„Ludamus" gaf jubileumopvoering van „De vreemde bezoeker" Gramofoonopnamen onder leiding van duettenzingende dirigent Lagere Nijverheidsschool voor achtergestelden te Haarlem Cosmopolitain-orkest accompagneert Voorstellen van B en W In oktober bJ.o.-tentoonstelling in Vleeshal VRIJDAG I JUNI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 AMA TE UR TONEEL Porgy and Bess in Haarlemse Concertzaal Giro 593568 Cultureel fonds voor handelsavondschool Benoeming van zes schoolhoofden Sociografisch onderzoek voor structuurplan Burgerlijke Stand van Haarlem Jubileumprogramma COV met Reger en Honegger Politierechter behandelde heling van fietsen Scheepvaart De laatste tijd begint men weer gewend fe raken aan de verschijning van viool spelende of pianospelende dirigenten. Van morgen echter hebben wij een nieuw feno meen waargenomen: een duettenzingende dirigent, die zich bovendien onder het werk van allerhande blijkbaar overbodige, althans hinderlijke kledingstukken ont doet. Deze orkestleider is de Amerikaanse negerzanger Lorenzo Fuller, die menigeen, die de voorstellingen van „Porgy and Bess" heeft gezien, als Spartin' Life zal kennen. Wij hebben zijn optreden in de nieuwe hoedanigheid gadegeslagen tijdens cc eerste opnamen voor de langspeelplaat van Gershwin's opera, die vandaag door de N.V. Bovema voor His Master's Voice in het gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem gemaakt worden. Zoals men zich uit de eerder verschenen berichten zal herinneren zou eerst het vol ledige werk worden opgenomen, waarbij het Noordhollands Ph il harmonisch Orkest, gedirigeerd door Alexander Smaliens, de begeleiding zou verzorgen. Dit plan kon door moeilijkheden met de muziek rechten niet verwezenlijkt worden. Intussen echter is met de Gershwin Foundation overeen stemming bereikt voor de vervaardiging van een 33-toerenplaat met „highlights" hoogtepunten dus. Voor de begeleiding is een speciaal orkest samengesteld, waar in wij talrijke leden van het Cosmopolitain- Orkest van Jos Cleber opmerkten. Tijdens cie eerste repetities in een der Hilversunrse radiostudio's kwam Lorenzo Fuller deze dirigent te hulp bij het bepalen van wijzi gingen in de toonsoort, die door de voca listen werden gewenst. Zo meeslepend gaf hij zingende en dirigerende het voor beeld, dat besloten werd hem deze spelen derwijze verworven functie voor de op namen te laten behouden. Fuller oefende reeds tijdens de voorstellingen de super visie over het vocale gedeelte van Gersh win's opera uit. Wij hebben zelden zo'n spectaculaire di rigent gezien als deze zanger, die steeds opnieuw in overhemd begint en zich iedere keer na vijf minuten werken weer daarvan bevrijdt. Hij is dan ook bijzonder actief, om de musici tot geestdrift te bewegen zich wringend in allerlei bochten en soms wel een meter opspringend, zodat het niemand verbaasde dat hij op een gegeven moment uit het directiegestoelle tuimelde. Even later gebeurde dit trouwens nogmaals. Maar het resultaat: nooit eerder hebben wij de muziek van Gershwin zo fel, zo aan doenlijk of hartveroverend horen uitvoe ren als nu. Doch het is beter niet vooruit te lopen op het oordeel van onze medewer ker Jos. de Klerk, die een gedeelte van de opnamen bijwoonde. De keuze van de op te nemen frag- De gecomiteerden bij de eindexamens van de Gemeentelijke Handelsavondschool met 5-jarige cursus aan de Zijlvest 27 te Haarlem hebben een beroep gedaan aan het bedrijfsleven in Haarlem en omgeving om een cultureel fonds voor deze school te hel pen onderhouden. Het onderwijs aan de Handelsavondschool is geheel op de eisen van het bedrijfsleven ingesteld, hetgeen wc' blijkt uit het feit, dat vele oud-leer- iingen vooraanstaande posities in het be drijfsleven innemen. Die jonge mensen, die in hel bezit komen van het einddiploma van de Handelsavond school, moeten gedurende 5 jaren naast hun dagbelrekking elke avond met uit zondering van de enkele zomermaanden de lessen aan deze school volgen, waarvoor zij over een groot doorzettingsvermogen moeten beschikken. Deze jongelui hebben dus naast deze stu die onvoldoende gelegenheid om kennis te nemen van wat er op cultureel gebied in de wereld te koop is. Om hen in schoolver band hierbij te helpen, is in 1952 een stich ting in het leven geroepen: „Cultureel Ponds der Gemeentelijke Handelsavond school te Haarlem", postgiro 593568. Uit dit ionds moeten de middelen worden geput om deze culturele ontwikkeling te bevorde ren, bijvoorbeeld door het houden van le zingen, het vertonen van belangrijke films, het beschikbaar stellen van boeken als prijzen voor de beste eindexamens en der gelijke. Het bedrijfsleven wordt nu ver zocht door jaarlijkse contributies of door een bijdrage ineens dit fonds te helpen steunen. Het comité van aanbevelingen voor dit fonds bestaat uit de heren: M. A. Reinalda. oud-burgemeester van Haarlem; A. J. S. v. Dam, inspecteur van het Gymnasiaal en Middelbaar onderwijs; D. J. A. Geluk, wet houder van Onderwijs; P. J. Kapteyn, dir. Cacao- en Chocoladefabriek „Union"; jhr. mr. B. W. F. van Riemsdijk, dir. N.V. Joh. Enschedé Zonen, Grafische Inrichting; ir. G. A. Rosenthal, voorzitter der plaatse lijke commissie v. Toezicht op het Middel baar Onderwijs en jhr. B. G. v. Sty rum, dir. Amsterdamsche Bank-Incassobank N.V. menten is in overleg met Paul Chr. van Westering, muzikaal adviseur van Bove ma, vastgesteld. Op zijn voorstel werden aan de aanvankelijk uitgezochte gedeelten nog enkele passages (onder meer het lied der gebedsgenezing) toegevoegd. Op de plaat zullen onder meer voorkomen: Sum mertime, I got plenty of nottin, Where is my Bess, Can't sit down. A woman is a sometime thing, There's a boat soon leavin' for New York en I'm on my way. De rol van Porgy wordt door Irving Barnes, die van Bess door Leesa Foster vervuld. Het cynische lied „It ain't necessarily so" van Sportin' Life wordt bij wijze van noviteit thans als duet door Lorenzo Fuller en Jo seph (Joe) Attles gezongen, de beide alter nerende vertolkers van deze rol. Zo is er wel meer langs wegen der improvisatie tot stand gekomen. De zangers toonden zich opgetogen over het orkest, dat zich zonder voorbereiding in staat toonde een fragment, dat in Bes in de partituur stond, tot G te transponeren. Het bijzondere van de komende plaat is ook, dat hiervoor niet alleen de „eerste be zetting" werd gekozen. Ook anderen krij gen een kans en zo op het eerste gehoor te oordelen terecht. Ook Martha Flo- Tijdens de repetitie geeft Lorenzo Fuller (in het midden) aanwijzingen aan zijn collega Joe Attles, met pet, waarbij Leesa Foster (onder de palm) belangstellend, toeluistert. Aan de vleu gel zit Dick Willebrandts, geheel links ziet men de heren J. Ploeger en J. U. Reiziger van de N.V. Bovema te Heem stede. De andere foto toont Lorenzo Ftdler „in volle actie" als dirigent, boven het schot van het dirigeerge- stoelte uitspringend. Misschien is de afdruk bij zoveel bewogenheid niet scherp, maar wij vonden het moment te mooi om het te laten ontbreken bij deze reportage. wers zal zich echter - en wel met het be kende „Aardbeien"-lied (Strawberries) - la ten horen. Deze opname kan pas heden middag laat worden gemaakt, als de ge deelten waarin Leesa Foster als Bess op treedt, op de band zijn vastgelegd. Niet tussen alle leden van het gezelschap is de verstandhouding blijkbaar even goed als tussen de beide vertolkers van Sportin' Life. Maandag vertrekt het hele ensemble naar de Verenigde Staten na twintig maanden Europa eindelijk naar huis. Er spelen in het Cosmopolitainorkest drie Haarlemse musici mee, namelijk Déo Piazza, J. van Mook en Herre Jager. De solopartijen worden vervuld door de trom- petist Willy Schobben, de trombonist Willy Langestraat en de pianist Dick Wille brandts. Nadat prof. dr. J. Zijlstra vanavond zijn verkiezingsrede voor de Anti-Revolutio naire partij heeft gehouden worden de op namen voortgezet. Burgemeester en Wethouders van Haar lem hebben de gemeenteraad een voorstel doen toekomen om in Haarlem tot de op richting van een gemeentelijke school voor individueel lager nijverheidsonderwijs te komen. Deze school zal moeten dienen om die kinderen op te vangen, die de lagere school niet dan wel met enige doublures doorlopen, maar waarvan de verwachting is dat indien aan de geestelijke of lichame lijke hoedanigheden of eigenschappen van deze achtergestelden meer ontplooiingskan sen geboden zouden worden, zij belangrijke capaciteiten zullen blijken te bezitten, wel ke voor de maatschappij van grote beteke nis zijn. Volgens statistische gegevens zou het percentage van deze categorie op ten minste 20 percent van de bevolking gesteld mogen worden. Gedacht, wordt aan een school, waarbij begonnen kan worden met vier werkgroe pen. ieder van ten hoogste 16 leerlingen, waarbij later als hier behoefte toe gevoeld wordt uitbreiding van het leerlingenaantal zal kunnen plaats hebben. Als beheersvorm van deze school bevelen B. en W. voor lopig een gemeentelijke aan, waarbij men dan later, indien de wenselijkheid daarvan zou blijken, kan overwegen of een andere bestuursvorm de voorkeur verdient. Ten aanzien van de kosten wordt opgemerkt dat bij oprichting van de school en na goedkeuring van de Kroon 70 percent der nettokosten ten laste van het Rijk en 30 percent ten laste van de gemeente komen. Voorts hebben B. en W. de raad een kre diet gevraagd van f 11.000, of zoveel min der als zal blijken nodig te zijn, voor het inrichten van een tentoonstelling in de Vleeshal van 22 oktober tot 4 november, die gewijd zal zijn aan het buitengewoon lager onderwijs en die in het hijzonder van belang is voor de leerkrachten van gewone lagere- en kleuterscholen. Het denkbeeld van het houden van een dergelijke tentoon stelling is uitgegaan van een comité dat ge vormd is uit de b.l.o.-groep van de afdeling Haarlem der Nederlandse onderwijzersver eniging, uit de Vereniging van orthopeda gogen en anderen, wier arbeid orthopeda gogisch gericht is. De aanleiding tot dit alles is de erva ring. die geleerd heeft dat er ten opzichte van het buitengewoon lager onderwijs nog veel onbekendheid heerst, welke aanlei ding kan geven tot misverstand met soms minder gewenste gevolgen. Van het ten toonstellingsmateriaal zou voor f 1500 voor toekomstige exposities gebruikt kunnen worden, zodat van de f 11.000 een bedrag van f 1500 in mindering kan worden ge bracht. Deze uitgaaf achten B. en W. voor het voorgestelde doel alleszins verantwoord. De kostenbegroting voor de stichting van de bijzondere school voor voortgezet ge woon lager onderwijs aan de Richard Hol- kade (Sint Gerardus Majellaschool) wijst uit, dat rekening gehouden zal moeten worden met een totaal bedrag van f 536.277,57, hetgeen f 5630 meer is dan het destijds door de raad ter beschikking ge stelde bedrag. B. en W. vragen de raad het indertijd toegestane krediet met dit bedrag te willen verhogen. Voor het aanschaffen van leer- en hulp middelen ten behoeve van het onderwijs in handenarbeid aan de Aeneas Mackay- school voor gewoon lager onderwijs van de stichting „Groen van Prinsterer" is een be drag van f 450 nodig, waarvoor B. en W. eveneens machtiging van de raad vragen. Voor de geleidelijke vernieuwing van de gemeentelijke gymnastieklokalen wordt opnieuw een krediet van f 45.000 aange vraagd. Voor de bouw van een gemeentelijke „prefabricated" school is het nodig, dat de Dr. Schaepmanstraat verder wordt aange legd. Hiervoor vragen B. en W. de raad een krediet van f 65.050. TcnsloVe doen B. en W. de raad een aantal voorstellen tot benoeming van leer krachten. Als hoofd van de Dr. Huetschool stellen zij op de voordracht de heren H. Hilberts uit Wolvega en A. Bakker uit Amersfoort. Als hoofdleidster van de kleuterschool De Roerdomp staan op de voordracht: mevrouw M. F. W. van Eek, mejuffrouw H. Gravensteijn en mejuf frouw S. J. Hagedoorn, allen uit Haarlem. De voordracht ter benoeming van een on derwijzeres aan de school Buitenrust be vat de namen van mejuffrouw A. Dijkstra, uit Zwanenburg, mejuffrouw H. E. H. Douwes te Amsterdam en mejuffrouw A. M. Heep te Zandvoort. Voor de benoeming van twee onderwijzers (essen) aan de Van Zeggelenschool II zijn twee voordrachten opgesteld. Op de eerste komen de namen voor van: mejuffrouw E. van Dijk te Haarlem, mejuffrouw D. S. de Witt te Haarlem en mejuffrouw C. J. Beukema te Den Helder. Op de tweede staan vermeld: de heer C. A. W. Lodewijks Muller uit Hui zen, mejuffrouw E. van Dijk uit Haarlem en mejuffrouw C. J. Beukema te Den Hel der. Voor de benoeming van een hoofd aan de Beatrixschool leggen B. en W. de raad de volgende namen voor: de heren H. M. L. L. Adams uit Haarlem, C. H. Jansen uit Castricum, A. Roost uit Ede. Als hoofd van de Van Zeggelenschool II staan op de voordracht de heren C. H. Jansen te Castricum, J. de Vries uit Arnhem en L. de Klerk uit Haarlem. De voordracht voor een hoofd aan de Van Linschotenschool ver meldt de namen van L. de Klerk te Haar lem, J. de Vries te Arnhem en C. H. Jansen te Castricum. Als hoofd van de openbare school voor gewoon l.o. aan de Lekstraat geven B. en W. de raad in overweging een keus te ma ken tussen de heren A. Roost te Ede, L. de Klerk te Haarlem en H. M. M. L. Adams te Haarlem. Als leraar in de geschiedenis aan het Coornhertlyceum stellen B. en W. de raad voor te benoemen dr. J. Meijer te Bloemen- daal. Tevens krijgt de raad te beslissen over een voorstel van B. en W. om me juffrouw E. G. Koerts als onderwijzeres van de Lorentzschool over te plaatsen naar de Albert Schweitzerschool. Tenslotte wordt de raad in overweging gegeven uit of buiten hun midden te kie zen twee gedelegeerden voor de gemeente in het bestuur van de Stichting tot bevor dering van het RK Nijverheidsonderwijs in Haarlem en omstreken die het beheer heeft over de RK lagere technische school. De r.-k. toneelvereniging „Ludamus" gaf donderdagavond in de Stadsschouwburg een jubileumvoorstelling ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Zeer zeker is bij dit jubileum een oprechte gelukwens op zijn plaats. Want het gedurende 25 jaar regelmatig geven van toneelopvoeringen geeft een amateurgezelschap in het alge meen het recht om dit feit met dankbaar heid te herdenken en vooral „Ludamus" kan op de afgelopen periode met genoegen terugzien, omdat zij onder haar opvoerin gen vele telt. die met grote waardering werden besproken en die ook het succes hadden dat zij stellig verdienden. „De vreemde bezoeker" van Alberto Ca- sella, in de vertaling van W. Vogt, was het stuk dat de jubilerende vereniging voor deze bijzondere gelegenheid had gekozen. Het thema is dat van de Dood, die het leven wil betrappen en leren kennen en daartoe zich als sterveling begeeft temid den van een aristocratisch gezelschap, waarbij alleen de „pater familias," een her tog, van zijn ware identiteit op de hoogte is. De vreemde bezoeker probeert het ge heim van leven, liefde en smart te ont dekken en wordt van die ontdekking bijna zelf het slachtoffer. In het laatste bedrijf moet blijken dat de liefde, die de bezoeker voor één van de meisjes heeft opgevat, zelfs de dood trotseert. Het gegeven is van een zekere originali teit zeker niet verstoken, maar is toch op zichzelf te mager om drie bedrijven te vullen. De experimenten van de Dood wor den enigszins uitgesponnen door ze te doen betrekken op enige figuren, die niet genoeg uit de verf komen om erin te kunnen ge loven en slechts het meisje dat het slacht offer dreigt te worden van de door de anderen ongewenste attenties, is psycholo gisch voldoende uitgewerkt om als herken bare persoonlijkheid te kunnen fungeren. Dit te weinig aan handeling doet de klemtoon te veel vallen op de dialogen, die op zo'n extra belasting echt niet berekend zijn. De gesprekken, die „de wereldse en boventijdse werkelijkheden" elkaar moeten doen raken, worden gekenmerkt door een ovei'daad van woorden, die een kwasi- diepzinnigheid onthullen, waardoor zij werkelijk niet steeds ernstig genomen kunnen worden, alle dichterlijkheid ten spijt. Een „universele betekenis" heb ik er niet in kunnen ontdekken. Zijn er tegen het stuk dus nog al enige bedenkingen, de opvoering zelf was een jubileumopvoering waardig. Regisseur Laszló J. Bubenik had de spelers voortref felijk in de hand en het geheel vertoonde, óók in de details, een grote verzorgdheid. Decor en aankleding kenmerkten zich door eenvoud en doelmatigheid. Het spel heeft zich niet helemaal kunnen handhaven op het peil van de eerste twee Voor het doen instellen van sociogra fische onderzoekingen ten behoeve van het bedrijf voor Openbare Werken vragen B. en W. van Haarlem aan de gemeenteraad machtiging daartoe over te gaan: de kosten worden op f 7.500 geraamd. Ter toelichting delen B. en W. mee, dat het wegens de vaststelling van een alge meen structuurplan voor Haarlem nood zakelijk is, dat in de komende jaren ver schillende sociografische en sociaal-econo mische onderzoekingen worden verricht. Het is daarom dringend gewenst, dat Open bare Werken, dat met de voorbereiding van het plan is belast, de medewerking krijgt van een sociograaf. Het Nederlands Economisch Instituut is bereid zijn diensten te verlenen en een sociograaf bij Open bare Werken te detacheren. De kosten be dragen f 15.000 per jaar en van 1 juli tot en met 31 december a.s. f 7.500. HAARLEM, 31 mei 1956 ONDERTOUWD: 31 mei, H. W. Verel en B. de Goede. GEHUWD: 31 mei, H. J. Elferink en E. Herman; A. M. Riebeek en H. J. van Maas; G. J. Wielders en A. J. Thomassen: Chr. J. M. J. Berends en H. P. van den Berg; N. Stoute en C. J. A. Grim; B. P. Eschweiler en A. S. Koning; K. F. Verspeek en M. A. Wijkhuijzen; J. J. Bouman en E. Hofkes; C. de Groot en E. M. Hovenier. BEVALLEN van een zoon: 30 mei, A. M. LucassenVervaart; R. J. LansdaalGoede- mans; P. S. BoonRozenhart; 31 mei, J. W. M. Nande Heij; H. A. M. KoekSomers. BEVALLEN van een dochter: A. M. M. van Zeeland'van Duyn: C. M. C. Naaktgeboren van Warmerdam; 31 mei, G. M. Hansen Beus; C. Th. van der Putten—van den Bronk; P. ZoetemanWij ma. OVERLEDEN: 28 mei, J. van Bree, 89 j„ Linschotenstraat; 29 mei, F. G. Vonk, 76 j., Kleine Houtstraat; A. de Wagt, 85 j., Kam perlaan; F. van den BergKolinsky, 52 j., Kamperlaan; 30 mei, M. Chr. Bregonjv.Ba len, 89 j„ Rozenhagenplein; C. M. S. Wester hovenSteemers, 75 j.. Julianapark; A. Hooglandde Looper, 57 j„ Tulpenstraat. bedrijven: het einde had een iets minder dramatisch effect dan de schrijver waar schijnlijk bedoeld heeft. Deze kleine feiten zijn overigens, naast enige herhalingen in de tekst, de enige opmerking die bij een be schouwing van het geheel opvalt. Wat de individuele prestaties van de spelers betreft, wil ik in de eerste plaats noemen Ida Rooyers, die de rol van het meisje Grazia heel gevoelig en bijna fragiel weergaf. De psychische spanningen die dit van de wereld al bijna vervreemde meisje moet ondergaan, waren duidelijk herken baar. 1-Ians de Wolf kon mij alle ironie terzijde als de charmante prins Sirki meer bekoren dan als de Dood. Maar juist dat charmante moest volgens de tekst om geven zijn door een geheimzinnig fluïdum en dit kwam niet geheel tot zijn recht. Joop Seignette als de hertog, die hej: geheim van de bezoeker kent, was oprecht in zijn ver ontrusting en deed in het algemeen zeker in de verfijnde aristocraat geloven. De ijdele, charmerende en ondeugende staats man baron Caesarea werd door Joop Geels overtuigend getypeerd. Wim de Ree als de zoon Corrado was beter van toon dan van houding en Hans Gerding als zijn vriend moest het ook zonder het eerste stellen. Een bijzondere levendige en onbekommerd- zinnelijke weduwe Alda gaf Els Kleyn ons te zien. De andere rollen waren op zichzelf eigen lijk te klein, zeker wat de tekst betreft, om de spelers volledig gelegenheid te geven hun kunnen te tonen, maar wat zij er van te zien gaven sloot zich zeker aan bij de rest van de opvoering, zodat de hoop mag worden uitgesproken dat „Ludamus" op deze basis ook de eindstreep van de vol gende 25 jaar mag halen. FR. DEKKER In de jaarvergadering van de Christelijke Oratorium Vereniging te Haarlem die dezef dagen werd gehouden, releveerden de voor zitter, de secretaresse en de penningmees ter in hun jaarverslagen, dat het afgelopen verenigingsjaar een gunstig verloop heeft gehad met uitvoeringen van Handei's Jep- tha en de Matthaus Passion, die door het publiek en de pers zeer gewaardeerd wer den. Ook financieel mocht dit jaar gunstig genoemd worden, mede dank zij verleende subsidies van rijk en gemeente. Het ko mende jaar, waarin de vereniging haar 45- jarig bestaan herdenkt, mag dan ook met vertrouwen worden tegemoet gezien. Dit 45-jarig bestaan zal herdacht worden met een concert op 13 december 1956. Uitge voerd zullen dan worden de Honderdste psalm van Max Reger en de Kerstcantate van Arthur Honegger. Door het overlijden van de heer J. G. Rijkeboer en het bedanken van dhr. F. Wijs ontstonden bestuursvacatures. Het bestuur werd in de jaarvergadering als volgt sa mengesteld. Voorzitter de heer P. Koen; mej. M. van den Broek, secretaresse; de heer P. Couzy, penningmeester; mej. J. Kappers, mevr. C. Tot-Jansse, mej. A. A. Steenkist en de heren A. F. Beeks, B. den Blaauwen Jr. en J. W, van Putten. Een wóórd Vfin dank werd gebracht aan het adres van de he.er George Robert, die de COV op 'zo voortreffelijke wijze heeft gedirigeerd en geadviseerd en zich ook reeds met veel energie geworpen heeft op i de voorbereiding van het jubileumconcert. De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, behandelde vrijdagmorgen de za ken tegen vier inwoners uit de Haarlem mermeer, Vijfhuizen en Zwanenburg, die er van verdacht werden een aantal fietsen gekocht te hebben die van diefstal afkom stig waren. De eerste verdachte, een 64-jarige koop man, had in juni van het vorig jaar en in maart 1956 van een hem onbekende man twee fietsen gekocht tegen een vrij lage prijs. De verkoper van de rijwielen had ge zegd dat hij naar Frankrijk ging emigre ren en dat verhaal had de kooman direct aangenomen. De andere drie verdachten hadden de fietsen overgenomen van een collega, die bij hen op de zuivelfabriek werkte. Onlangs bleek dat alle rijwielen van diefstal afkomstig waren. De officier van justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, achtte in alle gevallen de schuldhe- ling aanwezig en hij eiste tegen de koop man honderd gulden boete, tegen een bo- termaker zestig gulden omdat deze even eens twee fietsen had gekocht en tegen de twee andere verdachten elk veertig gulden. De raadsman van de koopman, mr. J. H. Junge bepleitte vrijspraak, maar daar voel de de politierechter toch niet veel voor. Hij veroordeelde de koopman conform de eis tot honderd gulden boete. In de andere za ken achtte hij het bewijs voor schuldheling niet bewezen en hij sprak deze drie ver dachten dan ook vrij. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woewdag te worden betaald, daar de benorgera op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ■.coot ï.i.nm irtxxirrmmxxxcGL De Nederlandse judoka Anton Geesink is zoals men weet de laatste tijd veel sportieve eer te beurt gevallen. Bij de wereldkampioenschappen in Tokio werd hij derde achter twee Japanners en niet lang daarna iverd hij bevorderd tot vierde dan. De bewoners van wijk C in Utrecht vonden dat alles genoeg voor een grootse huldiging bij zijn terugkeer in Nederland. Op de foto ziet men Anton Geesink met een enorme krans bij het binnengaan van het wijkcentrum Oranjehuisi?i Utrecht, waar de hiddiging, die op straat reeds begon, werd voortgezet. Alpherat, 31 te Rio de Janeiro. Alblasserdijk, 31 v. Le Havre n. Antwerpen. Amstelpark, pass. 31 Aden n. Ummsaid. Ampenan, 31 te Belawan. Antonia, 31 te Pladju. Adonis, 31 v. Amsterdam n. W.-Indië. Angolakust, 1/6 te Antwerpen. Alnati, 16 te Bahia. Amerskerk. 1/6 te Algiers. Appingedijk, 31 v. Searsport n. Curacao. Arendsdijk. 31 v. Aden n. Port Said. Arkeldijk, 31 te Rotterdam. Banda, 31 te Philadelphia. Bussum, pass. 31 Perim n. Gibraltar. Baarn, 31 te Cristobal. Bali, 31 v. Hamburg n. Bremen. Bloemfontein, 31 te East-Londen. Blitar, 31 v. R'dam n. Priok, 31 te Antwerpen. Beninkust, pass. 1/6 Las Palmas n. Dakar. Bennekom, 1/6 te Amsterdam. Bonaire, 31 te Amsterdam. Cottica. 31 te Paramaribo. Caltex 'Delft. 1/6 te Suez.. Cradle of Liberty, 30 110 m. o.z.o. Malta naar Port Said. Celebes. 31 110 m. z.w. Colombo n. Singapore. Congokust, 31 te Pte. Noire. Corilla, 31 te Tarakan. Caltex Utrecht, 1/6 v. Rastanura n. Suez. Cistula, 16 te Abadan. Cleodora, pass. 31 Sombrero n. Rotterdam. Caltec Nederland, 1/6 v. Curasao ten Vlissingen. Camerounkust, 31 v. Amsterdam n. Dakar. Dalerdijk, 31 te Cristobal. Delft. 30 te Pta. Cardon. Dongedijk, 31 te Los Angeles. Diemerdijk, 31 te Rotterdam. Esso Nederland, 31 v. Fawley n. BandarMashur- Esso Rotterdam, 31 v. Antwerpen n. Sidon. Eemdijk, 31 v. Rotterdam n. Londen. Elizabeth B, pass. 16 Port Sudan n. Londen. Ena, 1/6 te Rotterdam. Eemland. 31 v. Amsterdam n. Hamburg. Eendracht, pass. 31 Finisterre n. Haifa. Esso Den Haag, 1/6 te Port. Said. Friesland SSM, 31 te Gdynia. Gaasterland, 30 v. Recife n. Amsterdam. Gordias, pass. 31 Ouessant n. Amsterdam. Groote Beer, 30 v. Quebec n. Montreal. Graveland, 31 te Rosario. Guineekust, 30 v. Dakar n. Freetown. Hera, 31 te Port Au Prince. Hestia, pass. 30 Landsend n. Antwerpen. Hersilia, 31 te Lissabon. Hilversum, 31 te Mena Al Ahmadi. Hydra, 30 190 m. z.z.o. Kp. Hatteras n. Morris- ville. Hector, 31 v. Rotterdam, 31 te Amsterdam. Iberia, 30 v. Bilbao n. Rotterdam. Jagersfontein, 30 v. Las Palmas n. Southampton. Johan van Oldenbarnevelt, 1/6 v. Tj. Priok n. Port Said. Kalinga, pass. 30 Runsaljebel n. Gibraltar. Kenia. 30 te Rotterdam. Kieldrecht, 31 te Laspezia. Kopionella, 1/6 te Larnaca (Cyprus). Koratia, pass. 31 Finisterre n. Londen. Karimata, 30 te Marseille n. Barcelona. Karimun, 30 v. Alexandrig n. Halifax. Kalydon. 1/6 te Rotterdam. Koningswaard, 31 te Rotterdam. Kota Inten, 1/6 te Rotterdam. Leersum, 31 te Houston. Lombok, pass. 30 Algiers n. New York. Leopoldskerk, pass. 31 Algiers n. Port Said. Laagkerk, 31 v. Boulogne n. Rotterdam. Laagkerk, 16 te Rotterdam. Lekhaven, 31 v. Rotterdam n. Hamburg. Leuvekerk. 31 v. Rotterdam n. Bombay. Liberty Bell. 31 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Lutterkerk, 1/6 te Rotterdam. Maas, pass. 31 Ouessant n. Rotterdam. Murena, 31 te Kobe. Marpessa, v. Bergen (Nw.) n. Curagao. Meliskerk. pass. 31 Ouessant n. Port Said. Mentor, 30 750 m. n.o. Paramaribo n. Dordt. Maasdam, 31 v. Havana n. New York. Maaskerk, 1/6 v. Suez n. Aden. Maasland, pass. 31 Dover n. Amsterdam. Mitra, 31 v. Curagao n. Fredericia. Notos, 31 te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 30 v. South.ton n. New York. Nigerstroom. 31 te Abidjan. Oranjestad, 31 te Amsterdam. Oranje, 30 te Suez n. Port Said. Oldekerk. 31 v. Rotterdam n. Bremen. Osiris, 1/6 te Le Havre. Pendrecht, pass. 30 Finisterre n. Port Said. Poelau Laut, 30 v. Gibraltar n. Port Said. Polydorus. 30 v. Djibouti n. Belawan. Poseidon, 31 te Curagao. Purfina, Nederland, pass. 30 Malta n. Antwerpen. Prins Fred. Willem, pass. 31 Scillys n. Le Havre. Peperkust. 31 210 m. z.z.w. Las Palm. n. A'dam. Prins Philips Willem, 31 te Glasgow. Papeudrecht, 31 te Rotterdam. Prins Johan Willem Friso, 1/6 te Rotterdam. Prins Willem 2. 31 te Rotterdam. Prins Willem George Frederik, pass. 1/6 Kp. Ra ce n. Montreal. Radja, pass. 30 Algiers n. Port Said. Rempang, 31 te Lour Marques. Ridderkerk, 31 v. Marseille n. Antwerpen. Statue of Liberty, 31 v. Mena Al Ahmadin. Suez. Soestdijk. 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Stad Schiedam, 30 v. Rotterdam n. Savona. Schie, 31 te Tunis. Sloterdijk. 31 te New York. Stad Dordrecht, pass. 31 Gibraltar n. Rotterdam. Solon, 31 te Georgetown. Stentor, 27 te Houston. Saidja, 31 te Tj. Priok. Siberoet, 31 te Surabaja. Slamat, 1/6 te Makassar verw. Stanvac Benakat, 30 dw. Linga eil. n. Saigon. Stanvac Pendopo, 31 te Bangkok. Stanvac Talang Akar, 29 v. Makassar n. Sun- geigerong. Swartenhondt, 31 te Surabaja. Schelpwijk, pass. 31 Malta n. Rotterdam. Scnegalkust, 31 te Antwerpen. Sheratan, 31 v. Durban n. Mena Al Ahmadi. Sibajak, 31 te Rotterdam. Stad Breda. 31 te Wabana. Stad Maassluis, 31 te Narvik. Sarpedon. 31 te Amsterdam. Tabian, 30 te New York. Tomori, 31 v. Port Said n. Genua. Trajanus, 31 v. Curagao n. Antwerpen. Tiberius, 31 te Amsterdam. Tawali, 31 v. Rotterdam n. Hamburg. Tiba, 31 v. Santos, 4/6 te Montevideo verw. Tibia, 1/6 v. Miri n. Geelong. Triton. 31 v. Madeira n. Curagao. Utrecht. 30 v. New York n. Charleston. Van Neck, 31 te Hongkong. Westertoren. 31 v. Auckland n. Lyttelton. Wonosari, 3i te Manilla. Wonogiri, 31 te Penang. Wonosobo, 1/6 te Abadan. Waterman, 31 370 m. o. Wellington n. Cristobal. Willem Ruys, 1/6 te Colombo. Willemstad, 31 v. Aruba n. Pto. Limon. IJssel, 31 te Beyrouth. KLEINE VAART Admiraal Nelson, pass. 31 Vlissingen n. Helsinki. Arak, pass. 31 Vlissingtn n. Casablanca. Arctic, 31 v. Londen te Rotterdam verw. Aslra, pass. 31 Vlissingen n. Londen. Att S. 31 v. Poole n. Swansea. Aeneas, 30 v. Bari n. Venetië. Amor, 30 v. Emden n. Hamburg. Argos, 30 te Bourgas v. Constantza n. Istanbul. Albert. 30 v. Caen te Poortershaven. Audacia. 31 v. Casablanca te Silloth. Albergen, 31 bij Dungeness ten anker naar Kingslynn. Appingedam, 30 v. Rotterdam n. Lissabon. Birmingham. 31 v. Grangemouth te R'dam verw. Bennekom, 30 te Rotterdam v. Antw. n. A'dam. Bonaire, 30 v. Plymouth n. A'dam, vertrag. mist. Baltic, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Bettv Anne S, 31 v. Casablanca te Boness verw. Borglly, pass. 31 Vlissingen n. Stockholm. Catharina W. 30 v. Swansea te Bordeaux. Corsica, 31 v. Amsterdam n. Harlingen. Dido, 31 te Rotterdam n. Barcelona. Doris, 30 v. La Guaira n. Houston. Eljo. 30 Gothenburg gepass. n. Amsterdam. Flevo, pass. 30 Vlissingen n. Amsterdam. Ferocia, 31 v. Cardiff n. Vannes. Frans v. Seumeren, 31 v. Emden te Munkecahl. Gerry S, 30 v. Swansea n. Velsen. Gezien Henderika, 31 te Kopenhagen v. Bremen. Hast 1, 31 v. Goole te Rotterdam. Henriette, 30 v. Rotterdam n. Londen. Hyke Sophia, 31 v. Casablanka te Dublin verw. Hebe Nobel, 30 v. Rotterdam n. Londen. Hydra, pass. 30 Terneuzen n. Gent. Helena, 30 v. Paramaribo n. San Felix. Henrica, 31 v. Lissabon te Leixoes verw. Ilias, 31 v. Barcelona n. Tarragona. Jaba, 31 v. Vuren n. IJmuiden. Kaap Falga, 30 Kiel gepass. n. Ostrand. Larix, 29 te Solvesborg. Marjan, 31 v. West-Hartlepool te Nastved. Midas, 30 v. Hamburg n. Amsterdam. Maartje. 30 v. Vestervik te Amsterdam. Noorderlicht, 30 v. Rotterdam te Stockholm. Nieuwland. 31 v. Grangemouth te Rotterdam. Notos, 30 v. Amsterdam n. Rotterdam. Neptunus, 30 v. Gothenburg te Zaandam. Nauttc, 31 v. Rotterdam n. Varberg. Olwe, pass. 31 Vlissingen n. Poole. Oranjestad, 30 te A'dam v. Hamburg n. Madeira. Pavo, 27 te Zaandam v. Vasteras. Ponza, 29 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Phidias, 30 v. Algiers n. Alicante. Philetas, 30 te Aalborg v. Kopenhag. n. Aarhus. Prins Bernhard, 31 te Dover (na aanvaring). Rose Marie, pass. 31 Vlissingen n. Londen. Servus, 31 v. Vlissingen n. Ipswich. Spirit, pass. 31 Vlissingen n. Londen. Spurt, 31 v. Londen n. Rotterdam. Tempo D, pass. 31 Vlissingen n. Avonmouth Ton S, 31 v. Rotterdam n. Guernsey. Trito, 31 v. Belfast n. Dublin. Vesta, 31 verm. v. Stockholm n. Rouen. Vrouwepolder, 31 v. Huil te Ipswich verw. Wexford, 30 v. Rotterdam n. Antwerpen. Westpolder, 31 v. Guernsey te Antw. verw. Zevenbergen, 31 v. Benghazi n. Malta. SLEEPVAART Ebro, 30 290 m. n.o. Belem n. Fortaleza. Goeree,. 30 v. Le Havre n. Cadiz. Noordzee, 30 v. Trincomalee n. Aden. Rode Zee, 30 50 m. w.n.w. Algiers n Ferrol. Witte Zee, 30 v. Trincomalee n. Aden.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13