Zeer felle strijd verwacht om voor uitzending in aanmerking te komen Groende Commissaris der Kóningin bracht bezoek aan Zandvoort Vooral budgetaire problemen der badplaats in ogenschouw genomen Selectie wedstrij den geven de doorslag 531ste STAATSLOTERIJ 4e klas - 15e lijst ft Zandvoortmeeuwen hield jaarvergadering Huurcontracten Stichting Touring Zandvoort HILLEGOM BENNEBROEK Afscheid jeugdleidster Suze Lommerse Vooruitzichten van de fruitoogst 1956 Korfbal Protesten afgewezen, DTV promoveert Scheepvaart DE OLYMPISCHE ZEILWEDSTRIJDEN Het interland-programma vail Nederlands elftal 2W/ U een hemd/qp HUISHOUDSTER? GEDEELTE VAN HERENHUIS I MAGAZIJNBEDIENDE WOENSDAG 13 JUNI 195 6 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Over het bezoek van de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland aan Zandvoort, waarbij geen enkele pers vertegenwoordiger is toegelaten, werd ons thans het volgende communiqué verstrekt: „De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland bracht dinsdagmiddag een ambtelijk bezoek aan de gemeente Zandvoort, Te ongeveer half een werd de Commissaris der Koningin, die vergezeld was van zijn echtgenote en de chef van zijn kabinet jhr. F. W. A. Beelaerts van Blokland, door mevrouw Van Fenema en de burgemeester in hun woning ontvangen. Nadat ten huize van de burgemeester de koffiemaaltijd was gebruikt, begaf de Com missaris der Koningin zich. vergezeld van de burgemeester en de chef van het kabi net, naar het raadhuis. In de werkkamer van de burgemeester werden de beide wethouders en de ge meentesecretaris aan hem voorgesteld. Hierna ving een bijeenkomst met de ge meenteraad aan. Nadat de raadsleden aan dr. Prinsen waren voorgesteld, sprak burge meester Van Fenema een welkomstwoord. De burgemeester herinnerde eraan, dat het thans de zesde maal is sinds zijn ambts aanvaarding in 1948, dat de Commissaris der Koningin Zandvoort bezoekt. Spreker zag daarin een uiting van de belangstelling, welke het provinciaal bestuur voor Zand voort heeft. Hij memoreerde nog, dat dr. Prinsen in 1946 als secretaris-generaal van het departement van Binnenlandse Zaken een werkzaam aandeel heeft ge had in de totstandkoming van het Strand schap Zandvoort, waaraan ook door de minister van Binnenlandse Zaken door de benoeming van een vertegenwoordiger werd medegewerkt. Een toen nog onge bruikelijke vorm van gemeentelijke samen werking, welke in de loop der jaren doel treffend en vruchtdragend is gebleken. De burgemeester belichtte vervolgens enkele aspecten van de gemeentelijke financiën, welke aanleiding geven tot ern stige bezorgdheid. Het door de regering voorgestane systeem van bevriezing van het peil van het gemeentefonds doet het gevaar ontstaan, cïat de gemeente Zand voort haar functie als woonplaats en als recreatie-oord voor de massa niet behoor lijk zal kunnen blijven vervullen. De rioolwaterzuivering, de aanleg en ver betering van wegen, de aanleg van een autobusstation en dergelijke zullen in de komende jaren het budget der gemeente erntig belasten, nog afgezien van de uit gaven, welke gemoeid zullen zijn met voorzieningen ten behoeve van het onder wijs en de bevordering van de plaatselijke culturele belangen. Tenslotte gaf de burgemeester aan de hand van een kaart een overzicht van de wederopbouw en de uitbreiding der ge meente. De Commissaris der Koningin dankte voor de vriendelijke ontvangst, hem in Zand voort bereid. Zandvoort is een van de ge meenten. welke de bijzondere belangstel ling heeft van het provinciaal bestuur. De problemen, welke daar aan de orde komen staan niet in verhouding tot het betrek kelijk kleine aantal inwoners. Hij was niet gekomen om problemen op te lossen maar om door een open gesprek ook met de raadsleden een betere indruk te krijgen van de locale situatie. Vragen Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door verschillende raadsleden gebruik gemaakt. Mevrouw Mol vroeg of bij het provinciaal bestuur een subsidieregeling in overweging is ter stimulering van plaatse lijke activiteiten op cultureel gebied. De heef,Gosen informeerde naar een bij Ge deputeerde Staten aanhangig verzoek om vergunning voor de reclames in het cir- In hotel Keur hield de voetbalvereniging „Zandvoortmeeuwen" haar jaarvergade ring! De belangstelling ervoor was niet groot. In sympathieke bewoordingen her dacht de voorzitter,,de heer C. Siegers, het overlijden van het bestuurslid, de heer M. "Weber en schetste diens grote verdienste voor de vereniging. Daarna liet de he gr Siegers de verrich tingen van de diverse elftallen de revue passeren, waarbij hij het 2de elftal compli menteerde met het behaalde kampioen schap, waardoor dit team naar de K.N.V.B. promoveert. Ook het behalen van het kam pioenschap door het junioren c-elftal werd door spreker met blijdschap gememoreerd. Aan de supportersvereniging werd dank gebracht voor de vele steun, in het afge lopen seizoen verleend. Daar geen kandidaten waren gesteld, werd de verkiezing van een nieuw be stuurslid in de plaats van de heer Weber tot de volgende algemene vergadering uit gesteld. Van twee vacatures in de elftalcommissie kon er slechts één worden vervuld, waar voor de heer S. Keuning werd benoemd. Het ontbreken van kandidaten was oorzaak dat de vervulling van de tweede vacature naar de volgende vergadering moest wor den verschoven. Ondanks een dringend beroep van de voorzitter zich voor het nuttige werk in de jeugdcommissie beschikbaar te stellen, meldden zich hiervoor slechts twee kandi daten, n.l. de heren J. Weber en P. Koop-r mans. Het bestuur zal trachten op andere wijze de vacatures in deze commissie te voorzien. Nadat de wedstrijdsecretaris, de heer Chr. Schuiten, een verslag had uitgebracht over de afgelopen competitie, gaf de heer E. Loos een uitvoerige uiteenzetting over de verrichtingen van het trainingsfonds. Hieruit bleek, dat men na grote inspannin gen er in geslaagd was de gelden voor het afgelopen seizoen bijeen te krijgen. Een dringend beroep werd gedaan op de leden om dit fonds te blijven steunen, opdat de voor de vereniging onmisbare trainer kan worden gehandhaafd. In de rondvraag werden de leden ver zocht, zoveel mogelijk behulpzaam te zijn bij het in orde brengen van de velden en werd de wenselijkheid naar voren gebracht met de training zo spoedig mogelijk te be ginnen, vooral met het oog op de wedstrij den om de K.N.V.B.-beker. Meerdere con tactavonden in het. clubgebouw voor de kernploeg zullen worden voorbereid. De supportersvereniging zal trachten dit club gebouw wat op te knappen. cuitterrein, deze spreker vroeg voorts wan neer het rijwielpad NoordwijkZandvoort gereed zal komen. De heer Siegers be lichtte het gebrek, dat Zandvoort in de naaste toekomst zal krijgen aan bouwgrond en drong erop aan, dat in het streekplan wordt voorzien in een verdere expansie van de bebouwing ten noorden van de spoorlijn. De heer Slagveld vroeg wanneer de op het provinciaal wegenplan geprojec teerde oost-westverbinding en de daarop aansluitende noord-zuid verbinding vol tooid zullen zijn. De heer Koning wees op de vertraging, welke aanvragen van kleine bouwers om premie voor woningbouw thans moeten ondervinden en vroeg voor rang voor deze categorie. Wethouder Van der Werff stelde de vraag of Gedeputeerde Staten van Noordholland reeds een prin cipe-besluit hebben genomen met betrek king tot het verlenen van subsidies door gemeenten aan kerkgenootschappen. De wethouder besprak ook de verkeersmoei lijkheden, welke zullen ontstaan als de op heffing van de tramlijn HaarlemZand voort niet samenvalt met het gereedkomen van de tunnel onder de spoorlijn te Aer- denhout. Tenslotte hield de heer Tates een beschouwing over de perspectieven der ge meentelijke financiën en vi'oeg of de mo gelijkheid bestaat om de gemeente Zand voort, in verband met haar bijzondere positie als recreatie-oord, een in verhou ding tot haar uitgaven bijzondere financiële steun te verlenen. Naar aanleiding van deze vragen ont stond een geanimeerde gedachtenwisseling waarbij nogmaals bleek, dat bij de Com- misaris en het provinciaal bestuur een groot begrip bestaat voor de bestuurspro- biemen van Zandvoort. Bezichtiging Aan mevrouw Prinsen werden inmiddels ten huize van de burgemeester een aantal dames van de Zandvoortse Vrouwen-Con tact-Commissie voorgesteld. Daarna bracht mevrouw Prinsen, vergezeld van mevrouw Van Fenema een bezoek aan de Josina van den Endenschool, de openbare kleuter school aan de Nicolaas Beetslaan. Na de bespreking met de raad begaf de Commissaris der Koningin zich naar de politiepost in de rotonde waar ook mevr. Prinsen arriveerde. De korpschef van politie de heer H. P. Huijsman gaf een uiteenzetting van de taak van de Zandvoortse politie in het bijzonder voor de orde en de veiligheid op het strand. De kinderbewaarplaats waar mevrouw Ver- haaf de scepter zwaaide had de bijzon dere belangstelling van de dames van het gezelschap. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de watertoren. De .heer A. A. Cense, directeur der bedrijven, toonde de bureau ruimten in de benedenverdiepingen waar na men met de lift naar de uitzichtgelegen heid ging. Ondanks de soms hinderlijke zeedampen had men een goed uitzicht over Zandvoort. De directeur van de dienst der publieke werken, de heer M. Deutekom, gaf hier de nodige inlichtingen. Het was al na vier uur toen een rondrit door de gemeente een aanvang nam. De werkzaamheden aan de Boulevard Bar- naart werden in ogenschouw genomen. De nieuwe woningen van de woningbouwver eniging „Eendracht Maakt Macht" aan de Vondeilaan werden bezichtigd en na een rh door het uitbreidingsplan-oost, werd een bezoek gebracht aan het „Huis in de Dui nen." Hier werd de thee gebruikt. Om streeks zes uur keerden de Commissaris der Koningin en mevrouw Prinsen weer naar Haarlem terug." Teneinde de excessen tegen te gaan, die zich de laatste jaren bij de zomerverhuur nog al eens blijken voor te doen en om zowel v or huurder als verhuurder een bevredigen de oplossing te verkrijgen, is de stichting ..Touring Zandvoort" er toe overgegaan, een seizoenverhuur-contract samen te stellen, waaraan zowel door het plaatselijk bestuur van de Horeca als door „Perüka" volledige goedkeuring werd gehecht. Dit contract omschrijft nauwkeurig welke verplichtingen beide partijen bij deze huur en verhuur aangaan en wordt op zegel op gemaakt. Ook het verschuldigde zegelrecht wordt voor elk bedrag op het contract mede gedeeld. Deze contracten zullen einde deze week gratis ten kantore van stichting „Touring Zandvoort" verkrijgbaar zijn. Eventuele zich voordoende geschillen zullen naar het contract vermeldt ten kantore van de stichting zo mogelijk tot een bevredigende oplossing worden gebracht. Men hoopt door het invoeren van deze contracten, waarvan naar verwacht wordt door beide partijen een dankbaar gebruik zal worden gemaakt, onder meer te voor komen, dat men op eenmaal verhuurde woonruimte naderhand terugkomt en het reeds gestorte handgeld terugstuurt, zoals in de praktijk meerdere malen voorkomt. Anderzijds zal hierdoor worden voorkomen, dat de gehuurde woonruimte op het laatste moment door de huurder wordt afgezegd, hetgeen ook nog al eens in de praktijk wordt gebracht. Huurder, zowel als verhuurder zullen van nu af aan in stichting „Touring Zandvoort" bij het tonen van het huurcontract een instantie hebben, waarop men zich bij alle voorkomende moeilijkheden kan beroepen. EHBO-EXAMENS In hotel Keur werden door dr. J. N. Se- gaar uit Haarlem maandagavond de EHBO- examens afgenomen, aan diegenen, die in Zandvoort de afgelopen wintermaanden de cursus hadden gevolgd, welke onder leiding stond van dr. B. Entzinger, geassisteerd door de heer A. Loos. Voor het diploma EHBO slaagden mejuffrouw E. M. L. Pauwels en de heren J. Bakker, J. J. Drommel, N. V. Hof man, P. J. W. Schmink en A. v. Waarden- berg. Drie kandidaten werden afgewezen. BEROEPEN Ds. A. H. Schippers, predikant bij de Christelijk Gereformeerde gemeente te Hillegom ontving een beroep naar de Christelijk Gereformeerde gemeente te Vlis- singen. GESLAAGD De heer J. de Ridder, wachtmeester eer ste klasse der Rijkspolitie te Hillegom slaag de te 's-Gravenhage voor het examen voor Hof nolitiedin'oma A. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Onder zeer grote belangstelling heeft dinsdagavond de jeugdleidster Suze Lom merse in verband met haar aanstaand huwelijk afscheid genomen van de Katho lieke jeugdbeweging te Bennebroek, die zij vele jaren met haar uitzonderlijke ga ven op voortreffelijke en uitnemende wijze heeft gediend. Uit de hulde die haar op deze avond werd gebracht is wel gebleken, hoezeer men haar straks zal missen. De avond werd geopend door de aal moezenier, kapelaan A. Voorbij, die zei dat ook deze leidster de Katholieke jeugd beweging moest verlaten, om echter een nieuwe en nog schonere roeping te gaan volgen. „Gelukkig wordt dit geen droevig afscheid, want daar zorgen de welpen wel voor", meende kapelaan Voorbij en hij kreeg gelijk, want met zang en aardige spelletjes vloog het eerste gedeelte van de avond om. Vooraf sprak hopman Hers man een woord van afscheid en dankte mejuffrouw Lommerse namens alle vroe gere en tegenwoordige welpen voor alles wat zij in haar veelzijdige loopbaan als leidster heeft verricht. Als bewijs van dank bood hij een mooie tegel, voorzien van het verkennerswapen, aan, alsmede een fraai uitgevoerd lepeltje. Na de pauze zorgden de grotere meisjes voor het tweede gedeelte van de avond. De opvolgster van Suze, Jo Damen, bood namens de pitrietclub een zeer fraaie schaal aan en de heer H. C. Breek memo reerde in een zeer hartelijke toespraak, hoe hij als lid van de financiële commissie steeds de grootste bewondering voor Suze heeft gehad, omdat zij met weinig geld zo ontzaglijk veel kon doen. Vervolgens sprak Broeder Remigius haar toe namens Jongensstad. Als laatste spreker voerde de aalmoeze nier het woord,die haar zorg voor de Con gregatie als „congregatiemoeder" roemde. Hij dankte haar namens allen, groot cn klein, voor het eenvoudige maar prachtige voorbeeld dat zij gegeven heeft en wenste haar in haar huwelijk heel veel geluk en zegen toe. De vader van de bruid, de heer R. B. Lommerse, sprak daarna een dankwoord namens het aanstaande echtpaar en ten slotte nam ieder met een handdruk en een gelukwens afscheid van een leidster, die vele jaren op de meest eenvoudige wijze en zonder ophef de Katholieke Jeugdbe weging met inzet van al haar krachten en gaven heeft gediend. Ondanks het late voorjaar is de bloesem periode van de fruitbomen in de Betuwe bijzonder gunstig geweest. Droogte en wind hebben voor goede bestuiving gezorgd, ter wijl de koude nachten de afval van de bloesem 'vertraagden. Nachtvorstschade valt bijna niet waar te nemen, hier en daar is slechts een streep nachtvorst over de aardbei-bloesem gevallen. Vrijwel alle pruimensoorten hebben zwaar gebloeid, maar de vruchtontwikkeling bleef wat achter. Van de meeste soorten pruimen zit in de Betuwe minder beschot dan verwacht werd. Wil men kwaliteitsvruchten krijgen, dan moet er echter toch gedund worden, zodat de pruimenoogst ook wel opbrengst zal geven. De kersen laden zwaar. De meikersen zitten dit keer dikker aan de boom dan de vroege kersen. Meestal was het de laat ste jaren omgekeerd. Ook de wijnkersen houden grote beloften in. Iets minder gunstig schijnt de stand van de peren te zijn. De vruchtzetting laat te wensen over, vooral de Clapps Favorite en de Precose de Trevoux vallen blijkbaar tegen. De zeer gezochte handelsvariëteit „Legipont" heeft weinig gebloeid. De vruchtzetting van deze soort is echter goed geweest. Rode bessen schijnen zeer zwaar gela den te zijn. De zwarte bessen en kruisbes sen op de koude grond staan zeer goed in bloei en kunnen een vol gewas opleveren. Van de vruchtzetting der appelen is nog niet veel te zeggen. Wel weet men dat goudreinetten bijna nooit zo rijk gebloeid hebben als nu. Ook de moderne soorten appelen op onderstam staan prachtig in bloei en beloven een rijke oogst. De Betuwe gaat een druk fruitjaar te gemoet. Daar de protestcommissie de beide protes ten van de wedstrijd Samos-DTV heeft af gewezen, heeft DTV beslag gelegd op de kampioenstitel van de tweede klasse KNKB. Door dit resultaat promoveert DTV naar de eerste klasse. Het staat thans wel vast dat Nederland op de Olympische zeilwedstrijden in Mel bourne vertegenwoordigd zal worden in de Drakenklasse, bij de Sharpies en in de Finnjollenklasse, maar niet zal uitkomen met een Star en in de 5 Vi meterklasse. Het Nederlandse Olympisch Comité heeft namelijk het bestuur van de Koninklijke Verbonden Nederlandschc Watersport Ver enigingen de toezegging gedaan dat indien dit bestuur met een voordracht komt, het geen omstreeks half juli te verwachten is, de zeilers voor deze drie klassen zullen worden uitgezonden. Uiteraard is deze toezegging van de zijde van het NOC in de kringen der kandidaten voor Melbourne met grote vreugde begroet, maar voorts is de onderlinge strijdlust, nu de beslissingen wie voor uitzending in aanmerking komen, binnenkort zullen vallen, feller dan ooit geworden. Bij de Draken zijn vier teams na twee jaar van voorbereiding overgebleven. Elk team is, van internationaal standpunt be keken, zonder twijfel in staat om het in november en december op het water van de Port Phillip Bay op te nemen tegen de beste vertegenwoordigers in deze klasse van de wereld. Besloten is dat deze vier teams zullen uitkomen in de traditionele Kieler Woche, welke van 17 tot 23 juni wordt gehouden. De vier draken voor Kiel zijn als volgt bemand: „Oranje" met Simon de Wit, A. E. Du- dok van Heel Jr en Ph. Keegstra; „Trintel 2" met W. van Duyl, mr. E. Stutterheim en J. R. van der Berg; Tannin" met E. G. van de Stadt, W. de Vries Lentsch Jr en W. Kaars Sypestein; „Semper Vagans" met C. Groot, J. Bol en W. A. C. Metelerkamp Kappenburg. In het grote, internationaal sterk bezet te veld in Kiel zullen deze vier kandidaten worden geobserveerd door de waarnemer ir. J. Loeff, de secretaris van de KVNWV, die speciaal voor dit doel naar Kiel zal gaan. Ir. Loeff zal advies uitbrengen aan het bestuur van het Verbond, dat ongeveer half juli een beslissing zal nemen en deze beslissing zal doorzenden naar het NOC. Vijf kandidaten zijn nog aan bod voor uitzending in de klasse der Sharpies. Deze vijf kandidaten zijn Jac. Kraan-H. Kraan, W. Guldemond-D. Langeveld, B. Verhagen- B. Gelderblom, J. C. van Staveren-A. P. van Poelgeest en B. van Wijk-A. J. W. H. van Doodewaard. Op 30 juni en 1 juli en voorts op 7 en 8 juli zullen op het IJsel- meer de laatste selectiewedstrijden voor deze 12 m2 sharpies worden gehouden. Men heeft het IJselmeer met opzet gekozen, omdat volgens informaties water, golf slag, windcondities, enzovoorts, veel over eenkomst vertonen met die van de Port Phillip Bay bij Melbourne. De olympische voorbereidingscommissie zal na 8 juli ad vies over de uitzending uitbrengen aan het bestuur van het verbond. In de Finnklasse is de belangstelling voor de uitzending naar Melbourne onge kend hoog. Na de voorselectie zijn overge bleven J. de Jong, L. R. Koopmans, J. Hofland, B. Marcus, W. Maarse, J. H. H. Dijkers, J. A. de Boer, IC. H. Warburg, A. de Vries, J. A. Verkuylen en de Olympia- jollenzeilers J. F. Stap, H. Lesage en B. Willems. Enkele kandidaten hebben zich bereid verklaard hun Finnjoll bij de laat ste selectiewedstrijden, die eveneens op 30 juni, 1, 7 en 8 juli op het IJselmeer zul len worden gehouden, af te staan aan de Olympiajollenzeilers. Mochten deze selec tiewedstrijden geen definitieve resultaten opleveren, dan ligt het in de bedoeling tij dens de Hollandweek, begin augustus, de laatste proef uit te schrijven, waarna het bestuur van de KVNWV een besluit over een voordracht aan het NOC kan nemen. De Olympische voorbereidingscommis sie en het bestuur van het verbond zijn van oordeel, dat bij dc Olympische zeil wedstrijden te Melborunc de eisen, welke aan de bemanningen worden gesteld, an ders liggen dan bij de in Nederland zo ge bruikelijke weekeind-races. Er staan 7 wedstrijden in Melbourne op het program ma, de eerste vier achter elkaar, vervol gens drie dagen rust en met aan het slot wederom drie races, waarbij de slechtste plaats in het puntenklassement niet mee telt. Zonder twijfel zullen de vreemde om standigheden een rol spelen. De bemannin gen zullen.over veel reserves moeten be schikken en het hoofd in moeilijke om standigheden koel houden. Al déze factoren zullen in aanmerking worden genomen bij de definitieve aanwijzing van de Neder landse zeilers in de drie klassen. Het ziet er dus naar uit, dat Nederland in Melbourne bij de zeilwedstrijden zal worden vertegenwoordigd door drie man in de Drakenklasse, door twee zeilers bij de 12m2 Sharpies en door één zeiler in de Finnjollenklasse, terwijl ook een reserve in laatstgenoemde klasse zal worden aan gewezen. Voorts zal een algemene reser ve worden gekozen, die tevens als chef d'équipe van het zeilteam zal fungeren. Niet alleen zeiltechnisch hebben de kan didaten voor Melbourne zich gedurende de laatste twee jaren op voortreffelijke wijze voorbereid, maar ook de lichamelijke con ditie is niet vergeten. In Rotterdam en in Amsterdam hebben de kandidaten deelge nomen aan een conditietraining. Het zeilteam zal omstreeks 10 november van Schiphol vertrekken en de aankomst in Melbourne is bepaald op de 15e van die maand. De zeilwedstrijden vangen 26 november aan, zodat men in Melbourne nog 10 dagen heeft vo.or voorbereiding. De wedstrijd tussen Oostenrijk en Neder land in de voorronde van het wereldkam pioenschap is, voor wat de uitwedstrijd be treft nog niet vastgesteld. De Oostenrijkers willen gaarne op 26 september van dit jaar in Wenen spelen, maar dit voorstel moet nne in de bestuursvergadering van de KNVB worden besproken. Het ls de vraag of het bestuur met deze dattim akkoord kan gaan, immers voor dit najaar staat reeds een uit gebreid internationaal programma vast. De returnwedstryd voor het wereldkampioen- schan zal op 25 september 1957 worden ge speeld. Op 13 oktober van dat jaar speelt Luxem burg thuis tegen Nederland, eveneens voor het wereldkampioenschap. De Luxemburgse voetbalbond heeft verklaard dat hij voor de returnwedstrijd elke datum, door de KNVB voor te stellen, zai aanvaarden. De internationale kalender voor het sei zoen 1956-1957 ziet er als volgt uit: Woensdag 5 september 1956: Rotterdam oefenwedstrijd Nederlands elftal. Zaterdag 15 september 1956: Lausanne, ZwitserlandNederland. Woensdag 26 september 1956: Wenen, Oostenrijk—Nederland voor het wereldkam- pioenschan (nog niet definitief). Woensdag 3 oktober 1956: Amsterdam, oefenwedstrijd' Nederlands elftal. Zondag 14 oktober 1956: Antwerpen, Bel giëNederland Woensdag 24 oktober 1956: Rotterdam, oefenwedstrijd Nederlands elftal. Zondag 4 november 1956: Kopenhagen, Denemarken—Nederland. Woensdag 20 maart 1957, Amsterdam, oefenwedstrijd Nederlands elftal. Woensdag 3 april 1957, Amsterdam, Neder landDuitsland. Woensdag 10 april 1957: Rotterdam, oefen wedstrijd Nederlands elftal. Zaterdag 20 april 1957: België BNeder land B. Maandag 22 april 1957: Amsterdam, Neder landBelgië. Woensdag 12 juni 1957: Bergen, Noor wegen BNederland B. Vrijdag 14 juni 1957: Stavanger, Noor wegen BNederland B (tweede wedstrijd). Voor het najaar 1957 staan reeds vast Nederland—België in Rotterdam, Neder land—Oostenrijk voor het wereldkampioen schap op 25 september, waarschijnlijk in Amsterdam en LuxemburgNederland, eveneens voor het wereldkampioenschap, op 13 okotber in Luxemburg. Alblasserdi.ik, 12 v. Antwerpen n. Havana. Alkaid, 12 te Buenos Aires. Amsteldijk, 12 te New Orleans. Amstelvliet, 12 te Damman. Axeldijk, 11 v. Montevideo n. Buenos Aires. Albireó, 12 v. Aden n. Suez. Ariadne, pass. 12 Ouessant n. Algeeiras. Almkerk, 12 v. Singapore n. Bangkok. Alwaki, 12 te Karachi. Angolakust, 11 v. Madeira n. Freetown. Ameland. 13 te Curagao. Amerskerk, 13 te Rotterdam. Arendsdijk, 13 te Liverpool. Arendskerk, 12 v. Marseille n. Duinkerken. Argos, 13 te Algiers. Bussum, pass. 11 Gibraltar n. Eastliam. Bantam, 12 te Bandarshapur. Breda. 11 v. Talcahuano n. San Antonio. Bali, pass. 12 Ouessant n. Port Said. Bloemfontein, 12 v. East-Londen n. Pt. Elizabeth. Britsum, 11 te Durban. Barito, 12 te Sorong. Baissevain, 13 te Kobe. Caltex Utrecht, 11 v. Port Said n. Rotterdam. Charis, 12 te New York. Cistula, pass. 11 Perim n. Rotterdam. Castor, pass. 12 Ouessant n. Funchall. Castor KNSM, 11 dw. Cherbourg n. Funchal. Caltex Delft, 13 te Rotterdam. Camerounkust, 13 te Dakar. Cradle of Liberty, 13 v. Mena Al Ahmadi n. Suez. Cumulus (weerschip), 12 te Rotterdam. Dorestad, pass.'11 Aruba n. Rotterdam. Drente, 13 te Suez. Eos, 12 te Latakia. Esso Nederland, 12 dw. Aden n. Bandarmashur. Esso Den Haag, pass. 12 Str. Ormoesz n. Antw. Eemland, pass. 12 Finisterre n. Rio de Janeiro. Eendracht, 14 te Haifa verw. Elizabeth B, pass. 13 Gibraltar n. Londen. Groote Beer, 11 te Rotterdam. Gaasterland. 12 te Amsterdam. Gooiland, 12 te Santos. Hoogkerk, 12 v. Manilla n. Hongkong. Hera, 10 v. Port of Spain n. Paramaribo. Heelsum, 12 v. Bremen te Hamburg. Hydra, 11 150 m. z.o. Kp. Hatteras n. Pt. Au Prince. Helena, 12 v. Barbados n. Rotterdam. Hector, 13 te Tunis. Hest.ia, 13 te Rotterdam. Java, 12 v. Colombo n. Suez. Jupiter, 13 te Rotterdam. Kalydon, 11 v. Norrkoping n. Curasao. Karimun, 12 te Halifax. Kara, 12 v. Singapore n. Balikpapan. Kieldrecht, 12 te Antwerpen. Kota Agoeng, 13 te Alexandrië. Kenia. 12 te Rotterdam. Lemsterkerk, 12 v. Abadan n. Afrika. Liberty Bell, 12 v. Mcna Al Ahmadi naar Phila delphia. Leto, pass. 12 Vlisstngen n. Antwerpen. Leuvckerk, 13 v. Genua n. Port Said. Maaskerk, 12 te Colombo. Meerkerk. 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Moordrecht, 12 te Santos. Mentor, 10 te Dordrecht. Mataram, pass. 12 Landsend n. Europa. Mentor, 12 te Amsterdam. Meliskerk, 13 te Djibouti. Nieuw Amsterdam, 15 te Southampton verw. Notos, 11 50 m o. Algiers n. Palermo. Oldekerk. 12 te Amsterdam. Oberon, 11 te Amsterdam. Ouwerkerk, 12 v. Aden n. Suez. Oranjestad, 12 te Madeira. Oranjefontein, 11 350 m. z. Kp. Palmas n. Kaapst. Osiris, 12 te Bremen. p/aaf s eGiï Pr. Fred. Hendrik, 11 v. Montreal n. Threerivers. Prins Willem 2, pass 11 ICp.-Roce n. Montreal. Pendrecht, 12 te Port Said. Prins Frederik Willem, 12 v. R'dam n. Antw. Pieter S, verm. 13 v. R'dam n. Bristolchannel. Prins Frederik Willem, 12 v. R'dam n. Antw. Plancius, 12 te Makassar. Prins Casimir, 13 v. Rotterdam n. Antwerpen. Polyphemus, 13 te New York. Raki, 13 te Padang. Rondo, 15 te Belawan verw. Rijndam, 11 te New York. Rocpat, 13 te Manilla. Rotti, 13 te Baltimore. Ruys, 12 v. Santos n. Montevideo. Stad Arnhem, 12 te Birkenhead. Stad Dordrecht, 11 v. Rotterdam n. Palermo. Scherpendrecht, pass. 12 Aden n. Rastanura. Sibajak, 12 v. Rotterdam n. Fremantle. Statue of Liberty, pass. 12 Algiers n. Philadelphia. Sumatra, 12 v. Calcutta n. Cocinada. Sliedrecht, pass. 12 Vlissingen n. Banias. Soestdijk, 11 840 m. n.o. Kp. Race n. New York. Saroena, 12 te Pladjü. Stanvac Pendopo, 12 te Sungeigerong. Schiedijk, 12 te Rotterdam. Schouten, 13 te Das Es Salaam. Senegalkust, 13 te Amsterdam. Sheratan. 13 te Mena A1 Ahmadi. Sloterdijk, 12 te New York. Sommelsdijk, 13 te Philadelphia. Sunetta, 13 te Dar Es Salaam. Tabian, 11 v. Baltimore n. Savannah. Themisto, 11 v Hamburg n. Montreal. Tjisadane, 12 v. Singapore n. Hongkong. Tomori, 12 te Casablanca. Tabinta, 12 te Suez n. Port Said. Tiberius, 11 300 m n. Fayal n. San Thomas. Tjiluwah, verm. 16 v. Hongkong. Trajanus, 11 270 m. w. Fayal n. Amsterdam. Teucer, pass. 12 Billiton n. Rcjangrivier. Tiitjalengka, 13 te Mauritius. Waal, 12 v. Bremen n. Emden. Wonogiri, pass. 12 Minikoi n. Djibouti. Waikelo, 12 te Ampenan. Willemstad, 12 v. Trinidad n. Barbados. Waterland, 13 te Bremen. Zuiderkruis, 12 te Rotterdam. KLEINE VAART Arctic, verm. 13 v. Londen n. Rotterdam. Amigo, 12 v. Masnedsund n. Fur. Albergen, 12 v. Gefle n. Hudiksvall. Alcetas, 11 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Appingedam, 9 v. Oporto n. Amsterdam. Atlas, 11 v. Hamburg n. Amsterdam. Badzo, verm. 16 v. Rotterdam n. Londen. Bierum, 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Birmingham, 12 v. Rotterdam n. Harlingen. Betty Anne S, verm. 12 v. Dagenham n. Swansea. Corrie B, 12 v. Ornskoldsvik te Dagenham. Catharina W, 12 v. Londen te Rotterdam. Duiveland, pass. 12 Holtenau n. Kopenhagen. Duurt, 12 v. Rotterlam te Flensburg. Daje Böhmer, verm. 13 v. Amsterdam n. R'dam. Dolfijn, 12 v. Vlissingen n. Oostende. Erkalin, verw. pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Eljo, 12 v. Amsterdam te Kotka. Eems, 12 v. Husum n. Holmsund. Elisab. Roorda, pass. 12 Brunsbüttel n. Vl'dingen. Elsenburgh, 12 v. Casablanca te Duinkerk, verw. Farmsum. 12 v. Amal te Rotterdam. Flevo, 11 v. Aarhus te Amsterdam. Frans v. Seumercn, 12 v. Aarhus te Immingham. Hast 5, pass. 12 Vlissingen n. Londen. I-Iink, 12 te Vlissingen n. zee. Hoc Vinces, verm. 13 v. Grimsby n. Rotterdam. Hulst, 12 v. Oporto to Rotterdam. Hyke Sophia. 12 v. Ceuta n.. Genua. Ina L. 12 v. Vlissingen n. Londen. Jan Kreumer, verm. 13 v. Rotterdam n. Londen. Julia Mary. 9 v. Belfast te Liverpool. Leuvehaven. 12 v. Antwerpen n. Kopenhagen. Marathon, 15 te Lissabon verw. Mercurius H, 12 v. Rotterdam te Algiers verw. Marjan, 12 v. Hull n. Halmstad. Maasym N, verm. 12 v. Gent n. Hamina. Nieuwehaven. 13 v. Rotterdam n. Antwerpen. Nieuwehaven, 12 v. Gotenburg te Rotterdam. Nassauhaven, 12 v. Halmstad te Dordt verw. Noorderlicht. 12 v. Norrkoping te Zaand. verw. Nero, 10 te Sanfeliu v. Livorno. Plato, 11 v. Amsterdam te Bilbao. Polaris, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Paloma, 12 v. Hansweert te Stockholm verw. Phidias, 10 v. Antwerpen te Amsterdam. Ransel, verm. 12 v. Delfzijl n. Londen. Reliable. 12 v. Newport te Rotterdam. Stientje Mensinga, 12 v. Liv.pool te Whitehaven. Stella Maris, 12 v. Amsterdam n. Southampton. Spora, 12 te Flixboro verw v. Kingslynn. Wubbina, 12 v. Whitehaven n. Bristolchannel. Westpolder, 12 v Oporto n. Antwerpen. Westerhorn, 12 v. Rotterdam te Valencia. Wexford, 12 te I-Targshamn. Zeehaan, 16 v. Agadir te Bordeaux verw. Zwaantje 12 v. Mantyluoto n. Umea. SLEEPVAART Cycloop, 11 190 m. n.w. Bermuda n. La Pallice. Hudson, 10 270 m. z.o. Bermuda n. Nw. Orleans. Ebro, 10 240 m. "n Belem n New Orleans. Gele Zee, 9 v. New Orleans n. Maracaibo. Goeree,. .10 v. Le Havre te Cadiz. H'umbéi-, 10 v. A'dcn tê Suez. Noordholland, 1Q 700 pi- w.n.w. Az. n. La Pallice. Noordzee, 10 v Trincomalee te Aden. Witte Zee, 11 te Aden. Zwarte Zee, 9 480 m. w. Gibraltar n. Savona. Ongemeubileerd TE HUUR gevraagd: in gem. Bl'daal, door echt paar op middelbare leeftijd. Brieven no. 2776. C. A. Molenaar, Levensmid- delenbedrijf vraagt flinke Winkeljuffrouw Goed loon. Aanmelden na 8 uur, Voorhelmstraat 35. Hrl. Veileman koopt betere gebruikte meubelen voor hoge prijzen Tel 14637 Fijne theesoorten zijn schaars fijne melanges zeldzaam. De oude Groningse theefirma KAHREL heeft nog die ouder- ;':'- wetse, geurige thee I Niet overal, maar uitsluitend verkrijgbaar bij de betere kruidenier. Wij zenden U adressen op aanvraag. KOFFIE - THEE CACAO - CHOCOLADE GROOTHANDEL BAAN vraagt 25—50 jaar. Aanmelden: Spaarne 29, Haarlem. HOGE PRIJZEN 1 19998 1000 1438 2205 5299 6S15 7398 14466 16421 19124 21997 ƒ400 5534 9981 9849 11810 11442 13288 13342 17291 200 1240.1288 2520 3453 3486 4022 5088 5439 6837 091)8 7048 7303 7714 8188 8458 9144 9336 11591 13012 13111 13897 14938 14319 148|3 15301 16089 16286 16324 16855 17420 18412 18770 19345 19945 20169 ^Uooo JUoUz 21150 21353 1082 968 2229 3056 444 4113 980 5112 973 6039 646 7050 459 8008 866 8019 257 768 10106 563 11131 462 PRIJZEN VAN ƒ80.—: 086 179 343 510 569 676 825 921 955 338 601 754 065 158 174 567 781 833 341 376 394 772 259 283 309 898 924 981 448 503 542 143 169 171 314 367 541 063 130 166 751 841 842 11S 143 153 523 552 722 052 135 156 956 025 039 041 302 346 372 823 911 114 125 168 585 629 642 137 172 174 468 587 627 238 276 344 902 221 331 365 819 886 893 276 279 318 122 171 183 466 498 537 318 326 361 670 780 863 254 265 343 663 795 797 395 429 432 992 585 646 731 560 599 838 347 456 635 372 386 412 950 375 582 758 187 239 249 634 663 767 389 391 479 888 357 383 400 990 12053 072 389 402 642 683 13105 266 827 850 11204 223 15024 093 613 634 1G033 073 952 17011 070 582 653 18077 227 946 19011 219 956 20027 043 460 462 991 21030 119 S21 934 089 101 412 414 815 941 277 303 851 904 313 389 202 221 736 827 156 389 127 224 460 468 983 318 384 931 455 515 226 287 954 990 636 646 241 309 473 492 326 336 578 621 573 649 740 772 552 634 331 384 784 992 444 553 648 816 845 946 431 543 746 929 448 449 535 609 860 867 889 908 135 275 775 798 251 360 322 326 830 962 421 478 359 374 970 504 639 097 099 496 550 152 514 994 192 209 564 586 354 363 804 819 375 424 929 946 558 560 598 609 722 815 1024 312 455 694 2109 336 570 3008 188 546 975 4029 248 383 638 5012 316 601 823 990 6065 411 622 850 7085 181 465 6S3 S5S 8005 157 370 563 796 9030 427 876 10023 212 434 640 847 11074 439 737 i 958 033 036 314 322 474 493 701 722 136 141 358 378 579 613 012 024 197 219 549 563 995 037 069 257 260 423 459 682 6S4 040 124 333 380 628 641 S33 852 125 185 431 453 626 656 894 9S1 090 104 193 253 482 511 70!) 711 907 948 061 070 210 212 382 390 566 578 809 834 095 124 487 544 897 923 093 112 215 258 441 443 706 751 860 909 087 193 506 533 772 833 961 970 095 125 324 331 523 554 830 836 143 183 386 442 723 794 054 059 289 318 609 700 116 122 280 284 512 527 688 912 •163 165 403 445 663 692 868 876 227 245 454 479 686 729 988 991 108 123 259 286 519 541 729 740 958 975 074 076 222 236 429 447 673 677 897 928 219 238 590 611 965 967 157 171 266 330 515 531 753 763 920 944 238 242 535 548 879 971 992 NIETEN 163 188 376 388 555 586 880 916 192 224 448 472 867 929 075 095 380 416 702 726 151 171 290 321 565 576 914 927 197 208 463 475 696 706 SS3 942 234 259 306 395 404 418 592 626 649 940 950 987 267 309 313 476 508 567. 949 988 126 149 150 442 448 508 764 817 965 209 228 233 329 344 364 598 623 631 223 243 312 477 569 573 713 750 812 952 963 975 268 296 318 329 339 490 530 575 601 602 768 792 794 800 821 126 127 149 332 383 392 542 556 589 770 778 793 955 987 993 081 092 114 248 257 302 476 495 521 680 685 726 933 242 299 339 644 731 746 968 984 S93 179 184 190 340 367 373 534 537 551 769 777 818 956 986 353 355 360 553 582 607 910 911 935 994 996 163 168 394 452 612 664 835 852 138 154 321 329 532 543 743 761 345 355 806 834 206 207 402 423 561 615 826 829 379 412 678 685 941 942 13026 368 515 724 913 13031 ISO 377 723 937 14038 300 477 611 788 15013 277 619 840 1G014 277 559 752 998 17033 337 696 936 18010 304 561 825 19017 333 665 802 959 20010 311 529 814 21001 274 495 721 027 049 396 401 523 529 779 797 925 953 047 051 ■>95 224 388 444 75S 832 978 044 0S5 325 380 478 481 628 657 814 828 025 027 281 285 630 724 881 900 103 153 278 307 576 630 779 864 060 071 074 436 440 442 559 601 637 825 839 845 966 971 988 071 072 087 257 282 297 454 505 554 896 905 906 114 120 123 411 413 454 483 487 489 660 737 738 839 840 873 042 084 140 288 297 391 739 773 775 927 937 946 166 175 193 343 377 385 632 638 643 890 893 926 144 249 290 482 487 493 643 669 686 860 890 892 127 176 177 323 327 348 608 638 645 916 924 929 171 207 257 456 457 460 504 512 516 746 764 767 881 923 932 190 207 20S 415 540 561 79-1 805 825 985 989 996 223 266 274 398 493 513 672 677 686 953 967 969 091 151 157 371 375 408 713 764 76S 965 015 025 030 398 440 452 626 654 664 866 915 921 022 060 066 355 400 455 683 697 712 812 814 819 965 012 079 115 357 364 391 563 604 709 825 862 884 024 038 087 284 313 317 506 524 601 760 829 836 163 189 201 231 240 42S 435 502 595 619 782 804 811 887 893 075 080 4S0 4S2 696 710 948 959 077 096 474 4S0 724 739 828 S31 118 147 402 445 720 739 887 901 094 122 354 380 604 652 854 871 120 127 243 523 529 533 713 725 751 962 985 986 161 212 254 4S2 489 557 745 769 781 834 857 871 210 222 259 450 469 470 740 775 776 970 975 999 131 189 195 458 466 478 662 673 678 879 926 977 295 498 708 899 179 365 694 933 283 468 524 780 254 618 826 276 529 694 988 277 630 919 289 534 765 324 661 796 952 287 498 805 210 486 712 VERBETERING. Prijzen van 80.—: toevoegen 11865 Nieten: lees juist 11970, 11974, 11992 enz.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 10