Sterkte van Amerikaans leger wordt ook verminderd 11 Weerbericht Harold Stassen gelooft dat Russen het ernstig menen OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Sukarno: proces-Jungschlager in overeenstemming met de wet Wederzijdse openhartigheid in Moskou de enige winst Washington stelt studiegroepen in Reis van veertien dagen door de Verenigde Staten begonnen Het woord is aan Aldus oordeelt de Franse pers met uitzondering van „Combat" èj Gruenther s echo Kort geding om zwarte lampjes Zandvoortse Haltestraat vereniging" gedagvaard Beweegredenen Zonnig, minder koud weer C^g'MORRIS"iejwm&u// Disconto in West-Duitsland verhoogd tot percent Navigatorische moeilijk heden eerste oorzaak Grondorganisatie ook bij het onderzoek betrokken Zware verliezen voor Algerijnse rebellen Weerrapport 70e JAARGANG xNo 265 ZATERDAG 19 MEI 1956 301e JAARGANG No 110 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON, (Reuter-AFP) liet Amerikaanse leger zal in het komende fiscale jaar, dat in juli begint, met vijf pereent van zijn totale sterkte worden ingekrompen, aldus heeft generaal-majoor Lawton, chef van de begrotings- afaeling van de administratieve dienst van het leger, verklaard voor een commissie voor toewijzingen van de Senaat. Plet leger zal met ingang van 1 juli gemiddeld 1.032.100 man omvatten. De minister van Defensie, Wilson, zei echter in een rede, dat de Verenigde Staten van plan zijn een totale strijdmacht van ongeveer 2.850.000 man voor onbepaalde tijd te handhaven. „Wü zijn van mening: dat de tekst van de Russische demobilisatieverklaring: als geheel wttst op de wens voort te gaan met ernstige onderhandelingen om algehele overeenstemming te verkrijgen over het onder controle brengen van de bewape ning", aldus heeft Harold Stassen, adviseur voor ontwapeningsaangelegenheden van president Eisenhower, op een persconfe rentie bekendgemaakt. De secretaris van de Russische commu nistische partij, Kroesjtsjev, heeft in Mos kou bekend gemaakt dat hij Washington reeds vorige maand onofficieel op de hoog te had gesteld van het feit dat de Sovjet- Unie 1.200.000 man zou demobiliseren. Op 29 mei zullen te Washington speciale ..taakgroepen" van vooraanstaande Ameri kaanse geleerden, industriëlen en diploma ten bijeenkomen om het gehele ontwape ningsbeeld te bezien. Van deze „groepen" zullen onder andere deel uitmaken de atoomgeleerde dr. Ernest Lawrence, gene raal Walter Bedell Smith en de vroegere president van de U.S. Steel Company, Ben jamin Fairless. Zij zullen de gevolgen ana lyseren van een eventuele inkrimping van de Russische strijdkrachten met 1.200.000 man en tevens de resultaten bestuderen van de ontwapeningsbesprekingen die te Londen zijn gehouden, aldus maakte Stas sen verder bekend Veldmaarschalk Montgomery, de plaats vervangende opperbevelhebber van de Noordatlantische strijdkrachten in Europa, heeft op een persconferentie te Ottawa ■verklaard, dat de NAVO-legers Ameri kaanse atoomwapens zullen krijgen. Deze wapens zullen aanvankelijk door Ameri kanen bediend worden. De voorzitter van de Canadese commissie van stafchefs, ge neraal Foulkes, voegde er aan toe, dat volgens de Amerikaanse wet atoomwapens onder toezicht van Amerikaans personeel moeten blijven. Montgomery zei verder, dat interconti nentale projectielen en afweerprojectielen over ongeveer tien jaar in ruime mate be schikbaar zullen zijn. Hij zal als waar- Het bestuur van de Zandvoortse Halte- straatvereniging is er dit jaar voor het eerst toe overgegaan, de seizoenverlich ting voor de panden van diegenen, die niet aan deze verlichting wensten deel te ne men, te voorzien van zwart geschilderde lampjes, daar het om electro-technische redenen niet mogelijk was, de serie lampjes vóór deze panden te onderbreken. Hiertegen is bij degenen, die met deze maatregel worden gestraft, nogal wat verzet gerezen. Er was er zelfs een, die des avonds laat deze zwart geschilderde lampjes voor zijn woning uit de fittingen schroefde. Een ander heeft thans tegen deze maatregel een klacht ingediend bij de officier van justitie, die thans voor dinsdagmiddag het dagelijks bestuur van de Haltestraatvereniging gedagvaard heeft voor de. president van de Haarlemse recht bank te verschijnen, die in deze zonder linge zaak beide partijen zal horen alvo rens uitspraak te doen. nemerrd opperbevelhebber aanblijven, hoe wel hij van plan was geweest zijn functie neer te leggen als de opperbevelhebber, generaal Gruenther, in de herfst aftreedt. Montgomery is van oordeel dat noch Groot- Brit.tannië noch enig ander West-Europees land de dienstplicht van twee jaar moet afschaffen. De militaire opbouw van de HAVO zal niet voltooid zijn voordat West- Duitsland zijn bijdrage heeft geleverd. Montgomery keurt het overbrengen van Franse NAVO-troepen naar Noord-Afrika goed, omdat er geen onmiddellijke oorlogs dreiging bestaat. Deze opvattingen heeft Gruenther deze week ook uitgesproken bij een bezoek aan Edinburgh. Stassen legde er volgens UP tegenover de pers de nadruk op, dat er geen betrouw bare manier is om te kunnen nagaan of de Russen inderdaad hun aangekondigde plannen tot uitvoering zullen brengen. Maar, zo voegde hij hieraan toe, het is van belang, dat de vrije wereld deze Russische bekendmaking „noch overdrijft noch on derschat". De kwestie is veel te belangrijk om cy nisch of lichtgelovig benaderd te worden. De Sovjet-Unie kan een belangrijke bij drage tot een verwezenlijking van de vrede en tot een verbetering van de vooruitzich ten op vrede doen door officieel te laten vaststellen of de vermindering der strijd krachten in de Sovjet-Unie inderdaad wordt uitgevoerd. Het is ook belangrijk wat, Rusland met de gedemobiliseerde mi litairen gaat doen. Stassen noemde de volgende punten, welke waarschijnlijk van invloed zijn ge weest bij het besluit van de Sovjet-Unie om de strijdkrachten te verminderen: de overtuiging, dat de Verenigde Staten geen oorlogszuchtige bedoelingen hebben; de toenemende vraag in de Sovjet-Unie naar consumptiegoederen; de vooruitgang in de moderne wapens; plannen om het. uitge strekte Siberië tot ontwikkeling te brengen en het feit, dat de wereld er voortdurend aan herinnerd wordt, dat de Sovjet-Unie veruit de grootste oorlogsmachine ter we reld handhaaft. (Van onze correspondent te Washington) President Sukarno van Indonesië heeft vrijdag in een toespraak voor leden van de nationale persvereniging in Washington, die ook de leden van de internationale pers te Washington had uitgenodigd, verklaard, dat Indonesië onbeschermd en onvolledig zal blijven, zolang Nieuw-Guinea niet een deel van zijn land uitmaakt. Toen hem ge vraagd werd of hij gaarne zou zien, dat de Verenigde Staten een verklaring zouden afleggen, welke de Indonesische eisen in zake Nieuw-Guinea zou steunen, antwoord de hij: „Het zou dwaas zijn van mij om een dergelijke verklaring te weigeren". Sukar no zei de eerste te zullen zijn om de Neder landers een hand toe te steken, zodra de barrière van Nieuw-Guinea niet meer zou bestaan. Volgens Sukarno hadden de pers berichten over de zaak-Jungschlöger veel onjuistheden bevat. Hij nodigde in alge mene termen de pers uit Indonesië te be zoeken, teneinde zelf te kunnen ervaren, dat de justitie aldaar humaan is. Sukarno verklaarde, dat het proces in volledige overeenstemming met de wet is gevoerd. De Nederlanders, die bij Sukarno's rede aanwezig waren, waren van mening, dat een grotere belangstelling van de pers wel licht het lot van de Nederlandse gevange nen in Indonesië ten goede zou kunnen komen. President Eisenhower heeft donderdag avond in het openbaar gereageerd op en kele woorden van Sukarno. Hij had dezer dagen gezegd: „Ik voel nu voor het eerst, wat democratie is. Want ik, een bruine aziaat van eenvoudige afkomst, wordt ont vangen als een vriend, een menselijk we zen en misschien ook als een broeder". Eisenhower zei naar aanleiding van deze woorden: „Als wij volken kunnen overtui gen, dat zij niet „misschien" behoeven te zeggen, wanneer zij over ons denken als broeders, dan zullen wij een succes hebben bereikt met onze buitenlandse politiek". Sukarno toonde zich op de persclub zeer ingenomen met deze reactie. De Verenigde Staten hebben zich ten doel gesteld de betrekkingen met Indonesië te verbeteren en voor Sukarno lijkt dit be zoek een succes te worden. De critiek, die President Sukarno tijdens zijn rede voor het Amerikaanse congres. Links achter hem vice-president Richard Nixon. Sukarno soms doet horen, irriteert de Amerikanen nauwelijks. Zo zei hij bijvoor beeld op de persclub, dat de moderne we reld leed aan een technologische indigestie. Deze opmerking- ontlokte applaus. Veel nieuws kreeg men tijdens deze bijeenkomst overigens niet te horen. Wederom probeer de president Sukarno duidelijk te maken, dat het Westen Azië niet kan begrijpen, zo lang het geen begrip heeft voor het natio nalisme van de pas vrijgeworden volken. Het officiële gedeelte van Sukarno's be zoek is thans voorbij. Vandaag is het Indo nesische gezelschap aan een tocht door de Verenigde Staten van ruim twee weken begonnen. Zaak-Jungschlager Sukarno heeft na zijn toespraak voor de nationale persvereniging een aantal vragen beantwoord. Zo verklaarde hij, aldus meldt Reuter, dat de mogelijkheid om de me ningsverschillen die reeds zo lang tussen Indonesië en Nederland bestaan, op te los sen „van de Nederlanders afhangt". Hij zei: „Zoals ik in mijn toespraak tot het Con gres verklaarde, hebben wij niets tegen de Nederlanders. Ik heb reeds dikwijls ge zegd dat de Indonsische regering niets te gen de Nederlandse regering als zodanig heeft en dat het Indonsische volk niets te gen het Nederlandse volk heeft". Zijn langste antwoord gaf Sukarno, toen' hem gevraagd werd of hij niet van mening was dat het gevangen houden van Neder landers in Indonesië gedurende twee jaar indruiste tegen het UNO-handvest van de rechten van de mens. „Ik weet niet wie deze vraag gesteld heeft. Is hij in Indone sië geweest? Is hij getuige geweest van de zaken waarover hier geschreven wordt? Ik geloof het niet. Hij zal bij voorbeeld gele zen hebben dat Jungschlager onrechtvaar dig behandeld is. Maar er zijn „verkeerde" verslagen in de bladen verschenen". Sukarno wees naar Wirjono Prodjodi- koro, de president van het Hooggerechtshof van Indonesië en zei: „Hij zal u zeggen dat bij 't proces-Jungschlager de wet in ieder opzicht in acht genomen is. Gelooft niet alles wat er over deze zaak geschreven is. Indien u gelooft dat er iets niet in orde is, komt dan naar Indonesië en overtuigd u zelf". Hij wees er nog op dat het derde grondbeginsel van de Indonesische grond wet „menselijkheid" is. Sukarno besloot: „Volgens het openbaar ministerie was Jungschlager schuldig". Eisenhower op diner President Eisenhower heeft vrijdag avond aangezeten aan een diner in de In donesische ambassade, dat door president Sukarno te zijner ere was aangeboden. Het was de eerste keer dat president Eisenhower, sinds zijn hartaanval in sep tember, een dergelijke uitnodiging heeft aanvaard, hoewél er sedert dien verschei dene staatsbezoeken zijn geweest. Naar United Press meedeelt heeft pre sident Sukarno 10.000 dollar geschonken voor de spoedige voltooiing van een mos kee in Washington. Stemmingsbeeld van de Haarlemse Luilakmarkt, dat als titel zou moeten dragen: ,JLen boeket bloemen voor moeder". DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Fontenelle: Zoekt gij de waarheid? Keer dan de massa de rug toe. DE BILT, zaterdag 10 uur: Aan de oost flank van een hogedrukgebied dat zich van IJsland naar Ierland verplaatste, stroomt al enkele dagen achtereen koude, uit de Poolstreken afkomstige lucht naar ons land, waarin tijdens opklaringen in de nacht van vrijdag op zaterdag op de meeste plaatsen nachtvorst optrad. Het hogedrukgebied zal de komende vierentwintig uur over zuid-Engeland naar het vasteland trekken, waardoor voor de eerste Pinksterdag een kleine weersverbe- tering te verwachten is: minder wind, min der buien en over het algemeen iets minder koud dan zaterdag. Langs de kust zal het vermoedelijk zelfs overwegend zonnig zijn. Op de Tweede Pinksterdag zal een oceaanfront uit het zuidwesten opdringen, doch het lijkt onwaarschijnlijk dat dit ons land voor de avond zal bereiken. Daarom zijn de vooruitzichten voor dé Tweede Pinksterdag nog iets gunstiger dan voor de eerste. De buienactiviteit zal dan worden onderdrukt en de temperaturen kunnen dan bij weinig wind en zonnige perioden tot weer iets hogere waarden oplopen dan op de Eerste Pinksterdag. De kans op nachtvorst blijft echter groot. >Docooooococ>ooc<xocoocoooc<xxccoaxxxx>cccoocc<:ccocoDOoco: Maandag, Tweede Pinksterdag, zal onsij blad niet verschijnen en zijn onze kantoren gesloten. 'C<XXX>DCOOCOCOOO5COOCOOCOOOOOOOCO30CC<:oocccccccooccoco;<X ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM - TEL 717162 Suède Damesjasjes in kleuren 110.- FRANKFORT (Un. Press) De West- duitse Bank Deutscher Lander, de federale reservebank, heeft haar disconto voor de derde maal in negen maanden verhoogd en wel met één percent. Het bankdisconto is thans vijfeneenhalf percent. De verongelukte straaljagers Naar de Luchtmachtvoorlichtingsdienst mededeelt is de uiteindelijke oorzaak van het ongeluk met de drie straaljagers inder daad brandstofgebrek geweest. Maar dit gebrek moet op zijn beurt aan een meer primaire oorzaak worden toegeschreven. Deze schijnt te hebben gelegen in naviga torische moeilijkheden, die zowel betrek king kunnen hebben op de vliegtuigen zelf, als op de grondorganisatie. Bekend is in ieder geval, dat op grote hoogte 25.000 voet zeer sterke weste lijke winden waren. Hangende het onder zoek, aldus de Voorlichtingsdienst, valt over de uiteindelijke oorzaak geen defini tieve uitspraak te geven. ALGIERS (Reuter/A.F.P.) Ten noor den van Tlemcen zijn twintig Algerijnse opstandelingen gedood. Tlemcen, een stad met 60.000 inwoners, ligt nabij de Marok kaanse grens. Reeds enige dagen verwacht men daar 'n aanval van de rebellen, die in de beboste bergen rondom de stad 3000 man zouden hebben samengetrokken. In totaal zijn donderdag in Algerije 115 opstandelin gen gesneuveld. Algerijnse opstandelingen hebben in de nacht van donderdag op vrijdag opnieuw de haven Nemours, in het departement Oran, in het grensgebied met Marokko, aangevallen. In een gevecht met politie en militairen wierpen de rebellen „Molotov cocktails" naar hun tegenstanders en naar openbare gebouwen. Het was de derde maal in een week, dat het 9.000 inwoners tellende Nemours werd aangevallen. De Franse minister van Algerije, Robert Lacoste, is vrijdag met een hefschroef- vliegtuig naar Tlemcen gevlogen voor be sprekingen met militaire en burgerlijke autoriteiten. Hij verklaarde tegenover de pers. dat men niet meteen „opzienbarende resultaten" mag verwachten van de mili taire versterkingen die naar Algerije ge zonden worden, omdat de nieuwe troepen zich eerst nog aan de manier van oorlog voeren in Algerije moeten aanpassen. Men verwacht dat tegen het midden van deze maand de Franse troepen in Algerije onge veer 300.000 man zullen omvatten. In Oran zijn zeven rebellen ter dood ver oordeeld die bij de aanval van twee weken geleden op boerderijen in het gebied van Ain-Temouchent gevangen genomen wer den. In Algiers hebben de Franse autori teiten medegedeeld dat zij op elk tijdstip de staat van alarm kunnen afkondigen door gedurende vijf minuten sirenes te laten loeien De bevolking moet dan de straat verlaten en de deuren van haar woningen sluiten. Voetbalwedstrijden Volgens France-Soir" is minister La coste voornemens de Franse militairen te verzoeken vriendschappelijke betrekkin gen met de Mohammedaanse bevolking aan te knopen, dit als onderdeel van een „vredebrengend" plan. Volgens het plan zal Lacoste de militairen voorstellen voet- balwedsrtijden te organiseren tussen hen en inwoners van de dorpen, waarin zij ge legerd zijn. Naar A.F.P. in Damascus verneemt heeft het politieke comité van de Arabische Liga besloten de Algerijnse kwestie voor de Veiligheidsraad van de UNO te brengen en de Franse regering te verzoeken de mili taire maatregelen in Algerije te staken. (Van onze correspondent in Parijs) De Franse pers die zich van tevoren al zo sceptisch had getoond over het bezoek van Mollet en Pineau aan Moskou, consta teert vanmorgen dat zij gelijk heeft gehad. Nu de politieke besprekingen tussen de Franse en de Russische leiders vrijwel zijn afgelopen (vanmorgen zou alleen nog over culturele en economische problemen wor den gesproken en moest men trachten het slotcommuniqué enige inhoud te geven) wordt vastgesteld dat er geen enkel con creet politiek resultaat is bereikt. Mollet en Pineau hebben onwrikbaar vastgehou den aan hun uitgangspunt: „trouw aan de Noordatlantische Verdragsorganisatie" en ook van hun zienswijze omtrent Duitsland, het Midden-Oosten en andere internatio nale problemen zijn zij blijkbaar geen duimbreed afgeweken. De Russen zijn evenmin toeschietelijk gebleken. Het enige positieve resultaat dat de Franse pers in- de besprekingen ziet, is dat men wederzijds met de grootst mogelijke openhartigheid van gedachten heeft ge wisseld. Niemand heeft van zijn hart een moordkuil gemaakt, zodat de „Figaro" de hoop uitspreekt dat er althans enige bres sen in de muur van wantrouwen zijn ge schoten. Men verwacht niet dat de culturele en economische problemen speciale moeilijk heden zullen opleveren. Men voorziet een uitwisseling van kunstenaars, geleerden, grammofoonplaten en boeken. Een belang rijk handelsakkoord wordt niet verwacht, want Frankrijk kan niet veel van het zwa re materiaal leveren waarvoor de Russen in de markt zijn. Hetgeen de conservatieve „Aurora" doet vermoeden dat commerciële transacties zich wel zullen beperken tot een ruilhandel in Franse asperges en Rus sische ka.viaar. Achter gesloten deuren is gisteren ook het Algerijnse probleem op Russisch ver zoek aangesneden. Kroesjtsjev zou hebben opgemerkt dat hij de Franse politiek niet realistisch acht. De Franse hoop op enig Russisch medeleven is nu gecomprimeerd tot de gedachte dat de Russen er weinig voor zullen voelen de verdwijnende Fran se invloed in Noord-Afrika door een Ame rikaanse vervangen te zien. Gemiste kans Al heerst er in de Franse pers geen op getogenheid omtrent het resultaat van de conferentie, men maakt Mollet en Pineau in het algemeen toch geen verwijten. De uitzondering daarop is het rechts-socialis- tische blad „Combat". Dit blad stelt dat Mollet eri Pineau hun kans voorbij hebben laten gaan om te bewijzen dat Frankrijk, al blijft het trouw aan de NAVO. nieuwe opvattingen over coëxistentie heeft. Het blad zegt dat Mollet. waar hij in Moskou alleen maar de stellingen van Dulles heeft verkondigd, zijn tijd verspild heeft: omdat de dag zal komen waarop de onvermijde lijke onderhandelingen tussen Washington en Moskou zullen beginnen. Op die dag zo zegt Combat zal Frankrijk afwezig zijn omdat de Franse leiders zich thans niet in slaat hebben getoond te bewijzen dat Frankrijk een eigen zienswijze en oor spronkelijke oplossingen voor de wereld problemen hoeft. (Reuter/AFP) Op een receptie die vrijdag in de Franse ambassade in Moskou gehouden werd heeft premiér Mollet aan journalisten verklaard dat er tijdens de besprekingen op zekere punten een toena dering is ontstaan, „op andere punten blij ven er echter verschillen van opvatting bestaan. De Russen weten nu wat een de mocratisch socialist is. laat ik niet zeggen een „sociaal-democraat". Spontane tonelen Toen Mollet en partijsecretaris Kroesjtsjev na de receptie de ambassade verlieten speelden zich spontane tonelen af die, vol gens buitenlanders in Moskou, daar „nog nooit vertoond zijn". Honderden Moskovie- ten waren er getuige van hoe Kroesjtsjev, Molotov en Boelganin op het bordes af scheid namen van Mollet en Pineau. Plot seling greep Kroesjtsjev Mollet bij de arm en liep met hem naar de toeschouwers die aan de andere zijde van de straat stonden. Van dichtbij wuifden de Fransman en de Rus naar de bevolking, die toen met geest driftige kreten het politiecordon verbrak en de beide staatslieden omstuwde. Kroesjtsjev amuseerde zich kostelijk en deelde links en rechts schouderklopjes en handdrukken uit. De politie en M.V.D.- mensen zagen er verschrikkelijk benauwd uit aangezien zij de toestand spoedig niet meer aan konden. De straat was één woe lende, juichende mensenmenigte, waarin ook Pineau, Boelganin en Molotov opge nomen werden. Molotov scheen het ge drang niet op prijs te stellen, doch de Rus sische en Franse fotografen waren buiten zich zelf van vreugde over deze meevaller. Na vijf minuten vreugdevolle verwarring slaagde de politie erin de orde te herstel len, waarna de Russische leiders onder een geweldig applaus wegreden. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand w V. &R ra c ui SÜM Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Vlv. Z.-Limb. licht bew. zwaar bew. licht bew. half bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt regen regen half bew. zwaar bew. zwaar bew. regen regen regen regen regen regen nevel zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt 12 13 12 11 14 11 14 18 23 windst. 23 windst. 20 wnw 14 w nno wzw wnw n wnw nno no no 15 14 11 22 no nno zzw zzw windst. 22 windst. 22 ozo 23 windst. 23 ono 22 windsL 23 temp. 7 uur nnw 7 mat. w 8 mat. nw 7 zw. w 5 zw. w 5 zw. w 6 mat. nw 5 zw. nw 5 Z 5 3 2 2 0,5 0 0,7 0,1 0 13 1 0 0,3 0,1 18 21 24 *10 0,2 8 0 0 0 3 0,1 0 3 2 6 0 2 Neerslag laatste 24 uur. c<xxxxxxx300c<x)cooooccooococoooooooococoocooooooooooooooc NOG ENKELE BUIEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zater dagavond tot zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Vannacht op vele plaatsen zware nachtvorst, overigens wisselende be wolking en hier en daar enkele buien. Matige, in de nacht zwakke noord westelijke wind en weinig verande ring in temperatuur. 20 mei Zon op 4.41 uur, onder 20.37 uur. Maan op 16.17 uur, onder 2.29 uur. 21 mei Zon op 4.40 uur, onder 20.38 uur. Maan op 17.30 uur, onder 2.51 uur. 22 mei Zon op 4.39 uur, onder 20.40 uur. Maan op 18.41 uur. onder 3.16 uur. Maanstanden 24 mei 16.26 uur: volle maan 8 Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 20 mei Hoog water: 0.06 en 12.36 uur. 8 Laag water: 7.54 en 20.42 uur. g Maandag 21 mei g Hoog water: 1.02 en 13.32 uur. Laag water: 8.57 en 21.36 uur. g Dinsdag 22 mei y Hoog water: 1.58 en 14.24 uur. g Laag water: 9.49 en 22.22 uur. X»CGOCX»OCXXXX>XOOOOOOOOOOOOOo8Q3OOOa>OOÖaÓOÖOK30aÖOO05

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1