orth State Pech voor Nederlandse wielrenners in Ronde van oost-Frankrijk Avonturen met het vliegende tapijt Tante Aggie houdt vol Het lijfmerk van miljoenen slechts Pirie verloor spike Pauw moest de strijd opgeven na val 4 Tennis Dames en heren van de A-lijst Nederlands hockey-team tegen Polen Oostduitse atleten voor de Olympische Dag Voetbal Amateurs spelen draw tegen Middlesex W. Ernst Ocwirk gaat naar Sampdoria Ontwerp voor Europees voetbalkampioenschap Resterend gedeelte SHS Elinkwijk uitgesteld Russische voetballers hadden weinig moeite met de Denen: 5-1 Provinciaal kampioenschap van Noordholland Belgisch korfbaltwaalftal tegen Nederland FEUILLETON door Doris Miles Disney Fausto Coppi uit de Ronde van Italië Succes voor Nolten in San Marino Motorsport Pierre Monneret brak wereld-uurrecord Vijftien Duitse hockeyers naar Amstelveen Koersen op Duindigt Petrosia-prijs voor Romeo Spencer Onderzoek naar conditie van Zweedse boksers Dames van H^'an^ia Nieuwe krachtproef voor turnstersploeg WEEKEND SHIRTS DONDERDAG 24 MEI 1956 De KNLTB heeft in het officieel orgaan de A- en B-lijsten van dames en heren be kend gemaakt. De in het district Haarlem op de A-lijst geplaatsten zijn: A-Uist dames: mej. I. Adams, Aerdenhout; mej. C. W. v. d. Berg, Haarlem: mevr. S. A. Beudeker, Haarlem: mevr. M. Beyerman, Haarlem: mevr. G. den Boer, Heemstede; mej. H. L. Blikslager, Heemstede; mevr. H. B. Boot, Overveen; mej. J. Goeting, Haarlem; mevr. P. Janus, Velsen: mevr. M. v. d. Klas horst. Overveen; mej. G. Knuyt. Overvéen; mej. E. van Marken, Aerdenhout: mevr. A. Meesman,.Bentveld; mevr. H. Möller, Sant poort; mej. G. Nijssen, Santpoort; mevr. B. den Ouden, Driehuis; mevr. L. Pierlot, Over veen; mevr. M. Raap, Haarlem; mej. E. Ran- dag, Overveen; Jkvr. H. van Riemsdijk, Aer denhout; mej. E. v. Scherpenzeel, Driehuis: mevr. L. Schmeink, Heemstede; mevr. A. Schütz, Bennebroek; mevr. L. Tjaarda, Haar lem; mej. Th. Verhagen, Santpoort; mevr. P. S. A. Viëtor, Heemstede; mevr. A. N. de Vil der. Bloemendaal: mej. A. M. Vink, Haarlem; mej. S. van der Vliet, Haarlem; mej. W. van Woesik, Haarlem. A-lüst heren: J. H. Beudeker Haarlem; H. Borgerdiftg, Haarlem: W. Boele, Haar lem; H. Buselman, Santpoort; H. van Buuren, Bloemendaal; A. van Dinther, Haarlem; J. Dolleman, Santpoort; Th. Dreesmann, Bloe mendaal; ir. A. van Driesum, Amsterdam; C. Erdman, Heemstede; H. Esser, Bloemen daal; Guus Groen, Beverwijk; J. Groen, Beverwijk; W. C. Groen, Beverwijk; T. den Hartog, Overveen; J. Heuer, Den Haag; C. E. Hoeke, Overveen; G. Hooyen, Haarlem; K. v. d. Horst, HaaYlem; W. G. ten Houte de Lange, Aerdenhout; J. H. Knoop, Haarlem; B. van Leuven, Haarlem; D. van Leyden, Heemstede; D. van Meir, Aerdenhout; J. Minn erna, Heemstede; O. Mohn, Overveen; J. Möller, Santpoort; C. Nieland, Bloemen daal; C. N. Nopen, Aerdenhout; J. Nijboer, Haarlem; A. A. ten Oever, Santpoort; S. H. Okker, Haarlem; G. H. Onstein, Heemstede; H. v. d. Ree, Heemstede; H. Reus, Haarlem; A. Schoute, Heemstede; H. v. d. Stadt, Aer denhout; N. C. Steffelaar, Haarlem; L. Ver hoef, Santpoort; E. Verwaal, Haarlem; J. G. Viëtor, Santpoort; H. T. Vlaar, Heemstede; C. J. Weidema, Overveen; M. Wetselaar, Overveen. Het Nederlandse hockeyteam voor de wed strijd tegen Polen op zondag 27 mei in Am stelveen, is als volgt samengesteld: Doel: Mulder (Amsterdam); Achter: Terlingen (Be Fair) en Drijver (Togo); Midden: Wagener (Hilversum), Loggere (Laren) en Marres (Laren); Voor: Hooghiemstra (SCHC), an Grimber gen (HTCC), Van Erven Dorens (Laren), Bouwman (BMHC) en Van Beaumont (Togo). Reserves: Honnebier (BMHC), Keulen (Amersfoort), Overdijkink (SCHC), Zwier (SCHC) en Kristen (DKS). Gisela Kohier, drievoudig kampioene van Oost-Duitsland in 1955 en wel op de 100 meter, de 200 meter en de 80 meter hor den, zal aan de sprintnummers deelnemen op de Olympische Dag, die 24 juni in Am sterdam wordt gehouden. Haar prestaties zijn van dezelfde kwaliteit als die van Puck van Duvne-Brouwer (11,7 en 24 sec.), zodat een felle strijd bij deze dameswed strijden te verwachten is. Ook de heren, die door Oost-Duitsland naar Amsterdam worden gezonden, zijn van die klasse dat zij de strijd interessant zullen maken. Manfred Stenbach start op de 100 en de 200 meter, de kampioen van Oost-Duitsland. Klaus Richtzenhain, komt op de 1500 meter uit en nummer één van de Oostduitse ranglijst op de 3000 meter steeple, Friedrich Janke, zal zijn kansen proberen op de 3000 meter. De snelste tijd, welke Richtzenhain het vorig jaar op de 1500 meter liet afdrukken was 3 min. 45,6 sec. ADVERTENTIE QUALITY SINCE 1873 ]H 75 Ct Verreweg c/e meest gerookte Amerikaan! HetNederlands amateurs-bondselftal heeft ondanks een zeer duidelijk veldover- wicht in de tweede helft geen kans gezien om de Middlesex Wanderers een nederlaag toe te brengen. Daarvoor toonde de Neder landse voorhoede te weinig stootkracht en doortastendheid. De uitslag werd één-één. een stand, welke bij de rust reeds was be reikt. Het op het Robur-terrein in Apeldoorn vertoonde spel viel overigens bij beide ploegen nogal tegen. Technisch hadden de Engelsen wel wat meer in hun mars dan onze landgenoten, doch hun spel was te slordig om tot succes te leiden. Het enige doelpunt, dat zij scoorden werd door rechtsbuiten Lawrence gemaakt uit een strafschop wegens hands van Claus, die zich later moest laten vervangen door Sto ker van Brabantia. Dit gebeurde na 20 minuten toen Neder land een één-nul voorsprong had verkre gen door een fraai doelpunt van midden voor Groot van Zaandijk. Opvallend was bij de Nederlanders het gebrek aan ploeg- verband. Blom, die aanvankelijk op de rechtsback-, doch daarna op de linksbackplaats opereer de, speelde een opvallende goede wedstrijd-, terwijl ook doelman Koers (Hengelo) tot de uitblinkers behoorde. Het transfer-contract betreffende de aan voerder van het Oostenrijkse elftal, Ernst Ocwirk, is getekend. Ocwirk zal „Austria" Wenen verlaten en twee jaar voor de Ita liaanse club Sampdoria gaan spelen, dit met ingang van 1 Augustus. Het transferbedrag werd niet genoemd, maar het contract schijnt te voorzien in een wedstrijd, die Austria in Genua gaat spelen en waarvan de recette aan de Oostenrijker ten goede zal komen. Op 8 juni wordt in Lissabon een alge mene vergadering gehouden van de Euro pese Unie van Voetbalbonden (UFFA) waarbij de KNVB zal worden vertegen woordigd door de heren G. Kruyver en L. Brunt. Op de agenda komt voor een prin cipieel voorstel om te komen tot het in stellen van een Europees kampioenschap voor nationale elftallen, naast een Euro pees kampioenschap voor clubteams, dat naar men weet, reeds bestaat. Het ligt in de bedoeling om een dergelijk Europees kampioenschap om de vier ja ren te organiseren en wel tussen twee we reldkampioenschappen in. Een van deze ontwerpen maakt melding van het feit, om voorwedstrijden, indien meer dan zestien landen zich voor dit kam pioenschap aanmelden, in de periode van augustus 1958 tot augustus 1959 te spelen. Van augustus 1959 tot mei 1960 worden dan kwalificatiewedstrijden gespeeld tot dat er 7 landen over blijven, terwijl het land, dat het eindtoernooi organiseert, van voorwedstrijden wordt vrijgesteld. In juni en juli van 1960 zou dan het eindtoernooi plaats vinden. Het resterend gedeelte van de op 15 april gestaakte wedstrijd SHSElinkwijk, 'dat op donderdagavond 24 mei op het terrein van Elinkwijk zou worden gespeeld, is op verzoek van SHS uitgesteld. Het vervolg van de ontmoeting (11 minuten speeltijd) is nu verschoven naar woensdagavond 30 mei in Utrecht, aanvang half acht. De eerste voetbal-landenwedstrijd tussen Rusland en Denemarken is in een vijfeen zege voor de Russen geëindigd, nadat zij met de rust met tweenul de leiding had den gehad. Ongeveer 80.000 toeschouwers zagen i-n het Dynamostadion in Moskou de Russische spelers hun Deense tegenstanders geduren de het grootste gedeelte van de ontmoeting in de verdediging dringen. Alleen in het midden van de tweede helft kwamen de gasten sterker opzetten en in die korte tijd forceerden zij verscheidene hoekschoppen. In die periode redde de linksbinnen Lund- berg de eer voor zijn team door het enige Deense doelpunt te maken. De Russen hadden reeds 9 minuten na het begin van de wedstrijd de leiding ge nomen door rechtsbinnen Iwanov, waarna linksbinnen Ujin in de 15e minuut cle stand verhoogde tot tweenul. In de tweede helft scoorden middenvoor Strelzow, Ujin en Slanikov. Deze laatste twee spelers en de beide snelle buitenspelers Netto en Paramonov waren de beste leden van de Russische ploeg, terwijl aan de Deense kant de doelverdediger Per Henriksen, on danks de grote nederlaag, zeer verdienste lijk werk deed. In de aanval vielen de jonge middenvoor Owe Andersen en Lund- berg het meeste op. De internationale Invitalieioedstrijd over 3000 meter is tijdens de Britse spelen door de Hongaar Sandor Iharos, die met 8 min. 2,6 seconde de snelste tijd maakte, die ooit in Engeland voor deze afstand werd ge noteerd. De Engelse favoriet Gordon Pirie trok zich na anderhalve ronde terug uit de strijd, omdat hij kort na de start een van zijn spikes had verloren. Op de foto ziet men Pirie met een verbonden voet en in gezelschap van leden van de ambulance- ploeg het veld verlaten. De Nederlandse wielerploeg, die onder leiding van Klaas Buchly In de Ronde van Oost-Frankrijk voornamelijk door de Elzas gaande, is gestart, heeft veel pech gehad. Het was bijzonder slecht weer en het regende vrijwel gedurende de eerste etappe die van Forbach naar Colmar leidde over 233 km. Onmiddellijk na de start kreeg Pauw een defect aan zijn derailleur, maar nadat dit euvel was verholpen waren Pauw, Van der Lijke en Van den Broek be trokken bü een valpartij, veroorzaakt door een ongelukkige samenloop van omstan digheden, toen een de wedstrijd volgende motorpolitieman het peloton inreed. De wielen'van Piet van der Lijke's fiets en die van Henk van den Broek lagen in brokken op de weg, maar lichamelijk waren beide renners er goed afgekomen. Gijs Pauw daarentegen liep een beenwonde op, die hem veel pijn deed. Dit ongeval kostte de drie Nederlandse renners zeker vijf minuten. Ondanks de slechte weersomstandigheden slaagde het drietal erin hun achterstand tot 1 minuut terug te brengen. Maar Pauw moest afstappen om zijn been te laten ver binden en later was Buchly gedwongen aan zijn beide teamgenoten het sein te geven alleen door te gaan. Intussen was de strijd in het peloton al lang ontbrand en bij het beklimmen van de Col du Donon lagen zes man op kop onder wie zich ook Adrie Voorting bevond. Dit zestal wist zijn voorsprong te ver groten tot niet minder dan 4 minuten. Rus man was inmiddels teruggevallen door een lekke band. Maar de zes vluchtelingen werden bij de beklimming van de tweede helling, de Col du Bonhomme ingelopen door het peloton, waarin Adrie van Steen- selen en Sjef Lahaye voortreffelijk ope reerden. Op het laatste gedeelte van deze beklim ming moest Van Steenselen lossen. In de achterhoede worstelde Gijs Pauw met zijn achterstand en staakte tenslotte de strijd. De strijd in de voorhoede bleef verwoed en tenslotte maakten zes renners zich Op zaterdag 26 mei wordt op een par cours van zestien kilometer in de Wijde Wormer het provinciaal wegkampioen- schap van Noordholland voor amateurs ge houden. Voor het eerst sinds 1951 kan er weer een andere kampioen dan de Nieuw Ven- neper Krijs Post uit de strijd komen. Aangezien de viervoudige kampioen Post over is gegaan naar de onafhankelijken, zal hij niet meer aan deze titelstrijd deelnemen. Vooral de succesvolle Beverwij kers Nies ten, De Ruiter, Geldermans, Groot en De Nijs kunnen nu hun slag slaan. Maar Rol (Alkmaar), de Amsterdammers Rabe, Mahn, Wuurman, Stoete, Robert, Janissen etc.; Kuitwaard (Velsen), Henk Buis (Vijf huizen"), Jan Buis (Badhoevedorp), Steen voorden (Heemstede), Harry en Joop Cu- velier (Nieuw Vennep) en de Haarlemmer Van Weeren zullen het de Beverwijkers geenszins cadeau geven. De start van dit 176 kilometer (11 ron den) lange parcours is om half dTie op de Westerdijkweg bij café ,.'t Heerenhuis", waar ook de finish is. Vijf minuten na de start van de amateurs, vertrekken de Noordhollandse nieuwelingen voor een wedstrijd over 64 kilometer (4 ronden). Van Wetten favoriet Voor het provinciaal amateur-wegkam- pioenschap van Zuid-Holland, dat zaterdag in de omgeving van Stompwijk wordt ge houden, is de sterke Noordwijkerhouter Arie van Wetten ernstig favoriet. Ook de Sassenheimer Van Houwelingen behoort tot de kanshebbers, terwijl het „Kam- pioen"-lid Jan Kaptein uit Lisse voor een eventuele verrassing zou kunnen zorgen. Het Belgisch korfbaltwaalftal, dat zondag 27 mei in Den Haag zal uitkomen tegen het Nederlands twaalftal is als volgt samen gesteld: Aanval. Dames: L. AdriaenssensVan Kerckhoven (Voorwaarts): L. Schram (Mer- curius). Heren: F. Wagenmaeckers (AKC); K. van Eeckhaute (Voorwaarts). Midden. Dames: D. PaulisStes (Scaldis); M. van Hove (Mercurius). Heren: J. van de Velde (Scaldis); L. Decamps (Mercurius). Verdediging. Dames: F. Broeckhove (Espero); L. van Beeck (Meeuwen). Heren: P. Roth, aanvoerder (Meeuwen); L. Sae- rens (Meeuwen). Reserve: dames: H. Luypaers (AKC), J. Peeters (Borgerhout)heren: G. Stoffels (Scaldis), R. Hugens (Mercurius). Als scheidsrechter treedt op de heer K. van de Ven uit Antwerepn; als grensrechters zijin aangewezen de heer F. H. W. Franse (Nederland) en de heer N. Verbist (België). 28) „Ja sir". De politieman uit Middlebrook begreep, dat hiermede het onderhoud be ëindigd was en stond op. „Ik zal meneer Lavender het hele verhaal vertellen". „Ja, doet u dat. Het is wel heel merk waardig, dat men er nooit achter is geko men, wat er met zijn zoon gebeurde. Ik herinner me, dat de bladen er destijds over vol stonden. Maar dat is al heel lang ge leden". „Ik ben er altijd van overtuigd geweest, dat hij vermoord werd op de dag, dat hij spoorloos verdween", merkte Birdsall op. „Waarschijnlijk een vrouwengeschiedenis. Misschien een jaloerse echtgenoot.... Er verliep echter voldoende tijd, voordat hij als vermist werd opgegeven, om duizenden mijlen ver weg te komen. De auto kreeg waarschijnlijk een nieuw verfje...." „Het blijft heel merkwaardig", zei Zim merman. „Ze hebben het hele land uitge kamd op zoek naar zo'n Packard sport wagen". definitief uit het veld los, waarbij Mahé de sprint bij aankomst in Colmar won in de tijd van 6 uur 13 min. 37 sec. Op de 7e plaats kwamen exaequo 18 renners in de tijd van 6 uur 14 min. 37 sec. In dit peleton zaten Van Steenselen en Lahaye. Voorting kwam met twee minuten achterstand op de winnaar binnen. Hij had het contact met het peloton verloren in het laatste gedeelte, toen ook hij een lekke band kreeg. Wim Rusman werd 38e geklas seerd met ongeveer 10 minuten achterstand en Van der Lijke en Van den Broek, die aanvankelijk Gijs Pauw hadden bijgestaan, eindigden als 50e en 51e met meer dan 25 minuten achterstand. Het eerste gedeelte van de vijfde etappe van de Ronde van Italië, een wegwedstrijd van Mantua naar Rimini over 228 km, is gewonnen door de Italiaan Giuseppe Minardi in 6 uur 36 min. 06 sec. De uitslag luidde ver der: 2. Albani (It.); 3. Monti (It.); 4. Maule (It.); 5. Dall'Agatha (It.); 6. Schoenmaker (Nederland); 7. Graf (Zwits.); 8. Agostino (It.); 9. Galedeano (Spanje); 10. Stolker (Neder land), allen in dezelfde tijd als Minardi. Fausto Coppi, die betrokken was bij een valpartij en daarbij verschillende verwon dingen opliep, heeft de strijd gestaakt. Op een circuit van de Republiek San Ma rino werd de estafette-etappe gereden. Tel kenmale was elke ploeg met een renner ver tegenwoordigd op een parcours, dat 6.750 km lang was en dat door ieder van de deel nemers tweemaal moest worden afgelegd. Er werd een individueel klassement opge maakt, dat tevens voor de algemene rang schikking gold en een ploegenklassement. Het resultaat luidt: 1. Nolten, 20 min. 55 sec., gemiddelde uursnelheid 37.29 km; 2. Baha- montes (Spanie) 20.57; 3. Dotto (Frankrijk) 21.03; 4. Eartolozzi 21.12; 5. Maule 21.12; 6. Astrua 21.14; 7. Buratti 21.22; 8. Agostino Coletto 21.26; 9. Couvreur (België) z.t.; 10. Magni z.t.; 11. Graf (Zwits.) z.t.; 12. De Santi 21.31; 13. Negro 21.43; 14. De Filippis z.t.; 23. Wagtmans 22.01; 35. De Groot 22.22; 52. Borg- mans 23.54; 72. Stolker 24.59; 84. Van de Bre- kel 25.25; 96. Schoenmaker 27.37. Ploegenklassement: 1. Legnano, totaaltijd 1 uur 5 min. 16 sec.; 2. Nederland, Frejus en Torpado, alle in de tijd van 1 uur 5 min. 18 sec.; 5. Luxemburg/Zwitserland en België 1 uur 5 min. 23 sec.; 7. Frankrijk 1 uur 5 min. 25 sec.; 8. Atala 1 uur 5 min. 27 sec.; 9. Ignis 1 uur 5 min. 50 sec.; 10. Nivea 1 uur 5 min. 53 sec.; 11. Bianchi 1 uur 6 min. 59 sec.; 12. Arbos 1 uur 7 min.; 13. Spanje 1 uur 8 min. 1 sec.; 14. Carpano 1 uur 8 min. 32 sec.; 15. Leo/Chlorodont 1 uur 9 min. 22 sec. Het algemeen klassement luidde na de estafette-etappe in San Marino als volgt: 1. Fantini 24 uur 15 min. 28 sec.; 2. Astrua op 30 sec.; 3. Fallerini op 59 sec.; 4. Moser op 1 min. 23 sec.; 5. Clerici (Zwits.) op 1 min. 24 sec.; 6. Fornara op 1 min. 37 sec.; 7. Cou vreur (België) op 2 min. 5 sec.; 8. Giudici op 2 min. 11 sec.; 9. Buratti op 2 min. 11 sec.; 10. Ranucci op 2 min. 36 sec.; 11. De Fiiipis op 2 min. 40 sec.; 12. Brankart (België) op 2 min. 44 sec.; 13. Nencini op 3 min. 2 sec.; 14. Wagt mans op 3 min. 7 sec.; 15. Ferlenghi op 3 min. 17 seconden. De plaatsingen van de Nederlanders zijn verder: 33. Nolten 24 uur 23 min. 3 sec.; 67. De Groot 24.33.57; 69. Borgmans 24.36.34; 70. Stolker 24.37.21: 75. Van de Brekel 24.40.42; 87. Schoenmaker 24.48.47. De Franse motorrenner Pierre Monneret heeft op de Montlhery-baan het wereld uurrecord voor de 250 cc klasse (staande start) verbeterd. Hij legde in een uur 190.400 km af. Het oude record stond met een afstand van 180,5 km op naam van de Italiaan Tenni op Guzi. Monneret deed zijn poging om 5 uur in de morgen. De hemel was bewolkt en er stond een lichte wind, toen hij het van 1938 daterende record van Tenni verbeter de. Monneret brak ook de wereldrecords voor de 50 en 100 km, die eveneens op naam van Tenni stonden. De 50 km reed hij in 15 min. 37,92 sec., gemiddelde snel heid 191,21 km/uur (oud record 183 km/uur). Voor de 100 km had hij nodig 31 min. 25,95 sec., gem. 192,93 km/uur (oud record 180 km/uur). Nog meer NSU 5 De Franse motorrenner Pierre Monneret heeft met zijn 250 cc NSU Max op de baan van Montlhery nog meer wereldrecords verbeterd, zij het nu met behulp van zijn vader, George Monneret, die hem in het zadel afloste. De nieuwe records zijn: voor de 2 uur: 339.470 km. (oud record 319.400 km., dat op naam stond van wijlen Fergus Anders- son met Moto Guzi sedert 1950), voor de 3 uur: 498.174 km. (oud record 449.400 km. van Fergus Andersson en de Italianen Ruf- fo en Leoni met Moto Guzi sedert 1950). Voor de 500 km.: 3 uur en 25.16 sec., ge middelde snelheid 166.280 km./uur (oud record 3 uur 20 min. 1 sec. of 150 km/uur, van Andersson, Ruffo en Leoni met Moto Guzi). „Ja, het is wel raadselachtig", gaf Bird sall toe. Zimmerman stond op en stak Hanrahan de hand toe. „Ik vond het prettig met u kennis te maken. Het spijt me, dat er bij de oude heer Lavender weer hoop voor niets is gewekt". „Ik geloof niet, dat dat het geval is", ant woordde de jonge politieman. „Ik geloof, dat hij al jaren geleden opgegeven heeft nog enige hoop te koesteren". „Ik zal u even uitlaten", zei Dennis. „Het is niet gemakkelijk om de weg te vinden in dit grote gebouw". „Laat Birdsall dat maar doen", zei Zim merman, „ik wil graag nog even met jou praten, Callaham". Toen de anderen het vertrek hadden verlaten, zei hij tot Dennis: „Je moet on middellijk naar die juffrouw Scanion toe gaan. We kunnen het niet hebben, dat zij ons een belachelijk figuur laat slaan tegen over andere politie-instanties. Maak haar flink bang en zeg haar, dat ze in ernstige moeilijkheden kan komen, als ze niet blijft waar ze t'nuis hoort en zich met andermans zaken bemoeit". „Ik zal met haar gaan praten, sir", be loofde Dennis, maar zijn stem klonk enigs zins aarzelend. Zijn chef keek hem ver wonderd aan. „Ik zei niet, dat je alleen met haar moest gaan praten, maar dat je haar doodsbenauwd moest maken om verdere stappen te doen". Zimmermans' stem had een bevelende klank. „Ja, sir", antwoordde Dennis. Die avond zocht hij Teresa op. Zij noem de Aggie niet en Dennis zweeg enerzijds over het bezoek van de politieman uit Middlebrook. Hij vernam echter van het meisje, dat Kate en Cornelius de volgende avond naar een groot feest zouden gaan van Cornelius' club. „Ik zal zorgen, dat tante Kate er als een „ster" uit ziet", zei Teresa. „Ik heb al een afspraak met de kapper voor haar gemaakt, voor morgen ochtend 10 uur. Ze wilde het zelf niet, maar ik heb haar gezegd, dat ze absoluut moest gaan". Dennis lachte en gaf haar gelijk. Hij maakte een afspraak met Teresa voor zaterdagavond en legde haar uit, dat hij de andere avonden van deze week moest wer ken. Intussen besloot hij, de volgende och tend om 10 uur een bezoekje aan Aggie te brengen. Dat zou een uitstekende gelegen heid zijn om haar even alleen te treffen. Aggie keek hem verschrikt aan, toen ze hem de volgende morgen voor de deur zag staan. „Goedenmorgen, meneer Callaham", zei ze. „Teresa is „Ja, ik weet het. Teresa is op kantoor. Maar ik kwam voor u, juffrouw Scanion". Aggie deed alsof ze verbaasd was. „Waarom wilt u mij speciaal spreken, me neer Callaham?" Ze liet hem binnen komen en vi-oeg als een goede gastvrouw: „Wilt u een kopje koffie? Er is nog koffie over van het ontbijt." Hij volgde haar naar de keuken, nam plaats en luisterde naar haar opgewekt ge babbel, tot het kopje koffie klaar was. Ze vertelde hem over het feest, waarheen Kate die avond zou gaan. Daarom was haar zus ter niet thuis, voegde ze eraan toe; die zat zich mooi te maken bij de kapper! „Ik weet het", antwoorde Dennis. „Teresa vertelde het me gisteravond. Dat is de reden, waarom ik speciaal op dit ogenblik hier kom om even alleen met u te babbelen juffrouw Scanion" Aggie antwoordde niet. Ze reikte hem de koffie aan en ging zitten, wachtend op zijn nadere verklaring. „Ik wilde namelijk met u spreken over uw tocht naar Middlebrook, juffrouw Scan- Ion", zei hij. „Heeft Teresa u achter mijn rug daarvan op de hoogte gesteld? Dat had ik nooit van haar gedacht" riep Aggie verontwaardigd uit. „Teresa sprak er met geen woord over. Maar die politieman, die u naar Somerset terugbracht, heeft zich tot ons gewend voor nadere inlichtingen over u." „Werkelijk" Aggie ging iets rechter op haar stoel zitten. „Hij schijnt niet veel te doen te hebben, als hij zich met dergelijke beuzelarijen bezig houdt. We leven in een vrij land, meneer Callaham, en als ik naar Middlebrook wens te gaan. Dennis dronk zijn koffie op, terwijl zij de beledigde burgeres van een vrij land speelde. Hij wachtte op het geschikte mo ment om haar te onderbreken. Hij onder drukte met moeite een glimlach; ze zag er zo verontwaardigd uit en er was zo'n be ledigende blik in haar 'goedaardige bruine ogen. Toen ze tenslotte ophield, merkte hij vriendelijk op: „u had in moeilijkheden kunnen komen. Meneer Lavender is een Voorlopig zijn 15 Duitse hockeyspelers aangewezen voor de wedstrijd tegen Neder land, die op 3 juni in Amstelveen wordt ge houden. Hieruit zal een definitieve keuze worden gedaan voor het elftal. Tot deze 15 behoren: Doelverdedigers: Lucker en Dieser. Verdedigers: Plass. Ullerich en Helmut Non®. Halves: Brennecke, Schütz, Ferstl en Delmes. Aanvallers: Hugo Dollheiser, Budinger, Wolfgang Nonn. Nikodem, Rosenbaum en Kolb. Helmut Nonn en Kolb zijn voor de eerste maal voor het nationale team gekozen. Van de 19 wedstrijden die tot nu toe tus sen Nederland en Duitsland zijn gespeeld, werden er 4 door Nederland gewonnen en 4 wedstrijden eindigden in gelijk spel. vooraanstaand man in Middlebrook. Als hij verdenking tegen u had opgevat, zou hij de politie aldaar hebben kunnen verzoeken u in te sluiten. Begrijpt u? Denkt u zich eens in hoe dat geweest zou zijn! Stelt u zich voor, dat er in de kranten over ge schreven zou zijn!" „Ik heb niets verkeerds gedaan", „Dacht u dat?" zei Dennis, terwijl hij een sigaret opstak. „Gelooft u niet, dat meneer Lavender al narigheid genoeg gehad heeft, zonder uw bemoeiennis? U maakte het nog erger voor hem!" „Ik zou nooit uit eigen beweging naar hem toegegaan zijn", zei Aggie. „Ik ging met de beste bedoelingen naar Midlebrook." „Daar twijfel ik niet aan. Toch hebt u hem verdriet bezorgd. U maakte, dat die hele trieste geschiedenis weer opnieuw voor hem ging leven." Aggie voelde zich verslagen. Ze bleef zwijgend voor zich uit zitten kijken. Ten slotte zei ze op ongelukkige toon: „Het was niet mijn bedoeling om die oude man ver driet te bezorgen. Ik wilde hem helpen, ik dacht dat ik iets wist over zijn zoon. En ik wou dat ik zo zeker van mijn plaats in de hemel was als ik ben van het feit, dat meneer Lovejoy Robert Lavender is. Ik ben ervan overtuigd, dat hij vermoord werd door iemand, die zijn plaats wil innemen bij die oude vader Je kon haar uitlachen, je kon over dos siers met haar praten of over vingeraf drukken, peinsde Dennis, maar niets zou haar van haar overtuiging afbrengen. Er De uitslagen van de draverijen op Duindigt luidden: Johanna N-prys (1560 m): 1. Upward Hol- landia, 1.34.6; 2. United Hanover, 1.34.6; 3, Umberto van Oranje, 1.3611. W. f 2.20. PL f 1.60, f 2.10. Gek. f 6.40 Cov. f 4.80. Bowina Scottprys (2020 m): 1. Titan Hano ver, 1,28.4; 2. Upie Scott P, 1.30.3; 3. True Spencer, 1.28.2. W. f 9.60. PI. f 2.10, f 1.60, f 1.70. Gek. f 8.30 Cov. f 4.10. Amazone G-prys (2100 m): 1. Samipv Mars 1.28.3; 2. Terraise, 1.30.6; 3. Tallero, 1.29.7 W. f 210. PI. I 1.60, f 3.40, f 3.50. Gek. 5.70 Cov. f 13.60. W. Pctrosiaprys (2100 m): 1. Romeo Spen cer, 1.22.5; 2. O Marijke, 1.21.8; 3. Prinses Zora, 1.22.5. W. f 4.90. PI. f 1.30, f 1.30. Gek. f 2.70 Cov. f 6.50. Edina B pry's (2100 m): 1. Tiende van Zora, 1.27.5; 2. Rosa Gregor, 1.28.2; 3. Rita du Maire' 1.25.8. W. f 2.—. PI. f 1.20, f 1.40, f 1.50. Gek. f 2.90. Cov. f 4.60. De uitslagen van de rennen luidden: Katzi-prijs (2000 m): 1. Columbus; 2. Ml- nouche; 3. April's Flower. W. f 4.30. PI. f 1.50, f 2.40. Gek. f 5.90 Cov. f 4.70. Katzi-prys (2000 m): 1. e Chevreuil; 2. Hi dalgo; 3. Colnika. W. f 3.80 (stal). PI. f 2.50, f 2.80. Gek. f 10.30 Cov. f 3.70. Totalisatoromzet f 54.870. Zweden zal honderd boksers op kosten van het rijk medisch laten onderzoeken, Het moeten allemaal lieden zijn, die op zijn minst 50 keer in de ring hebben gestaan. Gelijktijdig zullen honderd andere sport beoefenaars, waarschijnlijk voetballers, een dergelijke keuring ondergaan. Er is 75.000 gulden voor uitgetrokken om nu eindelijk vast te stellen, of het boksen werkelijk een schadelijke invloed op het gestel heeft. Dat de regering er een derge lijk groot bedrag voor over heeft, komt door het werk van een kamerlid, die fel tegen de bokssport is. wonmpn R»7P| De Rotterdamse Dames-a"etiekverenio-inf Hollandia heeft gisteren tiidens atletiek- wedstrijden tegen de dames-atlctiekplonj „Old Boys" in Bazel zeven van de acht onderdelen gewonnen. De uitslagen waren: 100 meter: 1. Sonja Pretot (Old Boys) 12.7; 2. Hilda Veth (Hollandia) 12.7; 3. Senny Mastenbroeok (Holl.) 13.0. 4 x 100 meter estafette: 1. Hollandia een 51.6; 2. Old Boys twee 52.2; 3. Hollandia twee 52.8. 800 meter horden: 1. Selma Heystek (Holl) 12.2; 2. Imke Vaal (Hollandia) 12.5. Vèrspringen: 1. Imka Vaal (Hc^iandia) 5,24 m.; 2. Senny Mastenbroek (Hollandia) 5.01 m. Hoogspringen: 1. Senny Mastenbroek (Hol landia) 1.48 m.; 2. G. A. Mann (Old Boys) 1.48 m. Discuswerpen: 1. Corrie Huygen (Hollan dia) 39.26 m.; 2. Ida Kok (Hollandia) 37.97 m, Kogelslingeren: 1. Cisca Fishbuch (Hollan- dia) 10.73 m.; 2. Gretl Billiger (Old Boys) 10,65 m. Speerwerpen: 1. Ida Kok (Hollandia) 31,25 m.; 2. A. Bern-er (Old Boys) 31.15 m. Zaterdagavond 26 mei komen Neder landse keurturnsters uit tegen Engeland in de Rivièrahal in Rotterdam. Het is de tweede krachtproef met het internationale programma, welke proef de Nederlandse dames in Saarland glansrijk hebben door staan. Het is ook de tweede ontmoeting met de Engelse ploeg, waartegen de eerste wedstrijd vorig jaar in Londen werd ge houden. Die wedstrijd had toen niet volgens het internationale werkprogramma plaats, om dat ringen-zwaaien er déél van uitmaakte, dat internationaal (nog) niet is erkend. Daardoor wonnen onze turnsters met grote voorsprong: 463 p. tegen 426,60 p. voor En geland. Ringenzwaaien alleen al leverde onze turnsters een voorsprong van maar even 29,1 p. In Rotterdam bestaat het programma uit de volgende onderdelen: individuële vrije oefeningen, paardspringen, evenwichtsbalk en brug met ongelijke leggers. Onze turn sters zijn goed geoefend en bleken in Saar land flinke vorderingen te hebben gemaakt vergeleken bij een jaar terug. Maar ook de Engelse turnsters hebben lering getrokken uit de wedstrijd van vorig jaar, zodat de kansen geheel open zijn. Nederland komt met de volgende dames uit: Lenie Lens (Utrecht), Dini Krul (Den Haag), Corry van Barneveld (Veenendaal), Truus Dam (Enschedé), Nel Sa-llé (Am sterdam) en Jo Cox (Amsterdam); leidster van de ploeg is mej. Annie Fieseler (Am sterdam). ADVERTENTIE Gen. Cronjéstr. 40-44, Tel. 15438, Haarlem-N- moest een andere tactiek ten opzichte van haar worden toegepast. „Stel, dat u het bij het rechte eind had, juffrouw Scanion", zei hij op ernstige toon. „Dan moet u toch ook aan u zelf denken en aan uw verantwoor delijkheid ten opzichte van Teresa en uw zuster. Moordenaars zijn gevaarlijke lieden en amateur-detectives kunnen zich er beter verre van houden. Laat u een moordenaar maar liever aan de politie over!" „Als de politie zich inspant om hem te pakken te krijgen, zal ik dat zeker doen", antwoordde Aggie. „Maar als de politie in lichtingen krijgt, die van belang zijn, en noch die rechercheur, noch die chef van u er zich iets van aantrekken, dan moet een leek er zich wel mee bemoeien." „De politie geeft nooit veel ruchtbaarheid aan het werk, dat zij in een bepaald geval verricht", zei Dennis. „Wat?" Aggie keek hem verwonderd aar, „Wilt u zeggen, dat de politie zich wel in spant om de moordenaar van meneer Love joy te vinden?" Dennis vond dit het geschikte moment om op te staan. Hij trok een veelbeteke nend gezicht en zei: „Zullen we het hierbij laten? Ik kan u verder niets zeggen.Spreekt u met niemand over mijn bezoek, ook niet met Teresa of uw zuster." „Nee, dat zal ik niet doen", beloofde Aggie hem. „Ik zal er met geen levend wezen over spreken." Ze begeleidde hem naar de deur. Ze kon zich niet weerhouden te vragen: „Denkt u dat ze hem gauw te pakken zullen krijgen?" (Wordt vervolgd Abdoel, achter het rotsblok, hoorde Mohab naderen. Nu moest hij oppassen, dat hij geen geluid maakte, xoant dan kon Mohab zijn schuilplaats ontdekken! Mohab kwam steeds dichterbij. Hij loerde overal rond en probeerde iels van Abdoel te ontdekken; maar die hield zich muisstil, natuurlijk. Maar Mohab kwam al ge vaarlijk dicht bij zijn schuilhoekje; nu moest Abdoel oppassen. Doch toen ging Mohab voorbij, en Abdoel keek grinnikend om 'n hoekje14-15

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 6