Kerkdiensten TAXI 18000 Kort en bondig HERENHUIS Nieuwbouw Winkelhuis Nieuwe directeur O.W. begon werkzaamheden Ir. J. J. Fuijkschot thans adjunct-directeur Brand bij bakkerij te Hoofddorp Aangebouwde schuur uitgebrand Vrachtauto in drijfzand vastgeraakt Keur contra Keur Feestmiddag Haarlemse bejaarden Leerlingenuitvoering in de tuinzaal Tentoonstelling VZOD in Huis Van Looy Uitreiking dioloma's B.B.-brandweer Onderzoek naar dode vogel in melkfles duurt voort Raad van Bloemendaal komt donderdag bijeen Medische verzorging tijdens het weekeinde Orgelbespelingen in de Grote kerk Zware straffen geëist in Bern tegen vier Roemenen Koninklijke onderscheiding voor A. A. Teunissen Vertraging in bouw Chr. ulo-school Bloemendaal Scheepvaart Boncode beschrijfbare pinpin ALGEHELE VOETVERZORGING Aasvisjes Autostalling aangeb. ZATERDAG 16 JUNI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANl 7 ADVERTENTIE Uw zenuwen wordt U volledig de baas met Vandaag heeft ir. Ch. C. van der Vlis, tot gisteren directeur van Openbare Wer den te Leeuwarden, zi.jn werkzaamheden begonnen als directeur van Openbare Wer ken te Haarlem. In het gebouw aan de Ja- cobijneslraat is een bijeenkomst gehouden voor de afdelingschefs, waarop de wethou der van Openbare Werken, de heer W. F. Happé. de nieuwe directeur ingeleid heeft. Maandagmiddag is er een bijeenkomst voor bet gehele personeel van Openbare Wer ken in de aula van het gymnasium. I)an bestaat er gelegenheid met de heer Van der Vlis kennis te maken. De nieuwe directeur heeft vanmorgen de vergadering bijgewoond van de Stich ting tot ontwikkeling van de industrie te Haarlem. Met ingang van vandaag treedt ir. J. J. Fuijkschot als adjunct-directeur van Open bare Werken op. Vanmorgen omstreeks tien uur is brand uitgebroken in een opslagloods, die aange bouwd is aan de bakkerij van de heer T. Oudshoorn aan de Hoofdweg te Hoofddorp. In de loods bevonden zich bakkerijvoor- raden. bakfietsen en andere materialen, waaronder licht ontvlambare als hout en papieren dozen. De mogelijkheid bestaat dat de brand ontstaan is door een vonkje uit de oven, die in de bakkerij tegen de muur van de loods is aangebouwd. Men was juist klaar met het bakken en wilde op weg gaan om het brood te ver kopen. toen de brand ontdekt werd. On middellijk is de brandweer van Hoofddorp gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was en later werd geassisteerd door de brand-, weer uit Nieuw Vennep. De grote rookont wikkeling bemoeilijkte het blussingswerk, maar de beide brandweren slaagden er in de bakkerij en bet aangrenzende woonhuis te sparen. De schuur zelf is echter hele maal uitgebrand, waarbij alle voorraden verloren gingen, waaronder een bakfiets met vers brood, die juist gereed stond om uit te rijden. De blussing duurde bijna anderhalf uur. Om twaalf uur was men nog met de na blussing bezig. De bakker was tegen brand verzekerd. Ongeval op Zandvoortse strand Tractor van reddingboot bracht uitkomst Een zware vrachtauto van de Rijkswa terstaat waarmee metingen op het Zand voortse strand worden gedaan, geraakte vrijdagmiddag omstreeks half drie in drijf zand tussen het eerste en tweede zwin op het strand ter hoogte van paviljoen Kiefer. Het zware gevaarte was spoedig tot aan de assen in het weke zand weggezakt. Daar het ongeval gebeurde bij aflopend tij had men voldoende tijd om te trachten weer op vaste grond te komen. Op eigen kracht zag men er echter geen kans toe. Ook de jeep van de politie, die over een grote trekkracht beschikt, kreeg geen enkele kans. Toen werd de „zee-olifant", de tractor van de Zandvoortse reddingboot gerequi- reerd. Tegen de enorme kracht van dit gevaarte op rupsbanden bleek zelfs de zuigkracht van water en zand niet opge wassen, want na enige vergeefse pogingen had men kort na vier uur de vrachtwagen weer op betrouwbare bodem. ADVERTENTIE Zandvoortse hotelhouders procederen In raadkamer heeft de kantonrechter te Haarlem vrijdagmorgen een zaak behan deld, aanhangig gemaakt door de heer C. Keur, eigenaar van hotel Keur in de Zee straat te Zandvoort. Deze had een verzoek ingediend, om aan de heer Kreeft, eigen aar van het vroegere restaurant E. Keur in de Kerkstraat, dat deze enkele jaren ge leden van de vorige eigenaar overnam en waarboven hij sindsdien een klein hotel exploiteert, te verbieden voor dit etablis sement eveneens de naam „Hotel Keur" te voeren. De heer C. Keur beriep zich er op, dat twee hotels Keur in Zandvoort grote verwarring stichten. De heer C. Keur is thans verplicht, zijn post op het post kantoor elke morgen te komen uitzoeken, terwijl hij beweerde, dat aan zijn reeds ja renlang gevestigd bedrijf schade wordt aangericht, doordat voor hem bestemde gasten kamers bespreken in het hotel Keur, dat niet het zijne is. wanneer zijn post in handen komt van zijn collega-concurrent. De heer Kreeft werd bijgestaan door mr. Hen Hollander uit Amsterdam, de heer C. Keur had als raadsman do advocaat voor de Horeca-bedrijven mr. P. de Prez uit Den Haag. Nadat beide raadslieden hun standpun ten hadden uiteengezet en verdedigd deel de de kantonrechter mede dat de beschik king over vier weken zal volgen. De adoptiecommissie bejaarden te Haar lem geeft op 4 juli voor ongeveer 2200 be jaarden in het Gemeentelijk Concertge bouw een feéstmiddag' en -avond. De or ganisatoren hebben een programma samen gesteld, dat geïnspireerd is op kermisher- inneringen. De ongeveer 250 invaliden worden door autobezitters gehaald en gebracht. Er zijn veertig leden van de Rode Kruis- colonne beschikbaar om eerste hulp te verlenen. De Centrale Aalsmeerse veiling zal ook dit jaar voor een fleurige aanblik van de zaal zorgen. Als op zovele leerlingen-uitvoeringen vormden de piano-leerlingen op de vrij dagavond in de tuinzaal van het gemeen telijk Concertgebouw gegeven muziek school-uitvoering van Haarlems Muziek instituut een overweldigende meerderheid. Twee vioolleerlingen van de heer Joh. Vierveijzer, één violoncelleerlinge van de heer Bob van Marken, benevens twee trom pet-leerlingen en een trombone-leerling stonden wat vereenzaamd te midden van de klavier-bespelende overmacht. Zij lieten zich daardoor niet van hun stuk brengen en vertolkten de hun toevertrouwde com posities heel behoorlijk. Zelfs kon de voor dracht van het eerste deel van Vivaldi's Vioolconcert in a verrassend goed genoemd worden. De koperblazers stonden niet op het programma vermeld. Zij kwamen als een extra-contingent aan het slot van de avond in harmonische klanken verkondi gen dat „door heel de omtrek de klokken het uur der rust melden". Bij de klavier-bespelers waren ook twee eenzamen. Hun voorkeur was uitgegaan naar het harmonium, waarmede Jac. Bon set hen vertrouwd had gemaakt. De pianisten hebben er hun best voor gedaan, dat de kwaliteit van hun spel in gunstige verhouding bleef staan tot de kwantiteit der vertolkingen. Daarvoor hadden de pianolerares Frieda Hoogerwerf en de pianoleraar Nico Hoogerwerf Sr. en Jac. Bonset gezorgd. En de leerlingen hebben met hun spel de leraren eer aan gedaan, van de-meest elementaire, die een Wiegelied van Kirkby Mason liet horen tot de meest gevorderden, die een zeer te- loven uitvoering gaven van de Petite Suite voor piano vierhandig van Claude Debussy, een prestatie, die nog bewonderenswaar diger was, omdat zij door zo heel jonge leerlingen werd verricht. Een aardig intermezzo was de vertolking van Franse en Italiaanse volksliedjes met begeleiding van slagwerk, onder aanvoe ring van dirigenten in de dop. En dan hebben de toehoorders nog met plezier geluisterd naar het muzikaal geïllustreerde sprookje van Assepoester, waarvan de be langrijke episoden door de musicerende jongens en meisjes heel vrijmoedig werden verteld. P. ZWAANSWIJK Na ingeleid te zijn door de heer F. C. J. Souwer heeft de heer Is. Naarden, vice- voorzitter van de Nederlandse Federatie van Beeldende kunstenaarsverenigingen, vrijdag in het Huis Van Looy te Haarlem de zomertentoonstelling van het Genoot schap „Kunst Zij Ons Doel" geopend. De heer Naarden sprak er zijn blijdschap over uit, dat het genootschap gebroken heeft met de traditie een autoriteit buiten de kunst te vragen de tentoonstelling te ope nen. Hij stelde de belangstelling van auto riteiten van de overheid op hoge prijs, maar de toestand van de beeldende kunstenaars is op het ogenblik geheel anders dan in het verleden. Zij zijn nu mensen in de samen leving, maar gelukkig kunnen zij zich nog uitleven in hun kunst. Exposeerden zij, dan leefden zij in de stille hoop, dat er werken gekocht werden. Het gaat echter op het ogenblik meer om het zakelijke dan in het verleden. Een tentoonstelling, zoals V.Z.O.D. thans heeft voorbereid, heeft een grote propagandistische waarde. De heer Naarden herinnerde aan de werkzaamheden van de Federatie, waarvan hij vice-voorzitter is en deelde mee. dat de toestand van een aantal beeldende kun stenaars zo slecht is, dat hij zorgen baart. Er moet wat gedaan worden en daaraan werkt de federatie. Gelukkig doet de over heid veel, maar toch doet het pijn. als er gesproken wordt van een ondersteuning, die verzacht wordt door een tegenprestatie. De kunstenaar is de drager van de cultuur en moet de traditie van de kunstenaars voortzetten. Zijn inkomsten zijn echter lager dan die van een arbeider, hoewel hij een dure studie achter de rug moet hebben, alvorens in staat te zijn wat te presteren. De federatie heeft besloten een verkoop organisatie in te stellen, die binnenkort zal starten. Gehoopt wordt, dat er wat tot stand gebracht zal worden ten gunste van de kunstenaars. Met de wens, dat de expositie zowel in artistiek als in commercieel opzicht een succes zal worden, verklaarde de heer Naarden haar voor geopend. De tentoonstelling is tot 16 juli geopend. Vrijdagavond is in café Hommels aan de Zomervaart in Haarlem-Oost een bij eenkomst gehouden, waarop aan vijftig personen, die deelgenomen hebben aan de cursus van de brandweer-bescherming be volking. een diploma is uitgreikt. Het was de derde maal dat in Haarlem een cursus gehouden is. De belangstelling voor de laat ste cursus was aanvankelijk bijzonder groot, maar later lieten velen verstek gaan. Op de bijeenkomst van vrijdag heeft de heer P. N. van Boekhoven een inleidend woord gesproken, waarna de heer H. J. de Vries, hoofd van de Bescherming Bevol king te Haarlem, de diploma's heeft uit gereikt. De Keuringsdienst voor Waren te Haar lem. die een onderzoek instelt naar het vinden van een dode vogel in een fles met melk door een huisvrouw aan de Konin ginneweg te Haarlem, is nog niet met zijn werkzaamheden gereed gekomen. Een ambtenaar van de dienst heeft de capsule in beslag genomen, die op de fles met melk had gezeten. Daarvoor was het nodig de vuilnisbak te onderzoeken. De proeven, die op het diertje moeten worden genomen, vergen enige dagen. Wel is kunnen nagaan van welk bedrijf de melk. die nog in de fles aanwezig was, af komstig is. Aan dit bedrijf is verzocht de voorzorgsmaatregelen voor het verkrijgen van schone flessen nog meer te verscher pen. opdat nog beter nagegaan kan wor den bij de controle, of er zich niets in de flessen bevindt. De familie, waar het vogeltje gevonden is, heeft contact opgenomen met de huis arts. Deze heeft meegedeeld, dat als zich nadelige gevolgen mochten voordoen, dat pas na enkele dagen waar te nemen is. Indien het dier gesteriliseerd is, waarnaar een onderzoek wordt ingesteld, dan is de kans groot, dat de familieleden geen hin der van het drinken zullen ondervinden. Voorlopig wordt aangenomen, dat zich buiten de fabriek geen handeling heeft voorgedaan, waardoor het dier in de fles is gekomen. HAARLEM EN OMGEVING Verkeersexamen. In gebouw „Domi" aan het Zandvoorterpad te Overveen wor den voor de geslaagde leerlingen van het onderwijsverkeersexamen op donderdag 21 en vrijdag 22 juni een drietal bijeenkomsten gehouden. Er zullen films van het Verbond voor Veilig Verkeer worden vertoond en er zal een competitiewedstrijd gehouden wor den onder leiding van de hoofdinspecteur van politie, de heer J. Voerman. Onvoorzichtig overgestoken. Een 74- jarige Haarlemmer stak vrijdagavond bij de Parklaan de rijbaan van de Jansweg over, zonder voldoende op het verkeer te letten. Hij werd daarbij door een auto aangereden en moest met een hoofdwonde naar de Deo vervoerd worden. Aanrijding. Vrijdagmiddag keek een 17- jarige Haarlemse betonvlechter, die met een bromfiets op het rijwielpad van de Amster damsevaart reed, even om, waardoor hij tegen een 15-jarige wielrijdster uit Amster dam opreed. Beiden kwamen hierdoor te vallen. De wielrijdster moest met een sche- delbasisfractuur en schaafwonden aan het gezicht naar de Mariastichting vervoerd worden. De bromfietser had eveneens schaaf wonden aan het gezicht, maar kon na be handeling naar zijn woning terugkeren. Donderdagmiddag om kwart over drie komt de gemeenteraad van Bloemendaal in openbare vergadering bijeen. B. en W. hebben voor de vacature van onderwijzer aan de open-bare ulo-school (Harleniustschool) de volgende voordracht aangeboden: 1. C. Rij-nders te Koedijk; 2. mej. W. H. van Hoek te Haarlem. De heer S. A. Wilson treedt periodiek af als lid van de commissie van toezicht op het middelbaaronderwijs; de aanbe veling luidt: 1. S. A. Wilson; 2. mr. A. Bos. Voorgesteld wordt tol vaststelling van het ontwerp-uitbreiding in onderdelen „Kleverlaan-Korte Kleverlaan". Het plan omvat voorschriften ten behoeve van de bouw van een flatgebouw in drie woon lagen met in totaal 24 flatwoningen, als mede een bedrijfspand met bovenwoning. B. en W. stellen de gemeenteraad voor zeventien woningen aan de Bentveldshoek aan de woningbouwvereniging „Aerben- hou-t" over te dragen voor beheer en ex ploitatie. Aan de orde zullen komen voorstellen tot verkoop va-n grond in het pla-n Boven- weg te Aerdenhout aan: mevrouw S. A. van Lennep te Aerdenhout (786 m2); H. Boissevai-n (870 m2). De prijs is 9 per m2. Voor verbetering va-n de verbinding Kle verlaanBloemendaalseweg (via de Bus ken Huetlaan) stellen B. en W. de raad voor tot aankoop van perceel Busken Huetlaan 3 en tot aankoop en ruil van grond aan d-e noordzijde van de Busken Huetlaan over te gaan. HAARLEM: Artsen: men raadplege firma Mathot, Grote Houtstraat 39: tel. 11990. Apotheken: Bos en Vaart-apotheek, Bos en Vaartstraat 26, tel. 13290. Centraal apotheek, Grote Houtstraat 78, telefoon 10500; H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6, telefoon 10354; Noorder apotheek, Jan Gijzenkade 181, telefoon 23821. Dierenartsen: Jan Heek, Koninginneweg 51, tel. 13174; J. Jongkind, Kenaupark 13, telefoon 14524. HEEMSTEDE: Artsen: dokter W. van der Linde, Heem- steedse Dreef 253, telefoon 34606 en dok ter J. Laijendecker, Raadhuisplein 6, te lefoon 38103. Wijkverpleging: zr. G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509. Apotheken: Aerden-hout Apotheek, Zand- voortselaan 164, telefoon 26772 en Heemsteeds Apotheek, Binnenweg 98, telefoon 38197. BLOEMENDAAL: Artsen: dokter H. D. G. A. Immi-nk, Bloe mendaalseweg 126, tel. 23449. Overveen: dokter J. A. Hollander, Zijlweg 17, Overveen, tel. 11431. Aerdenhout: dokter J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6, tel. 27570. Wijkverpleegsters: Zuster J. van Dijk, Bloemendaalsweg 307, Overveen, tel. 12698 en zuster H. J. G. Lugthart, Anje lierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876. Apotheken: Elswout Apotheek, Bloemen daalseweg 341, Overveen, tel. 16760; Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-Station, tel. 025608249 en Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, Aerdenhout tele foon 26772. Dinsdagavond zal stadsorganist Piet Kee in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem een orgelconcert geven, waarvan het pro gramma vermeldt een canzona van J. S. Bach, vier koraalbewerkingen van dezelf de componist, de Toccata en Fuga in d, eveneens van J. S. Bach, de Fuga in as van J. Brahms en het Choral no. Ill van C. Franck. Donderdagmiddag om drie uur geeft Piet Kee wederom een orgelconcert in de Grote Kerk. Hierbij zullen de volgende werken worden uitgevoerd: Pavana Hispa- nica van J. P. Sweelinck, Pavana en Gail- larde van Th. Weelkes. de Trumpet tune van H. Purcell, Preludium in Fuga in F van D. Buxtehude, Partita over een koraal van J. G. Walther, Preludium en Fuga in f van J. S. Bach en de Suite Gothique van L. B'oelmann. BERN (Un. Press) De openbare aan klager in het proces tegen de vier Roeme nen, die in februari 1955 een overval heb ben gepleegd op de Roemeense legatie te Bern, heeft gevangenisstraffen, variërend van 16 maanden tot zes jaar, tegen de jeug dige verdachten geëist. De aanklager eiste de volgende straffen: Zes jaar tegen Bel- deanu, de leider van de groep van vier en de voornaamste verdachte. Vijf jaar en vier maanden tegen Codrescu, die de legatie chauffeur Setu heeft doodgeschoten. Drie jaar tegen Chirila en zestien maanden tegen Ochio, die zich in het begin van het „beleg" van de bezette legatie, aan de politie heeft overgegeven. Dubois vroeg als bijkomende straffen: uitzetting uit Zwitserland en intrekking van burgerlijke rechten gedurende tien jaar voor Beldeanu en Codrescu. geduren de zeven jaar voor Chirila en gedurende vijf jaar voor Ochio. ZONDAG 17 JUNI 1956 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Dr. G. Snijders. 3.30: Con sistoriekamer Grote Kerk: Liturgische dienst voor slechthorenden. 7: Ds. W. van Lim- burgh, Em Pred. te Bennebroek. Dienst uitg. van de Kerkeraadscommissie voor Bijzonder Kerkewerk. Vooraf zangdienst van 6.457 u. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G. J. Waardenburg. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. P. J. Mackaaij, van Oegst- geest. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. R. Bijl Bakcnesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk. Dhr. J. de Nie. 10.30: Jeugddienst. Ds. B. van Gelder Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sa- repta, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. G. J. Waar denburg. Janskapel, Jansstraat 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord. Molenaerstraat 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Ds. W. M. van Asperen. West, Leidsestraat 10: Dhr. G. Dorland. Centrum, O Groenmarkt 10: Dhr. G. Radersma. Eglise Wallonne, 10.30 h.: Ser vice présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Church of England, Kinderhuissingel Eve ning Service 7.30 p. m. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woens dag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeen komst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond in de Tempeliersstraat 55 rd. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voor- helmstr. 3, geb. „Beth-El". 2: Bijzondere Sa menkomst. Evangelist E. Ch. Hermes, Am sterdam. Dinsdag 7.30: Bidstond. Br. N. A. Matray. Woensdag 8: Kumpulan Isteri (Zr.- samenkomst). Zr. L. J. Weber-Imming, Heemstede. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met ge- repatrieerden in de Pastorie der Broeder- kerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbe- spreking. Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evangelisatie, Nassaulaan 8. 10 en 5: Dhr. H. Visser, van Huizen. Woensdag 7.30: Ds. P. J. F. Lamens, van Kamerik. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Dhr. A. Vries, van den Helder. Woensdag 8: Gemeenschapsavond. Zuiderkapel. Zuiderstr. 15. 10: Dhr. P. D. Bardelmeyer, Directeur v. h. Ned. Bijbel-Instituut te Doorn. 5: Dezelfde Evangelisatiesamenkomst. 8: Jeugdsamen- komst o.l.v. Herman Spoor. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst a. d. Dreef in samen werking met de Chr. Geref. Kerk, de Geref. Kerken en het Leger des Heils. Zang en muziek. Opwekkingssamenkomsten, Zuider straat 15. Donderdag 8: Dhr. D. Jan Bruijn, Wassenaar. Voorzitter „Youth for Christ", den Haag. Vrije Evangelische Gemeente, geb. Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Dhr. D. Mulder, van Zwolle. Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgi sche Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. H. Schutz Jeugddienst. O. R. G. Centrum. Westerhout- park 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds G. Kroes, H. Doop. 10.30: Ds. W. Spliet- hoff. Jeugdgebouw Schoterweg hoek Pijn boomstraat. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. Soutendijk. Remonstr. Geref. Ge meente. 10.30: Ds. H. R. Postma, van Rotter dam Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. A. M. Boeyinga, van Heiloo. 5: Ds. H. M. Kuitert, van Am sterdam. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. H. M. Kuitert. 5: Ds. C. Goeman. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. C. Goeman. 5: Ds. A. M. Boeyinga. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10: Leesdienst. 2.30: Ds. C. den Hertog. Geref. Gemeente. Ridderstr. 29. 10 en 5: Leesdienst. Vrijdag 7.30: Ds. Bijl. Ger. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst Oud-Ger. Gem. in Ned., Park laan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Toes. Vergadering van Gelovigen, Has- selaersplein 11. 10: Samenkomst (Brood- breken). Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Gemeente. Begijnhofkapel, Begijn hof. 10.30: Dhr. J. Baartse. 7: Ds. J. W. Wee- nink. 8.15: Jeugdsamenkomst Pinksterge meente, Nieuwe Kruisstraat 14 10: Dhr. A. v. Polen. Den Haag. 7.30: Geen dienst. Dins dag Samenkomst uitgaande van de Broe derschap van Volle Ev. Gemt. in Nederl. Verschillende sprekers. Zang. muziek. Ge meente des Heeren. Lange Molenstr. 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Ned. Chr. Gemcen- scliapsbond. Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare Samen komst. Geen Zondagsschool tot 2 Sept. 19.30: Openluchtdienst op de Dreef. Bij slecht weer dienst in de Kapel om 19 u. Donderdag 8: Gebedssamenkomst (voor gemeenteleden). Gemeente van Christus, Spruite..bosstraat 9 10.15: Aanbiddingsdienst met preek. 8: Evan- gelisatiedienst. 24 t/m. 27 juni: Speciale sa menkomsten telkens om 8 u. met als predi ker G. B. Adams, van Texas U. S. A. Don derdag 8: Openbare evangelisatiedipnst. Ze- vende-Dags Adventisten, Jacobstr. 6 Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstu die. 11 Prediking. Zevendedags-Baptisten Ge meente, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Pre diking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefi-Beweging geen dienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jans straat 83. Geen Wijdingsdienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch. 7: Dr. G. Ph. Scheers Immanuëlkerk 10: Dr. G. Ph. Scheers. Jeugdkapel. Schoterweg 10: Dhr. W. J. de Tombe. Sionskerk, Eksterstr. (Spaarndam- West). 10.30: Ds. J. Kroon, Voorber. H. Av. 7: Ds. Reijnders. A'dam, Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Mevr. Dr. A. Mankes-Zernike. Ver. Doopsgez. Gemeen te, Noorderkapel, Indischestraat. 10.30: Prof. Dr. Mr. Oosterbaan. Stichting „Petra", Noor derkapel (einde Minahassastraat) Donder dag 8: Dhr. L. G. Sussenbach. Geref. Kerk, Kloppersingelkerk. Kloppersingel 55-57. 9.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. van Arkel. Sions kerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. J. A. van Arkel 3.30: Ds. H. W. Wierda. Noord-Schoterkerk Spaarnrijkstraat 9.30: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstr. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris HEEMSTEDE Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Henkels. Kapel Nieuw Vredenhof. 8.30: Ds. van Dijl. 10.30: Ds. Oskamp, Jeugddienst. Aula Chr. Lyceum 10.45: Ds. van Dijl. Ned. Prot. Bond. Post- laan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, voorg. v. d. Afd. Kane! Irene, Meer en Bosch, 10: Ds. J. A. de Klerk. Geref. Kerk, Koediefs- laan. 10 en 5: Dr. P. J. Richel, H. Av. Camp- laan. 10 en 5.30: Dr. A. Dondorp, H. Av. Geref. Kerk. Herenweg 111 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennepweg Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. D. Ri chard, Dg., Bussum. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar, in Maranatha. 10.30: Zondagsschool, Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. H. W. Bloemhoff, Hv. Heiloo. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Ds. G. Toornvliet. 7.30: Ds. G. v. Dui nen, v. Wassenaar. Vrij Kath. Kerk, Popel laan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag geen dienst. Vrijdag Feestdag van de H. Albanus 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Koningsberger, van Amsterdam. 10.15: Zondagsschool Julianakwartier, Kon. Wil- helminaschool, Dompvloedslaan. 12-13: Zon dagsschool Ramplaan kwartier, Beatrixschool en Irene. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda, Openbare belijdenis. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. J. H. Jimmink, Drogeham. 19: Ds. W. B. A. Smits, Rotterdam. „De Toorts". 9: Ds. J. H. Jimmink. Chr. Geref. Kerk. Pniël-kapel. Pastoriewog 3.30: Ds. J. C. Maris. SPAARNDAM. Ned Herv Kerk 'lost. Oude Kerk. 10; Ds G H v. d '.V ord, Voor ber. H. Av De heer A. A. Teunissen te Amsterdam, werkzaam als beambte op de afdeling ve rificatie van Joh. Enschedé en Zonen Gra fische Inrichting N.V. te Haarlem, is ter gelegenheid van het feit, dat hij veertig jaar bij de vennootschap werkzaam is, toegekend de eremedaille in brons, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. Jhr. mr. B. W. F. van Riemsdijk heeft de onderscheiding uitgereikt. Ook overhan digde hij namens de directie een geschenk en een gratificatie. Ook heeft het perso neel van zijn afdeling de heer Teunissen gehuldigd. Naar aanleiding van het gesprokene in de vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal van 19 april over de bouw plannen van de Chr. u.l.o.-school aan de Rijperweg te Bloemendaal heeft het be stuur van deze school zich tot de gemeente raad gewend. De wethouder, meer in het bijzonder belast met onderwijszaken, heeft in antwoord op een vraag van de heer Daams geantwoord: „De bouw van de Chr. u.l.o.-school acht ik ook zeer urgent, doch het plan is nog niet geheel gereed. Het be stuur van de school heeft meegedeeld, dat op 14 januari het plan ingezonden is. Naar aanleiding van deze brief delen B. en W. aan de gemeenteraad mee, dat het schoolbestuur inderdaad op 14 januari een uitgewerkt bouwplan met bestek en kos tenraming, alsmede het advies van de in specteur van 't lager onderwijs toegezonden heeft met verzoek 't geraamde bedrag be schikbaar te stellen. Na grondige beoorde ling van dit plan hebben B. en W. het schoolbestuur echter in overweging gege ven het bestek op een twintigtal punten te wijziger^. teneinde aldus een naar hun me ning noodzakelijke bezuiniging te verkrij gen. Op 29 Maart werd dit standpunt uit voerig aan het schoolbestuur meegedeeld, waarbij tevens verzocht werd enige ont brekende gegevens over te leggen. Op 19 mei. dus na de raadsvergadering van 19 april, werd het antwoord van het bestuur ontvangen, waaruit bleek, dat overeen stemming kan worden bereikt omtrent alle door B. en W. voorgestelde bezuinigingen. Op twee, niet onbelangrijke, punten kon het schoolbestuur het echter niet eens met B. en W. zijn en hieromtrent is het over leg ook thans nog niet geëindigd. Abbediik, 15 te Los Angeles. Ameland. 14 v. Curagao n. Kopenhagen. Anker. pass. 14 Finisterre n. Newportnews. Arnedijk, 17 te New Orleans verw. Alnati, verw. p. 15 Ouessant. 15 te Antw. verw. Aalsdijk, 15 v. Colombo n. Diibouti. Abbekerk, 15 v. Singapore n. Aden. Alphacca. 15 v. Vitoria n. Santos. Amerskerk, 15 te Amsterdam. Aludra, 16 te Colombo verw. Amerskerk, 15 te Amsterdam. Arkeldiik, 15 te Antwerpen. Attis. 15 v. Curacao n. La Guaira. Argos. 16 te Lissabon. Annenkerk, 16 te Antwerpen. Alamak. 16 te Kuwait. Alioth, 15 v. Recife. 29 te Antwerpen verw. Amstelstad. pass. 15 Kp. Ray n. Hamburg. Artemis. 15 v. New York n. Port Au Prince. Baud. 15 te Makassar. Baarn, 15 te Callao. Bussum, pass. 15 Scillys n. Eastham. Boissevain. 15 te Moji. Bawean. 15 v. Calcutta n. Belawan. Boschfontein. 15 v Southampton n. Marseille. Borneo. 14 v. Tandiong Priok n. Djeddah. Bintang. 16 te Quebec. Cleodora. 15 te Huil. Consul Arlt, 15 v. Cd. Trujillo n. Pt. Au Prince. Camitla, 17 tc R'dam verw.. daarna Curacao. Caltex Delft. pass. 15 Ouessant n. Sidon. Cistula, 17 te Port Said verw. n. Rotterdam. Coryda. 19 te Curacao verw. Castor KNSM, 14 150 m. w.n.w. Lissabon naar Funchal. Celebes, 15 te Soring. Castor. 16 te Funchal. Cottica. 15 te Plymouth. Deo Favente. 15 te Aarhus n. Amsterdam. Dorestad, 14 460 m. n.o Sombrero n. R'dam. Doris, 15 v. New Orleans n. Aruba Eemland. pass. 14 Madeira n Rio de Janeiro. Esso Rotterdam, pass. 16 Gibraltar n. Antwerpen. Esso Den Haag, pass. 16 Aden n. Antwerpen. Graveland. 16 te Rio de Janeiro. Hersilia, 15 te Barbados. Heelsum, 15 te Antwerpen. Hestia. 14 te Amsterdam. Hera, 14 v. Paramaribo n. Georgetown. Hilversum, 14 dw. Muskat n. Mena Al Ahmadi. Hispania. 15 te IJmuiden. Ha'thor. 15 te Tabarka. Iberia, pass. 15 Ouessant n. Rotterdam. Ivoorkust. 15 te Antwerpen verw. Indrapoera. 15 v. Aden n. Suez. Isis. 17 te Baltimore verw. Japara KRL. 14 v. Belawan n. Singapore. Jagersfontein. 14 te Bremen v. Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt. 16 v. Pt. Said n. A'dam. Keizerswaard, 14 v. Curacao n. Montevideo. Kellia, 14 te Heysham. Kota Agoeng. 14 v Alexandrië n. Port Said. Kara. 16 te Balikpapan. Kopionella. 15 te Abadan. Kryptos, 15 v. Singapore n. East-Lonrien. Kvlix. 15 v. Vlissingen n Balikpapan. Kalinga, 18 te Rotterdam verw. Karimata. 15 te Hamburg. Khasiela, 15 v. New Orleans n. Curacao Kalydon, 15 v. Rotterdam n Old Kilpatrick. Katelysia, 16 v. Rotterdam n. Abadan.. Kinderdijk. 15 v. Rotterdam, 16 te Antwerpen. Lawak. 15 te Kaapstad. Loenerkerk. 15 te Genua. Larenberg, pass. 15 Finisterre n. Amsterdam. Laertes, 15 te Amsterdam v. Bremen. Larenberg. 19 te Amsterdam verw. v. Freetown. Lindekerk, 15 v. Harthapoint n. Bahrein. Lutterkerk, 16 te Port Said. Lekkerkerk, 16 te Londen. Leto, 15 v. Antwerpen n. Montreal. Manoeran, 14 v. Napels n. Genua. Mijdrecht. 13 v San Francisco n. Aruba. Maas, 15 v. Rotterdam n. Ferrol. Meliskerk, pass. 15 Sokotra n. Penang. Molenkerk, 15 te Suez. Mitra, 19 te Fredericia verw. Malvina. 15 te Miri. Meerkerk, 15 te Bremen. Manoeran, 14 v. Napels n. Genua. Manoeran. 15 te Genua. Moordrecht. 15 v. Santos n. Aruba. Noordam, 18 te Rotterdam verw. Notos, 14 v. Palermo n. Patras. Nestor, 15 v. Nickerie n. Wngeningen. Nieuw Amsterdam. 16 te Rotterdam. Orestes. 14 te Antwerpen. Ouwerkerk, 15 te Suez. Orion. 15 te Ceuta. Ophir. 15 v. Belawan n. Singapore. Oranjefontein. 14 1300 m. n.w. Kaapst. n. Kaapst. Ootmarsum. 14 te Amsterdam. Oostkerk. 15 v Melbourne n. Sydney. Oranje. 15 v. Amsterdam. 16 te Southampton. Prins Alexander. 15 te Antwerpen. Pr. Phil. Willem, pass. 14 Kp Race n. Montreal. Prins Johan Willem Friso, pass. 15 Kp. Race n. Montreal. Prins Maurits, 15 te Antwerpen. Plancius. 15 te Buteleng. Prins Willem van Oranje, 15 te Rotterdam. Parkhaven. 15 te Rio de Janeiro. Purfina Nederland. 16 v. Antw. n. Karlsham. Pr. Will. George Frerierik, 17 te Milwaukee verw. Rijndam. 14 v. New York n. Cob. Raki. 16 te Tj. Priok. Roebiah, verm. 16 v. Mambasa n. Djibouti. Rijnkerk, 15 v. Shanghai n. Takubar. Ridderkerk. 14 te Hamburg v. Bremen. Rotula. 16 v Rotterdam n. Kopenhagen. Singkep. 15 te Port Said. Stad Amsterdam. 14 v. Wabana n. Rotterdam. Stad Breda. 14 v. Rotterdam n. Seven Islands. Stad Dordrecht, pass. 15 Kp. Finisterre n. Ceuta. Stanvac Benakat, 15 te Singapore. Statue of Liberty, 14 275 m. w.z.w. Kp. St. Vin cent n. Philadelphia. Singkep. 15 te Port Said verw. Soestdiik, 14 110 m. o.z.o. Sable eil. n. N. York. Swartenhondt. 15 te Inobonto. Stad Leiden. 14 te Rotterdam v. Hamburg. Sheratan. 16 v. Mena Al Ahmadi n. Rotterdam. Sibajak. pass. 15 Kp. St. Vincent n. Port Said. Sommelsdijk, 15 te Baltimore. Stad Vlaardingen. 16 te Wabana. Tara. pass 14 Kp. Race n. Canada. Tiberius. 14 560 m. w. Faval n. San Thomas. Trajanus, 14 440 m. n.o. Fayal n. Amsterdam. Tibia. 15 360 m. z.w. Kangeroo eil. n. Geelong. Titus, 15 v. Cd. Trujillo n. Barahona. Tomori. pass. 15 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Utrecht, 14 v. Houston n. New Orleans. Van Heutz, 14 dw. Linga n. Priok. Van Noort. 18 te Shanghai verw. Van Cloon. 14 v. Jesselton n. Saigon. Waterman. 19 te Balbao. W Alton Jones. 15 te Mena Al Ahmadi. Waal. 15 te Hamburg. Westerdam. 14 420 m. o.z.o. Kp. Race n. N. York. Willemstad. 14 150 m. n.o. Barbados n. Plymouth. Woensdrecht. 14 370 m. z.w. Bermuda n. P. Cardon Witmarsum. 14 te Brownsvill. Willem Ruys, 16 te Belawan. ÏJssel. 15 v. Tunis n. Gibraltar. Zuiderkruis. 14 v Rotterdam n. Quebec. Zeeland KRL, 14 rede Kakinada. Zonnewijk. 14 310 m. n.n.w. Fayal n. Dcffzijl. KLEINE VAART Apningedam. 14 v. Lissabon te Amsterdam. Atlas. 14 v. Rotterdam n. Tanger. Alcetas. 14 v. Amsterdam n. Le Havre. Att S. 15 v. Sunderland te Rotterdam. Audacia, 15 v. Liverpool te Rotterdam. Advent. 15 te Methil n. Newcastle. Arctic, verm. 16 v. Rotterdam n. Londen. Bab T, 11 v. Ostrand te Stocka. Borelly. 15 v. Oskarshamn t. Rotterdam. Rinnenhaven. verm. 16 v. Algiers n. Methil. Bernard John. 16 v. Londen te Lelth verw. Barracuda. 15 v. Middlesbro te Masnedsund. Behox, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Concepcion, 14 v Rotterdam n. Hamburg. Coolhaven. 15 v Rotterdam n. Casablanca. Draco, 13 v. Catania n. Bari. Dinkel. 15 v. Goole te Rotterdam. Driebergen, 15 v. Amsterdam n. Gent. Delfzijl, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Export 2. 15 v Londen te Rotterdam. Ellewoutsdijk. 15 v Rotterdam n. Newport M. Frans Böhmer. verm. 15 v. Nantes n. Bordeaux. Haskerland. 15 v. Grangemouth te Rotterdam. Hollandia. 15 v. Goole te Rotterdam. Heemraadsingel, 15 v. Rotterdam te Dublin verw. Haaksbergen, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Ida D. verm. 15 v. Kopenhagen n. Granville. Ilias, 15 te Amsterdam n. Hamburg. Jan Kreumer. verm. 16 v. Londen n. Rotterdam. Julia Mary, 14 v. Manchester n. Lissabon. Joost. 13 v. Rotterdam n. Ostrand. Kaan St. Vincent, pass. 14 Kiel n. Waya. Kaap Falga, 13 v. Rundvik te Amsterdam. Karel, pass. 15 Vlissingen n. Helsinki. Larix. 13 v. Gefle te Zaandam. Liberte, 15 v. Hudiksvall te Duinkerken. Lelystad, 15 v. Rotterdam te Antwerpen. Limfiord, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Makkum, 15 v. Otterbacken te Rotterdam. Merwestad, 15 v. Colchester te Rotterdam. Midas. 14 van Melilla n. Genua. Mado 2. pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Moby Dick, 15 te Vigo n. Newport. Matthew, 15 v. Poole n. Plymouth. Meidoornsingel, pass. 15 Brunsbüttel n. St.holm. Muphrid N, 16 v. Newport te Zeebrugge verw. Nettie. 14 v. Seaham n. Hobro. Noorderlicht, verm. 16 v Zaandam n. Hamina. Nieuwehaven. pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Plato, 13 v Santander n. Leixoes. Phidias. 15 te Amsterdam n. Rotterdam. Philetas, 14 v Lissabon n. Famagusta. Poortvliet. 15 v. Amsterdam n. Kalmar. Pavo. 12 v. Domsjo n. Zaandam. Ponza, 14 v. Sikea n. Zaandam. Regulus. 15 v. Sundsval) te Rotterdam. Spora, 15 v. Londen te Rotterdam. Stientie Mensinga, verm. 15 v. Whitehaven naar Genua. Tilly, 14 v. Domsjo n. Zaandam. Thaletas. 14 v. Hamburg n. Amsterdam. Wega. 15 v. Plymouth te Rotterdam. Weslerdok. 14 v. Londen te Amsterdam. Wcstersingel. 15 v. Cork n. Newport. Wiebold Böhmer, 17 te Rotterdam verw. SI.EEPVA ART Cycloop. 14 240 m. o n.o Bermuda n. La Pallice. Humbev, 14 v. Port Said n. Rotterdam. Loire. 14 v. Le Havre n. Gotenburg. Noordbolland, 14 140 m. n. Azoren n La Pallice. Occaan. 14 te Falmouth. Poolzee, 14 v. Le Havre n. Gotenburg. Rode Zee, 14 v. Ferrol te Falmouth. T.vne. 14 v. Rotterdam n. Rouen. Zwarte Zee met Gocree te Gibraltar. Volg de Amerikaanse rage!!! Ja. Bonco de pinguïn, is met pen en potlood te beschrij ven, is 25 cm. hoog en mol lig gevuld. Verzamel de handtekeningen en herinne ringen van vrienden, club genoten. op vakantie, enz. Bonco wordt u dierbaar als aandenken aan leuke dagen. Voor slechts f 7.50 wordt Bonco u onder rembours franco toegezonden. Indien niet goed. geld terug. BOON Co. P. C. Hooftstr. 1361, A'dam. MOLHOEK'S INSTITUUT Steunzolen naar gipsmodel Elastieken kousen Pedicure DUINOORDSTR 22 tel 25467 Middenst woningen, Villa's. Flats, enz Haarlem en omge ving. De Ridder en Strijbis. mak. N.B.M Zandv.laan 71, Heemstede Wie helpt Heer 60 j. over veel vrije tijd be- schikk. aan een lichte admi- nistrat. baan of voor contr. dienst. Prett. werkkr. voor keur boven hoog sal. Brie ven no. 2793. TE KOOP: Verhage, Ruyterstr. 7, Alk maar. Garage J. v. d. BOS tel. 35500 Jac. Catslaan 5, Haarlem-Z OPROEP. Aandeelhouders van de N.V. Militex te Heemstede wor den hierbij opgeroepen tot bijwoning van de jaarlijkse algemene Aandeelhouders vergadering der vennoot schap. De te behandelen on derwerpen staan vermeld in artikel 12 van de Statuten. De vergadering zal worden gehouden ten kantore dei- Vennootschap, Blekersvaart- weg 10 te Heemstede op 23 juni a.s. te 15 uur. Heemstede te huur voor vele doeleinden ge schikt, in Centrum. Brieven no. 2804. HEEMSTEDE te koop bev. 9 kam. en badk. met veel comfWt. Vrije vest. Brieven no. 2803 Plaats een Groentje

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3