing samen hangend koufront zal het grootste deel van ons land waarschijnlijk in de nacht van woensdag op donderdag passeren, hetgeen met enige regen gepaard zal gaan. Daarna stroomt bij westelijke winden koudere lucht naar west-Europa, waarin naast wolkenvelden ook opklaringen voor komen, maar vrijwel geen buien. (van hedenmorgen 7 uul Weers- toestand Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Boi-deaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Vlv. Z.-Limb. •S2 V zwaar bew. zw onbewolkt nnw onbewolkt wnw regen z zwaar bew. zw nevel zzo zwaar bew. nno onbewolkt windst. mist wzw onbewolkt windst. licht bew. windst. licht bew. wnw onbewolkt windst. licht bew. w onbewolkt windst. onbewolkt windst. onbewolkt zzo half bew. wnw zwaar bew. windst. onbewolkt windst. onbewolkt ono mist windst. ft 3 5'5 18 16 15 20 19 15 21 21 24 26 21 18 24 23 25 25 24 25 25 21 22 temp. 7 uur z 10 z 12 z 12 mist mat. mist mat. licht bew. mat. onbewolkt zwak. z 7 zwaar bew. mat. z 11 onbewolkt zwak. z 9 onbewolkt mat. z 11 onbewolkt zw. z 13 25 0 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Neerslag laatste 24 uur. o^cccc<x:cooccccoccccccccccccoccco->czxxx<xco:.ccox»:occ LAGERE MIDDAGTEMPERATUREN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woens dagavond tot donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Aanvankelijk veel bewolking met op de meeste plaatsen enige regen; later opklaringen en overwegend droog. La gere middagtemperaturen. Matige tot krachtige wind tussen zuidwest en west. 10 mei Zon op 4.56 uur. onder 20.22 uur. Maan op 4.37 uur, onder 20.43 uur. Maanstanden 10 mei 14.04 uur: nieuwe maan 17 mei 6.15 uur: eerste kwartier 24 mei 16.26 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden 9 mei Hoog water: 2.38 en 15.00 uur. Laag water: 10.33 en 22.59 uur. 10 mei Hoog water: 3.17 en 15.41 uur. Laag water: 11.17 en 23.40 uur. COOCCOCCCOX>DCCOCODCCCCCCOCODCCCC<X> <*xxxy X

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1