Sc^NATOQ^ IBIS EXPORT Zwitsaletten IN DE WERELDPOLITIEK Frans avontuur in de Jungle Agenda voor Haarlem 3 smaken Franse communisten stappen bedeesd in het nieuwe spoor Ramadier laat de slagboom neer om dreigende inflatie te keren Stalin niet alleen verantwoordelijk Franse economie in het slop geraakt PERIODIEKE PIJNEN? Bikini is onbruikbaar voor de vroegere 167 bewoners Onbekommerd als de eendjes Dehler zoekt contact met Oostduitse liberalen Minister Kuprulu zou willen aftreden Rook de lekkerste shag die er Is Oostduitse activisten naar Hamburg Zij komen gemakkelijk aan de slag als lassers Libië wenst meer hulp van Groot-Brittannië Zuid-Korea wil neutralen ook uit Panmoenjom hebben Dulles weigerde Russische diplomaat uit te wijzen Eisenhower moet langer in het ziekenhuis blijven v O ENS DAG 2 0 JUNI 195 6 MM 'er gelegenheid van de inzamelactie van het „Prins Bernhardfonds" wordt bij gaande fotomontage van het koninklijk gezin uitgegeven, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het fonds. (Foto's M. C. Meyboom). (Van onze correspondent in Parijs) Na de Amerikaanse, Italiaanse en Britse zusterpartijen heeft ten langeleste ook de Franse communistische partij zich uitge sproken over het rapport-Kroesjtsjev. In een nogal bedeesd gestelde verklaring in het partijblad L'Humanité zegt het poli tieke bureau van de partij, dat het rapport van Kroesjtsjev, door de burgerlijke pers gepubliceerd, een begrijpelijke emotie on der de partijgenoten heeft verwekt. De Franse communisten veroordelen de daden van willekeur, waarvan Stalin wordt be schuldigd. Zij menen, dat de nieuwe leiders van de Russische communistische partij juist gehandeld hebben door de persoon lijkheidscultus te ontmaskeren, daarmee het bewijs leverend van de kracht en de eenheid van Lenin's partij. Het politieke bureau van de Franse partij betreurt nochtans de omstandigheden, waaronder het rapport gepubliceerd is. De burgerlijke pers kan nu feiten openbaar maken, waarvan de Franse communisten onkundig waren. Zo'n gang van zaken is niet bevorderlijk voor een normale discus sie binnen de partij en vergemakkelijkt de manoeuvres van de vijanden van het com munisme. Bovendien, zo zegt het politieke bureau, zijn de uitleggingen van Stalin's fouten onbevredigend en een grondige Marxistische analyse daarvan is nodig. Evenzeer als het verkeerd was om Stalin met overdreven loftuitingen te omringen is het thans onjuist aan Stalin alleen alle fouten op te dringen. De verklaring van het politieke bureau somt dan een aantal verdiensten van Staün uiit diens beginperiode op en geeft een over zicht van de moeilijkheden van de Sovjet- Unie, die later mogelijk hebben bijgedra gen tot Stalin's laakbare handelingen. Maar dan wordt toch toegegeven, dat Stalin de Russische wet heeft verkracht, dat hij methodes van willekeur tegen militante communisten heeft gebruikt, dat hij tegen de beginselen van de partij heeft gehan deld en de zaak van het communisme af breuk heeft gedaan. Het politieke bureau zegt dan aan het NEW YORK (Reuter) De 167 vroege re bewoners van de atol Bikini, die in 1946 geëvacueerd zijn met het oog op de Ame rikaanse atoomwapenproeven, zullen ver moedelijk nooit naar hun eiland kunnen terugkeren. t>it wordt gezegd in een rap port van de beheersraad van de UNO waarin echter niet nader wordt verklaard op welke gronden deze conclusie is geba seerd. De atol Bikini maakt deel uit van ce- Marshall eilanden in de Stille Oceaan, die namens de UNO door de Verenigde Staten worden beheerd. Een commissie van de beheersraad heeft in het begin van dit jaar de eilanden bezocht. In het rapport wordt ook gezegd dat het onwaarschijnlijk is dat de 137 bewoners I van Eniwetok, die eveneens voor de atoom- proeven geëvacueerd zijn, zullen kunnen terugkeren. De missie heeft ook een onderzoek inge steld naar de gezondheid van- de bewoners van Rongelap en Utirik, die in maart 1954 bloot hebben gestaan aan radioactive be straling na de eerste Amerikaanse water stofbom-ontploffing. In het rapport wordt gezegd dat hoewel deze mensen zowel aan uitwendige als aan inwendige bestraling, (door het eten-, drinken en inademen van radioactief materiaal) hebben blootgestaan, hierop geen ernstige ziekteverschijnselen zijn gevolgd. Sinds de ontploffing zijn tien gezonde baby's geboren. De straling schijnt geen invloed op de vruchtbaarheid te heb ben -gehad. ADVERTENTIE De zorgen van U afschudden, zoals de eendjes het water van hun veren - neen, dat is niet mogelijk. Maar wèl kunt U Uw vermoeide zenuwen tot rust brengen en bestand maken tegen inspanning en beslommeringen - met =1 W het zenuwsterkend tonicum WOENSDAG 20 JUNI Minerva: „De levensroman van Richard Tauber." alle leeft., 8.15 uur: Palace: „De liefdesroman van een koningin," alle leeft., 1 en 9.15 uur; Luxor: „Les enfants du para dis," 18 jaar, 7.30 uur; Studio: „Het zwarte dossier," 18 jaar, 7 en 9.15 uur; Lido: „John ny Guitar," 18 jaar, 7 en 9.15 uur; Roxy: -Gangsters zonder genade," 18 jaar, 7 en 9.15 uur; Rembrandt: „The man with the golden arm," 18 jaar. 7 en 9.15 uur; Frans Hals: Bittere Rijst." 18 jaar, 7 en 9.15 uur: Open- hichttheater Bloemendaal, 8 uur: Concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Marinus Adam. DONDERDAG 21 JUNI Minerva: „La bataille du rail," 18 jaar, 1-15 uur; Palace: „De liefdesroman van een joningin," alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; '-uxor: „Les enfants du paradis." 18 jaar, 45 en 7.30 uur; Studio: „Het zwarte dós- der," 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur; Lidoj Johnny Guitar," 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 'Ur; Roxy: „Gangsters zonder genade," 18 ^ar; 2.30, 7 en 9.15 uur; Rembrandt: „The 'an with the golden arm," 18 jaar, 2, 4.15, en 9.15 uur; Frans Hals: „Bittere Rijst," 3 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur; Grote Kerk, 3 u., ''gelconcert door Piet Kee; Zuiderkapel: .8 'iur, Dienst o.l.v. D. Jan Bruin, medewer king verleent het zangkoor uit IJmuiden-O. (Van onze correspondent in Parijs) In een nieuwe poging om de ernstige financieel-economische moeilijkheden, waarvoor Frankrijk zich gesteld ziet, het hoofd te bieden, heeft de Franse minister van Financiën, Ramadier, een prysstop aangekondigd, die nog net op tijd komt om een nieuwe Inflatoire kronkel in de loon- en prjjsspiraal te voorkomen. Want het indexcijfer van de kosten van levensonder houd naderde angstig dicht het punt, waar op automatisch een hele serie loonsver hogingen van vyf percent zou moeten vol gen. Met deze prijsstop zijn de financieel- economische moeilijkheden-van de Franse regering overigens nog niet van de baan. Al heeft men dan kans gezien de nood zakelijke belastingverhogingen ter finan ciering van het ouderdomspensioen en die voor de strijd in Algerije gescheiden in de Kamer te behandelen, (overigens om poli tieke overwegingen, die ten koste gaan van gezond fiscaal beleid) zodat Mollet bij de derde lezing wederom het. vertrouwens votum over het ouderdomspensioen kan stellen en krijgen. De belastingverhogingen voor Algerije, die begin volgende maand in de Assemblée komen, zullen echter een harde dobber krijgen en er zijn economi sche problemen, waar de Assemblée niets aan kan doen. Het toch al bestaande tekort aan arbeidskrachten, dat vorig jaar veertig percent van de Franse bedrijven in hun activiteit beperkte, is verergerd door het oproepen van 125.000 kleinverlofgangers en het vertrek van een groot aantal Noord- afrikaanse arbeiders, dat vooral de mijnen en de bouwnijverheid treft. De Franse produktie raakt meer en meer achterop. Het tekort op de Franse betalingsbalans zal dit jaar vermoedelijk 3,4 miljard gulden bedragen, dat is vier maal zóveel als vorig jaar. De officiële koers van de Franc tegenover de dollar mag dan 350 zijn, op de vrije markt bedraagt zij al 387. Deze ernstige inflatoire tendenzen hebben Ra madier nu tot de prijsstop gedwongen. Ramadier, die meent dat het mogelijk zal zijn een effectieve controle op deze prijs stop te handhaven, heeft verklaard, dat het volstrekt niet zijn bedoeling is om de Franse economie in een kooi op te sluiten. Hij ziet zich echter gedwongen de slag boom neer te laten teneinde inflatie te voorkomen. De huisvrouw, die in het afge lopen jaar bijvoorbeeld de groenteprijzen met veertig percent heeft zien stijgen, zal hem er zeker dankbaar voor zijn. De As semblée zal zich nog deze maand over Ramadier's voorstel uitspreken. centrale comité van de communistische partij in de Sovjet-Unie de volledige tekst van het rapport-Kroesjtsjev te hebben op gevraagd, opdat de Franse communisten op hun aanstaand1 partijcongres de daarin vervatte problemen kunnen bespreken. De verklaring besluit met een oproep tot vol ledige solidariteit met de communistische partij van de Sovjet-Unie, alles in het werk te stellen om van de eenheid' van actie van de arbeidersklasse een levende werkelijk heid. te maken en om op te marcheren naar een nieuw volksfront en een socialistisch Frankrijk. Dat is het einde van de verklaring van Maurice Thorez en de zijnen. Eens de vurig ste Stalinisten van allen, thans bedrem meld hun critiek op Stalin's aanvallers be perkend tot droefheid over de omstandig heden, waarin die aanval is gelanceerd en tot de opmerking dat men niet Stalin alleen verantwoordelijk kan stellen voor de be gane fouten. Maar verder dan die vinger wijzing aan kameraad Kroesjtsjev durven zij niet te gaan. (Van onze correspondent in Bonn) Dr. Thomas Dehler, de voorzitter van de Vrije Democratische partij, die gebroken heeft met de coalitie van bondskanselier Adenauer, heeft contact opgenomen met de liberaal-democratische partij in Oost- Duitsland. Hij heeft in een brief aan de leider van de fractie van die partij in de Oostduitse Volkskamer, Rudolf Agsten, voorgesteld dat men zowel in Oost- als in West-Duitsland amnestie aan politieke ge vangenen zal geven. Dehler's partij wil daartoe een wetsontwerp bij de Bondsdag in Bonn indienen, dat de liberale democra tische partij op haar beurt in de Oostduit se Volkskamer zou moeten brengen Dehler meent dat zijn ontwerp in Bonn zal worden aangenomen. Het is de eerste keer dat een fractie in de Westduitse Bondsdag zich rechtstreeks tot een fractie in de Oostduitse Volkska mer wendt. Oost-Duitsland heeft veel meer politie ke gevangenen dan West-Duitsland, waar een zorgvuldig gerechtelijk onderzoek en een proces volgens het wetboek van straf recht aan het vonnis voorafgaan. In Oost- Duitsland is men echter veel guller met vrijheidsstraffen geweest. Daar zijn dui zenden achter slot en grendel terecht ge komen, die niet veel anders op hun kerf stok hadden, dan dat zij zich minder vrien delijk over de communistische bewindheb bers hadden uitgelaten. De fractie van de christen-democraten in de Bondsdag verwijt Dehler dat hij „de eenheid van de democratische partijen in de bondsrepubliek tegenover de schijnbaar democratische partijen in Oost-Duitsland verbroken heeft". ANKARA (AFP) De Turkse minister van Buitenlandse Zaken, Fuad Kuprula heeft zijn ontslag ingediend, aldus ver neemt AFP uit gezaghebbende bron in Ankara. De reden van de ontslagaanvrage is niet bekend. Premier Adnan Menderes heeft het ontslag nog niet aanvaard. Internationale organisatie filmjournaals Producenten van filmjournaals uit Bel gië, Frankrijk. Italië, Nederland, Oosten rijk, Spanje en'West-Duitsland hebben op een conferentie in Brussel besloten een internationale organisatie op te richten. De organisatie zal zich in Genève vestigen. De directeur van Polygoon-Profilti mr. J. M. Landré is benoemd in de constituerende commissie. ADVERTENTIE (Van onze correspondent in Bonn) Gedurende de eerste zes maanden van dit jaar zijn volgens het Westduitse blad „Der Mittag" tweeduizend Oostduitse spio nage- en sabotage-agenten erin geslaagd de belangrijkste metaalbewerkende bedrij ven in Hamburg binnen te dringen. De meesten werden door organisaties in de bedrijven, die onafhankelijk van de politie werken, ontmaskerd. Men heeft vastge steld, dat 37 verschillende geheime dien sten agenten in Hamburg aan het werk hebben gezet. De agenten uit Oost-Duits land vormen de grootste groep. Men neemt aan, dat er iedere maand vierhonderd ge schoolde „activisten" bijkomen. Zij vinden haast zonder uitzondering werk als vak arbeider in de metaalbedrijven en op scheepsbouwwerven, na een opleiding aan het technische proefinstituut te Halle aan de Saaie. Men houdt daarbij rekening met het grote gebrek aan lassers, wat reeds tot gevolg heeft gehad, dat scheepsbouw werven ook vrouwen voor elektrisch las werk opleiden. Wanneer arbeiders hun vier maandencursus in Halle achter de rug hebben, worden de politiek meest betrouw bare mannen uitgezocht. Deze kunnen dan nog twee maanden elders op hun toekom stig werk als spion, saboteur óf politieke bedrijfspropagandist worden voorbereid. Daarna worden zij naar West-Duitsland gestuurd. Einde 1955 waren reeds zes honderd van dergelijke lassers in Hamburg aan het werk. ADVERTENTIE Moderne vrouwen bestrijden ze met: 'ti Z W/TSAL preparaat Terwijl de wereld geneigd is de terugkeer van vrede en veiligheid afhan kelijk te stellen van de vraag, of de grote mogendheden en dan speciaal Amerika en Rusland het eens kunnen worden over het kernprobleem der Europese verhoudingen, Duitsland, speelt zich in de boezem van Europa een andere ontwikkeling af, die niet minder bepalend is voor de vraag of vrede en veiligheid in ons verscheurde werelddeel zullen terugkeren: het drama Frankrijk, dat bijna een tragedie geworden is en in ieder geval meer vrees dan bemoediging opbrengt. Wat er van Frankrijk worden zal, is even bepalend als wat er uit Duitsland tenslotte zal groeien. Want Frank rijk betekent in Europa en vooral in het Europa van vandaag een factor van organisch volkenleven, een element van continentale bestaans mogelijkheid, waaruit Europa altijd sterke culturele krachten heeft geput en waaraan het een nog steeds behouden gebleven sociale, politieke en culturele levenshouding heeft te danken. Thans dreigen Frankrijk gevaren, die Europese gevaren kunnen heten gevaren die Europa de krachten zouden kunnen onthouden, welke het, met Duitse, Amerikaanse en Sov jet-Russische invloeden op de drempel, niet zal kunnen ontberen om echt Europese waarden in de wereldsamenleving te doen gelden. Nog pas enkele dagen geleden heeft de Franse president, René Coty, op deze ge varen gewezen en men kan er van over tuigd zijn, dat hij niet zonder reden of louter uit demagogische overwegingen zo zeer de nadruk heeft gelegd op de drei ging van een fatale nationale crisis. Hij heeft de kwestie Algerije niet direct in verband gebracht met de mogelijkheid van deze dreiging, en evenmin heeft hij ge waagd van een eventuele nederlaag der Fransen in Algerije, doch de bedoeling van zijn rede uitgesproken in Verdun, waar veertig jaar geleden de Franse jeugd in bloed en modder onderging was niet mis te verstaan. Frankrijk vecht in Algerije om zijn prestige als grote mogendheid, een pres tige dat het door zijn politieke zwakte reeds bijna verloren heeft. De binnenland se toestand van Frankrijk neigt steeds meer tot verstikking van de democratie, die eens in Frankrijk geboren werd. De ontwikkeling van de staatkundige situatie in Frankrijk heeft een zware slag toege bracht aan het geloof in die democratie, omdat de praktijk der Franse politieke partijen gedegenereerd is tot een proces van intrigante touwtrekkerij, die met de schone democratische theorie niets meer van doen heeft. Deze praktijk heeft de staat verzwakt, de regeerders tot onmacht gedoemd en de geregeerden tot een zo bijtend scepticisme gebracht, dat het ex tremisme met zijn totalitaire opvatting en dictatoriale plannen steeds meer aanhang wint. Twee processen van ontbinding heeft Frankrijk dus te verduren: het ene, waar van de oorlogsterreinen in Noord-Afrika het toneel zijn, put zijn financieel-econo mische krachten uit en slaat gapingen in zijn militaire vermogen. Het andere, dat zich voltrekt in de vergaderzalen en wan delgangen van het parlement, vervaagt Frankrijks aanzien in de wereld en doet andere mogendheden met stijgend wan trouwen in het troebele Franse politieke water staren, waaruit zij dictatoren en extremisten verwachten te zien opduiken. Deze twee ontbindingsprocessen hebben onmiddellijk gevolgen voor de gehele wes telijke inspanning op economisch, politiek en militaire gebied, aangezien Frankrijk daarin een factor van grote betekenis har moeten zijn. Doch zij verzwakken vooral en dat is bij uitstek een Europese aan gelegenheid de mogelijkheid tot hand having van die Europese krachten, die door eveneens Europese afbraakkrachten worden belaagd. De super-materialistische instelling van het Amerikaans-Duitse samenspel, gevoegd bij het al even super- materialistische karakter der communis tische invloeden, zouden Frankrijk voor cultureel Europees leven verloren kunnen doen gaan. Gelukkig zijn die afbraak- krachten momenteel nog gescheiden en zelfs tegengesteld, met als wrijfpunt de Duitse kwestie. Doch deze Duitse aange legenheid zal wellicht spoedig worden op gelost. Dan telt Europa naar modern po- litiek-economisch inzicht nog maar één sterke natie, namelijk Duitsland, en is dit werelddeel aan twee zijden voor het mate rialisme blootgelegd. Het is een nog temeer ontmoedigend verschijnsel, dat Frankrijk op het ogen blik in zijn verslagenheid over de misluk king zijner Europese belangrijkheid terug grijpt naar een symbool van kracht en aanzien, dat toch volkomen uit de tijd mocht worden geacht: het heldendom der slagvelden. Het schijnt zich te hebben vastgebeten in de overtuiging, dat een ge wonnen oorlog in Algerije het land met een ruk weer zou verheffen tot de eerste rang der mogendheden en het de erken ning van een internationaal prestige zou hergeven. Vanwaar dit anachronistisch misverstand, in een tijd dat ook de groot ste, machtigste mogendheden gebroken hebben met de idee, dat wapenen en ge wonnen veldslagen de betekenis ener natie bepalen? Men redeneert wellicht, dat de oorlog in Noord-Afrika er nog een van het oude kaliber is, waarin de moderne wapenen nog niet meespreken en nog, man-tegen- man, het heldendom van de soldaat de voornaamste factor betekent. Doch al moge dit zo zijn, niettemin kan men de oorlog in Algerije zonder twijfel rekenen tot de oorlogen, die niet gewonnen k u n- i e n worden. Het is een strijd tegen een nnok. niet tegen een leger van vlees en loed. Het is dezelfde strijd, die andere anden hebben moeten opgeven in andere delen der wereld. Het is de strijd tegen de zelfbewustwording van een koloniaal ge regeerd volk, waarin weliswaar extremis tische, barbaarse en fanatieke groe peringen zijn opgestaan, die zowel het Franse als het inheemse belang belagen, doch waarin eveneens de wil tot vrijwor ding niet meer te smoren is. Nederland kan, in de rij van de voor malige koloniale moederlanden, meepraten over barbarijen en fanatisme in de korte worsteling na de tweede wereldoorlog met de vrijheidswil der Indonesiërs. Die barba rijen en dat fanatisme zijn ook nu nog steeds de schrik van het zich vrij gewor steld hebbende volk in het voormalige Nederlands-Indië. Doch wanneer Neder land eenmaal zich tot taak zou hebben gesteld, dat complex van gruwelijke en ontoelaatbare uitwassen uit te roeien al vorens de eisen van het nationalisme in te willigen, zou het wellicht nu nog gewik keld zijn in een koloniale oorlog, waaraan geen einde zou zijn te bespeuren. Frankrijk ziet zich in Algerije met een taak belast, die het zichzelf op de schou ders heeft geladen zonder de consequen ties te overwegen. Het kan niet verwach ten. dat het eerstdaags Algerije kan pre senteren aan de nationalisten als een ge zuiverd, vredig, goedgeorganiseerd land. Dat is een doelstelling, die heroïek en ge duld tesamen niet zullen kunnen vol einden. Trouwens, van welke zijde is Frankrijk aangezegd, dat het de oorlog in Algerije zal moeten winnen alvorens als grote mo gendheid te worden gerespecteerd? In Amerika ziet men deze strijd met lede ogen. ook al omdat men de verzwakking van de Franse militaire potentie in Europa ervaart als een streep door de NAVO- rekening. In de Europese buurlanden be waart men een beleefd zwijgen ten aanzien van de koortsachtige Franse pogingen, te tonen dat het militair nog heel wat mans is tegen de sluipschutters van het Aures- gebergte, doch men voelt terdege het ge vaar dat Frankrijk bedreigt als een ge vaar van Europees kaliber. De afloop van dit onbehagelijke Franse avontuur in Algerije en het daarmee sa menhangend avontuur in de politieke wil dernis is misschien voor Europa van gro ter belang dan de vraag, of Duitsland zal worden verenigd of niet. Vandaar, dat men een afleiding der belangstelling naar de Duitse kwestie zou moeten betreuren ofschoon het overige Europa in deze Franse crisis weinig anders kan doen dan toezien, afwachten en hopen. J. L. LONDEN (Reuter) Volgens gewoon lijk betrouwbare bronnen heeft de minister- President van Libië, Mustafa Ahmed Ben Halim, bij onderhandelingen, die hij te Londen voert met de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, meer financiële en economische hulp gevraagd. Krachtens een in 1953 gesloten verdrag, dat een looptijd heeft van twintig jaar, ver strekt Groot-Brittannië economische hulp in ruil voor het recht troepen in Libië te legeren. Het bedrag van 3.750.000 pond sterling per jaar geldt voor de eerste vijf jaar van het verdrag. De staf van de ze ventiende Amerikaanse luchtmachtgroep zal van Rabat 'in Marokko naar Tripolis in Libië worden overgebracht. SEOEL, (Reuter) De Zuidkoreaanse Nationale Vergadering heeft eenstemmig besloten het UNO opperbevel te verzoeken de neutrale commissies voor toezicht op het bestand in Korea terug te trekken uit Pan moenjom in de gedemilitariseerde zone tus sen Noord- en Zuid-Korea. De commissies zijn begin van deze maand uit Noord- en Zuid-Korea naar Panmoenjom teruggetrok ken. Premier Nasser van Egypte hijst de Egyptische vlag op het marine-huis te Port Said, vanwaar de laatste Britse troepen op 13 juni vertrokken. Het marine-huis was het voormalige hoofdkwartier van de Britse strijd krachten in de Suezkanaalzone. WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Za ken heeft onlangs een aanbeveling van de Senaat afgewezen om de permanente Rus sische UNO-afgevaardigde Arkady Sobo- lev uit te wijzen. De subcommissie voor binnenlandse veiligheid van de Senaat had verklaard dat de staf van Sobolev gebruik heeft gemaakt van „dwang en geweld" om de terugkeer naar Rusland te bewerkstelli gen van vijf Russische zeelieden die poli tiek asiel in de Verenigde Staten hadden gekregen nadat hun schip door de Chinese nationalisten in beslag was genomen. Minister Dulles heeft geantwoord dat de maatregelen die met het oog op deze kwes tie waren genomen afdoende waren en herhaling zouden voorkomen. WASHINGTON (Reuter) De lijfarts van president Eisenhower, dir. Howard Snyder, heeft bekendgemaakt, dat de pre sident enige dagen langer dan aanvanke lijk gedacht was, in het ziekenhuis zal moe ten blijven. Tot nu toe hadden de dokters steeds voorspeld, dat de president zondag ongeveer uit het ziekenhuis zou worden ontslagen, doch zondag verklaarde dr. Snyder, dat Eisenhower pas in het midden van de volgende week het ziekenhuis zal kunnen verlaten. Op verzoek van verslaggevers heeft perssecretaris Hagerty nogmaals beloofd de behandelende doctoren te vragen naar de mogelijkheid dat de ziekte van Eisenhower in de toekomst opnieuw kan optreden.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5