Arbeidersoproer in Poznan met straffe hand bedwongen Premier Cyrankiwicz belooft verdere democratisering HET WEER: Meer wind OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT c4" Regering refereert opnieuw aan advies der commissie-Donner Eerste officiële bezoek van prinses Beatrix aan Amsterdam |i Het woord is aan De zaak-Schokking Prinses Wilhelmina en vorstelijk paar woonden de ontvangst bij Rede premier De kabinetsformatie Maandag weer overleg met de fractieleiders ■Nog schoten 300 doden? Egypte heeft een nieuw kabinet Nieuwe Britse partij Kanselier Raab heeft een regering gevormd Doden in Algerije Testament van Lenin in Rusland gepubliceerd ,De vraag over het al dan niet aanblijven van mr. Schokking is met dit oordeel als afgedaan te beschouwen Fraai geschenk van de Amsterdamse burgerij 70e JAARGANG No 300 ZATERDAG 30 JUNI 1956 301e JAARGANG No 145 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 et, p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WARSCHAU (Reuter/A.F.P.) In de Poolse stad Poznan (Posen), waar zich donder dag ernstige ongeregeldheden hebben voorgedaan, is de rust thans teruggekeerd. Bij de ongeregeldheden zijn 38 personen om het leven gekomen en 270 personen gewond, aldus het Poolse persbureau, dat mededeelt dat in deze cijfers zijn opgenomen de slachtoffers onder de militairen en regeringsfunctionarissen die de regeringsgebouwen hebben verdedigd. De berichten over de ontwikkelingen in Poznan veroorzaakten In Warschau grote consternatie. Er ontstond een enorme vraag naar kranten. De grote internationale beurs in Poznan, waaraan 35 landen deelnemen, was vrijdag normaal geopend. De tram- en busdiensten zijn hervat en de meeste arbeiders zijn naar hun werk teruggekeerd. De autoriteiten in Poznan hebben bij-wind. een beroep op u, ons volksregiem zondere veiligheidsmaatregelen genomen om herhaling van de ongeregeldheden te voorkomen. Volgens United Press kon men vrijdag nog sporadisch geweervuur in Poznan ho ren. Het leger is er echter in geslaagd om rust en orde in de stad te herstellen. Ook in de rest van Polen is de toestand rustig. De politie heeft voor Poznan de avond klok ingesteld. Van 9 uur 's avonds tot 4 uur 's ochtends moet de bevolking bin nenshuis blijven. Het wemelt in deze in dustriestad van politie en militairen. Er heerst nog steeds een gespannen stem ming onder de bevolking. Radio-Warschau heeft vrijdag een van tevoren opgenomen rede van premier Cy rankiwicz tot de bevolking van Poznan uitgezonden, waarin deze verklaarde dat de regering en de communistische partij, niettegenstaande de jongste gebeurtenis sen, ,geen einde zullen maken aan de voortgang van de democratisering van het politieke leven in Polen". De premier noemde „buitenlandse impe rialistische centra" verantwoordelijk voor de bloedige onlusten. Hij zei, dat „de verdere democratise ring van ons leven" zal leiden tot „een groeiend gevoel van verantwoordelijkheid voor de staat van de zijde van elke afzon derlijke burger". De partij en de regering zullen „haar streven om de tekortkomin gen en het kwaad, waaronder het leven van het land nog gebukt gaat, uit te roeien, niet verminderen". „Burgers van Poznan, ik doe namens de partij en de regering, namens het volksbe- ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR: 48 A'DAM - TEL 717162 MOTOR - BROMFIETSKLED5NÖ Vrijdagavond heeft dr. Drees het rapport ontvangen van minister Witte over het huurprobleem. Daardoor is het hem mo gelijk geworden de fractieleiders van P.v.d.A., K.V.P., A.R., C.H.U. en V.V.D. maandagavond weer bijeen te roepen voor nader overleg over de kabinetsformatie. Het rapport over de huurkwesties zullen de fractieleiders dan inmiddels bestudeerd kunnen hebben. Uiteraard komen maan dagavond ook de defensieuitgaven weer aan de orde, want defensie en huren waren de twee punten, die het zittende kabinet ter oplossing heeft overgelaten aan het volgende kabinet. Bij de kabinetsformatie moet dus eerst over deze twee punten over eenstemming zijn bereikt voordat over an dere kwesties kan worden gepraat. volledig te steunen in ons verlangen, grie ven weg te nemen en onze economie te verbeteren", aldus de premier. „Een juridisch onderzoek zal worden in gesteld tegen hen, die met wapens in de hand zijn aangehouden", aldus Cyranki wicz in zijn boodschap. Radio-Warschau meldt, dat arbeiders op de scheepswerven van Stettin en in talrij ke fabrieken in Bydgozcz (Bromberg) en Lodz de opstand in Poznan hebben ver oordeeld. Op massabijeenkomsten werden resoluties aangenomen. In een hiervan wordt de opstand weliswaar veroordeeld, maar er aan toegevoegd, dat de „provo catie" was mogelijk gemaakt, doordat „sommige leiders van onze economie heb ben nagelaten aandacht te besteden aan grieven". Het officiële Russische nieuwsagentschap Tass heeft melding gemaakt van de on lusten in Poznan. De correspondent van Tass in Warschau hield zich in zijn tele grammen aan Moskou geheel aan de tekst van het officiële Poolse communiqué, waarin gezegd werd, dat de „vijandige provocaties in Poznan" kwamen van de zijde van „imperialistische agenten". De Tass-berichten werden opgenomen in de voor het buitenland bestemde uitzen dingen van radio-Moskou. In de binnen landse uitzendingen werd tot dusverre nog geen melding van de ongeregeldheden in Poznan gemaakt. Volgens ooggetuigen zijn de felle gevech ten in Poznan vooral geleverd tussen be togers en eenheden van de staatsveilig- heidspolitie. De gewone politie en de mili tairen maakten minder snel gebruik van hun vuurwapens. Zij traden slechts op als hun barakken bestormd werden. De Rus sische troepen in de stad hielden zich af zijdig. Ooggetuigen, die zaterdagmorgen per trein uit Polen in Berlijn arriveerden, hebben verklaard dat vrijdagavond laat in Poznan nog werd geschoten, aldus meldt het duitse persagentschap D.P.A. Zij ver klaarden nog dat de jaarbeurs in Poznan vrijdag normaal open was. doch dat een Een beeld uit Poznan. Schichtig kijkende en luisterende mensen zoeken al een heenkomen. (Telejoto A.N.P.). aantal demonstranten zich op de beurs had verzameld. Achtervolgende troepen kwa men vervolgens ook op de beurs en begon nen op de verzetsstrijders te schieten. Het vuur werd onmiddellijk beantwoord. In antwoord op vragen wat de buiten landse bezoekers op de beurs toen hadden gedaan, verklaarden enkele der ooggetui gen: „Wel, we doken weg. Het geheel was net een Wildwest film". Volgens United Press is het laatste bas tion van het Pook-e rebelien-verzet vrij dagmorgen door Poolse troepen en artil lerie overmeesterd. Het was het radio-sta tion, dat gebruikt wordt voor het storen van de uitzendingen uit het westen. Bij het vallen van de avond nam vrijdag het spo radische schieten, dat overdag gehoord was, weer meer toe. Het leek er op, dat de re bellen zich onder de bescherming van de duisternis hergroepeerden en wederom in botsing kwamen met grote politie- en leger patrouilles. Russische T-34 tanks hielden bij belang rijke kruispunten in de stad de wacht. De communistische autoriteiten verklaar den gisteravond, dat het opruimen van de laatste rebellen-nesten gunstig verliep. United Press veronderstelt dat het aantal doden belangrijk hoger is dan officieel is opgegeven en spreekt zelfs van 300. Nasser ook premier CAIRO (A.F.P.) President Nasser van Egypte heeft de samenstelling van het nieuwe kabinet bekend gemaakt. Er zijn negentien ministeries, waarvan het minis terie van Buitenlandse Zaken wordt bezet door Mahmoet Fawzi. Minister van Bin nenlandse Zaken is luitenant-kolonel Za karia Mohidine; generaal Abdel Hakim Amer is minister van Oorlog. President Nasser vervult tevens de functie van premier. Behalve het ministerie van Landbouw is er een nieuw ministerie voor Landhervor ming gekomen. MANCHESTER (Reuter) Een nieuwe Britse partij, de Volksliga voor het ver dedigen der vrijheid, is in Manchester een actie begonnen om op nationale basis steun te verwerven. De partij werd zes maanden geleden gesticht door zes perso nen, die nu het uitvoerend comité vormen. Het eerste doel van deze liga is: de vrij heid van het individu te verdedigen tegen de steeds groeiende macht van grote licha men, zoals vakverenigingen en regerings bureaus. WENEN (United Press) De Oosten rijkse kanselier Julius Raab heeft een nieuwe regering gevormd. Het is de vierde Oostenrijkse regering sedert het einde van de oorlog. De regering van Raab is ongeveer de zelfde als zijn vroegere. Nieuw is een mi nisterie van Defensie met aan het hoofd de vroegere onderstaatssecretaris van Bin nenlandse Zaken Ferdinand Graf van de Conservatieve Volkspartij. De Conservatieve Volkspartij heeft ze ven ministers en drie onderministers, de socialisten hebben vijf ministers en drie onderministers in het kabinet. De genationaliseerde industrieën zullen worden beheerd door een ministeriële commissie, waarin kanselier Raab en de vicekanselier Adolf Schaerf zitting hebben. ALGIERS (United Press/Reuter) Een Franse landbouwdeskundige en drie mede werkers zijn door terroristen vermoord toen zij hun dagelijkse ronde maakten langs verarmde Algerijnse boerengezinnen. In Palestro werd de gemeentelijke boekhouder André Marin in zijn kantoor met drie scho ten in de nek gedood. In Cape Figalo, vijftig kilometer ten westen van Oran, werden vijf opstande lingen gedood en zes verdachten gear resteerd door de Franse troepen, die zelf „enige verliezen" leden, aldus de Franse autoriteiten. In verspreide schermutselingen in de provincie Constantine zijn gpdurende de afgelopen vierentwintig uur eenentwintig opstandelingen gesneuveld. In de stad Constantine zijn zeven Alge rijnen ter dood veroordeeld wegens ter reurdaden. Vrijdag is te Algiers vernomen dat in het gebied van Colomb-Bechar langs de Algerijns-Marokkaanse grens, tweedui zend bewapende Mohammedanen, in hoofdzaak leden van het „Marokkaanse bevrijdingsleger," zijn samengetrokken. Het bevrijdingsleger meent dat dit gebied, dat belangrijk is vanwege naburige olie velden en ertslagen, deel uitmaakt van het nieuw Marokkaanse rijk. Van welingelichte zijde is vernomen, dat zich in het betrok ken gebied voldoende Franse troepen be vinden, om elke noodtoestand te kunnen beheersen. MOSKOU (Reuter) Het testament van Lonin, waarin deze aandringt op het ont slag van Stalin als secretaris van de com munistische partij, is zaterdag na 33 jaar te zijn geheim gehouden, in de pers gepu bliceerd. Het testament, waarin Stalin wordt beschreven als „grof" en „nukkig", werd gepubliceerd in het orgaan van de communistische partij „Kommunist". DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Anonymus: Spreek altijd en overal frank de waarheid, maar pak eerst uw koffers. Thans zijn tegelijkertijd verschenen het Voorlopig Verslag van de Tweede Kamer en de Memorie van Antwoord van de re gering naar aanleiding van de nota over de zaak-Schokking en het daarin vervatte ad vies van de Commissie-Donner. Op de in het Voorlopig Verslag gemaakte opmerkin gen over dit advies zeggen de ministers van Binnenlandse Zaken en van Justitie in de Memorie van Antwoord, dat kennis neming van dit advies tot geen andere conclusie kan leiden dan dat deze com missie haar taak met grote zorgvuldigheid heeft volbracht. Het ging niet allereerst om de nadere vaststelling, doch om de waardering van de feiten. Het advies doet wel blijken, aldus de ministers, dat de commissie bij die waardering alle oog heeft gehad voor de Hierboven ziet men (v.l.n.r.) prof. mr. P. S. Gerbrandy, jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer en prof. dr. L. J. M. Beel die op verzoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard een onderzoek zullen instellen naar de omstandigheden die hebben geleid tot de wijze waarop men in de buitenlandse pers artikelen heeft gepubliceerd rond het Nederlandse Hof. verschillende facetten dezer zaak en tot haar eindoordeel niet dan na zorgvuldige afweging van alle factoren is gekomen. De regering heeft zich dan ook des tijds aan dit oordeel gerefereerd. Zij blijft, ook na alles wat sindsdien is aan gevoerd, er van overtuigd, dat de vraag van het al dan niet aanblijven van mr. Schokking met dit oordeel als afgedaan moet worden beschouwd. De ministers zouden het onjuist achten, indien thans in de Kamer een groot aantal vragen betreffende de gang van zaken met betrekking tot hetgeen de toenmalige bur gemeester van Hazerswoude heeft gedaan, had kunnen doen of heeft of had moeten nalaten, ter discussie zou worden gesteld. Afgezien hiervan zou de beantwoording van de in het Voorlopig Verslag gestelde vragen slechts mogelijk zijn na een uitvoe rig onderzoek, hetwelk in wezen zou neer komen op het openen van een gerechtelijk vooronderzoek, waartoe de minister van Justitie gemeend heeft geen stappen te moeten ondernemen. De omstandigheid, dat deze zaak, door het ingediende beklag over de niet-vervolging aan het oordeel van de Hoge Raad onderworpen is ge worden, vormt voor hem een reden te meer om zijnerzijds van het bevorderen van een zodanig onderzoek af te zien. (Men zie verder pagina 2) „Westelijke spionnen" in Hongarije gearresteerd Radio-Boedapest heeft gemeld, dat twee „Westelijke spionnen" in Hongarije gear resteerd zijn, nadat zij zich gewapender hand hadden verzet. Zij waren naar het westen gevlucht, waar zij voor westelijke spionage-organisaties waren gerecruteerd, aldus de radio. Zij zouden na hun terugkeer in Hongarije getracht hebben militaire ge gevens te verkrijgen. (Van een verslaggever GEBRUIND EN STRALEND na een heerlijke vakantie in het zonnige Zuiden is Prinses Beatrix vanmorgen, vergezeld van het Koninklijk Paar, haar eerste bezoek aan de vlaggende, zonovergoten hoofdstad begonnen met een autorit door Amster dam-Oost en -Zuid, waar zich ondanks het vroege uur al vrij velen langs de route geschaard hadden om de hoge bezoekers te verwelkomen. Vooral in de omgeving van de Jan Luykenstraat en de Paulus Potterstraat was de belangstelling zeer groot. Toen de auto's tegen half elf voor het Stedelijk Museum aankwamen barstte uit de verzamelde menigte een geestdriftig gejuich los, dat minuten aanhield. Even tevoren was tot veler verrassing ook Prinses Wilhelmina bij het Stedelijk Museum aangekomen, die eveneens met luide toejuichingen werd begroet. Prinses Beatrix, die gekleed was in een grijs mantelpakje waarbij zij een blauw kapje droeg, wuifde de honderden kijkers hartelijk toe alvorens zij, gevolgd door de Koningin en Prins, de hall van het museum betrad. Daar werden de hoge bezoekers ontvangen door dr. M. J. Prinsen, commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, burge meester mr. Arnold J. d'Ailly en jhr. W. J. H. B. Sandberg, directeur der gemeente musea, die hen naar de erezaal leidde, waar de vrijwel voltallige gemeenteraad bijeengekomen was. seert. Al zal uw komende studie meer in de wetenschappelijke richting liggen, kun sten en wetenschappen vragen beide de creatieve werkzaamheid van de mense lijke geest. De wetenschap zonder kunst zinnige inspiratie is al even onvruchtbaar als een kunstzinnig bezig zijn zonder een verstandelijk inzicht in de taak van het kunstenaarschap. Mogen wij de hoop uit spreken dat Uwe Koninklijke Hoogheid het beschermvrouwschap van de SIKA wilt aanvaarden en zo mogelijk de mani festaties van de SIKA in- de toekomst nu en dan met uw tegenwoordigheid vereren. Mogen wij u ter herinnering aan deze bij eenkomst de oorkonde, gemaakt door een leerlinge van de Kunstnijverheidsschool, en een werkstuk in de vorm van een bron zen beeldje, vervaardigd door een leerling van de Rijksacademie van Beeldende Kun sten, schenken?" Het beeldje is een danseresje. Het is vervaardigd door Leo de Vries. Prinses Beatrix aanvaardde de functie van be schermvrouwe van de SIKA. Dankwoord van de Prinses „Op de kennismaking met de Samenwer kende Instituten voor Kunstonderwijs heb ik mij uiteraard bijzonder verheugd. Reeds meerdere malen heb ik veel goeds gehoord over de SIKA. In de eerste plaats ben ik u dus zeer erkentelijk voor de aanbieding van het beschermvrouweschap van de SIKA, dat mij mogelijk maakt deze op bouwende instelling beter te leren kennen. In de tweede plaats dank ik u allen voor het bijzonder mooie beeldje, dat ik graag aanvaard. Van mijn kant wil ik het be schouwen als een symbool van allen, die als leermeester of als leerling hun krach ten aan de kunst geven." Bij de burgemeester thuis Na een korte wandeling naar de Nassau- kade met onder andere de SIKA-senaat, en van daar af een tochtje met een rondvaartboot, bereikte de lieftallige be zoekster om half een de ambtswoning van de burgemeester, waar zij zich onmiddel lijk liet opnemen in een grote groep (voor namelijk) jongeren-vertegenwoordigers van studenten-, kunst-, jeugd- en sportorgani saties. Met dezen gebruikte zij de lunch. De in anciënniteit oudste en jongste der vrouwelijke raadsleden, mevrouw E. van der Sluis-Fintelman en mevrouw A. Mo- zer-Ebbinga, boden respectievelijk aan de Koningin en prinses Beatrix bloemen aan, waarna de eerste burger van de hoofdstad een welkomstwoord sprak en de Prinses uit naam van alle Amsterdammers een exemplaar aanbood van het uit vier delen bestaande Stedenboek van 1649 van Jo hannes Blaeu waarin prachtige gekleurde gravures van de steden van Nederland en België uit die tijd. De burgemeester her innerde in dit verband aan het geschenk, dat hij de Prinses uit naam van de hoofd stad had mogen overhandigen bij haar achttiende geboortedag, een stenen uil, het symbool van de wijsheid en dus ook van de vele kennis die een toekomstige vorstin moet verzamelen. Hij hoopte echter dat de Prinses, wier liefde voor, en actieve be oefening van, verschillende vormen van kunst naast haar studies op het gebied van de Sociologie en de Staatswetenschappen ook nog tijd zal mogen vinden voor, en zich verder verdiepen in, alle uitingen van ons culturele leven en van de schone kun sten in het bijzonder. Alle leden van de gemeenteraad werden vervolgens voorgesteld aan prinses Beatrix. Beschermvrouwe van de SIKA Om kwart over elf kwamen de Konink lijke Gasten aan in de hall van het Inter nationaal Cultureel Centrum (paviljoen Vondelpark) voor de ontvangst, die „Sa menwerkende Instituten voor Kunstonder wijs te Amsterdam" (SIKA) de Prinses heeft bereid. Het hoofdbestuur van de SIKA-senaat begroette de hoge gasten waarna Liesbeth Volders en Iris Lulof de Prinses en de Koningin bloemruikers aan boden. Het curatorium en de senaat wer den voorgesteld, waarna allen zich naar de Rembrandtzaal begaven. De voorzitster van de SIKA, mej. E. van Es, hield een toespraak tot Prinses Beatrix, aan het slot waarvan zij zei: „Het mag bekend zijn dat Uwe Koninklijke Hoogheid zich metterdaad voor de kunsten interes- >OCOCCCCOOOCOOOCXXXX)COCOCCOODCOOC>CCCOOrOCCOCCCODOOCOOOOO< 8 VERPACHTING medegedeeld door het KNMI in De Bilt. geldig van 8 p zaterdagavond tot zondagavond, opge- 8 p maakt om 11.15 uur: 3 Zonnige perioden, maar ook kans op 8 ft enkele buien. Matige, later nu en dan 8 g krachtige wind uit zuidelijke richtin- 'ft ft gen. Ongeveer dezelfde temperaturen ft ft als vandaag. 1 juli Zon op 4.26 pur. onder 21.05 uur. ft Maan op onder 13.23 uur. ft 2 juli ft 8 Zon op 4.27 uur. onder 21.05 uur ft ft Maan op 0.06 uur. onder 14.36 uur. Maanstanden ft 8 1 juli 9.40 uur: laatste kwartier ft 8 juli 5.37 uur: nieuwe maan ft 14 juli 21.46 uur: eerste kwartier 8 22 juli 22.29 uur: volle maan ft 30 juli 20.31 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 30 juni 8 Hoog water: 7.55 en 20.21 uur. ft Laag water: 3.30 en 15.46 uur. 8 Zondag 1 juli Hoog water: 8.45 en 21.12 uur. ft ft Laag water: 4.09 en 16.31 uur. ft Maandag 2 juli 8 ft Hoog water: 9.40 en 22.12 uur. Laag water: 5.00 en 17.28 uur 0000c»3cx»3000000ccc0cc00cc000c0c0000000c00000000c0caxx VRIJ WARM De Bilt: Gisteravond en vannacht is vochtige warme lucht van subtropische oorsprong ons land van het zuidwesten uit binnengedrongen. Daarbij viel vooral in het midden van het land vrij veel regen. Vanmorgen begon de bewolking echter af te nemen. Het binnendringen van de warmere lucht werd veroorzaakt door een depressie, die van de oceaan langzaam Ier land naderde. De wind draaide daardoor boven West-Europa naar zuidwest tot zuid. Om de oceaandepressie bewegen ver schillende randstoringen, die van buien vergezeld gaan. Het is mogelijk dat een van deze storingen morgen later op de dag het weer in ons land gaat beïnvloeden, zodat dan de kans op buien toeneemt. Er zullen morgen echter ook zonnige perioden voorkomen en de temperaturen zullen niet lager zijn dan vandaag. Het zal dus vrij warm weer zijn. WEERRAPPORT (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland CA s C (3 w SE-& Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio geheel bew licht bew. licht bew. regen zwaar bew. geheel bew. onbewolkt nevel licht bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. nevel zwaar bew. nevel onbewolkt licht bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zw 15 windst. 17 w zzo zzw w w 16 16 18 16 14 windst. 19 nno 26 windst. 25 windst. 23 zw 16 zw 18 zzw 17 windst. 20 windst. 24 o 25 w 19 windst. 20 windst. 28 ono 24 Weerstoestand binnenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven VTv. Z.-Limb. geheel bew. wnw 12 zwaar bew. zw. w 15 zwaar bew. wzw 13 licht bew. zzw 12 geheel bew. zw 14 geheel bew. zzw 13 geheel bew. wzw 13 zwaar bew. zzw 14 6 4 0 5 0,5 5 2 0 0 0 0 1 4 3 0 0 0 5 0,1 0 0 0,1 3 1 0,1 (De temperatuur ls van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1