Haarlemse volksdansers hielden geslaagd slotbal Zweedse koning opende de Olympische Ruiterspelen JONGENS en MANNEN Twee zangspelen door leerlingen van Annie Bonarius Onweer voor en kanon gebulder na opening 531ste STAATSLOTERIJ 4e kias - 13e lijst Haarlem-junioren boekten successen in Velsen Schoolatletiekwedstrijden aan de Kleverlaan Weer een Velsenaar voor botersmokkel gestraft Gevangenisstraf van twee maanden opgelegd Jeugd en Muziek Personeel N.V. Fokker steeg tot 4750 Voorgesteld dividend 12 pet. Programma orgelbespeling Koersen op Duindigt W. J. Jochems-memoriaal was voor Olga Pluto Zilveren Bal was dit jaar voor HEDW Scheepvaart EERSTE SCHAVER Duursma spuit alles! MAANDAG 11 JUNI 1956 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN 1 De Haarlemse Volksdansfederatie, die zaterdagavond in de gymnastiekzaal van de liBS-B aan de Voldersgracht voor alle Haarlemse volksdansgroepen een slotbal hield, heeft niet over belangstelling van de zijde' der dansers te klagen gehad. Circa tachtig jongelui, deel uilmakend van de onderwijzersgroepde A.J.C., „de Baön- opstekkers", de r.-k. volksdansgroep „Ma rijke" en „De Drie Oude Ventjes", hebben achtereenvolgens onder leiding van Henk Honhof, mejuffrouw, Siet Mooyman en Henk van de Wateren met veel animo be kende en onbekende Franse, Engelse, Noor- je Zweedse en Joodse volksdansen uitge voerd. Een waardig besluit van de avond vorm de een hier te lande nog vrijwel onbekende Griekse dans, die onder leiding van Henk van de Wateren gezamelijk werd uitge voerd. Het bestuur van de Haarlemse Volksdans Federatie is in zijn opzet om door dit slotbal de band tusen de diverse dansgroepen, die gedurende het afgelopen winterseizoen zelfstandig hebben gewerkt, te verstevigen volkomen geslaagd. De heer P. van de Wind, de voorzitter van de Haarlemse Volksdans Federatie, vertelde dat het volksdansen gezien moet worden als een prettige en gezonde ont spanning voor jong en oud. Geruime tijd is het volksdansen door de moderne dan sen op de achtergrond geschoven. Gelukkig valt er echter bij de opgroeiende jeugd weer een toenemende belangstelling voor de nationale en internationale volksdansen, onder welke er zijn met een eeuwenoude traditie, waar te nemen. Helaas is het niet altijd mogelijk voor een goede muziekbe geleiding en vaak nog moeilijker voor een deskundige leiding te zorgen. De mede werkers verrichten hun muzikaal en in structief aandeel overigens volkomen be langeloos. Tenslotte werkt ook de huidige zalennood remmend op de verdere ver breiding van het volksdansen. Het huren Tijdens de jeugdcompetitie voor jongens in Velsen werden door diverse „Haarlem"- junioren goede prestaties verricht. Zo won Joacim het hoogspringen voor A-junioren met 1.70 m. voor zijn clubgenoten Van Zijl en De Reus, die met 1.65 m. en 1.60 m. lot de tweede en derde plaats kwamen, Mascini won het hoogspringen voor C- junioren met 1.45 m., terwijl Meewese het zelfde nummer in de B-categorie voor zijn rekening nam met 1.64 m. Het vèrspringen voor A-junioren was eveneens voor Joacim met 6.13 m. en Steenbergen bezette bij de B-junioren de eerste plaats met 5.91 m. In de fraaie tijd van 9.2 sec. won de laatste ook de 80 m. Vissers deed het uitstekend op de 600 m. door deze afstand in 1 min. 28.3 sec. te lo pen, doch hij moest zich niettemin tevre den stellen met de derde plaats. Op de 800 m. kwam Snijders tot een tweede plaats in 2 min. 7.6 sec. Op de 4 x 80 m. werd Haar lem tweede in 38.3 sec., terwijl de 4 x 100 in. een derde plaats opleverde in 47.6 sec. Op het terrein aan de Kleverlaan werden zaterdagmiddag schoolatletiekwedstrijden gehouden. De prestaties bleven over het algemeen aan de matige kant, al dient zeer zeker een uitzondering gemaakt te worden voor het vèrspringen, waar niet minder dan drie deelnemers de 6 m. wisten te over schrijden. Ook het kogelstoten met een winnende stoot van 13.35 m. dient geme moreerd te worden, doch daarentegen kon de 80 m. noch de 100 m. ons imponeren, on danks het feit, dat speciaal aan het laat ste nummer enkele actieve atleten deelna men. De wedstrijden, die onder leiding ston den van de Haarlemse schoolatletiekcom- missie werden zeer vlot verwerkt. In de Haarlemse Stadsschouwburg werd zondagmiddag een gemoedelijke verkie zingsstrijd gevoerd. Politieke hartstochten laaiden hierbij niet op en de kandidaten lanceerden in hun „verkiezingstoespraken" geen enkele onvriendelijkheid jegens hun mededingers. Heel eerlijk vroegen zij aan dacht voor hun persoonlijke kwaliteiten, wat inhield, dat zij geen twijfel lieten over c.e waarde van hun beloften. Er moest namelijk voor een bosvolkje een nieuwe koning van het woud worden gekozen door de oude vorst, die na een jaar van regeren aftrad. Tal van kandidaten: een mier, een wilde roos, een beukenoot, een nachtegaal, een uil en nog meer gegadigden kwamen z'ch in een plechtige bijeenkomst, die door dansjes van koddige hazen, schattige ka pelletjes en andere sprookjesachtige we zentjes werd opgeluisterd, aanmelden. De scheidende koning stond voor een moeilijke keuze, maar tenslotte werd de nachtegaal de uitverkorene, die met zijn prachtige zang zijn nieuwe onderdanen gelukkig kon maken. Dit aardige zangspelletje van Gertrude van Vladeracken, dat meer vriendelijk dan spannend was, werd door de jongste zang leerlingen vatj Annie Bonarius zeer ver zorgd en in een beschaafde sfeer opge voerd. Alle aandacht was besteed aan wel luidende zang, duidelijk articulaties en verder aan een doeltreffende kostumering. Het spelletje was vooral bestemd voor de kleuters. Na de pauze werd tegemoet gekomen aan (le verlangens van andere kinderen met de opvoering van „De Varkenshoeder" van Saar Bessem en het was knap werk dat de optredende meisjes leverden. Terecht kon men bewondering hebben voor haar muzi kale geheugen, omdat de vormloze muziek roet haar toegepast beginsel van spreek- gezang maar weinig houvast bood. Het stuk is aantrekkelijk geworden door de geestige dialogen met grappige ontwikkelingen, waaraan echter, althans bij deze opvoering, oen abrupt, onbevredigend slot kwam. Misschien was dit wel zo bedoeld om het dnneloze van de vermakelijke onzin te accentueren. Er waren in het spel geen zwakke plek ken op te merken. Alle meisjes speelden seed en aan het goede zingen was duidelijk 'e horen, dat de zangpedagoge Annie Bo narius hier de hand in gehad heeft, De middag werd gegeven ten bate van het Jeugdwerk. P. ZWAANSWIJK van een zaal zoals die van het gemeente lijk concertgebouw voor het houden van en groot openbaar volksdansfestijn zou ideaal zijn maar wegens de hieraan verbonden kosten, die de leden van de verschillende volksdansgroepen zouden moeten opbren gen, een vrome wens. De heer Van de Wind hoopt, dat men van gemeentewege meer belangstelling voor het volksdansen aan de dag legde door b.v. een subsidie toe te kennen, waardoor het mogelijk zal zijn een of meer keren per jaar een grote openbare demonstatie te geven. Door een dergelijke demonstratie zal het volksdansen als cul turele uiting de belangstelling genieten die het zeer zeker verdiend, aldus de heer Van de Wind. Opnieuw is hedenmorgen een Velsenaar door de Haarlemse economische politie rechter, mr. H. G. Rambonnet, tot een ge vangenisstraf veroordeeld wegens het smokkelen van roomboter op België. De vorige week was het een koopman uit Sant poort, die een gevangenisstraf van zes maanden kreeg en vanmorgen werd een vroegere aannemer van 48 jaar uit Velsen tot een gevangenisstraf van twee maanden met onmiddellijke gevangenneming ver oordeeld. Er was drie maanden tegen hem geëist. Ook hij had smokkelritten gemaakt met een daartoe ingerichte auto: er was een andere benzinetank in gebouwd, omdat de oorspronkelijke dienst deed als boterberg- plaats en ook in de portieren waren voor zieningen getroffen voor het verstoppen van pakjes boter. De verdachte wilde wel erkennen, dat hi.i 5660 kilo voor smokkeldoeleinden van een leverancier had afgenomen, maar hield vol dat hij er slechts enkele kleine partijen van had vervoerd. De andere waren bij hem opgehaald door de man die hem, naar zijn zeggen, tot smokkelen had aangezet, maar wiens naam hij niet wilde noemen. De officier van Justitie herinnerde aan de omvang van de invoerheffing voor Ne derlandse roomboter in België: 2,36 per kilo. Er was dus een lief winstje op te maken. „Hij wil het wel doen voorkomen alsof hij maar een nietig radertje is in een groot ge heel, maar daar zal hij zijn redenen wel voor hebben", aldus mr. Wiarda. Mede met het oog op drie eerdere veroordelingen eiste hij drie maanden. De proeftijd van een vroegere voorwaardelijke veroorde ling tot een maand was, toen hij deze feiten beging, ook nog niet verstreken. „Hij wil de ander niet noemen", aldus de verdediger mr. H. J. M. Tonino, „maar als de instructie volledig zou zijn, dan zou daar toch duidelijk uit kunnen worden afgeleid, dat die meneer Dinges deze man eenvoudig voor zijn doeleinden heeft gebruikt. De man stond maatschappelijk niet sterk meer, in het bijzonder door een ernstige long kwaal, die zijn normale werk onmogelijk .xnpate, zodat hij met zijn gezin v^n een redelijké mdtë van helvaart naar een be staansminimum moest overschakelen". De raadsman bepleitte enige clementie en ver zocht geen onmiddellijke gevangenneming te vorderen. Daarop legde de politierechter twee maanden en onmiddellijke gevangen neming op. De stichting „Jeugd en Muziek" aan gesloten bij de Fédération Internationale des Jeunesses Musicales hield zaterdag te Amsterdam haar jaarvergadering en be sloot de dag met een uitvoering in de Bachzaal, die verzorgd werd door het or kest en het koor van de Amsterdamse afdeling. Dit concert gaf allerprettigste ervaringen. Het was een manifestatie van amateurisme in zijn edelste vorm. Het vrij omvangrijke orkest speelde, on der leiding van Nico Hermans, onder meer een Suite van Purcell, die door de zuivere intonatie, de frisse klank, het gezonde stijl besef en de technische afwerking haast een indruk gaf van degelijk vakwerk. Het ensemble kwam ook verrassend gaaf voor de dag met een fragment uit „Met Vacan- tie" van Max Vredenburg, speciaal voor jeugdorkest in opdracht van het ministerie van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen geschreven. Het bleek pittige, direct aan sprekende muziek te zijn, ritmisch lichtelijk gesyncopeerd, maar lang niet eenvoudig. De componist weet echter bij ervaring als leider van de Nederlandse „Jeunesse Mu- sicale" hoever hij kan gaan in zo'n geval. Uit hetzelfde werk werd door koor en or kest samen zeer bevredigend een „Hymne aan de natuur" uitgevoerd. Dit alles wekte respect voor de pedagogische tact waarmee Nico Hermans de orkestnummers in de puntjes voorbereid had. Hermans stond ook op het programma vermeld als de componist van een „Diverti mento piccolo" voor hobo, klarinet en fagot, dat een beheerste en mooi klinkende ver tolking kreeg van het blaastrio Concerto, gerecruteerd uit het orkest. Ook twee vio listen uit het ensemble legden met ver diende bijval een concerterende proeve af, namelijk met twee duetten van Béla Bar- tök. Niet minder verrassend was het optreden van het koor van prille stemmen, die onder leiding van Dick van den Berg geëgaliseerd zijn en in hun ongeforceerdheid bijzonder mooi samenklinken. Vooral voor de nog onvolgroeide jongemannenstemmen mocht dit een opvallend resultaat heten. Men zong onder meer een koorzangstudie van Geza Frid, die het nuttige aan het aange name bleek te paren. Ook Mozart. Bach en Palestrina stonden op het programma ver meld met beknopte composities. De iets grotere kwamen later in de vorm van volksliedbewerkingen en met een pittig en fris gezongen „Juchholla" van Joh. Schein en een bijzonder geestig vertolkt werkje ,,'t Creupelken" van Albert de Klerk aan de beurt. Aan het mooie klankevenwicht paarde zich aldoor een puntige, beheerste ritmiek, die de koorzang lichtheid en opge wektheid gaf. Aan het slot van de avond leidde Dick van den Berg een van Schuberts Duitse Dansen in bewerking voor koor en orkest. En zo werd in een prettige sfeer deze alles zins belangwekkende avond besloten. On der de zeshonderdduizend leden, die de internationale muzikale jeugdvereniging telt, kunnen, naar wat wij op dit concert te horen kregen, de Amsterdamse adepten on getwijfeld een goed figuur maken. JOS. DE KLERK. De N.V. Fokker te Amsterdam heeft in 1955 aan baten ontvangen f 5.175.216 (f 5.262.349). Na afschrijvingen en reser veringen resteert een winstsaldo van f 363.437 (f 298.951). Zoals bekend, wordt een dividend voorgesteld van 12 percent op de gewone aandelen (vorig jaar 10 per cent). De financiële resultaten zijn bevre digend geweest, aldus het verslag. De uitbreiding werd, zij het in een lang zamer tempo, voortgezet. Aan het gebou wencomplex te Schiphol werd een vierde hal toegevoegd, die echter pas in 1956 ge reed kwam. Het gehele nuttige oppervlak van deze fabriek is thans met ruim 10.000 vierkante meter gestegen tot 64.700 vier kante meter. De personeelsbezetting moest weer vrij aanzienlijk worden opgevoerd en wel met bijna 50Ó man tot 3.860 werknemers. Ook de personeelssterkte van Avio-Diepen N.V. te Ypenburg nam toe van 660 tot 890 man. Hierdoor bedroeg de totale bezetting van het gehele concern 4750 man. Het programma der orgelbespeling in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem op dins dagavond van 8 tot 9 uur door P. Kee luidt: 1. 2 Misdelen, Fr. Couperin; 2. Prelude en fuga e kl. terts, N. Bruhns; 3. Fantasie over het koraal: Wie schön leuchtet der Morgen stern, D. Buxtehude; 4. Fuga in g kl. terts, J. S. Bach; 5. Cantabilé. C. Franck; 6. So nata I, P. Hindemith. De uitslagen van de op zondag gehouden draverijen te Duindigt luiden: Maya Toddington-prys. (2040 m). 1. Up ward Hollandia 1.29.7. 2. Upie Scott 1.29.2. W. 1,90. P. f 1,30, f 1,20, f 2,70. K. f 2,80, C. f 2,70. Ellv Brooke-prijs. (2100 m). 1. Sibylia Hol lo 1.28.1. 2. Strange Story 1.28.4. 3. Sjakkie Sc-' 1.28.4. W. f 5,10, P. f 1,80, f 1,90, f 2,40, K f 15.60, C f 8,10. W. J. Jochems memoriaal-prijs. (1900 m). Ie heat. 1. Olga Pluto 1.21.1. 2. Olivier B 1.22. 3. Hyde Park 1.22.4. W. f 1,60, f 1,20, f 3,20 f 3,10, K. f 10,50, C. f 9,40. 2e heat. 1. Olga Pluto 1.20.9. 2. Morning Star 1.22.4. 3. Hyde Park 1.22.6. W. f 1,80, P. f 1.20. f 1,70, f 1.60, K. f 3,30, C. f 7,10. Definitieve uitslag door optelling der to taaltijden. 1. Olga Pluto 5.14.4. 2. Olivier B 5.16.2. 3. Hyde Park 5.16.7. 4 Morning Star 5.17.3. Emilie Bongershof-prijs. (2100 m). Ie af deling. 1. Toomel D 1.27.4. 2. Quartus Spen cer 1.26. 3. Rudolf G 1.26.6. W. f 4.30, P. f 1,70, f 1,60, f 10,10, K. f 11,50, C. f 4,90. Uranita-prijs. (2100 m). 1. Spencer Hol landia 1.25. 2. Nerva 1.24.6. 3. Peter Snel 1.25.4. W. f 1,50, P. f 1,40, f 2,10, f 2,40 K. f 2.60, C f 7,50. Emilie van Bongershof-prijs (2100 m). 1. Rosa Dear 1.25.3. 2. Spencer Nora 1.26.2. 3. Rentinus 1.25.4. W. f 2,10, P. f 1,20, f 1,80, f 1,70, K. f 4,70, C. f 6,10. De uitslagen van de rennen luiden: Surtaxe-prijs. (1800 m). 1. Beltima. 2. He raut. 3. Just for Joy. W. f 3,30, P. f 1,60, f 1,60, f f 30, K. f 8,30, C. f 4,60. Mijl van Duindigt. (1700 m). 1. Sushbuck- ler 1.50.1. 2. Makarit. 3. Sans Valeur. W. f 1,60, f 1,20, f 2,50, K. f 5,70, C. f 4,30. Poutzi-prys. (2500 m). 1. By Accident 2.56.1. 2. Le Chevreuil. 3. Sans Culotte. W. f 3,40, f 1,80, f 3,20, K. f 8,60, C. f 2,90. Totalisator omzet f 146.090. KONING GUSTAF ADOLF van Zweden heeft zondagmiddag in het olympisch stadion in Stockholm de Olympische Ruiterspelen voor geopend verklaard, kort nadat een hevig onweer zich boven de Zweedse hoofdstad ontlast had. Het nood weer veroorzaakte ten minste zes brandjes in de stad. In het stadion sloeg de bliksem in een radiokabel. Degenen onder de 24.000 toeschouwers die vroeg naar het stadion waren gegaan, werden tot op de huid toe nat. Maar de ruiters van 29 landen, die rode jasjes of militaire gala-uniformen droegen tegen de frisse achter grond van de groene grasmat en met talrijke vlaggen afgezette tribunes, werkten het Olympische protocol af met de nauwkeurigheid van een klok. Het enige incident kwam toen het paard van de Amerikaan William Steinkraus op het natte gras slipte en zijn ruiter vlak voor de koninklijke loge afwierp. Om kwart over drie verklaarde koning Gustaaf de Ruiterspelen officieel voor geopend. Vier minuten later werd de Olympische fakkel binnengedragen door de te paard gezeten Henry Eriksson, winnaar van de 1.500 meter hardlopen op de Olympische spelen in Londen. Hij maakte een ereronde en stak toen met zijn fakkel het gas uit de straalpijp in de grote schaal voor de Marathonpoort aan. Het centrum van de hoofdtribune werd beheerst door de prachtig versierde konink lijke loge, waarin de koning en de koningin van Zweden, koningin Elizabeth II van Engeland en de hertog van Edinburg, prins Bernhard en andere koninklijke gasten zaten. De gehele plechtigheid nam nauwe lijks anderhalf uur in beslag. Zij eindigde toen de ruiters onder langdurig gejuich door twee uitgangen het stadion uit draaiden. Eén Nederlander Na zijn koninklijke gasten naar hun plaatsen te hebben gebracht, ging de ko ning de trap af naar het veld. Nadat het publiek het volkslied had meegezongen, stapte de voorzitter van het IOC, Avery Brundage, naar voren om de koning te begroeten en andere leden van het IOC aan hem voor te stellén. Prins Bertil stelde vervolgens de leden van het organisatie comité aan zijn vader voor. Enkele minuten later om half drie werd de Olympische vlag het stadion bin nengedragen door zes bereden leden van een Zweedse ruiterclub. Na de vlag kwam een militaire kapel en daarna de eerste ploeg Amerika. Griekenland, 't land dat traditioneel de Olympische parade opent, neemt aan deze spelen niet deel. Ieder der 29 ploegen werd met veel applaus begroet. Nederland werd slechts door één deel nemer vertegenwoordigd Alexis Pant- choulidzew, 68 jaar en oudste deelnemer aan deze spelen. Plechtige opening Nadat de ploegen zich hadden opgesteld, beklom prins Bertil een podium om een welkomstrede uit te spreken. Hij zeide dat Stockholm zich vereerd voelde deze Olym pische Spelen binnen haar muren te heb ben de eerste sedert 1912 toen het sta dion gebouwd werd en hij herinnerde de deelnemers en deelneemsters aan de be roemde Olympische stelling dat niet het winnen maar het deelnemen belangrijk is. Bertil sprak in het Zweeds en vervolgens in het Engels en Frans. Daarna verzocht hij koning Gustaf om de spelen voor ge opend te verklaren. Bazuingeschal klonk en om tien over drie verklaarde de koning de spelen voor geopend. Het Amsterdamse HEDW heeft dit jaar kans gezien de Zilveren Bal tijdens het traditionele Sportclub Haarlem-toernooi te veroveren. De Amsterdammers slaagden er in bekerhouder HCK 2 reeds in de pou lewedstrijden een grote 80 nederlaag te bezorgen, waardoor de Kinheimers wer den uitgeschakeld. In de finalewedstrijd kwamen de HEDW'ers binnen de lijnen te gen Sportclub Haarlem 2, welk negental eveneens als overwinnaar in de andere poule te voorschijn was gekomen. De finalewedstrijd was een uitstekende afsluiting van dit toernooi en de spanning was in deze ontmoeting bijzonder groot. De Sportclub had kans gezien in deze ont moeting een 21 voorsprong te nemen, doch de Amsterdammers zagen nog juist kans de overwinning uit het vuur te sle pen en voor een jaar beslag te leggen op de fraaie zilveren bal. In de verliezersronde klopte HCK 2 het Haarlemse Rood Wit met gering verschil. (2-3). De eindstand werd: 1. HEDW (Amster dam); 2. Sportclub Haarlem 2; 3. HCK 2 (Haarlem); 4. Rood Wit (Haarlem). Na afloop werden de prijzen met een toepasselijk woord door de voorzitter van Sportclub Haarlem, de heer G. Roos, aan de winnende teams uitgereikt. Ruim duizend postduiven werden los gelaten en op hetzelfde ogenblik lieten eenheden van het Zweedse leger buiten het stadion een olympisch saluut van 21 kanonschoten dreunen. Om veertien over drie arriveerde het Olympische vuur in het stadion, binnen gebracht door de olympische oud-kampioen hardlopen Henry Eriksson. Hij zat te paard, stopte even en stak de toorts omhoog. Een daverend gejuich klonk. Nadat Eriksson het olympisch vuur in de schaal voor de mara thon-tribune had aangestoken, staken twee gymnasten twee fakkels en een speciaal vuur op de toren aan. Om half vier werd de olympische eed uitgesproken door Henri Saint Cyr, de Zweedse winnaar van het olympische dres- suurnummer in 1952. Het sportieve deel der Spelen, die tot en met volgende week zondag duren, begint vandaag met de dressuurproef van de z.g. driedaagse. Door het groot aantal in schrijvers moest deze dressuurproef ver deeld worden over twee dagen maan dag en dinsdag. De ploegen die aan dit nummer deel nemen zijn in volgorde van loting Australië, Finland, Zwitserland, Duitsland, Verenigde Staten, Canada, Turkije, Italië, Roemenië, Argentinië, Ierland, Denemar ken, Frankrijk, Bulgarije, Spanje en Enge land. Alcyone, 9 te Norfolk. Alioth, 9 te Rio de Janeiro. Alkaid, 9 te Montevideo. Appingedijk, pass. 8 Bonaire n. Rio de Janeiro. Axeldijk, 8 v. Santos n. Montevideo. Aalsdijk, 10 v. Penang n. Colombo. Aalsum, 9 v. Aden n. Suez. Alblasserdijk, 9 v. R'dam n. Havana, 10 te Antw. Alchiba, 9 v. Rotterdam n. Bremershaven. Alphard, 9 v. Rotterdam n. Bremen. Aludra, 10 v. Rangoon n. Colombo. Amor, pass. 10 Wight, 9 v. Rotterdam n. Oran. Annenkerk, 9 v. Las Palmas n. Le Havre. Amstelland, pass. 8 Fern. Noronha n. Las Palmas. Ampenan, 9 te Singapore. Aegis, 9 te Ciudad Trujillo. Alhena 19 te Rio de Janeiro verw. v. B. Aires. Aldabi, verm. 12 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Almkerk, 9 te Pt. Swettenham. Alwaki, 11 v. Bombay n. Karachi. Anker, 10 v. Adam n. Hampton Roads. Abbedijk, 11 te San Francisco. Aldyone, 10 v. Norfolk n. Trinidad. Alnati, 10 v. Las Palmas n. Antwerpen. Arendskerk, 11 te Marseille. Arkeldijk, 10 te Rotterdam. Bagan, 9 v. Parigi n. Tinombo. Blitar, 9 te Rotterdam. Blommersdijk, 10 v. Antwerpen n. New York. Bussum, pass. 8 Malta n. Gibraltar. Bloemfontein, verm. 11 v. Durban n. A'dam. Bonaire, 25 te Trinidad verw. n. G Georgetown. Boschfontein, verm. 12 v. Amsterdam n. Dar Es Salaam. Boskoop,, 19 te Antwerpen verw. n. Rotterdam. Belicon, 9 te Bremen. Baarn, 11 te Guayaquil. Bali, 10 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Britsum, 11 te Durban. Caltex Pernis, pass. 8 Sombrero eil. n. Vlissingen. Cottica, 16 te Plymouth, 18 te A'dam verw. Caltex Utrecht, 10 te Suez. Cinulia, 9 te Stanlow. Cradle of Liberty, 10 t. ank. te Mena Al Ahmadi. Crania, 10 170 m. z.vv. Ouessant n. Curagao. Camerounkust, G v. Bordeaux n. Dakar. Cornelis Houtman, 12 verm. van Fedala naar Casablanca. Castor KNSM, 9 v. Amsterdam n. Funchal. Dordrecht, 9 v. Philadelphia n. Liverpool. Drente, 9 v. Aden n. Suez. Duivendrecht, 9 v. Rotterdam, pass. 10 Wight n. Houston. Duivendijk, 9 te Rotterdam. Delfshaven, 10 te Emden. Dorestad, 10 v. Maracaibo n. Rotterdam. Esso Amsterdam, pass. 10 Kreta n. Antwerpen. Esso Den Haag, 10 te Rastanura. Etrema, 9 v. Curagao n. Recife. Eenhoorn, 9 v. Hamburg n. Bremen. Esso Rotterdam, 9 te Sidon. Eemland, 10 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Friesland KRL, 11 te Beyrouth. Granadero, 9 te Antwerpen. Gordias, 11 v. Bremen te Amsterdam. Groote Beer, 11 v. Le Havre n. Rotterdam. Gaasterland, pass. 11 Ouessant n. Amsterdam. Gooiland, 11 te Rio de Janeiro. Helicon, 9 te Bremen. Hispania, 8 v. R'dam. pass. 9 Ouessant n. Onton. Helena, 9 te Trinidad. Hera, 8 v. Carupano n. Port of Spain. Hermes, 9 v. Rotterdam, 10 te Hamburg. Hydra, 8 v. New York n. Port Au Prince. Houtman, 9 te Yokohama. Hector, 10 v. Gibraltar n. Tunis. Hoogkerk, 11 te Manilla. Hilversum, 11 v. Little Aden n. Mena Al Ahmadi. Isis, 9 te Cumana. Indrapoera, 14 te Aden verw. n. Rotterdam. Ilos, 9 v. Adam n. Gotenburg. Ittersum, 11 te Dakar. Japara KPM, 9 v. Durban n. Maritius. Japara KRL, 10 te Belawan. Jagersfontein, verm. 28 v. A'dam n. Durban. Joh. v. Oldenbarnev., 15 te Suez verw. n. A'dam. Java, 9 te Colombo. Kryptos, 9 240 m. w. Vlaminghead n. Singapore. Kalabahl, 9 te Surabaja. Kaiinga, 8 v. Port Said n. Gibraltar. Keizerswaard, 9 te Curagao. Kermia, 10 te New York. Koningswaard, 9 v. Thameshaven n. Curagao. Korenia, 9 v. R'dam, pass. 10 Casquets n. Mena Al Ahmadi. Krebsia, 9 v. Suez n. Fao. Kasimbar, 9 te Oobo. Kylix, 9 te Balikpapan. Kieldrecht, 10 te Ouessant n. Antwerpen. Kota Gede, 11 v. Marseille te Genua, Langkoeas, 8 v. Belawan n. Djeddah. Lekhaven, 9 te Rotterdam. Lekkerkerk, 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Lombok, 10 te New York. Lutterkerk, 9 te Algiers. Laagkerk, 11 te Rotterdam. Laurenskerk, 11 te Marseille. Lemsterkerk, 11 te Abadan. Marpessa, pass. 8 Azoren n. Curagao. Maas, 9 te Amsterdam. Maasdam. 14 te Rotterdam verw. Malea, 9 te Bunju. Mapia, 9 v. Fremantle n. Aden. Maaskerk, 9 400 m. w.n.w. Minikoi n. Colombo. Maaoshaven, 9 v. Santos n. Antwerpen. Madoera, 10 te Colombo. Malvina, 10 v. Hongkong n. Mirl. Manoeran, 10 v. Port Said n. Napels. Maureen, 10 v. Casablanca n. Philadelphia. Mentor, 8 20 m. z.w. Ouessant n. Dordrecht. Musi, 9 te Selatpandjang. Molenkerk, 11 te Port Sudan. Muiderkerk, 10 te Rotterdam. Maasland, 9 v. Amsterdam n. Bremen. Nieuw Amsterdam, 16 te Rotterdam verw. Nanusa, 9 te Cebu. Noordzee, 9 te Portland verw. Noordam, 9 v. New York n. Rotterdam. Oranjefontein., 18 te Kaapstad verw n. Durban. Oranjestad, 12 te Madeira verw. n. Cristobal. Ophir, 9 te Muntok. Overijsel, 9 te Bremen. Olivier van Noort, 9 v. Struer n. Bandholm. Ouwerkerk, 9 400 m z.o. Guardafui n. Aden. Oberon, 9 210 m. w. Ouessant n. Rotterdam. Osiris, 9 v. Amsterdam n. Bremen. Overijsel, 10 te Amsterdam. Oostkerk, 10 te Melbourne. Plancius, 9 te Surabaja. Phrontis, 10 v. Port Said n. Amsterdam. Pieter S, 9 te Rotterdam. Poseidon, 9 v. Pto. Ordaz n. Rotterdam. Prins Willem v. Oranje. 11 te Antwerpen. Polydorus, 9 v. Belawan n. Penang. Peperkust, 11 te Antwerpen. Prins Casimir, 10 te Rotterdam. Prins Frederik Willem, 10 te Rotterdam. Raki, 8 te Surabaja n. Padang. Rijndam, 11 v. Rotterdam te New York verw. Rempang, 11 te Beira. Riouw, 9 v. Bombay n. Australië. Roepat, pass. 10 Borneo n. Manilla. Ridderkerk, 10 v. Amsterdam, 11 te Bremen. Schelpwijk, 8 v. Thameshaven n. Banias. Stad Rotterdam, 8 v. Seven Islands n. Engeland. Statue of Liberty, 8 v. Pt. Said n. Philadelphia. Seven Seas, 15 te Bremerhaven verw. Sabang, 10 te Rangoonu. Schiedijk, 10 te Antwerpen. Solon, 9 v. Trinidad n. Madeira. Stad Alkmaar, 10 v. Aden n. Suez. Stad Breda, 9 te Rotterdam. Stad Schiedam, 10 te Savona. Sibajak, verm. 12 v. Rotterdam n. Sydney. Str. Soenda, 9 v. Nagoya, 10 te Yokohama verw. Slamat, 9 te Surabaja. Soestdijk, pass. 8 Scillys n. New York. Stad Leiden. 8 v. Amsterdam n. Bremen. Schouten, 10 v. Beira n. Dar Es Salaam. Senegalkust, 11 te Antwerpen. Sloterdijk, 10 te Norfolk. Triton, pass. 9 Guadeloupe n. Curagao. Tiberius, 8 420 m. w. Ouessant n. San Thomas. Titus, 9 te Port of Spain verw. Tjisadane, 9 te Singapore. Talisse, 9 v. New York n. Alexandrië. Telamon. 10 te Curagao. Triton, 10 te Curagao. Tjibantjet, 9 te Probolingo. Trajanus. 8 950 m. w.z.w. Fayal n. Rotterdam. Tibia, 9 500 m. n.n.w. Perth n. Geelong. Tamo, 10 v. Rotterdam te Antwerpen. Ternate, 10 te Kuweit. Tarakan. 9 v. Amsterdam n. Baltimore. Teucer, 10 v. Tjilatjap n. Rejangrivier. Willem Barendsz, pass. 8 Ouessant n. Mena Al Ahmadi. Waterman, 15 in Panamakan. verw. n. N. York. Waal, 9 v. Rotterdam n. Bremen. Westerdam, 9 v. Rotterdam, pass. 10 Lizard naar New York. Witmarsum, 10 te Houston. Willem Ruys, verm. 14 v. Tj. Priok n. R'dam. Westertoren, 9 370 m. z.o Brisbane n Miri Waterland, pass. 10 Ouessant n. Bremen. Willemstad, 10 te Brighton. Wonogiri, 11 v. Cochin n. Djibouti. IJssel, 11 te Kalyvia. Zijpenberg, 11 te Port Talbot. KLEINE VAART Adine, 10 v. Rotterdam te Lissabon verw. Appingedam, verm. 9 v. Oporto n. Amsterdam. Advent, pass. 9 Brunsbüttel n. Tyne. Att S, 9 v. Antwerpen te Ipswich verw. Atlantis, 9 v. Frederikshavn te Rotterdam. Alcetas, 9 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Atlas, 8 te Hamburg n. Amsterdam. Afiena, 9 te Amsterdam v. Kalmar. Bab T. 7 Kiel gepass. n. Ostrand. Bernard John, 13 v. Famagusta te Londen verw. Bloemgracht, pass. 9 Holtenau n. Abo. Batavier 1, 9 v. Rotterdam n. Londen. Birmingham, 9 v. Goole n. Rotterdam. Bergsingel, 9 v. Stockholm te Zaandam verw. Betty, 9 v. Fowey n. Gotenburg. Barracuda, 9 v. Huil n. Mlddlesbro. Betty Anne S, 9 v. Rotterdam te Londen. Bill S. 9 v. Rotterdam n. Southampton. Catharina W, 9 v. Rotterdam n. Londen. Daje Böhmer, verm. 9 v. Hamburg n. A'dam. Draco, 8 v. Ceuta n. Catania. Deni. 9 v. Bremen n. Gotenburg. Duiveland, 9 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Duurt, verm. 9 v. Rotterdam n. Flensburg. Ellewoutsdijk, 10 v. Pt. Talbot te A'dam verw. Erkalin. 9 v. Teignmouth te Amsterdam. Eljo, pass. 8 Holtenau n. Kotka. Eems, 9 v. Gotland n. Husum. Eemstroom, 9 v. Grangemouth te Amsterdam. Flevo, 8 te Aafhus v. Randers n. Amsterdam. Flevoland, 9 v. Rotterdam n. Kingslynn. Frans v. Seumeren, 9 v. Emden te Aarhus verw. Glory, pass. 9 Vlissingen n. Baisse. Geert Bodewes, 9 te Glasgow v. Sfax. Gerry S. 9 v. Londen te Swansea. Gaasterland, 9 v. Harlingen n. Goole. Haskerland. 9 v. Rotterdam te Harlingen verw. Hoogland, verm. 10 v. Rotterdam n. Gent. Henrica B, 10 v. Amsterdam te Kalmar verw. Hoe Vinces, 9 v. Duinkerken n. Grimsby. Hoflaan, 9 v. Dordrecht te Rotterdam verw. Herman Buisman, 9 v. R'dam n. Kopenhagen. Harold, 9 v. Hamburg n. Bergen. Heemraadsingel, 9 v. Antwerpen n. Rotterdam. Heemskerk, 9 v. Zaandam te Gent. Hulst, 9 v. Oporto te Antwerpen. Ilias, 8 v. Faro n. Lissabon. Jans P. pass. 9 Vlissingen n. Belfast. Jean E, pass. 9 Vlissingen n. Gent. Jaba, 9 v. IJmuiden n. Karlskrona. Jan Kreumer, verm. 10 v. Londen n. Rotterdam. Konny M, 10 v. Coryton te Rotterdam verw. Kaap Falga, 8 v. Rundvik n. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 6 v. Skutskaer te Middelburg. Larix. 8 v. Gefle n. Zaandam. Leliegracht, pass. 9 Vlissingen n. Finland. Lindesingel, pass. 9 Kiel n. Dublin. Muphrid N, 9 v. Hamina te Newport Mon. Midsland, 10 v. Grangemouth te R'dam verw. Meidoornsingel, 9 v. Dublin te Newport. Meuse, 9 v. Rotterdam n. Stockholm. Marathon, 9 v. Antwerpen n. Lissabon. Marjan, 9 v. Karlskrona te Huil. Maas, 9 te Amsterdam v. Hamburg n. R'dam. Notos, 8 v. Sevilla n. Palermo. Nederland, 9 v. Amsterdam n. Brussel. Nieuwland, 9 v. Rotterdam n. Grangemouth. Nassauhaven, 9 v. Halmstad n. Dordrecht. Nieuwehaven, 9 v. Gotenburg n. Rotterdam. Oostzee, pass. 9 Vlissingen n. zee. Phidias, 8 te Antwerpen v. Aliante n. A'dam. Philetas, 9 te Rotterdam v. A'dam n. Lissabon. Phecea, 9 v. Rotterdam te Lissabon verw. Pieter S, 10 v. Swansea te Rotterdam verw. Pavo, 7 v. Ostrand te Domsjo. Ponza, 7 v. Ostrand n. Sikea. Sambre, 9 v. Rotterdam n. Parijs. Sian, 9 v. Harlingen te Malmö. Theano, 10 v. Dublin te Rotterdam verw. Trito, 9 v. Rotterdam n. Dublin. Tilly, 8 v. Ostrand n. Domsjo. Veenenburgh, 9 v. Rotterdam n. Mlddlesbro. Viking, 9 v. Huil n. Delfzijl. Vindicat Atque Polit, 10 v. Casablanca te Belfast verwacht. Walenburgh, 9 v. Rotterdam n. Bordeaux. Westpolder. 9 v. Lissabon n. Oporto. Whitsun, pass. 9 Vlissingen n. Londen. Zeehaan, verm. 9 v. Agadir n. Bordeaux. SLEEPVAART Noordholland, 8 500 m. z.o. Kp. Race naar La Pallice. DROSTE'S CACAO- EN CHOCOLADEFABRIEKEN N.V. te Haarlem Vragen (tot 40 jaar) voor diverse afdelingen. Bedrijfskleding wordt in bruikleen verstrekt. Aanstelling geschiedt uitsluitend na medische goed keuring. Aanmelden dinsdag 12 juni in gebouw Cultura, Oansstr. 83 te Haarlem, 's avonds van 78.30 uur en dagelijks aan de fabriek bij de Personeelsafdeling. DROSTE'S 1ACA0- EN CHOCOLADEFABRIEKEN. I*, HAARLEM ZAGERIJ en SCHAVERIJ te ZAANDAM vraagt voor spoedige indiensttreding moet prima vakman zijn. Brieven onder no. 2753 aan het bureau van dit blad. Ook textielstof. ANTHONIESTRAAT 45 Haarlem. Tel. 18266 Tel. na 6 uur 17605. HOGE PRIJZEN 5000 4252 15866 1500 9684 20614 1000 1168 9094 12609 14745 17889 21647 400 8345 9975 13300 13954 16733 18090 20923 200 1363 2799 2946 3044 3450 4594 4942 6082 6473 6546 6612 7906 9271 10393 10427 10923 11744 13587 13917 14137 14420 14617 14646 14724 16473 17152 17261 18393 20136 21033 21843 PRIJZEN VAN ƒ80.—: 1047 2006 524 3010 757 4011 849 5189 6147 935 70S? 8261 637 8U85 579 219 346 071 129 554 620 032 201 808 8S7 266 305 368 466 190 193 114 134 278 292 768 854 099 137 657 S2S 362 377 524 132 167 177 938 986 226 290 311 918 322 337 400 623 671 737 229 420 531 354 433 731 299 304 392 883 929 160 166 196 865 890 899 556 704 777 789 209 212 278 440 492 502 579 621 508 736 747 823 745 772 832 851 565 859 870 880 860 888 413 439 515 573 244 316 3S9 4S5 10O14 050 110 143 385 82S 842 849 11099 252 269 374 487 513 708 712 735 952 12017 022 143 25S 347 495 544 574 591 600 625 995 13112 118 265 475 713 859 952 961 14292 407 486 490 505 633 651 718 831 996 15065 189 284 438 538 673 763 844 852 10048 264 273 285 297 382 412 538 585 621 681 750 804 868 17115 449 473 507 597 614 652 18100 150 171 228 256 263 293 373 375 378 434 531 573 66S 712 19057 130 173 360 390 612 628 790 2015S 258 350 412 426 456 499 505 584 761 785 799 902 957 980 21003 062 224 3S6 445 643 890 959 NIETEN 1010 097 140 358 468 537 6SS 689 743 997 2024 039 061 307 377 420 752 820 S72 3164 172 205 367 371 455 682 729 776 928 4023 048 065 342 399 415 60S 617 634 891 917 5026 075 076 340 371 396 639 651 676 815 S73 922 6002 003 037 149 155 164 246 328 354 436 470 500 756 770 798 7015 036 042 205 250 255 417 436 478 564 575 583 727 769 796 968 8004 050 082 245 259 269 492 502 551 773 781 820 9005 008 010 156 17S 182 454 459 469 635 733 734 553 889 900 992 ÏQC'OO 10002 022 051 176 183 230 299 344 355 554 576 632 868 894 897 150 153 574 584 752 753 063 064 435 445 895 897 239 254 469 532 799 857 12S 240 471 475 635 663 095 110 408 429 685 732 938 983 U45 049 165 167 359 377 521 563 804 829 067 083 290 296 4SS 492 587 635 821 825 087 096 319 360 614 630 828 869 021 046 188 195 474 558 775 776 918 946 060 061 234 242 363 447 635 664 902 903 157 170 174 270 327 590 612 646 666 682 788 834 895 89S 951 096 137 268 281 302 468 577 655 659 686 899 902 913 917 937 298 314 334 340 354 585 587 658 677 678 861 863 874 916 925 274 2S1 287 294 302 506 537 540 548 552 716 717 754 773 888 188 211 235 245 284 570 576 531 616 625 739 740 773 795 811 052 062 177 179 407 409 591 610 368 941 106 125 301 308 502 550 644 656 850 865 099 126 400 416 636 661 882 901 052 083 225 228 600 603 782 797 954 961 085 113 144 180 188 202 410 419 427 661 684 694 962 999 144 169 185 326 339 376 551 554 562 670 67S 712 911 928 937 165 198 233 451 461 488 744 762 765 952 953 993 107 119 145 305 417 438 604 615 629 804 822 863 970 974 991 068 097 102 128 156 246 252 253 267 280 457 462 470 492 522 668 743 787 799 816 972 990 994 995 11004 060 086 110 156 222 229 232 256 297 339 341 347 368 401 428 479 496 502 505 518 522 531 577 589 596 615 629 669 778 787 827 S39 887 12106 163 237 286 325 349 360 4C5 408 415 425 428 490 491 504 556 560 573 589 616 69.1 702 770 802 837 862 905 910 911 934 13006 007 068 073 104 114 144 149 163 189 194 199 215 234 240 294 310 312 366 383 387 407 446 447 460 469 473 492 508 574 614 659 671 717 757 759 799 831 836 889 900 928 941 942 14097 110 167 175 195 209 218 299 360 408 412 427 480 485 519 55S 655 659 714 719 721 743 756 793 81S 824 875 941 951 963 966 973 15016 064 104 122 148 185 345 349 351 357 406 423 436 542 545 570 572 575 576 594 617 653 659 679 688 732 737 810 823 832 892 928 967 976 993 10017 019 057 072 081 086 148 152 173 201 210 251 270 310 349 372 467 515 516 549 604 633 691 720 794 79S 834 861 S78 924 927 973 17031 052 074 105 114 137 160 168 194 216 248 299 361 389 444 403 492 497 531 551 666 705 720 733 738 776 784 785 802 805 827 851 852 874 901 925 941 946 963 1SOOO 18005 036 045 052 111 117 145 192 194 221 241 246 285 291 355 367 387 397 404 422 436 459 483 498 516 522 526 572 576 591 592 614 649 691 779 864 902 934 954 980 19042 073 080 126 174 225 244 282 284 289 304 314 34S 391 430 431 463 507 541 565 572 5S5 601 603 617 642 662 663 673 6«2 684 700 707 711 741 777 784 798 847 S55 856 866 8S7 900 926 967 977 20006 087 092 116 231 234 271 279 284 303 318 323 365 377 403 404 405 416 418 489 503 569 578 633 636 641 654 679 731 748 864 878 896 905 982 990 21004 153 181 198 216 241 283 ,S10 361 365 394 418 422 435 450 456 463 169 48.1 483 492 509 532 535 555 618 696 708 710 72S 728 769 774 776 7S1 790 802 855 S82 900 916 918 929 930 957 963 973 980

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3