FRANSE DAMAST Archie Moore bleef wereldkampioen door overwinning op Pompey O Haarlems honkbalteam versloeg Amsterdammers met 12-10 Avonturen met het vliegende tapijt Tante Aggie houdt vol RENAULTFRéGATE GARAGE DEN HOUT Vijf home-runs bij stedenwedstr i j d outloos nu pittig 4 De Ronde van Italië Poblet behaalde m Sondrio zijn vierde étappe-zege De waterpolocornpetitie DWR versloeg DAW in Alkmaar: 3-2 Nederland uitgenodigd voor Trofeo Italia Vanavond begint de Avondvierdaagse Dertien geselecteerden voor Testmatch Om het kampioenschap van amateurvoetbal FEUILLETON door Doris Miles Disney P. A. de Haan overleden Anton Himiiik' WOENSDAG 6 JUNI 1956 De wereldkampioen halfzwaargewieht, Archie Moore heeft zijn titel behouden door een gevecht over 15 ronden tegen zijn uitdager Yolande Pompey (Trinidad) te winnen door interventie van de scheids rechter in de tiende ronde. De 21-jarige Londenaar Feter Waterman heeft de wel- tergewichttitel van Groot-Brittannië ver overd. De titelhouder Wally Thom gaf de strijd op in de vijfde ronde. Het gevecht was op 15 ronden bepaald. Yolande Pompey heeft de wereldkam pioen goed partij gegeven, maar tenslotte moest hij in de meer geroutineerde Archie Moore toch de sterkere erkennen. Bij het begin van de tiende ronde stonden beide boksers nog gelijk in punten. Pompey was de ronde daarvoor echter aan zijn linker wenkbrauw gewond, zodat zijn bebloede gezicht er niet erg hoopvol meer uitzag. De titelverdediger scheen de overwinning te ruiken. In het begin van de tiende ronde velde hij zijn tegenstander met een linkse en vlak daarna trof een rechtse hoek Pompey nog tegen de kin toen deze reeds viel. De man uit Trinidad hield zich op een knie tot de scheidsrechter tot 8 telde, kwam toen onvast weer op de been. maar dit had alleen tot resultaat dat hij onmiddellijk weer naar het canvas werd gezonden, dit maal voor 9 tellen. Als een dronken man kwam hij weer op. Een felle aanval van Moore met een nieu- ADVERTENTIE SMAAKVOLLE OVERGORDI3NSTOF 120 cm br., p. mtr. f7,25 KRUISSTRAAT 11 HAARLEM TELEFOON 11491 De zestiende étappe van de Ronde van Italië, van Lecco naar Sondrio over een af stand van 98 km, is gewonnen door de Span jaard Poblet, die in de eindsprint Boni (It.), en Maule (It.) versloeg. De tijd voor deze drie renners bedroeg 2 uur 21 min. 56 sec., hetgeen een gemiddelde snelheid van 41,427 km per uur betekent. Het was de vierde étappezege van Poblet. Het klassement luidt verder: 4. Padovan op 4 min. 2 sec. 5. Monti z.t. 6. De Santi z.t. 7. Nencini z.t. 8. Magni z.t. 10. Couvreur (België) z.t. 11. Gaggero z.t. 12. Emboni z.t. 13. Bartolozzi. 14. Clerici (Zwitserland) 15. Ranucci. 16. Nolten. 17. De Filippis. 18. For- nara. 10. Schaer (Zwitserland. 20. Stolker 28. Wagtmans, allen dezelfde tijd als Pado van 2 uur 25 min. 58 sec. De plaatsingen van de overige Neder landers zijn: 42. De Groot 2 uur 32 min. 13 sec. 81. Schoenmaker 2 uur 34 min. 33 sec. 82. Van de Brekel 2 uur 34 min. 33 sec. Na de sluiting van de controle kwamen öe volgende renners te Sondrio aan. zodat zij uit de strijd worden genomen: Zuconelli, Serena, Massocco, Redolfi en Bober (Frank rijk). Het algemeen klassement na de 16e étappe luidt: 1. Fornara 79 uur 2 min. 42 sec. 2. Maule op 9 sec. 3. Fallerini op 1 min. 32 sec. 4. Bahamontes (Spanje) op 1 min. 55 sec. 5. Moser op 2 min. 7 sec. 6. De Filippis op 2 min. 43 sec. 7. Astrua op 2 min. 56 sec. 8. Brankart (België) op 3 min. 9 sec. 9. Wagt mans op 3 min. 36 sec. 10. Buratti op 3 min. 38 sec. 11. Couvreur (België) op 3 min 54 sec. 12. Schaer (Zwitserland) op 4 min. 31 sec. 13. Boni op 5 min. 23 sec. 14. Nencini op 5 min. 46 sec. 15. Ranucci op 6 min. 52 sec. 16. Magni op 7 min. 17 sec. 17. Graf (Zwitser land) op 7 min. 39 sec. 18. Fantini op 8 min. 6 sec. 19. Agostino Coletto op 8 min. 7 sec. 20. Monti op 8 min. 20 sec. 24. Nolten op 10 min. 32 sec. 50. De Groot 80 uur 1 min. 54 sec. 59. Stolker 80.08.35. 66. Van de Brekel 80.22.14. 70. Schoenmaker 80.27.55. Even ten noorden van Lecco moest de be trekkelijk makkelijke Balisio-heuvel be klommen worden, die 723 meter boven zee niveau ligt, gevolgd door een afdaling over een afstand van 28 km naar Bellano aan de oostzijde van het Como-meer. Van Bellano naar Sondrio volgde een vlak stuk van 56 kilometer. Het hoogtepunt van de étappe was de ont snapping van drie man Poblet, Boni en Maule die aan de finish een voorsprong van 4 min. 2 sec. op het peloton hadden op gebouwd. waardoor Fornara bijna zijn rose trui kwijtraakte. we serie linksen en rechtsen tegen het gezicht lieten hem niet lang staande. Moe dig probeerde Pompey, wiens gezicht in middels helemaal bebloed was bij 8 weer op te komen. Scheidsrechter Jack Hart echter, die zag dat hij niet meer in staat was zich behoorlijk te verdedigen, stopte het gevecht en hield de vuist van Moore in de lucht ten teken van de overwinning. In de voorgaande ronden had het ge vecht weinig interessants getoond, de 12.000 toeschouwers in de Harringay-arena staken hun teleurstelling en misnoegen niet onder stoelen of banken, toen de titel verdediger in de eerste twee ronden een uiterst passieve houding aannam en zich bepaalde tot het observeren van zijn tegen stander. De scheidsrechter moest hem zelfs een waarschuwing geven om wat actiever op te treden. In de derde ronde gaf Moore toe aan de wensen van het publiek en zelfs leek het of hij een snel slot van de strijd wilde for ceren toen Pompey verscheidene malen in de touwen gedrukt werd en enige series harde slagen van beide vuisten tegen het gezicht moest incasseren. In de daaropvolgende ronde bokste Moore echter weer nonchalant en Pompey kreeg de kans enkele stoten te plaatsen tegen het gezicht en lichaam van de kam pioen. Zijn slagen misten echter de kracht om de Amerikaan werkelijk in moeilijk heden te brengen. Ook de beide volgende ronden verliepen eentonig. Pas de 9de ronde bracht enige hoogtepunten. Moore toonde zich weer de oude tijger en be werkte het gezicht van zijn tegenstander met beide vuisten. Nog hield deze stand, maar de tiende ronde betekende het einde. De 40-jarige kampioen duldde geen tegen stand meer. Driemaal sloeg hij zijn ruim 13 jaar jongere uitdager tegen de grond, zodat tenslotte de scheidsrechter ingreep. Dit was pas de derde maal dat Pompey een gevecht verloor in zijn laatste 35 ont moetingen. Moore, die 3/1 als favoriet ge noteerd stond, verdedigde zijn titel voor de vijfde maal. Insiders verwachten dat dit zijn laatste titelgevecht geweest is, daar hij moeite heeft binnen de gewichtsgrens te blijven. Moore woog bij de officiële weging 79,15 kg en Pompey 77,69 kg. In Stoop's bad kreeg Haarlem dinsdag avond voor de tweede klasse dames ADZ op bezoek. In de eerste helft kwam Haar lem met twee-nul voor, maar tenslotte werden de punten gedeeld. Haarlem scoorde spoedig door Elly Hölsken. De Haarlem-verdediging bleef voor ADZ ge sloten. Nanny Franke bracht de ruststand op twee-nul. Na de hervatting werd ADZ produktiever voor het doel. Met een om- haalbal verkleinde de Amsterdamse mid- voor mej. Bruinsma de achterstand. Wat te fel verdedigen door Gerda Brands lever de ADZ een strafworp op, die gemist werd. Maar kort daarna schoot wederom mej. Bruinsma raak. Goed combinerend zette Haarlem de strijd voor het winnende doel punt in en het gelukte Elly Schreuder te scoren. ADZ gaf zich echter niet gewonnen en nog voor het eindsignaal klonk bracht mej. Solsma met een ver schot de eind stand op drie-drie. D.A.W.D.W.R. Voor de tweede klasse heren bond DWR in Alkmaar de strijd aan tegen DAW. De wedstrijd had een spannend verloop. Al direct na de aanvang werd de DWR-ver- dediging zwaar op de proef gesteld. Tot tweemaal toe verschalkte Slikker de DWR- verdediging. Toen probeerde Wisker het met een ver schot. En met succes. Met de stand twee-één werd aan de tweede helft begonnen. Toen was DWR overwegend in de aanval. Met een drukbal maakte Kol- lerie gelijk. DAW zette alles op alles om de leiding te hernemen. De DWR-keeper, die goed in vorm was, was voor hen niet meer te passeren. Het succes kwam aan de andere kant, waar Kollerie het winnen de doelpunt voor DWR scoorde. Eindstand twee-drie. De overige uitslagen waren: dames: re serve tweede klasse: VZV 2Haarlem 2 0-5. Heren, reserve eerste klasse: HVGB 2 Haarlem 2 8-1. Reserve derde klasse: Haarlem 4—VZV 2 1-0. Naar wij vernemen zullen Hongarije, Joegoslavië, Italië, Nederland, Rusland en Roemenië worden uitgenodigd voor het tweejaarlijks toernooi om de Trofeo Italia, dat van 13 tot 18 augustus 1957 in Zagreb (Joegoslavië) wordt gehouden. Als reser ves zijn aangewezen Duitsland en Enge land. Evenals in Nijmegen wordt in Zagreb een enkelvoudige competitie gespeeld, met andere woorden elk land speelt vijf wedstrijden. Het ligt in de bedoeling in de middaguren een ontmoeting te spelen en in de avonduren telkens twee. Elk deelne mend land zal een scheidsrechter mogen aanwijzen voor dit toernooi. Vanavond begint de dertiende Avondvier daagse. De wandelaars uit Haarlem en om geving starten bij gebouw Domi aan het Zandvoorterpad in Overveen. De jeugdige wandelaars tussen vijf en zes uur, de oude ren tussen zes en zeven uur. De jeugd loopt tien kilometer. Het par cours is als volgt: Zandvoorterpad, l.a. Korte Zijlweg, l.a. Elswoulslaan, r.a. Zijweg, Bentveldsweg, bij Jachthuis r.a. Bentveldsweg, voor tramlijn l.a. Langebaan, l.a. Slingerlaan, r.a. Zwarte- weg, l.a. Bentveldsduinweg, schuinlinks Schulpweg, (bij vijfsprong met lichtmast in het midden met vijf borden) Oosterduinweg, r.a. Duinroosplantsoen, l.a. Duindoornlaan, r.a. Bremlaan. l.a. Lorentzkade, r.a. brug over, l.a. Lorentzkade. r.a. Piet Heinstraat (bij Gem. Bad- en zweminrichting! l.a. Hout vaart, Koppestokstraat, l.a. Houtman kade, r.a. brug over Hyacinthenlaan, l.a. Zijlweg, l.a. Zandvoorterpad. Het parcours (15 km) van Domi af voor de ouderen is: Zandvoorterpad, l.a. Korte Zijlweg, r.a. Duinlustweg. r.a. door Brouwerskolkpad over voetpaden, beneden langs Kolkje tot aan Prins Bernhardbrug, weg oversteken, voet pad langs Koepeltje en meest rechtse voet pad, langs zandbakken (dus boven over) ver volgens voetpad parallel met Brouwerskolk- weg, r.a. Duinlustweg, r.a. Bentveldsweg, bij Jachthuis r.a. Bentveldsweg. l.a. Zandvoor- terweg, r.a. v. Vollenhovelaan, l.a. Boeken- rodeweg. Zandvoorterweg oversteken. Oos terduinweg, r.a. Duinroosplantsoen, l.a. Duin doornlaan, r.a. Bremlaan, l.a. Lorentzkade, r.a. brug over l.a. Lorentzkade, r.a. de Ruij- terweg, l.a. Houtvaart, Koppestokstraat, l.a. Houtmankade. r.a. brug over Hyacinthen laan, l.a. Zijlweg, l.a. Zandvoorterpad. De keuzecommissie heeft dertien spelers geselecteerd voor de eerste testmatch van Engeland tegen Australië, die donderdag in Nottingham begint. De dertien spelers zijn: May (Surrey). aanvoerder, Appleyard (Yorkshire), Bailey (Essex), Cowdrey en Evans (Kent), Graveney (Gloucestershire), Laker en Lock (Surrey), Moss (Middlesex), Richardson (Worcestershire), Statham (Lan cashire), Wardle en Watson (Yorkshire). De enige nieuweling in dit gezelschap is Peter Richardson, een 24-jarige lefthander die enige weken geleden de eerste century scoorde tegen de Australiërs. Hij zal een van de twee openingsbatsman zijn. De gemiddelden van de geselecteerden zijn: BATTEN Ins. N.o. R. H.s. A.v. Graveney 15 0 795 152 53.00 Cowdrey 14 2 606 204* 50.50 Bailey 10 2 375 111* 46.87 Richardson 15 2 581 130* 44.69 Watson 13 2 490 149 44.54 Evans 11 1 373 93 37.30 May 19 1 519 75 28.72 Statham 7 2 90 33* 18.00 Lock 15 3 180 43 15.00 Laker 14 2 151 43* 12.58 Wardie 13 2 87 17 7.90 Appleyard 11 2 56 28 6.11 Moss 7 5 12 7 6.00 BOWLING O. M. R. W. Av. Wardie 345.1 136 644 55 11.70 Look 370.1 127 786 42 15.14 Statham 192.2 68 334 22 15.18 Appleyard 308 105 624 31 20.12 Moss 252 58 604 30 20.13 Bailey 204.1 44 595 23 25.86 Graveney 34 13 107 4 26.75 ADVERTENTIE v.a. 7500.1 Jaar garantie op onderdelen en arbeidsloon. WAGENWEG 164—168 HAARLEM ADVERTENTIE De honkbal stedenontmoeting Haarlem tegen Amsterdam beeft de talrijke toe schouwers gisteravond op het terrein van de H.F.C. „Haarlem" de sensatie van niet minder dan vijf homeruns gebracht. Het slot van deze aantrekkelijke, doch zeker technisch niet grootse stedenontmoeting, bracht het Haarlemse negental alsnog een verdiende 1210 overwinning. Beide ne gentallen waren grotendeels samengesteld uit geselecteerde spelers voor het Neder landse negental, doch behalve het dikwijls uitstekende slagwerk aan beide kanten, was er van duidelijke vorderingen niet veel merkbaar. Er werden vele veldfouten ge maakt door de Haarlemse en Amsterdamse vertegenwoordigers en slechts enkele spe lers konden in deze oefenwedstrijd voor de trip naar Rome geheel voldoen. In de Haarlemse gelederen waren Schuitemaker (E.H.S.) en Hoogenbos (H.II.C.) op dreef- aan slag was Klooster (Schoten) goed, doch kreeg als veklspeler, behalve een uitste kende vang, niet veel te doen. Uitermate, zwak waren in deze ontmoeting zonder twijfel Spanjer (Kcnnemerland) en Jacobs (E.H.S.) en vooral eerstgenoemde stond in het verre veld enkele keren op de voor hem vreemde plaats raar te schutteren. Bij Amsterdam was vooral achlervanger Nijhuis (WGA) uitstekend, terwijl wij in deze ontmoeting aan Brands (WGA) de voorkeur gaven boven de nationale pitcher Hannie Urbanus. Vermelding verdient ze ker de fraaie tweehonkslag van Lukkien (Schoten), die zorgde dat de grote achter stand weer vrijwel geheel werd wegge werkt. De leiding van deze ontmoeting was ook nu weer bij hoofdscheidsrechter He- tem, bijgestaan door zijn secondanten van Tuyl, Schuvenaar en De Ruiter, in goede handen, en vooral de uniforme kleding van deze heren was een goede propaganda voor de honkbalsport. Het heeft er vrijwel gedurende de gehele wedstrijd naar uitgezien dat Haarlem geen kans zou krijgen voor de verleden jaar ge leden nederlaag revanche te nemen, want reeds in de eerste innings nam&i de bezoe kers een drie-nul voorsprong toen Meyer (OVVO) door een fout op de honken kon komen en door een homerun van Herre Kok (Ajax) eveneens kon scoren, welk voorbeeld door Van Lieshout (TIW) werd gevolgd, toen een honkslag van Broersma (WGA) ook hem over de thuisplaat bi-acht. Nog hadden de Amsterdammers niet al hun kruit verspeeld, want in de tweede innings werd het zelfs nog 04 toen Boers (WGA) door een fraaie honk slag wederom Meyer (OVVO) over de thuisplaat bracht. Eindelijk kwam ook voor de Haarlemmers in de derde innings het succes, toen Kloos ter (Schoten) met driehonken bezet Abdoel en Mohab keken verbaasd toe, toen de vreemde koopman het kleedje uit rolde en op de grond legde. Een kleedjewat m.oesten zij daarmee „Luister goed", zei de koopman. „Dit is geen gewoon kleedje, maareen lover- kleedje; een vliegend tapijt. Kom, ga jij er maar eens op zitten, en doe, wat ik je zeg". Abdoel ging op het kleedje zitten36-37 Smidt (HHC) en Jacobs (EIIS) deed sco ren (24). In de vierde innings nam Haarlem zelfs de leiding toen eerst Spanjer (Kennemerland) op een verre tik van Smidt kon thuiskomen na goed honklopen (34), waarna een homerun van de HHC'er Jole ook zijn ploeggenoot Lukkien (Schoten) thuisbracht, waardoor de Haar lemmers een kleine 54 voorsprong kon den nemen. De vreugde bleek echter van korte duur want in de vijfde innings gaf Ruud Kok (WGA) het goede voorbeeld en bracht de stand door zijn homerun weer in evenwicht (55). Hiermede waren de Amsterdammers ech ter nog geenszins tevreden en in deze in nings slaagden de bezoekers er dan ook in een veilige 95 voorsprong te nemen. De inmiddels als werper ingezette Han nie Urbanus slaagde er in tot de zevende innings de Haarlemse slagploeg steeds weer aan de kant te krijgen, terwijl Am sterdam zelfs in de zevende innings nog kans kreeg de score op te voeren tot 105 toen Spanjer verzuimde de geslagen bal tijdig te spelen. Toch kwam in de gelijk makende innings het grote succes voor Haarlem, waarin Lukkien zonder twijfel zo'n groot aandeel had. Nadat Jole door vier wijd op de honken was gekomen, gaf Hoogenbos de eerste honkslag in deze ontmoeting tegen Urbanus (OVVO), waarna Heemskerk (EI-IS) even eens door vier wijd op de honken kwam. Toen een misverstand tussen Urbanus en Nijhuis na een korte tik ook Geurts (Scho ten) op de honken bracht, kreeg Jole gele genheid de achterstand te verkleinen (610). De tweehonkslag van Lukkien be tekende drie Haarlemse spelers over de thuisplaat (910), waarna fouten in de Amsterdamse ploeg uiteindelijk de gelijk makende run betekenden. Met Lukkien op de honken probeerde Urbanus dezer speler uit te maken op het tweede honk. doch zijn clubgenoot Rozen- daal (OVVO) was afwezig, waardoor Luk kien zelfs het derde bonk kon bereiken. Ofschoon slagman Schuitemaker reeds tweeslag had gekregen van Urbanus, pro beerde hij met een aangooi naar het derde honk wederom Lukkien uit te maken, doch zijn minder goede aangooi werd door Van Lieshout (TIW) gemist, waardoor Haarlem door Lukkien gelijk maakte (1010) en Schuitemaker op drieslag sneuvelde. Hoewel de Amsterdammers hierna we gens de reeds vroeg invallende duisternis wilden stoppen, werd besloten toch nog een innings te spelen. Schuitemaker slaagde er in de laatste Amsterdamse slagbeurt in Boers en Herre Kok met drieslag aan de kant te krijgen, waarna een vangbal van Jole de bezoekers de hoop op een over winning ontnam. De Haarlemmers waren in hun laatste slagbeurt zonder twijfel ge- lukkiger, want Jongeling kon door een fout van Rozendaal op de honken komen, waar na Jole op het eerste honk sneuvelde. Hierna kwam tot slot nog eens een home run van Klooster, die evenals Jongeling kon thuiskomen, toen de Amsterdammers de bal niet meer speelden, aangezien de Haarlemse zege toen reeds een feit was. Technisch wellicht een matige wedstrijd, doch voor de toeschouwers vol spanning met een vuurwerk van slagen. De werpersresultaten waren: Smidt (Haarlem). 1 t.m. 5 inning: 7x3 slag: 2x4 wijd en 8 honkslagen. Schuitemaker (Haarlem) 6 t.m. 8 inning: 6x3 slag; 1x4 wijd en 2 honkslagen. Brands (Amsterdam) 1 t.m. 4 inning: 4x3 slag; 0x4 wijd en 4 honkslagen. Urbanus (Amsterdam) 5 t.m. 8 inning' 7x3 slag; 2x4 wijd en 3 honkslagen. De beste slagprestatie leverde Nijhuis (WGA) met 500, terwijl Klooster (Scho ten) zeker niet veel voor hem onderdeed met zijn fraaie 400. Voor de eerste helft van de competitie om het Nederlands kampioenschap amateurvoet bal zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: 10 juni: HengeloVlissingen; 17 juni: RFC- Hengelo; 24 juni: VlissingenRFC. Na deze drie ontmoetingen zal het rooster voor de tweede helft van deze kampioens competitie worden samengesteld. 39 Als Kate de daarop volgende middag niet Cornelius' zuster op bezoek had ge kregen en derhalve niet aan Aggie had ge vraagd om in de stad even de telefoon rekening te gaan betalen, en als het tele foonbureau niet vlakbij het hoofdbureau van politie had gelegen, dan zou Aggie nooit op het idee zijn gekomen om Zimmer man een bezoekje te brengen. Hoe boos ze ook op hem was, als er niet deze toeval lige samenloop van omstandigheden was geweest, zou ze daar nooit toe gekomen zijn. Maar zoals het nu was, drong opeens nadat ze de rekening had betaald het besef tot haar door, dat ze vlak in de buurt van Zimmerman's bureau was. Ze had de tijd aan zich, aangezien ze helemaal geen haast had om naar huis terug te gaan, waar Cornelius' zuster haar eindeloze en ver velende verhalen zou vertellen Aggie bekeek het politiebureau vol ont zag en piekerde over Zimmerman. En opeens voelde ze een onweerstaanbare drang in zich om bij hem binnen te stappen en hem de waarheid te zeggen. Waarom eigenlijk niet? vroeg ze zich af. Als ze elkaar over en weer eens openhartig zeiden wat ze van elkaar dachten, misschien zouden ze dan veel prettiger tegenover el kaar komen te staan. Tenslotte hadden ze elkaar slechts één keer ontmoet, vlak na de dood van meneer Lovejoy en toen was ze te zeer geschokt geweest, om haar ge dachten behoorlijk onder woorden te kun nen brengen. Sindsdien had de hoofdre chercheur eigenlijk alleen zijdelings over haar gehoord. Als ze nu eens rustig en openhartig met elkaar spraken, dan zou er geen misverstand tussen hen meer moge lijk zijn. Misschien zou ze hem, als hij haar vriendelijk behandelde, zelfs wel vertellen over de speciale manier van lopen van de moordenaar! Dat trekkende been, of wat het dan mocht zijn, was tenslotte een be langrijke aanwijzing! Had Callaham zijn chef wel op de hoogte gesteld van deze tip van haar? Aggie naderde het hoofd bureau van politie. Het was een kille voor jaarsmiddag en ze huiverde. Haar hart bonsde, toen ze de trap, die naar de entree van het gebouw leidde, opliep. Wat ver beeldde zij Aggie Scanion zich wel om zich met politiezaken te bemoeien! Ze had geen enkele ervaring en behalve het geen ze uit detectiveverhalen had opge stoken, wist ze niets van criminaliteit. Voordat ze hel besefte was ze echter door de draaideur heen en stond voor de balie, waar een politieagent haaf te woord stond. „Mevrouw?" Hij keek haar vragend aan. „Is meneer Zimmerman aanwezig?" Aggie zenuwachtig, terwijl ze haar handen om de rand van de bali klemde. De politieman keek haar verwonderd aan. Hij zag voor zich een keurig gekleed oud dametje met grijzend haar. „Hij heeft het erg druk", antwoordde hij. „Kan ik u misschien van dienst zijn?" Ze schudde haar hoofd. „Nee, ik moet met meneer Zimmerman spreken. Het is een persoonlijke aangelegenheid tussen hem en mij. Wilt u zeggen, dat juffrouw Scanion hem graag even zou willen spre ken?" Even later hoorde Aggie hem door de telefoon zeggen: „Er is hier een zekere juffrouw Scanion, die u wil spreken, sir. Nee, ze noemde de reden niet. Het was per soonlijk, zei ze. Ja,sir!" Hij wendde zich weer tot Aggie. „Meneer Zimmerman zal u ontvangen, mevrouw." Hij begeleidde haar naar Zimmerman's kamer. „Hier is een dame voor u, sir", kon digde hij aan. Agie schreed door de ge opende deur en even later was ze alleen met de hoofdrechercheur. Zimmerman stond op achter zijn bureau. „Dag, juffrouw Scanion! Dat is een ver rassing! Wilt u plaats nemen?" Er was een sarcastische klank in zijn stem, die weinig goeds beloofde. Aggie voelde, dat er van haar plan om prettig openhartig met hem te praten, niet veel zou komen. Ze kreeg een kleur en ging stijfjes op dé rand van de aangeboden stoel zitten. Zimmerman zeeg weer neer achter zijn bureau en keek haar aan. De uitdrukking van zijn gezicht was nietszeg gend. Aggie keek vol ontzag in zijn richting. „Wat kan ik voor u doen, juffrouw Scan- Ion?" Hij stelde deze vraag op een derge lijke toon, dat het een bespotting werd en de blos op Aggie's wangen werd dieper. „Het leek me goed, dat wij eens samen praatten", zei Aggie met bevende stem. Ze slikte en voegde er aan toe: „Over die moord in mijn huis...." „O juist. Het was dus moord volgens u?" „Ja", antwoordde ze op effen toon. „Die arme meneer Lovejoy de Heer zegene zijn nagedachtenis werd eerst bedweld en daarna vermoord." „Wel, juffrouw Scanion, we zijn het er nu tenminste over eens, dat hij Lovejoy heette, en niet Lavender, nietwaar?" Aggie keek voor zich en kneep haar han den in elkaar. „Ik heb me wat dat betreft vergist", zei ze zacht. „We vergissen ons allemaal wel eens, meneer Zimmerman! Het gaat niet aan, dat u mij dit voor de voeten werpt, terwijl ik er alleen maar goede bedoelingen mee had." „Het kwam evenmin te pas, dat u al die drukte maakte om niets!" wierp Zimmer man tegen. Helemaal voor niets was het niet", zei Aggie,en haar stem had een kordatere klank. „Tenslotte is na de opgraving aan het licht gekomen, dat hij bedwemld werd. Zimmerman zweeg en staarde haar aan met een onbestemde uitdrukking op zijn gezicht. Als Dennis aanwezig was geweest, had hij haar kunnen waarschuwen, dat alles er op wees, dat het geduld van zijn chef bijna op was. Maar Dennis was er niet en Aggie hield voet bij stuk. Ze ging nog wat rechterop zitten en wachtte op een antwoord. „Juffrouw Scanion", zei Zimmerman ten slotte langzaam, en zijn stem klonk even sarcastisch als voorheen, „u komt me nu zeker vertellen, wie de moordenaar is, niet waar?" „U weet, dat ik dat niet kanMaar ik kan u wel iets vertellen over die voet stappen. „Voetstappen!" onderbrak Zimmerman haar. „Allemensen, ik wordt misselijk van dat verhaal! Het was Lovejoy, die in zijn kamer rondliep. „Nee, het waren de voetstappen van de moordenaar! Er was iets merkwaardigs aan. De man was mank, hij trok met zijn been Aggie hield abrupt op, toen ze de hoofd rechercheur van achter zijn bureau op zich toe zag komenGeheel van haar stuk gebracht, voegde ze er zacht aan toe: „Hij liep net zo als u! Hij was mank Er vlamde iets in Zimmerman's ogen en even leek het er op, alsof hij Aggie te lijf wilde gaan. Maar het volgende ogenblik nam hij al weer beheerst achter zijn bureau Maandagavond kwart voor zes is in het ziekenhuis in Zeist, waar hij sinds enige weken werd verpleegd, op 75-jarige leef tijd overleden de heer P. A. de Haan. „Pa de Haan", zoals hij steeds werd genoemd, was jarenlang een vooraanstaand figuur in de K.N.V.B. en o.m. ook voorzitter van „De Zwaluwen". De heer De Haan, die ridder in de orde van Oranje Nassau was, was van 10 april 1901 tot 26 juni 1910 bestuurslid van de K.N.V.B. Van 1 juli 1905 tot 30 augustus van dat jaar bekleedde hij de post van waarnemend secretaris van de K.N.V.B. en op 14 juli 1912 werd hij tot erelid benoemd, Hij vestigde zich reeds vóór de oorlog in Leeuwarden, waar hij vanaf 1893 lid was van de club Frisia en van welke vereniging hij ere-voorzitter is geweest, evenals van „De Zwaluwen", waarvan hij in de periode 1909 tot 1949 bestuurslid was. In Doorn, waar hij veel voor de plaatselijke voetbal vereniging D.E.V. deed, werd hij bescherm heer. Ook als scheidsrechter van 1899 tot 1908 en consul voor Leeuwarden van 1897 tot 1901 heeft de overledene zijn diensten aan het Nederlandse voetbal gewijd. Bovendien was de heer De Haan bestuurslid van de afdeling Leeuwarden van de Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Als lid van de V.V.D. was hij ook een aantal jaren wethouder van de gemeente Doorn. De crematie zal vrijdag 8 juni na aan komst van de trein 13.02 te Westerveld plaats vinden. ADVERTENTIE volgens doktersvoorschrift vleeswaren en hlikconserven voor zoutloos dieet rookvlees - gekookte tong pro» cureur - bacon zonder zwoerd ham - snijworst - boterhamworst - gekookt mager spek leverpas tei - soepballetjes - gebraden gehakt - knakworst hamworst... die mag u ondanks uw zoutloos dieet gerust eten. Daventria vleeswaren en blikcon- serven voor zoutloos dieet zijn door een speciale vinding (Ned. octrooi 74530) natriumvrij bereid, zonder keukenzout, hartig van smaak en normaal houdbaar. Verkrijgbaar in elke goede zaak voor fijne vleeswaren De pittige oplossing van uw zoutloos dieet! Let op het label met loodje I Oat Is uw garantie. plaats. Zijn gezicht was een masker. Eén ogenblik slechts had hij zich verraden Op dezelfde spottende toon merkte hij op: „Zo dus de moordenaar zou mank zijn, net als ik? Wat wilt u daarmee zeggen, juffrouw Scanion?" Aggie keek hem doodsbenauwd aan en bad in zichzelf: „Lieve lieer, laat me hier levend vandaan komen! Hij is een schurk. Bescherm me Zimmerman vervolgde: „Hij loopt dus mank en heeft zware donkere wenkbrau wen, nietwaar? O nee, dit laatste had alleen maar te maken met uw Lovejoy-Lavender- theorie. Wat zijn er verder nog voor ge gevens?" „O lieve Heer", zuchtte Aggie „help me! Laat hem niet merken, dat ik hem doorzie." „En juffrouw Scanion?" Aggie slikte zenuwachtig. Ze wist niet, dat ze doodsbleek was geworden en dat er een panische schrik in haar ogen te lezen was. Met de grootste moeite glimlachte ze, om hem vooral duidelijk te maken, dat ze natuurlijk nooit zijn manke manier van lopen in verband met de moordenaar zou brengen. Haar stem konk echter gejaagd en ijl, toen ze tenslotte uitbracht: „Ik weet er verder natuurlijk niets van, me neer Zimmerman. Ik verknoei uw kost bare tijd. Het was zo maar een idee van me, dat wij eens samen moesten praten.. Maar natuurlijk zult u het wel bij het rechte eind hebben en was meneer Love- joy's dood een ongeluk.Ik zal u er echt niet weer over lastig vallen." (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 6