Lisse's kindercorso trok zaterdag door bollendorp Mars wedstrijd en grote taptoe op Haarlems Grote Markt Dokter L. Hoorweg naar Indonesië Bejaarde voetganger werd aangereden door NACO- bus Orgelconcert ten bate van „Meer en Bosch" IJsrevue Scala slaat tenten op aan Wagenweg „Kunst Zij Ons Doel" stelt werk van leden ten toon Minerva Theater was opnamestudio „Sursüm" behaalde drie prijzen Twee zomerexposities in het Huis Van Looy Getuigen gevraagd Besluit van Batoys jubileumviering Stillegging chemische fabriek te Ossendrecht Examens Namens gereformeerde kerk van Haarlem-Znid Opnieuw drukke bollenzondag MAANDAG 14 MEI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor vier wilde een 75-jarige voetganger uit Haarlem nog juist voor een rijdende NACO-autobus het Soendaplein overste ken. De chauffeur van de bus trachtte door krachtig remmen en naar links uitwijken onheil te voorkomen, maar kon niet ver hinderen dat de man met de rechter voor zijde van de bus in aanraking kwam, waar door hij op het wegdek werd geworpen. Hij is naar de Deo overgebracht, waar een schedelbasisfractuur werd geconsta teerd. De inrichtingen voor lijders aan vallende ziekte „Meer en Bosch" in Heemstede be staan in januari 75 jaar. Er heeft zich een jubileumfonds gevormd dat gelden wil ver zamelen voor de stichting van een kinder paviljoen voor honderd zwaar epileptische kinderen. Ten bate van dit fonds zal de organist Piet van Egmond donderdagavond 17 mei een orgelconcert geven in de Grote Kerk in Haarlem. Hij zal er werken van Bach, César Franck en A. Guilmant uitvoeren. Er staat tevens samenzang op het programma. Herdenking te Kapelle. Op het centrale militaire kerkhof te Kapelle op Zuid-Beve land is zaterdag een korte plechtigheid ge houden ter herdenking van de in de mei dagen van 1940 in Nederland gesneuvelde Franse militairen. „Geen consequenties voor Haarlems m oe der bed rijf" Naar ons van de zijde van de directie van de N.V. Chemische industrie Rids te Haar lem werd medegedeeld, zal het stilleggen van de Organisch-Chemische Industrie te Ossendrecht, een dochter-onderneming van de Rids, geen consequenties met zich mee brengen voor het in Haarlem gevestigde bedrijf, aangezien het hier om twee ver schillende vennootschappen zou gaan. Verscheidene persorganen hebben de laatste dagen melding gemaakt van de moeilijkheden waarin de Organisch Chemische Industrie te Ossendrecht, die haar opdrachten van de overheid krijgt, zich zou bevinden en die ertoe hebben ge leid dat het werk daar geheel werd stil gelegd. Het uit 152 mensen bestaande per soneel is, met inachtneming van de wette lijke opzeggingstermijn, ontslagen. Op ver zoek van de overheid zou een gedeelte van de arbeiders, waarvoor zij zich garant stelt, later weer zijn aangenomen. Woensdag heeft de directeur van de ven nootschap, de heer W. Keijnan, voor het personeel, in het bijzijn van de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau en een vertegenwoordiger van de werknemers organisatie, een verklaring afgelegd, waar in hij de hogere investeringen de oorzaak noemde van de liquiditeitsmoeilijkheden. Binnenkort zal Haarlem kunnen kennis maken met een echte ijsrevue. Het Scalage zelschap, dat uit ongeveer vijfenveertig rijders en rijdsters bestaat, heeft inmid dels zijn tent-opgeslagen aan de Wagenweg en zal morgen met de uitvoeringen begin nen, die tot Pinksteren zullen worden ge geven. Deze enorme tent zal aan ongeveer tweeduizend toeschouwers plaats bieden. De 6 cm dikke ijsvloer wordt door een speciale installatie instandgehouden bij het betrekkelijk warme lenteweer. De Scala-Eisrevue telt drie groepen, waarvan er elk een in Duitsland en Frank rijk optreedt. De derde groep maakt op het ogenblik een tournee door Nederland. Hier bij bevinden zich sterren als het schaats- paar Cathrin Sailer en Fred Emanual, een oud-Olympisch kampioen als Günther Noack en dertien meisjes en zes mannen, die tezamen de Scala-girls en -boys vor men. Nico Braber is één van de Nederlan ders, die aan de groep zijn verbonden, evenals Harry Monas, die samen met Gün ther Noack optreden. Regisseur is de Australiër Knox Godfrey, dirigent van het orkest Walter Niebuhr. Het programma bevat sterk uiteenlo pende nummers, waarbij het figuurrijden de boventoon voert. In het Waaggebouw was zaterdag en zondag een reeks tekeningen en aquarellen te bezichtigen, Vervaardigd door een tien tal leden van „Kunst Zij Ons Doel" tijdens de schetsavonden van het afgelopen win terseizoen. De reeks zal op 19, 20 en 21 mei wederom te bezichtigen zijn, dagelijks van 13—17 uur. De tekeningen en aquarellen zijn niet ge ëxposeerd als een frontschouw van het genootschap, maar als een vrijwel onge schift overzicht van de resultaten van de winterseizoenavonden. Men treft dan ook het voltooide naast het onvoltooide, het zekere naast het zoekende, het kundige naast het zich vormende gelijkelijk aan. Het gemeenschappelijke onderwerp is steeds de vrouwenfiguur. De meeste schet sen hebben al te duidelijk het kenmerk van te vlug gemaakt te zijn, al zijn er enkele onder anderen van De Ridder. Julia Giesberts, Mieke Otto, Van Geen, Spierenburg en Van der Colk trefzeker. De expositie is interessant om de indruk die zij geeft van het kunnen van ook ande ren dan de steeds naar voren tredende le den van „Kunst Zij Ons Doel", uit de reeks aquarellen en tekeningen valt te leren, dat er gedurende de afgelopen winter met liefde en enthousiasme is gewerkt. N. Vanwege de uitstekende accoustiek wer den door de N.V. Bovema te Heemstede reeds verscheidene grammofoonplaten in het Minerva-theater opgenomen, zodat deze zaal de laatste tijd beurtelings als televisie- en grammofoonplatenstudio fungeerde. De reputatie van dit theater schijnt thans ook tot Amsterdam te zijn doorgedrongen, want de aldaar gevestigde firma Dureco had voor zaterdagnacht, na de normale avond voorstellingen, beslag op de zaal gelegd. Voor het merk R.C.A, moest namelijk een 45 toeren langspeelplaat worden opgeno men, waarvoor de muziek verzorgd werd door de Down Town Jazz Band. Gespeeld werden „Alexander's Ragtime Band" en „Some body stole my gal", gezongen door de vooral in Zweden bekende Nederlandse zangeres Marie Dieke. Verder werden nog zonder zang opgenomen „Hup Holland Hup" van Jan de Cler en „Working Man Blues". Zaterdagmiddag trok Lisse's kindercorso door de straten van het bollendorp Lisse op een wijze, zoal> ouderen dat ook doen Dagen van inspan ning waren er aan vooraf gegaan en mei noeste vlijt was ei gewerkt. Met angstige spanning was de dag van het corso tege moet gezien. En o] zaterdag was er vee' gepoch over de wa gens (de eigen wagei was natuurlijk in dc onderlinge gesprek ken de mooiste). D< angstige spanning i' weer voorbij. De ouders kunnen wee: rustig slapen of boo.< worden, omdat hui kind met een zo mooir wagen geen prijs ge wonnen heeft. Maar dit jaar kwan er een grote troost prijs. De organiseren de Vereniging voo- Vreemdelingenver keer te Lisse had con tact gekregen met d-, .elevisie, waarvan eer jameraman het corst -wam filmen. Voo> de televisie had dc jeugd zich ingespan nen en zij hoopt, dat '.ij op het beeld zal komen. De cameraman heeft zich daarom kostelijk geamuseerd met de elfjes, de feeën, de nooit ontbrekende boertjes en verpleegsters, afgevaardigden van het Rode Kruis, enzovoort, die door het dorp trok ken. Een grote koningswagen (gezien uit kinderogen natuurlijk) met een echte koning en echt geblankette hofdames er op, trok de aandacht van de vele toeschou wers. Bewondering dwong 'n Biedermayer- meisje af, met een japon, waarvan de hoepelrok helemaal bezet was met strook jes papier. Helemaal niet kinderlijk was de boot, waarin acht meisjes in matrozencostuum zaten. Het was een machtig gezicht. Leuk was een zeilbootje, waarin een kleine dreu mes had plaats genomen. Hij had een pijp in zijn mondhoek, maar wist niet precies, wat er zich om hem heen afspeelde. Er waren ver-sierde groepen die rustig over straat wandelden, een kabouterkoning, grote meisjes prachtige bloemen dragend, met als opschrift „voor moeder", ter ge legenheid van moederdag. Voorts autopeds en kleine duwwagens met fantastische ver sieringen. Op een er van zagen wij een sneeuwman, compleet met wortel en pijp, gemaakt van witte hyacinten. Hij stond op schaatsen en zijn wagen voerde als motto: „Dit is voorbij", hetgeen niet onthulde of het weemoedig was. Even verder passeer den kinderen, die vlinders voorstelden en jongens en meisjes op fietsen. De deelnemende meisjes en jongens heb ben op de Herenweg te Lisse gedefileerd voor de burgemeester. Het corso heeft moe dig achter „Cantite Tuba" het gehele par cours van drie kwartier afgewandeld. Vele buitenlanders waren in Lisse en hebben foto's en films van het aardige corso ge maakt. Gebleken is, dat het kindercorso leuker is dan het echte. De jury had veel moeite de prijzen toe te kennen. De uitslag luidt: Groep A: Eervolle vermelding: groep „kaasdragers", kinderen Langeveld; 1. Adri Wassenaar (bloemenmeisje); 2. Willy Ne- derpeld (brancard Rode Kruis); 3. Ciska Duymaer van Twist, fiets; 4. Vincent Cle mens, kar; 5. Francien Bakker, poppen wagen; 6. Kees Grullemans, fantasiewagen; 7. Ries Noort, fiets; 8. Marjan Boot, step; 9. Arie van Blitterswijk, step. Groep B (grote stukken): 1. groep Molen straat met „Moederdag"; 2. groep Wagen dwarsstraat, met schip „Normandie"; 3. groep kinderen A. v. d. Spruyt, met „Sneeuwwitje"; 4. groep kinderen Hagen, met „Lentekoningin"; 5. groep kinderen G. Verdegaal, met fantasiewagen. Tijdens een jubileumconcours van de muziekvereniging „Voorwaarts" te Zeist, heeft de Chr. Muziekvereniging „Sursum" uit Bloemendaal drie prijzen behaald. De marswedstrijd werd door het korps met tamboers gewonnen met 93 punten; de concertwedstrijd werd met 329 punten ge wonnen onder leiding van dirigent G. Velt- kamp, terwijl de tamboers, onder leiding van de heer J. van Roosmalen met 90 pun ten de eerste prijs behaalden in de wed strijd voor tamboerkorpsen. De attractie van de bollenstreek was zaterdag het geslaagde kindercorso. Ook in het buurtschap „De Engel" heeft men een kindercorso gehouden, natuurlijk niet van die omvang als in het „grote" dorp. Ook daar waren fijne stukjes te be wonderen, die veler aandacht trokken. De jury had ook hier een moeilijke keus, die tenslotte als volgt uitviel: Groep grote stukken: 1. „Lentefee", doch tertjes H. v. d. Slot; 2. „Molen", kinderen A. Duineveld; 3. „Molen" kinderen Th. Kortekaas. Groep kleine stukjes: 1. Rode Kruis wagen, kinderen Mourits; 2. Rode Kruis wagen met verpleegstertjes, tweeling J. van Dijk; 3. Marj. van Rooijen met autoped; 4. Nieke van Rooijen met autoped; 5. Leo Onderwater met fiets; 6. Theo Grimbergen met autoped. In het museum „Het Huis van Looy" te Haarlem zullen in de maaanden mei, juni en juli twee exposities worden gehouden. Van 19 mei tot 11 juni is er een herden kingstentoonstelling van werken van de overleden kunstschilder Herman Vreeden- burgh, van 16 juni tot 16 juli een tentoon stelling van werken van leden van het genootschap „Kunst zij ons Doel" te Haar lem. Grote belangstelling mozaiek Openluchttheater Dank zij het fraaie mozaïek, betrekking hebbende op de achttiende verjaardag van Prinses Beatrix was het zondag de gehele dag bijzonder druk in het Bloemendaalse Openluchttheater. Er werden die dag niet minder dan 2500 bezoekers geteld, waar van er 362 ook de tentoonstelling van wer ken van Bloemendaalse kunstenaars be zochten. Gerekend van 1 mei af, toen deze expositie is geopend, zijn er 1381 mensen geweest en zondag waren er al vijfttien werken verkocht. Opvallend was gisteren ook het aantal buitenlanders dat het theater bezocht. De politie verzoekt diegenen, die getuige zijn geweest van een aanrijding, die op woensdagmiddag 2 mei om kwart over twee heeft plaats gehad op dc Jan Gijzen- kade, nabij de Roerdompstraat, zich met haar in verbinding te willen stellen. Op die middag reed een bromfietsster over de Jan Gijzenkade in de richting van de Rijksstraatweg en verminderde snelheid toen een personenauto van de Rijksstraat weg af de Roerdompstraat wilde inrijden. De automobilist remde echter om de brom fietsster voorrang te verlenen. Enigszins ge schrokken zag de laatste echter niet dat een personenauto die voor haar geparkeerd stond begon te rijden, waardoor zij met deze auto in botsing kwam. Hierbij werd de bromfiets ernstig beschadigd, maar er deden zich gelukkig geen persoonlijke on gelukken voor. De Taptoe Unique, waarmee de zestig jarige Haarlemse gymnastiekvereniging „Balo" haar jubileumfeesten zaterdag avond besloot, bood op de Grote Markt in avondstemming een romantische aanblik. Vele honderden die om de stalen orde- hekken waren geschaard genoten ervan. ,,Bato'' maakte bovendien de inschrijving van het 1150ste lid bekend. kracht achten. Ds. Hoorweg trok de paral lel tussen de thans uitgezonden arts en de kerk nog verder door, door te zeggen dat geen van beiden weten wat hen boven het hoofd hangt. En een zendingsarts kan nu wel naar Indonesië gaan met het idee dat zijn werk daar wel gewaardeerd zal worden, maar daarin kan hij zich ook geweldig vergissen. En jiüst waar de dingen zo liggen zegt God: „Vreest niet want Ik ben met U". Waar geen enkele menselijke garantie is, daar is een Goddelijke garantie. Nadat de zendingsarts bevestigend had ge antwoord op enige vragen die hem namens de Gereformeerde kerk van Haarlem-Zuid waren gesteld, en hiermee de belofte van trouw aan zijn roeping had afgelegd, zong de gemeente psalm 20 vers 1. Aan het slot van de dienst werd nog het woord gevoerd door dr. P. Veldstra namens de raad van samenwerking van de Gerefor meerde Kerken voor de uitzending van zen dingsarbeiders, door de'heer J. D. Wolter- beek namens de adviescommissie der zen dende kerk te Amsterdam, door ds. A. de Ruiter namens de Classis Haarlem der Ge reformeerde Kerken en door ds. D. Roos als praeses van de kerkeraad van Haarlem- Zuid. De avond tevoren was er een af- scheidavond van dokter L. Hoorweg jr., zijn echtgenote en zijn kind gehouden in de Wilhelminakerk, waarin een andere, door Haarlem-Zuid uitgezonden zendings arts, dr. H. Zuidema, die met verlof in ons land vertoefde een beschrijving gaf van de taak welke dokter Hoorweg daar wacht. Bij deze gelegenheid bood de heer J. D. Wolterbeek de vertrekkende arts een her inneringsgeschenk aan. HAARLEM. 12 mei 1956 OMpiTrpTnOTTW1^: 11 mei, O. B. Ferrari en M. H. A. Meiipr: 12. mei. -T. Pnurehez en G. Wi'1*: p. j. van der R*e en J. E. S. Ho Vries. GEHUWD: 12 mei. F. J. Schut on N. Friam: D. van Eiis^ornen on M. F,, von Otter: C. de 7eeuw on Th. Nnuwons: B. H. Steinkamn on F. A. Din^'ix: P. J. C. van Stricn en O. de D W m-oper en A. Beksvoort. BEVALLEN van oon zoon: 9 mei, L. M. A. sq.-;~5rvau der Hagen; 10 mei. P. van L'.ercnS^Mcr; M. .T. B. van LooijWijde- man: N. f«.svan Zomeren; 11 mei. M. J. Kiljan—Blom; J. M. H. Hotstman—Jongens. BEVALLEN van een dochter: 11 mei. G. J. de FriesMussche; M. A. N. PostHofer; W. J. TTarmsenKoster; W. BroereBosch; 12 mei. H. Sc waltUijtendaal; B. J. van Gaaien van Emmerik. OVERLEDEN: 10 mei. G. J. Veldwijk, 69 l. Molen aerstraat; P. van Tongeren, 78 j., Brouwerskade: E. Th. BertholeeBlesgraaf. 44 .i„ Schotersingel; 11 mei. J. Chr. A. Moll. 78 j„ Fnzenprieelstraat; I. Lalsman, 46 j„ Kamperlaan. Ook dc afgelopen zondag is voor de bol lenstreek een drukke dag geweest, hoewel niet zo druk als de vorige. Opmerkelijk was opnieuw het betrekkelijk geringe aan tal wielrijders. De meeste bezoekers kwa men per auto, autobus, scooter, motor of bromfiets. De Keukenhof ontving ruim 30.000 bezoekers en Linnaeushof 20.000, voor een deel met extra treinen en 300 autobussen. Het vreemdelingenbezoek was voor het overgrote deel uit Duitsland afkomstig. Gezien de weersomstandigheden zal De Keukenhof vermoedelijk tot en met zondag na Pinksteren open blijven. Hoewel er ook in Bloemendaal door het stralende voorjaarsweer gisteren een ge zellige drukte heerste en er veel verkeer was, is het niet zo druk geweest, als ver leden zondag. In de Kennemerduinen wer den ongeveer vierduizend bezoekers geteld. In het Koevlak brak door onbekende De viering van het zestigjarig bestaan van de turnvereniging „Bato" werd zater- ch~ (des middags en 's avonds) besloten m een marswedstrijd voor tamboerkorp- scn en muziekgezelschappen en uiteinde lijk met een groots opgezette taptoe op de Grote Markt te Haarlem, die daartoe doel matig afgesloten en vrijgemaakt was. De zeer originele taptoe stond onder leiding van de heer W. Pijlman en de manifestatie van deze dag was georganiseerd door het nu tien jaar bestaande tamboer- en -hoorn blazerskorps van „Bato" onder auspiciën van „Haarlems Bloei". Na een korte receptie, waarop waarne mend voorzitter W. de Wolf de deelnemers welkom heette en de organisators alsmede „Haarlems Bloei" dank zegde, begon de marswedstrijd. Deelnemenden waren tam- boerkorpsen. korpsen bestaande uit tam boers. hoornblazers en pijpers, benevens een fanfarekorps en een harmoniegezel schap. Er werd gemarcheerd door de Zijl straat en zo over de Grote Markt, waar dan nog staande een proefje moest worden afgelegd. Groep A. De tamboers van de Hillegom se Muziekkapel waren wat onregelmatig en onrustig hr hun tempo. Zij maakten overigens een zeer verdienstelijke beurt en behaalden met 112 punten een eerste prijs. „Benvenuto" uit Den Haag bleek een zeer gedisciplineerd tamboerkorps. Men liep alleen met wat te korte passen en de af sluiting was niet correct. Overigens alles zeer goed. Met 124 punten een eerste prijs. De „kleine staf" van „De SAiarnebazuin" uit Haarlem gaf een goede indruk met zijn ordelijke en goed geritmeerde prestatie. Met 116 punten een eerste prijs. De tam boers van „Bergoss" uit Oss vielen op door beheerst en zeer constant tempo en stevig ritme. Met 124 punten een eerste prijs. Groep B. Het jeugdkorps „De Hollandse Schotten" was opmerkelijk om de „show". Deze omvangrijke groep kwam uiterlijk aardig voor de dag. maar qua tempo, ritme en orde bleek ze tamelijk slap. Alleen de jeugdige pijpertjes maakten een uitste kende beurt: met 101 punten een tweede prijs. De tamboers en hoornblazers van ,.De Hoogoven-Harmonie" uit IJmuiden leverden een voortreffelijke prestatie in rustig beheerst tempo. Hun voorbeeldig optreden werd beloond met 140 punten en een eerste prijs met lof. De St.. Jorisband uit Haarlem, een zeer omvangrijk padvinderskorps, was minder gelukkig. Het tempo was slap en zonder spanning en het samenspel vrij brokkelig, mede door de grote afstand tussen de uitaten van de bezetting. Toch was er technisch en wat ordelijkheid betreft veel t* i'-TP'-rieren. Met 103 punten een tweede prijs. De ..kleine staf" van de „IJmuider Harmonie" zette met de hoornblazers wat! gehaast in. maar de tamboers wisten het temno te normaliseren. Technisch was de i uitvoering zeer verdienstelijk. Ook de orde in de rangen was te prijzen. Met 122 pun- ten een eerste prijs. Groep C. „De Spaarnebazuin" was niet j g«heel zuiver in het houtregister, doch daar wogen andere kwaliteiten (van tempo en orde in de rangen) tegenop, zodat de totaal, indruk lang niet slecht was: met 116 punten een eerste prijs. Het fanfare korps „Bergoss" speelde de Spearmintmars biizonder zuiver en in goede verhouding. Het tempo was rustig beheerst en de orde in de rangen voortreffelijk: met 137 pun- nen een eerste prijs met lof. De prestaties werden beoordeeld door de heer W. Pijl man en ondergetekende. De Taptoe. Een taptoe onder leiding van de heer Pijlman is altijd iels bijzonders. Met ruime fantasie weet hij de diverse technieken en visuele mogelijkheden te combineren en van het geheel een aan trekkelijk schouwspel te maken met ver rassend klankeffect. Dat was ook nu weer het geval. De demonstratie werd uitge voerd door de muziekkorpsen I-Iillegoms Harmoniekapel en Bergoss, de tamboer korpsen van de Hoogoven-Harmonie, van De Spaarnebazuin, de St. Jorisband als mede een groep turnsters van Bato. Na het aantreden uit de Zijltraat begon de taptoe met een stemmig gedeelte, inge zet met een effectrijke dynamische roffel. De aparte prestaties van de tamboers, hoornblazers en pijpers van de St. Joris band maakten een treffende indruk en de uitvoering van Valeriusliederen, het Wien Neerlands Bloed en de Russische Vesper, door het Hillegomse korps, was bijzonder kiankschoon. Daarnaast kwamen de groepen in be weging en werd het als het ware een reus achtig ballet van ordelijk elkaar kruisende eenheden, die al musicerend hun figuren uitvoerden. De tamboers en hoornblazers van de Hoogovens, met gloeilampjes op hun petten',' fungeerden daarbij als wande lende. dwaallichtjes. De ballet-idee begon werkètijkiiei'd te wöfcTcrf,'töên'op een wals, gespeeld door de Hillegomse Kapel, een groep meisjes van „Bato" een turndemon- stratie ten beste gaven. Uit de Koning- stiaat kwam nu ook „Bergoss" deelnemen aan de demonstratie en wel met een aardig geslaagde carrousel, uitgevoerd op de „pannekoek". Daarna was het weer gelei delijk aantreden en het vormen van een gesloten formatie van alle deelnemers. Nadat de tamboers de „Oriënt-express" op gang gebracht hadden, kwam met het koraal „Dankt nu allen God" en het „Wil helmus" het einde. De heer Pijlman had ruimschoots reden om de aanvoerders van de deelnemers en ook zijn trouwe hel per, de omroeper de heer J. Huisman, dank te zeggen. Daartegenover waren er dui zenden belangstellenden op de Markt, die de deelnemende groepen tezamen met de leider van deze gemeenschappelijke demon stratie hulde brachten. JOS. DE KLERK Amsterdam. Vrije Universiteit. Geslaagd voor het kandidaatsexamen Theologie de he ren W. L. Mulder, Veenendaal; F. J. Bil, Amsterdam; Kandidaatsexamen Psychologie: de heer J. R. Prins. Amsterdam en voor het ndidaatsexamen Pedagogiek de heer C. C. F. Gordijn, Rotterdam (cum laude). Zaterdagmiddag zijji de Haarlemse Bloe menmeisjes voor het laatst in dit jaar „officieel" uit geweest. Een activiteit van zes weken werd bekroond met een bezoek aan de Linnaeushof. Vooraf werd door een viertal meisjes een bouquet narcissen aan geboden aan de echtgenote van Haarlems burgemeester, mevrouw C. E. Cremers-de Bruijn, ter gelegenheid van moederdag. De directeur van de stichting Haarlems Bloei, de heer W. van Willige, tvas daarbij aan- wezig. De Bloemenmeisjes zullen na een feestelijke afscheidsavond op 29 mei zich. op dringend verzoek, nog laten zien bij de aankomst van het Rode-Kruisschip „Kas teel Staverden" de dag daarop. Voor dat goede doel wordt gaarne een uitzondering op de regel gemaakt. oorzaak een begin van duinbrand uit, die echter door het. puibliek tezamen met het personeel, alvorens de brandspuit uit Overveen arriveerde, al was geblust. Op het strandje bij de speelvijver was het bijzonder druk en er werd heerlijk ge zonnebaad. Aan hét Bloemendaalse strand waren al veel baders in zee. Op het Bloemendaalse Kopje kwamen 1500 bezoekers. In de morgendienst in de Gereformeerde Wilhelminakerk aan de Gedempte Oude Gracht die zondagmorgen om half elf be gon vond de officiële uitzending plaats van de missionair arts L. Hoorweg jr, vanwege de Gereformeerde kerk van Haarlem-Zuid naar het T.b.c.-Sanatorium Pakem in In donesië. De predikatie werd gehouden door de oudste gereformeerde predikant van Haarlem-Zuid, die tevens de vader is van de uitgezondene, ds. L. Hoorweg. Na het votum, de voorlezing der wet, de genade verkondiging en de collecten las deze als inleiding tot zijn predikatie Jesaja 41 vers 8 tot 16, waarin God aan deze profeet de bijzondere plaats van Israël (in Nieuw tstamentishe zin: Zijn Kerk) in de wereld doet zien. Ds. Hoorweg vestigde in het bijzonder de aandacht op vers 10: „Ik ben uw God, ik sterk u, ook help ik u, ook ondersteun i'k u met mijn heilrijke rechter hand." De predikant zeide deze tekst in dit geval aan te halen als van toepassing zijnde op de roeping die deze arts in dienst van de zending in Indonesië gaat vervullen maar haar tevens te kunnen betrekken op de kerk van alle tijden. „Volk van God te zijn wekt op zichzelf al veel vijandschap", zo zei hij. „Dit vervult velen in de kerk met vrees, zodat zij met Karl Barth de uitver kiezing om deze van haar scherpe kan ten te ontdoen voor de hele wereld van BuffWluke ^tand van Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11