P.v.d.A. wint 4, K.V.P. 3 zetels Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT A.R. en Communisten verliezen elk 2 zetels C.H.U. kreeg één zetel minder l Commentaar op de uitslag Een wijziging in samenstelling van de Eerste Kamer Zeven doden bij treinontsporing 'MORRIS'tL».U Het woord is aan Partij van de Arbeid neemt een zetel over van C.P.N. Totaaluitslag der verkiezingen 1956 70e JAARGANG No 286 DONDERDAG 14 JUNI 1956 301e JAARGANG No 131 Prinses Beatrix in Rome ANP verbrak eigen record Ruim 93 percent der kiezers stemde Express Parijs-Luxemburg nabij Reims uit de rails Minder buien Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Vier jaar geleden verloor de K.V.P. 2 zetels. De P.v.d.A. won 3 zetels. Beide partijen veroverden in de Tweede Kamer 30 zetels, hoewel de P.v.d.A. de meeste stemmen had behaald. Na de jongste verkiezingsstrijd blijkt dat de P.v.d.A. weer de grootste partij is en met een winst van 4 zetels in de nieuwe Tweede Kamer 34 zetels zal bezetten. De K.V.P. boekt echter 3 zetels winst en krijgt dus 33 zetels. De V.V.D. heeft zich gehandhaafd op 9 zetels. De Anti-Revolutionaire Partij verloor evenals de Communisten 2 zetels en de Christelijk Historische Unie verloor 1 zetel. De drie grote confessionele partijen, K.V.P., A.R. en C.H.U., die vóór de oorlog jarenlang de „rechtse" regerings coalitie vormden en in 1937 tezamen 52.7 percent van de stemmen op zich verenigden, waarvoor zij 56 zetels kregen, welk percentage in 1946 was gedaald tot 51.6 en in 1952 tot 48.9 percent, behaalden gisteren gezamenlijk 50.2 percent, dank zij de winst van de K.V.P. Tezamen bezetten K.V.P., A.R. en C.H.U. in de nieuwe Kamer weer 51 zetels, evenals in de oude Kamer. Het percentage van de K.V.P., dat in 1937 (onder een andere partijnaam) 28.8 bedroeg, is in stijgende lijn, afgezien van politieke invloeden, als gevolg van de naar ver houding grotere aanwas van de katholieke bevolking. Het bedraagt nu 31.9. Daarentegen is het gezamenlijk percentage van A.R. en C.H.U. van 23.7 percent in 1937 nu gedaald tot 18.3 percent. De zogenaamde linkerzijde (P.v.d.A., V.V.D. en Communisten) behaalde in 1946 ruim 45 pet. van de stemmen, in 1948 ruim 41 pet. en in 1952 door de grote winst van de P.v.d.A. precies 44 pet. Gisteren verwierf de linkerzijde 46.2 percent. In de Tweede Kamer overwegen dus nog steeds de partijen, die zijn gebaseerd op een confessionele belijdenis. Voor een principiële politiek is deze meerderheid echter te klein. De constructieve partijen der linker zijde (P.v.d.A. en V.V.D.) zijn nog lang niet aan een meerderheid toe. Deze machts verhoudingen dwingen wel tot samenwerking, temeer omdat er tussen de „rechtse" partijen geen volkomen overeenstemming bestaat en nog minder tussen de „linkse" partijen. De winst van de K.V.P. is geen verrassing na de samensmelting met de K.N.P., die bij de verkiezingen van vier jaar ge leden 2.74 pet. van de stemmen be haalde. Deze stem men zijn echter niet alle overge gaan naar de K.V.P. Een deel (0.51 percent) is naar de Nationale Unie van de ex- K.N.P.'er Van Lis- sa Nessel gegaan. Maar een groot deel van de rest zal ongetwijfeld hebben bijgedra gen tot de winst van de K.V.P. De verkiezings uitslagen van de steden in Limburg en Brabant tonen aan, dat er daar meer stemmen op de P.v.d.A. zijn uitgebracht dan in 1952; in sommige steden zelfs meer dan in 1954, zodat daar van een herstel van de K.V.P. tegenover de P.v.d.A. niet gesproken kan worden. Dat de P.v.d.A. weer winst heeft geboekt zal zij te danken hebben aan de nieuwe jonge kiezers, ook uit protestants christe lijke kring, die ten dele de moderne maat schappelijke verhoudingen en het delen in de welvaart gaarne toeschrijven aan het feit, dat na de oorlog de P.v.d.A. voortdu rend heeft deelgenomen aan de regering. Met de P.v.d.A. als regeringspartij zijn die jonge kiezers opgegroeid. Vooral in de pro testants-christelijke partijen heeft de „doorbraak" een bres geslagen. De verkiezingsdienst van het ANP werkte woensdagavond op volle toeren om Nederland zo snel mogelijk op de hoogte te brengen van de gedetailleer de uitslagen. Dat de ponsafdeling niet onderbezet was blijkt wel uit onderstaande foto. Prinses Beatrix, die sinds dinsdag in Rome is voor een onofficieel bezoek van ongeveer vijf dagen, winkelde gisteren een beetje in de binnenstad en bezichtigde en kele van de belangrijkste monumenten. Hoewel geen officiële bevestiging kon worden verkregen, neemt men aan dat de Prinses met enkele vriendinnen logeert in een villa die toebehoort aan het verbannen koninklijk huis van Savoie in een groot park in een buitenwijk van Rome. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S, Louis Latzarus „Ik zoek een land, waar de volks vertegenwoordigers zich niet ver beelden, dat het volk hun moet gehoorzamen". i A.R C.H.U. ■C.PN.fS.O.R) i K V P (R.K S P) PfdA.(S.D A P) oooooo-oS.G.P Fhrfijenwelkeals voorgangster van een huidige parfij beschouwd kunnen worden zijn tussen haakjes geplaatst VVO (8Liberalep<vh|enwo de Liberale Unie, Vrije Liberalen en Vrijheidsbond) 'CL, IS Dr. Drees bij de slembus De V.V.D. is de afgelopen vier jaar in de oppositie geweest. Dat zij zich in weerwil van de winst van de P.v.d.A. en de K.V.P. heeft gehandhaafd, is ten aanzien van een kleine partij toch een belangrijke politieke uitspraak van de kiezers. De jonge lijstaanvoerder van de A.R., prof. Zijlstra, blijkt niet die aantrekkings kracht te hebben gehad als dr. Colijn in 1937, toen de Anti-Revolutionairen 17 ze tels behaalden. Maar in die tijd van crisis tussen 1930 en 1940 was dr. Colijn als het ware de verpersoonlijking van het verzet tegen de revolutionaire stromingen. Veel van dr. Colijn zagen de ouderen ook nog in dr. Schouten, die nu echter geen kandidaat meer was. Dr. Schouten trok altijd ook veel persoonlijke stemmen. Hetzelfde geldt ongeveer voor de C.H.U., waar de jonge kiezers vrij baan zoeken naar de P.v.d.A. De Staatkundig Gerefor meerde Partij heeft zich gehandhaafd, maar de aanwas van jonge kiezers lijkt ook uit het streng calvinistisch milieu niet sterk. Het minst verrassend is het verlies van de Communisten na de onthullingen over Stalin. Sedert 1946 heeft de C.P.N. 5.8 pet. verloren, terwijl de P.v.d.A. sedert dien 4.4 pet. heeft gewonnen. Indien de P.v.d.A. bijna alle stemmen van de communisten heeft gekregen en bovendien stemmen uit protestants-christelijke en katholieke kring, dan moet de P.v.d.A. sedert 1946 op haar rechtervleugel toch stemmen hebben ver loren. Waarschijnlijk moet men deze zoe ken bij de V.V.D., die sedert 1946 met 2.4 pet. is vooruitgegaan. oococoooecoooooooooooooooooooooooocoooooooooooocoocococx De verkiezingsdienst van het ANP, die dank zij technische verbeteringen bij B alle verkiezingen het publiceren van de 8 einduitslag steeds enige kwartieren 8 vroeger kon brengen dan bij voorgaan- p de stemmingen, heeft het „oude" record 8 van zeven uur en acht minuten na het X sluiten der stembureaus belangrijk ver- p beterd. 8 Hoeioel de stembureaus ditmaal twee uur later sloten dan voorheen kon de einduitslag in cijfers reeds om twintig p minuten voor een in de nacht naar de 8 dagbladen worden verzonden. De tijd 3 in 1954 ivas acht minuten na midder- nacht. B Dank zij de technische medewerking 8 van PTT en het dit jaar gevolgde holle- p rithsysteem werd op de duur der tel- 8 lingen een uur en 28 minuten ingelopen. 8 8 XXXXX)C<XXXX)OOOCO^OOOOC<X)OOCXXX>OOOOOCOOOCOOCX>OOOOOOOOpOO In alle provincies zijn vanmorgen de le den van de Provinciale Staten bijeengeko men voor de verkiezing van leden der Eer ste Kamer. De uitslag luidt: K.V.P. 17 ze tels; Partij van de Arbeid 15; A.R. 7; C.H.U. 6; V.V.D. 4 en C.P.N. 2. Door het niet verbonden zijn van de Par tij van de Arbeidlijsten in de provincie Zuid-Holland krijgt de Partij, van de Ar beid er een restzetel bij ten koste van de C.P.N. De heer Geugjes is niet gekozen. Voor de Partij van de Arbeid is gekozen de heer G. van 't Huil te Amsterdam. Door het. uitbrengen van twee stemmen door de V.V.D. op de lijst van de C.H. heeft de C.H. haar twee zetels; waarvan zij er anders een aan de P.v.d.A. zou hebben moeten afstaan, behouden. In groep 1, bevattende de provincies Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Lim burg, zijn uitgebracht 189 geldige stemmen. In de provincie Zeeland waren de volgen de leden afwezig: P. Heering (VVD), ir. G. P. M. Dikötter (K.V.P.), C. Boender (S.G.P.). De verdeling van de 13 door deze pro vincies gekozen leden blijft onveranderd als volgt: K.V.P. 9 zetels; P.v.d.A. 2 zetels; A.R. 1 zetel en C.H. 1 zetel. In groep 2, bevattende de provincies Gel derland, Overijsel, Groningen en Drente zijn uitgebracht 185 geldige stemmen. In Groningen is 1 ongeldige stem uitge bracht. In Gelderland was afwezig de heer L. H. Nelissen (K.V.P.). In Overijsel wa ren afwezig de heren ir. D. I. Luteyn (Ar beid) en P. J. Kingma (K.V.P.). De verdeling van de 13 gekozen Eerste Kamerleden is ongewijzigd als volgt: K.V.P. 3 zetels; P.v.d.A. 4 zetels; A.R 2 zetels; C.H. 2 zetels; V.V.D. 2 zetels. In groep 3, bevattende de provincies Noordholland en Friesland, zijn uitgebracht 126 geldige stemmen. In Noordholland was mr. J. de Wilde (V.V.D.) afwezig. De verdeling van de 12 gekozen Kamerleden was: K.V.P. 3 zetels; Pv.d.A. 4 zetels; A.R. 2 zetels; C.H. 1 zetel V.V.D. 1 zetel; C.P.N. 1 zetel. In de provincie Zuid-Holland zijn uitge bracht 82 geldige stemmen. De verdeling van de 12 gekozen leden is: K.V.P. 2 zetels; P.v.d.A. 5 zetels; A.R. 2 zetels; C.H. 2 zetels; V.V.D. 1 zetel; C.P.N. geen zetel. De gekozenen zijn: K.V.P.: F. G. C. J. M. Teulings. Vught; J. A. Middelhuis, Utrecht; H. M. van Lieshout, Eindhoven; J. J. Gielen, Nijmegen; H. J. J. Velthoven, Den Bosch; L. de Gou, Steen bergen; C. G. A. Mertens, Venlo; J. H. J. Maenen, Heerlen; L. F. H. Regout, Meers- sen; H. C. Nijkamp, Enschedé, L. J. C. Beaufort, Nijmegen; E. M. J. A. Sassen, Vught: G. C. J. D. Kropman, Amsterdam, P. J. Witteman, Overveen, J. H. M. Derk- sen, Amsterdam; E. H. A. Kraayvanger, Rotterdam; A. L. TI. Roebroek, Den Haag. Partij van de Arbeid: J. J. Kramer, Brunssum, G. J. P. Cam- melbeeck, Eindhoven; J. A. Jonkman, Den Haag, H. Oosterhuis, Amsterdam; F. Wi- baut, Amsterdam: mevr. H. Verwey-Jon ker, Eindhoven; W. Schermerhom, Delft: Mej. M. Tjeenk Willink, Den Haag; D. de Loor, Delft; J. B. Broeksz, Hilversum: J. L. Hoogland, St. Anna Parochie; H. J. de Dreu, Assen; J. In 't Veld, Den Haas*: P. J. Kapteijn. Bloemendaal en G. van 't Huil te Amsterdam. A.R.: I. A. Diepenhorst, Amsterdam, W. Rip, Bennekom, H. Algra, Leeuwarden, H. J. Hellema, Amsterdam. A. Anema. Haarlem, J. Tjalma, Hoogeveen. J. Schipper, Utrecht. C.H.: TI. Reijers, Kamerik, G. Kolff, Gelder- malsen, G. Vixseboxse, Holten, R. Pollema, Leeuwarden, W. F. Lichtenauer, Rotter dam, J. W. van Hulst, Amsterdam. V.V.D.: H. D. Louwes, Zuidhorn, R. H. de Vos van Steenwijk, De Wijk, W. C. Wendelaar, Den Haag, A. N. Molenaar, Wassenaar. C.P.N.: J. Brandenburg, Amsterdam. Op pagina 15 treft de lezer een reeks foto's aan van de nieuw gekozen leden der Eerste Kamer. Daarbij ontbreken de af beeldingen van de heren H. J. Hellema (A.R.) en J. W. van Hulst (C.H.). Het aantal kiezers, dat gisteren een gel dige stem heeft uitgebracht, bedroeg 93.4 percent van het aantal stemgerechtigden: 6.6 percent heeft dus of niet gestemd óf een ongeldige stem uitgebracht. Kamerverkiezing Kamerverkiezing Prov. Statenverkiezing 1956 °/o 1952 1954 1. Katholieke Volks Partij 1.815.563 31.69 1.529.508 28 7 1.680.527 31.5 2. Partij van de Arbeid 1.872.131 32.69 1.545.867 29 1.566.667 29.4 3. Anti-Revolutionaire Partij 567.556 9.91 603.329 11.3 569.363 10.8 4 Christ. Historische Unie 482.886 8.43 476.195 8.9 514.561 9.8 5. Volksp. v. Vrijh. en Dem. 502.377 8.77 471.040 8.8 467.622 8.8 6. Comm. Partij Nederland 272.210 4.75 328.621 6.2 283.486 5.3 7. Staatk. Geref. Partij 129.531 2.26 129.081 2.4 116.243 2.2 8. Geref. Politiek Verbond 37.257 0.65 35.497 0.7 38.127 0.7 9. Nationale Unie 28.968 0.51 10. Ned. Oppositie Unie 19.518 0.34 Overige partijen 216.607 4 92.382 1.5 (Van onze parlementaire redacteur) Wanneer men acht slaat op het resultaat van de stembusuitspraak van het Neder landse volk, dan vallen enige dingen on middellijk op, In de eerste plaats een pluimpje voor het kiezerscorps in zijn ge heel, dat in zeer grote getale opgekomen blijkt te zijn. De opkomst is sterker ge weest, dan voorheen gemeenlijk het geval was. En nu terstond de staatkundige kaar ten, zoals zij op het ogenblik liggen, eens nader bekeken. Zeer opvallend is het grote succes van de Partij van de Arbeid. Hier aan zij onmiddellijk toegevoegd dat de tweede grote politieke partij, de K.V.P., op zichzelf zeker reden tot voldoening heeft, want zij is zowel in zetelaantal als in per centage vooruitgegaan. Maar deze vooruit gang is niet van buitengewoon opvallende aard. Daarentegen is dit wel het geval met de vorderingen, die de P. v. d. A. heeft gemaakt. Wanneer men nu tracht een en ander hiervan te ontleden, dan blijkt dat- vermoedelijk vooral twee factoren de grote winst van de P. v. d. A. hebben veroor zaakt. In de eerste plaats het feit dat een figuur als Drees toch wel een zeer grote aantrekkingskracht heeft en in de tweede plaats, waarschijnlijk niet minder belang rijk, dat in het bijzonder onder de jongere kiezers meer en meer gevoeld wordt voor een partij, die haar opvatting niet louter of althans niet in zeer sterke mate, in gods dienstige, geestelijke waarden uitdrukt, waardoor de doorbraak-idee zichtbaar ver der heeft doorgewerkt. Tot de verliezers behoort bovenal de A.R.-partij en de oor zaak daarvan zou dan bij het jongere element gezocht moeten worden, de jonge lijstaanvoerder Zijlstra ten spijt. De V.V.D. heeft zich gehandhaafd, het geen voor die partij misschien een kleine teleurstelling is, aangezien men vrijwel algemeen gedacht had, dat zij er een zetel bij zou krijgen. De door de P.v.d.A. op de voorgrond geplaatste stelling, dat de keuze ging tussen Drees of Romme, schijnt wel degelijk een faktor van betekenis .geweest te zijn. De Nationale Unie, in beperkte mate de erfgename van de K.N.P. te beschouwen, heeft weinig aantrekkingskracht weten uit te oefenen. Verbazingwekkend is dit tenslotte niet, want had vroeger de K. N. P. als lijstaanvoerder een figuur als Welter, die in heel het land op tal van mensen een zekere aantrekkings kracht kon uitoefenen, dit was uit de aard der zaak niet het geval met de tegenwoor dige lijstaanvoerder, de bekwame Haagse wethouder -ir. Van Lissa Nessel, die in de nationale politiek vrijwel een onbekende is. Wanneer men nu nog even bijzondere aandacht wijdt aan de K.V.P en dan na gaat wat haar in het zuiden van het land is overkomen, dat staat vast dat in de steden in het bijzonder in Limburg, deze partij bepaald niet voordelig uit de bus is gekomen. Ook in Brabant is zij minder vooruitgegaan dan zij zelf zal hebben ver wacht, al steekt Brabant verhoudingsge wijze gunstig tegen Limburg af. altijd van het standpunt van de K.V.P. uit bezien. Op het platteland in de laatstgenoemde provincies, althans zo is voorlopig de eerste indruk, heeft de K.V.P. wèl goed geboerd. Hier rijst dus de vraag of het denkbaar zou zijn dat de geestelijkheid in het algemeen op het platteland toch meer vat heeft weten te verkrijgen of weten te behouden, onder meer om het ook te brengen tot eenheid op politiek gebied, dan in de steden. En nu de kabinetsformatie. Het spreekt vanzelf dat het te vroeg is om nu reeds uit te maken wat er zal gebeuren, behalve dat het misschien niet erg gewaagd is om te verwachten dat,.wanneer de verschillende adviezen aan het staatshoofd zullen zijn uitgebracht, de conclusie dan zal luiden dat de eerstaangewezene om te trachten een kabinet samen te stellen een voorman van de P. v. d. A. zal dienen te zijn. Wat voor kabinet? Wel, op de cijfers alleen afgaande zou men misschien kunnen zeggen dat het voor de hand zou liggen om een kabinet te vormen, steunende op de twee sterkste par tijen die over meer dan tweederde meer- derderheid van de Kamerzetels beschikken. Dat wil dus zeggen: steunende op de P. v. d. A. en de K.V.P. Maar, aldus dient ter stond te worden opgemerkt, dit schijnt politiek beschouwd vrijwel uitgesloten ge- ADVERTENTIE (Dg K.N.P. (Weiter) behaalde bij de Kamerverkiezingen in 1952 144.520 stemmen (2.7 pet.) REIMS (Reuter/A.F.P.) De sneltrein ParijsLuxemburg is heden, donderdag ochtend, te Fismes nabij Reims ontspoord. Volgens voorlopige berichten van de Franse spoorwegen zijn zeven personen om het leven gekomen, dertig zwaar gewond en honderd licht gewond. Volgens de eerste berichten zijn twee rijtuigen omgevallen. Een groot aantal brandweerlieden is op de plaats van de ramp. Er zijn drie rijtuigen gekanteld en zeven uit de rails gelopen. acht te moeten worden, al ware het alleen reeds doordat niet alleen slechts in de jongste verkiezingsveldtocht, maar ook al geruime tijd voordien, in het bijzonder van de kant van de K.V.P. een dusdanige anti thetische „houding" is aangenomen wij citeren hier vat mr. Burger hedenochtend in dit opzicht uitsprak dat men zich niet goed zou kunnen indenken dat dat tweetal in pais en vree een regeringscoalitie zou kunnen vormen. Er zal dus wel op zijn minst een derde, zo niet een vierde partij aan te pas moeten komen. Wanneer we dit vermoeden, geven we meteen te kennen dat de legpuzzel ook deze keer verre van eenvoudig zal zijn en het nog wel enige tijd zal kosten eer dat men haar zal heb ben opgelost. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM - TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL 717162 TWEKA LASTEX BADKLEDING De Bilt meldt: Tussen een depressie waarvan het centrum boven Noord-Scan- dinavië ligt en een krachtig hogedrukge- bied bij de Azoren stroomt met westelijke tot noord-westelijke wind koude lucht en onstabiele lucht naar West-Europa. In deze stroming bewegen enkele kleine sto ringen mee, waarin buien voorkomen, Deze gingen woensdag in Engeland van onweer vergezeld. De temperaturen in de aangevoerde lucht zijn een graad of vier, vijf beneden normaal en in de nacht van woensdag op donderdag daalde het kwik plaatselijk, bijvoorbeeld op het vliegveld Eelde, tot vijf graden. Op de Oceaan, is de depfessie-activiteit niet groot. Van de zuidpunt van Groenland trekt een depres sie naar IJsland. Aan de zuidelijke flank hiervan wordt warme en vochtige lucht naar het oosten gestuwd. De frontale be grenzing van deze lucht wordt echter nog voorafgegaan door een rug van hoge lucht druk. die morgen Engeland bereikt. Als gevolg van deze ontwikkeling komt er de komende 24 uur nog weinig verandering in het weerbeeld, zodat het koude weer voortduurt. De kans op buien wordt even wel kleiner. Zomers weer wordt alleen aangetroffen in het Middellandse Zee-ge- bied. de Balkan en Rusland. Zelfs binnen de Poolcirkel, op het schiereiland Kila, ko men zomerse temperaturen voor (minima hoger dan 25 graden). (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio licht bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. nevel lichte regen motregen regenbv regen onbewolkt zwaar bew. nevel zwaar bew. wind richting maxim. temp. gisteren Neerslag In mm. zzw 18 3 z 17 18 wzw 13 1 z '15 0,5 z 18 0 zzw 15 0 windst. 17 0,4 w 19 0 w 19 0 nw 21 0 windst. 20 0 w 22 0 windst. 21 0 nw 22 16 wnw 22 0,6 zzw 22 0,3 windst. 25 windst. 24 0 windst. 23 1 zw 28 0 no 21- 0 temp. 7 uur Den Helder half bew. wzw 12 0,1 Ypenburg regenbui mat. w 12 0 Vlissingen half bew. zw 10 0 Eelde onbewolkt zw. z 10 2 De Bilt geheel bew. zw 9 0 Twente licht bew. zw. z 11 0,1 Eindhoven half bew. zw 9 0 Vlv. Z.-Limb, zwaar bew. z\V 10 0,1 Neerslag laatste 24 uur. jrr*-«rtrmyyYi«v ro .^vmrcoOOC MINDER BUIEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van don derdagavond tot vrijdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Wisselend bewolkt met enkele ver spreid optredende buien. Zwakke tot matige wind tussen zuidwest en noord west. Koude nacht, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 15 juni Zon op 4.21 uur, onder 21.04 uur. Maan op 12.52 uur, onder 0.14 uur. Maanstanden 15 juni 12.56 uur: eerste kwartier 23 juni 7.13 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 14 juni Hoog water: 7.39 en 20.11 uur. Laag water: 3.15 en 15.41 uur. Vrijdag 15 juni Hoog water: 8.41 en 21.12 uur. Laag water: 4.12 en 16.38 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1