De Nederlandse afdeling op Wereldtentoonstelling 1958 LEEFNETTEN „SCALARE" Rijwielen W asmachines Stofzuigers Rolschaatsen gem. parterre 95 ct Collectieve inzendingen propageren het Nederlandse kwaliteitsprodukt Debuut van nieuwe operettevereniging Amsterdamse Beurs i/êH U gen heb noodtij! Rïjwielhuis „WILHELMINA" 531ste STAATSLOTERIJ 4e ua* - neiijst WOENSDAG 6 JUNI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Zes miljoen gulden van Nederlandse regering N.V.V.-jubileumcongres Hoge onderscheiding verbondsvoorzitter Oosterhuis Bromfietser onder zandauto BENNEBROEK Jaarvergadering van Katholieke Middenstand HAARLEMMERMEER Namen van straten Verhoging gastarieven HILLEGOM Hillegomse B.B. Spreekuur burgemeester Collecte ten bate van langdurige zieken Vergadering Jonge Kerk ZANDVOORT Open brief over verhoging straatbelasting Scheepvaart Het water is ais thema voor de Nederlandse afdeling: van de Wereldtentoonstelling 1958 te Brussel gekozen, omdat het in onze geschiedenis een zo uitermate belangrijke rol heeft gespeeld en het karakter van ons volk heeft helpen vormen. Dit thema biedt zeer aantrekkelijke toepassingsmogelijkheden. De Nederlandse afdeling die op 3 april 1958 wordt geopend zal een oppervlakte van 2,5 ha. beslaan. Zij zal zich op korte afstand van het spectaculaire „Atomium" bevinden, het uit negen atomen bestaande Z miljard maal vergrote en honderdtien meter lioge model van een ijzer-molckuul. Vier Nederlandse architectenbureaus, samen de Architectengroep Brussel 1958 vormend, zijn met de uitvoering van het Nederlandse plan belast. Deze bureaus werken onder de supervisie van de architecten dr. J. J. P. Oud en B. Merkelbach. De Nederlandse regering heeft zes mil joen gulden ter beschikking gesteld en tot een bedrag van f 1,5 miljoen in een garan tiefonds deelgenomen. De steun van het Nederlandse bedrijfsleven is echter nodig om de Nederlandse afdeling tot een succes te maken. De Nederlandse afdeling wordt geen jaarbeurs of tentoonsteling in de traditionele, vorm De zakenman kan geen stand huren en het is niet de bedoeling dat bepaalde artikelen worden gepropageerd. Wel zal ,.Het Nederlandse Kwaliteitspro dukt" naar voren worden gebracht. Col lectieve inzendingen van industrie, handel en verkeer, maar ook op het gebied van kunsten en wetenschappen, op geestelijk en sociaal terrein, moeten de bezoeker een indruk geven van wat de Nederlander pres teert. Op de Wereldtentoonstelling te Brussel zullen tweeënveertig landen vertegen woordigd zijn en men verwacht er meer dan dertig miljoen bezoekers. Hoe beter Nederland in Brussel voor de dag komt des te meer buitenlanders zullen er zijn, die in het groot willen zien, wat ze in Brussel in het klein hebben bewonderd. Dit in aanmerking nemende kan Nederland er rekening mee houden, dat 1958 een zeer druk toeristenseizoen zal zijn. Ir. J. W. C. Boks, lid van de Architecten groep Brussel 1958 heeft een uiteenzetting gegeven over de opzet van de Nederlandse inzending. De architecten hebben het grondschema van de Nederlandse water werken als basis van hun plan genomen. De geaardheid van het beschikbare terrein te Brussel, dat een niveau-verschil tussen het hoogste en het laagste punt van 7 meter heeft kon volledig worden uitgebuit om de wijze waarop buitenwater-zee, grote rivie ren en binnenwater- polderboezem, tocht sloten enzovoort met elkaar in verbinding staan, aan de bezoeker duidelijk te maken. Het terrein is door een forse dijk in twee niveau's verdeeld. In het hooggelegen ge deelte bevindt zich een uitgestrekt wa terbekken, het buitenwater voorstellend, terwijl in het laaggelegen deel een polder landschap aanschouwelijk wordt voorge steld. Een gemaal laat zien hoe de polder wordt drooggemalen. Op daarvoor in aan merking komende plaatsen op het terrein en in de tentoonstellingshallen wordt de verhouding tussen Nederland en het water suggestief weergegeven. Op het in Amsterdam gehouden jubi leumcongres van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen heeft de voorzitter van het N.V.V., de heer H. Oosterhuis, van morgen een rede uitgesproken waarin hij onder meer zei: „Het NW zou in zijn taak te kort schieten, indien het niet naar de mate van zijn krachten zou meewerken aan het zo dringend nodige politieke en economische evenwicht in Europa en in de wereld". Het Europees wetenschappelijk, technisch en economisch potentieel is ven een zodanige betekenis, dat bij goede or ganisatie dit werelddeel niet slechts van zijn ondergang is te redden, maar met de beide gi*ote machtsblokken de V.S. en Rusland kan wedijveren in het schep pen van economische stabiliteit, welvaart en sociale zekerheid. Hoogconjunctuur Ten aanzien van de internationale hoog conjunctuur stelde spreker dat de mate van conjunctuurbeheersing staat en valt met de politiek, die de overheden voeren. Het is dan ook van het grootste belang, dat op internationaal niveau een eensge zinde conjunctuurpolitiek zal worden uit gestippeld en gevoerd. De heer Oosterhuis stelde voorts, dat in de loop van 19521955 het streven naar het herstel van de vooroorlogse verhou dingen voortdurend sterker is geworden. In sommige kringen wordt zijns inziens aangestuurd op een herstel van de vroegere bezits- en inkomensverhoudingen, waar door de progressiviteit onmogelijk dreigt te worden gemaakt. Zijn conclusie is dat de beweerde prin cipiële wil tot vernieuwing slechts een dun laagje vormde, waaronder het opportunis me en conservatisme hun tijd afwachten. Loonsverhogingen worden taboe ver klaard, winstverruiming gepropageerd, maar de verantwoording van de vraag waar het reële gevaar schuilt, in looninflatie of in winstinflatie, blijft bij de groepen achter wege. Samenvattende concludeerde spreker, dat overduidelijk blijkt, hoezeer men tracht om de progessieve lijn, die na de oorlog werd gevolgd, om te buigen. Het NW houdt vast aan zijn standpunt, dat de toe neming van de welvaart ook ten goede moet komen aan de werknemers. Drie onderscheidingen De minister van Sociale Zaken, de heer J. G. Suurhoff, deelde namens de regering mede, dat de Koningin de voorzitter van het verbond, de heer H. Oosterhuis, bij be vordering heeft benoemd tot Commandeur in de orde van Oranje Nassau. Voorts is de heer J. Blom, voorzitter van de Alge mene Bond van Ambtenaren, benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau en is aan de heer A. Westrate (Kruiningen) thans circa 35 jaar in de vakbeweging werkzaam, de gouden eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau, toegekend. De middagzitting van gisteren werd bij gewoond door minister-president dr. W. Drees, de staatssecretaris van Oorlog, mr. F. J. Kranenburg en de Commissaris van de Koningin in de provincie Noordholland, dr M. J. Prinsen. In de omgeving van de hoofdingang, die zich op het hooggelgen gedeelte bevindt, staat het ontvangstcentrum met een zaal voor tweehonderd personen, grenzend aan een dakterras, dat plaats biedt aan zes honderd bezoekers. Het plateau wordt af gesloten door een grote waterpartij, die aan drie zijden wordt begrensd door hallen, waarin collectieve inzendingen zullen wor den ondergebracht van scheepvaart, lucht vaart, handel en verkeer. De vierde zijde van de watervlakte wordt gevormd door de dijk, die het achterliggende polderland schap beschermt. Hier bevinden zich dan de hallen voor de industrie en verder zal hier de waterbouwkunde in theorie en praktijk te zien zijn. De Landbouwafdeling sluit de Nederlandse inzending aan een zijde af en volgt daar de grillige loop van de terreingrens. Deze afdeling begint met een expositie van boerderij-elementen, een windmolen en een „kunstmatige wolk", als echt Nederlands symbool, en eindigt in een heuvel in het terx-ein. Onder een koepelvormig dak zal voorts een beeld worden gegeven van onze grote waterbouwkundige werken, van de Zuider- zeedrooglegging, van het Deltaplan en van de wetenschappelijke achtergrond daarvan. Ernstig gewonde in Beverwijk Vanmorgen omstreeks halfacht gaf de bi'omfietser E. J. uit Heemskerk op het kruispunt KoningstraatZeestraat in Be verwijk geen voorrang aan de bestuurder van een zandauto, die in de richting Wijk aan Zee over de Zeesti-aat x-eed. Er ont stond een botsing; J. werd 5 meter meege sleurd en met ernstige verwondingen en een beenbreuk is hij naar het Rode Kruis- ziekenhuis overgebracht. Dinsdagavond hield in het r.-k. Vereni gingsgebouw de afdeling Bennebroek van de Katholieke Middenstandsbond haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer F. J. van Veen, gaf in zijn openingswoord de mo tieven aan, welke er toe geleid hebben dat in het afgelopen jaar. de afdeling minder naar buiten is opgetreden dan anders het geval is geweest. Uit het jaarvei-slag van de penningmees ter, de heer P. Trossel, bleek dat, juist omdat er in het afgelopen jaar geen ver gaderingen zijn gehouden, een behoorlijk batig saldo gekweekt kon worden, zodat er financieel geen bezwaren bestaan om in het nieuwe vex-enigingsjaar wat meer van het bestaan der afdeling te laten blijken. Uit een zeer uitgebreide discussie bleek, dat de aanwezigen niets liever wilden dan een zo groot mogelijke activiteit onder de leden te ontplooien, ook al staat daar geen financieel gewin tegenover. Verschillende wegen werden aangegeven om tot dit doel te komen en in grote lijnen werd een pro gramma samengesteld, dat stellig in het komende winterseizoen de belangstelling van de leden zal hebben. Met een dankwoord voor de naar voren gebrachte initiatieven waaruit tot voldoe ning van de voorzitter bleek, dat vele leden nog wel degelijk de noodzakelijkheid van de organisatie inzien, werd om ongeveer elf uur de vergadering gesloten. B. en W. van Haarlemmermeer stellen de gemeenteraad voor in Badhoevedorp aan nieuwe wegen en straten de volgende namen te geven: Wijnmalenstraat, Olie slagersstraat, Parmentierstraat, Farman- straat, Blériotstraat, Sportlaan en Lind- berghstraat. Voor Vijfhuizen worden de volgende namen voorgesteld: Groeneweg en Beyerinkstraat (ir. J. A. Beyerink was een prominente figuur in de historie van de droogmaking van het Haarlemmermeer). Teneinde te voorkomen, dat de financiën van het gasbedrijf worden ontwricht, zal het volgens een voorstel van B. en W. van Haarlemmermeer aan de gemeenteraad noodzakelijk zijn om maatregelen te nemen die beogen de gastarieven aan de verhoog de inkoopprijs aan te passen. Voorgesteld wordt de meterhuur te verhogen tot f0.50 per meter voor een meter geschikt voor gebruik tot maximaal 4 m3. per uur en tot f 0.80 per maand voor een meter geschikt voor een gebruik tot maximaal 8 m3. per uur, de prijs van de gaspenning te verho gen van 18 tot 19 cent en de gasprijs voor ruimteverwarming te brengen van 12'/: cent tot 13 cent per m3. De hogere baten worden geraamd op f 12.000. In Voorschoten is in aanwezigheid van vele autoriteiten een vaai-digheidswedstrijd gehouden voor reddingsploegen in de kring Zuid-Holland I van de bescherming bevol king. De Hillegomse reddingsploeg, welke wordt opgeleid en geoefend door de heer J. W. Gelder, heeft met groot succes deelge nomen. Hoewel de ploeg niet volledig uit kwam, plaatste zij zich met ploegleider C. F. van Kempen als tweede en was zij eerste van de wijkploegen. De uitslag luidde: 1. De kringploeg (Was senaar!; 2. Wijkploeg Hillegom: 3. Wijkploeg Voorschoten; 4. Wijkploeg Wassenaar; 5. Wijkploeg Lisse; 6. Wijkploeg Leidsendam. De burgemeester van Hillegom is ver hinderd op zaterdag 9 juni zijn spreekuur te houden. Volgende week wordt in Hillegom een collecte gehouden ten bate van het werk van de Vereniging „Het Zonnehuis". Deze vereniging beoogt christelijke verpleging van lijders aan een chronische of langdu rige ziekte. Het aantal chronische lijders in ons land bedraagt volgens gegevens waarover de volksgezondheid beschikt ongeveer 20.000. Duizenden van. hen verkeren in zeer on gunstige omstandigheden of worden ver pleegd op ontoelaatbax-e wijze. De vereni ging ,Het Zonnehuis" wil deze mensen niet alleen een goede verpleging vei-schaffen, maar wil hen daarenboven plaatsen in een omgeving, die hen opheft uit een sfeer, die zo gemakkelijk leidt tot een algehele depressie. Zij wil christelijke verpleging ongeacht de kerkelijke gezindte der patiën ten in ziekenhuizen van een speciaal type: „Zonnehuizen". Dinsdagavond kwam de Jonge Kerk af deling Hillegom bijeen onder voorzitter schap van ds. Brouwer. Als spreker trad op ds. Knottnerus, hervormd predikant te Hille gom. Hij sprak over ..De plaats van het volk Israel in Gods heilplan" en zette uiteen, waarom het woord Israel in het Nieuwe Testament niet vergeestelijkt mag worden, ook waartoe God zijn uitverkoren volk in stand houdt. Tenslotte kwam ter sprake, de toestand waarin het volk thans verkeert en de vraag of het weer uit zijn grondgebied verdreven kan worden. Naar aanleiding van de in het begin van dit jaar door de gemeenteraad van Zand- voort vastgestelde verhoging van de straat belasting heeft de heer A. Attema een brief gezonden aan de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland. Daarin merkt hij op, dat tijdens het bezoek van de Commissaris der Koningin op 12 juni aan Zandvoort de raadsleden gelegenheid krij gen hun wensen kenbaar te maken. De heer Attema verwacht, dat daarbij geen aandacht besleed zal worden aan het feit, dat de begroting ten dele gedekt is door de huiseigenaren en stille armen, die een eigen huisje bezitten, extra te belasten. De gemeentelasten op het onroerend goed zijn 500"/o hoger dan in naburige gemeenten. De heer Attema hoopt, dat de Commissaris der Koningin aan deze aangelegenheid aan dacht zal besteden. De vraag in het midden latend, of Zand voort er behoefte aan heeft twee amateur- operetteverenigingen rijk te zijn, moet het bestaan daarvan in een betrekkelijk kleine gemeente, temeer daar de prestaties op een alleszins aanvaardbaar niveau liggen, een opmerkelijkheid worden genoemd. Na de geruisloze splitsing in de Zandvoortse Ope rettevereniging, die vorig jaar plaats had en tot een al even geruisloze oprichting van „Fiësta" leidde, bex-eidde deze vereni ging de opvoering van „Die Czardasfürstin' van Emmerich Kalman voor, waarmee dinsdagavond in theater Monopole een ver rassend debuut werd gemaakt. Na een zenuwachtig en daardoor romme lig eerste bedrijf herstelde men zich in het tweede en derde bedrijf op een kijze, die veel bewondering verdiende. Een groot aandeel in het welslagen had het voortreffelijk spelende orkest onder leiding van Jaap Spigt, dat voor solisten en koor een belangrijke steun werd. Het kleine koor is goed geschoold. Aan vulling bij de heren zou echter geen over daad zijn. Truus Louman studeerde de balletten in, waarvan ons de Czardas in het eerste bedrijf het meeste voldeed. Een tekort aan studietijd deed zich in enkele onderdelen nog gelden. Nel Wiener gaf in de titelrol opnieuw blijk van opmerkelijke talenten. Haar ac- teren was voortdurend boeiend. Zenuwen speelden haar stemvorming parten. Wil Tervooi'en wist als Edwin Ronald zijn fraaie, welluidende tenor ten volle aan te wenden en bracht kostelijke momenten in zijn zang. Gebrek aan rolkennis plaatste hem af en toe in hachelijke situaties. Voortreffelijk als prinses Stasi was Fiet Notterman, zowel in zang als voordracht. Frans Geerlings was als graaf Boni Kan- cianu de man, waar alles om draaide. Hij leverde een prima, veelzijdige prestatie. Kostelijk was Roel Boven als de excen trieke vorst Leopold Marie, voortreffelijk bijgestaan door Bep Kist als zijn vrouw Anthilde, waarbij verder Paul Kist en Joop Bantjes moeten worden genoemd. Syivain Poons had zich met de regie van deze uitvoering belast. Zijn vakmanschap bracht de opvoering op hoog niveau. Geen detail was verwaarloosd. Dat dit in nauwe lijks twee maanden tot stand kon worden gebracht, verdient zeker bijzondere waar dering, temeer daar hij werken moest met leden, waarvan er velen voor de eerste keer op de planken stonden. Met grote voldoening kan „Fiësta" op dit debuut terugzien. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3% Nederl.'47 93 92% 3 Nedl. 1962/64 95ls/i» 96 A. K. U 274 271 Calvé Delft 346 346 Van Gelder Zonen 237 239 K. N. Hoogovens 329 329 Nederl. Ford 440 438 N. Kabelfabriek 300 300 gew.Philips Gloeil. 31.2% 307 oref.Philips Gloeil. 183)4 183 Unilever 410 yt 407 Wilton Fijenoord 304 302 Dordtsche Petrol. 801 V\ 800 Konkl. Petroleum 790)4 788 A'dam Rubber 99 y. 98 Holl. Amer. Lijn. 191 189 N. Scheepv. Unie 207)4 198 Phs. van Ommeren 296 296 H. V. A 111% 118 Vex-g. Deli Mijen 138 y, 138 Amsterd. Bank 236 'A 236'/. Ned. Handel Mij. 198 198 Rotterd. Bank 213 'A 213)4 Twentsche Bank. 215% 215 K Anaconda Copper 72 72 y, Bethlehem Steel. 147 148 U. S. Steel 54% 55 General Motors 42 42% Shell Union 19% 19% Tidewater 44% 45 Alioth, 4 v. Montevideo n. Santos. Alphard, 5 te Antwerpen. Amstelpark, 6 te Ummsaid verw. Aardijk, 5 te Alexandrië. Alhena, pass. 5 Finisterre n. Las Palmas. Amsteldiep, pass. 5 Azorcn n. U.S.A. Argos, 5 te Istanbul. Arnedijk, pass. 5 Wight n. New Orleans. Axeldijk, 5 te Rio de Janeiro. Abbekerk, 5 v. Manilla n. Singapore. Amerskerk, 5 te Casablanca. Arendskerk, 5 v. Port Said n. Genua. Arnedijk, pass. 5 Vlissingen n. New Orleans. Amstelkroon, 5 610 m. o.n.o. Auckland n. Curacao. Alphard. 6 te Rotterdam. Arkeldijk, 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Aegis, 6 te Port Au Prince. Alkaid, 5 v. Santos n. Montevideo. Almkerk, 6 te Penang. Amstelbrug, pass. 5 Kp. Ray n. Amsterdam. Amstelland. 5 v. Bahia n. Las Palmas. Bussum, 5 v. Port Said n. Gibraltar. Both, 5 te Surabaja. Bussum, pass. 5 Pt. Said v. Band. Mashur n. U.K. Blommersdijk, 6 te Rotterdam. Bintang, 5 v. Hamburg n. Montreal. Caltex Delft, pass. 5 Pantellarla n. Rotterdam. Caltex The Hague, pass. 6 Ouessant n. R'dam. Caltex Utrecht, 5 dw. Rasfartak n. Suez. Caltex Leiden, pass. 4 Casques n. Rotterdam. Camerounkust, 5 te Bordeaux. Caltex The Hague, 4 50 m. n. Oporto n. R'dam. Corilla, 4 180 m. o.n.o. Poeloe Laut n. Singapore. Cinulia, 8 te Stanlow verw. Castor, 6 te Amsterdam. Cradle of Liberty, pass. 5 Aden naar Mena Al Ahmadi. Caltex Pernis, 6 te Curacao. Dongelijk, 5 te San Francisco. Drente, 4 230 m. z.w. Minikol n Aden. Delft, 5 te La Guaira. Dorestad, pass. 5 Trinidad n. Curacao. Eendracht, pass. 5 Algiers n. Haifa. Elizabeth B. 5 v. Port Said n. Londen. Esso Amsterdam, 8 te Sidon verw. Esso Den Haag, pass. 5 Jebel Atteir n. Rastanura. Esso, Rotterdam, pass. 5 Kp. Tenez, 9 te Sidon verwacht. Farmsum, 4 Key West gepass. n. Le Havre. Gaasterkerk, 6 te Rangoon. Guineekust, 4 v. Abidjan n. Takoradl. Gaaslerland, 6 te Las Palmas. Gooiland, 6 te Recife. Hoogkerk, 5 te Kobe. Houtman, 5 v. Kobe n. Yokohama. Hathor, 5 te Iskenderun. Hector, 6 te Oporto. Hestia, 5 v. Rotterdam n. Bremen. Indrapoera, pass. 4 Sabang n. Aden. Isis, 5 te Aruba. Jagersfontein, 5 te Antwerpen. Japara KPM, 5 te Durban. Java, 5 v. Belawan n. Colombo. Khasiela, 5 te Curacao. Koningswaard. 4 v. R'dam, 4 te Thameshaven. Korovina, pass. 4 Sombrero eil. n. Stanlow. Kylix, 5 te Singapore. Kalydon. 5 v. Rotterdam n. Stockholm. Karimun, pass. 5 Kp. Vincent n. Halifax. Kryptos, 4 320 m. w.z.w. Adelaide n. Singapore. Kermia, 5 te Curacao. Kola Agoeng, 7 te Bona verw. Kopionella, 6 v. Suez n. Abadan. Leto, pass. 4 Kp. Race n. Antwerpen. Limburg, 5 te Surabaja. Laurenskerk, 5 te Vigq. Leopoldskerk, 5 te Port Said. Lutterkerk, pass. 4 Ouessant n. Algiers Leuvekerk, pass. 5 Gibraltar n. Marseille. Manoeran, pass. 4 Perim n. Port Said. Mataram, 4 v. New York n. Europa. Muiderkerk, 4 v. Amsterdam n. Hamburg. Maaskerk, 5 v. Aden n. Colombo. Meliskerk, pass. 5 Pantellaria n. Port Said. Maureen, pass. 4 Ouessant n. Casablanca. Molenkerk, 4 340 m. w. Cochin n. Aden. Maasdam. 5 v. New York n. Southampton. Maas. 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Moordrecht, pass. 6 Tristan da Cunha n. Santos. Mentor, pass. 5 Azoren n. Dordrecht. Nanusa, 5 v. Singapore n. Cebu. Nestor, 6 te Paramaribo. Oostkerk, 6 te Adelaide. Oranjefontein, 4 130 m. n.w. Lissabon n. Durban. Overijsel, pass. 5 Vlissingen n. Hamburg. Oberon, pass. 5 Flores Az. n. Rotterdam. Oranje, pass. 5 Finisterre n. Southampton. Polydorus, pass. 5 Ceylon n. Belawan. Poelau Laut. 5 te Port Said. Prins Philips Willem, 5 v. Glasgow n. Montreal. Poseidon. 5 te Cumana. Prins Johan Willem Friso, 5 v. Bremen n. Hamb. Parkhaven. 5 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Prins Frederik Willem, 5 v. Rotterdam n. Antw. Prins Willem 5, 6 te Chicago. Pr. Willem v. Oranje, pass. 5 Kp. Race n. Antw. Radja, 4 te Suez. Rotula, 5 te Rotterdam. Ridderkerk, pass. 5 Ouessant n. Antwerpen. Rondo, 5 v. Djeddah n. Belawan. Raki. 5 te Makassar. W Alton Jones, pass. 4 Pantellaria n. Mcna Al Saidja, 6 te Priok verw. Stanvac Pendopo, 5 te Sungeigerong. Stad Vlaardingen, verm. 5 v. Vlaard. n. Wabana. Sarangan, 5 te Antwerpen. Stad Maassluis, p. 4 Stadtlandet n. Immingham. Statue of Liberty, pass. 4 Aden n. Suez. Stad Schiedam. 4 65 m. z.w. Oporto n. Gibraltar. Sunetta. 4 200 m. o.n.o. Socotra n Dar Es Salaam. Stad Amsterdam, 4 dw. Fastnet n. Wabana. Singkep, pass. 4 Beachyhead n. Port Said. Schelpwijk. pass. 6 Ouessant n. Thameshaven. Stad Rotterdam. 7 te Seven Islands verw. Sarpedon. 5 v. Amsterdam n. West-Indiër Officiële publikatie OPKOMST EERSTE OEFENING Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 7 juni 1956 voor eerste oefening onder de wapenen komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woon plaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die, in verband met hun plaats van bestemming, geen gebruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra-treinen, moeten in gevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 06.59 uur. Er moet als volgt worden gereisd: 1. Van N.-Holland en 's Gravenhage en omgeving, met bestemming Bergen op Zoom en Ossendrecht met de extra-trein: Amsterdam CS v. 09.07 - Haarlem v. 0.9.22 - Den Haag HS v. 09.55 - Roosendaal v. 11.25 - Bergen op Zoom a. 11.40. 2. Van Leiden en omgeving en Rotterdam en omge ving met bestemming Bex-gen op Zoom en Os sendrecht met de extra-trein: Leiden v. 09.31 - Rotterdam CS v. 10.03 - Rotterdam-Z. v. 10.11 - Dordrecht v. 10.33 - Roosendaal v. 11.14 - Bergen op Zoom a. 11.29. 3. Van Rotterdam en Dordrecht en omgeving met bestemming Breda, Tilburg, Venlo, Roermond, Maastricht en Vught met de extra trein: Rotterdam CS v. 08.48 - Rotterdam-Z. v. 08.56 - Dordrecht v. 09.30 -Breda a. 09.55 - Gilze R. v. 10.08 - Tilburg a. 10.17 - Boxtel a. 10.45 - Eindhoven a. 11.03. De dienstplichtigen met bestemming Vught moeten te Boxtel overstappen op de trein van de normale dienstregeling. De hen verstrekte vervoerbewijzen zijn geldig via deze route. De dienstplichtigen met bestemming Venlo, Roermond en Maastricht moeten van Eind hoven af doorreizen met treinen van de nor male dienstregeling. 4. Van het Noorden en Centrum des lands met bestemming Bergen op Zoom, Breda, Amsterdam, Apeldoorn, Ede. Tilburg. Amers foort, Venlo, Roermond, Maastricht, Schoon hoven, Vught en Ossendrecht met de volgen de extra-treinen: a. Leeuwarden v. 08.40 - Heex-enveen v. 09.03 - Steenwijk v. 09.23 - Meppel v. 09.35 - Zwolle v. 10.15 - Amersfoort v. 11.18 - Utrecht CS v. 11.47 - 's Hertogen bosch v. 12.29 - Vught a. 12.35. b. Groningen v. 08.42 - Assen v. 09.04 - Zwolle v. 10.02 - Amersfoort v. 10.57 - Utrecht CS v. 11.27 - 's Hertogenbosch 12.08 - Boxtel v. 12.25 - Tilburg a. 12.37 - Breda a. 13.03 - Roosendaal a. 13.35 - Bergen op Zoom a. 13.52. c. Zwolle 10.06 - Deventer v. 10.35 - Zutphen v. 10.56 Arnhem v. 11.22 - Nijmegen v. 11.43 - Ble- rick a. 12.30 - Venlo a 12.35 - Roermond a. 12.59. Van de richting Leeuwarden met be stemming Tilburg, Breda. Bergen op Zoom en Osendrecht te Zwolle overstappen op de extra-trein uit Groningen: Zwolle v. 10.02 en met bestemming Ede, Venlo. Roermond en Maastricht op de extra-trein: Zwolle v. 10.06. Van de richting Groningen met bestemming Vught te Zwolle overstappen op de extra-trein uit Leeuwarden: Zwolle v. 10.15 en met be stemming Ede, Venlo, Roermond en Maastricht op de extra-trein: Zwolle v. 10.06. Met bestemming Amsterdam te Amersfoort overstappen op de treinen van de normale diensti-egeling. 5. Van het Oosten des lands met bestemming Vught. Tilburg, Breda, Ber gen op Zoom en Ossendrecht met de extra- trein- Nijmegen v. 09.53 - 's Hertogenboseh v. 10.38 - Tilburg a. 11.04 - Breda a. 11.24 - Roosendaal v. 11.51 - Bergen op Zoom a. 12.05 en met bestemming Venlo, Roermond en Maastricht met de extra-trein: Nijmegen v. 11.43. De dienstplichtigen uit Enschede moe ten via Deventer reizen: Enschede v. 07.03. De vervoerbewijzen van deze dienstplichtigen zijn geldig over deze langere route. Scherpendrecht, pass. 6 Kreta n. Rastanura. Soestdijk, 6 te Rotterdam. Sad Dordrecht, 6 te Rotterdam. Stad Haarlem, 5 v. IJmuiden n. Wabana. Stad Leiden, 5 v. Antwerpen n. Amsterdam. Tomori, 5 te Genua. Tjipondok, 5 te Moji. Tjiluwah, 5 te Surabaja. Trajanus, 4 460 m. z.z.o. Bermuda n. Rotterdam. Tjitjalengka, pass. 5 Sabang n. Mauritius. Trompenberg. 5 v. Hamburg te Antwerpen. Tamo. pass. 5 Finisterre n. Rotterdam. Utrecht, 6 te Galveston. Van Riemsdijk. 5 te Surabaja. Van Noort, 5 te Priok. Ahmadi. Waal, 4 dw. Oporto n. Rotterdam. Witmarsum, 4 v. Hamilton n. Houston. Wonosari, 4 310 m. z.o. Okinawa n. S. Francisco. Waal, pass. 5 Finisterre n. Rotterdam. Weltevreden. 6 te Ti. Priok. Westerdam, 5 te Rotterdam. Westertoren, 6 v. Lyttleton n. Miri. Westland, 6 te Buenos Aires. Willem Ruys, 6 v. Singapore n. Tj. Priok. IJssel, 4 te Kalloni. KLEINE VAART Altho, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Aardenburgh, pass. 5 Kiel n. Stockholm. Amigo, 5 v. Huil n. Middlesbro. Appingedam, 4 v. Rotterdam te Lissabon. Arnoudspolder, verm. 6 v. Antw. n. Rotterdam. Adine, verm. 5 v. Rotterdam n. Lissabon. Alcetas, 4 te Kopenhagen n. Amsterdam. Albergen, 5 v. Kingslynn te Tynedocks. Bab T, 4 v. Rotterdam n. Ostrand. Baltic, 5 v. Ipswich te Rotterdam. Bernina, 5 v. Gotenburg te Rotterdam. Biesbosch, 5 v. Par te Amsterdam Barracuda, 5 v. Zaandam n. Rotterdam. Bestevaer, 5 v. Rotterdam te Gotenburg. Betty Anne S. 5 v. Swansea n. Rotterdam. Borculo, 5 te Pomaron v. Villa Garcia. Bloemgracht, 5 v. Antwerpen n. Londen. Cornelia B 3, 5 v. Dakar te Marseille. Corrie B, 5 v. Kopenhagen n. Hollmsund. Da Costa, pass. 5 Vlissingen n. Korsor. Deni, 5 v. Rotterdam n. Bremen. Daje Böhmer, 5 te Amsterdam n. Hamburg. Europa, 5 v. Antwerpen te Vlissingen. Flevo, 4 te Kopenhagen n. Odense. Fedala, 5 v. Rouaan n. Algiers. Frema, pass. 5 Vlissingen n. Gotenburg. Fricdi, pass. 5 Vlissingen n. Arnas. Gerry S, pass. 5 Vlissingen n. Londen. Gruno, 5 v. Antwerpen, te Vlissingen. Gordias, 5 te Rotterdam n. Bremen. Hast 5, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. I-Ienrica, 5 v. Leixoes te Guernsey. Helena. 5 v. Cd. Bolivar n. P. Ordaz. Haaksbergen, verm. 5 V. Hudiksval n. Zaandam. Henriette, 5 v. Antwerpen te Vlissingen. Ilias, 3 v. Valencia n. Oran. Jokurma, 5 v. Hudiksvall te Rotterdam. Kaap Falga, 4 v. Ostrand n. Rundvik. Keizersgracht, 5 te Immingham. Kaap St. Vincent, 1 v. Skutskaer n. Middelburg. Larix, 2 v. Stockholm te Gefle. Leuvehaven, 5 v. Kopenhagen te Rotterdam. Marne, 5 v. Rouaan n. Parijs. Mascotte, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Meuse, pass. 5 Brunsbüttel n. Rotterdam. Maasym N. pass. 5 Norderney n. Gent. Midsland, 5 v. Rotterdam n. Leith. Nomadisch, 5 v. Saffie te Rotterdam. Nautic, verm. 5 v. Varberg n. Falkenberg. Oranjepolder. 5 v. Bordeaux te Port Lyauley. Pavo. 2 Kiel gepass. n. Ostrand. Ponza. 3 Kiel gepass. n. Ostrand. Paloma. verm. 5 v. Brugge n. Hansweert. Plato, 5 te Amsterdam n. Bilbao. Rio, 5 v. Antwerpen te' Vlissingen. Strabo, 5 v. Vigo te Rotterdam. Spoorhaven, verm. 6 v. Casablanca n. Oran. Spurt, 5 v. Huil n. Goole. Strabo, 5 te Rotterdam n. Amsterdam. Tilly, 4 Kiel gepass. n. Ostrand. Tanny. 5 v. Amsterdam n. Venlo. Texita. 5 te Amsterdam n. Kingston. Vesta, 5 v. Stockholm te Rouaan verw. Vrouwepolder, 5 v. Ipswich n. Newcastle. Wexford, pass. 5 Holtenau n. Stockholm. Wubbiena. pass. 5 Holtenau n. Whithaven. Willemstad. 5 v. Cristobal n. Aruba. Zevenbergen, 5 v. Messina te Napels verw. SLEEPVAART Hudson. 4 320 m. z.w. Flores n. Amerika. Humber. 4 180 m. n.w. Djeddah n. Rotterdam. Noordholland, 4 600 m. o. N. York n. La Pallice. Noordzee, 4 360 m. w. Minikoi n. Aden. Rode Zee, 5 v. Ceuta te Ferrol. Witte Zee. 4 360 m. w. Minikoi n. Aden. Velleman koopt betere gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Tel. 14637 Plaats een Groentje TE KOOP wegens overcom pleet een D. K. W. BESTELAUTO frontstuur. Laadvermogen 750 kg. motor in onberispe lijke staat. Te bevragen bij O. J. v. Zutphen, Nieuwe Kerksplein 14, Haarlem, tel. no. 14689. Gevi-aagd voor direct 2 flinke Jongens leeft. 15-17 j. liefst v. buiten. Provimi Eier- centrale, N.we Gracht, 21, Haarlem. Aangeb. omstr. 1 sepl.: Hrl.-Z. 3 k.. badk. en keuk., c.v. f 160 p. mnd. Brieven no. 2721. Topeindjes v.a. 0.50 Voorntuigjes v.a. 0.40 2 delige hengels 0.75 Werphengels v.a. 4.85 Wex-pmolen v.a. 4.75 Schepnetten v.a. 2.45 Jap. hengels 4x1.30 3.85 v. BEEKUM RIJKSSTRAATWEG Tel. 24233 47 SIMPLEX - BURCO - BALACO v.a. ƒ2.50 p. week ETEB, MIELE, EDY en FAM Waarom nog huren als het uw eigendom wordt voor ƒ2.per week HOLLAND ELECTRO en RUTON 1.60 per week ƒ1.per week Alles zonder vooruitbetaling of banktussenkomst Alléén bij: KROCHT G—8, t.o. HEMA - TELEFOON 10353 WIJ HEBBEN GEEN COLPORTEURS I IIÜGE PRIJZEN ƒ5000 18496 ƒ2000 1962 1500 55X4 7416 1000 1344 4662 16541 21520 ƒ400 1308 1607 8176 8729 8858 10746 11296 X2122 16456 17967 17971 18074 20481 ƒ200 1520 1585 1768 2898 3513 3972 5684 6119 6638 6863 8017 8965 9060 11090 11150 11800 12471 15153 15255 15873 16370 16469 17162 17871 17986 18334 1S420 1S563 18643 19052 19737 21677 21906 1012 953 2118 849 3112 4042 837 5003 777 6088 7245 8046 5S1 9128 10. .8 704 11005 411 026 129 156 431 461 570 PRIJZEN V 791 815 892 186 308 891 908 256 280 092 103 863 866 004 114 90S 949 116 183 297 411 069 120 706 836 191 214 219 241 397 447 947 312 383 201 313 S69 977 152 291 189 366 621 674 215 330 891 966 282 500 322 339 514 603 632 75S 842 750 765 591 601 919 932 9S7 714 724 739 485 522 591 724 756 403 408 702 748 342 404 660 801 425 430 418 685 823 457 508 540 827 450 476 524 107 113 115 123 139 158 220 255 290 527 544 S3" 842 S57 868 AN ƒ80.—: 12043 177 757 794 13116 160 557 704 14438 500 15014 228 837 849 16163 177 731 741 17107 127 704 710 18123 201 925 950 19026 043 782 901 20123 141 560 627 21064 391 NIETEN 197 213 278 361 882 320 322 378 385 781 806 S07 922 620 674 848 920 304 338 342 359 885 16OÜ0 224 263 406 514 797 178 227 257 280 829 9S0 622 724 828 835 237 434 444 639 921 233 253 296 368 749 401 537 554 663 545 593 659 713 512 535 442 456 983 985 395 483 517 518 379 409 840 877 650 679 384 393 752 761 531 671 600 709 457 476 898 907 709 771 458 507 834 998 1013 426 718 937 2007 296 382 574 886 3106 479 767 4051 362 639 S93 5010 202 472 809 6008 250 651 834 7012 225 467 668 822 8016 220 507 801 9011 352 637 833 10006 218 504 713 11009 235 015 025 430 473 728 786 956 972 008 104 315 328 388 398 575 616 930 954 111 114 490 494 772 811 053 083 363 402 657 676 932 '978 035 085 237 253 476 511 877 902 009 053 315 378 667 705 860 88S 019 021 229 236 483 532 718 737 839 892 038 068 225 238 525 549 829 892 117 141 386 452 640 646 913 973 019 021 260 282 550 613 724 738 027 133 237 289 497 519 067 214 220 516 575 614 862 870 904 986 115 188 200 330 337 360 415 495 504 666 70S 729 955 956 958 137 142 207 531 597 624 S20 850 903 165 166 178 413 458 468 710 770 773 984 5000 09S 106 107 272 285 297 557 679 695 913 059 078 146 391 457 492 715 734 742 910 913 916 073 112 130 238 242 254 535 565 602 744 756 779 903 93X 942 148 159 161 271 350 391 595 635 670 S94 937 972 142 217 266 496 532 533 650 682 704 978 997 041 044 091 390 394 398 641 643 645 754 S13 836 141 168 169 292 298 304 610 653 674 273 300 325 392 652 656 674 679 906 926 92S 929 242 262 362 367 531 537 831 851 968 993 241 260 654 674 912 948 200 222 477 555 780 S09 283 2S6 372 376 558 561 855 S59 995 362 368 684 762 970 273 277 563 624 S34 S79 J23 150 162 187 321 328 357 363 721 743 765 807 168 205 554 588 766 801 930 937 139 170 267 361 610 614 795 803 947 963 164 180 445 464 674 736 224 249 617 636 825 S27 944 963 204 224 418 <120 616 661 816 817 183 187 475 497 747 797 301 322 327 328 553 580 597 607 723 749 773 792 099 103 144 189 404 405 436 451 647 697 699 708 S52 895 925 970 196 213 216 223 370 384 386 390 694 700 717 730 776 12048 292 706 920 18030 307 598 829 1407S 293 528 801 969 15015 179 450 645 920 1G044 206 468 757 940 170S0 402 668 838 18060 778 19015 229 530 849 20002 306 786 965 21023 314 634 831 7S6 061 302 711 975 062 308 603 S39 086 337 580 802 997 028 182 500 661 943 056 231 519 953 122 439 675 894 136 417 812 039 260 554 858 036 316 790 S07 830 888 892 936 973 980 985 063 061 129 149 200 212 251 255 342 355 391 439 457 557 569 695 721 752 756 780 795 813 842 916 097 101 321 325 635 639 842 891 096 107 339 341 590 621 S57 S8S 15000 051 055 222 303 508 537 672 745 963 987 062 075 235 253 521 534 772 773 963 154 159 440 465 677 688 921 927 164 181 481 586 814 922 04 X 045 267 275 564 576 862 864 042 0S3 340 351 792 817 124 126 381 408 674 712 930 955 140 208 351 410 647 680 890 909 110 131 340 374 543 552 7S2 785 079 121 294 352 547 552 780 783 214 300 501 514 694 695 961 966 184 187 644 675 938 983 046 069 329 389 618 620 933 962 095 105 379 422 841 854 184 226 246 292 438 525 562 590 748 76S 774 808 220 237 252 258 441 447 510 521 689 704 754 771 922 956 957 96S 145 159 161 177 411 431 439 441 567 571 611 627 796 819 829 907 125 129 154 162 386 399 418 422 623 6S4 715 742 823 917 932 934 323 333 368 381 515 539 559 613 751 773 822 834 96S 226 336 352 358 676 697 717 726 153 176 202 203 395 502 504 525 668 669 703 841 969 993 117 194 211 218 519 622 635 718 859 871 921 938 032 040 043 088 089 091 176 215 221 339 371 397 409 465 528 544 557 591 668 695 704 738 746 770 787 806 823 920 937 843 944 951 966 971 996

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3