Plan voor een gezuiverde politieke proefzöne in Algerië Westduitse pers verbolgen op bondskanselier Adenauer Personeelsverloop in bedrijven bereikt ontstellende records Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitlating van Kroesjtsjev onvolledig weergegeven Eerste Britse H-bom proef in het begin van volgend jaar l COLIJN A. 1 Hereniging zit de Westduitsers hoog Australië en Nieuzv-Zeeland verlenen hun medewerking Het woord is aan Minister Sjepilov gaat deze maand naar Cairo Martin Uittenhogaard NA1 flONALE ,Müi Boelganin schreef nieuwe brief aan Eisenhower De inhoud zon gewijd zijn aan ontwapening Sunarjo schrijft boek over de zaak-JungschKiger Tweede vertrouwensvotum voor de regering-Mollet Congres beknibbelt op het hulpplan van Eisenhower Compromis in Bonn over militaire plannen Communistische leider uit Israel naar Moskou Besluit van Bergens raad Weg over vroegere baan van „Bello" Het blijft koel Weerrapport 70e JAARGANG No 281 VRIJDAG 8 JUNI 1956 301e JAARGANG No 126 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. H *1 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- _y"n. 1 1^!^ I Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. redactie. Redactie en Administratie Bijkantoor il '"""P ft i «ral ®ïiH i If gift éfvl ft I Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. g I i I franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. ^^^3 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Parijs) De grote acties, die Franse troepen dezer dagen in Kabylië hebben uitgevoerd en die momenteel worden gevolgd door een nieu we uitgebreide operatie op 80 km ten oos ten van Algiers, hebben een betekenis, die verder reikt dan het militaire plan. Deze operaties, waarbij tienduizenden Franse soldaten zijn ingezet en waarbij reeds hon derden rebellen zijn gesneuveld, kunnen namelijk zeker nog niet worden beschouwd als een beslissende slag tegen de Fellaghas. Maar wel zouden zij een terrein kunnen prepareren voor een locale politieke actie. Alles wijst er op, dat minister Lacoste, na door een spectaculair optreden het Franse prestige te hebben opgehaald, wil proberen een zóne te pacificeren en te zui veren, waarin hij dan vervolgens politieke hervormingen zou kunnen invoeren, vrije verkiezingen zou kunnen laten houden, mogelijk zelfs met de daarbij gekozen ver tegenwoordigers een gesprek openen, waar uit een nieuw statuut voor Algerije zou moeten ontstaan. Het staat nu wel vast, dat Mollet en Lacoste hun aanvankelijke plan om eerst in geheel Algerije de rust te hei- stellen, alvorens tot politieke hervormingen Jn de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum in Haarlem heeft de ministerraad gisteravond aan het Groothertogelijk Paar van Luxemburg een gala-diner aangeboden, waaraan 59 personen aanzaten. Aan de hoofd tafel ziet men, van links naar rechts, mevrouw Kremer, echtgenote van de Luxemburgse ambassadeur in Den Haag, minister-president dr. W. Drees, Groothertogin Charlotte, Koningin Juliana en Prins Felix van Luxemburg. (Voor een verslag van het banket zie men pagina 3 van deze editie). CAIRO (AFP) De nieuwe Russische minister van Buitenlandse Zaken, Dimitri Sjepilov, zal op 18 juni in Cairo de feeste lijkheden bijwonen ter gelegenheid van het vertrek van de laatste Britse militair uit de zone van het Suezkanaal. Men verwacht dat Sjepilov belangrijke besprekingen zal voeren met premier Nasser. Mogelijk zal hij op zijn thuisreis in Damascus bespre kingen voeren met Syrische regeringsauto riteiten. In westelijke diplomatieke kringen acht men Sjepilov verantwoordelijk voor de nieuwe Russische politiek in het Midden- Oosten, met name voor de wapenzendingen uit communistische landen naar de Ara bische staten. ADVERTENTIE VERLOVINGSRINGENSPECIALIST Schoterweg 35 - Tel. 16261 - Haarlem BONN (Reuter) Bondskanselier Adenauer is vandaag, op de dag van zijn vertrek naar de Verenigde Staten, in het middelpunt komen te staan van een storm van verontwaardiging in de Westduitse pers, naar aanleiding van de lezing die hij heeft gegeven van een verklaring van Kroesjtsjev, de secretaris van de Russische communistische partij, over de hereniging van Duitsland. Verscheidene vooraanstaande bladen drukken op de voorpagina de rede van de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pineau, af, waarin deze de lezing die Adenauer gaf, verbeterde. Volgens het socialistisch blad „Neue Rhein Zeitung" had Adenauer verklaard, dat de Franse premier, Mollet, hem had meegedeeld dat Kroesjtsjev de voorkeur gaf aan zeventien miljoen Duitsers binnen de communistische wereld boven een verenigd Duitsland met zeventig miljoen inwoners, zelfs als dit neutraal zou zijn. In feite zou Kroesjtsjev echter verklaard hebben, aldus de „Neue Rhein Zeitung", dat hij de voorkeur gaf aan zeventien miljoen Duitsers aan communistische zijde boven zeventig miljoen Duitsers in een verenigd en geneutraliseerd Duitsland, „als dat tegen de Sovjet-Unie zou zijn". Het blad beschuldigde de bondskanselier er van, dat hij de sfeer voor besprekingen met Moskou over hereniging van Duits land aanzienlijk slechter heeft gemaakt. Volgens het blad is het de hoogste tijd dat de Westduitse ambassadeur in Moskou, Haas, tracht opheldering te krijgen over het Russische standpunt. Onze correspondent in Bonn meldt dat (Van onze correspondent in Londen) Groot-Brittannic zal in de eerste helft van het volgend jaar op grote hoogte boven dc Stille Oceaan de eerste Britse waterstof bom tot ontploffing brengen. Dit heeft premier Anthony Eden gistermiddag in het Lagerhuis aangekondigd. De voornaamste basis voor de R.A.F.-vliegtuigen, die aan de proef deelnemen, zal het Christmas Is land zijn. Niet bepaald een toepasselijke naam, zo merkte iemand in het Lagerhuis op. Eden antwoordde, dat hij zijn geweten niet bezwaard gevoelde. Dank z[\ de bom heerst er immers vrede. De explosie zal geschieden in de nabij heid van een groep onbewoonde eilanden. Eden gaf dc verzekering, dat er voor gezorgd wordt dat personen en eigendom men geen gevaar lopen. De hoogte, waarop de explosie zal geschieden, is zo groot, dat niet gevreesd behoeft te worden voor een hevige radio-actieve neerslag. Anthony Eden De Verenigde Stalen en de Sovjet-Unie hebben reeds proeven met H-bommen ge nomen. Daarom kan Groot-Brittannië niet achter blijven. Reeds vorig jaar had de re gering het plan aangekondigd om H-bom- men te maken. Dit kan echter niet zonder een beperkt aantal proef-explosies. Alle voorzorgen zullen worden getroffen op ^rond van de tot nu toe in Groot-Brittan- ïic en elders opgedane kennis. De Australische en Nieuw-Zeelandse re geringen verlenen hun medewerking. Eden verklaarde dat de Britse regering zich ten volle bewust is van de ongerustheid over ongecontroleerde en onbeperkte atoom explosies. Het blijft de politiek der rege ring met andere landen te beraadslagen over de regeling en beperking van de proef-explosies. Groot-Brittannië zal elke gelegenheid aangrijpen om een dergelijke regeling te verwezenlijken. De Britse re gering heeft geweigerd in te gaan op Rus sische voorstellen om de proeven stop te zetten, zolang Groot-Brittannië niet zelf over een H-bom beschikt. Wedijver De staatslieden kunnen de H-bomdreiging in dit stadium van vrede uit angst blijk baar niet missen. Het is te betreuren, dat het dc Verenigde Staten en Groot-Brittan nië politiek onmogelijk is gebleken een onderlinge samenwerking op het gebied van het kernonderzoek en bom-fabricage tot stand te brengen, hetgeen tot verspil ling van energie, geld en tijd leidt. Ge meenschappelijke Brits-Amerikaanse ex plosies in plaats van concurrerende knal len.zouden extra-vergiftig<ng van de atmos feer overbodig maken. Helaas waant een land zich tegenwoordig pas een grote mogendheid, wanneer het op een stille plek der aarde een huiveringwekkend heksenspel opvoert. Ook om eigen politieke en militaire on afhankelijkheid tegenover de Verenigde Staten te bewaren, hoe denkbeeldig mis schien ook, meent Groot-Brittannië een eigen H-bom te moeten bezitten. Gevaar Een onderzoek van Britse atoomgeleer den heeft aangetoond, dat slechts tussen de tien en twintig percent van de radio activiteit die bij een H-bomexplosie op grote hoogte vrij komt in een jaar tijd de aarde bereikt. Bij een gewone atoom bom-explosie komt de helft van het radio actieve materiaal binnen tweeëntwintig dagen op de aarde neer. De hoeveelheid extra radio-actieve uitstraling is te ver waarlozen in het totaal uit alle bronnen, waaraan de mens door natuurlijke uitstra ling is blootgesteld. Eden kondigde aan, dat er volgende week een rapport van medische deskundigen over dit onderwerp zal verschijnen. Zorin, de Russische ambassadeur in West- Duitsland, overhaast van een bezoek aan Hamburg naar Bonn is teruggekeerd voor een onderhoud met Adenauer. Men is in Bonn van mening dat het niet verstandig en zeker niet tactvol van Adenauer is ge weest Kroesjtsjev „brutaliteit en weerga loze aanmatiging" te verwijten. Na het onderhoud van Zorin met Ade nauer, waarbij dr. Von Brentano, de West duitse minister van Buitenlandse Zaken, tegenwoordig was, werd geen communiqué uitgegeven. Dit zou er op kunnen wijzen dat nog naar een vorm moet worden ge zocht, waarin het verloop van het gesprek op voorzichtige wijze onder woorden kon ADVERTENTIE EO VIA HILVERSUM II 9 juni - 18.20 uur spreekt worden gebracht. Wel heeft Adenauer tegen Amerikaanse journalisten, die hij na Zorin's bezoek ontving, verklaard dat de verhouding tussen Bonn en Moskou „zeer koel" is. WASHINGTON (Reuter) Premier Boelganin van dc Sovjet-Unie heeft een brief gezonden aan president Eisenhower. Hoewel de inhoud van de nieuwe brief niet officieel bekend is gemaakt, menen diplo matieke en perskringen in New York en Washington te weten dat Boelganin Eisen hower gevraagd heeft of de Verenigde Sta ten niet, evenals de Sovjet-Unie, hun strijd krachten willen beperken. Ook zouden in de brief „nieuwe denkbeelden" over ont wapening staan. Een groot deel ervan zou gewijd zijn aan maatregelen die beide zij den zouden kunnen nemen om een nieuwe grondslag voor vertrouwen tussen Oost en West te leggen. De Russische ambassadeur Zaroebin, die de brief aan de minister van Buitenlandse Zaken Dulles overhandigde, verklaarde, dat premier Boelganin in dit stuk corres pondentie met president Eisenhower, die de afgelopen zomer begon, voortzet. Za terdag zegde Zaroebin een voorgenomen reis naar Moskou af, mogelijk om Boelga- nins brief te kunnen overhandigen. Sinds vorige zomer hebben Eisenhower en Boelganin een reeks brieven gewisseld, die voor het merendeel het ontwapenings- vraagstuk betroffen. In januari stelde Boel ganin een vriendschapsverdrag tussen de Sovjet-Unie en andere westelijke landen voor, doch dit werd door Eisenhower, na overleg met premier Sir Anthony Eden, van de hand gewezen. DJAKARTA (ANP) De openbare aan klager, Sunarjo, gaat een boek publiceren, dat getiteld is „de zaak Jungschlager". Het zal worden uitgegeven door dc uitgeverij Unung Agung in Djakarta. Het boek telt 256 bladzijden, bevat biografieën en foto's van beklaagde en getuigen, en de volgende hoofdstukken: „Een proces, dat sensatie verwekte", „Was het een onrechtvaardig proces?", „Iets over de rechtspraak in In donesië", „Het onderzoek", „Samenvatting van de aanklager", „Samenvatting van de verdediging", „Het pleidooi van beklaagde", „Het vonnis dat niet is uitgesproken door de dood van beklaagde". Bij de opening van de vergadering van de sectie personeelsbeleid op de „Efficiency- dagen" van het NIVE in Utrecht gaf de voorzitter mr. J. J. Klaasesz enige cijfers over het personeelsverloop in de bedrijven. Van „zuigelingensterfte" spreekt men, aldus mr. Klaasesz, indien een werknemer binnen twee maanden na zijn indiensttre ding het bedrijf weer verlaat en van „kleu- tersterfte" wanneer hij binnen een jaar vertrekt. Als trieste records in het algemene beeid van het verloop noemde hij: mannelijke werknemers in de fabriek: 107 percent, vrouwelijke in de fabriek 133 pei'cent mannelijke op het kantoor 43 percent, vrou welijke op het kantoor 73 percent. Deze cijfers, aldus mr. Klaasesz, betref fen geen obscure bedrijfjes, maar zeer be kende, deels zelfs „koninklijke" onderne mingen. Als gemiddelde cijfers noemde hij mannelijke werknemers in fabrieken 26 percent, vrouwelijke in fabrieken 45 mannelijke kantoorbedienden 15 percent, vrouwelijke idem 30 percent. Wanneer men deze verloop-cijfers als representatief zou beschouwen en zou ver- meningvuldigen met de aantallen werk nemers die hierbij zijn betrokken en met de werkelijke kosten van vervanging per werknemer, kornt men volgens spreker's berekening in bedragen van minstens zeven of acht cijfers terecht. Hij deelde mede, dat het verloop bij het chauffeurs-, conducteurs- en garagepei'so- neel van drie grote personenvervoer maat schappijen 7 tot 8 percent bedraagt en bij de elektriciteits-, gas- en waterleidingbe drijven gemiddeld 15 pei'cent, met een uit schieter van 35 pei'cent in het westen des lands. In de metaalconstructie is het ver loop gemiddeld 20 pei'cent met uitschieters bij enkele kleine bedrijven, tot ruim 40 percent. In de metaalwarensector is het verloop: mannen tot 56 percent, vi'ouwcn tot 93 percent. Mr. Klaasasz zeide, dat weinig bedrijven een reële schatting konden geven van de vervangingskosten van een werknemer. Een aantal bedrijven gaf gedetailleerde bere keningen, welke van f 250 tot f 5.000 be liepen. Een enkele kwam zelfs voor een meerdei-jarige geschoolde kracht op f 13.000 Naast het berekenbare verlies in geld is er nog het onberekenbare maatschappe lijke verlies van toenemende onverschillig heid in de relaties werknemers en werk gevers en tussen werknemers onderling, aldus mr. Klaasesz. over te gaan, onder druk van de omstan digheden hebben laten varen. Met ande re woorden, zij hebben ingezien dat zelfs de bijna 400.0Ó0 Franse soldaten niet bin nen afzienbare tijd de opstand de kop in kunnen drukken. Dei'halve moet een mili taire actie vergezeld gaan van gelijktijdige politieke attracties, die, zoal niet de Fel- lagha zelf, dan toch de bevolking te den ken zouden kunnen geven. De hierboven omschreven proefzöne zou die functie moe ten vervullen. Reuter meldt, dat Franse troepen don derdag de beboste heuvels van Kabylië doorzocht hebben zonder met de opstande lingen in aanraking te komen. Deze actie werd woensdag ingezet. Men had verwacht dat zij een paar dagen zou duren. Dc op standelingen hebben zich waarschijnlijk ongezien terug weten te trekken. In west-Algerië, waar Franse troepen trachten de Marokkaanse grens af te gren delen, zijn 25 opstandelingen gesneuveld. Meer dan 500 personen worden onder vraagd In dit berggebied, waar ongeveer 10.000 Algerijnen wonen, trachten de troe pen het Franse bestuur volledig te hei'stel- len. Op de wegen wordt gepatrouilleerd, dorpen en boerderijen worden onderzocht, oorlogsschepen patrouilleren langs de kust en bergtoppen worden bezet door eenheden die door helikopters worden aangevoerd. In oost-Algerië, nabij Keri-ata, hebben twintig opstandelingen zich aan een Fran se officier overgegeven. Bij zuiveringsacties zijn voor verzen ding gereed liggende brieven aan Algerij nen in Frankrijk aangetroffen. In een de zer brieven werd verklaard: „Blijf waar je bent. De toestand hier is kritiek. De Fel- lagha (opstandelingen) zijn niet langer de baas. Het Franse leger is te sterk PARIJS (Reuter) De Franse regering van de socialistische premier Mollet heeft vanochtend, voor de tweede maal in een week tijds, een vertrouwensvotum gewon nen. De Nationale Vergadering heeft van ochtend in tweede lezing een wetsontwerp van de regering om de pensioenen te ver hogen, aangenomen. Mollet had aan aan vaarding van dit ontwerp de verti'ouwens- kwestie verbonden. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft tevergeefs een beroep op het Amerikaaixse Huis van Afgevaardig den gedaan de hulp aan het buitenland niet te besnoeien. De commissie voor bui tenlandse zaken van het Huis heeft voor gesteld het door de x-egering gevraagde be drag van 4.900 miljoen dollar te vei'minde- ren tot 3.891 miljoen. Een amendement van een democraat om weer 600 miljoen aan het door de commissie vastgestelde bedrag toe te voegen, werd verworpen. Een ander democratisch amendement om de gehele besnoeiing ongedaan te maken, werd met overweldigende meerderheid afgewezen. Een voorstel van een ï'epublikein om de mi- litaire hulp nog eens met een half miljard te verminderen, werd echter verworpen. Republikeinen en democraten zijn het er over eens geworden de rest van het debat tot vrijdag uit te stellen. De eindstemming zal daardoor ®iet voor maandag worden gehouden. BONN (DPA/Reuter) De Westduitse regeringspartijen hebben onderling en met de oppositiepartijenovereenstemming be- x'eikt over het wetsvooi'stel inzake de dienstplicht. In tegenstelling tot de wens van de regeringscoalitie zal de Bondsdag (Tweede Kamer) niet in juni, maar in juli het wetsontwerp in tweede en derde lezing behandelen. Een van de meest omstreden kwesties een dienstplicht van twaalf of achttien maanden zal afzonderlijk behandeld worden. Op deze manier wordt enei'zijds gehoor gegeven aan de wens van de met de bondsrepubliek verbonden staten om met de militaii'e wetgeving spoed te be trachten, terwijl anderzijds nieuwe moei lijkheden met de Bondsi'aad (Eerste Ka mer). die zich heeft uitgesproken voor een diensttijd van twaalf maanden, worden omzeild. De bondsregering wil in ovei'een- stemming met de wensen van de gealli eerden een diensttijd van achttien maan den, doch zij beschikt niet over een duide lijke meerderheid in de Bondsi'aad. De Westduitse regering heeft met de Verenigde Staten een overeenkomst geslo ten over de voortzetting van West-Duits- lands bijdrage in de kosten van de legering der Amerikaanse strijdkrachten. West- Duitsland zal 650 miljoen mark bijdragen in het lopende jaar. De onderhandelingen met Frankrijk en Groot-Brittannië duren nog voort, maar men verwacht, dat deze binnen enkele dagen tot een akkoord zul len leiden. JERUZALEM (AFP) De Israëlische communistische leider dr. Sneh is naar Moskou vertrokken om te proberen ophel dering te krijgen over de Russische hou ding ten aanzien van het Israelisch-Ara- bisch conflict. De Israëlische communisti sche partij, die slechts vier of vijf pei-cent van het kiezerskorps achter zich heeft, is in een moeilijk parket gekomen door de levering van wapens uit communistische staten aan de Arabische landen. Dr. Sneh, die eerst contact wil opnemen met com munistische leiders in Roemenië en andere Oosteuropese landen, zou een ondeiiioud willen hebben met vice-premier Mikojan, die voornemens zou zijn, in de zomer een bezoek aan het Midden-Oosten te brengen. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S Napoleon Bonaparte: Wanneer volken vrede willen, moeten ze de speldeprikken ver mijden die aan kanonschoten voorafgaan. De niet voltallige gemeenteraad van Bex-gen (N.H.) heeft met zeven tegen vijf stemmen het uitbreidingsplan goedge keurd, waarin als de toekomstige verbin ding tussen Bei-gen-Binnen en Bergen aan Zee een weg is opgenomen, die gedeelte lijk op de vroegere baan van de opgeheven stoomtram „Bello" zal worden aangelegd. Tegen stemden de P.v.d.A.- en de V.V.D.- fractie. Vóór stemden de KVP en de beide eenmansfracties Gemeentebelang en de Protestants Chx-istelijke fractie. De kosten van deze weg kunnen volgens de burgemeester wox-den bestreden uit de begroting 1956 en uit door de gemeente gekweekte reserves. Tegen het plan waren zeventien bezwaarschriften ingediend door bewoners van gronden langs de nieuwe weg. Vijftien bezwaarschriften zijn door de raad niet ontvankèlijk vex-klaard. Twee zijn vóór de openbare raadsvergadering in be sloten zitting behandeld en naar genoe gen van de indieners gewijzigd. Toegezegd is dat bij de plannen rekening zal worden gehouden met hun belangen. Degenen, wier bezwaarschriften niet ontvankelijk werden verklaard, zullen te gen deze beslissing in beroep gaan bij Ge deputeerde Staten van Noordholland. ADVERTENTIE BARTEUORISSïR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM - TEL 717162 WOLLEN DAMESVESTEN - TRUIEN Het K.N.M.I. deelt mede: Het centrum van een uitgestrekt depressiegebied boven West-Europa verplaatste zich van don derdag op vrijdag van Iex-land naar de Noordzee. Verschillende randstoringen veroorzaakten op de meeste plaatsen en kele buien, welke hier en daar met onweer gepaard gingen. Koelere lucht, welke rond het depressiegebied stroomde, drong langs het Alpengebied snel naar het oosten op, gevolgd door een nog in betekenis toene mende rug van hoge luchtdruk, welke zich over de Bx-itse eilanden naar het oosten uit breidt. Dit heeft tot gevolg dat boven het Noordzeegebied en omgeving de wind tijdelijk uit noordwest tot noord gaat waaien, zodat er aan de aanvoer van koele lucht nog geen einde komt. (van hedenmorgen 7 uur) eo C .2 S ■22 xg-2 .-u o c ÏZ SSM Weers- toestand to -é u c 4> c V r- zS Stockholm nevel 0 16 0,4 Oslo nevel nno 20 0 Kopenhagen zwaar bew. no 18 16 Aberdeen geheel bew. nnw 14 0 Londen licht bew. nw 16 12 Amsterdam zwaar bew. nno 17 4 Luxemburg regenbui zw 15 2 Parijs regenbui zw 15 15 Bordeaux half bew. w 15 5 Grenoble zwaar bew. windst. 22 27 Nice zwaar bew. wzw 23 0 Berlijn zwaar bew. zw 28 9 Frankfort nevel zzw 22 27 München regen w 27 4 Zürich zwaar bew. O 26 15 Genève zwaar bew. zo 18 14 Locarno regen ozo 24 150 Wenen licht bew. w 27 0 Innsbruck regen nw 27 16 Rome nevel zzo 29 0 Ajaccio geheel bew. zzo 23 0 temp. 7 uur Den Helder half bew. zw 11 1 Ypenburg zwaar bew. zzw 11 1 Vlissingen zwaar bew. zzw 11 3 Eelde zwaar bew. zzw 10 13 De Bilt zwaar bew. mat. z 10 9 Twente zwaar bew. zzw 10 6 Eindhoven half bew. zzw 10 5 Vlv. Z.-Limb zwaar bew. zw 10 4 Neerslag laatste 24 uur. f*YVïYYi VYNWYYTOOC BEWOLKT EN BIJIïG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrij dagavond tot zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Over het algemeen veel bewolking met enkele buien. Overwegend matige wind, draaiend naar noordelijke rich tingen. Aanhoudend koel weer. 9 juni Zon op 4.23 uur, onder 21.00 uur. Maan op 4.56 uur. onder 21.39 uur. Maanstanden 8 juni 22.29 uur: nieuwe maan 15 juni 12.56 uur: eerste kwartier 23 juni 7.13 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 8 juni Hoog water: 2.46 en 15.15 uur. Laag water: 10.46 en 23.16 uur. Zaterdag 9 juni Hoog water: 3.34 en 16.03 uur. Laag water: 11.39 en uur. ococoaxx»oco30occcxxxxxxxxxxxtoc(x*xxoicoooococooc««>

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1