loöperatie Haarlem GEMEENTE VAN CHRISTUS BEDRIJFSSCHOOL Doopdienst Kort en bondig Zeilt Ugraag? 2 feestavonden ROMANTISCH SAUERLAND l 4 De Nederlands-Amerikaanse luchtvaartovereenkomst Overleg wordt op 10 juli in Washington voortgezet Vragen over K.L.M.-lijnen in Amerika Rhapsodie „Aqua-flora" in Haagse bloemenweek Huizen voor alleenwonen- den en bejaarden in Amsterdam Wadsworth bij „Amsterdam" Ontwikkeling nieuwe vliegtuigtypen Verhoging voorgesteld van rijksbijdragen Deelnemers Andesexpeditie voltooien hun programma Meer dollars voor de Amerikaanse luchtmacht Rubbersmokkelarij tussen Indonesië en Malakka vertienvoudigd Relativiteitstheorie van Einstein becritiseerd Hoessein ontbindt het Jordaanse parlement Scheepvaart KR/EBEJLHÓEST? p°k PACTOLAN Anova cabaret-revue Coektaii^Hamkeo GARY ADAMS, U.S.A. MUZIEKSCHOOL PLAATS EEN GROENTJE WOENSDAG 27 JUNI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE GOURAN'l Dc onderhandelingen tussen Nederland en Amerika over het sluiten van een over eenkomst voor de burgerluchtvaart, welke op 5 april van dit jaar een aanvang na men, doch sedert half mei waren onderbro ken, zullen op 10 juli te Washington wor den voorgezet. In bevoegde kringen verheelt men niet, dat er zich bij de onderhandelingen moei lijkheden hebben voorgedaan, maar men wijst er op, dat aan beide kanten het ver langen bestaat de onderhandelingen tot een goed einde te brengen. Nederland is het enige land in West-Europa, waarmede de Verenigde Staten tot nu toe nog geen lucht vaartovereenkomst sloten. De Nederlandse en Amerikaanse luchtvaartdiensten op de lijnen New YorkAmsterdam en New YorkMiamiCuraqao kunnen, dank zij wederzijdse tijdelijke goedkeuringen, wor den onderhouden. De moeilijkheden, waarop de onderhan delingen gestuit zijn, ontstonden, zo zegt men, uit de aarzeling van de Amerikaanse regering, om aan Nederland toe te staan een lijn AmsterdamLos Angeles via Mon treal in Canada en een lijn Amsterdam Houston in Texas, eveneens via Montreal, te openen. Aan de onderhandelingen, welke op 10 juli hervat zullen worden, gaat op het ogenblik een uitwisseling van voorstellen langs diplomatieke weg vooraf. Men meent in dit verband te weten, dat de Nederlandse regering vasthoudt aan het voornemen om de lijnen AmsterdamLos Angeles en Am sterdamHouston te openen, maar heeft laten weten, dat er geen sprake is van het vervoeren van passagiers naar de Canadese tussenlandingsplaats Montreal of te Hous ton passagiers op te nemen voor Mexico. De Amerikaanse autoriteiten bestude ren de jongste voorstellen van Nederland met het doel om, naar men zegt, te komen tot een „billijke verdeling" van de te be dienen luchtroutes. Het Tweede Kamerlid de heer Blaisse heeft de minister van Verkeer en Water staat en de minister zonder portefeuille gevraagd of het juist is dat de K.L.M. na 1946 voor ongeveer 230 miljoen dollar aan vliegtuigen in Amerika heeft gekocht en daardoor de grootste buitenlandse afnemer van de Amerikaanse luchvaartindustrie is. Voorts merkt de heer Blaisse op, dat ten gevolge van de liberalisatie van de in voer van Amerikaanse goederen in Neder land het exportoverschot van Amerika ten opzichte van ons land een grote omvang heeft aangenomen en ons land voor grote moeilijkheden stelt, indien niet tegelijker tijd een zo ruim mogelijke compensatie in de dienstensector wordt gegeven. Hij vraagt welke de bijzondere reden is van de grote terughoudendheid van Amerika aan Nederland goedkeuring te verlenen nieuwe lijnen in Amerika te openen, welke goedkeuring wel aan andere landen in Europa is verleend. Tenslotte verzoekt hij de ministers onder de aandacht van de Amerikaanse regering te brengen, dat de Nederlandse regering het als een concreet blijk van vriendschap ten aanzien van ons land zou beschouwen, indien ten slotte ook aan Nederland de desbetreffende vergun ningen zouden worden verleend. Evenals vorige jaren zal de Stichting Haagse Bloemenweek ook deze zomer weer een bloemenweek houden en wel van 7 tot en met 11 augustus Dit jaar zal aan de traditionele hoogtepunten de intocht van de bloemenkoningin en het bloemencorso een derde worden toegevoegd: de op voering van „Rhapsodie aqua-flora", een spel van licht, bloemen en muziek op de waterpartij in de Scheveningse bosjes. Regisseur van dit evenement is de heer Toon Noyans uit Amstelveen, bekend door zijn medewerking aan het Aalsmeerse Bloemencorso. De show wordt voorafge gaan door een concert, te geven door de op het water geïnstalleerde en in gala-unifor men gestoken Koninklijke Militaire Kapel. Wanneer na het concert de duisternis ,zal zijn ingevallen, zal een aantal verlichte vlotten aan de toeschouwers voorbijglijden, waarop in verscheidene gevallen ge danste voorstellingen zullen plaats vin den, geïnspireerd op toepasselijke muziek werken. Hieraan wordt medewerking verleend door het Comité Groenlo's Gondelvaart, waar dezelfde show in september zal wor den gehouden. De bloemenweek wordt geopend met de intocht van de bloemenkoningin. Zowel de bloemenkoningin als haar prinsessen zijn leden van het Nederlands Ballet. Het bloemencorso wordt op zaterdag 11 Augustus gehouden. Tijdens de bloemen week zullen 500.000 anjers worden uitge deeld. B. en W. van Amsterdam hebben aan de gemeenteraad voorgesteld aan de Neder landse Maatschappij voor Volkshuisvesting een terrein aan het Surinameplein, de Haarlemmerstraat en de Andreas Schelf houtstraat in erfpacht uit te geven voor de bouw van 144 woningen voor alleen- wonenden, 24 flatwoningen voor bejaarden en 61 woningen voor bejaarden, alsmede van een restaurant, een openbare leeszaal en kantoorruimten. De bebouwing van het uit te geven terrein moet zijn voltooid bin nen achttien maanden na de datum van ingang van het erfpachtsrecht. Voorts stellen B. en W. voor aan acht verschillende woningbouwverenigingen le ningen van totaal 23.238.200,te ver strekken voor de bouw van 1040 woningen (waaronder 82 woningen voor bejaarden en 40 voor alleenstaanden) in Amsterdam- West. De vereniging „Amsterdam" krijgt een nieuwe trainer. Het is de Engelsman Sam Wadsworth, een oud-international die reeds als oefenmeester bij Brabantia werkte. Hij treedt op 1 augustus in dienst bij de Am sterdammers, waar hij de heer A. Konings, die naar Rotterdam terugkeert, vervangt. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp tot wijziging van de begroting 1956 van Verkeer en Waterstaat ingediend. Hierin wordt een verhoging met 3.500.000 voorgesteld van de post „deelneming in de kosten van ontwikkeling van vliegtuigen, daaronder begrepen de voor vliegtuigen noodzakelijke instrumenten en materialen". De voorgestelde verhoging, zo deelt de minister van Verkeer en Waterstaat in zijn memorie van toeiichting mee, hangt eens deels samen met de stijging van de ge raamde kosten van de ontwikkeling van de Fokker F 27, anderdeels met de voor genomen deelneming in de kosten van de ontwikkeling van het doelvliegtuig Avio- landa AT-21. In de memorie van toelichting bij de begroting 1956 werd medegedeeld, dat de ontwikkelingskosten van het F 27-project, dat in opdracht van het Nederlands Insti tuut voor Vliegtuigontwikkeling door Fok ker wordt uitgevoerd, 19.000.000 zouden bedragen. Verschillende factoren hebben nadien een herziening van deze raming noodzakelijk gemaakt. De totale kosten worden thans geraamd op 25.000.000. Het door Aviolanda te ontwikkelen doel vliegtuig is een langs radiografische weg bestuurd, onbemand vliegtuig, in de eerste plaats bestemd als vliegend doel voor schietoefeningen voor luchtafweergeschut en jachtvliegtuigen. Bij het project, dat reeds geruime tijd bij Aviolanda in studie is, worden nieuwe vindingen toegepast, welke het vliegtuig enkele belangrijke voordelen zullen geven boven de thans be kende buitenlandse ontwerpen. De besteding van het benodigde bedrag van 7.000.000 zal in 1956 en 1957 plaats vinden. Drie toppen bestegen; twee voor de eerste maal, een langs nieuwe route De „Andes Expeditie 1956" heeft het alpinistisch gedeelte in de Cordillera Vilca- bamba in Peru voltooid. De drie voornaam ste toppen van het expeditie-gebied werden bestegen: de 5750 m hoge Cerro Veronica, de 5780 m hoge Pico Soray (beiden voor dien nog onbetreden), en de 6100 m hoge Nevado Salcantay (tweede bestijging, vol gens een nieuwe route). De beklimming van de Cerro Veronica geschiedde op 15 mei via de Ono-graat. Een aanvalskamp werd geplaatst op 5100 m. De top werd bereikt door de Fransman Lionel Terray, de Zwitser Jenny, de twee Neder landers Egeler en De Booy, en de Peruaan se drager Eliseo Vargas. De beklimming van de Pico Soray volgde op 3 juni. Een aanvalskamp werd geplaatst op ongeveer 5000 m. De bestijging, via een gecompliceerde route in de noordwand, was moeilijk en gevaarlijk wegens voortduren de lawine-dreiging. De top werd pas tegen de avond bereikt, door Terray, Jenny, Ege ler en De Booy. De' moeilijke afdaling werd gedurende de^ nacht/bij lamplicht, volbracht. Acht dagen later, op 11 juni, volgde ten slotte de beklimming van de Nevado Sal cantay, eveneens via de noordwand. Hier moesten twee aanvalskampen worden ge plaatst, op 5100 m en op 5800 m. De lange tocht vond plaats onder vrij slechte weers omstandigheden. Egeler moest wegens ziekte in het hoogste aanvalskamp achter blijven. Terray, Jenny en De Booy be reikten de top. Met deze drie beklimmingen is het ge hele alpinistisch programma der Andes expeditie 1956 ten uitvoer gebracht. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse minister voor de Luchtmacht, Do nald Quarles, heeft verklaard, dat de ruim duizend straalbommenwerpers van het type B-47 van de Verenigde Staten de strijd macht met de grootste trefkracht ter we reld vormen. Deze luchtvloot „met steun van tankvliegtuigen" zal drie jaar de grootste strijdmacht van intercontinentale bommenwerpers in actieve dienst blijven, zo voorspelde de minister. Quarles, die voor een subcommissie uit de Senaat aanvaarding van de begroting van de luchtmacht bepleitte, voegde hier aan toe, dat de operatiemogelijkheden van de B-47 boven het doel „slechts weinig ge ringer" zijn dan die van de bommenwer pers van het type „beer" of „bison". Met deze namen worden nieuwe Russische lange-afstandbommenwerper.s aangeduid. Later keurde de Senaat de begroting voor de luchtmacht goed, met dien verstande dat het eindcijfer bijna een miljard dollar hoger ligt dan door president Eisenhower was gevraagd. Ook de gevraagde posten voor het leger, de vloot en andere defensie-organisaties zijn verhoogd. Het wetsvoorstel gaat nu terug naar het Huis van Afgevaardigden, dat zich akkoord heeft verklaard met een eindbedrag, dat ongeveer anderhalf miljard dollar lager ligt. Een woordvoerder van het Indonesische consulaat-generaal in Singapore heeft medegedeeld, dat er in 1955 van Indonesië naar Malakka meer rubber is gesmokkeld dan op wettige wijze werd uitgevoerd. Djakarta maakt zich hierover bezorgd, aangezien dit voor Indonesië verliezen op levert zowel aan inkomsten als aan buiten landse betaalmiddelen. De indonesische overheid streeft er nu naar, met Singapore en de federatie van Malakka een overeen komst aan te gaan om aan deze smokkel handel paal en perk te stellen. In Indonesië worden plannen beraamd voor een anli- smokkelcampagne. Volgens de woordvoerder werden in Ma lakka uit Indonesië gedurende 3955 onge veer 153.400 ton rubber binnengesmokkeld, waarvan 90 pet. via Singapore en de rest naar Penang. Dit is tweemaal zoveel als in 1954 en bijna tienmaal zoveel als in 1953. De gesmokkelde rubber vertegen woordigde een waarde van bijna 40 miljoen pond sterling, gerekend naar de prijs van verleden jaar. BINNENLAND Philips in Hoogeveen. De N.V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven is voor nemens een tak van haar bedrijf te Ilooge- veen te vestigen. Zij zal tijdelijk worden gevestigd in een deel van de buiten gebruik gestelde steenkolengasfabriek. Huis van plastic. Hét plastichuis, dat dit voorjaar heeft gestaan op de jaarbeurs in Parijs, zal te zien zijn op de Damesbeurs, die van 28 september tot en met 9 oktober in de Houtrusthallen in Den Haag gehouden wordt. Hout, metaal of glas treft men in dit huis niet aan, alles is van plastic. „Van Speyk" naar de West. Hr. Ms. fre gat „Van Speyk" is uit Den Helder naar de Nederlandse Antillen vertrokken, waar het fregat anderhalf jaar gestationeerd wordt. Aan boord bevinden zich 134 officieren en manschappen. De „Van Speyk" gaat Hr. Ms fregat „Willem van der Zaan" aflossen, dat op 31 juli in Nederland wordt terugverwacht. Op de heenreis zullen Ponte Delgada en San Juan op Porto Rico worden aangedaan, waai de dienst van de „Willem van der Zaan" zal worden overgenomen. De „Van Speyk" wordt op 18 juli te Willemstad op Curasao ver wacht. Salariëring kleuterleidsters. De commis sie voor georganiseerd overleg voor het kleu teronderwijs'heeft enkele vergaderingen ge wijd aan de behandeling van de salariëring van de leidsters bij deze tak van onderwijs. De besprekingen, waarbij geen overeenstem ming kon worden bereikt, zijn afgesloten. De regeringsvoorstellen zullen thans in de centrale commissie voor georganiseerd over leg aanhangig worden gemaakt. Nieuwe hoogleraar. Aan de Rijks universiteit te Utrecht is in de faculteit der Letteren en Wijsbegeerte benoemd tot ge woon hoogleraar in de vergelijkende en al gemene taalwetenschap prof. dr. A. W. de Groot, oud-hoogleraar aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam en thans hoog leraar in de Taalwetenschap te Vancouver, Brits Columbia (Canada). Schoonmaak. „Dit heb ik nog bij de schoonmaak in mijn woning gevonden" ver telde een inwoner van Bergen op Zoom op het politiebureau. Hij deponeerde daar vier handgranaten, een aantal patronen en een bus met detonators en slagpijpjes. De man werd aan het verstand gebracht, dat hij ge luk had gehad, daar de granaten bij de minste schok tot ontploffing hadden kunnen komen. Weer toegestaan. België heeft de invoer van tomaten uit Nederland weer toegestaan. De export van Nederlandse tomaten werd op 6 juni door België stop gezet. Er mogen echter alleen eerste kwaliteiten worden in gevoerd. Maatkledingbedrijven. Tijdens de in Zeist gehouden jaarvergadering van de Christelijke Bond van Kleermakerspatroons heeft de voorzitter, de heer G. Messink uit Amsterdam, zijn bezorgdheid uitgesproken over de teruggang van het aantal maatkle dingbedrijven in ons land. Sinds 1952, het jaar, dat hij catastrofaal voor zijn bedrijfstak noemde mede als gevolg van de te grote sanering, is het aantal maatkledingbedrijven in ons land met bijna 2500 gedaald tot 6236 op 1 januari 1954. Nieuwe Maasbrug. Het laatste brugdeel van de nieuwe verkeersbrug over de Maas tussen Venlo en Blerick is thans ingevaren, zodat met het storten van het betonnen brug dek begonnen kan worden. Deze arbeid zal nog enige maanden vergen en dan zal de brug kunnen worden opengesteld. Treinstel in brand. Het treinverkeer van Utrecht naar Arnhem is maandagavond korte tijd gestremd geweest omdat om circa half acht een dieseltreinstel van drie wagons, dat buiten de dienstregeling om, naar Zut- phen zou rijden, ter hoogte van Bunnik in brand is geraakt. Tijdens de brand, die ver moedelijk in de motorkamer is ontstaan, is het treinverkeer over enkel spoor geleid. Het treinstel is door de trein, die om 39.42 uur uit Utrecht is vertrokken naar Driebergen gesleept en op een zijspoor gezet, zodat het treinverkeer daarna normaal doorgang kon vinden. Opheffing. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft besloten met ingang van 1 September de rijkskweek school te Schoonhoven op te heffen, omdat het leerlingenaantal is gedaald beneden het wettelijk voorgeschreven minimum. Ontsporing. Tengevolge van de ontspo ring van een lege en een beladen goederen wagen bij het station Meerssen is het reizi- gersvervoer tussen Maastricht en Meerssen maandagmiddag van half drie tot half vijf gestagneerd geweest. De ontsporing gebeur de op een wissel. Verdacht van fraude. De politie te Heer len heeft de administrateur van een woning bouwvereniging te Heerlen, de heer V. uit Voerendaal aangehouden op verdenking van verduistering van een bedrag van f 17.000 ten nadele van de woningbouwvereniging. Deze fraude is bij een accountantsonderzoek aan het licht gekomen. Tegenover de politie heeft V. bekend, waarna hij weer op vrije voeten is gesteld. Knaapje overreden. Het 8-jarig zoontje van de veehouder J. Koers, dat op weg was naar school, is te Sneek onder een melkauto geraakt en op slag gedood. Het ventje wilde dicht bij de ouderlijke woning op de auto springen, doch hij sprong mis en kwam onder een van de achterwielen. Woonschip in brand. In de Vlothaven te Amsterdam is dinsdagavond aan boord van een woonschip brand uitgebroken. De keuken van het schip werd geheel vernield. Melkpoeder. Indien de Staten-Generaal ermee accoord gaan. zal Nederland een bij drage van f 200.000 geven voor een actie van de voedsel- en landbouworganisatie van de U.N.O. ter vergroting van de afzet van ma gere melkpoeder in India en Pakistan. Lathyrus-tentoonstelling. De 20e natio nale lathyrus-tentoonstelling die op 5, 6 en 7 juli te Baarn gehouden zou worden is wegens ongunstige weersomstandigheden uitgesteld tot 12, 13 en 14 juli. HAARLEM EN OMGEVING Jubileum bij het PEN. Op vrijdag 29 juni zullen de heren D. Auër. technisch hoofdambtenaar-B te Beverwijk, J. de Jager, machinist-C in Beverwijk en J. E. de Ruiter, machinist-C in Velsen-N: de dag herdenken, waarop zij vijfentwintig jaar geleden bij het PEN in dienst traden. Getuige opgeroepen. Maandagavond om acht uur is een tweeënvijftigjarige dame. die per bromfiets uit de Stuivesantstraat kwam. aangereden door een auto. die op de Delft laan te Haarlem in noordelijke richting reed. Zij werd aan een enkel gewond: Een auto bestuurder is op dat ogenblik van de ventweg de Delftlaan opgereden. De verkeerspolitie verzoekt deze zich mr* haar in verbinding te stellen. Ei, ei. Mevrouw Boudewijn, Timor- straat 72, Haarlem-Noord vond in haar kip penhok, temidden van eieren van meer nor maal formaat en gewicht, een kippenei dat maar liefst 120 gram woog. Zij was hier, heel terecht, trots op, want nadere informatie bij terzake kundigen leerde ons dat, hoewel een dergelijk zwaar kippenei wel eens een enkele keer meer vooi-komt, het een kwestie is van eenmaal op het miljoen. Lezing over installatiemateriaal. Don derdagmiddag 28 juni zal mejuffrouw Kik kert, lerares van de KEMA te Arhem, voor de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vrouwen-electriciteitsvereniging in restau rant Brinkmann spreken over „Veilig instal latiemateriaal, hoe het wel en hoe het niet moet". LINDAU (Reuter) Op het zesde con gres van Nobel-prijswinnaars te Lindau, waaraan behalve tweeëntwintig- winnaars van deze prijs nog ruim zevenhonderd ge leerden uit verscheidene landen deelnemen, hebben twee bekende deskundigen op het gebied van de kernfysica verklaard, dat Einsteins relativiteitstheorie „niet meer volledig toereikend" is voor het verklaren van de verschijnselen van de elementaire deeltjes van de atoom. De Duitse professor Heisenberg, die ge steund werd door de Japanse professor Joekawa, zei, dat deze critiek ook de quan- tumtheorie gold. Voor werk betreffende deze theorie heeft professor Heisenberg in 1932 de Nobelprijs gekregen. Op het ogenblik werkt hij in het Max-Planck- instituut te Göttingen met een groep Duitse geleerden aan een nieuwe formulering van deze theorie. AMMAN (Reuter) Het Jordaanse par lement is dinsdag bij koninklijk decreet ontbonden en de regering zal volgens de grondwet binnen een week moeten aftre den. De regering heeft een verklaring uit gegeven, waarin bepaalde groepen en leden van het parlement beschuldigd worden van activiteit, welke de regeringspolitiek be lemmert. De regering, aldus de verklaring, is voorstander van hulp van andere landen, ter ondersteuning van de Jordaanse poli tiek van vrijheid, welke koning Hoessein ondernam toen hij het Arabisch Legioen werkelijk Arabisch maakte. De regering is verder van mening, dat herziening van het Brits-Jordaanse verdrag van essentiëel be lang is. Er zou woensdag een vertrouwensstem- ming betreffende de politiek der regering zijn gehouden. De regering van Said El Moefti werd 22 mei gevormd. Ten minste twee vorige regeringen zijn afgetreden we gens oppositie tegen Britse defensievoor- stellen en pogingen om Jordanië te doen toetreden tot het verdrag van Bagdad. Er zal een zakenkabinet worden ge vormd, dat toezicht moet houden op ver kiezingen, die binnen vier maanden zullen worden gehouden. Abbedijk, 25 te Balboa. Aalsdijk, 27 te Suez. Aalsum, pass. 26 Gibraltar n. Boulogne. Abbekerk, 26 v. Aden n. Suez. Almkerk, 27 te Shanghai. Ameland, pass. 26 Dover n. Kopenhagen. Amstelbrug, pass. 26 Kp. Finisterre n. Marseille. Antonia, 26 v. Pladju n. Tjilatjap. Alnati, 26 te Hamburg. Arendskerk, 26 te Hamburg. Artemis. 26 te Maracaibo. Aegis, 26 te New York. Alamak, 26 te Khorramshar. Alphard. 26 v. Rotterdam n. Antwerpen. Amstelstad, 27 te Hamburg. Aagtekerk, 28 te Aden verw. Abbedijk, 26 v. Cristobal n. Liverpool. Akkrumdijk, 27 te Havana. Alhena, 27 te Montevideo. Alphard, 26 te Antwerpen. Argos, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Baarn, 26 te Valparaiso. Boissevain, 26 te Singapore. Bontekoe, 26 te Menado. Bcnnekom, 25 v. Cristobal n. Buenaventura. Bussum, pass. 26 Gibraltar n. Perzische Golf. Blommersdijk. 27 te Baltimore. Caltex Delft, pass. 26 Kreta n. Rotterdam. Cistula, pass. 26 Kp. St. Vincent n. Isle of Grain. Caltex Rotterdam, pass. 26 Beachyhead n. R'dam. Congokust, 25 v. Freetown n. Dakar. Caltex Leiden. 27 v. Bandarmashur n. Bordeaux Caltex Rotterdam, 26 te Rotterdam. Castor, 27 te Barbados. Cumulus (weersch.), 26 v. R'dam n. Atl. Oceaan. Diemerdijk, 29 te Los Angeles verw. Duivendrecht, 26 te Houston. Drente, pass. 26 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Doris, 26 te Georgetown. Eemdijk, 26 te Lissabon. Enggano, 25 v. Pladju n. Fremantle. Eos, 25 v. Livorno n. Lissabon. Eendracht, 26 te Thasos. Esso Rotterdam, 26 80 m. o. Kp. De Gata naar Bandarmashur. Eemland, 26 v. Rio de Janeiro n. Santos. Esso Den Haag, pass. 27 Gibraltar n. Antwerpen. Esso Nederland, 27 te Suez. Elrema, pass. 26 Natal n. Belem. Friesland KRL, 25 te Rastanura. Friesland SSM, 25 v. Rotterdam n. Stettin. Felipew, 26 v. Singapore n. Pt. Dickson. Groote Beer, 26 te New York. Garoet, 26 v. Port Said n. Genja. Gabonkust, 25 v. Lagos n. Freetown. Hera, 26 v. Trinidad n. Rotterdam. Hydra, 26 te Port Au Prince. Hispania, 27 v. Bilbao te IJmuiden verw. Hoogkerk, 26 te Port Swettenham. Hathor, pass. 26 Finisterre n. Amsterdam. Hilversum, 27 v. Aden n. Mena el Ahmadi. Hermes. 26 v. Rotterdam n. Kingston. Ittersum, 26 te Takoradi. Iberia. 27 te Rotterdam. Isis, 27 te Curacao. Jagersfontein, 26 te Amsterdam v. Antwerpen. Jason, 26 te Willemstad. Khasiella, 25 v. Curacao n. Rotterdam. Korovina, 25 te Southampton. Kryptos, pass. 25 Mauritius n. East-London. Kalinga, 26 v. Rotterdam te Purfleet. Koratia, 26 v. Le Havre n. Bahrein. Katelysia, pass. 26 Suez n. Abadan. Kabylia, 26 te Old Kil Patrick. Kaimana, 26 te Ternate. Karimata, 26 v. Antwerpen. 27 te Londen. Karimun, 26 v. New York n. Baltimore. Keizerswaard, 27 te Montevideo. Kopionella, 26 v. Port Said n. Avonmouth. Laertes, pass. 26 Kp. Finisterre n. Port Said. Langkoeas, pass. 25 Malta n. Rotterdam. Iberia, 27 v. Castrourdiales te Rotterdam verw. Langkoeas, pass. 26 Kp. Bon n. Rotterdam. Leopoldskerk, 26 nog te Damman. Larenberg, 26 v. Hamburg n. Huelva. -Lekkerkerk, 26 v. Amsterdam n. Basrah. Maureen, 26 te New York. Maas, 26 te Malta. Macoma, 26 v. Vizagapatam n. Calcutta. Malvina, 26 te Niagata. Molenkerk, pass. 26 Gibraltar n. Antwerpen. Meerkerk, 26 bij Kp. Finisterre verw n. Marseille. Maasdam, 26 te Quebec. Mentor, 26 v. Madeira n. Barbados. Moordrecht, 26 v. Aruba n. Rotterdam. Mijdrecht, 26 v. Curacao n. Buenos Aires. Oranje, 26 v. Aden n. Colombo. Overijsel, 26 te Genua verw. Omala, 25 v. Bremen n. Hamburg. Oranjefontein, 25 te Durban v. Éast-London. Orestes, 25 v. Bremen n. Hamburg. Orion. 26 v. Amsterdam n. Emden. Oranjestad, 27 v. La Guaira n. Aruba. Ouwerkerk, 27 te Casablanca. Peperkust, pass. 26 Kp. Finisterre n. Dakar. Prins Willem 3, 26 v. Rotterdam te Antwerpen. Prins Maurits, 26 v. Glasgow n. Montreal. Prins Willem 5, 26 850 m. w.z.w. Valentia Ierl. n. Le Havre. Prins Willem George Frederik, 25 te Sarnia. Pygmalion, pass. 27 Mona ell. n. Antwerpen. Rempang, 25 te Mombasa v. Tanga. Stad Alkmaar, 25 v. Barcelona n. Antwerpen. Stad Maassluis, 25 v. Narvik n. Rotterdam. Schelpwijk, 26 v. Genua n. Mena Al Ahmadi. Straat Banka, 25 v. Melbourne n. Sydney. Stad Schiedam, 26 v. Gibraltar n. Rotterdam. Sarpèdon, 27 te Maracaibo verw. Statue of Liberty, 25 480 m. o.n.o. Bermudas naar Cadiz. Stentor, 25 350 m. n.o. Paramaribo n. A'dam. Swartenhondt, 26 te Surabaja. Stanvac Ogan, 26 te Sungeigerong. Straat Mozambique, 26 te Penang. Soestdijk, 25 te Baltimore. Stad Alkmaar, 25 v. Barcelona n. Gibraltar. Schie, 26 v. Izmir n. Ceuta. Sheratan, pass. 27 te Port Said. Sibajak, 27 te Aden. Sliedrecht, pass. 27 Aden n. Bandarmashur. Solon, 26 v. Amsterdam n. Bremen. Sunetta, 27 te Bombay. Titus, 26 te San Juan. Talisse, 26 te Port Said n. Suez. Tibia, 26 265 m. z.o. Esperance n. Singapore. Telamon, 27 te New York. Teiresias, 26 v. Liverpool n. Amsterdam. Tiberius, 27 te Puerto Limon. Vasum. 25 v. Mena Al Ahmadi n. Berre. Van Riemsdijk, 26 te Semarang. Van Waerwijck, 27 te Mahe. W Alton Jones, 25 v. Pt. Said n. Philadelphia. Westertoren, 25 v. Singapore n. Balikpapan. Westland, 26 te Montevideo. Waterland, 25 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Wonogiri, 25 v. Alexandrië n. Halifax. Willemstad, 26 te Amsterdam. Willem Ruys, 27 v. Port Said n. Napels. Witmarsum, 27 te Savannah. IJssel, 26 te Antwerpen. Zuiderkruis, 25 v. New York n. Southampton. KLEINE VAART Atlas, 25 v. San Feliu n. Barcelona. Ambiorix, 26 te Kopenhagen n. Amsterdam. Adine, 26 v. Rotterdam n. Lissabon. Advent, 26 v. Strood n. Gent. Alcetas, 26 v. La pallice te Amsterdam. Appingedam, 25 v. Rotterdam te Lissabon. Arctic. 26 v. Londen n. Rotterdam. Audacia, 26 v. Liverpool te Newport Mon. Att S. 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Avontuur, 26 v. Antwerpen te Rotterdam. Bab T. 23 v. Stacka te Amsterdam. Birmingham. 26 v. Rotterdam te Harllngen. Claes Compaen, 26 v. Whitehaven n. Antwerpen. Catharina W, pass. 26 IJmuiden n. Landskrona. Citadel, 26 v. Boston te Rotterdam verw. Corsica, 26 v. Rotterdam. Coneepcion, 25 90 m. w. Burlings n. Pto. Alegre. Capri, 26 v. Antwerpen te Vlissingen. Dacapo, 26 v. Antwerpen n. Lissabon. Duurt, pass. 26 Brunsbüttel n. Gent. Dldo, 26 te Amsterdam n. Gdynia. Draco, 25 v. Malta n. Rotterdam. Eems, 26 v. Antwerpen te Rotterdam. Fiducia. 26 v. Boston te Maassluis. Frans van Seumeren, 26 v. Munkedal te Gran gemouth. Hoc Vinces. 26 v. Rotterdam n. Grimsby. Heron, pass. 26 Vlissingen n. Gent. Joost, 22 v. Domsjo n. Docksta. Kaap Falga, 25 v. Vilvoorde te Waya. Kaap St. Vincent, 19 v. Waya te Skutskaer. Larix, 25 v. Domsjo n. Hernosand. Leuvehaven, 26 v. Malmö te Kopenhagen. Marie Louise, 26 v. Rotterdam te Amsterdam. Midas, 25 te Malaga n. Cadiz. Marjan, 26 v. IJmuiden n. Amsterdam. Maymere, pass. 26 Vlissingen n. Londen. Nautic, 27 v. Bordeaux te Dordrecht verw. Nettie, 25 v. Ahr n. Lulea. Noord, 26 v. Gent te Stockholm. Nassauhaven, 26 v. Dordrecht n. Rotterdam. Neeltje B, 26 v. Londen te Gibraltar. Nieuwehaven, 27 v. Dordrecht te R'dam verw. Orion, 26 te Amsterdam n. Emden. Ponza, pass. 25 Kiel n. Ostrand. Prins Bernhard, 26 v. Londen te Rotterdam. Pavo, pass. 26 Vlissingen n. Gent. Sirius, 26 v. Duinkerken te Londen. Spurt, 26 v. Goole n. Amsterdam. Swift, pass. 26 Brunsbüttel n. Kopenhagen. Tilly, 26 v. Zaandam te Rotterdam. Wexford, 26 v. Rotterdam n. Oslo. Willemijn, 26 v. Hamburg n. Zeebrugge. Westereems, 26 v. Kjoge n. Walkom. IJssel, 26 te Antwerpen n. Rotterdam. Zeehaan, 26 v. Latriite te Vlaardingen. SLEF.PVAART Goeroe, 26 v. Rouaan te Rotterdam. Noordzee, pass. 25 The Brothers n. Rotterdam. Rode Zee, 23 v. Vigo te Fcrrol. Witte Zee, 25 190 m. z.o. Suez n. Rotterdam. Voor de vele blijken van be langstelling ter herinnering van ons 50 jarig huwelijk ontvangen, betuigen wij onze hartelijke dank. G. H. HUISKES A. HUISKES - DEKKERS en kinderen. Overveen, Or. Nassaulaan 53 Dr. J. Stoffelsma Arts voor longziekten AFWEZIG van 2 t/m. 9 juli. C. Eenhoorn Bloemendaal AFWEZIG van 28 juni26 juli. Waarn.: 11990 en doktoren Bosch, Egberts, Ch. de Jong, Mansholt, v. Lier en Pinxter. M. RICHTER TANDHEELK. PRAKTIJK HERVAT Grote Houtstraat 99 a Tel. 13728 De aangekondigde veiling van het perceel Karei van Manderstraat GAAT NIET DOOR, wegens verkoop uit de hand. Notaris KRANS. VELLEMAN KOOPT betere gebruikte meubelen, voor hoge prijzen. Tel. 14637 Om het even. Het vraagt tijd en geld. Beide geeft Rhee. Echt vrouwelijke arbeid. Goed betaald. Prima sociale voorzieningen. Prettige omgeving.Va- kantie. En wat zeer belangrijk is.... Rhee is een zaak van ver trouwen. Daar kunnen huisvrouwen met haar was en meisjes met haar werkkracht zich aan toevertrouwen. HEEMSTEDE TEL 3 8201 viering coöperatiedag 1956 in de grote zaal van het CONCERTGEBOUW op maandag 2 en vrijdag 6 juli Aanvang 8 uur met medewerking van Tom van Maaren de bekende humorist, conferencier. Ad. Veen met zijn elektronisch wonder-orgel, de clavioline. De Stefani's met hun internationaal bekroonde manipulatie-show. Rob van Reyn pantomime-voordracht. Corry Brokken de gevierde radio-zangeres. Kaarten a 75 cent in beperkte mate verkrijgbaar bij onze winkels en de broodverkopers. SPRUITENBOSSTRAAT 9 Vanavond om 8 uur Preek door Laatste avond van Speciale Diensten U WORDT VERWACHT van de Mij. tot bev. der Toonkunst (afd. Haarlem) Directeur: J. P. VINCENT Uitvoering op VRIJDAG 29 JUNI a.s. 's avonds 7.30 uur in de Stadsschouwburg Medewerking verlenen o.a. de balletklassen o.l.v. NEL ROOS en zangleerlingen van AKKE DE VRIES. Opgevoerd worden o.a. het danssprookje JORINDE EN JORINGEL en het zangspel Muziek van VLAAMSE KERMIS ALIE MICHIELSEN Choreografie (Jorinde en Joringel) van Nel Roos Een beperkt aantal kaarten is verkrijgbaar bij de administratie (Nieuwe Gracht 41). 7 dagen voor f 71.volledig verzorgd met inbegrip van uitstapjes. Unieke reis voor jongeren van 18-32 jaar. Begin- en eindpunt Haarlem. Van 22 t/m 28 juli '56. Stichting Pro luniore, Dr. D. Bakker laan 71, Bloemendaal. Tel. K 2500-23673 P- O Zoekt U een bootje om te vissen? WERF CONRAD EN STORK HUSCH N.V. to Haarlem heeft nog enkele plaatsingsmogelijkheden op haar Voor de nieuwe driejarige cursus, gedurende welke het volle loon wordt betaald, kunnen wij nog enige flinke jongens van 14—16 jaar inschrijven. Kandidaten zullen door middel van een psychotechnisch onderzoek op hun geschiktheid voor de metaalvakken worden onderzocht. AANVANG DER CURSUS: 27 AUGUSTUS 1956. Verdere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de personeels afdeling van Conrad-Stork, Waarderweg 80 te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 6