Nederlands amateurelftal bereikte twee-twee score tegen de Schotten Stand bij SHS-Elinkwijk ongewijzigd DE LEEUWEN Enthousiast en kundig voetbal op Houtrust Alle doelpunten na de rust gescoord in een gelijkopgaande strijd Suède jasjes OTTOMAN - POPLIN DAMES REGENMANTELS f 29.75 Gelijk op GRETHA DE BRUDN Jeugd Van 30 meter -Bondsfeest van het K.N.G.V. Zeven verenigingen uit de K.T.K. naar Zaandam Zwemmen Lewis-Prasing-beker voor Jopie Troost Bevredigend Koersen op Duindigt Nelly Pluto-prijs voor Narcisso van Zora Honkbalploegen van Haarlem en Amsterdam Ook Nauwelaerts de Agé bevorderd tot vierde dan Geesink in Nederland terug Schaatsenrijden Schaatsenrijders met conditietraining begonnen Bestuursvergadering ISU Bekerwedstrijden voor volleybalteams Nederlandse hockeysters versloegen Ierland Tennisprofessionals naar Nederland Een grote collectie export modellen HERENSPORTCOLBERTS ƒ34.50 - ƒ39.50 Bijpassende PANTALONS ƒ22.50 Voetbal KFC kampioen in de eerste klasse C A utomobilisme Flaherty won Grote Prijs Indianapolis Cricketer Hutton in adelstand verheven Zomercompetitie waterpolo woensdag begonnen Bokser Heinkens als lid van N.B.B. geroyeerd Wielrennen Adrie Voorting zevende De Belgische ploeg voor de Ronde van Frankrijk De Ronde van Italië Cricket Programma van HCB Sport in 't kort Visventer wegens vernieling veroordeeld Brand in hotel te Twello DONDERDAG 31 MEI 1956 (Van onze sportredacteur) Het Nederlands amateur-voetbalelftal heeft zich gerevancheerd voor de alleszins duidelijke nederlaag die het enige tijd geleden in Maubeuge leed tegen het Franse amateur-team. Gisteravond bereikten de Nederlandse amateurs namelijk een tweetwee score tegen het bijzonder vaardige Schotse amateurelftal, waarbij misschien nog wel het meest plezierig was Jat overduidelijk bleek dat het peil van het vertegenwoordigend amateur voetbal met sprongen omhoog is gegaan. De wedstrijd van gisteren was er een met aan beide zijden bijzonder vaardig voetbal, in hoog tempo en met een enorme dosis geestdrift gespeeld. De kleine publieke schare er waren niet meer dan ongeveer vierduizend toeschouwers op Houtrust in Den Haag die zich in het begin wat laatdunkend had uitgelaten over het vertoonde, leefde later volledig mee en verliet uiteindelijk alleszins tevre den het terrein. Nog een paar van zulk soort wedstrijden en het zo sterk uit de belangstelling geraakte amateurvoetbal zal weer volledig in de aan dacht komen. Hetgeen het gezien het gisteren gepresteerde dan ook zeker verdiende. Het gelijke sepl was ontegenzeggelijk het juiste resultaat. Geen van beide par tijen verdiende te winnen. Hetgeen overi gens voor de Nederlanders het meest vlei end is. Het Schotse team was opgebouwd uit niet minder dan negen spelers van Queens Park en twee anderen. En als men weet dat Queens Park de enige amateur club is die het presteert om zich staande te houden en goed ook in de eerste divisie van de uit profclubs bestaande Schotse league, dan zegt dat genoeg. Dat al die spelers van Queens Park heel wat in hun mars hadden, bleek al spoedig. Zij speelden elkaar de bal in hoog tempo zuiver toe, waren beweeglijk en wisselden 'net aanvalsspel bijzonder vlug en goed af. De uiterst rappe buitenspelers switchten dat het een lieve lust was en niet zelden zag men de beide kanthalfs een niet gering aandeel leveren in het combinatiespel ver over de Nederlandse helft. De Schotten be paalden het tempo en wilden de Nederlan ders met de rug tegen de muur dringen en dan hun slag slaan. Maar nu deed zich het eigenaardige feit voor dat de Oranjehemden zich eenvoudig niet terug lieten dringen. In de achterhoe de werden de aanvallen tijdig en kundig afgebroken en direct volgde in een zeker niet minder hoog tempo een tegenaanval, die in snelheid van uitvoering niet onder deed en niet zelden veel gevaarlijker was. En zo bleef het tot de rust een volkomen gelijk opgaande strijd met wisselende kan sen voor beide doelen. Dat er geen goals kwamen lag voorwaar niet aan de aanvallers, die aan beide kan ten de minste of geringste gelegenheid aan grepen om een hard en zuiver schot te los sen. Een welverdiend applaus klonk de spelers op hun weg naar de kleedkamers in de oren. Een applaus van een publiek, dat steeds maar verbaasd was over het vertoonde en ook steeds meer was gaan meeleven in de felle partij voetbal. Na rust kregen de aanvalslinies iets meer de overhand. Doelpunten bleven toen dan ook niet uit. Nederland scoorde het ADVERTENTIE SPORT MAGAZ IJ N Twtfnderslaan 7 - Haarlem Tel. 15116 eerst. Na een scrimmage voor het Schotse doel trok Groot (Zaandijk) de bal voor het doel, waar De Kreek (Feyenoord) de bal gemakkelijk langs de uit positie gespeelde Schotse doelman Cramsey in het net kon schieten. Zes minuten later was het al weer gelijk. Nadat keeper Koers (Henge lo) een hard schot van rechtsbuiten Hep- per uitstekend had gekeerd een redding, waarvoor de Schotse spelers zelfs een gul applaus over hadden kwam dezelfde Hepper met een snelle rush en een vaar dige schijnbeweging langs Claus (Helmon- dia), schoot de bal daarna schuin voor het doel, waar doelman Koers veel te laat rea geerde en dus mid voor Delvine maar voor het inschieten had. Met dezelfde felheid en in hetzelfde ho ge tempo vochten daarna beide ploegen door voor een voorsprong. Een voorsprong, die Nederland weer het eerst verkreeg. In de 25ste minuut kreeg Groot de bal even over het midden toegespeeld van De Kreek, ondernam een rush naar het Schotse doel en schoot van een- afstand van ongeveer dertig meter ineens in de bovenhoek. Een doelpunt van bijzondere klasse. Maar andermaal duurde de vreugde van de Oranjehemden maar zes minuten. In de 29ste minuut namelijk trof een schuiver van de Schotse linksbuiten Omand doel toen niemand ingreep omdat de Neder landse spil Bouwens (AFC) gewond op de grond lag. Een niet helemaal bevredigende goal, maar wel een die de Schotten dubbel en dwars verdienden. Want, zoals gezegd de partijen deden niets voor elkaar onder Niet voor wat betreft het teamspel en niet Vele duizenden aspiranten zullen zaterdag in de loop van de middag en zondagochtend ontrekken naar Zaandam om deel te n„-"en aan het eerste Jeugd-Bondsfeest van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, georganiseerd door de gymnastiekvereniging Olympia te Zaandam ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan dezer vereniging. Voor dit bondsfeest bestaat zeer grote be langstelling, omdat de deelnemers(-sters) niet alleen komen uit de directe omgeving van Zaandam en andere plaatsen in Noord holland, maar ook uit Den Haag, het West- land, Delft. Dordrecht, 't Gooi, Zeist en zelfs uit Tilburg. Er is voor de aspiranten en voor de vele belangstellenden, die verwacht worden, een aantrekkelijk programma samengesteld, be staande uit optochten, demonstraties, wed strijden enz. De regelingscommissie heeft een dubbele organisatie op touw gezet, t.w. een organisatie in de openlucht (op diverse voet bal- en sportvelden) en een organisatie in turnzalen en grote gebouwen, zodat bij on gunstig weer de wedstrijden van een terrein terstond kunnen worden overgebracht naar hiervoor tevoren aangewezen zalen. Een staf van ruim 40 personen zal zon-1 dagochtend om 7.50 uur af tot 12 uur in touw zijn om de prestaties te beoordelen van de deelnemende verenigingen en groepen. De hoogst geklassificeerde verenigingen worden aangewezen om zondagmiddag op te treden tijdens een z.g. gala-middag. Behalve deze groepen zullen tijdens deze mi-'-'ag ook alle jongens (in een grote groep) en alle meisjes (in twee grote groepen) een massale oefening demonstreren, bestaande uit een gevarieerde vrije oefening (jongens) en een knotsoefening meisj es) Zaterdagmiddag vindt na de jury-verga- j dering de overdracht plaats van het Bonds- vaandel. Deze overdracht, voorafgegaan door een korte optocht, vindt om circa half zes plaats op de Burcht, waarna om 8 uur in de grote feesttent op de Burcht een jeugd- gala-avond wordt gehouden, waaraan zullen medewerken de dames- en heren-jeugdkeur- corpsen van het KNGV alsmede aspiranten- groepen van verschillende zeer bekende ver enigingen. Ook uit de Kennemer Turnkring zullen aan dit Bondsfeest meerdere verenigingen deel nemen. Het programma vermeldt de deelne ming van de Gymnastiekvereniging Heem stede, Turn lust Beverwijk, - SSH Velsen- Noord OSS Zandvoort, Gios, Concordia en VOLO uit Haarlem. Tijdens de onderlinge zwemwedstrijden van'de HDZ in het bad aan de Heilige weg in Amsterdam heeft Jopie Troost na felle strijd met Rie de Vries en Rie Brouwer de Mevrouw LewisPrasing-beker gewonnen De dertien-jarige Amsterdamse werd op de 100 meter rugslag tweede achter Ria de Vries. Op de 100 m. vrije slag werd zij twee de achter de zonder mededinging mee zwem mende Tinie Tenkink, Ria de Vries werd bier derde. Op de schoolslag wei-den beiden geklas seerd met resp, de zesde plaats voor Jopie Troost en de vierde plaats voor Ria de Vries. In fraaie stijl werd op dit nummer Rie Brou wer eerste. De 50 meter vlinderslag moest de beslissing brengen en daarin werd de goed zwemmende Jopie Troost eerste, Rie Brouwer derde en Ria de Vries vierde. Zo dat Jopie voor een jaar winnaar werd van de fraaie beker. Bij de aspiranten werd de mevrouw Knuyt van Laar-wisselbeker voor een jaar het eigendom van Rietje Poelstra die eerste werd. De voornaamste uitslagen luiden: 100 meter rugslag alle leeftijden: 1. Ria de Vries 1.16.8; 2. Jopie Troost 1.22.6; 3. Kobie Wagenaar 1.24.4. 100 meter vrije slag alle leeftijden: 1. Tine Tenkink 1.10 (buiten mededinging); 2. Jopie Troost 1.11.5; 3. Ria de Vries 1.15.4; 4. Rina Dobber 1.16.1. 100 meter schoolslag alle leeftijden: 1. Rie Brouwer 1.26.8; 2. Wil Starreveld 1.31.8; 3. Nancy Dobber 1.33.7. 4. Ria de Vries 1.34.8 en 6. Jopie Troost 1.37.7. 50 meter vlinderslag: 1. Jopie Troost 36.5; 2. Rina Dobber 39; 3. Rie Brouwer 39.7; 4. Ria de Vries 40.8. Eindstand mevrouw Lewis—Prasing-wis- selbeker: 1. Jopie Troost 20 pnt.; 2. Ria de Vries 18 pnt.; 3. Rie Brouwer 14 pnt. voor wat betreft de capaciteiten van de spe lers onderling. Beide ploegen ook hadden een nagenoeg gelijke vaardigheid en uit houdingsvermogen. In het Nederlandse elftal voldeden voor al de middenlinie en voorhoede. Blom (WW) en Ten Braak (HRC) bleken over een onbegrijpelijk goed uithoudingsvermo gen te beschikken. Buiten dat bleken zij een gedegen inzicht te bezitten voor het opbouwen van een aanval. In de voorhoe de was de rechtervleugel Groot (Zaandijk) Elf ring (Robur et Velocitas) minder in kwaliteit dan de linkervleugel, waar Luy- ten (Neptunes) en De Kreek (Feyenoord) elkaar wel bijzonder goed verstonden. Mid- voor De Wit (Willem II) speelde wat te ruggetrokken, maar deed zeker niet onver dienstelijk werk. De achterspelers Van Bruggen (DFC) en Claus (Helmondia) hadden het tegen de razendsnelle buitenspelers Omand en Hep per zeker niet gemakkelijk, evenmin als spil Bouwens (AFC) tegen midvoor Del vine. Maar opmei'kelijke fouten maakten zij niet. De minste van het team vonden wij keeper Koers, die in de tweede helft een minder vaste koers voer door zijn wei felen bij hoge of lage voorzetten. Alles bijeen kon de tweetwee score wel degelijk bevrediging schenken aan Ne derlandse zijde. Het in vergelijking met de wedstrijd in Maubeuge op zeven plaatsen gewijzigde team bereikte een oneindig veel hoger peil dan tegen de Fransen. In ieder geval is nu reeds gebleken bij de twee de wedstrijd na de invoering van het be taalde voetbal dat het Nederlandse ama teurelftal niet behoeft onder te doen voor een als sterk te boek staand elftal van Schotse amateurs. En dat is al oneindig veel meer dan men in de stoutste dromen had mogen verwachten. De uitslagen van de draverijen en rennen op Duindigt luidden: Doorloper-prijs (1560 m.): 1. United Hanover 1.28.5; 2. Une Casindra 1.29; 3. Umbra 1.29.9. W. f3,—, PI. f 1,20, f 1,10, Gek. f2,20, Cov. f3,80. Loblieda-prijs (2040 m.): 1. Tarzan Hanover 1.32.3; 2. Reine du Marie 1.32.1; 3. Tortelduif S 1313 W. fi,20, PI. f 1,10. f 1,10, Gek. f4.30, Cov. f3.60. O' Bedclia-prijs (2100 m.): 1. Ulrica B 1.27.9; 2. Uncle Sam 1.29.8; 3. Tallero 1.29.1. W f2,—, PI. f 1,20, f 1,50, f 1,90, Gek. f2,70, Cov. f 4, Diadema-prijs (2500 m.): 1. Theo Messidor 1.26.2; 2. Postduifje K 1.26.3; 3. Paul 1.29.8. W. f 1,20, PI. f 1,30, f 1,80, gek. f3,20, Cov. f2.90. Nellv Pluto-prijs (2120 m.): 1. Narcisso van Zora i.22.9; 2. Rita du Maire 1.25.7; 3. P. Louis 2 1.24.9. W. f3.-. PI. f 1,20. f2,—, Gek. f6,20, Cov. f5, Solace 2-priis (1000 m.): 1. Le Turbulent 1.05.2; 2. Wurftaube; 3. Cold Water. W. f 1.60, PI. f 1,10, f 1,10, Gek. f3,—, Cov. f2.40. Saccade-prijs (2100 m.): 1. The Poenix Star 2.20.4; 2. Ricardo; 3. Heraut. W. f6.50, PI. f2.90, f2,60, Gek. f27,30, Cov. f4,80. Red Fox-prijs (1700 m.): 1. Penury 1.54.6; 2. Hidalgo; 3. Le Chevreuil. W. f6,50, PI. f2,20, f 1,30, f 1,20, Gek. f49,40, Cov. f3,50. Totale omzet f 60.402. Ter voorbereiding voor het toernooi om het Europees kampioenschap honkbal, dat van 10 tot 16 juli in Rome wordt gehouden, zal op dinsdag 5 juni in Haarlem een wed strijd word-n gespeeld tussen Haarlem en Amsterdam. De ploegen zijn hiervoor als volgt samengesteld: Haarlem: Werpers: Smidt (HHC) en Schui temaker (EHS); achtervanger: Geurts (Scho ten); le honk: Hoogenbosch (HHC); 2e honk: Jacobs (EHS); 3e honk: Klooster Schoten); Korte stop: Jole (HHC); linksveld: Lukkien (Schoten); rechtsveld: Spanjer (Kennemer- land; midveld: Heemskerk (EHS). Reserves: Jongeling (HHC) en Van Driel (HCK). Amsterdam: Werpers: Urbanus (OVVO) en Brands (VVGA); achtervanger: Nijhuis (VVGA); le honk: Kok (VVGA); 2e honk: Rozendaal (OVVO); 3e honk: Kok (Ajax); Korte stop: Urbanus (OVVO); linksveld: Van Lieshout (TIW); rechtsveld: Méyer (OVVO); midveld: Broersma (VVGA). Reserves: Kem pen (TIW) en Broers (VVGA). C. Clavan schiet de bal van elf meter in de uiterste hoek, maar Kraak stopt hem. Op de achtergrond de in spanning toekijkende voorhoede van Elinkwijk: v.l.n.r. Vonk, Huntink, De Jongh, Klein en Westers. Gisteravond zjjn in Utrecht de resterende 11 minuten gespeeld van de wedstrijd SHS Elinkwijk, waarbij in de stand 3-2 voor Elinkwijk geen verandering is gekomen. Wel kreeg Kraak nog een strafschop te verwer ken. Het schot van Clavan leverde Kraak echter geen moeilijkheden op. Scheidsrechter Horn gaf SHS gelegenheid deze strafschop te nemen naar aanleiding van een over treding van Van Dijk in het eerste deel van de wedstrijd SHSElinkwijk in Den Haag begaan. Tegen het niet toekennen van een strafschop had SHS onmiddellijk na deze elf minuten spelen geprotesteerd. De stand in de hoofdklasse B is nu: Elinkwijk 32 47 GVAV 32 34 Enschedé 32 46 Alkmaar 32 32 Rapid 32 44 Sittardia 32 32 PSV 32 43 Graafschap 32 26 Feyenoord 32 40 SVV 32 22 Willem II 32 39 SHS 32 21 BW 32 37 EDO 32 20 DFC 32 35 Volewijckei-s 32 13 MVV 32 34 Emma 32 9 Met het vliegtuig uit Rome, waar de reis was onderbroken, is na een afwezigheid van enkele weken de Utrechtse Judoka Anton Geesink uit Tokio teruggekeerd. Zoals be kend heeft hij in de Japanse hoofdstad d^-l- genomen aan het wereldkampioenschap, waarin hij op de eervolle derde plaats ein digde na de Japanners. Hij werd vergezeld door de heer J. Nauwelaerts de Agé, presi dent van de Europese Judo Unie. Beiden wer den verwelkomd door hun echtgenoten, familileden en tientallen supporters van Geesink, die naar Schiphol waren gekomen om hun favoriet toe te juichen. Natuurlijk was ook Geesink's leraar, Jan van der Horst aanwezig. En verder de heer G. Koning, voorzitter van de wedstrijdtechnische com missie van de NJJB. Behalve Anton Geesink is ook de heer Nauwelaerts de Agé door de Japanse „Ko- dokan" bevorderd tot vierde dan, hetgeen een bijzondere onderscheiding is voor het Nederlandse Judo. Tevens werd de heer Nauwelaerts benoemd tot een van de vice- presidenten van de Internationale Judo federatie. Over het wereldjudocongres vertelde de heer Nauwelaerts, dat daar besloten is het wereldkampioenschap •f in 1960 zo mogelijk in Italië te houden, tege- lijk met de Olympische Spelen. Dit was de re den, waarom de heer Nauwelaei-ts in Italië rie reis had onderbro ken om besorekingen te voeren. De verga dering in Tokio was de eerste grote bijeen komst van de interna tionale federatie ge weest. Er heerste een prettige sfeer in een gebouw van de Ver- Nauwelaerts de Apéenigde Naties, waarin de vertegenwoordi gers van 21 landen bijeen kwamen. Zijn vierde-dan graad kreeg Geesink, na dat hij gevechten had geleverd tegen vijf derde dans een vierde en een vijfde dan, welke gevechten Anton, tot ieders grote ver rassing, alle won. Slechts één wedstrijd heeft hij verloren, en dat was tegen de kampioen van Japan. De Nederlander was dan ook bij zonder populair in dit land waar hij met de heer Nauwelaerts de Agé enkele malen voor de radio en de televisie werd ge ïnterviewd. Beiden hebben vele geschenken gekregen en zij werden onthaald door de Ne derlandse kolonie. Bij prinses Geesink en de heer Nauwelaerts werden ook uitgenodigd voor een bezoek aan prinses Tahamaasoe en bij hun aankomst werden zij verwelkomd door leden van het Japanse Olympische Comité, een eer die alleen de Nederlanders te beurt viel. Over het Jajanse publiek was Geesink enthousiast: „De men sen zitten daar rustig van 's middags twaalf uur tot ruim half zeven de wedstrijden te volgen. Wij zelf voelden ons gebroken, maai de Japanners niet. In een „bak" voor vier personen zaten de toeschouwers zonder schoenen aan. Er wordt in Japan beslist sportiever gevochten dan in Europa, zo zei Geesink. Vandaag zal de Utrechter in zijn woonplaats officieel worden gehuldigd. De Nederlandse hardrijders zijn weer met de conditietraining begonnen. Voorlopig komt het groepje, bestaande uit Gerard Maarse (Aalsmeer), Wim de Graaff (Rotter dam), Jan Koeleman (Ter Aar), Jan Pesman (Groningen), Kees de Kroon (Aalsmeer) en Vogels (Wassenaar) eenmaal in de 14 dagen bijeen op CIOS, waar onder leiding van de heer B. Holleboom wordt getraind. Het ligt in de bedoeling dat ook Jeen van den Berg weer in de kernploeg wordt opgenomen. Voorts heeft ook Kees Broekman zijn enthousiasme voor de hardrijsport nog niet verloren. In de omgeving van zijn woonplaats Hamar traint hij regelmatig volgens een schema dat hij van de heer Holleboom heeft meegekregen. Enkele dagen geleden was Broekman met zijn Noorse echtgenote in Nederland en van die gelegenheid heeft hij gebruik gemaakt om zijn programma voor de zomermaanden met coach Klaas Schenk door te nemen. Zaterdag 3 juni wordt in Cannes een be stuursvergadering gehouden van de Inter national Skating Union (ISU), waarbij de aanvragen voor de wereld- en Europese kampioenschappen 1957 zullen worden be handeld. De Nederlandse Schaatsenrijders- bond heeft de aanvraag voor de wereldkam pioenschappen 1957, welke men in Hamar had willen houden, ingetrokken, nadat Noor wegen zich reeds kandidaat had gesteld voor de Europese kampioenschappen. Het ligt thans in de bedoeling van de KNSB om de wereldkampioenschappen van 1958 aan te vragen, waarvoor Zweden dan gastvrijheid zal verlenen om de wedstrijden in Eskilstuna te houden. Het ziet er naar uit dat voor 1957 Zweden de wereldkampioenschappen krijgt toegewe zen en Noorwegen de Europese kampioen schappen. Voor het eerst houdt de afdeling Haarlem van de NeVoBo een bekercompetitie voor een gedeelte van de ploegen die aan de wintercompetitie hebben deelgenomen. De wedstrijden worden in juni gespeeld op de door de gemeente aangelegde buitenvelden aan de Van Oosten de Bruijnstraat en Brou wersplein in Haarlem. Engeland is in Sydney onofficieel win naar geworden van het internationaal hockeytoernooi voor dames, doordat het Zuid-Afrika met 1—0 versloeg. Het winnende doelpunt was van Olga Johnson. Ierland incasseerde zijn derde nederlaag, doordat Nederland met 20 won, dank zij krachtig spel van H. van Hilten, die beide doelpunten scoorde. Andere resultaten: ScotlandAustralië 00, Nieuw-Zeeland Canada 40, Verenigde StatenIndia 42. Zaterdag worden, de slotwedstrijden ge speeld. De directie van de METS in Scheveningen is erin geslaagd dit jaar Scheveningen te betrekken in een Europese toer, welke door vier tennisspelers van wereldklasse wordt gemaakt. Op zaterdag 1 en zondag 2 september zul len Gonzales (V.S.), Trabert (V.S.), Sedgman (Austr.) en Hartwig (Austr.) twee enkel spelen en een dubbelspel te zien geven. ADVERTENTIE SPECIALE AANBIEDING! in de allernieuwste modetinten, van maat 36 tot 50, TE VEEL MODELLEN OM TE ETALEREN Komt u binnen Officiële verkoopprijs 69.50 nu v.a. GEN. CRONJéSTRAAT 59 hoek Kloosterstraat HAARLEM De protestcommissie van de KNVB heeft het protest van Helmondia behandeld, inge diend na afloop van de ontmoeting Helmon diaTubantia, gespeeld op tweede Pink sterdag. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel (3-3). Helmondia had protest aangetekend tegen het laatste doelpunt van zijn tegenstander. Het protest werd door de commissie afge wezen, hetgeen tot gevolg heeft, dat het puntenaantal van KFC, dat in de eerste klasse C betaald voetbal de leiding heeft met 47 punten, niet meer kan worden inge haald. De Kogers zijn dus officieel kampioen van deze afdeling geworden. Flaherty uit Chicago heeft de Grote Prijs van Indianapolis gewonnen. De 30-jarige Flaherty heeft reeds tweemaal in deze jaar lijkse autoslag de tiende plaats bereikt. Hoe wel zijn snelheid nauwelijks boven die van vorig jaar lag, won Flaherty toch de race. Zijn gemiddelde snelheid was 206.740 km per uur. Het record van Bill Vucovich werd niet benaderd. Op de lijst van onderscheidingen, welke koningin Elizabeth ter gelegenheid van haar vex-jaardag heeft verleend, komt ook de naam voor van de 39-jarige Len Hutton, het idool van alle Engelse cricketliefhebbers, die zich onlangs wegens ziekte uit de wedstrijd sport heeft teruggetrokken. Hij was de eer ste bei-oepsspeler die tot aanvoex-der van het Engelse cricketteam werd gekozen. Len Hutton is in de adelstand verheven. Ondanks de minder zomerse temperatuur wei-den woensdag de eerste waterpolowed- strijden voor de zomercompetitie gespeeld. In de zweminrichting aan de Houtvaart kreeg DWR de dames van DWT op bezoek. DWR bracht een wel heel zwak team in het water, maar dank zij goed werk van de DWR-keepster eindigde de wedstrijd met een vier-nul zege voor DWT. In de eerste helft nam DWT door Cok Somers de lei ding waarna Paula van Bruggen er twee nul van maakte. Na de rust scoorde weder om Paula van Bruggen voor DWT, waarna tenslotte Ria Metselaar hét viertal doelpun ten vol maakte. DWR—De Futen De herenwedstrijd DWRDe Futen gaf een aardige strijd te zien. Al direct na de aanvang werd de Futen-keeper door een schot van Wisker verrast en had DWR de leiding. In de strijd om de gelijkmaker boekte Van Raalte succes. Toen kwam DWR wederom goed in de aanval. Een schot van Kollerie werd echter tot corner verwerkt. Maar uit de hoekwoi-p, genomen door Wis ker. zond Kollerie de bal onder de lat door. Ook na de rust bleef DWR door snelle uit vallen van Wisker. Piet en Fred de Bruyn het veld beheersen. Een schot van Fred de Bruyn werd door de Futen-keeper gestopt. De bal kwam echter voor Kollerie op het water die niet aarzelde en de bal meteen het doel in werkte (drie-een). Hierna kwam De Futen flink opzetten. De DWR-verdediging gaf echter geen krimp. Smit plaatste de bal goed voor Wisker. die er met een achter waarts schot vier-een van maakte. Tenslotte bezorgde Smit, na een ovetrreding. De Futen, een spelersmeei-derheid. De DWR- verdediging gaf echter geen kans daarvan gebruik te maken. Het bleef bij een vier-een overwinning voor DWR. De Vest—DWT In Naarden heeft DWT (heren) de strijd aangebonden tegen De Vest. Op ingenieuze wijze was het water van het open bad hier voor verwarmd. In de ploeg van de gastheren was weinig goed samenspel te bemerken, twee doelpunten van Mart Molenaar gooide de keeper van De Vest verkeerd uit, Meijer ving de bal, speelde deze over naar Botman, die de ruststand op drie-nul voor DWT bracht. Na de hervatting werd het uit een doorslagbal van Fons Roozekrans vier-nul en toen ging de strijd In heftigheid toenemen. Nadat eerst de DWT-midvoor en de Vest- midachter de kant waren opgezonden volgde kort daarna nog een Vestspeler. Fons Rooze krans bracht uiteindelijk de DWT overwin ning op vijf-nul. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Boksbond heeft besloten de Groningse ama teurbokser J. Heinkens, oud-kampioen van Nederland, als lid van de N.B.B. te royeren. Enkele weken geleden is Heinkens op de kermis in kroningen opgetreden als tegen stander voor een z.g. „kermisboksei-". Het hoofdbestuur van de N.B.B. acht deze over treding van de reglementen door Heinkens zo ernstig, dat tot royement moest worden ovex-gegaan. De wegwedstrijd in Oostende over 170 km, waarvoor 89 renners stonden ingeschreven, is gewonnen door Roger de Corte, in de tijd van 4 uur 15 min. Bral werd tweede, René Marten derde en André Blomme vierde. Adrie Voorting kwam op de zevende plaats in dezelfde tijd van de winnaar. De Belgische Wielerbond heeft de ploeg voor de Tour de Fx-ance thans als volgt vast gesteld: André Vlayen, Jan Adriaenssens, Jan Brankart, Alexander Close, Alfred de Bruyne, Richard van Genechten, Raymond Impanis, Marcel Janssens, Constant Ockers en Emile van Cauter. Reserves zijn Gilbert Desmeth en Jan Vliegen. Tony Bergmans heeft de etappe van Gro- seto-Livorno niet uitgereden. De organisa toren hadden de Nederlandse renners wel in het etappe- en het algemeen klassement op genomen. Bergmans is woensdag uit Livorno vertrok ken met bestemming Nederland. Het programma voor de HCB-competitie voor zaterdag luidt: Rood en Wit 6aBMHC 2; Haarlem 4—CVHW 3; Rood en Wit 6b— Rood en Wit 6d; CVHW 2Rood en Wit 6c. VLIEGGEWICHTTITEL. De Spanjaard Young Martin, heeft de Europese vliegge- wicht-titel behouden door in een b'Sksgevecht over 15 ronden van zijn uitdager de Frans man Schatt op punten te winnen. NOORWEGEN—POLEN. De voetbal- wedsrtijd tussen Nooi*wegen en Polen in Oslo gespeeld, eindigde met blanke stand: 0—0. JEAN ROBIC. Tijdens een trainingsrit is de Franse wielrenner Jean Robic woens dagmiddag het slachtoffer geworden van een ongeluk. Hij werd aangereden door een auto en is aan het been gewond. Haarlemse rechtbank De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een IJmuider visventer wegens vernie ling op de reddingboot „Neeltje Jacoba", die in de haven van IJmuiden lag, veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek van voorarrest. De of ficier van Justitie, die een gevangenisstraf van acht maanden had geëist, had de vis venter ook brandstichting op het onder zoekingsvaartuig voor de staatsvisserij „Willem Beukelszoon" ten laste gelegd. De rechtbank achtte dit niet bewezen en sprak hem daarvoor vrij. Tijdens de behandeling der zaak had de verdachte meegedeeld, dat hij zich niets van het geval kon herinneren, omdat hij onder invloed van drank ver keerde. Getuigen hadden de visventer in de nacht van 4 op 5 april aan boord van de schepen gezien en geconstateerd- was, dat op de „Neeltje Jacoba" vernielingen waren aangebracht en dat het gebrand had in de omgeving van de machinekamer van de „Willem Beukelszoon". Expediteur vrijgesproken Een expediteur uit Velsen, die verduiste ring van brandstoffen van de Hoogovens ten laste werd gelegd, werd door de Haar lemse rechtbank vrijgesproken. Vrijspraak voor Spaarndammer Wegens overtreding van artikel 26 der Wegenverkeerswet (besturen van een auto onder invloed van alcoholische drank), had de officier van Justitie veertien dagen ge leden een gevangenisstraf van zes weken geëist tegen een handelaar uit Spaarndam. De rechtbank heeft hem echter vrijgespro ken. Op 13 maart om elf uur des avonds was de handelaar met zijn auto tegen de politiemelder op de Spaarndamseweg in Haarlem-Noord gereden. Aan de rechtbank had hij verklaard weliswaar sterke drank te hebben gebruikt, maar dat hij zich toch bekwaam achtte een auto te besturen. Op de Spaarndamseweg had hij links gereden, hetgeen daar vaak gebeurd, omdat de weg aan de rechterkant slechts is. Bovendien was zijn voorruit bevroren. Daardoor had hij slecht zicht gehad en is zijn auto in aanraking gekomen met de politiemelder. Woensdagavond is brand uitgebroken in het in het centrum van Twello staande ho tel „De Statenhoed" Het hotel telt dertig bedden. De brandweer van Twello was het vuur na een half uur meester. Door het snelle optreden van de brand weer, die vijf minuten na het alarm ter plaatse was, kon nog een deel van het ge bouw worden gespaard. De schade wordt voorlopig geschat op een bedrag van f200.000. De eigenaresse van het hotel „De Sta tenhoed" is de n.v. Hotel-Exploitatie Maat schappij „Jobra", die ook verschillende ho tels in Hilversum, Zandvoort en Deventer heeft. Bij de brand zijn ook enige kostbare schilderijen, onder andere een van tiendui zend gulden, en een unieke klok, „De To ren van Turijn", verloren gegaan.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9