Adviescollege voor het IJmondgebied kwam voor eerste maal bijeen en koos bestuursleden Bejaardenhuis „De Olijftak" nadert voltooiing Kerkdiensten Kort en bondig IN DE VELSENSE RAADSZAAL Centrale probleem: het meewerken aan het levensgeluk van de bevolking MAISON „MARCEL H. WAKKER Officiële opening in september SLEUTEL WEG 14 Medische verzorging tijdens het weekeinde Drie jubilarissen bij het P.E.N. Wielrijdster brak arm op Kruisweg te Haarlem „Sanctus Bavo" heeft nieuw bestuur Zestig jaar V. en D. Nieuw bureau Haarlemse Kath. ver. voor het Gezin .,De Kampioen" won de „01ympia,,-beker „DE SLEUTELSPECIALIST" Openluchtspel tot vanavond uitgesteld Vlettenwedstrijden te Amsterdam ZATERDAG 30 JUNI 1956 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE CUURAM1 Met de burgemeesters van de drie IJmond-gemeenten Beverwijk, Velsen en Heemskerk aan de bestuurstafel heeft de middelste van het drietal, de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint in zijn functie van voorlopig voorzitter, vrijdagavond om kwart voor negen de eerste openbare ver gadering van het adviescollege voor het IJmondgebied in de raadzaal van Velsen geopend. Na de installatierede van mr. Kwint, die met grote aandacht door de 37 leden van het adviescollege en een klein aantal belangstellenden op de publieke tribune werd gevolgd, kon worden overge gaan tot de verkiezing van de bestuurs leden. Van de zijde der V.V.D.- en C.P.N.- fractie kwamen in dit verband enige wen sen naar voren. In de voorbesprekingen was men tot de afspraak gekomen dat in het dagelijks bestuur drie wethouders uit de P. v. d. A., drie wethouders uit de K.V.P. en een wethouder uit de Prot. Chr. fracties zouden worden gekozen. V.V.D. en C.P.N. wensten een bestuur op bredere basis en zagen daarin ook uit hun fracties gaarne een wethouder opgenomen. De voorzitters der K.V.P.- en P.v.d.A.-fracties hebben er vervolgens op gewezen, dat men tot de keuze 3-3-1 was gekomen door vol komen rekening te houden met de wil van de kiezers in de IJmond. De verkiezing van de bestuursleden had tenslotte tot ge volg, dat naast de drie burgemeesters aan de tafel plaats namen de wethouders R. Verbeek (P.v.d.A., Velsen), E. Gerritse (P. v.d.A., Beverwijk), H. de Boer (P.v.d.A., Velsen), J. C. Aschoff (C.H.U., Velsen), C. P. J. Maas (K.V.P., Velsen), P. Koopman (K.V.P., Heemskerk) en W. J. Vessies (K. V.P., Beverwijk). De voorlopig voorzitter van het advies college, mr. M. M. Kwint, beschouwde het als een groot voorrecht, dat het hem ver gund was de eerste bijeenkomst van het college te mogen leiden en hij verheugde zich er in een ieder een hartelijk welkom te kunnen toeroepen. „Dat de belemmeringen op de weg naar de samenwerking in volle vrijheid tussen de besturen van onze gemeenten konden worden opgeruimd, danken wij aan het groeiende besef, dat de menigvuldigheid en de omvang der problemen in het IJmondgebied een gezamenlijke krachts inspanning van node maken," aldus begon mr. Kwint zijn rede. Industrie en stedebouw Mr. Kwint meende, dat de leden van het college niet van hem een opsomming in details verwachtten van de problemen, die de aandacht zullen vragen. Tal van zaken zullen gezamenlijk kunnen worden bestu- ADVERTENTTE SALON DE COIFFURE MODERNE COIFFURES Permanent tiède 12.50 Ged. Oude Gracht 98 Telefoon 20837 deerd en tot een oplossing worden ge bracht. Des te gemakkelijker zal de oplos sing der problemen vallen, wanneer zij voorzieningen of diensten betreffen die als het ware de burgerij in haar woonsteden bereiken; in omgekeerde zin zal de situering der bevolkingskernen soms een belemme ring vormen voor de vestiging van gemeen schappelijke werken en inrichtingen. Mr. Kwint meende, dat in algemene zin de taakomschrijving van liet college zo kan worden gesteld, dat zij enerzijds betrekking heeft op het scheppen van de voorwaarden voor de ontplooiing van de basisindustrie en anderzijds op de stedebouw, met name het huisvesten van al degenen, die direct of indirect in het produktieproces zijn in geschakeld. Daarnaast zal ongetwijfeld het advies nodig zijn omtrent tal van voorzieningen, die op sociaal, op cultureel en op hygië nisch gebied getroffen zullen moeten wor den, om te zorgen dat al degenen, die zich uit alle delen van het land in het IJmond gebied vestigen, daar niet alleen een huis, maar ook een tehuis vinden, waar het leven zich vrij kan ontwikkelen en de mens zijn persoonlijkheid naar aard en aanleg kan ontplooien. Dat de belangen van de oude bevolking daarbij niet uit het oog mogen worden verloren, spreekt wel van zelf. Levensgeluk voor bevolking Het centrale probleem zal dan ook zijn mede te werken aan het leggen van de grondslag voor het levensgeluk van een bevolking, die haar arbeid zal verrichten in een gebied, dat beheerst wordt door havens, door hoogovens, door staalfabrie ken en door tal van andere industrieën, in plaats van in Nederland nog rustige agra rische gebieden van waar zij veelal afkom stig zijn. Dit alles vergt voorzieningen, waarvan de kosten de financiële draagkracht van de drie gemeenten ver te boven zullen gaan. Het bevorderen van de ontwikkeling van de voornaamste nationale bestaansbronnen waarbij mr. Kwint dan in het bijzonder dacht aan de imposante zware industrie houdt echter de rechtvaardiging in van het beroep, dat ongetwijfeld op de financiën van het rijk zal moeten worden gedaan. De vastgestelde regeling voor de samen werking is kort en sober van inhoud. „Gij zult haar door hartelijk overleg en innige samenwerking inhoud moeten geven en haar maken tot een levend instrument," aldus de voorzitter van het college. „Ver trouwen, begrip en eerbied voor elkanders overtuiging zullen haar moeten schragen. Bedenk ook dat in ons land de aandacht op ons gevestigd zal zijn en het welslagen van de hier ondernomen poging een toets steen zal zijn voor velen." HAARLEM: Artsen: men raadplege firma Mathot, Grote Houtstraat 39, tel. 11990. Dierenartsen: Jacoba Hagedoorn, Heem- steedse Dreef 11, Heemstede, tel. 35521; J. Heek, Koninginneweg 51, Haarlem, tel. 13174. Apotheken: Th. A. Klinkhamer, Konin ginneweg 69, tel. 11596; Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 19, tel. 11000. Frans Hals-Apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180. BENNEBROEK: Artsen: dokter P. van Aalst, Rijksstraat weg 53, tel. 300. LISSE: Artsen: dokter H. A. Holl, Veldhorst- straat 50, tel. 3155. BLOEMENDAAL: Artsen: Bloemendaal: dokter H. D. G. A. ImmLnk, Bloemendaalseweg 126, tel. 23449. Overveen: dokter W. D. van Ol- denborgh, Bloemendaalseweg 223, Over veen, tel. 22884. Aerdenhout: dokter A. W. Meliema, Spiegelenburghlaan 20, tel. 27888. Wijkverpleegsters: Zuster J. van Dijk. Bloemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698 en zuster A. G. Haagsrna, Roemer Vischerplein 1, Heemstede, tel. 27900. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 7 juli voor spoedeisende gevallen geopend de Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoort- se Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-Station, tel. 025608249 en de Aerdenhout Apotheek, Zandvoort- selaan 164, Aerdenhout, tel. 26772. ZANDVOORT: Artsen, dokter B. Entzinger, Brederode- straat 1, telefoon 2181 en dokter H. K. j van Es, Kostverlorenstraat 4, tel. 2058. Wijkverpleegsters: Zr. A. Langeveld, Gasthuishofje 27, tel. 2791. Verloskundige: Zr. A. Bokma, Tolweg 6, telefoon 2816. Apotheken: De Zaïnd'voortse apotheek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389. Tot 2 uur geopend, daarna uitslui tend voor noodgevallen. Apotheek M. J. KerkhovenNieuwenhuds, Zeestraat 71, tel. 3073. Tot 6 uur geopend, daarna uit sluitend voor noodgevallen. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Bult, telefoon 6320. Nieuw Vennep: dokter Nugteren, tel. 220. Badhoevedorp: dokter Faber. HEEMSTEDE: Artsen: dokter K. L. Kout, Johan de Wittlaan 23, tel. 38411 en dokter J. G. M. van Walsem, Bronsteeweg 32, tel.. 38377. Wijkverpleging: zr. B. G. Badings, Heem- steedse Dreef 30 (flat 30, telef. 39818. Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, telef. 26772 en Heem- steedse Apotheek, Binnenweg 98, telef. 38197. HILLEGOM: Artsen: dokter A. van der Kaaden, Hoofdstraat 14, tel. 5114. „De Olijftak," het nieuwe tehuis voor bejaarden van de Verenigde Doopsgezinde Gemeente te Heemstede, dat op zulk een fraaie wijze het beeld van de Heemsteedsc Dreef bij de Haven beheerst, begint nu het siadium der algehele voltooiing te naderen. Het is reeds voor het grootste gedeelte door de bewoners in gebruik genomen en ook de kerkdiensten, die voorheen in de foyer van het Minerva theater werden gehouden, vinden nu voortaan eveneens in dit gebouw plaats. Zondagmorgen werd het Minerva- theater hiervoor aldus voor het laatst ge bruikt. Zoals bekend werden de gelden voor dit kapitale gebouw bijeen gebracht door de Gallenkamp-stichting; aldus genoemd naar wijlen mejuffrouw C. M. C. Gallenkamp, die de Verenigde Doopsgezinde gemeente te Haarlem reeds in 1918 met een legaat voor deze instelling een stevige basis verschafte. Tijdens de voorbereiding is men tot de conclusie gekomen, dat het gebouw bij voorkeur diende te verrijzen op een plaats, waar de bewoners de gezellige afwisseling van een drukke verkeersweg niet behoeven te ontberen. Het zou immers in het bijzon der voor bejaarden, die het grootste ge deelte van hun leven in een stad hebben doorgebracht een te grote verandering be tekenen, wanneer zij later in een enigszins afgelegen tehuis werden ondergebracht. Vandaar dat de keuze van dit gedeelte aan de Heemsteedse Dreef niet anders dan ge lukkig kan worden genoemd: de omgeving is rijk aan bos en natuurschoon terwijl de onmiddellijke nabijheid van een paar ge zellige winkelstraten het maken van grote uitstapjes overbodig maakt. Bovendien moest het gebouw de mogelijkheid bieden tot huisvesting en verzorging van bejaarden op een wijze die in deze tijd als noodzake lijk wordt beschouwd; waarbij dan een al leszins redelijke huur- en pensionprijs zeker niet de minst belangrijke factor be tekende. Voor het uitwerken van deze plannen ADVERTENTIE Vrijdagochtend zijn de heren D. Auër, technisch hoofdambtenaar-B te Beverwijk, J. de Jager, machinist-C te Beverwijk en J. E. de Ruiter, machnist-C in Velsen-N. ter gelegenheid van hun zilveren jubileum bij het PEN te Bloemendaal door de direc tie ontvangen en door de economisch ad junct-directeur, de heer F. W. J. Straaten broek gefeliciteerd, die hun een gratificatie aanbood. Van het provinciaal bestuur was er een bloemenhulde. Des middags recipiëerde de heer Auër in „Watervliet" te Velsen; de heren De Jager en De Ruiter deden dit te hunnen huize, respectievelijk in de Deken Waarestraat 23 te Beverwijk en de Geelvinckstraat 91 in Velsen-Noord. De jubilarissen werden na mens het jubileumfonds door de heer M. O. W. van Geytenbeek gecomplimenteerd, die zijn woorden van een geschenk verge zeld deed gaan. heeft het bestuur zich indertijd gewend tot prof. ir. H. T. Zwiers te Haarlem, die in dit bouwwerk de ideale oplossing voor dit alles wist vast te leggen. Het tehuis bestaat uit vier delen, die in totaal 148 bedden kunnen bevatten. Hiervan zal het verzor gingshuis bij eventuele bezoekers stellig de grootste aandacht trekken; dit bestaat namelijk uit vier verdiepingen met sou terrains en bevat veertig éénpersoons en acht tweepersoonskamers, een ziekenkamer voor drie bedden, een logeerkamer, even eens voor drie bedden, een conversatie- kamer. vier badkamers, benevens keukens, waskamers, enzovoort en een liftinstallatie. De zuidelijke vleugel telt drie verdiepin gen, waar zesendertig tweepersoonsflats zijn ingericht. Iedere flat bevat een twee persoonsslaapkamer, een zitkamer, keuken, wasgelegenheid met toilet en een gang. Een zijvleugel van twee verdiepingen omvat de portierswoning en nog vier tweepersoons flats met een aantal bergruimten. Boven dien kan iedere flatbewoner nog een eigen bergruimte ter beschikking worden gesteld. Tenslotte bestaat het vierde gedeelte uit een zaal, bestemd als eetzaal voor de be woners van het verzorgingshuis. De ruimte kan tevens worden ingericht als plaats waar de kerkdiensten gehouden zullen worden. Hoewel bij dit alles werd gestreefd naar een sobere uitvoering, menen de ar chitect en het bestuur erin geslaagd te zijn de bewoners een efficiënt comfort te mogen garanderen. En wat de naam „De Olijftak" betreft, dit is een oud Doopsgezind begrip, dat voor ieder lid van deze gemeente onge twijfeld een zinvolle betekenis zal inhou den. De naam geeft tevens uitdrukking aan dc- bestemming van het gebouw: een vre dige samenleving van mensen, die hier een mooie en rustige levensavond kunnen ondergaan. Men herinnert zich misschien, dat de laatste paal voor dit bouwerk met enige plechtigheid in september 1954 werd inge heid. De officiële opening van ,De Olijftak" is door het bestuur vastgesteld op septem ber 1956. De werkzaamheden hebben dan precies twee jaar in beslag genomen. Vrijdagmorgen om elf uur is een vijftig jarige Haarlemse dame die op de Kruisweg fietste ter hoogte van perceel 39 bij een ver keersongeval gewond. Zij brak haar arm en is naar het Grote Gasthuis vervoerd. De dame werd ingehaald door een bromfietser en door een vrachtauto, vermoedelijk bela den met graszoden. De bestuurder van de vrachtauto is wegens het naderen van ver keer uit noordelijke richting naar rechts uit geweken, waardoor de dame in aanraking kwam met de achterzijde der auto. De be stuurder van de vrachtauto is doorgereden. Getuigen van het ongeval wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de verkeers politie, Lange Wijngaardstraat 16. Het bestuur van de Haarlemse Katholieke Studentenvereniging „Sanctus Bavo" heeft zich door persoonlijke omstandigheden ge dwongen gezien af te treden. Inmiddels is er een nieuw bestuur gekozen, dat als volgt is samengesteld: P. J. van Wees, praeses, me juffrouw Inge van Kessel, ab-actis, J. M. van der Weiden, vice-praeses, J. van Raap horst, quaestor en R. T. Eiselin, assessor. B. en W. van Haarlem hebben be noemd tot adjunct-directeur van Sociale Zaken te Haarlem de heer C. X. Jansma, thans chef van de af deling verhaal en onderhoudsplicht van de gemeentelijke dienst voor Sociale Zorg te Tilburg. Over enkele dagen is het zestig jaar ge leden, dat de N.V. Vroom en Dreesmann Haarlem een bedrijf opende in Haarlem, welk feit uitsluitend ten behoeve van de klanten gevierd zal worden. In de loop der jaren hebben de klanten bij het tot bloei brengen van het bedrijf de belangrijkste rol vervuld en het aantal is aanzienlijk ge stegen. Dat blijkt wel uit het feit, dat in het afgelopen jaar vijf miljoen klanten aan de kassa's betaald hebben en dat op de openingsdag 11 juli 1896 een bedrag van 654 omgezet is. Het aantal bezoekers per jaar is echter groter dan vijf miljoen, want honderden wandelen door de zaak zonder iets te ko pen en vele huisvrouwen worden vergezeld door hun echtgenoot en kinderen. Andere vergel ij kingscijfers die de bloei van het bedrijf illustreren, zijn die van het aantal leden van het personeel. Omstreeks 1900 waren er 22 dames en heren werkzaam en het vorig jaar waren er in de drukste pe- -diodes meer dan duizend dames en heren aan het werk. In stille periodes was het aantal omstreeks zevenhonderd. Te verwachten is het, dat het getal be zoekers nog meer zal toenemen. Men heeft nu al met „verkeersproblemen" zowel bin nen als buiten de muren te kampen, en dat noopt reeds aandacht aan de toekomst te besteden. Speciaal op zaterdagmiddag en omstreeks Sint Nicolaas en Kerstmis, lopen er honderden rond. Door het parkeerver bod aan een zijde van de Gierstraat is het moeilijk de goederen naar binnen te krij gen. De klanten kunnen met moeite hun auto parkeren of fiets stallen. V. en D. opende in 1896 een winkel in de Korte Veerstraat, een winkel, die ae naam „De zon" kreeg en directeur was de heer Bernard Rosenmöller. Later werd de heer W. Vehmeyer in de directie opgeno men. De zaken breidden zich uit en er vormde zich in de omgeving een winkel stand. Later ontstond een winkelcentrum in de Grote Houtstraat en de directie be sloot een winkel te openen nabij het Ver- wuift. Veel succes leverde de eerste dag (16 september 1911) niet op, want de om zet was slechts 199. Hierin kwam echter steeds verbetering en tot aankoop van om liggende percelen werd besloten. Dit ge schiedde speciaal tussen 1926 cn 1929. Op 15 mei 1934 werd hel grote warenhuis op de hoek Verwulft, Grote Houtstraat en Gierstraat feestelijk geopend. In tegenstel ling tot de Grote Houtstraat, waar de om zetten met sprongen omhoog gingen, viel in de zaak aan de Korte Veerstraat een teruggang te bespeuren en in september 1953 werd de verkoopafdeling gesloten. Het bedrijf aan de Grote Houtstraat on derging na 1951 veranderingen en bij de inrichting der afdelingen die inmiddels tot negentig gestegen zijn, werd rekening ge houden met de ruimte voor de wandelende bezoekers. Dezer dagen kwamen nieuwe afdelingen voor de verkoop van paraplu's, knopen en ceintuurs, ritssluitingen en uur werken tot stand. Voor de naaste toekomst staan op het programma het reorganiseren van de mu ziekafdeling met de oprichting van een disco-bar en het vormen van nieuwe huis houd- en speelgoedafdelingen. De oprichter-directeur, de heer G. B. E. Rosenmöller, is op 11 juli 1928 overleden en de heer W. C. Vehmeyer op 29 april 1944. In 1930 trad de heer B. H. M. Vehmeyer tot de directie toe en op 1 september werd de heer M. J. Vehmeyer tot mede-directeur benoemd van het bedrijf, dat sedert 1938 ook een filiaal heeft aan de Breestraat in Beverwijk. Het bureau van de Haarlemse Kaholieke Vereniging voor het gezin, dat tot dusverre op de Nieuwe Gracht gevestigd was, wordt met ingang van 2 juli verplaatst naar de Koninginneweg 41. In de week van 2 tot 7 juli zal deze ver eniging haar jaarlijkse huis aan huiscollecte houden, die ten bate komt van het katholieke speeltuinwerk in Haarlem. In de toelichting, die de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het gezin op deze collecte gaf, wordt gezegd dat de onder de vereniging ressorte rende tien speeltuinen openstaan voor kin deren van alle gezindten, al hebben de speel tuinen uiteraard rooms-katholieke besturen. Op het circuit van Zandvoort hielden de wielerverenigingen „Olympia" uit Amster dam en het Haarlemse „De Kampioen" een clubontmoeting om de „01ympia"-beker, die met 90 tegen 54 punten in het bezit kwam van de Haarlemmers. Vooral de C-klassers uit de Spaarnestad waren in dit treffen goed op dreef en legden in hun categorie beslag op de eerste vijf plaatsen. De uitslagen waren: A-klasse: 1. Van der Meulen (Olympia), de 60 kilometer in 1 uur 25 minuten en 11 seconden: 2. Buis (Kam pioen); 3. G. Peters (Kampioen); 4. Donker (Olympia); 5. Van Weeren (Kampioen). B-klasse: 1. Visser (Kampioen); Kottman (Kampioen); 3. Hoopman (Olympia); 4. Ko- ger (Kampioen); 5. De Rooy (Olympia). C-klasse: 1. Van der Geest, de 30 kilometer in 50 minuten en 26 seconden; 2. Sminia; 3. Walters; 4. Böhm; 5. Daniels (allen De Kam pioen) RECETTES. Terwijl in enkele andere landen de ontvangsten voor de voetbalwed strijden in het afgelopen seizoen een dalende lijn vertoonden, wordt uit Italië een stijging gemeld, al is het geen grote. Vergeleken bij het voorafgaande seizoen werd in totaal 9 miljoen lire of ongeveer 55.000 gulden meer ontvangen. ZONDAG 1 JULI 1956 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Grote Markt. 10: Ds. G. J. Waardenburg, H. Doop. 7: Ds. D. ter Steege, van Santpoort, Jeugddienst. Woensdag 8: Avondstilte. Voor ganger: Dr. G. Snijders. Muzikale mede werking: Klaas Bolt. Orgel. Tiene v. Raalte Sopraan. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerks- plein. 10: Dr. G. Snijders. Noorderkerk, Vel- serstraat Zaterdag 45: Bidstond in de Gerf- kamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl. Oosterkerk 10: Ds. W. M. van Asperen, H. Av. Bakenes- serkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. R. Hengstmangers. 10.30: Geen dienst. Zie Grote Kerk 7 uur. Gebouw Vrijz. Her vormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinder kerk. Dhr. Th. v. d. Burg. 10.45: Ds. J. Brons geest. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. R. Bijl. Janskapel, Jansstr. 10.30: Dienst Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: Dhr. F. R. Aschoff. Oost, Zomerkade 10: Dhr. G. II, Kreijenbroek. West, Leidsestraat 10: Dhr. P. Haak. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. J. Jongkind. Eglise Wallonne, 10.30 h.: Service présidé par le Pasteur J. F. Bau- draz. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond in de Tempeliersstraat 55 rd. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3, geb. „Beth-El". 3: buitengewone samenkomst. Pastoor C. J. H. Theys en Evangelist E. Ch. Hermes. 6: Contactavond Crusemanstraat 37. Dinsdag 7.30: Bidstond. Br. N. A. Matray. Woensdag 8: Kumpulan Isteri (zuster samenkomst). Zr. L. J. Weber Imming, Heemstede. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woens dag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeen komst. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met ge- repatrieerden in de Pastorie der Broeder- kerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafel- bespreking, Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evangelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. A. Hagedoorn, van Huizen. Woensdag 7.30: Ds. J. v. Dijk. van Garderen. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: Dhr. W. F. Kloos, van Gouda, met solozang van de heer Adr. Pape en koorzang van Zang koor „Eben Haëzer". 7: Dhr. H. van Doorn, van Heiloo. Maandag 7.30: Herdenking 25 jarig bestaan. Woensdag geen dienst. Zuider kapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Ed. W. Pera, den Haag. 5: Dezelfde. H. Avondmaal: vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdsamenkomst o. I. v. Jacques Teeuwen. Zaterdag 7.30: Open luchtsamenkomst a. d. Dreef. Opwekkings samenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. Sevensma, Evangelist te Amster dam. Vrij-Evang. Gemeente. Parklaan 21 6.30: Voorg. A. H. v. Gent. Broedergemeente Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. H. Schutz. 12. Zondagsschool. O. R. G. Centrum, Wester- houtpark 1A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. Ver. Doopsgez. Gemeen te. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. Laforêt, van Rotterdam. Geref. Kerk. H. Avondmaal en Nabetrachting. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10 en 5: Ds. D. J. Roos. Zuid- Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10 en 5: Dr. G. E. Meuleman, van Vijfhuizen. Ly ceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9 en 5: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk, Begijnhofka pel. 9 en 4.30: Ds. J. Blokland, van R'dam. Chr. Geref. Kerk. Raaks. 10 Ds. J. C. Maris 6:Ds. H. W. Eerland. Geref. Gemeente, Rid derstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Ger. Gem. L. Margarethastraat 10 en 4.30: Leesdienst. Vrijdag 7.30: Ds. v. d. Ketterij. Oud-Ger. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Lees dienst. Maandag 7.30: Ds. Wiltink. Oud- Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoog mis. Woensdag 9.30: H. Mis.. Baptiste Ge meente, Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30: Ds. J. W. Weenink. Doopdienst. H. Avondmaal. Gemeentekoor. 7: geen dienst. 8.15: geen jeugdsamenkomst. Pinkstergemeente, N.we Krtusstraat 14. 10 en 7.30: Samenkomsten. Vergadering van Gelovigen, Hasselaersplein 11. 10: Samenkomst (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Koudenhorn 46 A rood. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Sa menkomsten. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samen komst. 12-13 Geen Zondagsschool tot 2 sept. 19.30: Openluchtdienst op de Dreef. Bij slecht weer 19: dienst in de Kapel. Donderdag 8: Gebedssamenkomst voor gemeenteleden. Ze- vende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van dc Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingkerk. Wil- helminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefibeweging, Aula Gymnasium Prinsenhof. 11: Univer sele eredienst. Gemeente van Christus. 10.15: Aanbid- dingsdienst. 8: Versch. sprekers. Dinsdag 8: Palestina in woord en beeld. Maandag, Roos- veldstraat 1, 8: Damesbijbelstudie. Donder dag, Ged. Oude Gracht 47. 8: Evangelisatie samenkomst. Church of England, Kinder huissingel. Evening Service 3 pm. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakcrk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers, m.m.v. het kerkkoor. 7: Ds. J. Heidinga. Immanuëlkerk 10: Ds. G. Koch, H. Doop. Jeugdkapel Scho- terweg 10: Drs. J. L. Feijten. Sionskerk, Ek sterstraat (Spaarndam-West) 10.30: Dhr. de Vries, Hulppred. Meer en Bosch. Jeugddienst 7: Ds. G. H. v. d. Woord. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk Ver. Doopsgez. Gemeente, Noorder-Kapel Indischestraat. 10.30: Ds. Daalder. Stichting „Petra", Noorderkapel (einde Minahassastr.) Donderdag 8: Dhr. L. G. Sussenbach. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 55- 57. 9.30: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. H W Wierda. Sionskerk. Eksterstraat. 8.45: Ds H W. Wierda. 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Scho- lerkcrk, Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. van Arkel. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. J. P. Geels. 5.15: Ds. J. C. Maris. In de morgendienst bevesti ging van jonge lidmaten. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingssamenkomst. 12: Compagnie. 4.15: Kin dersamenkomst (Zaanenbos). 7: Openlucht meeting. 8: Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapiteine Dijkstra. Maandag 7: Straatzang (Spoorweg Bloemendaal). Dinsdag 2.15: Ge zinsbond. Woensdag geen film. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. de Klerk Ka pel Nieuw-Vredenhof. 8.30: Ds. Henkels. 10.30: Ds. Oskamp Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Henkels. Kapel Irene, Meer en Bosch 10: Ds. van Dijl. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16, 10.30: Ds. H. J. Kater, Hv., Amsterdam. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Camplaan 10: Dr A. Dondorp. 5.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111 10 en 5: Ds. C. P. Ploov AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 12: Kinderdienst voor kin deren van 5—12 jaar in de Kapel. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Mej. L. A. v d Voort, N.P.B.. Heemstede. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. Reho- both, Schoollaan 4. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. J. J. Koning, Gouda. Jeugddienst Geref. Kerk. 10: Ds. C. Klapwijk. 5: Ds. C Morgenstern, te Amstelveen. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk 9: Dr II. van der Loos, Contactdienst. 10.30: Dr J II. Stelma. 9: Jeugdkapel. 12-1.5 jaar in Ma- ranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4 10.30: Prof. Dr. T. Jansma, Hv. Leiden. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Geref. Kerk 9 en 10.30: Ds. G. Toornvliet Voorber. H. Avondmaal. 3.30 en 7.30: Ds. S. J. Popma, te Amsterdam. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Prof. Dr. E. L. Smelik. 12-13: Zondagsschool Ramp- laankwartier, Beatrixschool en geb. Irene Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10: Ds. D. Ringnalda. 19: Ds. G. Warnink, van Zaandijk. BINNENLAND Oppasser Artis. Aan de heer P. J. Kem- ming, oppasser in Artis, is ter gelegenheid van het feit dat hij 50 jaar aan de Amster damse Dierentuin is verbonden, de ere medaille i brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, toegekend. Voorzitter. Bij Koninklijk Besluit is op nieuw benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer voor de zitting, welke zal beginnen op 3 juli 1956 mr. J, A. Jonkman. Voor benoeming bedankt. Mr. drs. M. V. Polak uit Oegstgeest, die door de Indone sische regering was benoemd tot professor aan de economische en juridische facultei ten van de Indonesische universiteit in Ma kassar, heeft aan het bestuur van de faculteit medegedeeld, dat hij deze benoeming niet aanvaardt. Foto's naar Uruguay. Zeven grote foto's, vooratellende het Rembrandthuis en zes voorbeelden van moderne stadsaanleg in Amsterdam zijn per vliegtuig naar Uruguay verzonden. Het Nederlands gezantschap in Montevideo zal de foto's een plaats geven op een tentoonstelling van reproducties van schilderijen van Rembrandt, die in de Uru- guayse hoofdstad wordt gehuoden. De irr- richters van deze expositie hadden de wens kenbaar gemaakt de bezoekers van de ten toonstelling kennis te doen maken met de hedendaagse nieuwe vormgeving van de stad, waaraan de naam van Rembrandt verbon den is. Ds. Tj. D. Boclens overleden. Op 33- jarige leeftijd is te Drachten overleden ds. Tj. D. Boelens. Nederl. Hervormd predikant aldaar. Hij was lid van de Raad van de Friese Beweging en heeft zoveel mogelijk ge tracht het Fries als kanseltaal te bevorderen. Ook had hij een belangrijk aandeel in de uitgave van de psalmen- en gezangenbundel van de Ned. Hervormde Kerk in de Friese taal. Rijnboot geborgen. Met behulp van en kele grote bokken van een Nederlandse bergingsmaatschappij is men er in geslaagd de 53 meter lange Rijnboot „Mainz", die veertien dagen geleden bij Koblenz zonk, te bergen. HAARLEM EN OMGEVING Gestolen auto. Een agent van politie trof vrijdag in de Haarlemmer Hout een auto aan, die licht beschadigd was. In de wagen werden papieren gevonden van een twintigjarige jongedame uit Bentveld. Men pleegde overleg met haar en zij vertelde, dat de auto donder dagmiddag om twee uur te Amsterdam ver dwenen was. Zij had daarvan aangifte ge daan bij de politie aldaar. Ontvangst. Burgemeester en wethou ders van Haarlem zullen op woensdag 4 juli officieel ten stadhuize ontvangen de deelne mers aan de ontmoetingsavond ter gelegen heid van de op 4 en 5 juli in deze gemeente te houden jaarlijkse Vrije Universiteitsdagen. ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL, 11493 HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Brouwer. 5: Ds. Knottnerus. Ned. Prot. Bond 10: Dhr. N. C. A. Pols, uit Harderwijk. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Krabbe. Chr. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. C. Salverda. 7: Vic. L. C. Baljé. Doops gezinde Gemeente. 10.30: Ds. R. C. de Lange van Aalsmeer. Geref. Kerk. 9.30 en 6.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. D. Bouman, van Katwijk. 7: Ds. J. A. van Boven, Jeugddienst. Vooraf een kwar tier samenzang. Abbenes. 9.30: Ds. J. A. van Boven. 6.30: Ds. W. H. Walvaart, van Sas- senheim. Bethelkapel, 10: Ds. E. H. Kalk man, van Voorhout. Geref. Kerk. 9.30 en 4.30: Ds. IJ. v. d. Zee. Voorber. H. Avondm. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Vic. caris L. C. Baljé. 7: Dhr. K. van Otteren, theol. cand. te Leiden. Geref. Kerk. Geen opgave ontvangen. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege, H. Doop. 19: Ds. B. van Gelder, Heemstede. „De Toorts", 9: Ds. D. ter steege. Jeugdhuis 10.30: Dhr. J. A. Schreuder, Santpoort. Chr. Geref. Kerk. (Pniël-kapel, Pastorieweg). 3.30: Ds. J. C. Maris. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. H. Avondmaal. 7: Ds. J. Snijders, van Haarlem. Jeugddienst. Ned. Prot Bond, Brugstraat 15. 10.30: Mej. Dra. A. G. van Daalen, van Amsterdam. Kapel „Het Huis in de duinen". 19.30: Ds. H. J. Kater, van Amsterdam. Geref. Kerk, Ju- lianaweg. 9.30: Ds. M. W J. C. de Kluis, van Santpoort, 18: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 3: Samenkomst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Dhr. H. Veldkamp, evangelist te den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 7: Ds. Don, van Abbenes. Jeugddienst. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. H. J. Hegger, van Denderleeuw. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. .J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. De regen is oorzaak geworden, dat de op voering van het openluchtspel „Mijn schilt ende betrouwen" door de Zandvoortse to neelvereniging „Sandevoerde", welke ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard vrijdagavond op het Gasthuis plein te Zandvoort zou plaats hebben, moest worden uitgesteld tot hedenavond 9.15 uur. Vooraf zal de Zandvoortse muziekkapel op genoemd plein het concert herhalen, dat men vrijdagavond ondanks de regen tóch liet doorgaan. De belangstelling hiervoor was echter door het slechte weer gering. Het openluchtspel werd vrijdagmiddag als generale repetitie opgevoerd voor de Zand voortse schooljeugd van de hoogste klassen. Zandvoortse reddingbrigade neemt deel De Zandvoortse reddingbrigade zal op maandag 2 juli deelnemen aan de vletten wedstrijden, welke ter gelegenheid van de Sportweek wederom in het Oosterdok te Amsterdam worden gehouden. Men zal deel nemen met vier ploegen, waarmede de laat ste weken op zee druk geoefend werd, zodat met vertrouwen de resultaten in Amsterdam kunnen worden tegemoet gezien. De indeling is als vlogt: 19.20 uur: 3de heat geoefenden: Zandvoort 2, K.M.A. 3, Oranje Nassau 3 en Vera 1; 19.50 uur: 6de heat geoefenden: Egmond, Oranje Nassau 4, Zandvoort 1 en K.M.A. 1; 20.00 uur: 7de heat geoefenden: Oranje Nas sau 1, Vera 3, K.M.A. 2 en Zandvoort 3: 20.10 uur: 8ste heat dames: S.M.N. 2, Wees- perplein 1, Zandvoort 1 en Oceaan 3.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 16