Haarlemmers profiteert! 6 enorme koopjes!! Het Gesloten Huis DUBBELE VELOURS 7.90 V E L V E TI N E Amsterdamse Beurs 13 Haarlems watercorso wordt lichtvaart Zeer geringe toeneming van Haarlems bevolking Mede door grote sterfte in eerste kwartaal van 1956 Softbalteam van Lorentz- lyceum won de beker Het schoolhonkbaltoernooi in Haarlem Lening in rekening-courant van 6 miljoen Sportontmoeting tussen twee scholen in Noord BENNEBROEK Het gebruik van de Speelweide ZANDVOORT Spraakonderwijs in Zandvoort Viering verjaardag van Prins Bernhard HAARLEMMERMEER Landbouwtrekkers cn de wegenbelasting Burgerlijke Stand van Haarlemmermeer LISSE Burgerlijke Stand van Lisse VIJFHUIZEN Kandidaat G. Rang heeft beroep aangenomen Scheepvaart WEEFSTOF 2-49 DAMASTEN 1.98 CRETONNE VITRAGES Wagenweg 60 - Tel. 18180 - Haarlem VRIJDAG 22 JUNI 1956 Noord er Buitenspaarne niet meer in de route Het watercorso van Haarlems Bloei, dit maal een lichtvaart, wordt, zoals gemeld, „ehouden op zaterdag 4 augustus tussen half tien en kwart voor elf in de avond. De commissie ter voorbereiding van dit festijn is zo gelukkig geweest de heer A. van Driel, bekend als ontwerper en uitvoerder van het bloemencorso in de bollenstreek, hereid te vinden deze lichtvaart te ont werpen. Dezer dagen hebben de afgevaardigden der watersportverenigingen de eerste teke ningen van de hoer Van Driel bewonderd. Hij is van de gedachte uitgegaan, dat met eenvoudige middelen alleraardigste effec ten bereikt kunnen worden, juist omdat alleen in donker zal worden gevaren. Besloten is de lichtvaart te houden van de spoorbrug naar hot zuiden tot en met de Tooropkade te Heemstede. Het Noorder Buiten Spaarnc moet deze keer buiten de route blijven omdat c'.e zeiljachten niet hunnen strijken en onmisbaar zijn in de nieuwe opzet. Echter kan het publiek nog over een lengte van 4'/2 kilometer, zo goed als aan beide zijden van het Spaarne, kijken. Er is tot 30 juni nog gelegenheid voor bezitters van passende vaartuigen om mee ie doen. Zij kunnen zich opgeven bij de Stichting „Haarlems Bloei", stadhuis. Jongelui, die interesse hebben om de werkstukken ter versiering van de boten ie helpen maken moeten zich aan hetzelf de adres melden. Het corso-comité heeft tenslotte besloten ditmaal fraaie prijzen ter beschikking te stellen voor de deelnemers. Het inwonertal van Haarlem is in het eerste kwartaal van 1956 met 20 personen gestegen tot 166.784, een groei dus van slechts 0,01% van de bevolking op 1 januari 1956 (Nederland 0,28%). Deze toeneming van de bevolking was de resultante van een geboorteoverschot van 296 en een ver- trekoverschot van 276 personen. Dit geboorte-overschot is relatief gering, hetgeen mede een gevolg is van de vrij grote sterfte in het eerste kwartaal van dit jaar, namelijk 435 personen tegen res pectievelijk 392, 395 en 411 personen in de overeenkomstige kwartalen van 1953, 1954 cn 1955. In het bijzonder in februari en maart was de sterfte groter dan gewoon lijk, hetgeen overigens ook in Nederland als geheel het geval is geweest. In februari was de sterfte in Nederland 9% groter dan in de overeenkomstige maand van 1955 en in maart zelfs 13,5%. Ongetwijfeld is hier de strenge koude in februari van invloed geweest. Het vertrekoverschot was lager dan in het voorafgaande kwartaal (565 personen), maar hoger dan in het eerste Kwartaal van 1955 (136 personen). De mi gratie met de aangrenzende gemeenten leverde een nadelig saldo van 96 personen op. Vermelding verdient nog het grote aantal personen, dat zich in dit kwartaal vestigde uit Indonesië, namelijk 176 per sonen tegen een vertrek naar Indonesië van 20 personen (vorig kwartaal resp. 70 en 25 personen). Het softbalnegental van het Lorentz- lyceum heeft door een fraaie overwinning in de finalewedstrijd tegen het Coornhert- lyceum beslag gelegd op de door de Neder landse Dames Softbal Bond beschikbaar gestelde wisselbeker. Bekerhoudster Ken- nemer Lyceum was reeds in de voorronden uitgeschakeld, terwijl het Lorentz- en Coornhertlyceum tot de finale doordrongen door fraaie en overtuigende overwinningen tegen respectievelijk Klaas de Vriesschool en Kennemer Lyceum II. De spanning was in de finalewedstrijd die op het terrein van het Kennemer Ly ceum in Overveen werd gespeeld bijzonder groot en gedurende lange tijd was niet te zien welk team uiteindelijk de zege zou behalen. Uiteindelijk toonde het negental van het Lorentzlvceum zich iets geroutineerder, waardoor een kostbare overwinning kon worden behaald. De fraaie wisselbeker werd na afloop van de wedstrijden door mejuffrouw L. Huurman, bestuurslid van de Nederlandse Dames Softbal Bond aan de aanvoerster van het winnende Lorentzlyceum overhan digd. De laatste uitslagen waren: Halve finale: LorentzlyceumKlaas de Vriesschool 113; CoornhertlyceumKen nemer Lyceum II 117. Finale: LorentzlyceumCoornhertlyceum 11-8. Het jaarlijkse schoolhonkbaltoernooi is begonnen en reeds direct werden enige op vallend grote uitslagen genoteerd, waarbij vooral de overwinning van de HBS A bij zonder opvalt. De uitslagen waren: HBS A2Coornhert lyceum 2 67; Th. M. Ketelaarsehool 2 Dreefschool 18; Coornhert lyceumMar- nix van St. Aldegonde lyceum 124; Chris telijk lyceumKlaas de Vriesschool 112; Mendel collegeHBS A 114; Triniteits- lyceumTh. M. Ketelaarsehool 50 (regl.) Voor woensdag 27 juni zijn op het terrein Sehalkw ijker weg de volgende wedstrijden vastgesteld': Coornhert lyceum 2Dreef school; Lorentz lyceumCoornhert lyceum; HBS BHBS A; Klaas de Vriesschool Triniteitslyceum. De wedstrijden zullen beginnen om kwart over twee. Getuigen verkeersongeval op Kruisweg opgeroepen Donderdagmorgen om half negen is een negentienjarige motorrijder op de Kruis weg te I-Iaarlem, toen hij in de richting van de Grote Markt reed, met zijn linkerarm in aanraking gekomen met het portier van een auto, die uit de tegenovergestelde richting naderde. Hij was enige wielrijders voorbij gereden en daardoor naar links uit geweken. De jonge man viel en het bleek, dat hij een wonde aan zijn linkerarm had opgelopen. De gewonde is naar het zieken huis Sint Joannes de Deo overgebracht. De verkeerspolitie verzoekt getuigen van het ongeval zich met haar in verbinding te stellen. Voor gemeentelijke kospositie De Haarlemse raad zal de volgende week woensdag een voorstel behandelen om een krediet in rekening-courant tot een maxi mum van f 6.000.000 van de Amsterdamse Bank N.V. te aanvaarden. De bank be paalt de rente voor de saldi in debet en credit. Het percentage van de rente over het debetsaldo zal gelijk zijn aan het per centage dat door de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten zal worden bere kend. Bij de aanvang van de overeen komst bedraagt de debetrente 3% per jaar en de creditrente per jaar. De laatste wordt vermeerderd mot 1/8 per jaar over het laagste creditsaldo per maand en voorts met 1/8 per jaar over het laagste creditsaldo per kwartaal. Overeenkomstig een reeds bestaande machtiging van de raad zal het ter zelfder- tijd opgenomen bedrag nimmer de f 12.000.000 overschrijden, waartoe ook in deze rekeningcourant- overeenkomst een bepaling is ingelast. B. en W. zijn gaarne op het aanbod van de Amsterdamse Bank ingegaan gezien de door hen verwachte verkrapping van de geldmarkt. De jaarlijkse sportontmoeting tussen de leerlingen van de drie hoogste klassen van de Jan Gijzenschool en de P. H. van der Leyschool uit Oud-Schoten zal ditmaal op maandag 25 juni in het Noordersportpark plaats vinden. Ongeveer driehonderd meis jes en jongens zullen zich op verschillende nummers met elkaar meten. De oudercommissies van beide scholen hebben tal van prijzen beschikbaar gesteld. De speelweide, waarvoor de gemeente raad van Bennebroek onlangs een krediet heeft gegeven, is weliswaar nog niet voor zien van een gebouwtje, waarin de aan te schaffen speclwerktuigcn kunnen worden opgeborgen, maar kan nu toch in elk geval gebruikt worden. Dit kon echter alleen ge daan worden in georganiseerd verband, zo dat de jongelui geen kans hebben er des avonds zo maar eens naar toe te gaan om zich met hun spelletjes bezig te houden. Verenigingen of clubjes, die van deze ge legenheid tot spel-ocfcning gebruik willen maken, dienen zich te wenden tot een van de volgende adressen: L. J. Siersma, Spar renlaan 5. J. Prins, Wilhelminaplein 33, De Vos, Reek. Van elke vereniging, clubje of groep zal iemand, meestal een bestuurslid, verant woordelijk worden gesteld voor het juiste terreingebruik en straks voor het gebruik en het opbergen van de speelwerktuigen. Aan deze bepaling zal streng de hand wor den gehouden en het niet nakomen daarvan zal grote moeilijkheden voor de betrokkene met zich meebrengen. Als iedereen, die het terrein gaat gebruiken, zich aan de voor schriften houdt, zal men des te meer plezier van deze aanwinst hebben. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: C. Pijl en J. T. Heidema. OVERLEDEN: C. J. M. Christoffel, v. 20 jaar, ongeh.; W. R. Knoll, v. 69 jaar, wed. v. N. A. v. Waarden. In September 1955 werd van gemeente wege voor spraakgebrekkige kinderen in Zandvoort de gelegenheid geopend spraak onderwijs te ontvangen. De noodzaak hier van was reeds eerder door de schoolartsen- dienst voor Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort bepleit. Uit een onlangs door de gemeente-logo pediste, mejuffrouw L. Molkenboer te Zandvoort aan burgemeester en wethou ders uitgebracht rapport blijkt, dat met een dertigtal leerlingen van de lagere scholen met nogal uiteenlopende spraakgebreken werd begonnen. Momenteel zijn drieëndertig kinderen in behandeling, terwijl achttien gevallen op de wachtlijst staan. Het onderwijs wordt gegeven gedurende de schooluren en wel aan elk kind tweemaal een kwartier per week. In totaal werden over de verslagperiode vijfenzestig kinderen behandeld. Een vijf tiental kinderen is thans van hun spraak gebrek genezen. Wegens gebrek aan mede werking van de ouders moest het onder wijs aan vijf kinderen worden beëindigd. Tweemaal werd door de logopediste spreekuur gehouden om van de ouders te horen of de vorderingen van de kinderen ook thuis merkbaar waren. Zeventien huis bezoeken werden door haar afgelegd oni van de huiselijke omstandigheden een in druk te krijgen, hetgeen vooral van belang was voor de behandeling van zogenaamde stotteraars. De logopediste verricht haar werk in nauwe samenwerking met de schoolhoof den, het onderwijzend personeel, de beide schoolartsen en de school-psycholoog, dr. P. van den Broek te Leiden. De Oranjevereniging „Zandvoort" heeft ter gelegenheid van de viering van de ver jaardag van Prins Bernhard op vrijdag 29 juni het volgende programma samenge steld: De Zandvoortse muziekkapel geeft des avonds om 8 uur in de muziektent op het Gasthuisplein een concert. De toneel vereniging „Sandevoerde" zal voorstellin gen verzorgen van het openluchtspel „Mijn schilt ende betrouwen" van Bögtholtz, eveneens op het Gasthuisplein. Des avonds om 9.15 uur zal het stuk voor de ouderen worden opgevoerd, waarbij een aantal plaatsen zal worden gereserveerd voor de ouden van dagen, en des middags om 2 uur voor de hoogste klassen der lagere scholen, indien hiervoor door B. en W. toestem ming zal worden verleend. OPBRENGST COLLECTE De zaterdag 16 juni gehouden collecte ten bate van de Vereniging voor Christelij ke gezondheidskoloniën in Nederland, af deling Zandvoort, heeft een bedrag van f 382.24 opgebracht. PROEFVAART REDDINGBOOT De Zandvoortse reddingboot „C. A. Du- dok de Wit" zal zaterdag uitvaren voor een proefvaart onder commando van schipper Floor Koper. Des middags om drie uur zal de boot voor de Rotonde zee kiezen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Leonora, d. v. L. Zwemmer en J. J. Bartens; Alfred, z. v. E. C. Steenken en M. Koper; Jan Willem Maria, z. v. J. Spie- rieus en H. A. Kromhout. ONDERTROUWD: D. P. Clarenbach en A. Lans; A. L. C. van Esveld en W. D. R. Merte; H. Nijdam en A. van der Mije. GEHUWD: A. van der Zwan en M. Rens. OVERLEDEN: T. van der Mije. 74 jr.; P. J. van Musscher, 76 jr., echtg.e v. J. Keur. Vele kleine landbouwers die een „trek ker" bezitten, doen daarmee als neven- bedrijf melkritten voor een fabriek. De Hoge Raad heeft onlangs beslist, dat land bouwtrekkers vrij zijn gesteld van het be talen van belasting ingevolge de motor rijtuigenbelastingwet. De belastingadministratie nam echter geen genoegen met zo'n „kosteloze kaart" in gevallen, waarin de houder daarvan ook melkritten uitvoerde voor een fabriek, om dat haars inziens dan geen sprake meer is van het uitsluitend gebruik ten behoeve van de landbouw. In die zin requireerde donderdag voor het hof te Leeuwarden de rijksadvocaat in de zaak tegen acht appel lanten, die indertijd door de politierechter te Groningen tot geldboete waren veroor deeld. Om formele redenen casseerde de Hoge Raad deze zaken en wees ze terug naar het hof te Leeuwarden. De procu reur-generaal bij dit hof was het niet eens met de rijksadvocaat. Hij concludeerde tot vrijspraak in zeven van de acht gevallen en tot ontslag van rechtsvervolging in het laatste. VEEMARKT LEIDEN Aanvoer stieren 10, melkkoeien 75, vette koeien 270, vare koeien 83, vette kalveren 76, nuchtere kalveren 112, vette schapen 100, weide schapen 232, vette lammeren 150, wei de lammeren 2275, varkens 45, schrammen 227. biggen 638, geiten 21, totaal 4314. Notering: stieren geslacht 2,603,15; melk koeien 790—1165; vette koeien geslacht 2,70 3,50, vare koeien 625—905; vaarzen 600—900; pinken 80620; vette kalveren levend 200— 260; nuchtere kalveren geslacht 4862; levend 130—150; vette schapen 100—120; wei- deschapen 100—125; vette lammeren 110—145; zuiglammeren 95—110; weidelammeren 75— 100; Texelse lammeren 6590; zeugen 260— 370; schrammen 65—115; biggen 40—55; geiten 2050. Handel in stieren en melkkoeien redelijk, vette kalveren traag, vette koeien stroef, zeugen, schrammen en biggen vlot, vare koeien, vaarzen en pinken en geiten matig, schapen, vette lammeren en weide-lammeren kalm, de handel in Texelse lammeren was stug; er was een zeer grote aanvoer schapen en lammeren en slachtvee. GEBOORTEN: Marion, d. v. J. Hekel en J. F. Lingeman; Helen Ann, d. v. W. C. Snow- don en M. I. Carson; Johannes Cornells, z. v. P. C. de Rooij en A. M. Smit; Kathleen, d. v. T. J. Boijeng en E. M. Eujen; Clasina Helena, d. v. J. J. B. Dam en M. Uithol; Maria Petro- nella, d. v. K. van Bladeren en M. P. van Liempt; Johannes Petrus, z. v. J. P. Ver- bruggen en G. Verdegaal; Beatrix Cathanna Maria, d. v. F. Lucke en J. G. Nibbering; Hans, z. v. N. van Andel en H. C. M. Griek - spoor; Adriaan Alfred, z. v. M. Hermans en W. Storm; Willem, z. v. J. Schutte en W. Meijll; Klaas. Arie, z. v. K. A. Knibbe en A. Siebma; Josina, d. v. A. J. van der Schilden en M. J. Middelkoop; Peter, z. v. A. Schnei der en J. E. Wouterse; Cornelis Hendrik, z. v. C. H. Kattenberg en E. Schutte; Francis- cus Arie Cornelis, z. v. A. C. Blijleven en C. Imanse. ONDERTROUWD: Kors van der Wolf en Christina de Regt; Meindert Joustra en Mientje Elizabeth Hofman; Ewoud West- steijn en Sophia Marbus; Petrus Aloijsius Sloot en Elizabeth Franciscus Lauret; Cle mens Cornelis van der Zwet en Maria Cor nelia Jansen; Willem Maarse en Marianne Ackers; Geerlig Karman en Antonia Maartje van Veen; Klaas Hoogeveen en Geertje de Vos. GETROUWD: Jan Koelman en Antke Oudekerk; Jan de Vente en Hendrika van den Ban; Dirk Jacobus Kruijff en Robertina Fieman; Arie van Wirdum en Nelly Café; Martinus Hendrik Marie van der Vlugt en Alida Maria Bank; Hendrik Johannes Schuurman en Belia Wilhelmina Borghoff; Johannes Hendrik Willem Kroon en Marga- retha Theodora Zegstroo; Leendert Overbeek en Johanna Qualm; Gerrit Anthonie Krijger en Sijtje Beers. OVERLEDEN: Cornelis Verwoerd, 87 jaar, wed. v. P. D. Bos; Jacob Bij, 84 jaar. echtg- v. W. J. Gijsberti Hodenpijl; Pieter Franzen, 69 jr., echtg. v. M. Uithol. GEBOREN: Gerarda Elisabeth Maria, d. van C. Groenewegen en M. F. v. d. Ploeg: Abraham, z. van C. Haasnoot en M. Over- duin; Magdalena Adriana, d. van W. J. van Rijn en J. M. Waasdorp: Pieter, z. van S. Mielo en G. H. de Rooy; Adriana Wilhelmina, d. van P. Pols en G. de Jong; Gaspard, z. van A. F. G. Slootweg en E. Ph. E. Florschütz; Kornelis Johannis, z. van K. J. Mourits en A. C. van Leeuwen. GEHUWD: J. A. H. Berkens en M. M. de Kort; L. W. Does en M. P. Koomen. OVERLEDEN: Cornelia Maria Jacoba Be- gas. wed. van N. Rodenburg, 71- j.; Jan van Rossen, wed. van G. Noort, 73 j., Petrus van Dijk, echtgen. van K. Kok, 77 j. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3 Nederl.'47 91»% 91% 3 Nedl. 1962/'64 95% 95% A. K. U 269 269 Calvé Delft 332 332 Van Gelder Zonen 248 248 K. N. Hoogovens 321 320 Nederl. Ford 435 435 N. Kabelfabriek 309 'v 310 gew.Philips Gloeil. 302% 304 pref.Philips Gloeil. 180% 180% Unilever 414% 419 Wilton Fijenoord 302 304 Dordtsche Petrol. 810% 813 Konkl. Petroleum 798% 800 A'dam Rubber 98% 98% Holl. Amer. Lijn. 183 182 N. Scheepv. Unie 192 191 Phs. van Ommeren 285 285 H. V. A 118% 118 Verg. Deli Mijen 135% 136% Amsterd. Bank 236% 236 Ned. Handel Mij. 199 199 Rotterd. Bank 214% 214 Twentsche Bank. 223 223 Anaconda Copper 73% 74% Bethlehem Steel. 146% 147 U. S. Steel 55% 55% General Motors 44% 44% Shell Union 80% 80% Tidewater 44% 44 De heer G. Rang te Amsterdam, kandi daat tot de heilige dienst van de Gerefor meerde Kerk, heeft het beroep naar de Gereformeerde Kerk te Vijfhuizen aange nomen. Hij volgt dr. G. E. Meuleman op, die benoemd is tot hoogleraar aan de uni versiteit van Aix en Provence. Aldabl, 20 v. Santos n. Rio de Janeiro. Appingedtjlc, 20 v. Rio de Janeiro n. Santos. Argos, 21 te Rotterdam. Alphacca, 20 v. Santos n. New York. Aagtedijk, 22 te Madras. Alwaki, 22 te Aden. Arendsdijk, 21 te Londen, Abbekerk, 21 300 m. z.w. Minikoy n. Aden. Alamak, 21 te Abadan. Arendskerk, pass. 21 Vltssingen n. Rotterdam. Aagtekerk. 20 600 m. z.o. Diegogarcia, 27 Aden verwacht. Aalsdijk, verw. pass. 21 Kp. Guardaful n. Djibouti. Amstelkade. 20 290 m. w.n.w. Pt. Said n. R'dam. Amstelvaart, 20 380 m. w. Ouessant n. Ver. St. Algenib. 20 te East-Londen. Ariadne, 20 te Savona. Adonis, 21 v. La Guaira n. P. Cabello. Aegis. 22 te Philadelphia. Almdijk, 22 te Rotterdam. Alpherat. 21 te Baltimore. Arendskerk, 21 te Rotterdam. Blijdendijk, 21 te Rotterdam. Barumun, 20 v. Sorong n. Steenkool. Blitar, verw. pass. 20 Gibraltar n. Port Said. Bloemfontein, 20 750 m. o.z.o. St. Helena naar Las Palmas. Borneo, 20 240 m. n. Diegogarcia n. Djeddah. Baarn, 21 te Mollendo. Bawean, 21 te Port Swettenham. Bontekoe, 21 te Makassar. Breda, 21 te Tocopilla. Britsum, 22 te East-Londen. Callisto, 20 100 m. n.o. Kp. Race n. Hamburg. Caltex Leiden, 20 v. Perim n. Bandarmashur. Charis, 20 v. Curagao n. Aruba. Caltex Pernis, 21 v. Vlissingen n. Port Said. Caltex Rotterdam, pass. 21 Bougie n. R'dam. Caltex Utrecht, 22 te Rotterdam. Cradle of Liberty, 21 te Suez. Camitia, pass. 20 Ouessant n. Curacao. Corilla, pass. 20 Okinama, 23 te Kobe verw. Camerounkust, 20 v. Abidjan n. Takoradi. Castor, 20 840 m. w.z.w. Funchal n. Barbados. Caltex Nederland. 21 Pta. Cardon n. Dakar. Ceronia, 21 v. Rotterdam n. Stanlow. Cistula, pass. 21 Malta n. Rotterdam. Diemerdijk, 21 te Cristobal. Duivendijk, 20 v. oLonden n. Cristobal. Dorestad, 20 340 m. n.o. Fayal n. Rotterdam. Daphnis, 21 v. St. Marc n. Antwerpen. Delfland, 22 te Las Palmas. Eenhoorn, pass. 21 Ouessant n. Algiers. Esso Den Haag, 21 v. Suez n. Antwerpen. Eendracht, 20 v. Haifa n. Tel Aviv. Enggano, verw. pass. 21 Str. Banka n. Pal.bang. Eemdijk, 21 te Antwerpen. Eemland, pass. 21 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Esso Nederland, pass. 21 Golf v. Maslra n. Fawley. Etrema, 21 v. Recife n. Bahia. Friesland SSM, 20 te Rotterdam. Friesland KRL, pass. 20 Aden n. Rastanura. Fairsea, 19 te Sydney. Gordias, pass. 20 Dover n. Lissabon. Graveland, 21 v, Bahia n. Las Palmas. Garoet, 21 v. Aden n. Suez. Hermes. 21 te Amsterdam. Heemskerk, 20 v. Sydney n. Melbourne. Hydra, 20 v. Norfolk n. Pt. Au Prince. Hector. 22 te Beyrouth. Hestia, 20 430 m. w. Ouessant n. San Juan. Haarlem. 22 te Antwerpen. Haulerwijk, 22 te Amsterdam. Hos. 21 v. Amsterdam n. IJmuiden. Indrapoera, 21 v. Port Said n. Marseille. Ivoorkust, 21 v. Amsterdam te Hamburg. Isis, 21 v. New York n. Curagao. Johan van Oldenbarnevelt, verw. pass. 21 Gi braltar n. Amsterdam. Jupiter, 21 te Hamburg. Japara KRL, 21 te Tj. Priok. Jagersfontein, 21 te Antwerpen. Koningwaard, 21 te Curagao. Kennia, 20 630 m. n.o. Flores Az. n. Curagao. Kryptos, 20 600 m. z. Ceylon n. East-Londen. Karimata, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Kopionella, 21 240 m. w.n.w. Socotra n. Av.mouth. Kermia, 21 v. Pta. Cardon n. Las Palmas. Kieldrecht. 21 te Rotterdam. Koratia, 21 te Rotterdam. Kvlix, 23 te Singapore. Liberty Bell, 21 v. Port Said n. Philadelphia. Leersum, 20 te Jacksonville. Lombok, 21 te Cristobal. Lawak, 21 te East-Londen. Lemsterkerk, 20 340 m. o. Socotra n. Lor Marques. Leuvekerk, pass. 20 Daedalus n. Aden. Laagkerk, 21 v. Rotterdam, 22 te Antwerpen. Lekhaven, 22 te Las Palmas. Lekkerkerk, 21 te Rotterdam. Mariekerk, 21 te Calcutta. Meerkerk, 21 te Rotterdam. Molenkerk, 21 te Genua. Macoa, 22 te Madras. Mentor, 21 v. Rotterdam n. Madeira. Mitra, 21 v. Fredericia n. Curagao. Muiderkerk. 22 te Marseille. Meliskerk, 21 540 m. w. Sabang n. Penang. Maasdam, pass. 20 Scillys n. Quebec. Minjak, 20 v. Paloppo n. Posso. Menor, 21 v. Rotterdam n. Madeira. Maas, pass. 21 Oran n. Tunis. Manoeran, 22 v. Marseille n. Amsterdam. Mataram, 22 v. Antwerpen n. Hamburg. Nieuw Amsterdam, 20 v. South.ton n. New York. Notos, 19 v. Volos n. Saloniki. Orania, 21 te Curagao. Oostkerk, 21 te Newcastle. Oranje, pass. 20 Malta n. Port Said, Oranjefontein, 20 v. Kaapstad n. Pt. Elizabeth. Oranjestad, 21 te Trinidad. Orion, 20 v. Leixoes n. Rotterdam. Oldekerk, 21 v. Las Palfas n. Kaapstad Ouwerkerk, 22 te Genua. Ondina, 20 500 m. w. Fayal n. Gent. Obero, 21 te Antwerpen. Peperkust, 21 v. Amsterdam te Antwerpen. P G. Thulin, 20 v. Falmouth n. Seven Islands. Phrontis, 21 te Amsterdam. Pieter S, 21 te Swansea. Prins Maurits, pass. 21 Kp. Wrath n. Glasgow. Purfina Nederland, 21 v. Karlshamn n. Kuweit. Perna, 20 130 m. o. Natuna eil. n. Pladju. Phrontis. 21 te Amsterdam v. Indonesië. Prins Willem 3, 23 te Le Havre verw. Prins Casimir, 22 te Le Havre. Prins Willem 4, 22 te Antwerpen. Pygmalion, 21 v. Cristobal n. Antwerpen. Rotti, 20 v. Baltimore n. Houston. Rijnland, pass. 20 St. Paulsrock n. Buenos Aires. Roebiah, pass. 21 Kp. Guardafui n. Djibouti. Roggeveen, 21 v. Hongkong n. Osaka. Rondo, 22 te Singapore. Rijndam, 21 v. Cobh n. Southampton. Schouten, 20 v. Mombasa n. Mahe Seychellen. Sheratan, 20 200 m. n. Sokotra n. Liverpool. Singkep. pass. 20 Perim n. Tj. Priok. Schiedijk, 21 te Rotterdam. Sarangan, 21 v. Rotterdam n. Port Said. Senegalkust, pass. 21 Finisterre n. Madeira. Sliedrecht, 22 te Port Said. Schelpwijk, 21 50 m. w. Kreta n. Genua. Sloterdijk, 21 300 m. w. Landsend n. Antwerpen. Saroena, pass. 20 eil. Lingga n. Pladju. Solon, pass. 22 Ouessant n. Rotterdam. Stanvac Ogan, 20 v. Eungeigerong n. Rumbai. Stanvac Pendopo, 20 v. Singap. n. Sungeigerong. Stanvac Selo, pass. 20 eil. Lingga n. Pladju. Stanvac Talang Akar, 20 100 m. w.n.w. Anamba eil. n. Sungeigerong. Seven Seas, 20 v. Southampton n. Montreal. Stad Breda. 20 586 m. n.o. Belle Isle n. Seven Isl. Stad Schiedam, 21 te Bona. Sigli, pass. 21 Formosa n. Hongkong. Straat Makassar, 21 v. Penang n. Pt. Swettenham. Sommelsdijk. 21 v. New York n. Antwerpen. Statue of Liberty.21 te Philadelphia. Tabian, 20 v. Pt. Arthur n. New Orleans. Telamon. 21 te Norfolk. Tomori, 20 te Rotterdam. Tegelberg, 22 te Mauritius. Tankhaven 2, 20 v. Singapore n. Telokanson. Tjibantjet, 21 te Kidjang. Trompenberg, 20 345 m. w.n.w. Horta Az. naar Houston. Tawali. 21 te Bremen. Titus, 21 te Barahona. Tjibodas, 21 te Kobe. Tara, pass. 21 Antlcosti eil. n. Hull. Tero, 21 te Antwerpen. Themisto, pass. 21 Belle Isle n. Monreal. Tiberius, pass. 21 Sombrero eil. n. St. Thomas. Tibia, 22 v. Geelong n. Singapore. Trajanus. 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Utrecht, 22 te Baltimore. Van Riemsdijk, 21 te Tj. Priok. Woensdrecht, pass. 20 Sombrero eil. n. Ceuta. W Alton Jones, pass. 21 Aden n. Philadelphia. Wieldrecht:, pass. 21 Malta n. Banias. Wonogiri, 22 te Suez. Westertoren, 21 v. Mirl n. Singapore. Wieldrecht, pass. 20 Bona n. Banias. Waterland, 21 v. Hamburg n. Amsterdam. Waal. 22 te Rotterdam. IJssel, 20 v. Ceuta n. Antwerpen. Zijpenberg, pass. 21 Kp. Vincent n. Freetown. Zuiderkruis, 20 300 m. z. Kp. Race n. New York. KLEINE VAART Advent, 21 v. Faerker n. Strood. Adara, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Alantis, 21 v. Liverpool n. Rotterdam. Appingedam, 20 v. Rotterdam n. Lissabon. Arctic, 21 v. Londen te Rotterdam. Ambiorix, 21 te Pernis n. Amsterdam. Argos, 21 te Rotterdam n. Amsterdam. Albergen, 21 v. Hudiksvall n. Amsterdam. Badzo, 21 te Rotterdam. Batavier 3, pass. 21 Kp. Finisterre n. Bordeaux. Beekbergen, 21 v. Gent n. Kopenhagen. Bernard John, 22 v. Rotterdam n. Alexandrië. Betty Anne S, 22 v. Sunderland te R'dam verw. Bill S. 21 v. Rotterdam n. Portsmouth. Bab T, 18 v. Stocka n. Zaandam. Binnenhaven, pass. 21 Ouessant n. Methil. Cito, 21 v. Londen te Rotterdam. Claes Compaen, 23 v. Garston n. Whitehaven. Cornelis B 3, 21 v. Londonderry te Partington. Corrie B. 21 v. Rotterdam te Runcorn. Draco, 20 v. Rijeka n. Messina. Dinkel, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Driebergen. 21 v. Horsens te Aarhus. Eems, 21 v. Holmsund te Antwerpen. Elisabeth Roorda, 21 v. Flensburg te Bremen. Eljo, 23 t.e Amsterdam. Flevoland, 21 v. Kingslynn te Rotterdam. Flevo, 20 v. Gdynia n Amsterdam. Frans Böhmer, 21 v. Libourne n. Fedala. Frans van Seumeren, 21 v. Emden n. Munkedal. Gefle, 20 te Stockholm, 21 n. Nykoping. Gaasterland, 21 v. Goole te Rotterdam. Gazelle, 21 v. Gravelines te Vlissingen. Hermes, 21 te Amsterdam n. Rotterdam. Haaksbergen, 21 v. Norresundby te Randers. Haskcrland, 21 v. Grangemouth te Rotterdam. Isis, pass. 21 Holtenau n. Great Yarmouth. Ilias, 20 v. Amsterdam n. Hamburg. Jupiter, 21 te Hamburg n. Bremen. Joost, 19 v. Ostrand te Domsjo. Jan Kreumer, 21 v. Rotterdam te Londen. Kaap Falga, 18 v. Vilvoorde n. Waya. Kaap St. Vincent, 19 v. Waya te Skutskaer. Kemphaan, 21 v. Rotterdam te Gdynia verw. Kitty, pass. 21 Vlissingen n. Gent. Keizersgracht. 21 v. Immingham te Rotterdam. Leuvehaven, 22 v. Rotterdam n. Malmö. Larix, pass. 18 Kiel n. Domsjo. Leendert B, 21 v. Sarpsborg te Hull verw. Markab N, 21 v. Rotterdam te Londen. Matthew, 21 v. Plymouth n. Southampton. Marathon, 23 te Rotterdam. Midas, 20 v. Barcelona n. Tarragona. Madjoe, 21 v. Amsterdam n. Kastrup. Marjan, 21 v. Halmstad n. Zaandam. Mercurius H, 21 v. La Seine Sur Mer te Oran verwacht. Myson, '21 v. Rouaan te Parijs verw. Marathon, 23 v. Lissabon te Rotterdam verw. Nijenstein, pass. 21 Vlissingen n. Manchester. Netta, 21 v. Antwerpen te Vlissingen. Nero, 20 te Amsterdam n. Spanje. Noordstad, 21 v. Antwerpen te Rotterdam. Nassauhaven, 22 v. Lidkoping n. Dordrecht. Nieuwehaven, 21 v. Aarhus te Varberg. Nieuwland, 21 v. Grangemouth te R'dam verw. Pavo. 18 v. Domsjo te Zaandam. Ponza, 20 v. Sikea te Amsterdam. Repeto, pass. 21 Vlissingen n. Kopenhagen. Rini, pass. 21 Vlissingen n. Dublin. Spirit, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Strabo, 21 te Rotterdam n. Oran. Strabo. 21 v. Amsterdam te Rotterdam. Spes, 21 v. Rotterdam n. Bohus. Spora, 21 v. Fowey n. Rotterdam. Spurt. 21 v. IJmuiden n. Londen. Tilly, 19 v. Domsjo te Zaandam. Thaletas, 21 v. Amsterdam te Rotterdam. Trito, 21 v. Amsterdam te Rotterdam. Thaletas. 21 te Rotterdam n. Le Havre. Ton S. 21 v. Swansea te Rotterdam. Urmajo, 21 v. Amsterdam te Antwerpen. Westpolder, 2 2v. Rotterdam n. Oporto. Westersingel, 21 v. Newport te Rotterdam. Wiebold Böhmer, 21 te Amsterdam n. Tel Aviv. Westerdok, 20 v. Londen n. Amsterdam. Westerhorn, 21 v. Valencia te Lissabon. Zeehaan, 22 v. Latrinite n. Rotterdam. Zevenbergen, 21 v. Newport te Rotterdam. SLEEPVAART Cycloop, 20 570 m. w.z.w. Azoren n. La Pallice. Humber, 20 120 m. z.w. Kreta n. Rotterdam. Maas, 20 v. IJmuiden te Maassluis. Noordholland, 20 140 m. n.w. Kp. Finisterre naar La pallice. Tyne, 20 v. Vlissingen te Maassluis. HET CORSET MET HET IDEALE MAATSYSTEEM U=en Pas-Tunette corset is irt iedere taillemaat verkrijg baar in drie heupwijdten I Door dit verfijnde maatsysteem kunnen practisch alle Neder landse vrouwen nu een vol maakt possend corset kopen. Voor iedere vrouw die met een serie-Pas- Tunette niet slaagt wordt zonder prijs verhoging een Pas-Tunette-corset naar maat gemaakt 1 WAARIEM: Gr. Houtstr. 71 UI 15020 No. 1 120 cm breed terra, groen, goud, beige per meter No. 2 het mooiste 120 cm breed 9.75, 8-90 No. 4 voor overgordijnen 120 cm breed nu voor No. 5 voor overgordijnen 120 cm breed Nu voor No. 5 kleurecht 120 cm breed H QR 3.90, 2.49, 1 m*° No. 6 extra voordelig 3 mtr. breed De helft der normale waarde 6.90, 5.90, 4.90 ^ij aankoop boven ƒ100.worden reiskosten vergoed

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3