assistent-boekhouder BEDRIJFSRUIMTE N.V. TECHNISCHE UNIE OPZEELAND hulp in de huish. zoekt gezinnen T ulpenpelsters AUTO Krijgt gasten Stationsweg wordt verbeterd S. L. MOK Door B. en W.wordt bouw op terrein Bakkum zeer beslist niet tegengewerkt klein huis W. Groot HUIS MET TUIN gevraagd Nieuwbouw Luxe auto H. Franken 15 GEMEENTERAAD HILLEGOM Slippartij Winnaars prijsvraag V.V.V. voor mooiste hyacint of tulp Burgerliike Stand van Hillegom Eisenhower verlaat het ziekenhuis Prof. Erhard bepleit een internationale revaluatie Tien Marokkanen in Marrakesj gedood W oningbouwprogramma van E.G.K.S. Pas in begin 1957: Zebra-regeling voor voetgangers Ollenhauer pleit voor normale betrekkingen Vereniging van oppositie in Zuid-Afrika Verblijf van Crabb in Moskou ontkend Torpedobootjagers voor bondgenoten van V.S. Scheepvaart WONINGRUIL ROTTERDAM MOLHOEK'S INSTITUUT ALGEHELE VOETVERZORGING Plaatwerkers bankwerkers gevraagd assistente actief agent gevraagd chauffeur-besteller gevraagd door GAS- en WATERFITTER Woningruil Den Haag-Haarlem e.o. woning of gedeelte daarvan 2 VRIJE HUIZEN HERENHUIS VOOR ZELFBEWONENG GROOT OF RUIM HERENHUIS HUWELIJK MISSETftZ? ZATERDAG 30 JUNI 1956 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE MAARLEMSCHE COURANT In de vrijdagavond gehouden gemeente raadsvergadering van Hillegom heeft de voorzitter, burgemeester Van Nispen tot Pannerden, allereerst behandeld een ingekomen stuk van de Stichting Alge meen Kleuteronderwijs, waarin geprotes teerd werd tegen de constatering dat stich ting van een openbare kleuterschool voor alsnog niet nodig was, zulks in verband met een aanvraag tot medewerking van de Ge reformeerde kleuterschool. De voorzitter stelde vast dat de verontrusting, die uit dit schrijven sprak, ongegrond was, aangezien B. en W. zeker niet van plan waren vast te leggen dat men niet zou willen medewer ken aan de totstandkoming van een open bare of bijzondere kleuterschool, maar dat deze constatering slechts nodig was om de basis te bepalen, op welke, krachtens de wet, aan de Gereformeerde kleuterschool medewerking zou kunnen worden verleend. De heer Degenaars (Arb.) verklaarde zich door deze uiteenzetting gerustgesteld. Bij de behandeling van het agendapunt „bijdlrage aan de gemeente Haarlem in de kosten van het openhaar en middelbaar voorbereidend hoger onderwijs" stelde de voorzitter vast, dat de gemeente Hil legom hierbij uitgaat van het principe dat voor alle ouders van schoolgaande kinde ren de regeling gelijk zat moeten zijn, en dat Hillegom niet zwaarder belast wordt, wanneer andere gemeenten niet medewer ken. De regeling moet zowel voor bijzon dere als openbare inrichtingen gelden, zo dat de ouders niet nog eens met extra heffingen worden belast. Verbetering Stationsweg Het voorstel om een krediet van 63.500 beschikbaar te stellen voor de verbetering van de Stationsweg werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen, echter niet dan nadat uitgebreid gediscussieerd was over de mogelijkheid de woningen aan te sluiten op de riolering. Hiervan werd ten slotte afgezien. Tijdens het debat bleek, dat de onderhandelingen met de eigenaren van de ophaalbrug in de Stationsweg vrijwel zijn „verzand". De wijziging van de verordening straat- belasting en vaststelling verordening riool- afvoer récht werden zonder hoofdelijke stemming aanvaard, zij het niet zonder discussie, want op vragen van de heren Degenaars Arb.en Van der Vin- ne (Prot. Chr.) deelde de voorzitter mede dat binnenkort nog een nieuwe gemeente lijke heffing te verwachten was, namelijk een wegenaanleg-belasting. De financiële positie der gemeente maakt dit noodzake lijk, nadat te voren reeds een verordening reinigingsrechten was vastgesteld. De heer Van der Vinne (Prot. Chr.) maakte aanmerking op de hoge onder houdskosten van het tennisbanencomplex, maar brak tevens een lans voor medewer king aan de korfbalverenigingen. Vervolgens kreeg het college machtiging enkele onteigeningsprocedures aanhangig te maken tegen eigenaren aan de Brouwer- laan en de Molenbrug. Geruchten ontzenuwd Tenslotte ging de voorzitter uitgebreid in op vragen van de heer Bakker (K.V.P.) in hoeverre de geruchten waar heid bevatten, dat B. en W. het bouwen op het terrein Bakkum zouden hebben tegen gewerkt. De voorzitter toonde aan, dat de be trokken bouwers, de Gebrs. Vermey, tot driemaal toe hun optie hebben verlengd gezien dat zij aanvankelijk woningen in de vrije sector zouden bouwen, maar toen premie gingen aanvragen, hetgeen natuur lijk tot vertraging aanleiding gaf dat deze premiebouw geen werkelijk voordeel voor de gemeente Hillegom betekende, doordat de bouwcapaciteit hiermee wordt belast dat nochtans het gemeentebestuur Vrijdagmiddag had in de bocht bij de Stationsweg te Hillegom een slippartij plaats, waarbij een personenauto bestuurd door de heer v. d. B. uit Den Haag tegen de lichtmast opbotste. De voorzijde van de auto werd geheel in elkaar gedeukt. De bestuurder kreeg een hoofdwonde en werd door dokter Van der Kaaden verbonden. Hij kon op eigen gelegenheid naar huis terugkeren. De deelname aan de prijsvragen uitge schreven door het V.V.V. te Hillegom voor de mooiste hyacint of tulp in de demon stra tietuin voor „Treslong" neemt toe. De bloembollen bloeiden dit jaar, ondanks het koude voorjaar, alle tegelijk, maar on danks de korte bloeitijd, waren er ruim vierhonderd deelnemers meer dan vorig jaar. De demonstratietuin is dit jaar weer een lust voor het oog geweest en er kwamen dan ook vele aanmeldingen uit plaatsen in Nederland en het buitenland. Bij de hyacinten kreeg „Delfts Blauw" het grootste aantal stemmen (34 percent) en bij de tulpen was darwin hybride Franklin D. Roosevelt de favoriet (10 percent). De prijswinnaars bij de hyacinten zijn: Joh. Vuijk, Aalsmeer; L. Kruger, Rotter dam; G. J. Appelman, Utrecht; Goedhart, Amsterdam; dr. K. Posthumus, Huizen (N. H.). Bij de tulpen zijn het: Mons. Serge Gosset, Laons, Frankrijk; mr. J. Velders, Den Haag; J. van Lierop, Hillegom: W. Bakker, Medemblik en Irene S. Marsh. Liverpool, Engeland. Alle prijswinnaars(ressen) zullen in het najaar een pakket bloembollen als prijs thuis gestuurd krijgen. EVANGELISATIEDIENST Woensdag 4 juli zal in het jeugdhuis „Weltevreden" te Hillegom een evangeli- satiedienst gehouden wox-den voor alle ge zindten. Spreker is de heer Pera uit Den Haag. GEBOREN: Cornelis Gerhard Maria, z. van P. I-I. I-I. v. d. Plas ep M. J. E. Westerveld; Lucia Anna Maria, d. van M. P. J. Bakker en A. A. Filip; Johannes Maria, z. van L. W. Brouwer en C. J. Seysener. GETROUWD: Th. v. d. Laan en J. M. Siec- ker, G. Koeman en D. J. v. Dijk. OVERLEDEN: Th. Adamse, m., 63 j. alle medewerking aan deze aannemers gaf en geeft, en derhalve een voorstel deed tot verkoop van grond aan deze firma voor de bouw van veertien woningen. Door het ge rucht te verspreiden als zou de vertraging veroorzaakt zijn door het gemeentebestuur, hebben de betrokkenen de zaak anders voorgesteld dan ze in werkelijkheid is. De heer Bakker (K.V.P.) toonde zich bevredigd door deze uiteenzetting, en meende dat B. en W. in het algemeen be lang maar minder consideratie moesten hebben voor privé-belangen van onderne mers, waardoor uiteindeiijik dit algemeen belang in gevaar kon komen. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower zou vanmorgen het ziekenhuis verlaten. Zijn dokters hebben vrijdagavond een bulletin uitgegeven waarin dit werd meegedeeld. Zij gaven daarin ook een overzicht van zijn gezondheidstoestand, waarin wordt gezegd dat zijn vooruitgang de laatste week uiterst bevredigend is ge weest. Hij zal nu enige tijd op zijn boer derij nabij Gettysburg (Pennsylvania) gaan wonen om zijn krachten te herwinnen. Zondag zal het echtpaar Eisenhower daar zijn veertigjarig huwelijksfeest herdenken. Truman weer naar huis SOUTHAMPTON (Reuter) De vroe gere president van de Verenigde Staten, Harry Truman, die onlangs ook een bezoek heeft gebracht aan Nederland, is thans, na een bezoek van tien dagen aan Groot-Brit- tan.nië, uit Londen vertrokken op de terug reis naar zijn land. De ex-president en zijn vrouw, die een reis van zes weken door West-Europa achter de rug hebben, hebben zich ingescheept op het Amerikaanse pas sagiersschip „United States". BONN (United Press) Het steeds groeiende batig saldo van de Westduitse handelsbalans kan alleen nog door een ra dicale revaluatie der betaalmiddelen in het kader van een internationale overeenkomst verholpen worden, aldus de Westduitse minister van Economische Zaken, profes sor Erhard. Hij zette dit standpunt uiteen 'tijdens een diner van de buitenlandse pers vereniging in Bonn. West-Duitsland, zo zeide Erhard, kan daarbij niet op eigen gelegenheid handelen. Het land heeft een goud- en deviezenschat van 14,5 miljard Duitse mark. Het overschot op de handels balans beliep alleen in mei 1956 vierhon derd miljoen Duitse mark en in juni zal het nog groter zijn. Dit is een ontwikkeling, d'ie Erhard met bezorgdheid gadeslaat. Slechts schijnbaar, zo zeide hij, trekt West-Duitsland daarbij aan het langste einde. Terwijl de wissel koersen star gehandhaafd blijven, lopen d'e prijspeilen der verschillende Europese landen tot dertig a veertig percent uiteen. Indien deze discrepantie in het prijspeil blijft, zal het vrijwel onmogelijk zijn, een evenwicht te bereiken zonder revaluatie. Zelft de totale afschaffing van de invoer rechten door ae Bondsrepubliek zou het probleem niet kunnen oplossen. Erhard, die altijd veel waarde hecht aan psychologische factoren bekend is zijn geenszins mislukte campagne tot vrijwilli ge prijsverlagingen wijst een eenzijdige maatregel van de hand. Hij acht het niet verstandig, wanneer landen, die erin ge slaagd zijn een vast prijispeil te handhaven, eenzijdig hun wisselkoers gaan wijzigen'. Daarom acht hij een internationale rege ling de enige oplossing. „Ook kwesties van nationale trots en prestige spreken hier immers bij mee" merkte hij op. Professor Erhad sprak de hoop uit, dat de kwestie deze zomer ter sprake kan ko men in de vergadering van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking MARRAKESJ (Reuter) In de afge lopen nacht zijn bij gevechten in de Ma rokkaanse stad Marrakesj tien Marokkanen om het leven gekomen en werden zeven militairen van een Franse parachutisten eenheid gewond, aldus hebben Franse auto riteiten zaterdagmorgen meegedeeld. Volgens de eerste berichten begonnen de moeilijkheden toen een Senegalese militair in een gevecht met Marokkaanse burgers in een bar gewond raakte. De gewonde mi litair keerde naar zijn kampement terug en kwam vervolgens met een aantal vrienden gewapend naar de bar terug. Twee uur later kon de orde worden hersteld. Staalproduktie gestegen LUXEMBURG (AFP) Het Raadge vend comité van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, is in de stad Luxem burg bijeen geweest in tegenwoordigheid van de president der Hoge Autoriteit, Mayer. De vice-president van de Hoge Autoriteit, Coppé, gaf een uiteenzetting over de economische toestand in de landen der gemeenschap. Hij wees erop, dat de staalproduktie 1,3 percent groter is geweest dan in de eerste vijf maanden van 1955. Het comité hechtte zijn goedkeuring aan de toewijzing van een bedrag van vier mil joen dollar uit de middelen van de gemeen schap voor de financiering van een nieuw woningbouwprogramma. Er zullen in totaal tweeduizend arbeiderswoningen worden gebouwd, waarvan 825 in West-Duitsland, 525 in Frankrijk, 300 in België, 150 elk in Italië en Nederland en 50 in Luxemburg. Van de ruim duizend eengezinswoningen van het eerste programma zijn reeds 563 gereed en door de bewoners betrokken. De resterende woningen van het eerste pro gramma zullen aan het einde van dit jaar gereed zijn. Luchtlijn RuslandV.S. WASHINGTON (United Press) Begin juli zal een afvaardiging van Pan Ameri can World Airways naar Moskou vertrek ken om te onderhandelen over een Licht dienst op de Sovjet-Unie. Het gezelschap zal uit vijf deskundigen bestaan. De A.N.W.B. verwacht, dat de nieuwe regeling ter bescherming van de voetgan gers, welke onlangs in het Staatsblad werd afgekondigd, niet eerder dan begin 1957 in werking zal kunnen treden. Dit houdt niet alleen verband met de voorbereidende maatregelen, welke genomen moeten wor den om het publiek met de regeling ver trouwd te maken, maar ook met de tech nische voorzieningen, welke de betrokken autoriteiten dienen te treffen en die nogal ingrijpend zijn voor wat betreft het plaat sen van de oranje „knipperbollen" bij de zebra-oversteekplaatsen. Als de regeling van kracht is geworden wil dat echter niet zeggen, dat de voet ganger, zonder op of om te kijken, mag oversteken. Hij mag de zebra namelijk niet betreden, indien naderende voertuigen op zo korte afstand zijn gekomen, dat zij redelijkerwijs niet meer tijdig kunnen stop pen. De voetganger heeft op de zebra geen recht van voorrang, maar het rijdend ver keer heeft wel de plicht de voetganger niet te hinderen. BONN (Reuter) De leider van de Westduitse sociaal-democraten, Erich Ol lenhauer. heeft vrijdag in de Bondsdag bij de opening van het debat over de buiten landse politiek verklaard, dat de betrek kingen met de bondgenoten van de Sovjet unie, ook communistisch China, genorma liseerd moeten worden. Op een ogenblik dat de wereldpolitiek haar starheid verliest, moet de Bondsrege ring meedoen aan het „praten met ieder een". „De normalisatie van de betrekkin gen met Oost-Europa mag echter geen er kenning van de verdeeldheid van Duits land of de annexatie van Duits gebied door Polen en Rusland inhouden", zo zei hij. Ollenhauer verklaarde, evenals donder dag de minister van Buitenlandse Zaken, Von Brentano, dat er geen sprake kan zijn van onderhandelingen met de Oostduitse regering over hereniging van Duitsland. „Dat zou de „grote vier" verlossen van hun plicht om de hereniging van het land tot stand te brengen", zo meende hij. Bondskanselier Adenauer zat een krant te lezen terwijl Ollenauer zijn rede uit sprak. Verscheidene socialistische afgevaar digden wilden hem tot de orde roepen. Doch Adenauer liet een afschrift van Ol- lenhauers rede, die hij reeds gelezen had, zien en las onverstoorbaar zijn krant ver der. PORT ELIZABETH (Reuter) Een aantal zakenlieden, arbeiders en beoefenaren van vrije beroepen heeft in Port Elizabeth een „verenigd front" opgericht, waarin zij alle tegenstanders van de huidige nationale Regeringspartij willen verenigen. De groep heeft alle oppositieleden in hel parlement geschreven, dat zij geen politie ke partij is, doch zij de oppositie wil ver enigen, omdat „geen afzonderlijke politieke partij op het ogenblik de regering kan ver wijderen". Het, „verenigd front" zal actiegroepen stichten die vraagstukken als krotoprui ming, de betrekkingen tussen de rassen en het onderwijs moeten bestuderen. BONN (Reuter) Pierre Commin, lei der van een delegatie van de Franse socia listische partij, die kort geleden een bezoek aan Moskou heeft gebracht, heeft ontkend, dat aan enig lid van zijn delegatie in Mos kou is meegedeeld dat Crabb in Russische gevangenschap verkeert. „Het is een legen de, volslagen onzin", aldus Commin. Van Britse regeringszijde heeft men geen commentaar willen geven op het bericht van de Westduitse „Bildzeitung", dat Crabb in Moskou gevangen zou zitten. WASHINGTON (United Press) De commissie voor de strijdkrachten uit het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft haar goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp inzake het uitlenen van tor- pedobootjagers en andere marinevaartui gen aan West-Duitsland, Griekenland, Por tugal en Spanje en aan Amerika's bondge noten in het Verre Oosten. Vice-admiraal Good heeft verklaard, dat van de landen in hét Verre Oosten natio nalistisch China, Zuid-Korea, de Philip- pijnen en Japan schepen te leen zullen krijgen. Aagtekerk, 28 v. Aden n. Suez. Aegis, 28 v. New York n. Curagao. Alphard, pass. 29 Vlissingen n. Rio de Janeiro. Axeldijk, 28 te Montevideo. Averdijk, 29 te Antwerpen. Arendsdijk, 29. te Rotterdam. Ameland, 28 te Kopenhagen. Alpherat, 27 v. New York n. Curagao. Abbekerk, 30 te Suez. Albireo, 29 v. Genua, 30 te Marseille. Alwaki, 30 te Suez. Amsteldiep,, pass. 29 Lizardhead n. Amsterdam. Amor, 29 te Lattakia. Aalsdijk, 29 90 m. z.z.w. westp. Kreta n. Halifax. Amsleldijk, 2/7 te Le Havre verw. Algenib, 29 v. Durban n. Lor Marques. Angolakust, 6'7 te Le Havre verw. Aludra, 29 te Khorramshar. Amstelpark, 29 te Mufatta verw. Aagtedijk, 29 te Cochin. Alioth, 30 te Antwerpen. Aldabi, pass. 29 Fernando Noronha n. L. Palmas. Arkeldijk, 30 te New Orleans. Amstelland, 29 v. Amsterdam n. Bremen. Atje Ray S, 29 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Amsteldiep, 30 v. Dover n. Amsterdam. Amstelstad, pass. 30 Dover n. Canada. Bussum, pass. 29 Malta n. Perzische Golf. Batang, 28 te Rotterdam. Banda, 29 v. Suez n. Bahrein. Billiton, 29 v. Semarang n. Priok. Breda, 29 t, Cerroazul. Banka, 29 480 m. o. Colombo n. Colombo. Beninkust, 29 te Luanda. Banka, 29 v. Belawan n. Colombo. Bawean, 29 te Manilla, n. San Francisco. Bussum, pass. 29 Malta Perzische Golf. Borneo, 30 te Djeddah. Boschfontein, 30 v. Suez n. Aden. Cottica, 28 v. Madeira n. Barbados. Castor, 29 te Trinidad. Cistula, pass. 29 Ouessant n. Isle of Grain. Congokust, 6 7 te Le Havre verw. v. Dakar. Caltex Pernis, 30 te Port Said. Diemerdijk, 29 te Los Angeles. Dorestad, 28 v. Rotterdam n. Brunsbüttel. Doris, 27 v. Georgetown n. Mobile. Duivendrecht, 28 te New Orleans. Delft, 29 v. Santiago de Cuba n. Matanzas. Dalerdijk, 30 te San Francisco. Drente, 29 te Rotterdam. Delfland, 30 te Amsterdam. Eemland, 29 v. Santos n. Montevideo. Esso Den Haag, 1/7 te Antwerpen verw. Esso Rotterdam, 30 te Port Said. Eenhoorn, 29 te Patras. Eendracht, 30 v. Thasos n. Rotterdam. Gaasterland, 28 v. A'dam n. Rio de Janeiro. Garoet, 30 te Genua. Gordias, 29 te Napels. Graveland, 30 te Las Palmas. Grootekerk, 29 v. Kaapstad n. Las Palmas. Hoogkerk, 30 te Penang. Hilversum, pass. 28 R. Fartak n. Mena A1 Ahmadl. Hydra, 28 70 m. z.w. Port Au Prince n. Ciudad Trujillo. Hera,, 26 v. Brighton n. Rotterdam. Ilersilia, 29 v. Demarara n. Palua. Hector, 30 te Piraeus. Hecuba, 29 te Port Au Prince. Hathor, 29 te Amsterdam. Helena, 29 te Rotterdam. Ivoorkust, 28 v. Hamburg n. Antwerpen. Iberia, 29 v. Rotterdam n. Rande. Ivoorkust, 30 te Antwerpen. Isis, 29 te La Guaira. Indrapoera, 30 v. Marseille n. Cowes. Jason, pass. 29 Trinidad n. Paramaribo. Jagersfontein, 29 v. Amsterdam n. Durban. Kenia, 29 te Pta. Cardon. Katelysia,, pass. 29 Perim n. Abadan. Kota Gede, pass. 29 Minikoi n. Belawan. Kota Inten, 29 v. Rotterdam n. Vera Cruz. Kota Baroe, 29 te Surabaja. Kopionella. 29 100 m. o.z.o. Malta n. Avonmouth. Kylix, 29 220 m. w. Colombo n. Abadan. Kalabahi, 1/7 te Stadong verw. Karsik, 29 te Belawan. Koningswaard, 29 v. Aruba n. Dakar. Korovina, 29 v. Plymouth n. Stanlow. Kryptos, 30 te East-London. Kalinga, 29 te Rotterdam. Korenia, 30 v. Ummsaid n. Philadelphia. Laagkerk, 28 v. Bremen n. Londen. Loenerkerk, 29 te Rotterdam. Lutterkerk, 28 te Dubai. Limburg, 29 te Penang. Langkoeas, pass. 29 Finisterre n. Rotterdam. Lekhaven, pass. 29 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Lekkerkerk, pass. 29 Finisterre n. Port Said. Leuvekerk, 30 te Karachi. Malea, 28 te Singapore. Mapia, 28 v. Tj. Priok n. Aden. Maashaven, 29 te Antwerpen. Meerkerk. 29 te Marseille. Mentor, 28 530 m. z. Azoren n. Barbados. Meliskerk, 29 v. Port Swettenham n. Singapore. Markelo. 29 te Aberdeen. Modjokerto, 29 te Priok. Manoeran, 29 te Amsterdam. Madoera, 30 v. Colombo n. Tjilatjap. Maasdam, 29 v. Montreal n. Southampton. Molenkerk, 30 te Antwerpen. Mataram, 30 te Rotterdam. Nestor, 28 v. Houston n. New Orleans. Nigerstroom, 28 v. Dakar n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 29 v. New York n. South.ton. Ondina, 29 te Terneuzen. Osiris, pass. 28 Flores n. Port of Spain. Overijsel, 28 v. Genua n. Port Said. Ouwerkerk, 29 v. Casablanca n. Antwerpen. Ophir, 29 v. Makassar n. Surabaja. Oranjestad, 29 te Pto Limon. Prins Willem 4, 29 te Rotterdam. Polydorus, 29 v. Priok n. Tjilatjap. Peperkust, 29 70 m. o.z.o. Las Palmas n. Dakar. P G Thulin, 29 v. Seven Islands n. Philadalphia. Prins Alexander, 30 le Montreal. Prins Willem 3, 30 te Hamburg. Prins Willem 5, 30 te Le Havre. Raki. 30 te Belawan. Roebiah, 29 v. Port Said n. Napels. Roepat, 29 te Penang. Rijndam, 29 v. Rotterdam n. New York. Strema, 29 te Belem. Soestdijk, 28 v. Norfolk n. New York. Saroena, 29 v. Pladju n. Pulubukom. Sommelsdijk, pass. 29 Scillys n. Antwerpen. Stad Dordrecht, 29 te Bona. Straat Bali, 30 te Kaapstad. Stad Vlaardingen, 29 te Rotterdam. Straat Malakka, 29 te Bombay. Senegalkust, 29 te Conakry. Statue of Liberty, 28 1270 m. w. Cadiz n. Cadiz. Stentor, 28 1160 m. n.n.o. Paramaribo n. A'dam. Silindoeng, pass. 29 Port Denison n. Brisbane- Seven Seas. 29 te Quebec. Sheratan. pass. 30 Malta n. Liverpool. Straat Banka, 30 v. Sydney, 1/7 te Brisbane verw. Triton. 29 te Baltimore. Teiresias, 28 te Amsterdam. Ta ra, 29 te Huil. Tabinta, 29 te Hamburg. Tamo, 29 te Bremen. Tjiwango, 29 te Hongkong. Trajanus, 29 te Antwerpen n. Amsterdam. Tibia, 29 70 m. w. Kp. Leeuwin n. Singapore. Tankhaven 2. 29 te Saigon. Teucer, 29 te Belawan. Tjibantjet, 17 te Moji verw. Tabinta, 29 te Hamburg n. Bremen. Tawali, 29 te Rotterdam. Telamon, 29 v. New York n. Port Au Prince. Tero, 29 v. Antwerpen n. Corpus Christi. Titus, pass. 29 Sombrero eil. n. Antwerpen. Van Neck, 30 te Shanghai verw. W. Alton Jones, pass. 29 Algiers n Philadelphia. Westertoren, 29 v. Balikpapan n. Singapore. Willem Ruys, 29 v. Napels n. Gibraltar. Wonorato, 30 te Manilla. Willem Barendsz, 29 v. Mena Al Ahmadi naar V.K./continent. Westland, 30 te Santos. Willemstad. 29 te Hamburg. Witmarsum, 30 v. Savannah n. Le Havre. Woensdrecht, 30 te Ceuta. Wonogiri, pass. 30 Gibraltar n. Halifax. IJssel, 29 te Amsterdam n. Hamburg. KLEINE VAART Amstelstroom, 29 v. Leith te Amsterdam. Audacia, 29 v. Newport M. te Zeebrugge verw. Atlas, 28 v. Valencia n. Alicante. Ador, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Arran, pass. 29 Vlissingen n. zee. Amvntas, 29 v. Amsterdam te Rotterdam. Atlantis, 29 v. Rotterdam n. Newport. Amstelstroom, 29 v. Leith te Amsterdam verw. Arak, 29 te Sevilla v. Rotterdam. Badzo, verm. 30 v. Rotterdam n. Londen. Baltic, pass. 29 Vlissingen n. Kingslynn. Corrie B, 29 v. Kopenhagen te Stockholm. Concepcion, 23 te Las Palmas. Cornelia B 3, verm. 29 v. R'dam n. Duinkerken. Cinderella, verm. 30 v. Rotterdam n. Duinkerken. Domburgh, 29 v. Londen te Rotterdam. Elisabeth Roorda, verm. 29 v. Port Talbot naar Zeebrugge. Erkalin, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Export 2, 29 v. Londen te Rotterdam. Express, 29 v. Parijs te Rotterdam. Fen, 29 v. Gravelines te Rotterdam. Ferocia. verm. 29 30 v. Vannes n. Casablanca. Goote, 29 v. Rotterdam te Amsterdam. Hast 4, 29 v. Antwerpen te Vlissingen. Hoe Vinces, verm. 30 v. Grimsby n. Rotterdam. Ilias, 28 v. Rotterdam n. Algiers. Ida D, 29 v. Amsterdam te Rotterdam. John M, 30 v. Queenstown te Londen verw. Jan Kreumer, verm. 30 v. Londen te Rotterdam. Kaap Falga, 28 v. Rundvik n. Amsterdam. Konny M, pass. 29 Brunsbüttel n. Stockholm. Kp. St. Vincent, 28 v. Skutskaer n. IJsselmonde. Larix, 26 v. Domsjo te Hernosand. Midas, 28 v. Faro n. Rotterdam. Maartje, 29 v. Skagen te Rotterdam. Mado 2, 29 v. Londen te Rotterdam. Mart.ie, 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Maasym N, verm. 29 v. Oostende n. Rauma. Marcella, 29 v. Rotterdam n. Glasgow. Mavmere, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Markelo, 29 te Aberdeen v. Drammen. Mies, 29 v. Bayonne t.e Antwerpen. Notos, 28 v. Messina n. Tunis. Nettie, 28 v. Lulea n. I-Iolsund. Oranjepolder, 30 v. Safi n. Nantes. Plato, 29 v. Amsterdam n. Bordeaux. Pavo, 27 v. Gent n. Goteborg. Plato, 29 v. Amsterdam n. Le Havre. Poortvliet, 29 v. Uleo te Rundvik. Realta, pass. 29 Brunsbüttel n. Kopenhagen. Santa Lucia, 29 v. New Castle n. Rotterdam. Spirit, 29 v. Esbjerg te Rotterdam verw. Spurt, 29 v. Hamburg n. Brussel. Stientje Mensinga, 29 v. Genua te Tunis verw. Santa Lucia, 29 v. Newcastle n. Rotterdam. Spora, 29 v. Rotterdam te Aviles verw. Tilly, pass. 28 Kiel n. Domsjo. Trito, 29 v. Belfast te Dublin. Tromp, 28 v. Stockholm te Stronne. Tyro, 29 v. Antwerpen te Vilvoorde. Viking. 29 v. Jersey n. Newhaven. Vrouwepolder, 29 v. Bordeaux te Garston. Veritas, pass. 29 Vlissingen n. Malmö- Wickenburgh, verm. 29 v. Londen n. Rotterdam. Westereems, 29 v. Kjoge te Walkom. Westpolder. 29 v. Oporto n. Jersey. Zeehaan, 30 v. Rotterdam te Gdynia verw. SLEEPVAART Loire, 28 te Reykjavik. Noordzee, 28 60 m. z. Suez n. Rotterdam. Oceaan, 29 dw. Wight n. IJmuiden. Oostzee, 28 v. Rotterdam n. Antwerpen. Witte Zee, 28 te Suez n. Rotterdam. Zwarte Zee, 28 v. Gibraltar n. Triëst. Te koop gevraagd vrij van huur omgeving Haarlem, Zand1- voort e.d., liefst c.v., bev. 4 tot 5 kamers, badgele genheid, enz. ter eigen bewoning. Br. no. 2933. Auto-Motorrijschool Luxe Verhuur Wij rijden nog steeds voor f 6 p. u. in div. merken. Aparte Theorieavonden gegeven door off. erkende gedipl. Instruct. JANSSTRAAT 28 rd. Tel. 18660—10087 Aangeboden: ruime 4 k. flat op goede st. Gevr.: woning in Hrl., omg. of A'dam. S.v.p. opbellen: Haarlem 26298. Steunzolen naar gipsmodel Elastieken kousen Pedicure DUINOORDSTR. 22 tel. 25467 Jong meisje, 18 j. zeer huish. dat haar studie in de avond uren moet voltooien, zoekt betrekking als intern, bij besch. farm, liefst met kl. kind, te Haarlem of naaste omg. Brieven no. 2909 Voogdij vereniging genegen kinderen te huis vesten met volledige verzor ging tegen vergoeding. Brie ven no. 2921 Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wil geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie en halfwas en volslagen. Ma chinefabriek SWART, Am sterdamsevaart 2224, H'lem Tandarts vraagt jongedame als Zaterdags vrij. Br. no. 2930. Dame met 2 schoolgaande kinderen, zoekt omstr. 15 aug. te Aerdenhout of om geving gem. Zit-Eetkamer 2 slaapkamers, gebruik van keuken en badkamer. Brie ven no. 2911. die pr. ingev. is bij levens- midd. handel in Haarlem en omg. voor belangrijk Limo- nademerk. Brieven no. 2923. Gevraagd: Wasserij Meulman, Amster damsevaart 28, teL 12311. 7. 7. GRULLEMANS ZONEN N.V., LISSE Aanmelden bij: H. FISCHER, Schoterweg 182 zw., Haarlem- Noord. GEMEENTE BLOEMENDAAL Bij het GEMEENTE GAS- EN WATERBEDRIJF kan wor den geplaats een in de rang van fitter: 63.84—70.08 per week of fitter le klas 68.6474.88 per week. Voor fitter le kl. is het Gawalo-diploma gezel vereist Sollicitaties met eventuele referenties in te zenden aan de directeur van het Gem. Gas- en Waterbedrijf, Donkere- laan 66 te Bloemendaal. N.V. B. SMALLEGANGE AERDENHOUT vraagt, wegens uitbreiding van zaken, voor haar kantoor Schr. soil, met voll. gegevens aan Tramweg 13, Aerdenhout AANGEBODEN: huis 8 kamers, badkamer Voor- en achter tuin. Huur 95.per maand. GEVRAAGD: soortgelijk huis in Bloemendaal of Heem stede. Brieven onder no. 2934 of Tel. K 1700 - 398557. TE KOOP OF TE HUUR GEVRAAGD in Haarlem of omgeving. Minstens 6 kamers. Direct bij treinverb. met A'dam. Midd.b. scholen dichtbij. Br. no 275 Boekh. BOUCHER, Noórdetnde 39A, Den Haag. voor opslag van verpakking, liefst omgeving Transvaalstraat TRANSVAALSTRAAT 8, HAARLEM. SPOED Te huur gevraagd bevattende minstens 6 kamers, badkamer en keuken. Huur tot 300.per maand. Eventueel bereid voor stoffering of gedeelte meubilering te betalen. Br. no. 2920. TE KOOP in goede staat van onderhoud. Huur totaal 800. per jaar. Koopsom 10.500.Br. onder no. 2927. TE KOOP AANGEBODEN Geheel gemeubileerd en gestoffeerd op prima stand aan verkeersstraat, omtrek station Haar lem. Goed onderh. Parterre: 3 kam., serre, keuken, etc.; lste étage: 3 slaapkam., badk. etc.; 2de étage: mooie zolder met 2 kam. Inventaris in prima staat (de inhoud van 2 zolderkam., zijnde het eigendom van derden, is van de koop uitgesloten). KOOPSOM, INCL. MEUBILAIR EN STOFF. 35.000.netto, overdrachtsk. v. koper. (Over de meubilaire goederen geen overdr. kosten.) Spoedige aan vaarding (behoudens huisv. verg.) b.v. voor familie met huurmachtiging. Bevr. MAK. KANT. X W. G. DROSTE, HAARLEM. Ged. Oude Gracht 67. Tel. 10398. MAKELAAR. EN TAXATEUR v' V' Onroerende goederen Hypothekén Alle .verzekeringen Kantoor: Verspronckweg 89 Telefoon 11701 - Haarlem - - f. -i f TE KOOP GEVRAAGD Het perceel moet binnen enige maanden ontruimd opge leverd kunnen worden; datum nader te regelen. Ligging liefst niet te ver van het stadscentrum. Aanb. a.h. MAK. KANT. J. W. G. DROSTE, H'lem. Ged. Oude Gracht 67, Tel. 10398. Kennismakingzoekenden v. alle leeftijden en standen! Wendt U voor serieuze hu welijksbemiddeling tot de Haarlemse afdeling van de 11 samenwerkende huwelijks bemiddelingskantoren. Tal loze dankbetuigingen ter inzage. Nederlands Bemid delingscentrum. Hoofd-ad- ministratie Postbus 6037 Amsterdam. Ontvangkan toor te Haarlem, Veenberg- plein 9. Ontvangdagen: Zat. en Zond. 25. Maandag 79. Desgewenst huisbezoek. SPUITIHRICHTING 50PHIA5TR.13 TEL - 13516 Voor verhuur van Servies goed, modern glaswerk, cou vertartikelen, enz. ZIJLSTRAAT 24—30. Mlddenst. woningen. Villa's, Flats, enz Haarlem en omge ving. De Ridder en Strijbis, mak. N.BM. Zandv.laan 71, Heemstede. Ford Custom type '53, weinig gelopen, geheel in staat van nieuw. Godfried v. Bouillon straat 37, Haarlem. Makelaar en Taxateur (lid N. B. M. Huur-incasso Koop- en verkoop Hypotheken. PLATANENLAAN 31 Tel. 24492. Bloemendaal. OPENBARE VERKOPING Notaris J. C. Stuart, Wagen weg 58, Haarlem, zal op don derdag 5 juli 1956, n.m. 2 uur, in 't Notarishuis, Bil- derdijkstraat 1 te Haarlem pübliek verkopen: Een Huis, erf en tuin te Haarlem a. d. Zomer straat 17, groot 0.82 A. Ontruimd te aanvaarden (behoudens vestigingsver gunning) na betaling vóór of op 16 aug. 1956. Lasten f 26.43 p. j. Bezicht. dinsd. en donderd. 24 uur. Inl. bij genoemde notaris. Notarissen J. de Reede en J. Brants Kzn., te Haarlem, zullen donderdag 5 juli 1956 n.m. 2 uur in het Notarishuis aldaar publiek verkopen: 1. Woonhuis met erf en tuin te Haarlem, Tetterode- straat 29. Hutlr f 42.45 p. maand. 1. Benedenhuis met afz. bo venwoning Papentoren- vest 19 zw./rd. Huur ben. f 6.05, bov. f 6.40 p. w. Inmiddels uit de hand te koop. Bez. dinsd. en dond. 2-4 uur. Aanv. b. d. betaling uiterl. 16 Aug. a.s. Ini. b. d. Notts. Ged. Oude Gracht 82. Tel. no. 13860. Notaris Th. A. J. M. van Eijck te Haarlem zal op don derdag 5 juli '56 njn. 2 u. in het Notarish., Bilderdijkstr. la, Haarlem, publiek ver kopen: Woonhuis met afzonderl. opg. bovenwoning te Haar lem aan de Drappenier- straat 2 zw./rd., gr. 67 ca. Verhuurd ben. f 4.95, bo ven leeg, water voor eige naar. Lasten f 45.58 per jaar. Bet. uiterl. 16 aug. 1956. Bez. dinsd. en donderd. 24 uur. Nad. inl. ten kant. van gen. not., Wagenweg 61, Haarlem. OPENBARE VERKOPING Leliestraat 22 Donderdag 5 juli 1956 2 uur n.m. in het Verkooplokaal „Notarishuis" ten overstaan van notaris M. W. Treurniet, te Haarlem: een huis met erf aan de Leliestraat 22 te Haarlem groot 60 c.a. In eigen gebruik bij de eigenaar. Eventuele ontruiming is voor rekening en risico van de koper. Jaarlijkse lasten f 22.11. Betaling voor of op 16 augus tus 1956. Inl. bij gen. notaris Nieuwe Gracht 84 te Haarlem, telef. no. 17532. OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING Drappenierstraat 18. Donderdag 5 juli 1956 2 uur n.m. in het Verkooplokaal „Notarishuis" ten overstaan van notaris M. W. Treurniet te Haarlem: Een pakhuis met boven woning aan de Drappe nierstraat 18 te Haarlem, groot 30 centiare. Verhuurd voor f 8.50 per week. Jaarlijkse lasten f 29.12. Betaling voor of op 16 augus tus 1956. Inlichtingen bij genoemde notaris, Nieuwe Gracht 84 te Haarlem, tel. 17532. Notaris B. M. Brans te Haar lem zal op donderdag 5 juli 1956 na 2 uur in 't Notaris huis aldaar, Bilderdijkstr. 1, publiek verkopen: a. Huis en erf te Haarlem, Sillemstr. 24, gr. 88 c.a.; b. Huis en erf aldaar, Sillem- straat 26, gr. 88 c.a. Huur per perceel f 7.80 p. week. Afzonderl. en in combi natie. Bez. dinsd. en dond. 2-4 uur. Inl. bij gen. nots. N. Gracht no. 106.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13