Russische luchtvaartshow bracht openhartige toenaderingspogingen Heden opnieuw bespreking dr. Drees en fractieleiders Spanning aan Israels grens door nieuwe vuurgevechten Egyptische bevolking koos haar premier tot president OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nieuwe vliegtuigtypes gedemonstreerd 4 Baden legt een voor Schmidt bezwarende getuigenis af HET WEER: Opklaringen t! m 'Umöuk Het woord is aan. De kabinetsformatie Trein beschoten, twee boeren gedood Grondwet biedt enig kandidaat Nasser verstrekkende bevoegdheden Eenenvijftigste zitting zaak-Schmidt Grote waardering voor de eerlijke Eisenhower Ook een atoomvliegtuig? Sukarno bij Heuss en Adenauer Treinongelukken bij Madrid en Dortmund Keesje Versluis al in Stockholm aangekomen Boerderij uitgebrand terwijl brandweer op concours was BOAC-vliegtuig in Nigeria verongelukt Negenentwintig doden Vlaggend Boekarest verwelkomde Tito Van slager9 tot eregast el 70e JAARGANG No 295 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor jn Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks MAANDAG 25 JUNI 1956 Haarlems Dagblad 301e JAARGANG No 140 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MOSKOU (Reuter, United Press) In de Russische hoofdstad heeft zich zondag een opmerkelijke demonstratie van veranderde internationale verhoudingen afgespeeld, toen Amerikaanse en Engelse militaire autoriteiten, die een Russische militaire lucht vaartshow bijwoonden, op een receptie openhartige woorden wisselden met de Sovjet- Russische leiders tijdens een receptie in de zalen van de officiersclub van het Russi sche leger. De luchtvaartshow was zeer belangwekkend en er werden enkele volko men nieuwe types vliegtuigen getoond, die door {Je westelijke gasten met grote belangstelling werden bezichtigd. De Russische leiders brachten heildronken uit op de westelijke staatshoofden en Kroesjtsjev pleitte nadrukkelijk voor een vreedzame economische wedijver zonder oorlogsdreigingen en vijandelijkheden. Hij bood zelfs aan, de Russische geleide projectielen ter bezichtiging te stellen, op voorwaarde echter dat ook de westelijke mogendheden geen verstoppertje zouden spelen met hun luchtstrijdmiddelen. Generaal Twining, chef van de Amerikaanse luchtstrijdkrachten, antwoordde zeer voorzichtig op de joviale Russische toespraken, doch gaf onomwon den uitdrukking aan de Amerikaanse vredeswil. Behalve de V.S., Engeland en Frankrijk hebben ook Zweden, Noorwegen, Finland, Zwitserland, Turkije, Egypte, Afghanistan en Birma gehoor aan de Russische uit nodiging gegeven. Op de grote luchtmacht demonstratie heeft Rusland zeven nieuwe typen militaire vliegtuigen laten zien, die totnutoe nog niet in hetopenbaar waren vertoond, te weten: een twee-motorig transport-toestel voor dertig personen, vermoedelijk turbo-straalmachine, voor burgerlijke en militaire doeleinden, twee verschillende nieuwe straalnachtjagers van een gewijzigd type en twee gelijksoortige dagjagers, drie verschillende jagers met delta-vleugels, die vermoedelijk 1200 km per uur vliegen. Kroesjtjev deelde op de receptie nog aan correspondenten mee, dat het Rus sische straalpassagiersvliegtuig dit jaar op grote schaal op het binnenlandse luchtnet van de Sovjet-Unie ingezet zal worden en dat zij waarschijnlijk ook op Praag en Stockholm zullen gaan vliegen. Hij voegde hieraan toe, dat de bekende Russische vliegtuigbouwer Tupolev nu werkt aan een nog groter straalpassagiersvliegtuig, dat een non-stopvlucht. van Moskou naar Wladiwostok of naar New York zal kun nen maken. Bovendien verklaarde hij, dat er een Russisch atoomvliegtuig gebouwd zou wor den, maar hij noemde geen tijdstip. „Zodra wij ze hebben, zullen we ze ver kopen", zei hij lachend. Deze mededelingen van Kroesjtsjev ko men nauwkeurig overeen met een publi- katie, welke een dezer dagen in de „Kras- naja Zwedsda" (de Rode Ster), het offciële orgaan van het leger, verscheen. Hoge Britse en Amerikaanse officieren verklaarden na de show. die anderhalf uur duurde, dat zij zeer onder de indruk wa ren. Zij hebben zeven nieuwe typen straal jagers gezien. Drie ervan zijn driehoekige ADVERTENTIE v/ M BARTEIJORISSTR. HAARLEM FERD. B0LSTR. 48 A'DAM - TEL 13439 TEL 717162 TWEKA LASTEX BADKLEDING vliegende vleugels, die nog nooit eerder gezien waren. De nieuwe jagers vlogen tegen het einde van de parade laag over het veld. De drie driehoekige straaljagers stonden op het programma vermeld als het ont werp van een voor het westen nog on bekende constructeur, een zekere Soekhoi. De westelijke waarnemers geloven, dat deze toestellen gemakkelijk sneller dan het geluid zullen kunnen vliegen. Het waren kennelijk experimentele vliegtuigen. De show bracht een bonte afwisseling van interessante nummers, zoals parades van zweefvliegtuigen. sleepvliegtuigen, helikopters en transportvliegtuigen voor parachutisten. Er werden ook massale parachutistensprongen uitgevoerd. De grootste helikopters ter wereld, die een lading van vier ton kunnen vervoeren, stonden in formatie stil boven het vlieg veld en vervolgden daarna hun indruk wekkende vlucht. Er werden acrobatische toeren door straaljagers gedemonstreerd op 2000 meter hoogte. Tijdens een receptie in de zalen en tui nen van de officiersclub te Moskou schud de premier Boelganin Amerikaanse offi cieren behorende tot de bezoekende dele gatie de hand en zeide, dat hij hen wilde danken voor het aandeel van de Amerikaanse strijdkrachten in de strijd tegen de vijand van de Sovjet-Unie. Zowel Boelganin als Kroesjtsjev lieten zich zeer waarderend uit over president Eisenhower, die zij hadden leren respec teren door zijn grote eerlijkheid in de pe riode, dat hij opperbevelhebber der weste lijke strijdkrachten was. Ook de Britse premier Eden en de Fran se premier Mollet werden hoog geprezen. BONN (Un. Press) President Sukarno van Indonesië is zondagavond de gast van de Westduitse bondspresident prof. Theo- dor Heuss geweest. Heuss zei in een tafel rede, dat er nooit een „politiek" probleem tussen de Indonesische en Duitse volken is geweest. Tot Sukarno sprak hij: „Het is uw historische taak, met kracht, wijsheid en gematigdheid de vrijheid te consolideren van een land en staat, die gij hebt helpen stichten. Het is onze taak, een dergelijke vrijheid opnieuw te verwerven voor mensen van ons eigen volk, die ons verleden met ons gedeeld hebben, die van ons ras zijn en onze geest. Daarin, daarvan zijn wij zeker, kunnen wij op uw sympa thie rekenen". Sukarno zal vandaag Bondskanselier Adenauer ontmoeten en voorts in Bonn besprekingen voeren met regerings-func- tionarissen en met Carl Borgward, de lei der van een Duitse automobiel-industrie De besprekingen zouden gaan over de mo gelijkheid van uitbreiding van de assem blage-fabriek, die deze maatschappij on langs bij Djakarta heeft gebouwd. Sukar no's voornaamste belangstelling gaat uit naar Duitse beleggingen in Indonesië en de technische training voor Indonesische stu denten op Duitse scholen en fabrieken. In Frankfort bezichtigde hij zaterdag onder meer de produktie-afdeling en het labora torium van een chemische fabriek, die eens deel uitmaakte van de reusachtige I. G. Farben-trust. Zij vervaardigt kleurstoffen, pharmaceutica en chemische produkten voor de industrie. Met de prinsessen Margriet en Irene volgden Koningin Juliana en Prins Bernhard zondagmiddag de verrichtingen van de deelnemers aan de Olympische Dag in het stadion te Amsterdam. Naast de Koningin de voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité, dr. J. Linthorst Homan. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Arabella Kenealy Tegenwoordig schamen vrouwen zich niet meer voor hun leeftijd, omdat zij beseffen dat het ver dienstelijker is om veertig jaar en jong te zijn, dan alleen maar jong te zijn omdat men de 20 nog niet heeft bereikt. MADRID (AFP/Reuter) Te Santa Cata- lina bij Madrid zijn zaterdagavond laat bij een botsing van twee treinen tien mensen om het leven gekomen. Er zouden vijftig gewonden zijn. Bij een treinbotsing in Dortmund .zijn zondag de bestuurder van een der treinen en een vrouwelijke passagier om het leven gekomen. Er zijn honderdveertig gewon den; de toestand van twintig hunner is ernstig. De tienjarige Keesje Versluis is zondag avond reeds per vliegtuig uit Nederland in Stockholm aangekomen ten einde behan deld te worden door de beroemde Zweedse hersenspecialist prof. Herbert Olivecrona. Het jongetje, dat door de financiële hulp van zijn stadgenoten in Sliedrecht naar Zweden kon vliegen, is onmiddellijk opge nomen in het Serafimer ziekenhuis in Stockholm, waar vandaag het onderzoek zal beginnen. De leden van de Nederlandse Vereniging voor Ex-Politieke Gevangenen uit de be zettingstijd hebben zaterdag nog een in zameling gehouden voor het fonds, dat ten doel heeft een bedrag van 10.000,bijeen te brengen om de hersenoperatie van Kees je Versluys mogelijk te maken. Dit heeft een bedrag van 575,opgeleverd. Van onze parlementaire redacteur) Reeds in de loop van zaterdag heeft de kabinetsformateur, dr. Drees, nog voordat hij de schriftelijke antwoorden van alle vijf fractievoorzitters ontvangen had, hun de uitnodiging doen toekomen voor een hedenavond om 8 uur te houden bijeen komst. Hieruit mag men opmaken dat dus, ook Een Israëlische militaire woordvoerder heeft bekendgemaakt, dat Jordaanse mili tairen zondagmorgen het vuur hebben ge opend op Israëlische boeren, die aan de rand van Nir Eliyahu op hun land werkten CAIRO (Reuter en United Press) Het Egyptische ministerie van Binnenlandse Zaken heeft bekend gemaakt dat op grond van de tot nu toe binnengekomen verkie zingsuitslagen premier Nasser ongetwijfeld tot president van Egypte gekozen is. Hij heeft reeds een absolute meerderheid van de geregistreerde kiezers behaald. Nasser was de enige kandidaat in deze volksstem ming, waarin de kiezers alleen maar hun vertrouwen of gebrek aan vertrouwen kon den uitspreken in de kandidaat en in de grondwet, die liij met zijn regering heeft ontworpen. Men verwacht, dat Nasser met ongeveer 98 percent der uitgebrachte stem men tot president zal worden gekozen. De nieuwe grondwet geeft de president een invloed op de politiek, aanzienlijk gro ter dan in Europese republieken gebruike- iijk is en veeleer gelijkend op die, welke de Amerikaanse president heeft. President Nasser zal een parlement met één kamer naast zich hebben, dat in geval van conflict met de president de bevoegd heid heeft, besluiten te nemen tot vernie tiging van het presidentiële veto. Maar het parlement zal niet bevoegd zijn, wijziging te brengen in besluiten, die de revolutio naire regering in de afgelopen vier jaar genomen heeft. Volgens berichten, die het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken uit diplomatieke bron heeft ontvangen, heeft Nasser op vastere toezeggingen van de Verenigde Staten aangedrongen bij de be sprekingen, die hij woensdag met de pre sident van de Wereldbank, Black, te Caïro heeft gehad inzake de hulpverlening aan Egypte ten' behoeve van de bouw van een stuwdam in de Nijl bij Asoean. De bestaan de financieringsplannen voorzien in een lening van 200 miljoen dollar van de We reldbank. Groot-Brittannië en de Verenig de Staten zullen volgens deze plannen te- Abdel Nasser zamen honderd miljoen dollar verstrekken; Egypte zou zelf de rest van de benodigde middelen moeten vinden. Koptische patriarch in functie hersteld De Koptische patriarch van Alexandrië, Anba Joessab, die verleden jaar door de regering van zijn functie werd ontheven, nadat een aanslag op hem was gepleegd, is zondagavond weer in ere hersteld. Het besluit om hem weer in zijn functie als op een na de hoogste leider van drie miljoen Koptische orthodoxe christenen in Egypte en een miljoen in Soedan, Ethiopië, de Goudkunst en Zuid-Afrika te herstellen, is genomen door de heilige synode en lekenraad en goedgekeurd door de rege ring. De 82-jarige patriarch werd in september verleden jaar afgezet omdat hij „zou heb ben gefaald in zijn heilige missie." Hij werd toen beschuldigd van „het verkeerd behan delen van patriarchale zaken." en dat hierbij twee boeren gedood en een ernstig gewond werden. Tevens zouden de Jordaniërs met machinegeweren gevuurd hebben op voertuigen, die op een naburige autoweg reden, terwijl terzelfdertijd een Israëlische trein, die in noordelijke richting reed, onder hevig vuur genomen zou zijn. Jordaanse lezing Van Jordaanse zijde is echter een geheel andere lezing van de incidenten gegeven. Volgens deze bekendmaking zouden Israë liërs nabij Kalkilia brand gesticht hebben met de bedoeling, dat het vuur zich snel over de bestandslijn zou verspreiden en Jordaanse aanplantingen in de as leggen. Jordaniërs zouden het vuur geblust hebben. Daarbij zouden de Israeli's met lichte wa pens op Jordaanse boeren geschoten heb ben, waarop dezen teruggevuurd hadden, waarbij twee of drie Israëliërs gedood zou den zijn. Deze incidenten zijn de ernstigste sinds de vredesmissie van Hammarskjöld naar het Midden-Oosten en sinds het ontslag van John Glubb Pasja als commandant van het Arabisch Legioen. Waarnemers van de UNO wachten in grote spanning de reacties op deze inci denten af, daar zij, naar men vreest, zeer ernstige gevolgen kunnen hebben. Klacht over rede van Nasser Israel heeft zich bij de Israelisch-Egyp- tische bestandscommissie beklaagd over een redevoering die de premier van Egyp te, Nasser, verleden week heeft uitgespro ken. Volgens een Israëlische woordvoerder verklaarde Nasser in die rede uitgespro ken tijdens de viering van de voltooiing van de Britse evacuatie van de Suezkanaal- zone „Wij hebben een waardevol deel van ons geboorteland verloren Palestina ligt verlamd." Nasser voegde hieraan toe: „Wij zijn nu verplicht sterk te zijn, om de gehele Arabi sche wereld van Marokko tot Bagdad te kunnen bevrijden." De woordvoerder zei dat Israel deze ver klaring als een schending van de bestands overeenkomst beschouwt. Schade wordt geschat op 100.000 De boerderij van de landbouwer A. van Meurs te Oosterhout (Betuwe) onder Val burg, is zaterdagmiddag geheel uitgebrand doordat de plaatselijke brandweer toevallig afwezig was wegens deelname aan een brandweerconcours. Toen de Nijmeegse brandweer op de plaats van de ramp met groot materieel arriveerde was het te laat om de ouder wetse hoeve te behouden. De schade die geschat wordt op 100.000 is niet geheel door verzekering gedekt. De oorzaak van de brand wordt gezocht in kortsluiting. zonder dat hij reeds alles precies op schrift heeft, de formateur de indruk had ver kregen uit hetgeen hij dan ten dele monde ling zal hebben vernomen, dat er nog wel een lichtpuntje temidden van het duister van de formatieproblemen te ontdekken valt. Met betrekking tot het vraagstuk van de defensie-uitgaven schijnt er wel een moge lijkheid te bestaan dat hieromtrent tussen de verschillende fractievoorzitters over eenstemming te bereiken zou zijn. Moei lijker, voorshands zelfs veel moeilijker, zou het liggen ten opzichte van het vraagstuk van de huren. Uit Christelijk-historische kring ving ik zelfs de opmerking op, dat het daar als een verrassing (men voegde eraan toe: een blijde verrassing) beschouwd werd, dat kennelijk dr. Drees nog aanlei ding had gezien, verder te praten. Want men zou eerder verwacht hebben dat hij in het licht van de mislukte bespreking over het huurvraagstuk, die er vrijdag tussen de vijf fractievoorzitters onderling heeft plaats gehad, tot de conclusie zou zijn gekomen dat hij geen uitweg hier meer zag Hier en daar -heb ik critische geluiden vernomen over het trage tempo waarmee de formateur te werk zou gaan bij zijn formatiepogingen. In dat opzicht werd ook enige verbazing tot uiting gebracht over het feit, dat hij eigenlijk alleen verzocht heeft het oordeel kenbaar te maken over de defensie-uitgaven. Het schijnt intussen dat zijnerzijds dr. Drees van mening is dat dit de moeilijkste hindernissen zouden zijn die er te nemen vallen eer men tot een programma van meer algemene aard zal kunnen komen en dat in zijn ogen, als deze hindernissen eenmaal genomen zijn, de rest, althans wat hef. programma betreft - de bezetting van de portefeuilles buiten beschouwing gelaten wel vrij eenvoudig zou kunnen loslopen. Al met al blijft het echter zeer de vraag, of er vanavond nog iets positiefs uit de bus zal komen in de zin van een grondslag voor voortzetting van zijn formatiepoging. Zo niet, dan mag men verwachten dat hij dan ten spoedigste aan het Staatshoofd ken baar zal maken dat en waardoor hij op het ogenblik tot een aanvaarding van de door hem in beraad gehouden opdracht geen kans ziet. LONDEN (Reuter/A.F.P./United Press) Een „Argonaut" van de Engelse lucht vaartmaatschappij B.O.A.C, is in Nigeria verongelukt. Van de 38 passagiers en zeven bemanningsleden zijn 29 personen om het leven gekomen. Volgens een mededeling van de BOAC is het toestel zondag op enkele kilometers afstand van de woestijn citadel Kano neergestort en in vlammen opgegaan, nadat het kort tevoren van het vliegveld van Kano was opgestegen. Er waren drie kleine en zes wat oudere kinderen aan boord van het vliegtuig, voorts twaalf vrouwen onder de volwassen passagiers. Onder de overlevenden bevin den zich enkele kinderen. De meeste over levenden zijn gewond, sommigen zeer ernstig. Volgens een voorlopige lijst van over levenden is een der overlevenden een Nederlander, de heer Van Veen van de HollandWest-Afrika Lijn. De „Argonaut" is een in Canada gebouwd Amerikaans vliegtuigtype met Britse Rolls- Royce motoren. Het is sinds augustus 1949 in gebruik bij de BOAC. DJAKARTA, (ANP). Gedurende de 51ste zitting van de zaak-Schmidt, die heden voor het landgerecht te Djakarta is gehouden, heeft getuige Baden aan rechter Rochjani medegedeeld, dat hij heeft gelogen, toen hij voor de rechter zijn verklaringen, die hij eerder voor de politie had afge legd, introk. Zoals toendertijd gemeld, heeft Baden zijn verklaringen, die hij voor de politie had afgelegd en die bezwarend waren voor de beklaagde, ingetrokken. Hij zei toen, dat hij voor de politie valse verklaringen had afgelegd, uit vrees voor mishandeling. Vandaag zei Baden, dat hij de politie de waarheid vertelde, toen hij bekende, dat hij lid was geweest van een Nederlandse illegale organisatie en dat hij beklaagde Schmidt op de hellingen van de Tangku- nanprahu bij Bandung had gezien, toen leden van deze organisatie pakketten ver zamelden, die waarschijnlijk door onbe kende vliegtuigen waren afgeworpen. Voorts zei Baden heden, dat hij de waar heid had verteld, toen hij voor de politie verklaarde, dat hij Jungschlager op een onderneming nabij Bogor had gezien. Maar hij had gelogen tegenover de politie over de houding van andere Nederlanders, die hij gedurende zijn ondervraging had ge noemd, aldus verklaarde Baden vandaag. Zijn verklaringen waren bezwarend voor vijftien Nederlanders. Hij had zijn ver klaringen voor de politie ingetrokken uit vrees, dat hij door die Nederlanders zou worden gedood en omdat de vroegere ver dediger van beklaagde, mr. Herman Bou- man, hem had gezegd, dat hij in Neder land gearresteerd zou worden, indien hij tegen de beklaagde getuigde. Schmidt zei heden: „De herroepingen van deze schurk bewijzen, dat hij meineed heeft gepleegd". De verdedigster, mevrouw ADVERTENTIE Bouman, legde een brief over, die Baden in 1954 aan het Nederlandse Hoge Com missariaat had gezonden en waarin hij schreef, dat hij door de politie was afge ranseld. Mevrouw Bouman onthulde, dat Baden na zijn eerste herroeping in afzon dering was gehouden. De tweeën vijftigste zitting zal op 2 juli plaats vinden. President maarschalk Tito van Joego slavië is zondag voor een bezoek van drie dagen uit de Sovjet-Unie in de Roemeense hoofdstad Boekarest aangekomen, waar honderdduizenden langs de weg geschaard stonden die de bezoeker volgde. Hij werd op het station verwelkomd door premier Chivu Stoics en door Georghiu Dej, eerste secretaris der Roemeense com munistische partij, die, acht jaar geleden het document, waarbij Joegoslavië uit de Kominform werd gezet, mede-onderteken de. President Peter Groza was door ziekte afwezig. Tito, die vergezeld was van zijn echtge note, hield een korte toespraak, waarin hij zei dat zijn bezoek demonstratief was voor de vriendschappelijke gevoelens, die de Roemenen en Joegoslaven voor elkander koesteren, waaraan hij toevoegde: „Ik hoop dat het nabije verleden vergeten is". De Joegoslavische president legde de nadruk op het belang der door hem in Moskou ondertekende overeenkomsten. Boekarest was ter ere van Tito's bezoek met duizenden Roemeense en Joegoslavi sche vlaggen en leuzen versierd. In dezelfde straten, waar Tito in 1948 als „slager" was afgebeeld, hing nu zijn portret, tezamen met dat van eerste par tijsecretaris Dej en president Groza. De Roemeense regering gaf zondagavond ter ere van Tito's bezoek een receptie. Daarna zijn besprekingen met regerings leiders en partijfunctionarissen gevoerd. Vandaag bezoekt de Joegoslavische dele gatie de Roemeense olievelden. Woensdag reist maarschalk Tito door naer Belgrado. JOCCOCOCCOOOCCCCOÜCXXOCXXXOCOO: VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Zwaar bewolkt met verspreide opkla ringen. Weinig of geen regen. Óver wegend matige wind tussen noordwest en west. Dezelfde of iets hogere mid dagtempera turen. 26 juni Zon op 4.23 uur, onder 21.06 uur. Maan op 22.29 uur. onder 7.45 uur. Hoog en laag water in I.Tmuidcn Maandag 25 juni Hoog water: 4.57 en 17.22 uur. Laag water: 0.42 en 12.59 uur. Dinsdag 26 juni Hoos water: 5.32 en 17.54 uur. Laag water: 1.16 en 13.32 uur. X>co^Xxxx«or«rv> rrcif xi >rx> De laatste tien dagen was de maximum temperatuur te De Bilt gemiddeld ongeveer vijf graden beneden het gemiddelde over de laatste honderd jaar. WEERRAPPORT (van hedenmorgen 7 nor) Weerstoestand buitenland XX CXOCrXOOOCOOOOOCO Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble t: o. o re S t? 22 20 22 18 AANHOUDEND KOUD DE BILT: Gedurende het weekeinde n1C?-. handhaafde zich een krachtig gebied van hoge luchtdruk ten westen van de Britse rankfort Eilanden, terwijl de luchtdruk laag bleef Munchen boven zuidwest-Rusland. In vrijwel geheel Zürieh west- en midden-Europa staan dientengevol- Genève ge overwegend noordelijke winden. Locarao Naar onze omgeving wordt daarbij nu een Wenen vochtige, dan weer droge lucht over de Innsbruck Noordzee aangevoerd, hetgeen de bewolking R0me nu en dan doen toenemen en weer afnemen; de perioden met opklaringen zijn daarbij tamelijk kort. Regen van betekenis is de laatste dagen niet gevallen maar de regenkansen worden nu weer iets groter naarmate enkele storin gen, die langs Schotland naar Denemarken trekken wat dichter bij ons land komen. De algemene luchtdrukverdeling is nog Twente steeds niet gunstig voor een zodanige „Cvrc. draaiing van de wind in onze omgeving, dat ^monoven Ajaccio Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt regen n zwaar bew. ono nevel w half bew. nw ücht bew. windst. 21 geheel bew. nnw 16 regen n 15 geheel bew. nno 18 onbewolkt n 20 onbewolkt windst. 21 'zwaar bew. windst. 24 geheel bew. wnw 14 regen windst. 17 geheel bew. w 17 mist w 16 half bew. windst. 18 zwaar bew. windst. 23 licht bew. w 20 regen wnw 17 geheel bew. w 24 onbewolkt windst. 22 Weerstoestand binnenland geheel bew. nnw 12 geheel bew. nw 12 geheel bew. nnw 11 geheel bew. nnw 11 geheel bew. nw 11 motregen wnw 10 zwaar bew. nw 11 10 de luchtaanvoer niet meer over zee plaats Z.-Lrmb. zwaar bew. nw vindt. Vooral overdag blijven de tempera turen dan ook onder normaal. -è ëfl 0,2 5 0 0 0 0 8 0 0 0 0 19 1 2 1 0 5 0 6 0 4 0,1 0,1 0,5 0,1 0,1 1 0,4 1 (De temperatuur ls van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1