Nederlaag tegen ADO betekent voor Stormvogels: niet in eredivisie DKW De opstellingen Sammy Mars kan reeks concurrenten zondagmiddag de baas blijven Racing met overwinning op PEC kampioen in de eerste klasse A Weer pech voor Adrie Yoorting in ronde van oost-Frankrijk Zondagmiddag één uur motor races op circuit Zaiidvoort Sport tijdens het weekeinde EDO speelt thuis tegen Feyenoord 5 AMATEURVOETBAL KORFBAL CRICKET KANOSPORT ZAALHANDBAL Luxueus en uiterst snel! AMSTERDAMSE RIJTUIG MIJ N.V. Timmermans speelt zondag tegen Stormvogels Lach na val De Ronde van Italië Wagtmans tweede in de zevende etappe Het Engelse elftal Het Belgisch voetbal-team tegen Hongarije Tranen na val KOERSEN OP DUINDIGT Gemeente Dordrecht helpt bestuur DFC, dat zorgen in verschiet heeft Nederlandse hockeysters verloren in Sydney Tiende Ronde van St. Bavo in Noordwijkerhout Het programma van de Olympische Dag ZATERDAG 26 MEI 1956 De standen zijn: Sparta N. A. C. Fortuna V. V. V. D. O. S. Ajax Eindhoven Amsterdam 31 31 31 31 31 31 31 31 42 40 39 38 38 36 34 33 Enschedé Elinkwijk Rapid P. S. V. Willem II Feijenoord B. V. V. D. F. C. 31 30 31 31 31 31 31 31 A. D. O. Limburgia N. O. A. D. Excelsior Stormvogels H. V. C. Roda Sport Vitesse Rigtersbleek E. B. O. H. 31 31 31 31 31 31 31 31 31 31 32 32 32 30 29 23 22 22 20 16 G. V. A. V. Alkmaar M. V. V. Sittardia Graafschap S. H. S. S. V. V. E. D. O. Volewijckers 31 Emma 31 In de eerste klasse A moet RCH zoals bekend winnen in de uitwedstrijd tegen PEC om zich kampioen te kunnen noemen. De enige concurrent, AGOVV, speelt niet. PEC heeft al lang geen kans meer om haar plaats in de eerste klasse te behouden, maar zal wel alles in het werk stellen om de Racing van de overwinning af te hou den. Toch geloven wij wel dat de Haar lemmers het zullen klaren in Zwolle en dat zü dus in feeststemming naar de Spaarnestad zullen terugkeren. Mocht de Racing de afdelingstitel heb ben behaald, dan zal zij na aankomst per trein om half zeven met muziek naar res taurant Brinkmann aan de Grote Markt trekken, waar een diner zal plaats vinden. Om half tien is er voor leden, donateurs en bevriende verenigingen gelegenheid tot gelukwensen in het gebouw van de HKB in de Tempeliersstraat. VSV heeft nog maar één wedstrijd voor de boeg en speelt dus zondag niet. Zoals bekend heeft het aan één punt voldoende om in de eerste klasse te blijven. De enige concurrenten, NEC en Veendam, komen evenmin morgen in het veld, zodat pas volgende week zondag als de Velsenaren uit spelen tegen De Valk de beslissing zal vallen. NEC speelt op die dag uit tegen Go Ahead en Veendam thuis tegen AGOVV. In de eerste klasse B is ook voor Haar lem geen wedstrijd vastgesteld. De standen zijn: R. C. H. A.G.O.V.V. D. W. S. Xerxes V. S. V. N. E. C. Veendam R. B. C. Go Ahead Valk P. E. C. Velocitas Heerenveen Ensch. Boys In de tweede klasse A van het amateur voetbal is nog een wedstrijd vastgesteld, WFC—Helder, maar van veel belang is die niet meer. In de promotiecompetitie derde klasse speelt THB de tweede wedstrijd. Ditmaal is Quick de tegenstander op eigen veld. In de derde klasse zijn voorts nog vastgesteld: Alcmaria Victrix—EHS en RKAFC—ADO '20. Nederland speelt tegen Belgic Zondag vindt op het Houtrust-terrein in Den Haag de interland-korfbalwedstrijd Nederland—België plaats. Enige weken geleden won de Oranjeploeg in Antwerpen met 8-3 van België. Na deze wedstrijd heeft de keuzecommissie van de K.N.K.B. het Nederlands 12-tal slechts op één plaats ge wijzigd. De Blauw Wit-speelster J. Ree is vervangen door haar clubgenote D. Breed. Doch na de samenstelling van het twaalf tal heeft de Allen Weerbaar-speelster R- Fit wegens een enkelblessure moeten be danken. Wie haar plaats zal innemen oooo>doo<xx:<x>c<xxxxxocooooccocooocoocooooccooocoooocxx:' Alle clubs uit de twee afdelingen van de hoofdklasse van het betaalde voet bal hebben behalve SHS en Elinkwijk, die nog elf minuten van een ge staakte wedstrijd moeten uitspelen nu nog drie matches voor de boeg. Drie wedstrijden, die de uiteindelijke beslissing moeten brengen over het al dan niet uitkomen in de volgend seizoen te vormen hoofdklasse. Er zijn al clubs die zeker zijn van een plaats. Dat zijn Sparta, NAC en Fortuna in A. en Enschedé, Elinkwijk, Rapid, PSV en Willem II in B. Er zijn ook ver enigingen die al zeker weten het volgend jaar niet in het topvoetbal te mogen uitkomen. Dat zijn in A HVG, Roda Sport, Vitesse, Rigtersbleek en EBOH en in B De Graafschap, SHS, SVV, EDO, Volewijckers en Emma. Negen tien clubs hebben dus zekerheid, zeventien nog niet. Waarmede dus vol doende verklaard is dat de competitie nog niets aan aantrekkelijkheid heeft ingeboet. Waarbij slechts te hopen is dat de clubs die niets meer te winnen of te verliezen hebben toch alle krachten zullen inspannen om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken, zodat uiteindelijk toch de werkelijk sterkste clubs in de hoogste klasse van het betaalde voetbal zullen worden toegelaten. In de hoofdklasse A overigens heeft Stormvogels nog een kansje. Een theore tisch kansje. Amsterdam, dat de achtste plaats inneemt, heeft namelijk al 33 punten en de IJmuidenaren kunnen er als zy de laatste drie wedstrijden winnen nog maar 35 halen. Amsterdam speelt zondag uit tegen Sparta en zal dus wel verliezen. Evenals Excelsior, dat tegen Ajax speelt. Maar de overige twee concurrenten, NOAD en Limburgia, hebben tegen Eindhoven en EBOH wel degelijk kans op winst. Bovendien moet Stormvogels de uiterst moeilijke wedstrijd tegen ADO ook nog zien te winnen. Een nederlaag betekent dat Stormvogels in ieder geval kansloos ls voor een plaats in de ere-divisie. Voor EDO liggen de zaken anders. De Haarlemmers hebben al geen kans meer en zullen zich dus kunnen bepalen tot het bieden van de uiterste tegenstand aan het uiterst capabele Feijenoord. De Rotterdam mers hebben aan een gelijk spel al vol doende om zich veilig te plaatsen op de ranglijst. En dat zal dan ook wel gebeuren morgen in het Noorder Sportpark. Vooraf wordt de wedstrijd EDO 2RCH 2 gespeeld. 8 v 8 De clubs uit deze omgeving, die uitko- 8 8 men in de hoofdklasse en de eerste klasse 0 A van het betaald voetbal, komen zondag o in de volgende opstelling in het veld (van 8 rechts naar links): 8 STORMVOGELS: Venus jr.; Freriks en cj 8 Post; Janssen sr.. Luppens en Venus g 8 sr., Janssen jr., De Boer, v. d. Meer I; '6 Snoeks jr. en v. d. Steen. g E.D.O. Koelemij; Berens en Vervoort; 8 Snijders, Doves en Van Kampen; Plai- o g zier, Van Roodselaar, Peters, Leon- o hardt en Kops. R o R.C.H.: Van der Voort; Schoonenberg en c 8 Van de Brink; N. N., De Vos, Hoogen- 8 doorn; Brouwer, Kruyer, Honout, Bies-;; 8 brouck en Koster. o 0 ^>^OOCOOC<XXXX>OC<XX>DCOOCCO^OC<XXX>OOCOCC'COC'C-CCOCXXNCC'CCOCO wordt pas zondagochtend door de keuze commissie beslist. De Belgische ploeg is in zijn geheel ge handhaafd met dien verstande, dat de spe- lers(sters) in andere vakken zijn opgesteld. Afgewacht zal moeten worden of dit een verbetering zal betekenen. Ongetwijfeld start Nederland als favoriet voor de zege. De ploegen zullen als volgt in het veld komen: Nederland: aanval: dames: H. Merk en A. Zwaanswijk; heren: G. Bos en A. Zwaanswijk; midden: dames: Tr. Heespe- link en D. Breed; heren: C. van Lunteren en H. ten Have; verdediging: dames: N.N. en A. Koper-Van Es; heren: C. de Voos.en R. Munnikes. België: aanval: dames: L. Adriaenssen- Van Kerckhoven en L. Schram; heren F. Wagemackers en K. van Eeckaute; midden: dames: D. Paulis-Stes en M. van Hove; heren: J. v. d. Velde; L. Decamps: verdedi ging: dames: F. Broeckhove en L. van Beeck; heren: P. Roth en L. Saerens. Competitie Voor de tweede klasse A is te Utrecht de belangrijke wedstrijd SamosDTV vast gesteld. Indien de gasten winnen, zijn zij eersteklasser. Van de Haarlemse twaalf tallen komt alleen Oosterkwartier 2 in het veld. namelijk in Amsterdam tegen Allen Weerbaar 3. In de sterke eerste klasse de A-afde ling van de cricketcompetitie speelt Rood en Wit zondag de eerste wedstrijd op eigen veld. Na de nederlaag tegen I-ICC II van zondag jongstleden zullen de Haar lemmers ongetwijfeld alles in het werk stellen een overwinning te behalen tegen Quick uit Nijmegen. Waartoe ook kans bestaat, In dezelfde afdeling speelt Haar lem uit tegen HBS in Den Haag. In de tweede klasse A komt Rood en Wit 2 in Wassenaar in het veld tegen Krekels en in de tweede klasse D zijn de wedstrij den BMHC-'VVV 2, CVHV—Rood en Wit 3 en Haarlem 2Hercules vastgesteld. In de derde klasse E speelt het vierde elftal van Rood en Wit op eigen veld tegen Hilversum 2. Het vijfde team van Rood en Wit is als nog opgenomen in deze afdeling en speelt morgen tegen Cric 2 in Amsterdam. Al deze wedstrijden beginnen om half elf. Zondag houdt K.V. „Spaarnevogels" na tionale kanowedstrijden op de korte baan over 1000, 500 en 300 m. Deze wedstrijden gelden voor het club-kampioenschap. De beste vaarsters en vaarders uit Nederland nemen hieraan deel. De aanvang van de wedstrijden is om 2 uur op het Zuider Buitenspaarne aan de Schalkwijkerweg in Haarlem. Vanavond zullen in het RAI-gebouw in Amsterdam enkele zaalhandbalwedstrijden worden gespeeld. Bij de heren speelt de kampioen van Nederland, Olympia (Hen gelo) tegen het Haagse Hellas, dat in de competitie als nummer twee eindigde. Ook bij de dames komt de kampioensploeg van Niloc (Amsterdam), binnen de lijnen tegen de kampioen van het vorig jaar, Athene uit Den Haag. Verder staat er nog een heren wedstrijd op het programma tussen Niloc (Amsterdam) en een team van de „rest'1 van Amsterdam. ADVERTENTIE Official D.K.W. D.aUr Houtplein 21 - Tel. 10338 Haarlem imp. Hart Nibbrfg Graeve N.V. Parkstraat Den Haaq Tegen de ADO-speler Theo Timmermans, die op zaterdag 19 mei, in de wedstrijd ADOEindhoven wegens een poging tot natrappen door scheidsrechter Leo Horn van het veld werd gezonden, zijn van de zijde van de KNVB nog geen maatregelen genomen. De zaak is namelijk nog in be handeling en er is ook nog niet tot een voorlopige schorsing overgegaan. Timmer mans is dus gerechtigd morgen voor de Haagse club te spelen in de uitwedstrijd tegen Stormvogels. SPAARNDAM—DSK. De wedstrijd wordt zondag niet op het terrein van Spaarn- dam, maar op het DSK-terrein aan de Oude weg gespeeld, Aanvang 9.45 uur. In deze ontmoeting speelt de aanvoerder van DSK Roest, zijn laatste wedstrijd voor DSK waar van hij 25 jaar lid is. Ook ti.jdens de derde etappe van de Ronde van Oost-Frankrijk, van Mont- beliard naar Vittel over 287 km, heeft de zon verstek laten gaan. De renners ver schenen bij regenachtig weer aan de start en zo is het tot de middag gebleven. Toen werd het droog, maar de temperatuur steeg niet. Na 40 km kreeg Van Steenselen een lekke band. Doch de achterstand op het grote peloton werd spoedig door hem ingelopen. Rusman, die al twee dagen over maagpijnen klaagde, moest bij de eerste col, 66 km van de startplaats gelegen, los sen. Op dat moment bevonden zich de overige Nederlanders in de kopgroep. Bij de afdaling kreeg Adrie Voorting met pech te kampen. De remkabel van zijn fiets brak. De achtervolging werd evenwel samen met Rusman ingezet en op 80 km hadden beide renners weer aansluiting ge kregen. Van Steenselen kreeg daarna voor de tweede maal een lekke band en ook Voorting reed plat. Op het moment dat de strijd pas goed ontbrandde dat gebeurde op 160 km werd Voorting in een valpartij betrokken. Zijn hele fiets lag in elkaar. Met Van der Lijke, die opdracht kreeg om bij Voorting te blijven, wachtte hij op Rusman, die in de achterhoede een eenzame strijd leverde. Deze etappe, die de zwaarste en het langste van allen is. eindigde in een zege voor de Fransman Caput, die enkele kilometers voor de finish er alleen tussen uit was ge trokken. Zijn tijd bedroeg 8 uur 7 min. 45 sec. Tweede werd zijn landgenoot Picot in 8 uur 9 min. 20 sec. La Haye, Van den Broek en Van Steenselen, die zich voort durend in de kopgroep wisten te hand haven. werden met 30 andere renners 16e in 8 uur 12 min., terwijl Voorting, Rusman en Van der Lijke als respectievelijk 55e, 56e en 57e in 8 uur 30 min. de eindstreep passeerden. In het algemeen klassement heeft de Fransman Mahé met 19 uur 7 min. de lei ding voor Bauvin (Fr.) 19.08.0; Picot (Fr.) 19.09.0 en De Nijs (Fr.) 19.10.0. Adrie Voorting De Nederlanders bezetten de volgende plaatsen: 16. Lahaye 19.13; 38. Van Steen selen 19.22; 60. Voorting 19.55; 62. Van den Broek 20.04; 66. Van der Lijke 20.13; 67. Rusman 20.14. ADVERTENTIE AMERICAN KING SIZE 24 34 Hermes DVS 24 34 25 33 Wageningen 24 31 25 31 Haarlem 24 30 24 29 Helmond 24 28 25 29 Blauw Wit 23 27 25 27 Leeuwarden 24 27 25 27 Rheden 24 27 24 24 Be Quick 22 22 24 23 Baronie 23 21 24 22 Longa 24 20 24 19 't Gooi 24 18 24 17 O. N. A. 23 16 23 13 Zwolse Boys 25 16 24 12 Heracles 24 15 Na de wegraces In Tubbergen zullen de meeste deelnemers morgen gelegenheid krijgen om revanche te nemen, want de kopstukken uit Twen te starten ook in de internationale motor races in Zandvoort. En wanneer Piet Bakker, Kees Koster, Lo Simons, Priem Rozenberg, Leen Re- horst en Dupont dan even goed op dreef zijn als op het circuit van Tubbergen, dan kan het niet anders, of zij zullen het de buitenlanders lastig genoeg maken. De Duitser Karl Lottes heeft de over winning zondag nog niet in de zak, want hij vindt een kwartet rijders van achter het ijzeren gordijn tegenover zich, die op M.Z. geduchte tegenstanders zullen blijken te zijn. En welke rol zal Scheidhauer (Saar land) op zijn Ducati in dit gezelschap spe len? Of Hans Baltisberger bij de kwart- liters en in de middenklasse ook in Zand voort weer successen zal boeken, hangt af van de strijdlust van zijn landgenoten Kassner en Lottes, terwijl ook Lo Simons hier een woordje kan meespreken. Naast de gevechten aan de kop zullen, gezien het verloop van de wedstrijden op het Twentse parcours echte wegraces in de Zandvoortse duinen, waar minder rechte stukken te vinden zijn, ook in de middengroep felle duels worden verwacht om een hogere plaats in het klassement te veroveren. Riedelbauch, de ongenaakbare in Tubbergen. zal het waarschijnlijk niet zo gemakkelijk hebben, want wel is zijn Een moment uit een zijspanrace. De strijd gaat tussen Neussner (Duitsland) no. 4 op Norton, Noll (Duitsland) no. 1 op BMW en Faust (Duitsland) ook op BMW. B.M.W. razend snel en toonde hij zich een goed stuurman, het circuit in Zandvoort echter met de vele bochten geeft anderen de gelegenheid om hem het vuur na aan de schenen te leggen. En we denken dan aan Piet Bakker en Priem Rozenberg om van vele andere buitenlanders nog maar niet te spreken. Het is te hopen, dat D rik us Veer fortuinlijker is. Het zijspannummer met een ongelooflijk sterke bezetting, zal het hoogtepunt vor men. Op het laatste ogenblik werd ook de Duitser Helmuth Fath, die op B.M.W. in Floreffe tweede werd, geëngageerd, zodat hierdoor het veld een versterking van niet geringe betekenis onderging. Dc races be ginnen om een uur 's middags. De 7e etappe van de Ronde van Italië over 205 km., die van Pescara door de Apenjjnen naar Campobasso leidde, werd gewonnen door Charlie Gaul (Lux.) in de tijd van 6 uur 27 min. 8 sec. Wout Wagtmans eindigde op de tweede plaats met 1 min. 1 sec. achter stand. De verdere uitslag luidde: 6. Buratti z. t.; 7. Couvreur (België) z. t.; 8. Magni 6.39.51; 9. Schaer (Zwitserland) z. t.; 10. Sorgeloos (België) z. t.; 11. Nencini z. t.; 12. Padovan z. t.; 13. Ernzer (Lux.) z. t.; 14. Maule z. t.; 15. Moser z. t.; 16. Fallerini z. t.; 17. Coletto Agostini z. t.; 18. Astrua z. t.; 19. Fornara z. t„; 20. Gaggero z. t.; 21. Fantini z. t.; 22. Graf (Zwitserl.) z. t.; 23. De Filippis z. t.; 24. Bran kart (België) z. t.; 25. Clerici (Zwits.) z. t.; 33. Nolten 6.41.45; 36. Borgmans 6.44.32; 48. De Groot 6.54.44: 68. Schoenmakers z. t.: 81. Stolker 7.05.31; 98. Van de Brekel 7.09.06. De Belgische renner Jansen staakte de strijd. Het algemeen klassement na 7 etappes luidt: 1. Fantini 38 01.06; 2. Astrua 38.01.36: 3. Fallerini 38.02.05: 4. Moser 38.02.29; 5. Clerici (Zwitserlnad) 38.02.30; 6. Wagtmans 38.02.31; 7. Fornara 38.02.43; 8. Couvreur (België) 38.02.45; 9-, Buratti 38.02.55; 10. De Filippis 38.03.46; 11. B rank art (België) 38.03.51; 12. Nencini 38.04.08; 13. Ranucci 38.04.12; 14. Maule 38.05.10; 15. Giudici 38.05.11: 31. Nolten 38.10.35; 47. Borgmans 38.26.53; 62. De Groot 38.34.28; 77. Stolker 38.48.39; 78-Schoenmaker 38.49.18; 83. Van de Brekel 38.54.05. Het Engelse voetb- lelftal dat vandaag in Berlijn tegen de ploeg van West-Duitsland zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Matthews (Coventry City) Achter: Hall (Birmingham City) en Byrne (Manchester United) Midden: f ayton (Blackburn Rovers), Wright (Wolverhampton Wanderers) en Ed wards (Manchester United) Voor: Astall (Birmingham City), Hayries (Fulham). Taylor (Manchester United). Wilshaw (Wolverhampton Wanderers) en Graigner (Sheffield United). Voor de voetbalwedstrijd tussen België en Hongarije, die op 3 juni in Brussel zal wor den gespeeld, is de Belgische ploeg als volgt samengesteld: Doel: Gernaey (Oostende) Achter: Diricx (Union St. Gilloise) en Dries (Berchem Sport) Midden: Huysmans (Beerschot), Van Kerk hoven (Daring) en Mees (Antwerp) Voor: Jurion (Anderlecht) Van de Weyer (Union St. Gilloise), Mermans (Anderlecht), Houf (Standard) en Orland (La Gantiose). Reserves: Dresen (Lierse), Wauters (Ant werp), Carré (Luik) en Vandenbosch (An derlecht). Colette Duval sprong dezer dagen op onge veer 12.000 meter uit een vliegtuig en maakte een zogenaamde vrije val van elf kilometer. Pas toen zij op 250 meter boven het aardoppervlak was opende zij haar parachute. Met deze sprong verbeterde zij het wereldrecord „vrije val" voor vrouwen, maar ook dat voor mannen. Op de foto ziet men de onverschrokken mannequin vlak na haar geslaagde „val". Hiernaast ziet men een man die niet slaagde. Het is Fausto Coppi, het Italiaanse wieleridool, die na een ernstige ziekte zijn glorieuze terugkeer wilde vieren in de Ronde van Italië. Mcrar het mislukte. Na een valpartij verdween Fausto in de „brokkenwagen" Het is de vraag of de wielercrack nog een poging zal wagen aan de top te komen. De internationale klasse verschijnt zon dagmiddag op Duindigt aan de start in een 25Ö0 meter lange draverij om de Lady Bond-prijs. In deze afstand vindt Roland zijn grootste wapen. Ondanks de formida bele verrichtingen van O. Marijke en Pearl Spencer gaat de aanbeveling naar de jonge hengst, die over stayers-afstanden tot de besten in Europa gerekend mag worden. Niet minder voornaam is het gezelschap, dat in de Fanny Brewer-prijs de voorstel ling zal verzorgen. In het te verwachten spannende duel zal Sunny Boy in de eind strijd de snelle Radbout wel kunnen ach terhalen. Een mogelijk outsider is Quick P. De 3-jarigen blijven het goed doen. Voor Urchin Hollandia ligt in het openingsnum mer een zege in het verschiet, welke zij echter zal moeten bevechten op Urania en Tliea Cornelia. Ook de mindere klasse krijgt de opgave over 2500 m haar klasse te tonen. Indien Ritmeester opnieuw zon der fouten rondgaat, zal het hem niet moei lijk vallen te winnen, vóór Sylvester Han over en Sir Kerrigan. De Clara Dillon belooft één der meest spannende nummers te worden. Het aantal kanspaarden is legio, zodat de winnaar zoeken gelijk staat met het zoeken van een speld in een hooiberg. Daar Sammy Mars van het gehele gezelschap de grootste vorm heeft, en vorm ook in de paardensport doorslaggevend is, wordt ondanks alle con currentie van deze snelle ruin de derde achtereenvolgende zege verwacht, vóór de keuze J. M. v. d. Berg (Rosa Dear, Robert Taylor en Spencer Nora). Na lange afwezigheid maakt Spencer Gay's Zoon zijn rentree in de Kurmark- prijs, waarin Tommy Mars, Quarlus Spen- cpr, Spencer Hollandia en Rhea Hollandia de handschoen zullen opnemen. Vertrou- Omdat de vaste lasten van de voetbal vereniging DFC. mede tengevolge van de door haar met de gemeente Dordrecht ge sloten huurovereenkomst betreffende de terreinen aan de Krommedijk, zo hoog zijn, dat de verwachting gewettigd is, dat de vereniging binnen afzienbare tijd in zeer ernstige moeilijkheden zal komen te ver keren, heeft het bestuur het college van B. en W. van Dordrecht verzocht een an dere regeling te willen treffen. Het college heeft begrip voor de toestand, waarin DFC verkeert en stelt nu de gemeenteraad voor een terrein van DFC in eigendom over te nemen en de vereniging in ruil daarvoor te geven de eigendom van het hoofdterrein van het complex aan de Krommedijk. De gemeente zal aan DFC een bedrag uitkeren, dat gelijk is aan het verschil in waarde van het door DFC af te stane ter rein en het door de gemeente aan de ver eniging af te stane terrein en dat 21.963 groot is. Van dit bedrag kan een door de gemeente aan DFC verstrekte lening wor den afgelost. De overige door DFC ge bruikte terreinen van het complex aan de Krommedijk zullen, als de raad met de voorgestelde regeling akkoord gaat, in be heer worden gegeven van de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport, van welke stichting DFC ze op gunstiger voor waarden dan tot dusverre zal huren. wende op de goede conditie van Spencer Hollandia wordt van deze hengst de over winning verwacht voor Tommy Mars en Spencer Gay's Zoon. Bij de rennen zijn de velden opnieuw zeer klein. Het ziet er naar uit of de ren sport wederom in een impasse verkeert. In de amateurren starten slechts 4 paarden, waarvan By Accident de voorkeur geniet. In de Sceptre-prijs is ondanks het kleine veld van 5 paarden de keuze moeilijk. Ver wacht wordt dat de eerste mount van stal Frowein (Colnika, Sylvia) zal gaan win nen voor Mangola. In de 2400 meter ren is Sans Valeur de grote favoriet voor Makarit VOETBAL In het hockeytoernooi om het officieuze wereldkampioenschap voor dames heeft de Nederlandse ploeg met 01 van Zuid- Afrika verloren. Bij de rust was de stand 0—0. Engeland won met 31 van Nieuw-Zee- land (rust 01). Verder speelden India en Schotland gelijk (11), na een ruststand van 10. Australië boekte een 20 over winning op Canada. In de eerste helft van deze ontmoeting werd niet gescoord. Ier land bedwong het elftal van de Verenigde Staten met 10, het doelpunt werd voor de rust gemaakt. In de ontmoeting tussen Zuid-Afrika en Nederland scoorde mejuffrouw Gerrard voor Zuid-Afrika in de eerste helft de enige goal. Voor de rest hadden de verdedigingen de overhand. Vooral in de Nederlandse ploeg werd het accent sterk op de defensie gelegd. Mejuffrouw Van der Wel deed als keepster voortreffelijk werk. De Leidse wielervereniging „Swift-com- binatie" houdt op zondag 27 mei voor de tiende maal de Ronde van Sint Bavo. Deze honderd kilometer lange wielerwedstrijd waaraan wordt deelgenomen door onafhan- kelijken en amateurs, wordt verreden '•-< het terrein van de Sint Bavo-stichting in Noord wijkerhout. De start is om drie uur. Op zondag 24 juni wordt in het Olym pisch stadion de Olympische Dag gehou den, waarvan het programma als volgt is vastgesteld: 13.3015.30 uur: Gymnastiek, knots oefeningen door duizend meisjes, gevolgd door toestel turnen, keurkorpsen KNGV. 13.5014.10 uur: Internationale atletiek wedstrijden, 100 m dames, 100 m heren en 1500 m. 14.1014.55 uur: Eerste helft Bondself- talMilan. 14.5515.10 uur: pauze. 15.1015.15 uur: Voorgift atletiekwed strijd voor jongeren over 1500 m. 15.1516.00 uur: Voetbal tweede helft EondselftalMilan. 16.0016.25 uur: Internationale atletiek wedstrijden 200 m dames, 200 m heren en 3000 m. 16.2516.55 uur: Amsterdamse motor politie met een shownummer motorrijden. 16.55 uur: Relais equipewedstrijd van vier equipes, elk van drie ruiters.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7