Ernstige onlusten kosten vier Atheners het leven Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EOKA stelde als vergelding twee Britten terecht Ook tweede ontsnapte gedetineerde in Haarlemse gevangenis terug Opmerkelijk betoog van Winston Churchill in Aken TIP-TONIC Twee Griekse Cyprioten terechtgesteld Verloofde nam afscheid op de Harmenjansweg Pleidooi voor werkelijke eenheid in Europa met inbegrip van Rusland Het woord is aan, 4 Weldra bescherming van voetgangers Geen leeftijdsgrens voor bromfietsers Dulles bemiddelde Uitgestorven Kwee Dj ie Hoo terug naar Nederland Militair verwondde zijn zuster dodelijk Eisenhower: bewapening heeft verzadigingspunt Tito is de gevierde man in het officiële Parijs Franse pers gebelgd over veiligheidsmaatregelen Eisenhower kiest Democraat als NAVO- ambassadeur Amerikaanse waterstofbom- proef weer uitgesteld Tamelijk koud Weerrapport 70e JAARGANG No 258 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 11 MEI 195 6 Haarlems Dagblad 301e JAARGANG No 1G3 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Demonstranten en politie raakten in Athene slaags. Foto: een demonstrant verzet zich tegen zijn arrestatie. (Foto links) Een der Cyprioten, aan wie inmiddels het doodvonnis is voltrokken, Michael Karao- lis, wordt door twee politiemannen naar het gerecht gebracht voor de behandeling van zijn zaak. (Foto rechts) Het voltrekken van de eerste twee doodvonnissen op Cyprus heeft in Grieken land aanleiding gegeven tot ernstige ongeregeldheden, die aan vier Grieken het leven heeft gekost. Op Cyprus zelf werd gestaakt en werden nieuwe verzets daden gepleegd. In Londen kan de Britse regering zich voorbereiden op scherpe aanvallen van de oppositie. De onlusten in Griekenland braken reeds daags voor de terechtstelling van de 23-jarige Michael Karaolis en de 22-jarige Andreas Demetrioe uit. Betogers in Athhene verbraken de politieafzetting rondom het gebouw van de Amerikaanse voorlichtingsdienst, gooiden ruiten in en gingen de politie, die over de hoofden van de betogers vuurde, met stenen en stokken te lijf. De demonstranten verbrandden een Britse vlag en wierpen een politie auto omver. Er werden 291 mensen gewond. In Saloniki, waar tienduizenden betogers met de politie in botsing kwamen, werden 44 mensen gewond. (Reuter/AFP) De Griekse premier, Karamanlis, verklaarde na een vergadering met zijn voornaamste ministers, dat „de Griekse regering niet kan rekenen op de goede trouw en het begrip van de Britse regering". „De terechtstellingen en de ver banning van aartsbisschop Makarios be wijzen, dat de Britse politiek op Cyprus verkeerd is". De Britse acties schaden de belangen van de vrije wereld en Groot- Brittannië zelf. Hij zei te hopen dat de Cyprioten recht zullen krijgen in de UNO. De Griekse minister van Landbouw, Ave- roff, bezorgde bij de Britse ambassade een medaille, die hij in de jongste oorlog heeft gekregen. Radio-Athene liet alle amuse ments uitzendingen vervallen. De oppositiepartijen hebben besloten ko ning Paul te verzoeken de regering te ont slaan op grond van het feit, dat zij de kwestie-Cyprus verkeerd heeft behandeld. Tevens wordt de regering ervan beschul digd verantwoordelijk te zijn voor het bloedvergieten tijdens de protestdemon straties tegen de terechtstellingen. De mi nister van Justitie heeft de communisten verantwoordelijk gesteld voor de onge regeldheden. Aartsbisschop Dorotheos heeft zich gedistancieerd van de bloedige on lusten, „met deze daden zijn de nationale zaak en de gerechtvaardigde eisen van onze Cypriotische broeders niet gediend", zo zei hij.'De leider van de democratische oppo sitiepartij in Griekenland. Kartalis, heeft het aftreden van de regering Karamanlis geist. Volgens Kartalis moet het parlement, Minister Algcra heeft gisteren in de Eer ste Kamer de verwachting uitgesproken, dat de regelen ter bescherming van voet gangers nog deze maand in het Staatsblad zullen worden afgekondigd. Het invoeren van een herkenningsteken voor bromfiet sers lijkt de minister bevorderlijk voor de verkeersveiligheid. Het vaststellen van een maximumleeftijdsgrens voor bromfietsers wijst hij echter af. Het was de bedoeling om richtingaan wijzers voor trams na 1 januari 1957 ver plicht te stellen, maar de vereniging van tramwegmaatschappijen heeft bericht, dat die datum om allerlei redenen zeer be zwaarlijk is. Daarom zal het tijdstip van invoering wat later worden gesteld. De invoering van een maximumsnelheid voor motorvoertuigen zou de gevolgen van ongelukken kunnen verminderen, maar aan een dergelijke maatregel zitten verschei dene kanten, die tegen elkaar moeten wor den afgewogen voordat een standpunt kan worden bepaald. Het voorschrijven van veiligheidsgordels in auto's is nog in studie. De minister wil laten nagaan of er aanlei ding is aan het meevoeren van passagiers op scooters en andere motorfietsen beper kingen op te leggen. dat op reces is, onmiddellijk worden bij eengeroepen. De Britse gouverneur van Cyprus, Sir John Harding, heeft verklaard, dat orde en recht niet kunnen worden hersteld door een verzoenende houding jegens de ge welddaden. Harding achtte het de plicht van alle verantwoordelijke burgers zich openlijk tegen het gebruik van geweld uit te spreken. De toestand ligt in de handen van de bevolking zelf, aldus de gouver neur. Een woordvoerder van het „Foreign Office" heeft in Londen bekendgemaakt, dat de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles, vorige week in Parijs bij informele besprekingen met zijn Britse collega, Selwyn Lloyd, had gevraagd om uit stel van de terechtstelling. Men verwacht, dat de Labour-oppositie maandag in het Lagerhuis de terechtstelling ter sprake zal brengen. In Nicosia is officieel bekendgemaakt, dat de Grieks-Cyprische verzetsbeweging sedert 1 april 1955 73 mensen hebben ge dood en 234. gewond, 28 doden waren Brit ten en onder de gewonden waren 109 Brit- ADVERTENTIE se militairen. Voorts zijn er sedert 1 april 1955 21 betogers of Verzetslieden gedood bij botsingen met Britse troepen. Onder deze 21 worden Karaolis en Demetriou gere kend. die zijn begraven op het kerkhof van de gevangenis. Nicosia was donderdagmiddag uitgestor ven. De staking was volledig. Toen te Paphos donderdagmiddag het uitgaansver bod twee uur werd opgeheven om de in woners de gelegenheid te geven boodschap pen te doen, begaven zij zich onmiddellijk naar de kerk om een dienst voor de beide terechtgestelden bij te wonen. Bij een bomaanslag in Paphos is woensdag een Britse officier gedood. In de loop van de dag breidde de staking zich over geheel Cyprus uit. De Britse burgers op het eiland hebben van de autoriteiten de raad gekre gen in de komende vier dagen slechts als het dringend nodig is hun huizen te ver laten. Nadat donderdagmorgen de kerkklok ken in Nicosia geluid hadden, verzamel den zich Cyprioten voor de kathedraal Van Phaneromeni. De militairen gebruikten traangas om de menigte te verspreiden. De toegang tot de kathedraal werd met prikkeldraadversperringen afgesloten. In Kyrenia is donderdagmiddag een uit gaansverbod afgekondigd, nadat bij een bomaanslag in het havengebied een Britse officier was gewond. In Limasol zijn twee bomaanslagen gepleegd, waarbij een Britse motorrijder werd gewond. De ondergrondse verzetsorganisatie op Cyprus „EOKA" deelt in pamfletten, die te Nicosia werden verspreid, mede twee Britse soldaten te hebben terechtgesteld, als ver gelding voor het ophangen van de twee verzetslieden door de Britten. De „EOKA" meldde „met spijt de op hanging van de korporaals Hill en Shilton". De pamfletten waren ondertekend met „Dighonis" de codenaam van de EOKA- leider. De 22-jarige Hill verdween in december van het vorig jaar. Zijn moeder had er bij de Britse regering op aangedrongen Ka raolis niet te laten ophangen, uit vrees voor een vergeldingsmaatregel. Ook de tweede gedetineerde uit de ge vangenis te Haarlem, die er dinsdagmorgen in geslaagd was, te ontsnappen, is in zijn cel teruggekeerd. Dat is voor een belang rijk deel te danken aan zjjn verloofde, die de man aangeraden heeft zijn straf uit te zitten. Zij heeft hem van Amsterdam naar Haarlem begeleid en in de nacht van woensdag op donderdag afscheid genomen op de Harmenjansweg. De twee gedetineerden zijn dus binnen veertig uur teruggekeerd. In de praktijk is gebleken, dat gevangenen, die er in slagen te ontvluchten, niet lang van hun vrijheid genieten. Worden zij niet door de politie aangehouden, dan meldden zij zich. Dat de Amsterdammer T. S. zo spoedig aangehou den werd (nog geen twaalf uur na zijn ontsnapping) is te danken aan de activiteit van de Amsterdamse recherche. W. van D. heeft dinsdag en woensdag in Amsterdam rondgezworven en woensdag avond heeft hij zijn verloofde ontmoet. Deze schijnt ernstig met de man gesproken te hebben en haar verloofde te hebben aangeraden naar Haarlem terug te keren. Laat in de avond zijn beiden op de trein gestapt en na middernacht in Haarlem aangekomen. Zij zijn naar de gevangenis aan de Harmenjansweg gewandeld en daar heeft Van D. aangebeld, om zich te melden, na afscheid te hebben genomen van zijn meisje. Uit een door de Haarlemse recherche in gesteld onderzoek is gebleken, dat de beide mannen geen hulp van buiten hebben ge had. Zij blijken zelf het initiatief genomen te hebben de gevangenis te verlaten en dat is hun zonder veel moeite gelukt. Zij waren gekleed in groengrijze werkkleding en dat viel in de straten van Haarlem en Amster dam niet op. Zij hebben verteld, dat zij naar het station van Haarlem zijn gewan deld, een kaartje hebben gekocht naar Amsterdam en de reis per trein maakten. In de hoofdstad hebben zij zich van andere kleren voorzien en daar heeft Th. S. contact opgenomen met zijn echtgenote en Van D. met zijn verloofde. Relletje Het Dagblad Trouw meldt, dat de ge vangenen in Haarlem de laatste tijd bij zonder aggressief zijn. Onlangs zou een groep van ongeveer tachtig gevangenen, die gelucht werden, de directeur in een hoek hebben gedrukt. Deze zou er, door van zijn revolver gebruik te maken, in geslaagd zijn de situatie weer meester te worden. De directeur van de gevangenis deelde ons mee, dat hem van een dergelijk voorval niets bekend is. De Indonesische zaakgelastigde in Neder land, die vorige week naar Djakarta is ge gaan om aan zijn regering rapport uit te brengen over de Nederlands-Indonesische betrekkingen, zal 17 mei naar Den Haag terugkeren, aldus verneemt de correspon dent van het ANP te Djakarta in officiële kringen. Nadat de Indonesische regering in het begin van deze week had verklaard, dat zij het vestigen van een Nederlandse ambas sade op het ogenblik inopportuun acht, deden in Djakarta geruchten de ronde, dat de heer Kwee Djie Hoo niet naar zijn post zou terugkeren. De 20-jarige soldaat J. J. de B. van het Bewakingskorps Luchtmacht op Soester- berg heeft, toen hij een van de vliegbasis meegenomen dienstpistool aan twee familie leden in zijn ouderlijke woning in Am sterdam demonstreerde, zijn zuster dodelijk verwond. Het pistool ging onverwachts af. De kogel trof eerst zijn zuster, ketste daar na en verwondde de soldaat aan 'n van zijn benen. De militair, die geheel overstuur was, werd door de politie aan de mare chaussee overgegeven, die de man naar het centraal hospitaal „Oog in Al" te Utrecht heeft overgebracht. De marechaus see heeft de zaak in onderzoek en gaat onder meer na hoe en waarom de soldaat het dienstpistool mee naar huis heeft ge nomen. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft woensdag op zijn weke lijkse persconferentie toegegeven dat de Verenigde Staten niet voor onbepaalde tijd kunnen rekenen op hun vooruitgeschoven bases in gebieden die in beroering ver keren, zoals Noord-Afrika. Overigens waar schuwde de president, dat men de machts verhouding niet geheel moest baseren op aantallen. Er komt een tijd dat de ver nietigende kracht van de beschikbare wapens zo groot is, dat „genoeg" zeker „meer dan genoeg" betekent. Eisenhower zei nooit te hebben gezegd dat de Verenig de Staten een grotere voorraad van een be paald wapen moeten hebben dan andere mogendhden. Als dat zo zou zijn, zou hij bang moeten worden van het aantal Rus sische divisies. Eisenhower zei, dat zijn briefwisseling met premier Boelganin van de Sovjet-Unie een manier is om een deur open te houden bij de ontwapeningsbesprekingen tussen Oost en West. Die briefwisseling alleen kan de kloof tussen de standpunten van de Sovjet-Unie en het Westen ten aanzien van de ontwapening niet overbruggen, aldus Eisenhower. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIERENTWINTIG PAGINA'S ADVERTENTIE FERD., B.0LSTR.. 48 A'DAM - JEL 717162 RIBFLUWELEN MANTELS 69.— AKEN Sir Winston Churchill heeft donderdag in Aken het denkbeeld ontwik keld van een „werkelijk verenigd Europa" met inbegrip van een nieuw, tot overeen stemming bereid Rusland. Sprekend op de plechtigheid waarop hem de Keizer- Karelprijs van de stad Aken werd uitge reikt, verklaarde de 80-jarige Britse ex- premier, dat er geen reden zou zijn waar om het nieuwe Rusland, als de veroor deling van Stalin echt gemeend is, zich niet zou kunnen aansluiten bij de NAVO. (Van onze correspondent in Parijs) Maarschalk Tito heeft zijn verblijf in Parijs eergisteravond aan een bezoek aan het paleis van Versailles en een vliegtuig fabriek en gisteren aan het bijwonen van militaire manoeuvres gewijd. Het pro gramma, dat zich in een nog al gezapig tempo afrolt, voorziet pas vandaag weer in politieke besprekingen. De Franse pers toont zich bijzonder nieuwsgierig naar het slotcommuniqué van deze met meer dan gewone belangstelling tegemoet geziene gedachtenwisseling, die tot nu toe zo bij zonder weinig opgeleverd heeft. Aan een diner op het ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde Tito gister avond dat Joego-Slavië zich tot taak blijft stellen een toenadering tussen Oost en West tot stand te brengen. Hij zei dat wan neer Joegoslavië nieuwe vrienden in het Oosten wint, zulks volstrekt niet betekent dat het zijn vrienden in het Westen wil afstoten. Tito wenste Frankrijk geluk met zijn nieuwe betrekkingen met Tunesië en Ma rokko en sprak als zijn overtuiging uit, zonder overigens Algerije met name te noemen, dat de hangende problemen in Noord-Afrika tot ieders tevredenheid zul len worden opgelost. Hij loofde de Franse initiatieven op het gebied van de ontwa pening en de hulp aan de onder-ontwik kelde gebieden en zei tenslotte dat het ogenblik voor alle Europese volken is ge komen gezamenlijk hun problemen te re gelen. Hij hoopt dat Frankrijk en Joego-Slavië de obstakels uit de weg zouden kunnen ruimen, die een nauwere samenwerking tussen de Europese landen verhindert. Minister van Buitenlandse Zaken Pi- neau had Tito eerder aan het diner gepre zen omdat hij er in was geslaagd Joego- Slavië onder moeilijke omstandigheden een sociale democratie te geven. Hij ver klaarde dat de ondernemingsgeest van de Fransen en de Joegoslavische regeringen, steunend op de gevoelens van hun volken, een ruim veld van actie voor zich vindt, dat van de vrede en de samenwerking tus sen alle naties. De Franse pers toont zich wrevelig over de aan het belachelijke grenzende veilig heidsmaatregelen, die het bezoek van Tito omringen. Zelfs in Moskou of de volksde mocratieën zou men niet zulke politie machten op de been zien als thans in Pa fijs. Tito moet wel een vreemde indruk krijgen van de handhaving van de orde in een democratisch land, al laat hij daar weinig van merken, want hij keuvelt al kettingrokend uit zijn sigarettenpijpje en gestoken in zijn verbluffende maarschalks uniform of burgerpak met rode das genoeg lijk tegen de hem vergezellende hoogwaar digheidsbekleders. Wordt het het Parijse publiek onmogelijk gemaakt bommen naar de hoge gast te werpen, het gooien van bloemen of het toejuichen van de maar schalk wordt door de afstand die men moet bewaren, eveneens verhinderd. Toen Tito gisteren door het Bois de Bologne reed stond achter ongeveer iedere boom een po litieagent of een gendarme. Er stonden op het gammele dak van het paleis van Ver sailles en achter iedere deur tot de tan den gewapende politiemannen in uniform en in burger. In een echte Europese gemeenschap, waarvan Rusland en de Oosteuropese lan den deel zouden uitmaken, en waarmee de Verenigde Staten en Canada verbonden zouden moeten zijn, zouden veel problemen, zoals dat van de hereniging van Duitsland, veel gemakkelijker opgelost kunnen wor den dan nu bij de verdeling van Europa in twee tegenover elkaar staande blokken mogelijk is. „Wij moeten beseffen", aldus Churchill, „hoe diep en oprecht de Russische bezorgd heid voor de veiligheid van het vader land is". De NAVO, waarvan Duitsland deel uit maakt, is de plechtige bevestiging van de eenheid van Europa en van de vastbeslo tenheid der Verenigde Staten om een lei dende rol te spelen bij de handhaving van die eenheid. Frankrijk had na 1945 de grote plicht en het grote voorrecht om alle bitterheid te begraven en Duitsland terug te leiden in de Europese gemeenschap. De Franse bij drage aan de Europese eenheid is groot en het opnemen van Duitsland in de Europese gemeenschap is van onschatbai'e waarde. Nu de Fransen in Noord-Afrika met grote moeilijkheden te kampen hebben, moeten de bondgenoten de Franse pogingen, om een juiste regeling te treffen, volledig steunen. Het beginsel van de NAVO is eenvoudig, samenwerking bij de bestrijding van welke aanvaller dan ook. Een nieuwe vraag is gerezen door de kritiek op Stalin in de Sovjet-Unie. Als die kritiek oprecht is, krij gen we met een nieuw Rusland te doen. „En ik zie niet in waarom, als dat zo is, het nieuwe Rusland niet zou toetreden in de geest van deze plechtige overeenkomst", zo zei Churchill. „Het vraagstuk van de eenheid van Europa, waarbij de eenheid van Duitsland van vitaal belang is, mag niet met geweld worden opgelost. Geweld moet vermeden worden, dat kan slechts eenheid brengen in puin en dood", aldus Churchill. Na Churchill sprak bondskanselier Ade nauer. Hij noemde Sir Winston de bezieler van de Europese eenheid en de pleiter voor vriendschap tussen Duitsland, Frankrijk en Engeland. De bondskanselier stelde zich volledig achter Churchills streven naar vriendschap tussen het Britse en het Duitse volk binnen de Europese gemeenschap, aangezien per manente vriendschap tussen deze twee volken een essentiële voorwaarde is voor vrede en vrijheid in de wereld. Circa 600 Oostduitse vluchtelingen heb ben donderdag tijdens de plechtigheid in het raadhuis van Aken een stille protest mars door de buitenwijken van de stad gehouden De betogers gingen in het zwart Zij houden Churchill mede verantwoorde lijk voor de verdrijving van Duitsers uit Duitse gebieden die bij de verdragen van Jalta en Potsdam aan Oosteuropese landen zijn afgestaan. WASHINGTON (Reuter). President Eisenhower heeft op zijn wekelijkse pers conferentie in Washington verklaard, dat hij overweegt aan de Democratische sena tor Walter George uit Georgia een functie in zijn regering te geven. De 78-jarige se nator, die voorzitter is van de senaatscom missie voor buitenlandse betrekkingen heeft bekend gemaakt, dat hij zich in november niet verkiesbaar stelt als sena tor. President Eisenhower heeft hem de functie van persoonlijk vertegenwoordiger bij de Noordatlantische Verdragsorganisa tie aangeboden. Volgens een woordvoerder van het Ame- kaanse departement van Buitenlandse Za ken zal George als persoonlijk ambassa deur van Eisenhower bij de NAVO het „brandpunt" zijn van de besprekingen der Verenigde Staten met de „drie wijze man nen" die een onderzoek instellen naar de mogelijkheid van werkzaamheden van de NAVO op andere dan millitair terrein. Menander: Al wat wettig is, is nog niet be hoorlijk. ENIWETOK (Reuter) De proef met een waterstofbom, die donderdag door een Amerikaanse bommenwerper van het type B-52 boven het proefterrein van Eniwetok in de Stille Oceaan zou worden uitgewor pen, is uitgesteld, vermoedelijk tot zater dag. De proef is reeds driemaal uitgesteld wegens ongunstige weersomstandigheden. In Japan is radio-actieve regen gevallen als gevolg van de eerste Amerikaanse atoomproef op 5 mei, zo meldt het weer kundig instituut van Tokio. Groot-Brittannië zal deze maand een atoombom tot ontploffing brengen op de Montebello eilanden. De datum zal, afhan kelijk van de weersgesteldheid, na 15 mei vastgesteld worden. De bom zal vanaf een toren tot ontploffing gebracht worden. Een Canberra straalbommenwerper van de Australische luchtmacht zal onmiddellijk na de ontploffing door de atoomwolk vlie gen om gegevens te verzamelen. Nieuw wapen De Amerikaanse marine is van plan een geweldige, door atoomkracht gedreven, on derzeeboot te bouwen, die in staat zal zijn van onder het zeeoppervlak een doelzoe kend projectiel met een bereik van meer dan tweeduizend kilometer af te vuren, zo heeft de Amerikaanse minister van Marine Charles Thomas, bekendgemaakt. ADVERTENTIE De nieuwste tip voor Uw long drink:-, Het weer in West-Europa heeft de laatste dagen een wisselend karakter gekregen. Naarmate het zwaartepunt van het Azoren- hogedrukgebied zich verder van de Golf van Biscaye naar het westen terugtrok, konden de frontensystemen van oceaan depressies geleidelijk verder het continent binnendringen. Zo passeerde in de nacht van woensdag op donderdag een front met enige regen ons land, waarna koelere po laire lucht binnenstroomde. Daarin kwa men naast opklaringen ook buien voor, waarvan sommige met hagel en onweer gepaard gingen. In de nacht van donderdag op vrijdag trok vervolgens een rug van hogeluchtdruk, vergezeld van opklaringen, over ons land, waarna de bewolking weer toenam. Bij de nadering van het fronten systeem van een volgende oceaandepressie deze verplaatste zich in twee dagen tijds van de omgeving van New Foundland naar het zeegebied ten zuiden van IJsland en is vergezeld van zware stormen wordt opnieuw tamelijk koude lucht naar West- Europa gestuwd, zodat nog geen tempera tuurstijging van enige betekenis is te ver wachten. (van hedenmorgen 7 uui) Weers- toestand 5 •s "2 s Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt Miinchen Zürich Genève Locarno Rome Ajaccio onbewolkt nevel licht bew. geheel bew. motregen zwaar bew. half bew. nevel motregen zwaar bew. licht bew. geheel bew. half bew. geheel bew. regenbui half bew. zwaar bew. nevel licht bew. nnw zzo raw z zw vvnw w w nw n nw nw wzw vvnw w zzo windst. windst. on o 15 11 15 15 17 15 15 17 19 20 19 16 19 18 16 17 26 24 20 temp. 7 uur ■M zS 0 3 11 1 0 5 1 0 2 0 0 10 0,3 14 10 1 0 0 0 Den Helder zwaar bew. wnw 10 0,6 Ypenburg zwaar bew. mat. w 10 1 Vlissingen half bew. zw 11 0,1 Eelde half bew. zw. w 7 3 De Bilt zwaar bew. wnw 10 4 Twente zwaar bew. zw. w 7 0,1 Eindhoven half bew. mat. w 9 2 Vlv. Z.-Limb. onbewolkt mat. zw 8 4 Neerslag laatste 24 uur. gxsoo5ax»^rxxcocccc<x»x)ccc<xoDcxxxx»»ooocooccooeooocc MEER WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrij dagavond tot zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Zwaar bewolkt met opklaringen en plaatselijk enkele buien. Vannacht iets zachter, morgen overdag iets kouder. •Matige tot krachtige wind tussen zuidwest en west. 12 mei Zon op 4.53 uur, onder 20.25 uur. Maan op 6.11 uur, onder 22.58 uur. Maanstanden 17 mei 6.15 uur: eerste kwartier 24 mei 16.26 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden 11 mei I-Ioog water: 3.57 en 16.22 uur. Laag water: 12.02 en uur. 12 mei Hoog water: 4.40 en 17.06 uur. Laag water: 0.22 en 12.46 uur. XXXXXXXXXXXXXXODCO»CXX>MCODCOCCO<XXXXX»IOOOOOO(>MCOCTO

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1