Uitbreidingsplan Spaarndam vastgesteld TAXI 18000 Kerkdiensten Kort en bondig Bloemendaal Haarlemmermeer 15 Gemeenteraad van Haarlemmerliede Veel discussie over bestuurssamenstelling van woningbouwvereniging Geen kostenraming Medische verzorging tijdens het weekeinde Ondemocratischbestuur Tijdverspilling' Burgerlijke Stand van Hillegom Zuster M. G. van der Loo met pensioen Dokter Drijber secretaris van Het Witte Kruis Openbare les van de Technische School Burgerlijke Stand van Lisse Begroetingsavond voor bewoners van „Het huis in de duinen" Haarlemse Jazz Club besloot het seizoen Organiste uit Genève speelt in Haarlem Examens Scheepvaart ZATERDAG 26 MEI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het opmerkelijkste van de vrijdagavond op het raadhuis te Halfweg gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Haar lemmerliede en Spaarnwoude is wel ge weest, dat de leden zich slechts door twee punten van de agenda tot enige discussie liteen verleiden. Maar deze hebben dan ook iot een langdurige gedachtenwisseling aan leiding gegeven, zonder dat men echter tot een definitieve beslissing gekomen is. Al thans niet in het openbare gedeelte van deze vergadering, die op verzoek van de heer Doe ven (KVP) later nog als een besloten zitting werd voortgezet. De aanleiding tot dit alles was het voor stel van B. en W. over de eerste wijziging in het uitbreidingsplan Spaarndam, dat in een vrij uitvoerig pre-advies aan de raad was voorgelegd. Als eerste spreker meldde zich hiervoor de heer Gijzel (Arbeid), die onder meer nadere inlichtingen ver zocht over de financiële consequenties voor de gemeente. Wel verklaarde hij zich even tueel bereid het plan te aanvaarden, mits hierin voldoende ruimte gelaten werd om de betreffende wegomlegging en bouwplan nen nog eens nader te bezien. De heer Doe ven (KVP) verklaarde evenmin een beslissing te willen nemen op het moment, dat hij, de financiële gevolgen nog niet kon overzien en de heer Van Essen (VVD) bestreed de noodzaak van de door B. en W. betoonde haast, dit uit breidingsplan reeds nu vast te stellen. De Voorzitter, burgemeester drs. J. J. M. Visser verklaarde deze spoed door de wens van B. en W., eventuele particu liere gegadigden de nodige zekerheid te kunnen verschaffen over de mogelijkhe den, die hier in de toekomst voor woning bouw zouden schuilen. Op een nadere vraag van de heer Van Essen (VVD) ant woordde de voorzitter nog, dat het daarin genoemde plan-Stapel stellig in strijd is met het uitbreidingsplan, wegens het afwij zend advies van de stedebouwkundige. Zulks in verband met het lawaai van de scheepswerf, dat voor eventuele bewoners der geprojecteerde huizen onverdragelijk zou zijn. Het uitbreidingsplan werd daarop zon der hoofdelijke stemming vastgesteld, waarna een door de heer Doe ven (Ar beid) aan B. en W. gerichte brief ter spra ke kwam, waarvan de behandeling door de voorzitter aan hetzelfde agendapunt ge koppeld was. Deze betrof de aankoop van gronden in Spaarndam, waarin de brief schrijver nadere inlichtingen over de kos ten had verzocht. De heer D o e v e n voegde hieraan mon deling nog toe, dat het hem voorkomt als zou het college weigeren de raad een be groting voor te leggen. Uiteraard wenste spreker met een dergelijke gang van zaken geen genoegen te nemen en zou hij over dit punt nog gaarne het zijne naar voren bren gen. Dit leek hem echter minder geschikt voor een behandeling in het openbaar, zo dat hij na afloop van deze vergadering een besloten zitting verzocht. De heer Van Essen (WD) kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat B. en W. op dit punt een soort koppigheid de monstreerden. Want het behoort toch niet tot de onmogelijkheden de raad een raming van de kosten voor te leggen? „Waar blij ven we dan!" riep spreker uit, „op deze HAARLEM: Artsen: men raadplege firma Mathot, Grote Houtstraat 39, tel. 11990. Apotheken: Th. A. Klinkhamer, Koning inneweg 69, telefoon 11596; Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 19, tel. 11000; Frans Hals-apotheek, Frans Halsplein 1, telefoon 11180. Dierenartsen: Jacoba Hagedoorn, Heem- steedse Dreef 11, Heemstede, tel. 35521; J. Jongkind, Kenaupark 13, Haarlem, tel. 14524. HEEMSTEDE: Artsen: R. J. P. Muller, Raadhuisplein 8, telefoon 36550 en A. L. C. van Lier, Piet er Aertzlaan 6, telefoon 39875. Wijkverpleging: zr. L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, telefoon 34673. Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, telefoon 38320. BENNEBROEK: Artsen: G. Manschot, Rijksstraatweg 34, telefoon 430. ZANDVOORT: Artsen: P. Vijlbrief, Hogeweg 43, telef. no. 3355. Wijkverpleegsters: zr. Paulien (wnd.) p./a. Hr. Vork, Brederodestraat 9 (geen telefoon). Verloskundige: zr. G.Bokma, Tolweg 6, telefoon 2816. Apotheken: De Zandvoortse apotheek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389. Tot 2 uur geopend, daarna uitslui tend voor noodgevallen. Apotheek M. J. KerkhovenNieuwen- huis, Zeestraat 71, telefoon 3073. Tot 6 uur geopend, daarna uitsluitend voor noodgevallen. BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter A. Bosch, Bloemendaal- seweg 84, tel. 22185, Overveen; dokter W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalse- weg 223, tel. 22884. Aerdenhout: dokter J. Reurink, Aerden- houtsduinweg 8, tel. 260.35. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2. Bloemendaal, telef. no. 25769 (b.g.g. 10920) en zuster A. G. Haagsma, Roemer Visscherplein 1, Heem stede, telefoon 27900. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 2 juni voor spoedeisende gevallen geopend de Bloemendaalse Apotheek. Bloemen- daalseweg 85, Bloemendaal, tel. 22181; Apotheek De Wilde, Bi-oekbergerlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. 025608284 en Apotheek Schotsman. Binnenweg 206, Heemstede, telefoon 38320. USSE: Artsen: dokter H. A. Holt, Veldhorstr. no. 50, telefoon 3155. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Nanninga. Nieuw-Vennep: dokter Van der Weg. Badhoevedorp: dokter Van Glabbeek. HILLEGOM: Artsen: dokter C. M. Wijkmans, Stations weg, telefoon 5771. manier wordt immers het gehele financiële gemeentebeheer wankel!" Vandaar dat hij het college verzocht deze houding te her zien en een begroting samen te stellen, die de kosten met ongeveer negentig percent zekerheid zou aangeven. De Voorzitter herinnerde aan de verwijten uit de raad, telkens wanneer het college genoodzaakt was geweest een in gediende en aangenomen begroting te wij zigen. Vandaar dat B. en W. er de voor keur aan hebben gegeven ditmaal geen cij fers te noemen, omdat men er van over tuigd was dat een begroting in dit geval stellig uiterst globaal geworden zou zijn. Hij betreurde het dat de raad hieruit al lerlei verkeerde conclusies getrokken heeft, zodat spreker geen enkel bezwaar had hier straks in een besloten zitting nog eens op terug te komen. De door het college geconstateerde „on democratische" samenstelling van het be stuur van de woningbouwvereniging „Zwanenburg" heeft de raad eveneens een uurtje geanimeerd bezig gehouden. De discussies over dit punt werden ingeleid door de heer R ij k e b o e r (VVD), die ver klaarde uit het pre-advies de indruk te hebben gekregen, dat B. en W. deze ver eniging met opzet willen passeren, om zelf de woningbouw in handen te kunnen ne men. Spreker stelde in dit verband de vraag of het college het misschien uit den boze acht, de particuliere woningbouw te stimuleren. De heer Gijzel (Arbeid) gaf eveneens de voorkeur aan verenigingsbouw, omdat een dergelijk systeem voordelen biedt, die de gemeente nu eenmaal mist. Aan de an dere kant vreesde hij, dat op deze wijze het kleine bestuur van „Zwanenburg" een te grote invloed zou kunnen uitoefenen op de gang van zaken bij de woningbouw. De heer Van Essen (VVD) was van oordeel, dat louter op het begrip democra tie door het college geen besluit kan wor den gebaseerd. Hij meende zelfs in dit op zicht bij B. en W. een streven naar dicta tuur te moeten constateren, dat is voort gekomen uit de wens zelf tot bouwen te kunnen overgaan. Spreker kon niet anders dan hier afwijzend tegenover staan; ge- meentebouw is met een dergelijk klein ap paraat immers uiterst gevaarlijk en zou aanleiding kunnen geven tot een topbe- lasting van diverse diensten. Verder ves tigde de heer Van Essen de aandacht op de onberispelijke staat van dienst van de betreffende woningbouwvereniging, zodat hij geen enkele reden zag haar de toewij zing van een nieuw kwantum woningen te weigeren. Desnoods vergezeld van de op dracht, tot de samenstelling van een nieu we stichting over te gaan. De heer Doe ven (KVP) achtte het op zijn beurt, gezien de huidige woningpositie van ons land, volkomen juist dat de ge meente eventueel de bouw zélf ter hand wil nemen. Maar wegens het gevaar dat hierin voor het particulier initiatief ver scholen ligt, wilde hij zich toch niet geheel met het voorstel akkoord verklaren. Wethouder B o k m a (CHU) had de sta tuten van diverse woningbouwverenigin gen met die van „Zwanenburg" vergele ken, waaruit hij de verrassende en van het college afwijkende conclusie trok, dat „Zwanenburg" niet meer of minder demo cratisch is dan de andere verenigingen. In zijn uitvoerig antwoord begon de Voorzitter de lof van de heer Van Es sen op de toestand der woningen van „Zwanenburg" volledig te onderschrijven. Maar dit neemt toch niet weg dat het op zijn minst zonderling moet worden ge noemd, dat Volgens de statuten van deze vereniging zo weinig mensen invloed op de woningbouw kunnen uitoefenen. Het is de raad dan ook waarschijnlijk niet be kend, dat het college reeds talloze verzoe ken tot het bestuur heeft gericht de sta tuten meer met de democratische begin selen in overeenstemming te brengen. Over deze kwestie werd ook reeds overleg ge pleegd met de Nationale Woningraad, wel ke instantie daarop eveneens enige bespre kingen met het bestuur heeft gevoerd. On danks deze goed bedoelde pogingen is elk overleg, vruchteloos gebleven, onder welke omstandigheden het college heeft gemeend niet te kunnen voldoen aan het verzoek van „Zwanenburg", deze vereniging in staat te stellen haar werkzaamheden ver der te ontplooien. De heer Van Essen (VVD) vreesde nochtans dat verdere discussie in de raad tijdverspilling zouden zijn, wanneer de leden niet in de gelegenheid worden gesteld uitvoeriger kennis te nemen van de ver schillende meningen, ih deze kwestie. Hij informeerde daarom naar de mogelijkheid tot een informele bespreking tussen het college, de raad en de vereniging „Zwa nenburg"; een vergadering, waarvan spre ker goede resultaten meende te mogen verwachten. De heren Gijzel (Arbeid) en R ij k e- boer (WD) betuigden onmiddellijk hun instemming met dit plan, waarna de heer Doe ven (KVP) voorstelde dit punt aan te houden, tot deze informele bespreking zou hebben plaats gehad. De Voorzitter verklaarde zich direct bereid een dergelijke bijeenkomst te or ganiseren, alleen bleek hij minder opti mistisch over de resultaten. Hij gaf ten minste glimlachend te kennen, uiterst be nieuwd naar de afloop te zijn. Dit was het laatste en enige besluit dat in het openbaar genomen werd, want hier na ging de raad over tot de reeds boven vermelde besloten zitting. GEBOREN: Elisabeth, d. van L. J. v. Rooyen en E. Hellendoom; Bernardus Adria- nus Johannes, z. van P. M. Pijnaker en J. M. Voges; Catharina Elisabeth Maria, d. van A. Langeveld en C. J. Mink: Maria Francina, d. van H. C. Adamse en J. Th. Haagenstein; Willem, z. van W. J. Verweer en A. Ruig- haver; Hendricus Adrianus Johannes, z. van A. J. Caspers en A. M. A. van der Hoeven; Wouterus Petrus Maria, z. van P. W. Ruigrok en J. H. Langeveld. GETROUWD: N. G. M. van Mil en M. C. Th. Nijssen. OVERLEDEN: G. v. Lierop, m. 66 j. Naar wij vernemen zal zuster M. G. van der Loo, sedert 1933 wijkverpleegster van de afdeling Bloemendaal van de Noordhollandse Vereniging „Het Witte Kruis", weldra met pensioen gaan. Gedurende de drieëntwintig jaar die zij in deze wijk haar dikwijls niet gemakkelijke taak in weer en wind met grote opgewektheid en plichtsbetrachting ver richtte, heeft zij zich in brede kring bij haar patiënten bemind weten te rnaken en men ziet haar dan ook node gaan. Naar wij vernemen heeft de gemeente secretaris van Bloemendaal, de heer G. van Eek, zich wegens drukke werkzaamheden genoodzaakt gezien te bedanken als secretaris van de afdeling Bloemendaal van de Noord hollandse Vereniging „Het Witte Kruis". De taak van het Witte Kruis in deze ge meente is in de loop der jaren veel omvang rijker geworden. Aanvankelijk betrof het alleen de wijkverpleging, in 1949 werd daar de gezinsverzorging aan toegevoegd en later nog weer de zuigelingen- en de kleuterzorg, zodat ook het secretariaat hierdoor veel meer tijd is gaan vragen. Dokter S. B. Drijber. thans arts in ruste, Pernambucolaan 3 te Overveen, heeft zich bereid verklaard de taak van de' heer Van Eek over te nemen. Op zaterdagmiddag 2 juni van kwart voor drie tot vijf uur 's middags wordt er een openbare les en tentoonstelling gehouden in de lokalen van de Technische School „Haar lemmermeer" aan de Hoofdweg 709 te Hoofd dorp. De tentoonstelling geldt de vakken machinebankwerken. vlieguigmontage, vlieg- tuig-electrotechniek, timmeren en metselen. GEBOREN- Theodora Laurentius Pius Enrestus. z. van H. L. J. Zwetsloot en C. E. C. Pinxter; Arie. z. van IJ. v. Groen en H. Faas; Robertus Johannes Joseph, z. van K. J. v. d. Hoorn en C. A. Warmerdam; Linda, d. van M. de Beider en J. Bonkenburg. GEHUWD: P. W. Geerlings en G. J. v. d. Meer; M. J. Th. v. d. Voort en P. C. Warmer dam; E. Dijkstra en P. H. Vledder; L. W. v. Dijk en M. v. d. Laan; J. A. v. d. Bragt en A. E. Timmers; C. P. J. v. d. Berg en A. Th. M. Hoogeveen; C v. Houwelingen en A. C. v. d. Tweel; J. Overbeeke en M. Slottje; J. Pa- zola en P. J. Geilings. OVERLEDEN: Johannes Mens echtg. van M. Rutgrink, 48 j. ADVERTENTIE Op woensdag 7 maart werd in het raad huis te Zandvoort een begroetingsavond voor de nieuwe inwoners georganiseerd door het college van burgemeester en wet houders te Zandvoort. De avond slaagde uitstekend en werd zeer gewaardeerd, doch wegens de beperkte ruimte, welke het raadhuis voor dergelijke gelegenheden biedt, waren voor deze eerste bijeenkomst niet uitgenodigd de bewoners van „Het huis in de duinen". B. en W. hebben daarom gemeend, voor hen een aparte avond te moeten beleggen, welke zal worden gehouden op donderdag 31 mei in de recreatiezaal van genoemd te huis. De contactcommissie voor culturele belangen heeft een programma voor deze avond ontworpen, dat na de opening een begroetingswoord vermeldt van Zandvoorts burgemeester, mr. H. M. van Fenema. Daarna zal de heer P. van der Mije iets vertellen over de historie van Zandvoort. Na de pauze zal een film over Zandvoort worden vertoond. Muzikale medewerking aan deze avond wordt verleend door de heren ambtenaren André Hoppenbrouwer, piano en P. G. K. Schrijen, viool. Met een zeer geslaagde clubavond in dansschool Schroder aan de Raamsingel in Haarlem heeft vrijdagavond de Haarlemse Jazz Vlub het seizoen 1955-1956 besloten. De avond werd geopend door het huis orkest de „Diamonds" onder leiding van Cees Smal met als gast-bassist Cees Slin ger. Deze combo, met de leider op trompet en ventieltrombone en Harry Verbeeke op tenorsax, bracht in subliem gespeelde Westcoast-stijl een zetal nummers ten ge hore, waaronder een, uiteraard moderne, interpretatie van „Jazz me blues". Als gastorkest trad op het trio van Rob Agerbeek uit Den Haag, dat met de leider aan de piano een serie vurige boegies 'ten beste gaf. Men moet wel een groot liefheb ber van deze stijl zijn, om een dergelijk optreden tot het eind toe volledig te kun nen waarderen. Na de pauze kwamen opnieuw de „Dia monds" aan bod. Hoogtepunt was hier stel lig „Body and soul", een solo van Cees Smal op trombone. Na een jamsession in ietwat oude stijl zorgden voor het slot van de avond Frans Eisen, piano. Rudi Brink, tenorsax en Hank Dood, bas. Daarbij werd, lang niet onver dienstelijk, gezongen door Ann Morris. Op dinsdagavond 29 mei wordt het we kelijkse orgelconcert in de Grote Kerk gegeven door de organiste Janine Corajod uit Genève. Haar programma luidt: Manificat van Titelouze, Suite du deuxième ton van Clérambault. een koraal en toccata, adagio en fuga in C van Bach, de Variaties uit 1945 van Bernard Reichel en de tweede fantasie in a van Mozart tot besluit. Het concert op donderdagmiddag 31 mei wordt weer door Klaas Bolt gegeven. Hij speelt drie werken van Buxtehude, prelu dium en fuga in g en twee korte werkjes van Bach, de Trumpet voluntary van Jeremy Clarke, Amaggot van Arne, een suite van Stanley, waarna het recital met een improvisatie eindigt. ZONDAG 27 MEI 1956. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Grote Markt. 10: Ds. E. Pot. 7: Dr. G. Snijders Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G. J. Waardenburg. Noorderkerk, Velserstr. Zaterdag 4—5: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. Joh. Bronsgeest. Ooster- kerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk. Ds. R. Bijl. 10.30: Jeugddienst. Ds. B. van Gelder. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Dr. A. van Biemen, van Bentveld. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. P. van Eijsden. 10.45: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. G. H. van der Woord, van Spaarndam. Jans kapel, Jansstraat. 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstr. 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade 10: Wika W. Veenstra. West. Leidsestraat 10: Dhr. R. Hengstmangers. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. F. Braaksma. Eglise Wallonne, 10.30 h.: Service présidé par le pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Ev. Kirchengemeinde,, 30 Mai, 8 Uhr: Bibelstunde, Spaarndamse- weg 18 B. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8 Avondbijeenkomst. Pente costal Filadelfia Gemeente, Ged. O. Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond in de Tempeliersstraat 55 rood. The Bethel Pen tecostal Temple Inc., Voorhelmstr. 3, geb. ,.Beth-El", 2 H. Avondmaal, evangelist E. Ch. Hermes, Amsterdam. Dinsdag 7.30: Bid stond Br. N. A. Matray. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeen komsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdagmid dag 3: Rondetafelbespreking, Broederkerk Parklaan 34. Ned. Herv. Evang. Nassauplein 8.. 10 en 5: Dhr. W. J. v. d. Kraats, van Kin derdijk. Woensdag 7.30: Ds. Klein Kranen burg, van Hilversum. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7 Dhr. H. van Doorn, van Heiloo. Woensdag 8: Ds. Buiten. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Ed. W. Pera, den Haag. 5 Dezelfde. Evangelisatie samenkomst. 8 Jeugdsamenkomst o. 1. v. Herman Spoor. Zaterdag 7.30: Openlucht samenkomst aan de Dreef. Opwekkingssa menkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. Kits, Directeur van ,,'t Brandpunt" te Doorn, met medewerking van het Geref. Evangelisatiekoor „Maranatha". Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgi sche Zangdienst. Zondag 12: Zondagsschool 7: Ds. H. Schutz. Evang. Lutli. Gemeente, Witte Herenstraat 10.30: Ds. W. Spliethoff. 10.30: Ds. G. Kroes, Jeugdgebouw Schoter- weg hoek Pijnboomstraat. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk, Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. C. Goeman Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. D. J. Roos Lyceum- Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. L. Hoorweg. Geref. Kerk, Be gijnhofkapel, 9 en 4.30 Drs. Bos Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. H. Visser. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Lees- dienst. Donderdag 7.30: Ds. L. Kieboom. Geref. Gemeente, L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gem. in Ned. Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud- Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. H. Drie vuldigheid. 10: Hoogmis. 17: Vesper. Don derdag H. Sacramentsdag 9.30: Hoogmis. 19.30: Vesper. Baptiste Gemeente, Begijn hofkapel, Begijnhof. 10.30 en 7: Ds. J. W. Weenink. 8.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 8: Bijbellezing en bidstond. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssamen komst. 6.45: Openluchtsamenkomst. 7.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapt. P. Vons Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. A. v. Polen.Den klaag. 7.30: Opwek kingssamenkomst verschillende sprekers. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken) Bijbellezing. Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: H. W. T. Meyen, uit Amsterdam. Ge meente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Ned. Chr. Ge- meenschapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dins dag 8: Samenkomst. Gemeente van Christus Spruitenbosstraat 9. 10.15: Aanbiddings- dienst en preek. 8: Evangelisatiedienst. Maandag: Damesbijbelstudie, Roosveldstr. 1 Dinsdag Ged. Oude Gracht 47. 8: Engelse Bijbelles. Donderdag 8: Evangelisatiedienst (Hollands). Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. 12-13: Zondagsschool. 19.30: Openluchtdienst aan de Dreef. Bij slecht weer 19 in de Kapel Donderdag 20: Gebedssamenkomst (voor Gemeenteleden). Zevende-Dags Adventisten Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Ze- vendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21 Iedere zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienst oefening. Apostolische Gemeente, Jacobij- nestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging. Geen dienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. L. de Jong-Har- me'yr, Haarlem. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Haarlem-Oost. Ned. Herv. Kerk, Zomerkade. 19.30: Ds. C. P. Hoekema. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk. 10: Dr. G. Ph. Scheers. 7: Dr. H. v. d. Loos, H. Avondmaal. Sionskerk, Eksterstraat. (Spaarndam-West). 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Prof. Dr. van Niftrik. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Stichting „Petra", Noorderka- pel (einde Minahassastraat) Donderdag 8: Dhr. J. Sevensma, Evangelist te A'dam. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Klopper singel 5557. 9.30: Ds. H. W. Wiei-da. 5: Ds. P. de Ruig. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. P. de Ruig. 3.30 Ds. L. Fouwen. Noord-Scho- terkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. L. Fou wen. 5: Ds. H. W. Wierda. Chr. Geref. Kerk. Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 8.30: Vicaris Mej. van Kempen. 10: Ds. van Dijl. Kapel Nieuw Vre- denliof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Ly ceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Br. C. J. Oostenrijk Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. H. Jansen, Oud-Voorg. v. d. Afd. Doopsgezinde Kring, Foyer Minerva Theater. 10.30: Prof. Dr. Mr. J. A. Oosterbaan. Geref. Kerk, Koe- diefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan 10: Ds. D. J. Roos. 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111 10 en 5 Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Jeugdkapel, 12-15 jaar in De Stal. 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennepweg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. P. D. Tjalsma. Rem., Den Haag. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk in ge bouw „Rehoboth", Schoollaan 4. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. C. Keers, uit Am sterdam. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. B. Oos- terhoff, Leimuiden. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 10.30: Zondagssch. Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. P. Smits, Hv„ Den Haag. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. L. G. Pleijsant, van Leeuwarden. 3.30 en 7.30: Ds. S. J. Popma, van Amsterdam. Vrij Katholieke Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdagavond geen dienst. Donderdag Sacramentsdag. Uitstelling van het H. Sacrament van 15 tot 19.30 u. Daarna Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. B. van Ginkel, van Amsterdam. 19.3019.45: Orgelspel door de heer Egbert Vos. 19.45 20.15: Oecumenische Avonddienst. Ds. W. Spliethoff. Evang. Luthers Pred. te H'lem. 10.15: Zondagsschool Julianakwartier, Kon. Wilhelminaschool, Dompvloedslaan. 12-13: Zondagsschool Ramplaankwartier, Beatrix- Amsterdam. Gemeente Universiteit. Ge slaagd met lof voor het doctoraal examen Semietische Taal- en Letterkunde: Ph. H. L. Houwink ten Cate, Amsterdam. Met lof voor het doctoraal examen Frans: H. v. d. Sluys, Amsterdam. Kandidaatsexamen Spaans: mej. L. W. Guépin, Amstei-dam. Utrecht: Doctoraal examen Sociologie: J. van Stigt, Utrecht. Kandidaatsexamen Rech ten: H. J. Keetell, Amersfoort. Doctoraal examen Rechten: mej. E. M. Mijenhuis, Utrecht; mej. M. J. Jansen, Utrecht (cum laude) school en Irene. Marine Hospitaal. 10: Dienst Geref. Kerk. 10: Ds. G. Toornvliet, van Bloemendaal. 17: Ds. L. G. Pleijsant, van Leeuwarden. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer, 5: Ds. S. L. Knottnerus. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. J. Overduin uit Veenen- daal. Chr. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. C. Salverda. 7: Vicaris L. C. Baljé. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. D. Hoornstra. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven. 6.30: Ds. M. C. Don. Abbenes 9.30: Ds. M. C. Don 6.30: Ds. J. A. van Boven. Bethelkapel. 10: Ds. Th. G. Ton- non, van Amsterdam. 7: Ds. G. A. Alma, van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 4.30: Ds. IJ. van der Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Vi caris L. C. Baljé 7: Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk. 9 en 3: Dr. J. T. Bakker, van Laren. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. A. A. Wildschut, Amster dam-West. 19: Ds. D. ter Steege. „Toorts", 9: Ds. F. D. Emous, Rotterdam. Chr. Geref. Kerk (Kapel Pastorieweg) 3.30: Ds. M. v. d. Klis. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. 7.30: Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Dr. H. v. d. Loos, van Haarlem- Noord. 9.30: Jeugdkapel in de nieuwe con sistoriekamer. Kapel „Het huis in de dui nen" 19.30: Mej. Dr. J. W. Herfst, van Haarlem. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. C. P. Hoekema, van Haarlem. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dins dag 8: Saznenkomst in huize „Pniël", Zui derstraat 3. Dhr. J. W. van Zeijl. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Vic. Wolfensbergen. 5: Ds. C. Jongeboer. Ned. Prot. Bond 10: Prof. Dr. Sevenster, Leiden. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. H. J. v. d. Kwast van Katwijk-Valkenbui-g. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Ameland. 25 te Sundsvalk Angolakiist, 24 te Amsterdam. Abbedijk, 24 v. San Francisco n. Vancouver. Aldabi, 25 te Montevido. Amerskerk, 24 v. Alexandrië n. Genua. Annenkerk, 24 v. Eastlondon n. Port Elizabeth. Argos 24 n.m. te Istanbul. Amsteldiep, 25 te Amsterdam. Amstelpark, 25 te Port Said. Amstelstad. pass. 25 Landsend n. St. Laurens. Abbekerk, 25 te Shanghai. Amor, 25 te Hamburg. Andijk, 25 n.m. te Lissabon. Akkrumdijk, 25 v. Rotterdam n. New York, 26 v.m. te Antwerpen. Alamak, 26 te Bahrein. Algenib. 25 v. Las Palmas n. Kaapstad. Alioth, 25 te Buenos Aires. Alpherat, 25 v. Vitoria n. Santos. Artemis, 25 te Guanta. Billiton, 25 te Singapore. Bussum. 24 v. Bandarmashur n. Gibraltar. Blijdendijk. 25 te New York. Boskoop, 24 v. Chinbote n. Paita. Britsum. 24 120 m. w Freetown n. Durban. Barito. 25 te Steenkool. Bontekoe, 25 te Gorontalo. Banka, 25 rede Semarang. Baud, 25 te Belawan. Beninkust, 25 te Antwerpen. Bintang. 25 dw. Portsmouth n. Amsterdam. Bloemfontein. 25 te Kaapstad. Boschfontein, 26 te Bremen. Caltex Leiden, pass. 24 Daedalus rif n. Rotterdam Castor, 25 te Antwerpen. Caltex Pernis, 25 v. Rotterdam n. Curasao. Caltex Utrecht, 25 v. Aden n. Rastanura. Celebes, 25 v. Djibouti n. Singapore. Cradle of Liberty, 25 v. Roterdam n. Mena al Ahmadi. Camerounkust, 24 te Hamburg. Camitia. 3 juni te Abadan verw. Cistula, 31 te Abadan verw. Coryda, 30 te B. Aires verw. Caltex Delft, 25 300 m. nno Masira ell. n. Rot terdam. Cinulia, 25 v. Punta Cardon n. Stanlow. Delfshaven, 24 n.m. v. Brake n. Melilla. Diemerdijk, 24 v. Hamburg n. Middlesbro. Esso Amsterdam, pass. 24 Lissabon n. Antwerpen. Esso Nederland, pass. 24 Algiers n. Fawley. Esso Den Haag, pass. 25 Oues Antwerpen n. Ras tanura. Elizabeth B. 25 700 m. w Bombay n. London. Esso Roterdam, 25 160 m. z Finisterre n. Ant werpen. Eemland. pass. 25 n.m. Ouessant n. Amsterdam. Etrema. 26 v.m. te Recife. Eos, 25 v. Rotterdam n. Algiers. Eso Den Haag, pass. 26 Finisterre n. Rastanura. Gaasterland 25 te Victoria. Guineekust, 23 v. Bordeaux n. Dakar. Ganymedes, 25 v. Amsterdam n. Peru. Gooiland, pass. 26 Ouessant n. Recife. Hathor, 24 te Carthagena. Hestia, pass. 24 Azoren n. Antwerpen. Hecuba, 24 te Maracaibo. Haarlem, 24 te Porto Cortes. Hoogkerk, 26 te Shanghai. Hilversum, 24 180 m. o Minikoi n. Menah all Ahmadi. Hydra, 24 65 m. nnw Trinidad n. Morrisville. Holland. 26 te Beiroet. Ilos, 25 v. Adan n. Gotcnburg. Japara krl. pass. 25 Malta n. Port Said. Kalydon. 24 te Rotterdam. Karimata, 25 te Napels. Koratia, pass. 24 Port Said n. London. Kenia. 24 n.m. te Gotenburg. Kota Inten. pass. 24 n.m. Malta n. Rotterdam. Kota Gede, 25 te Rotterdam. Kopionella, 26 te Malta. Kota Baroe. 28 te Belawan verw. Kasimbar. 25 te Kisar. Kalinga. 28 te Mena al Ahmadi verw. Khasiela, 28 te Texas City verw. Krovina, 28 te Curacao verw. 23 820 m. wzw Fayal. Krebsia, 2 juni te Malta verw. Kinderdijk. 24 v. New York n, Antwerpen. Kalydon, 25 v. Rotterdam n. Holtenau. Laagkerk, pass. 24 Gibraltar n. Boulogne. Leopoldskerk, pass. 25 Ouessant n. Algiers. Liberty Bell, pass. 25 Lissabon n. Mena al Ahmadi. Loenerkerk, 25 v. Abadan n. Suez. Le maire, 25 te Singapore. Langkoeas, 25 te Suraba.ia. Lawak, 25 v. Balboa n. Port of Spain. Macoma. 24 te Bombay. Metula. 25 te Pladju. Maashaven, 25 te Buenos Aires. Mitra, 27 te Curacao verw. Murena, 31 te Yokohama verw. Markelo, pass. 25 Flambrohead n. Goole. Marpesa, 25 v. Rotterdam n. Bergen (Nw,). Merwede. pass. 25 Kaap Palmas n. Lagos. Molenkerk, 25 v. Rangoon n. Colombo. Nestor, 25 v. Funchall n. Barbados. Noordzee, 25 te Kobe. Nieuw Amsterdam. 26 te Rotterlam. Ootmarsum, 24 v. New Orleans n. Savannah. Oranjestad, 25 te Amsterdam. Ouwerkerk, 26 te Singapore. Ondina, 26 te Recife verw. Oranjefontein, pass. 25 Kaap Palmas n. Free town. Orion. 25 v. Malta n. Alexandrië. Prins Philips Willem, 24 v. Fecamp n. Antwerpen Papendrecht. 24 v. Nynashamn n. Rotterdam. Prins Willem George Frederik, 24 n.m. v. Havre n. Montreal. Prins Johan Willem Friso. pass. 25 Scillys n. Le Havre. Prins Willem II, 25 te Antwerpen. Pieter S, 25 v. Swansea n. Rotterdam. Prins Philips Willem, pass. 25 Vlissingen n Ant werpen. Prins Willem II, pass. 25 Vlissingen n. Ant werpen. Plancius. 25 te Surabaja. Perna, 29 te Singapore verw. Pendrecht, 25 te Coryton. Poseidon. 25 v. New Orleans n. Curacao. Purfina Nederland, 26 te Banias. P. G. Thulin. 25 v. Rotterdam n. Seven Islands. Ruys, 24 v. Durban n. Port Elizabeth. Raki, 25 v. Singapore n. Tj. Priok. Rijnkerk, 26 te Bangkok. Rotti, 26 te Suez. Schelpwijk, pass. 24 Perim n. Rotterdam. binnnland Wielrijdster. De 32-jarige mevrouw V. uit Tiel is toen zij op de Tielerweg in Gel- dermalsen fietste door een slippende vracht auto aangereden. Kort na aankomst in het ziekenhuis is zij overleden. Duitser opgegraven. Bij graafwerk voor het leggen van buizen voor de waterleiding in de Oudlandsestraat te Steenbergen, is het stoffelijk overschot van een Duits militair gevonden. Reeds eerder heeft men in deze omgeving gesneuvelde militairen opgegra ven. In het najaar van 1944 werd hier gedu rende een week zeer hevig gevochten om de laatste doorbraak naar de Moerdijkbruggen. Arbeidsconferentie. Begin juni zal de 39ste internationale arbeidsconferentie in Genève bijeenkomen. De Nederlandse dele gatie naar deze conferentie, die is samen gesteld uit vertegenwoordigeas van de rege ring en van werkgevers en werknemers, staat onder leiding van de staatssecretaris van Sociale Zaken, mr. dr. A. A. van Rhijn. Dr. Van Rhijn is voornemens bij de behande ling van het rapport van de directeur-gene raal van het Internationale Arbeidsbureau een beschouwing te wijden aan de sociale gevolgen van industrialisatie. Eeuwfeest Congregatie. De congregatie van de paters van het Allerheiligste Sacra ment hier te lande beter bekend onder de naam paters van Brakkenstein herdenkt het feit, dat zij honderd jaar geleden werd opgericht. De Franse priester P. J. Eymard heeft in 1856 te Parijs het eerste klooster van deze congregatie gesticht. In Nederland is het eerste huis gesticht in 1902 in Baarle Nassau. Dit klooster is in 1908 overgebracht naar Brakkenstein onder de gemeente Nij megen en daarna werden nog kloosters op gericht te Baarlo, Stevensbeek en 's Graven- hage. haarlem en omgeving Twee dagen later. De in ons blad aan gekondigde aanbieding van een geschenk aan de jubilex-ende Noord Zuid Hollandse Ver voermaatschappij namens burgemeesters van gemeenten, die in het net van de N.Z.H. zijn opgenomen, is niet bepaald op 11 juni, maar op woensdag 13 juni. Vogelzang. De Vereniging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en omstreken verzoekt namens haar vogel- deskundigen dringend, geen jonge vogels op te nemen, ook al zijn die ogenschijnlijk door de ouders verlaten, daar deze jongen meestal toch wel door de ouders verzorgd worden. Wel verdient het aanbeveling, zich over jonge vogels te onfermen die zich in slechte toestand bevinden. Botsing. Vrijdagmiddag om half zes zijn een personenauto en een bestelauto in de Raadhuisstraat te Heemstede met elkaar in botsing gekomen. Beide wagens werden licht beschadigd. Ned. Christen Vrouwenbond. De afde ling Haarlem-Centrum hoopt op maandag 28 mei haar maandelijkse ledenvergadering te houden in het Wijkgebouw Ged. Oude Gracht 104, des avonds om 8 uur. Mevrouw A. E. NijenhuisWindgassen uit Amsterdam, gewestelijk presidente, zal spreken over het onderwerp: „Burgerschap en Burgerzin". Toneeljubileum. Bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de R.K. Toneelgroep „Ludamus" te Haarlem, zal deze op zondag 27 mei recipiëren in haar studio .Kokstraat 13, des namiddags van, 34.30 uur. Op don derdag 21 mei zal deze jubilerende toneel groep in de Stadsschouwburg een voorstel ling geven van „De Vreemde Bezoeker', toneelspel van Alberto Casella. Receptie. Op 29 mei viert ir. J. L. Bieft-_ fait Sr. zijn zilveren jubileum als importeur van machines en gereedschappen voor de metaalindustrie. Op dezelfde datum is hij 31 jaar in deze branche werkzaam. Ter gelegen heid van dit jubileum zal des middags een receptie worden gehouden in hotel Bouwes in Zandvoort. Stad Arnhem, pass. 24 Landsend n. Wabana. Stad Leiden, pass. 24 Dakar n. Las Palmas. Schie, 25 te Lissabon. Stad Haarlem, 24 n.m. v. Melilla n. IJmuiden. Stentor. 25 te Mobile. Straat Soenda, 24 v. Singapore n. Manilla. Sarangan, 25 te Rotterdam. Somelsdijk, 24 v. Rotterdam n. New York, 25 te Antwerpen. Stad Rotterdam. 25 v. Rotterdam n. Seven eiland- Statue of Liberty, pas. 25 Perim n. Mena al Ahmadi. Senegalkust, 26 te Amsterdam. Tabinta, 24 v. Belawan n. Djeddah. Tawali. 25 te Havre. Tero, 24 te Buenos Aires. Tara, verm. 25 v. Sorel n. Antwerpen. Tiberius. 25 v. Bremen n. Hamburg. Trompenberg. 25 te Amsterdam. Ternate, 25 te Rastanura. Teucer 26. te Bangkok. Triton. 26 v. Amsterdam n. West Indië. Westertoren, 24 v. Melbourne n. Auckland. Willem Ruys, 24 n.m. te Port Said. Waterland, 25 te Bahia. Weltevreden, pass. 24 Ceylon n. Belawan. Willemstad, 25 te Port of Spain. Witmarsum, 24 v. Antwerpen n. Hamilton. Waal. 25 n.m. Palermo verw. W. Alton Jones. 24 180 m. n. Fiores n. Landsend Willem Ruys, 25 v. Suez n. Colombo. Waterman, 25 v. Melbourne n. Wellington al waar 29 verw. IJssel. 26 v. Piraeus n. Alexandrië. Zeeland krl, pass. 26 Ceylon n. Penang. KLEINE VAART Ambiorix, 25 v. Amsterdam te Rotterdam. Ameland, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Appingedam, 25 v. Lissabon te Antwerpen. Arnoudspolder, verm. 26 v. Lissabon n. Oporto. Arctic, verm. 26 v. Rotterdam n. Londen. Berkelstroom, 25 v. London te Amsterdam. Bernina, 25 v. Rotterdam te Antwerpen. Binnenhaven, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Batavier I, 25 v. London te Rotterdam. Bladzo, verm, 26 v. Rotterdam n. Londen. De Ruyter, pass. 25 Vlissingen n. Gotenburg. Diligentia, 25 v. Dieppe te Vlaardingen verw. Erkalin, 25 v. Cardiff n. Fecamp. Eljo, 24 v. Otterbacken n. Kristinehamn. Finlandia, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Grebbestroom, 25 v. Amsterdam n. Manchester. Geert Bodewes, 25 v. Tunis n. Sfax. Hulst, 25 v. Antwerpen te Rotterdam. Heemskerk, 25 v. Gefle te Hudiksvall. Heilo, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Helvetia, pass. 25 Vlissingen n. London. Hydra. 23 v. Antwerpen te Belfast. Ilias, 23 v. Ceuta n. Savona. Jan Kreumer, verm. 26 v. Londen n. R'dam. Kaap Falga. 22 v. Vestervik te Zaandam. Kaap St. Vincent, 23 v. Oxelosund n. Skuts- kaer. Leuvehaven, verm. 25 v. Rotterdam n. Malmö. Liberte. 25 v. Stockholm te Hudiksvall. Lindesingel, verm. 26 v. Lubeck n. Helsinki. Larix, 23 v. Amsterdam te Gent. Lukas M, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Marathon, 25 v. Norderney te Mistley. Marcella. 26 v. Kopenhagen te Aarhus verw. Manto. 25 v. Amsterdam te Rotterdam. Mariet.ie Bohnier, 25 v. IJmuiden te Rotterdam. Marathon. 25 te Mistley. Marjan, verm. 26 v. Maldon n. Westhartlepool. Nero, 24 te Rotterdam v. Amsterdam n. Napels. Notos, 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Nieuwehaven, 25 v. Gotenburg te Rotterdam. Nautic, verm. 25 v. Swansea n. Amsterdam. Noorderlicht, verm. 25 v. Rotterdam n. Stock holm. Pavo, 23 v. Vasteras n. Zaandam. Ponza, 17 v. Vasteras te Stugsund. Plato, 23 v. Palermo n. Rotterdam. Rubicon. 25 v. Amsterdam n. Stettin. Spurt, 25 v. IJmuiden n. Caen. Sambre, 25 v. Middlesbro te Rotterdam. Sian, 25 v. Rotterdam te Vlissingen. Spoorhaven, verm. 25 v. Rotterdam n. Casa blanca. Stella Maris. 25 v. Emden n. Gravenchon. Swallow, pass. 25 Brunsbüttel n. onbekend. Tiberius, 23 v. Emden n. Bremen. Theano. 25 v. Belfast te Dublin. Twee Gebroeders, 25 v. Rotterdam te A'dam. Westerhorn, 25 v. Liverpool te Newport Mon. Zuidland, 25 v. Malmö te Norrkoping. SLEEPVAART Ebro, 24 te Belem v. Maracaibo. Goeree, 24 v. Rouen n. Havre met kraan- ponton Noordzee, 24 te Trincomale. Tyne, 24 v. Emden n. Rotterdam zonder sleep.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13