Feodale sfeer houdt de Amerikaanse negers op hun ondergeschikte plaats Stormachtige bespreking van moeilijkheden onthuld Onder de vloek van het verleden Gewiekste politici vinden de situatie opperbest Kort geding tegen Linnaeushof NAAIMACHINES 3 Prentbriefkaart 40 jaar onderweg Minister Cals installeerde nieuwe Raad voor de Kunst Onbevoegd uitoefenen der tandheelkunde Agenda voor Haarlem Woedende wachtmeester zette plein in Den Haag op stelten Dreigementen met een geladen stengun Kustvaartuig gestrand Ex-geïnterneerden in Japanse kampen krijgen een uitkering Kinderverlamming in hoek Gelderland-Noord Limburg In mei kwamen 5425 woningen gereed Heringa Wuthrich Durisolwoningen in Den Haag Zwitsers systeem wordt voor het eerst in ons land toegepast APPARATENFABRIEK „LUXOR" Hammarskjoeld opnieuw naar Midden-Oosten ZATERDAG 7 JULI 1956 Slavernij moge dan afgeschaft zijn, maar er bestaat toch nog een soort horigheid ln het zuid-oosten van Amerika. Pas wanneer men zich enigszins kan voorstellen In wat voor situatie de negers en de arme blanken in het oude plantage-gebied verkeren, heeft men de sleutel gevonden voor een beter begrip van Amerika's grote probleem. Speciaal in die gedeelten van de zuid-oostelijke staten, waar van oudsher katoen het grote produkt was, heersen toestanden, die een bestendiging van het kaste-systeem bevorderen, met andere woorden: die de neger op zijn ondergeschikte plaats houden. Wat men in deze streken de „Zwarte Gordel" noemt, is het gebied van donkere aarde, waar de katoen zich goed op liet telen. De „Zwarte Gordel" vormt slechts een deel van de zuid oostelijke staten en ligt niet onmiddellijk aan de kust. De landheren in de zwarte gordel laten hun terreinen bewer ken door negers en arme blanken (poor whites), die aldaar hun pachters of dag loners zijn. Het merk waardige is evenwel, dat de contracten met deze lieden monde linge contracten zijn, LoulsiV met een geldigheids duur van een jaar. Een „mondeling con tract" is natuurlijk een bedenkelijke over eenkomst en het re sultaat is dan ook, dat de ondergeschik ten van de landeige naars in een uiter mate afhankelijke po sitie verkeren. In deze feodale sfeer wordt het door de landheren niet gewaardeerd, dat negers stemmen. Zou een neger niettemin een po ging doen om zijn stem uit te brengen, dan zou hij er zeker van zijn zo spoedig moge lijk ontslagen te worden of geen nieuw pachtcontract te krijgen. De arme blanken, die er economisch vaak weinig beter aan toe zijn dan de negers, zijn weer in een ander soort af hankelijke positie. Van hen wordt wèl ver wacht dat zij stemmen en zij zijn een ge makkelijke prooi voor de politici van spe ciaal allooi, die van oudsher deze streken (en daarmee deze staten) „in hun zak heb ben". Die weinig ontwikkelde, armzalige blanken zien in de negers hun grote con currenten. Juist omdat zij er zo slecht aan toe zijn, hebben zij behoefte aan iets om zich op te verhoovaardigen en hun enige troost op deze wereld hun enige trots tevens is hun blanke huid. Wat is in deze omstandigheden eenvoudiger voor een ge wiekste politicus, dan te zeggen: „Wan- jullie blanken niet allemaal op mij stemt, dan gaat het mis in deze staat, dan worden de negers jullie de baas, dan komen er negerkinderen op blanke scholen, dan gaan negers met blanken trouwen en dan wor den jullie allemaal bastaards". Machtsmiddel Thans de klap op de vuurpijl: In de tegenwoordige tijd is katoen een veel min der belangrijk produkt geworden. Ziekte in dat gewas en later mechanisatie van de katoenpluk hebben duizenden negers naar andere streken doen verhuizen. De „Zwarte Gordel" is lang niet meer zo dicht bevolkt als voorheen. Van oudsher bestaat er voor deze plantage-gebieden echter een rege ling, waarbij deze streken, omdat zij zo dicht bevolkt waren (vooral met negers, die men toch niet liet stemmen!) een zeer zware duit in het politieke zakje mochten doen. Mpt andere woorden, fleze streken leveren zöVeel afgevaai-digden op voor het 30O30CCCC0CC00CX 5 Onze correspondent in de Verenigde :-i Staten geeft hierbij zijn tweede be ft schouwing over het rassenvraagstuk in j P Amerika, in een reeks die het resultaat f 0 was van een studiereis door de Zuide- lijke staten. XXjCOOOOOODmOOOODDOOOO^OOOOOOOMCOOOOCXXXJCOOOOOOCjOCOOOO Congres van de betrokken staat en zij heb ben zoveel in de melk te brokken bij de ver kiezing van een gouverneur of van een senator, die de staat te Washington moet vertegenwoordigen, dat een politicus, die deze streken in zijn greep weet te houden en niets is gemakkelijker dan dit tot in lengte van dagen aan de macht kan blijven. De staat Georgia zal in november op deze wijze een nieuwe senator van dit oude slag kiezen, de 42-jarige Herman Talmadge. Op mijn vraag, of Talmadge weieens had te kennen gegeven, dat hij het, in wezen ver dorven, districten-systeem wenste te wij zigen, kreeg ik het veelzeggende antwoord: „Hij zou wel gek zijn". In de steden In de steden, waar zich de industrie ont wikkeld heeft en met name in Atlanta, de hoofdstad van Georgia, is de toestand wat beter. Atlanta is een stad in opkomst met een belangrijke textiel- en vliegtuigin dustrie. Bovendien werd hier voor het eerst door een drogist de drank bereid, die als Coca-cola wereldnaam zou verwer ven en nog steeds is Atlanta een centrum van Coca-cola industrie. De negers in Atlanta stemmen wèl. Zoals gezegd hebben stadsstemmen weinig in vloed op het staatsbestuur van Georgia, maar plaatselijke politici moeten toch re kening houden met de negerstem en op die manier weten de negers in de stad zekere voorrechten te verwerven. Niet dat men er over piekert om de rasscheiding op te hef fen in scholen, bussen enzovoort, maar men doet toch het een en ander voor de behui zing van de negers, voor hun gezondheids zorg en andere behoeften. Men zal misschien verwachten, dat de leiders van de industriële ondernemingen actie voeren teneinde het lot van de neger tc verbeteren en op die manier een grotere markt te scheppen voor hun produkten. In Georgia bespeurt men daar echter heel weinig van. Een man als Talmadge staat heel goed aangeschreven bij de industriëlen. Hij doet voor hen wat hij kan op het ge bied van wegenaanleg en uitbreiding van industrie-terreinen. Vandaar dat zo'n poli ticus gemakkelijk bij de industrie de finan ciële steun kan vinden, die hij nodig heeft voor zijn politieke campagnes. Met het geld van de industrie in zijn zak en met krach tige demagogische taal in zijn mond, is een man als Talmadge voorlopig onoverwinne lijk in Georgia. Zolang er alleen maar één partji is in het zuiden (de democratische) en zolang de kiesdistricten niet wordpn ver anderd. brengt industrialisatie ln de ste den voor de negers in hoofdzaak slechts nlaatseliike verlichting. In de staat als ge- heel blijft het kaste-systeem gehandhaafd. CSCO!XCCCOK>^XaX)C«>OCC03COCCOCCOOOOOCOOC030CCCCOOCCOa In 1916 zond de soldaat H. de Bruyn g R die in Bussum was gelegerd, zijn ouders 9 te StompwUk een prentbriefkaart. Deze 3 3 bereikte echter het echtpaar De Bruyn, 3 dat inmiddels van Stompwijk naar 0 Voorburg was verhuisd, pas dezer dagen, 3 De kaart vertoont naast het poststempel j; 3 „Bussum 1916" dat van „Voorburg 1956" De kaart heeft dus 40 jaar nodig ge- g had haar bestemming te bereiken. g o x >00ocoxo3dococodoccoooooocxx>ococxxxxxxxxxxx30ococoocx>ooo In de historische Rolzaal te Den Haag heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals gistermiddag de Raad voor de kunst ge ïnstalleerd, die een adviserende taak op het gebied van de kunst heeft gekregen. In zijn installatierede schetste de minis ter de voorgeschiedenis van de raad en wees op het belangrijke werk, dat zijn voorganger, prof. G. van der Leeuw, op dit gebied heeft gedaan. Met erkentelijkheid- sprak de bewindsman over het werk van de Voorlopige Raad voor de Kunst, die onder voorzitter Herman van den Eeren- beemt, negen jaar lang heeft gefunctio neerd. Een belangrijk verschil met de vorlopige raad voor de Kunst noemde minister Cals dat de nieuwe raad moet worden gehoord over alle belangrijke maatregelen van de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, de kunst betreffende. Behou dens bijzondere gevallen zal de raad wor den gehoord over subsidies. Een ander ver schil van de oude en de nieuwe raad is, dat de eerste door de regering werd samen gesteld en de leden van de laatste voor een groot deel op voordracht van kunstorga nisaties zijn benoemd. De rede van minister Cals werd beant woord door de voorzitter van de nieuwe raad, mr. dr. P. J. Witteman, die met vol doening constateerde, dat de nieuwe raad meer representatief zal zijn. ADVERTENTIE Meer dan vier en half uur heeft vrijdag de president van de Haarlemse rechtbank nodig gehad om zes getuigen te horen in het kort geding, aanhangig gemaakt door de heer H. A. J. van Duuren tegen de directie van Linnaeushof te Bennebroek, naar aanleiding van zijn ontslag als ad junct-directeur met ingang van 1 augus tus. De getuigen werden gehoord op ver zoek van mr. J. H. A. M. van Son, procu reur van eiser. Dinsdagmiddag om twee uur wordt het kort geding voortgezet; dan krijgt mr. F. Oberman, procureur van gedaagde, ge legenheid een contra-enquête te laten houden. Een boete van f 1000 heeft de ambtenaar bij het O.M. te Utrecht geëist tegen de 44-jarige vertegenwoordiger J. M. F. S. te Utrecht, die zich voor de kantonrechter moest verantwoorden wegens uitlokking tot het onbevoegd uitoefenen van de tand heelkunde. De verdachte had tot voor enige maan den, toen de Utrechtse politie op verzoek van de Amsterdamse recherche ingreep, een zgn. tandtechnisch instituut aan de Oosterkade te Utrecht. Daaraan waren ook twee artsen verbonden. Deze beide medici werkten echter zonder het hiervoor ver eiste verlof van de inspecteur van de volks gezondheid. Twee assistenten verrichtten handelingen, waartoe zij niet bevoegd wa ren. Tegen beiden requireerde de ambtenaar f 500 boete. De kantonrechter zal op 20 juli uitspraak doen. De zaak tegen de beide medici wordt op 7 september behandeld. ZATERDAG 7 JULI Openluchttheater Bloemendaal, Dutch Swing College, 8.15 uur. Studio: „Phfft", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Be klemmende uren", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De schrik der Sioux", 14 jaar, 7 en 9.15 uur.Frans Hals: „Fantastische rit", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Operatie Kajak", 14 jaar, 7 en 9.15 uur; nachtvoorsteWing „In de greep van de angst", 18 jaar 11.30 uur. Minerva: „Het glazen muiltje", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Ik was de vriendin van een gangster", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „The Kentuckian", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 8 JULI Openluchttheater, Bloemendaal, piano voordracht Emmy van Eden, 3 uur. Studio: zondagmorgenvoorstelling „De mijnen van Koning Salomo", alle leeftijden, 11 uur; „Phffft", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: zondagmorgenvoorsteWlng „lm weissen RössT', 10.30 uur; „The Ken tuckian", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De schrik der Sioux", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Fantasti sche rit", 14 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Het glazen muiltje", alle leef tijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: zondagochtendvoorstellingi, „Het grote avontuur", 11 uur; „Beklemmende uren", 18 uur, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: zondag morgenvoorstelling „Rose Marie", alle leef tijden, 11 uur; „Operatie Kajak", 14 jaar, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Ik was de vriendin van een gangster", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MAANDAG 9 JULI Studio: „Phffft", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. ADVERTENTIE ...kauw Wrlgley Doublemint. We worden meegesleept door ons eigen tempo - Even de spanning kwijtraken. Een week-end op 't water of wat U ook doet: Doublemint is lekker - maakt de - adem zo fris als een zomerse zeewind. hauw ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keu?e ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Een 43-jarige wachtmeester behorend tot het regiment veldartillerie van Essen, ge detacheerd bij het garnizoensdetachement Den Haag, heeft het Anna Paulownaplein in Den Haag op stelten gezet en de bewo ners van het plein en de voorbijgangers de schrik op het lijf gejaagd door met een geladen stengun te dreigen. De wachtmeester, die als schietinstruc- teur in Den Haag is gedetacheerd, was er over gebelgd dat een makelaar, die kan toor houdt aan het Anna Paulownaplein, te lang wachtte met het laten repareren van een lekkage in zijn woning. Hij wilde de makelaar met geweld dwin gen de reparatie te laten verrichten. De secretaresse van de makelaar bedreigde hij met een geladen stengun en eiste van haar dat zij met hem mee zou gaan op zijn bromfiets om de lekkage in ogenschouw t.e nemen. De secretaresse echter vluchtte, toen zij buiten stond, gillend in een huis naast dat van de makelaar. Bezoekers van een café op het plein waarschuwden de po litie, die de woedende wachtmeester mee nam en. hem overgaf aan de Koninklijke Marechaussee in Den Haag. Hij zit nu in Tembrandt: „Beklemmende uren", 18 jaar, arrest en de zaak wordt onderzocht. 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Drums of Ta- iti", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: .The Kentuckian", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 1.15 uur. Frans Hals: „Fantastische rit", 14 aar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Voet- poren in de mist", 18 jaar, 8.15 uur. Lido: Operatie Kajak", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 ur. Luxor: „Ik was de vriendin van een angster", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Begijn- ofkapel, Interkerkelijk comité, bijeen komst, 8 uur. ancertgebouw, Haarlems Muziekinstituut, 8 uur. De 294 ton metende kuster „Erkalin" uit Groningen is vrijdag bij Nibe op noord- Jutland, aan de grond gelopen. Het schip was met een lading graan op weg naar Aalborg. Vier bemanningsleden hebben eerst vanuit een reddingssloep getracht het schip vlot te brengen. Toen zij daarin niet slaagden zijn zij naar de kust geroeid, waai de stranding pas vrijdagavond bekend werd. Zij verklaarden dat er geen gevaar bestaat voor bemanning en lading. Met de uitbetaling aan rechthebbenden van het smartegeld, dat Japan aan Neder land zal betalen ten behoeve van Neder landers, die in de tweede wereldoorlog in Japanse kampen in Azië als burger geïn terneerd zijn geweest, hoopt de Neder landse regering nog voor het einde van dit jaar te kunnen beginnen^ Volledige lijsten van belanghebbenden zijn echter niet aanwezig. Hierdoor is het niet moge lijk, reeds thans over te gaan tot een vast stelling van het juiste bedrag, dat aan een ieder kan worden uitgekeerd. Het minis terie van Buitenlandse Zaken verzoekt be langhebbenden daarom zich aan te mel den. In een „officiële publikatie" in dit blad wordt in vermeld, hoe en waar deze aanmelding dient te geschieden. Japan heeft zich verbonden een bedrag van 10.000.000 dollar (f38.000.000) in 5 jaarlijkse termijnen, te beginnen met 1956, aan Nederland over te maken, welk be drag door de Nederlandse regering ineens zal worden beschikbaar gesteld. De Nederlandse fiscus zal over het uit te keren bedrag geen belasting heffen. Ook zullen er geen vorderingen van het rijk mee worden verrekend. Aan allen, die on der de regeling vallen, zal een gelijk be drag worden uitbetaald. In het Canisius-ziekenhuis te Nijmegen worden thans tien patiënten verpleegd, die lijden aan kinderverlamming. Deze patiën ten zijn afkomstig uit de noord-Limburgse en noordoost-Brabantse gebieden, van waar de ernstigste patiënten naar Nij megen zijn overgebracht. De toestand dei- patiënten geeft echter nog geen ernstige reden tot grote ongerustheid. In Nijmegen zelf zijn nog geen gevallen geconstateerd. Op advies van de rijks inspectie van de volksgezondheid in Gel derland zijn wel maatregelen getroffen om besmetting te voorkomen. Op verschillen de plaatsen in oost-Gelderland zijn geval len van kinderverlamming geconstateerd, maar tot heden in het algemeen zonder ernstige gevolgen. Te Doetinchem is een volwassen patiënt aan de gevolgen van kinderverlamming overleden. Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek kwamen in mei 1956 5425 nieuwe woningen gereed. In dezelfde maand van het vorig jaar werden 4810 nieuwe woningen opgeleverd. In de eerste vijf maanden van 1956 werden 22.147 wo ningen voltooid tegen 18.169 in de eerste vijf maanden van 1955. Gerekend tot en met mei 1956 zijn se dert de bevrijding 462.024 nieuwe wo ningen opgeleverd. De in mei 1956 gereed gekomen wo ningen zijn als volgt over de provinciën en de drie grote steden verdeeld (tussen haakjes het aantal in de eerste vijf maan den van 1956 gei-eed gekomen woningen): Groningen 181 (972), Friesland 133 (491), Drente 137 (762), Overijsel 462 (1761), Gelderland 431 (2457), Utrecht 202 (1125), Noordholland (zonder Amsterdam) 547 (2273), Zuid-Holland (zonder Den Haag en Rotterdam) 918 (3563), Zeeland 200 (743), Noord-Brabant 774 (3107), Limburg 432 (1579), Amsterdam 335 (907), 's-Gra- venhage 244 (1183), Rotterdam 331 (889;, N.O.-polder 98 (335). In mei 1956 werd begonnen met de bouw van 8888 woningen. Daar dit aantal hoger is dan het aantal in die maand gereed ge komen woningen, steeg het aantal in uit voering zijnde woningen belangrijk en wel van 81.056 aan het eind van april 1956 tot 84.515 aan het einde van mei 1956. Eind mei 1955 waren 70.762 woningen in aan bouw. Bij de in mei 1956 gereed gekomen wo ningen zijn 281 systeemwoningen. ADVERTENTIE Haarlem CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS D. J. Lucas overleden. Op 63-jarige leef tijd is na een kortstondige ziekte overleden de bouwkundige D. J. Lucas uit Voorburg. Het aantal huizen dat sinds 1917 in 's Graven- hage, Katwijk, Voorburg en Rijswijk onder zijn leiding is gebouwd, staat ongeveer gelijk met het totaal aantal woningen in een stad als Delft. Het kort geding gaat zoals gemeld is over het ontslag van de adjunct directeur en het publiceren van berichten, waarin vermeld stond, dat de directeur van Linnaeushof, de heer Roozen, had ver klaard, dat het ontslag op staande voet was geschied. Bij het verhoor van getuigen legden enige journalisten verklaringen af. Gehoord is ook de financiële adviseur van Linnaeushof en van de heer Roozen, te wiens huize op zondag 17 juni een be spreking is gevoerd, waaraan deelnamen de directeur, de adjunct-directeur, de aan nemer en de adviseur. Getuige deelde mee, dat het hem bekend was, dat de adjunct- directeur zijn ontslag had gevraagd en dat deze aanvrage de heer Roozen welgevallig was. Hierdoor werd laatstgenoemde de on aangename situatie bespaard zelf het ini tiatief te nemen, om ontslag te verlenen. Om de zaak tussen partijen in het reine te brengen heeft getuige meegewerkt aan het houden van de bespreking op zondag 17 juni. Op een vraag van de president van de rechtbank of de adjunct-directeur tijdens die bespreking, die een paar uur in be slag nam, zijn ontslagaanvrage ingetrok ken heeft, antwoordde getuige ontkennend. Nadat een der deelnemers aan de bespre kingen de aannemer van het restau rant op Linnaeushof vertrokken was. werden de gemoederen verhit. De adjunct directeur liep naar de voordeur, waarna de andere leden van het gezelschap hem volgden. De heer Van Duuren zei: „ik werk geen uur of dag langer voor Linnaeushof." Getuige heeft getracht de zaak te sussen, maar het baatte niet. Het eind van de zaak was, dat de heer Van Duuren drie kleine ruitjes van de tochtdeur vernielde en de heer Roozen een klap in het gezicht gaf. Daarna is de adjunct-directeur vertrokken. Hoe het tot een botsing is gekomen kon getuige niet zeggen. Mr. Van Son legde een schriftelijke ver klaring van de heer Van Duuren over, waarin deze opmerkte, dat de heer Roozen, na het vertrek van de aannemer, zich wilde terugtrekken; het leek hem daarna beter te vertrekken. De voordeur was op slot en het gezelschap kwam in de gang. De heer Roozen begon te schelden. De financiële adviseur vervolgde, dat op maandag 18 juni op Linnaeushof een be spreking is gevoerd, om de verhouding tussen de restaurateur en de adjunct directeur te verbeteren. Dinsdagavond heeft de heer Van Duuren getuige op gebeld; hij was zeer opgewonden en dreig de de heer Roozen naar de andere wereld te helpen; daarvoor had hij gaarne twintig jaar over. Ook heeft hij gezegd, de Lin naeushof kapot te zullen maken. Getuige deelde nog mee, dat hierdoor de zaak voor het scheppen van een goede sfeer tussen directeur en adjunct-directeur ho peloos was geworden. Nadat de echtgenote van de financiële adviseur nog verklaringen had afgelegd over de besprekingen en het vernielen der ruitjes van de tochtdeur, werd de behan deling der zaak geschorst tot dinsdag middag. DS. J. P. PAAUWE OVERLEDEN In het r.k. ziekenhuis te 's-Gravenhage, waar hij een maagoperatie had ondergaan, is in de ouderdom van ruim 83 jaar over leden ds. J. P. Paauwe. Ds. Paauwe heeft in 1914, toen hij geschorst werd en latei- uit zijn bediening in de Nederlands Her vormde Kerk werd ontzet, veel van zich doen spreken. Op 25 augustus 1901 aanvaardde hij het predikambt bij de Hervormde Gemeente van Ierseke. In 1907 vertrok hij naar Bennekom. Omdat hij weigerde personen in het lid matenboek in te schrijven, die naar zijn oordeel op grond van hun belijdenis niet tot de gemeente konden worden toege laten, kwam hij in conflict met de kerke lijke besturen. Wegens ongehoorzaamheid aan de kerkelijke reglementen volgde op 2 juni 1914 zijn schorsing en op 8 oktober van dat jaar de ontzetting uit de evangelie bediening. Ds. Paauwe vestigde zich daar op te 's-Gravenhage, waar hij tot kort voor zijn dood voor een kring van geestver wanten heeft gepreekt. Het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft toestemming ver leend voor de bouw van twee complexen woningen met gebruikmaking van durisol- blokken, een Zwitsers systeem, dat voor de eerste keer in ons land zal worden toege past. De holle blokken zijn geperst van houtvezel, welke wordt geprepareerd, zo dat zij op den duur versteent. De blokken worden op elkaar gestapeld en gevuld met beton. Daar hiervoor niet over vakbekwame bouwvakarbeiders behoeft te worden be schikt, verwacht men dat dat sneller kan worden gebouwd dan tot dusver het geval is geweest. De twee complexen, die in Den Haag zullen verrijzen een van 232 woningen in Bouwlust II en een van 129 woningen in Vrederust-Oost II zullen respectievelijk voor de Algemene Woningbouwvereniging en de woningbouwvereniging „Verbetering zij ons streven" worden gebouwd. Het be treft hier woningwetwoningen, die in vier bouwlagen zullen worden gebouwd. ADVERTENTIE VENTILATOREN KWALITEITS TRANSFORMATOREN ELECTRO-MOTOREN leveren wij vlug en concurrerend Korte Poellaan 25 Haarlem Tel. 12505 CAIRO (AFP). - De secretaris-generaal van de UNO, Dag Hammarskjoeld, wordt de laatste week van juli in Cairo verwacht op een nieuwe reis langs de hoofdsteden van de landen in het Midden-Oosten, zo is in Caïro vernomen. De Egyptische rege ring heeft met UNO-vertegenwoordigers contact opgenomen over de vaststelling van de juiste datum van het bezoek. Op dringend verzoek van de Ameri kaanse regering zijn acht voor red dingswerk in de bergen opgeleide Zwitserse parachutisten per vliegtuig naar de V.S. vertrokken, om behulp zaam te zijn bij het bergen van de stoffelijke resten van de 128 slacht offers, die in de Grand Canyon om het leven kxvamen toen de twee verkeers vliegtuigen, waarin zij zich bevonden, boven een bergkam botsten. De foto laat zien hoe de zo gvuldig gevouwen parachutes in het vliegtuig worden geladen.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5