Tennistoernooi Eindenhout Jantje loopt... E. HILARIUS Kïr;nf tiepliïMMen H.Van der VLERKZn medewerker op directie-niveau le TAPiJT-REPARATRICES 2e LEERLING Militaire aubade voor jarige Prins Bernhard Amsterdamse Beurs denk aan Uw nieuwe een HORLOGE!! Fotohandel ervaren vertegenwoordiger gevraagd HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 Kabinetsformatie Dr. Drees wacht op het rapport van minister Witte Jhr. Tjarda minister van staat Wielrijder ernstig gewond bij aanrijding op Houtvaart Examens De „Zeeland" uit Hongkong vertrokken ZANDVOORT Subsidieverhoging Witte Kruis Fusie toneelverenigingen aanstaande Krediet gevraagd voor voorzieningen watertoren Burgerlijke Stand Zandvoort Burgerlijke Stand van Lisse Burgerlijke Stand van Bennebroek HAARLEMMERMEER Uitbreiding lagere school te Hoofddorp Bejaardenclub haalde bijna 1400 op voor reis Burgerlijke Stand van Haarlemmermeer Scheepvaart Heerlijk luchtig, echt zomers PLAATS EEN GROENTJE UurwerKen ZUL5TRAAT5 Anno VRIJDAG 29 JUNI 1956 (Van onze parlementaire redacteur) De formateur blijkt nog wachtende op het rapport dat van minister Witte moet binnen komen over de technische kwesties in verband met de problemen van huur verhoging en wat daarmee samenhangt. Hij kan uiteraard geen invloed uitoefenen ten aanzien van het tijdstip, waarop het tech nisch onderzoek op het departement van minister Witte gereed zal zijn. Van wat hij dan tenslotte zal ontvangen hangt af, of eh wanneer hij het ogenblik aangebroken acht voor een eventueel nieuw contact met de fractievoorzitters. Het is heel begrijpelijk dat er enig ge duld nodig is inzake de vordering van de kabinetsformatie nu het probleem van de huurverhoging nog steeds in belangrijke mate in het middelpunt staat. Daaraan zitten uiterst ingewikkelde technische pro blemen vast. Het ligt voor de hand, dat de formateur tenslotte goed beslagen ten ijs wil komen en dat hij evenzeer als de voor zitters van de vijf grootste Tweede Kamer fracties, bepaald deskundige voorlichting nodig heeft over de gevolgen van een ver wezenlijking van elk der bestaande plan nen. Met andere woorden: het is louter objectieve, technisch-zakelijke voorlichting die de formateur eerst moet krijgen. Dan zal hij op grondslag daarvan naar alle waarschijnlijkheid zijn eigen standpunt bepalen en vervolgens komt de vraag dan aan de orde in hoeverre er dan nog ovér deze aangelegenheid een onderhandelings basis voorhanden zou zijn. De Koningin heeft jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkcnborgh Stachouwer be noemd tot minister van staat. Jhr. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, die in 1888 te Groningen geboren werd, is tussen 1915 en 1925 in diplomatieke dienst geweest te Washington, Parijs en Berlijn. Van 1925 tot 1933 was hij Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, van 1933 tot 1936 gezant te Brussel, van 1936 tot 1945 gouverneur-generaal van Neder- lands-Indië en van 1946 tot 1948 ambassa deur te Parijs. In 1950 werd hij permanent vertegenwoordiger bij de raad voor het Noord-Atlantisch Pactr Aangezien hij enige tijd geleden de pen sioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, heeft hij eervol ontslag uit de buitenland se dienst verzocht. Ter gelegenheid van de vijfenveertigste verjaardag van Prins Bernhard heeft van morgen het cadetten-tambocrkorps van de Koninklijke Militaire Academie de tradi tionele aubade op Socstdijk gebracht. Deze werd vanaf het bordes van het paleis aan gehoord door Prins Bernhard en de prin sessen Irene en Margriet. Zoals jaarlijks gebruikelijk verzocht de tamboer-ma.ioor na afloop van de aubade de Prins verlen ging van de machtiging het korps „Prins Bernhard" te doen héten. Prinses Beatrix heeft" voor haar vader een beeldje vervaardigd, voorstellende een jockey te paard, dat bii Binder te Haarlem in brons gegoten is. Zij heeft het cadeau vanmorgen aan haar vader gegeven. Prins Bernhard heeft vanmorgen een be zoek gebracht aan het militair herstellings- en oefenoord „Aardenburg" te Doorn. Het bezoek kwam voor de invalide oorlogsge wonden, die hier worden verpleegd, vol komen bij verrassing. De Prins woonde ondermeer een onderlinge sportwedstrijd bij. De Prins bracht dit bezoek mede ter gelegenheid van het feit, dat „Aardenburg" dezer dagen tien jaar bestaat. De groet van het tamboerkorps zal naar buiten het enige vertoon zijn op de verjaar dag van de Prins. De Koninklijke Familie zal de verjaardag verder in intieme kring vieren. Donderdagmiddag om kwart over twaalf wilde een zeventienjarige jongen op de Houtvaart te Haarlem twee wielrijders voorbij gaan, op het ogenblik, dat uit de tegenovergestelde richting een auto nader de. De jongen werd aangereden en kwam op de motorkap. Hij brak zijn rechter dij been en liep ernstige wonden aan het ge zicht op, doordat hij met zijn hoofd tegen de voorruit was gebotst. De auto werd be stuurd door een vijfendertigjarige Amster dammer, die wonden aan zijn handen kreeg. De jongen is ter verpleging in het Marine hospitaal opgenomen. HAARLEM: Aan de Hogere Burgerschool A met 5-jarige cursus te Haarlem zijn ge slaagd voor het eindexamen h.b.s. a de heren F. Booij, M. Coenraad, J. Ph. van Dok, J. G. van Driel, C. van Dullemen, H. R. van Elk, B. Fidom, P. Hoebeke, J. P. Kleijn, W. B. van de Linde, P. Louter, R. F. P. M. Scheef hals, A. F. Stolk, F. Stubenitsky, H. Teeu- wen, P. H. E. Tel, W. van der Wel en W. Wentink; en de dames G. de Boer. C. Braun, Th. P. van der Helm, J. Ch. van Hooff, E. H. van der Hor, J. Kuné, T. B. van Luipen, M. C. Schaper, B. Schoen, A. Sunter. Er slaag den 28 kandidaten: afgewezen werden drie kandidaten. Haarlem. In het gebouw van de HKB te Haarlem zijn geslaagd voor het mulo-diplo ma a: G. Kouwknegt, P. Bakker, W. J. F. Rietkamp, W. A. Smit te Beverwijk, G. H. Geerlofs, G. M. W. Wiljouw te Velsen, M. M. Bakker. D. H. van 't Boveneind, D. van As, E. G. Vroom, G. H. van der Steur, F. Raget- lie, R. Peters, H. J. Houing, L. Pauls, J. Planje, A. Schreuder, W. D. Wijtsma te Haarlem, J. A. de Zwarte te Zandvoort, N. J. Dol en J. D. Hul te Lisse. Voor diploma b slaagden E. Geerts, C. G. Leising, N. J. Doorn, W. F. Pieters, P. Wesselius, P. Corvet, F. Rijsdijk, R. P. H. Zwagerman te Haarlem, A. Karst, W. Kloet te Santpoort, Chr. Lean- der te Lisse, W, A. de Wilde en Th. van Wijk te Bloemendaal. Haarlem. Aan het R.K. Lyceum „Sancta Maria" te Haarlem (afdeling gymnasium), slaagden voor het diploma A de dames: T. Brugman, R. v. Doornewaard, A. Zwaneveld allen te Haarlem en G. Pierrot te Heem stede: voor het diüloma B slaagden de dames: Ank Neelissen, Elly Ronde, allen te Haar lem, Joke v. d. Berg, Heemstede. Joke v. d. Heuvel, Bloemendaal, Riek v. d. Kolk, Agnes v. d. Veld. IJmuiden-Oost. 2 afgewezen. Met een kandidaat wordt het examen voortgezet. Overveen. Aan het Jac. P. Thijsse-lyceum te Overveen is geslaagd voor het eindexamen middelbare school voor meisjes mejuffrouw P. H. Verwer (verbeterde opgave). 's Gravenhage. Notarieel examen (eerste gedeelte): J. Schrijffelen. Amsterdam. Rotterdam. Stichting Klinisch Hoger On derwijs. Semi-artsexamen: mevr. H. Wijsman van den Hoogenland, Rotterdam: mej. J. M. Ockeloen, Rotterdam; C. M. Sparling, Eind hoven; J. R. Steenbeek, Kuinre (Overijsel); E. Monó, Rotterdam; S. H. van Minde. Amersfoort; J. van den Blink, Brielle. Arts examen: mej. H. C. A. Schroots, Rotterdam; J. Kleinbloesem, Rotterdam; E. H. H. Wolf, Voorburg; D. C. F. Vroon, Hilversum; G. B. van der Aa, Rotterdam; A. van Hilten, Den Haag; F. F. Hofman. Bloemendaal; G. Hof man, Vlaardingen; H. Hansma, Rotterdam; W. Noordhoek, Dordrecht; J. Muller, Delft. Bloemendaal. Geslaagd zijn voor het examen voor onderwijzer of onderwijzeres aan de Da Costa Kweekschool te Bloemendaal de heren C. M. Bol uit IJmuiden, H. Buitink uit Heemstede en J. T. ter Haar uit Haarlem; de dames G. J. G. de Bruyn uit Heemstede, H. van Giffen uit Overveen, E. Klumper uit Haarlem, A. H. Lyesen en G. Vincent uit Beverwijk. De sleepboot „Zeeland", die enige weken geleden door Bureau Wijsmuller te IJmui den in China werd gekocht, is vandaag om 14 uur plaatselijke tijd uit Hongkong ver trokken naar Collon in Panama. Vandaag neemt de sleper drie bakken op sleeptouw naar New Orleans. Van New Orleans worden drie lichters naar St. Na- zaire in Frankrijk gebracht. Aan boord bevinden zich twintig man onder com mando van kapitein Maarten de Koe. Ein de van dit jaar wordt de „Zeeland" in IJrnuiden verwacht.,* Êm I" i Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3'/ Nederl.'47 91s/«o 91% 3 Nedl. 1962/'64 95% 95% A. K. U 265 y, 265% Calvé Delft 335 335 Van Gelder Zonen 246 247 K. N. Hoogovens 327 328 Nederl. Ford 421 425 N. Kabelfabriek 307 307 gew.Philips Gloeil. 296 293 pref.Philips Gloeil. 180 180% Unilever 416% 415 Wilton F ij en oord 311 310 Dordtsche Petrol. 816 817 Konkl. Petroleum 802 802 A'dam Rubber 99% 99 Holl. Amer. Lijn. 181 184 N. Scheepv. Unie 173 175 Phs. van Ommer m 288 288 H. V. A 114'% 118 Verg. Deli Mij en 132% 132 Amsterd. Bank 234 7/8 235 Ned. Handel Mij. 198 198 Rotterd. Bank 208 lij 208% Twentsehe Bank. 223'% 223% Anaconda Copper 73% 74 Bethlehem Steel. 151 151% U. S Steel 57 57% General Motors 45% 45% Shell Union 81% 81% Tidewater 43 44 De donkere wolkenlucht en de bij vla gen neervallende regen ten spijt is men gisteravond in het tennispark Eindenhout in Haarlem flink gevorderd met de afwer king van het wedstrijdschema voor de B- en C-toernooien. Met het A-toernooi, waar voor het aantal inschrijvingen veel kleiner is, werd nog geen begin gemaakt. Opval lend is in de B-groep het succes van de be kende oud-voetballer Bob Kammeijer, die in het herenenkelspel reeds twee overwin ningen boekte, in het gemengd-dubbel met mevrouw Kammeijer het echtpaar Van Duinen klopte encmet H. Greiner als part ner ook in het heren-dubbelspel zegevie rend uit de strijd kwam. In het C-loernooi won H. Klip reeds viermaal in het heren enkelspel. Met Van Duin als partner over leefde hij ook in het dubbelspel de eerste twee ronden. De uitslagen waren: B-toernooi: Gemengd-dubbelspel: mevr. v. Denderen-F. Poortermej. Krouwels-R. Faase 63, 63; mevr. Kammeijer-Kammeijermevr. v. Duinen- v. Duinen 6—2, 6—4: mej. J. Verwaal-Z. Verwaal mevr. Ocenasek-J. Verspoor 60, 63 mevr. Rekoert-J. Wijkliuizen-mej. Smids-T. Hassink 9—7, 6—0. Heren-dubbelspel: E. v. Beers-F. Schlattman— S. Wijnschenk-W. Hendriks 6—1. 61 W. Neder- Koorn-G. Hartmangebr. Schiphorst 6—3, 64; E. Muschter-H. v. Splunter— G. Verscliuur-P. Josso 6—2, 5—7, 6-3; E. v. Beers-Schlattman— G. Beijen-W. Hoogstraten 64, 63; R. Kam- meijer-l-I. Greiner—E. Titiheru-L. Joose 3— 6, 6—3, 6—2; W. Nederkoorn-HartmanW. Vosman- L. Bloemink 8—6, 75. Dames-enkelspel: mej. M. Smids— mej. C. Has selaar 3—6, 4—6; mej. K. Okker—mej. Schaap 6—3, 6-2; mevr. Van Poelgeest-Schaap—mej. G. Fruitema 2—6, 7—5, 5—7; mej. M. Kloet—mej. J. Verwaal 0—6, 46; mej. G. Fruitema—mej. J. Verwaal 6—2, 64. Heren-enkelspel: F. Muschter—E. Schmidt 6—4, 8—6; S. WijnschenkFrans Schiphorst 3—6, 8—6, 64; R. KammeijerZ. Verwaal 64, 6—2; N. Groen—A. v. d. Hof 6—1, 6—0; Frits Schip horst—W. Hendriks 6—2, 60; W. Nederkoorn— Zwolle 6-2, 64: G. Beijen—W. Vosman 8—6, 8—6; R. KammeijerWijnschenk 6—1, 97; G. Beijen W. Nederkoorn 64, 46, 97; H. Groen Frits Schiphorst 60, 6—0. C-toernooi: Gemengd-dubbelspel: mejuffr. Herwarth-Van Swaay—mej. v. Wingerde-Wittkamper 6—0, 86: mej. Wallher-Frans Schiphorstmej. v. Rooden- v. Buuren 60, 6—2. Heren-dubbelspel: Klip-v. Duin—Leenderts- Zwolle 6—1, 6—2; Hartevelt-WentholtWild schut-Bijvoet 6—0, 64: Schutter-Snoek—So- mers-v. Oldenmark 60, 6—1; Winter-Geerling Ten Have-v. Hage 6—1. 2—6, 6-4; J. du Mee-R. du Mee—De Graaf-Wittkamper 6-3, 6-4; Wijn schenk-Tollenaarv. d. Bree-Blokker 7—5, 6—2: Rekoert-Blokv. d. Berg-Wijnand 4—6, 6—1, 6—0; A. en J. Gous—M. v. Buurij-H. Rijnja 6—1, 6-i-4; Klip-v. Duin—Hartevelt-Wentholt 62, 62; Schuller-Snoek—Winter-Geerling 4—6, 6—3, 6-3. Dames-enkelspel: mevr. Ter Metzmej. Meer- walt 6—0, 6—2; mevr. Vasen—mej. v. Wingerde 64, 6—1: mevr. Leenderts—mej. Herwarth 6—2, 6—1; mej. Veraart—mej. Walther 2—6. 7—5, 6—2; mevr. Drussenmevr. Baas 62. 60; mej. Ta vernemej. Krouwels 63, 6—1: mei. Klaar mevr. Ter Metz 4—6, 6—2. 6—2; mej. M. Jansen —mei. Kiveron 6-4, 6—0: mej. Vasen—mej. Van Loenen 6—1. 6—3: mevr. Oei-mej. Cobelens 6—2, 7—5; mevr. Leendertsmej. Van Zeeland 64, 6—3; mej. Veraart—mej. Kotte 6—4, 6—2; mej. Tavernemej. Klaar 62, 6—3; mej. Jan senmevr. Vasen 63, 62; mevr. Oeimevr. Leenderts 6—4, 6—3; mej. Veraart—mevr. Dries- sen 64, 63. Heren-enkelspel: H. Klip—B. Leenderts 6—0, 6—3;W. v. SwaayP. Knoops 62, 64; J. van Paradijs—J. Somers 6—2. 7—5: M. v. Buuren—J. Wiinand 6—1, 64; F. Hassink—M. Slijker 6—3, 6—3 H. Muller— C. Kroskinski 75. 63; J. v. d. Berg—D. Oppedijk 6—4, 8—6; P. Moolcnburgh— S Wijnschenk 4-6, 6—1, 6—0; H. Klip—P. Zeven 6—1, 6—1: v. Swaay—T. Prins w.o.; T. Okker— v. Paradijs 8—6, 6—4; v. BuurenBlokker 63, 6—2; HessinkZwolle 57, 6—3, 63; Muller v d. Bree 5—7, 6—3, 6—3; v. d. Berg—R. Vijver 3—6, 64, 7—5; Moolenburgh—v. Schagen 6—0, 6—0; Klip—v. Swaay 6—3, 6—3; Okker—v. Buu ren 6—3. 6—3; Hassink—Muller 6—0, 6—1; H. Klip—Okker 6-3, 6—1. Dames-dubbelspel: mevr. Vasen-mevr. Ter Metzmevr. Erens-mevr. Thole 7—5, 6—2; mej. v. Zeeland-mej. Klaarmej. Veraart-mej. Her warth 6—3, 6—2; mevr. Kotte-mej. Kotte—mevr. Tuinder-mevr. Woltman 36, 75, 64; mevr. Meltzer-mej. Meltzer—dames L. en D. Nanninga 6—1, 26, 6—2: mevr. Kotte-mej. Kotte—mej. Taverne-mej. Cobelens 62, 3—6, 60. Naar aanleiding van een door het bestuur van de Zandvoortse afdeling van het „Witte Kruis" ingediend verzoek, om de subsidie over 1956 te verhogen van 2300 tot 3500, stellen B. en W. van Zandvoort de raadsleden voor, hiertoe over te gaan. Aanleiding tot dit verzoek was de aanstel ling van een tweede wijkverpleegster in verband met de gestadige groei van het aantal leden der vereniging. Een aanvul lende subsidie zal van het rijk worden ontvangen. Extra krediet voor dr. A. Plesman- school B. en W. van Zandvoort stellen de raads leden voor, een extra krediet van 913 beschikbaar te stellen voor de Dr. Albert Plesmanschool, voor aanschaffing van nieuwe leermiddelen en meubilair, met het oog op de te verwachten stijging van het aantal leerlingen in september, waarvoor het noodzakelijk is, een parallelklasse te gaan vormen. GESLAAGD Voor het diploma Gemeente-administra tie I slaagde de heer T. Verhaaff, ambte naar ter gemeentesecretarie te Zandvoort. Voor hef eindexamen van de M.U.L.O.- school te Zandvoort slaagde mejuffrouw J. A. de Zwarte. In de op 26 juni in hotel „Keur" gehou den buitengewone algemene ledenvergade ring van de toneelvereniging „Phoenix" is het bestuursvoorstel tot het aangaan van een fusie met de toneelvereniging „Wim Hildering" aangenomen. De fusie zal pas een feit worden, wan neer ook de leden van „Wim Hildering" zich hierover zullen hebben uitgesproken. B. en W. van Zandvoort stellen de raads leden voor een krediet van 16.500 be schikbaar te stellen, teneinde de water doorslag door de muren van de watertoren, die vooral aan de westzijde van de toren van vrij ernstige aard is, op te heffen. De oorzaak van deze waterdoorslag is in de eerste plaats te wijten aan het op sommige plaatsen niet geheel waterdicht zijn van de betonvulling in de spouw tussen binnen- en buitenmuur. Voorts zijn de voegen tus sen de schokbetonnen onderdelen van de gevel losgekrompen. Na door meerdere deskundigen van ad vies te zijn gediend, was de algemene op vatting, dat alleen een behandeling van de gehele toren met een waterafstotend mid del aan de buitenzijde, tezamen met het herstel van genoemde voegen, afdoende resultaat zal kunnen opleveren. Hiervoor zal thans gebruik kunnen wor den gemaakt van het middel „Hydrofix" door een handelmaatschappij te Den Haag in de handel gebracht. Daarbij wordt een volledige garantie van minimum tien jaren gegeven. De toren zal gedurende twee jaar na behandeling onder controle blijven. De commissies van bijstand adviseren mèt het college van B. en W. tot deze be handeling van de watertoren over te gaan en hiervoor bovengenoemd krediet beschik baar te stellen. Bevordering gemeentepersoneel B. en W. van Zandvoort stellen de raads leden voor, in de vergadering van dinsdag avond 3 juli over te gaan tot bevordering van verscheidene leden van het gemeente- personeel. werkzaam bij de bedrijven en bij de dienst publieke werken. De com missies van bijstand kunnen zich met de voorstellen verenigen. GEBOREN: Eddy. z. van S. C. Molenaar en J Kotkowski; Robertus Johannes Wigbertus, z. van J. W. Pont en P. T. Werring; Halmar Erid, z. van J. Hnlderman en W. C. Paap. ONDERTROUWD: H. J. Tegelaar en G. Klootwijk: A. J. Turkenburg en E. L. Helt. OVERLEDEN: A. Koper, 85 wed. van J. Schaap: A. van Pel. 81 j., wed. van G. A. Diependaal; F. Mooij, 74 j., echtg. van A. H. Herold. GEBOREN: Hendrikus Cornells Wilhelmus Lambertus, z. van H. J. van Velzen en A. E. S. Jonkman: Yvonne Maria Josephina, d. van H. E. G. Slootbeek en A. A. Meijer; Aloysius Maria, z. van C. N. M. v. d. Laan en W. M. Verstegen: Jeroena Johenne, d. van. P. Ha venaar en A. G. van 't Wout; Cornelis Arie, z. van C. v. d. Oever en E. M. D. Helms: Bri- gitta Wilhelmina Maria, d. van A. H. v. Haaster en E. S. C. v. d. Heiden; Nicolaas Johannes, z. van B. Kamerman en A. Cafë; Cornelia Susanna Maria. d. van W. K. Aker boom en P. M. van Rooijen: Theodorus Cor- nelus Maria, z. van Th. J. Snaar en E. van Rood en. GEHUWD: H. F. de Zwart en J. J. v. d, Vlugt; P. Qualm en A. P. M. Vermeij; N. Es- veld en C. J. Schalk. OVERLEDEN: Guurtje Spaarganen echtg. van C. W. Kaak, 74 j. OPBRENGST ANJER COLLECTE De Anjer-collecte heeft te Lisse f 180,62 opgebracht. ONDERTROUWD: G. W. Draijer en D. A. C. van Gaaien. GEHUWD: J. L. Dekker en H. N. Th. Heemskerk. GEBOREN: Petrus Gerardus Maria, z. van G. v. d. Linden en J. M. v. Bakel. OVERLEDEN: W. Schermer, m. 84 j., wednr. van L. Groot; G. Boonstra, v. 60 j., ongehuwd. In de donderdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlemmer meer zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen om een perceel aan de Kruis weg te Hoofddorp, aan te'wijzen als plaats waar een lokaal voor het openbaar gewoon lager onderwijs zal worden gesticht. Het schoolgebouw aan de Julianalaan te Hoofd dorp bevat tien leslokalen. Hiervan worden er zes gebruikt voor het openbaar gewoon lager onderwijs, drie voor het openbaar uitgebreid lager onderwijs en één lokaal is in gebruik bij de neutrale bijzondere kleuterschool. De vijf leerkrachten tellende ulo-school is echter in het gebouw onder gebracht, hetgeen mogelijk is, doordat de lerarenkamer en een gedeelte van een gang tijdelijk tot klasselokaal konden worden ingericht. Uiteraard voldoen deze ruimten niet aan de minimum-vereisten, die de wet, het onderwijs en de hygiëne aan schoolkinderen stellen. B. en W. delen de gemeenteraad mee, dat zij gehoopt hadden, dat deze toestand van zeer tijdelijke aard zou kunnen zijn en door de bouw van een nieuwe ulo-school in de loop van 1956 kon worden opge heven. De beperkingen, die de rijksover heid aan de scholenbouw heeft opgelegd, hebben het college echter genoodzaakt ook de uitvoering van dit bouwplan uit te stel len. B. en W. hopen thans op zijn vroegst in de loop van 1957 met de bouw te kun nen beginnen. B. en W. achten het echter niet verant woord het onderwijs intussen nog langer in twee noodruimten te doen voortzetten; van de zeventien houten hulplokalen, waarvoor de raad reeds een crediet be schikbaar heeft gesteld, is er een bestemd voor de openbare school voor gewoon la ger onderwijs; het vrij komende lokaal kan aan de ulo-school worden afgestaan. Nadat ook de kleuterschool naar een hou ten gebouw zal zijn verhuisd zullen de la gere en de ulo-school ieder vijf lokalen van het gebouw, in gebruik hebben. Als plaats van het hulpgebouw is gedacht het terrein, gelegen aan de Kruisweg tussen de vakschool voor meisjes en de Julianalaan. VEEMARKT LEIDEN Aanvoer stieren 5, melkkoeien 76, vette koeien 300, varekoeien 72, vette kalveren 63, nuchtere kalveren 138, vette schapen 100, weideschapen 100, vette lammeren 213, zuig- lammeren 431, weidelammeren 980, varkens 38. schrammen 274, biggen 1000, geiten 19, totaal 3808. Notering: melkkoeien f790 tot f1165: vette koeien geslacht f2,50 tot 3.30, varekoeien f 625 tot f 905, vette kalveren (levend) f 2 tot f2,70, nuchtere kalveren (levend) fl,70 tot f 1.90, vette schapen f 100 tot f 120, weide- schapen f 100 tot f125, vette lammeren f 110 tot f140, zuiglammeren f96 tot f-107; weide lammeren f70 tot f90, Texelse lammeren f70 tot f90, zeugen f260 tot f 370, schrammen f65 tot f115, biggen f40 tot f55. Handel: voor melkvee en varekoeien stil; voor vette kalveren en runderen slepend, met dalende prijzen; voor schapen en lam meren iets williger; voor varkens redelijk bij grote aanvoer. De oproep van de „Bejaardenclub Vijf huizen", om haar inzameling dit jaar in het bijzonder te willen gedenken teneinde het bestuur in staat te stellen een jubileum reis te organiseren, heeft bij de burgerij van Vijfhuizen weerklank gevonden. Er werd meer dan f 1396 ingezameld, zodat de club in staat is dit jaar een speciale reis te maken ter gelegenheid van het vijf entwintig jarig bestaan. Deze opbrengst ligt bijna driehonderd gulden boven het bedrag van verleden jaar. GEBOORTEN: Anna Johanna Maria, d. v. H. W. van Amsterdam en H. Beerendonk; Ingetje, d. v. J. L. Sol en J. Koetsier; Cor nelis. d. v. G. Tamerus en M. J. Griekspoor; Lucas Cornelis Johannes, z. v. C. J. de Rooij en C. M. F. van der Vlugt; Antoon, z. v. G. Krijgsman en C. A. Montfoort; Elisabetn Cornelia Maria, d. v. G. Nijman en M. J. Sol; Maria Johanna Petronella, d. v. H. Erkemeij en C. G. van Vaneveld. ONDERTROUWD: Bernardus Witte en Maria Bakker; Johan Hei-man Meijer en Cor nelia Catharina van Breen. GETROUWDEN: Es Hoogendam en Agie- na Wilhellemijnsje Gehrels; Leendert Kar man en Anna Elisabeth Hoffschlag; Pieter Wentzel en Lena Wentzel; Wijnand Francis- cus Delissen en Cornelia Willemstein; Jo hannes Jacobus Oudshoorn en Leentje Wes selius; Johannes Petrus Maria Swinkels en Elisabeth Jannetje Mulder. OVERLIJDEN: Jannetje Catharina Vissers, 74 jaar, ongeh.; Petronella Sleggers, 52 jaar, wed. v. G. Vlasveld. Aalsdijk, 27 v. Port Said n. Halifax. Alblasserdijk, 28 te Houston. Aldabl, 27 v. Bahia n. Las Palmas. Alkaid, 27 v. Buenos Aires n. Montevideo. Almadijk, 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Amstelkroon, 27 in Panamakanaal n. Curagao. Aagtedijk, 29 te Cochin. Aiioth, 30 te Antwerpen. Amstelbrug, pass. 28 Gibraltar n. Marseille. Amstelkade, pass. 28 Finisterre n. Rotterdam. Askot, pass. 28 Gibraltar n. Tunis. Ameland, 27 80 m. n.w. Den Helder n. Kopenh. Amar, 27 te Beyrouth. Angolakust, 27 v. Cape Coast n. Winneba. Alwaki, 23 v. Port Sudan n. Suez. Aagtekerk, 28 v. Aden n. Suez. Aegis, 28 v. New York n. Curagao. Alphard, pass. 29 Vlissingen n. Rio de Janeiro. Axeldijk, 28 te Montevideo. A verdijk, 29 te An I werpen. Arendsdijk, 29 te Rotterdam. Amsteldijk, pass. 28 Azoren n. Le Havre. Ameland, 28 te Kopenhagen. Alpherat, 27 v. New York n. Curagao. Bawean, 29 te Manilla. Boschfontein, 29 te Port Said. Bontekoe, verm. 29 v. Menado n. Gorontalo. Both, 28 te Benkulen. Baarn, 28 v. San Antonio n. Talcahuano. Bussum, pass. 29 Malta n. Perzische Golf. Batang, 28 te Rotterdam. Caltex Delft, pass. 28 Panteliaria n. Rotterdam. Caltex Rotterdam, 27 v. R'dam n. Sidon, pass. 28 Beachyhead. Ceronia, 28 v. Stanlow n. Thameshavn. Caltex Delft, 27 170 m. o.z.o Malta n. R'dam. Cistula, 27 50 m. w. Oporto n. Isle of Grain. Corilla, 28 te Shimonoseki. Cradle of Liberty, 5/7 te Philadelphia verw. Cordoba, 28 v. Antwerpen n. Amsterdam. Congokust, 27 v. Dakar n. Le Havre. Cottica, 28 v. Madeira n. Barbados. Castor. 29 te Trinidad. Delfland, pass. 28 Ouessant n. Amsterdam. Drente, pass. 28 Ouessant n. Rotterdam. Delft, 28 te Santiago de Cuba. Dordrecht, 11 7 te Batonrouge verw. Diemerdijk, 29 te Los Angeles. Dorestad, 28 v. Rotterdam n. Brunsbüttel. Doris, 27 v. Georgetown n. Mobile. Duivendrecht, 28 te New Orleans. Eemdijk, 27 v. Lissabon n. Havana. Ena, 28 te Stanlow. Esso Nederland, 28 v. Port Said n. Fawley. Esso Den Haag, pass. 29 Finisterre n. Antwerpen. Esso Rotterdam, 30 te Port Said verw. Felipes, 28 te Telokanson. Farmsum, 28 te Amsterdam verw v. Antwerpen. Fairsea, pass. 24 Thursday eil. n. Londen. Garoet, pass. 27 Kreta n. Genua. Gooiland, 28 te Rio Grande. Graveland, pass. 27 Kaapverd. eil. n. L. Palmas. Groote Beer, 27 v. New York n. Rotterdam. Gordias, 29 te Napels. Gabonkust, pass. 28 Kp. Palmas n. Freetown. Guineekust, 28 v. Lagos n. Monrovia. Gaasterland, 28 v. A'dam n. Rio de Janeiro. Haarlem, 28 te Rotterdam. Hathor, pass. 28 Ouessant, 29 te IJmuiden verw. Hispania, 27 te IJmuiden. Houtman. 28 te Hongkong. Hermes, 27 dw. Beachyhead n. Kingston. Hydra, 27 v. Port Au Prince n. Ciudad Trujillo. Isis, 28 te Aruba. Japara KPM, 30 te Fremantle verw. Java. 28 te Napels. Ivoorkust, 28 v. Hamburg n. Antwerpen. Kara, 29 te Suva verw. Kabylia, 28 v. Old Kil Patric n. Curagao. Kota Agoeng, pass. 28 Socotra n. Belawan. Kota Baroe, 29 te Surabaja. Kylix, pass. 28 Ceylon, 5/7 te Abadan verw. Kalinga, 28 v. Purlleet n. Rotterdam. Kopionella, 28 280 m. o.n.o. Benghazi n. Av.mouth. Katelysia, 27 dw. Elba Cap n. Abadan. Koratia, 27 70 m. z.w. Ouessant. Bahrein. Kota Gede, 27 450 m. o. Socotra n. Beiawan. Krebsia, 27 115 m. o. Ceylon n. Balikpapan. Kalabahi, 28 te Bitung. Kenia, 29 te Pta. Cardon. Linge, pass. 27 Kp. Bianco n. Bremen. Limburg, 29 te Penang Langkoeas, 27 90 m. o. Kp. De Gata n. R'dam. Luna, 27 te Ceuta. Larenberg, pass. 27 Borkum n. Huelva. Liberty Bell, 3/7 te Philadelphia verw. Laagkerk, 23 v. Bremen n. Londen. Loenerkerk, 29 te Rotterdam. Lutterkerk, 28 te Dubai. Maasland, 27 le Las Palmas. Muiderkerk, 27 v. Genua n. Port Said. Macuba, 28 v. Priok n. Surabaja. Mirza, 28 v. Singapore n. Yokohama. Maas, 30 te Alexandrië verw. Meerkerk, pass. 27 Kp. St. Vincent n. Marseille. Molenkerk, pass. 27 Lissabon n. Antwerpen. Mentor, 27 300 m. w.z.w. Madeira n. Barbados. Moordrecht, 9 7 te Rotterdam verw. Mijdrecht, 18/7 te Buenos Aires verw. Malea, 28 te Singapore. Manoerarv29 te Amsterdam. Matararti, 29 v. Bremen n.' Rö'tféfdam. Molenkerk, pass. 29 Ouessant n. Antwerpen. Notos, 26 v. Calamata n. Messina. Nestor, 28 v. Houston n. New Orleans. Nigerstroom, 28 v. Dakar n. Amsterdam. Oberon, 28 v. Amsterdam n. La Guaira. Ootmarsum, 28 te Antwerpen. Ovula, 28 te Saigon. Ondina, 29 te Terneuzen. Osiris, pass. 28 Flores n. Port of Spain. Overijsel, 28 v. Genua n. Port Said. P G Thulin, 28 te Seven Islands. Purfina Nederl., pass. 27 Gibrait. n. Band.mashur. Pr. Willem 5, 23 440 m. w. Ouessant n. Le Havre. Papendrecht, 5 7 te Carribiens verw. Peperkust, 28 225 m. o. Madeira n. Dakar. Prins Willem 3, pass. 28 Vlissingen n. Bremen. Pendrecht, 9/7 te Napels verw. Prins Willem 4, 29 te Rotterdam. Roebiah, 23 te Suez. Reyniersz, 28 te Makassar. Stad Arnhem, 27 v. Wabana n. Engeland. Stad Rotterdam, 27 v. Glasgow n. Seven Islands. Str. Mozambique, 27 v. Penang n. Lor Marques. Silindoeng, pass. 28 Port Douglas n. Brisbane. Sirrah, 28 v. Melbourne n. Sydney. Senegalkust, 27 v. Dakar n. Konakri. Scherpendrecht, 6'7 te Kaapstad verw. Sliedrecht, 2/7 te Bandarmashur verw. Statue of Liberty, 17 te Cadiz verw. Stentor, 27 880 m. n.n.o. Paramaribo n. A'dam. Slamat, 28 te Belawan. Stan vac Djirak, 28 te Bangkok. Stanvac Ogan, 28 te Tj. Uban. Schie, 27 50 m. z. Athene n. Ceuta. Singkep, 27 370 m. n.w. Anderhalfgraadskanaal n. Tj. Priok. Stad Alkmaar, pass. 27 Gibraltar n. Antwerpen. Stad Schiedam, 27 Kp. St. Vine. gep. n. R'dam. Stad Viaard., 27 50 m. n.w Landsend n. R'dam. Sibajak, pass. 28 Guardafui n. Fremantle. Stad Vlaardingen, 29 te Rotterdam. Straat Malakka, 29 te Bombay. Strema, 29 te Belem. Soestdijk. 28 v. Norfolk n. New York. Tabinta, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Talisse, 28 v. Suez n. Aden. Tjibantjet, 27 250 m. z.w. Formosa n. Mojl. Tamo, verm. 28 v. Hamburg n. Bremen. Tibia. 28 140 ni. z.o. Kp. Leeuwin n. Singapore. Tawali. 29 te Rotterdam. Titus. 28 v. Ponce n. Antwerpen. Trajanus, 28 te Antwerpen. Triton, 29 te Baltimore, Teiresias, 28 te Amsterdam. Van Cloon, 29 te Singapore verw. Vasurn, 27 80 m. n.w. Muscat n. Berre. Waterland, pass. 27 Ouessant n. St. Vincent. Westland, 27 v. Montevideo n. Santos. Wonogiri, pass. 27 Malta n. Halifax. Waterman, 2/7 te Rotterdam verw. Westerdam, 2 7 te Rotterdam verw. Waterland, pass. 28 Finisterre n. St. Vincent. Wieldrecht, pass. 28 Panteliaria n. Rotterdam. Waiwerang, 23 te Surabaja. Willem Ruys, 29 te Napels. Woensdrecht. pass. 28 Madeira n. Ceuta. W. Alton Jones, pass. 29 Algiers n. Philadelphia. Willem Barendsz, 29 v. Mena Al Ahmadi naar Gibraltar. Willemstad. 28 v. Amsterdam n. Hamburg. IJssel, 29 te Amsterdam. Zijpenberg, 28 te Freetown v. IJmuiden. Zuiderzee, 23 te Columbia Rivier. KLEINE VAART Aarden'ourgh, 28 v. Stockholm te Rotterdam. Ameland, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Amigo, 28 v. IJmuiden te Trelleborg verw. Algarve, 23 v. Swansea te Amsterdam. Arctic, verm. 30 v. Rotterdam n. Londen. Atlantis, verm. 28 v. Rotterdam n. Newport. Atlas, 27 v. Tarragona n. Valencia. Arienoldus G, 28 v. Rotterdam te Gent. Bill S. 28 v. Swansea te Rotterdam. Binnenhaven, 28 v. Methil te Rotterdam. Badzo, 28 v. Londen te Rotterdam. Baarn. 28 v. San Antonio n. Talcahuano. Cornelis Houtman, 28 v. West-Hartlepool naar Grangemouth. Castor, 28 v. Barbados n. Trinidad. Cornelis Houtman, 28 v. West-Hartlepool naar Grangemouth. Dora, pass. 28 Vlissingen n. Par. Duiveland, 29 v. Goole te Rotterdam verw. Eems, pass. 28 Kiel n. Hamina. Erkalin, 28 te Boulogne v. Rotterdam. Ella, 28 te Amsterdam v. Gothenburg. Flevoland, 29 v. Kingslvnn te Rotterdam verw. Flevoland, 28 te Rotterdam verw. Firedi, Pass. Vlissingen n. Antwerpen. Gerry S, 28 v. Port Talbot te Amsterdam. Heilo, 28 v. Middlesbro te Rotterdam. Haarlem, 28 te Rotterdam n. Bremen. Ida Pieters 28 v. Newport te Rotterdam. Ilias. 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Ida D. 28 v. Teignmouth te Amsterdam. Jan Kreumer, 28 v. Rotterdam te Londen. Kaap Falga, 26 v. Waya te Rundvik. Larix, 26 v. Domsjo te Hernosand. Lelystad, 28 v. Antwerpen te Rotterdam. Lucas Bols 2, 28 v. Zaandam te Rotterdam. Lijnbaansgracht, 28 v. Amsterdam n. Korsor. Leuvehaven, verm. 29 v. Kopenhagen n. R'dam. Lindesingel. 28 v. Amsterdam te Geile. Marathon, 28 te Rotterdam v. Gdynia. Margaretha, 28 te Amsterdam verw. Margriet Anja, 28 v. Haifa n. Izmir. Maartje, 28 v. Skagen le Rotterdam verw. Midas, 27 v. Malaga te Cadiz. Moby Dick, 28 v. Casablanca te Kingslynn. Nero, 27 v. Amsterdam n. Spanje. Nieuwehaven, verm. 29 v. Rotterdam n. Malmö. Olivier v. Noort, 28 v. Stettin n. Gdansk. Olivier van Noort, 28 v. Stettin n. Gdansk. Pavo, 27 v. Gent n. Goteborg. Rijnstroom, 28 v. Londen te Amsterdam. Schoog, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. ttientje Mensinga, 28 v. Genua te Tunis verw. ervus, 28 v. Nykoping n. Caen. Trito, 29 v. Drogheda te Belfast verw. Tilly, 26 v. Rotterdam n. Domsjo. Vindicat Atque Polit, 28 v. Stockholm te Hamina. Westereems, 28 v. Kjoge te Walkom verw. Willem Barendsz, 29 v. Oran te Hull verw. SLEEPVAART Ebro, 27 230 m. w.n.w. Key West n. La Pallice. Gele Zee, 27 te Maracaibo. Hudson, pass. 26 Key West n. La Pallice. Noordholland, 27 v. St. Nazaire n. New. Orleans. Oceaan, 27 v. Rosslare n. IJmuiden. Rode Zee, 27 480 m. z.w. Fayal n. New Orleans. Zwarte Zee, 27 v. Savona te Gibraltar. Grote Houtstr. 50, Haarlem - In Haarlem-Nrd: Alléén Gen. Cronjéstr. 33 HAARIEM-Tel.13554 'n GESLAAGD CADEAU VOOR EEN EXAMEN Is er een gezond bedrijf, omgeving Haarlem, waar een nodig is? Een representatief en actief heer, goed organisator en administrateur, biedt zich aan; wenst event, borg te storten en later zich financieel in het bedrijf te in teresseren. Brieven onder no. 2915, aan bureau van dit blad. Jantje kijkt. Laat het oog van Uw camera naar het lopen van Jantje kijken. Later kijken U en hij met veel plezier naar zijn eerste loopjes. Fotografeer z'n eerste stappen en stap met Uw filmpje even naar v/h R. v. d. WERF GROTE HOUTSTRAAT 102 ZIJLWEG 66 Telef. 10866 Telef. 14496 GROOTHANDEL in BISCUITS, CHOCOLADE enz. vraagt voor direct een chauffeur~besteller tevens voor magazijnwerk. Brieven onder no. 2908. C«XMO<XXXX>XXX>OOCCOCCCCCXXXXOOC<XOOCC<XOCOCCOCCCCCCCOOOCCCOK»OqCCCCCCOOC Het Perzisch Tapijthuis PEREZ N.V. 5 ROKIN 116 AMSTERDAM taptft-reparatrices ter opleiding. ZATERDAG'S VRIJ NETTE JONGEN gevraagd voor opleiding in de lichtdrukkerij. Aanmelden van 86 uur. Wijde Geldelozepad 24 (bij Houtplein). Fa. E. Leeuwenkamp - LICHTDRUK - FOTOCOPIE Een in het KRUIDENIERSBEDRIJF Geheimhouding verzekerd. Br. met zo volledig mogelijke inlichtingen no. 2914.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11