De Bruyne won de sprint in Lille, maar Darrigade bleef in gele trui Gematigd optimisme over de prestaties gerechtvaardigd Grote prijs der Lage Landen met 20.000 aan prijzen Sport tijdens het weekeinde Hoad Wimbledon-kampioen na een fel duel met Rosewall Eerste grote aanval beslissend in tweede etappe Voorting en De Groot bleven bij eerste tien in algemeen klassement De Tour in cijfers Nederlandse honkballers naar Rome Stabilisering De Groot gevallen Henley Royal Regatta Franse slag schoot van zijn bankje KOERSEN OP DUINDIGT Ten onrechte Goed getraind Taktiek De umpires V er trouw en CRICKET PAARDENSPORT GYMNASTIEK Radioreportages van de Olympische Spelen ZATERDAG 7 JULI 19 56 Een dag later dan men gehoopt had, is de feeststemming ontstaan in het Bel gische kamp van de Tour-karavaan. De 26-jarige De Bruyne een blonde Vla ming uit de buurt van Dendermonde, die in 1954 al drie etappe-overwinningen op zijn naam bracht zorgde dit keer voor een knappe ritzege. Hij bleek de sterkste van een zestal strijdlustigen, dat reeds na negentien kilometer afscheid nam van het peloton, dat nog wat kampte met stijfheid in de benen, overge houden uit de supersnelle race van de eerste dag. Die eerste grote aanval, die tevens beslissend zou worden, werd ondernomen door Malléjac, De Bruyne, Pardoen Morvan, Elena en Jempy Schmitz. Zij hadden zeven kilometer verder, bij Omal, al een bres van een halve minuut geslagen. Kort daarna kreeg men de derde uitvaller te noteren sinds het begin van de toer, want de Zwitser Hans Hollenstein stapte voor goed af. Na 50 kilometer was de bres verwijd tot 4Jminuut en nog weer 15 kilometer ver der was het verschil aangegroeid tot 5 mi nuten. Edmond Jacobs van de gemengde Luxemburgse ploeg, het voornaamste slachtoffer van een valpartij, moest hier in de ambulancewagen verbonden worden. Hij was uitgeschakeld. Uit het peloton liepen toen Van Dongen, Hassenforder, Beuffeuil, Adriaenssens en Elliott weg, maar er volgde prompt een jacht en dit groepje werd ingehaald. De achtervolging had tevens tot resultaat dat de voorsprong van de koplopers bij Tom beek (78 km) tot 3J4 minuut werd terug gebracht. Tijdens de doortocht van Brussel werd het verschil echter weer groter en bij Ninove (125 km) bedroeg het 7minuut. Op initiatief van Darrigade en zijn ploeg maats begon de hoofdgroep nu een ver woede jacht en bij de Frans-Belgische grens (196 km) lagen de vluchtelingen nog maar 3L, minuut voor op een groepje bestaande uit Audaire, Barone, Mahé, Nencini, Pado- van. Picot en Tonello. Het jagende peloton volgde op een halve minuut. Op de laatste 20 kilometer verloor het leidersgroepje twee man. Elena moest stop pen wegens een lek bandje en Morvan kon het tempo niet meer volhouden. Pardoen reed zich even los om de premie Henri Desgranges (1000 gulden) te winnen bij de doortocht van Cysoing, maar werd toen weer ingelopen door De Bruyne, Malléjac en Schmitz. Zo namen vier renners deel aan de eindsprint, waarin De Bruyne de snelste bleek. Nog geen minuut later deed de voorhoede van het hoofdpeloton al zijn entree, aangevoerd door Caput, die beslag legde op de vijfde plaats. De premie voor de strijdlustigste renner in deze etappe werd toegekend aan Par doen, en die voor de grootste pechvogel aan Elena. De Nederlanders hebben in dezeetappe hun party dapper meegereden. zonder op vallende dingen te doen. Gerrit Voorting heeft zyn vijfde plaats in het algmeen klassement behouden en Daan de Groot is achtste gebleven. Het is duidelijk, dat Pel- lenaers een afwachtende houding aan- nemt en dat hij met deze jeugdige ploeg geen onnodige risico wenst te lopen. Toch Is hij van oordeel dat de jongeren een te voorzichtige taktielc toepassen. En vrijdag avond in Rijssel heeft hij op rustige en kalme toon opgemerkt, dat mannen als Hinsen, De Groot en Stolker heus wel een ooocooooooooooc<xxxiooooc>oooooccccooocoooocx:occococcoocc< De uitslag van de tweede etappe luidde: 1. De Bruyne (B.) 217 km. in 6 uur 35 min. 31 sec.: 2. Pai'doen (N.O.C.) z. t.; 3. Malléjac (Frankrijk) z. t.; 4. Schmitz (gem. Lux. ploeg) z. t.; 5. Caput (West Fr.) 6.36.20; 6. Hassenforder (West Fr.); 7. Rolland (Fr.)8. Barone (lie de Fran- 0 Ce); 9. Scodeller (N.O. Centr.); 10. Monto (It).; 11. Huyghe (N.O.C.) allen in dezelf- 0 de tijd als Caput; 12. Hoorelbeke (lie de g France) 6.36.20; 13. Emzer (Gem. Lux.); 14. Coniterno (It.): 15. Desmet (België); 16. Bober (lie de Fr.); 17. Audaire (West Fr.); 18. Laurédi (Z.O.-ploeg)19. Bar- tolo (N.O.C.); 20. Darrigade (Fr.) allen in 6.36.20: 24. Impanis (België) z. t.; 26. Ba^l- vin (Fr.) 6.36.44; 29. Ockers (België) z. t.; 31. De Groot z. t.; 38. Wagtmans t.; 40. Voorting z. t.; 48. Gaul (Gem. Lux.) z. t.; 8 54. Schaer (Zw.) 6.33.16; 62. Hinsen 6.30.14; 78. Nolten 6.41.46; 79. Van de Brekcl 8 6.42.12: 80. Van Dongen 6.42.59; 81. Lahaye z. t.; 83. Van der Pluym z. t.; 86. Stolker g zelfde tijd. Behalve de Zwitser Hollenstein heeft 3 ook diens ploegmaat Luratti opgegeven. 0 Jacobs van de gemengde Luxemburgse o ploeg kwam na de sluiting der controle 3 binnen en is eveneens uitgeschakeld. 3 Het algemeen klassement na de tweade 0 X etappe luidde: 1. Darrigade (Fr.) 11.54.35; X 8 2. Schaer (Zwits.) 11.57.02; 3. Robinson 3 (Gem. Lux. pl.) 11.57.31; 4. Laurédi (Z. i O.-ploeg) 11.57.39; 5. Voorting 11.58.03; p 6. Vlaven (B.) 12.01.03; 7. De Bruyne (B.) 8 12.01.14; 8. De Groot 12.01.33; 9/10. ex 0 aequo Malléjac (Fr.) en Schmitz (gem. 8 Lux. pl.) 12.02.14; 11. Pardoen (N.O.C.) 8 12.02.28; 12/13. ex aequo Quenlin (West 3 Fr.) en Adriaenssens (B.) 12.02.39; 14. De 0 Smet (B.) 12.03.01; 15/26. ex aenuo Mahé 8 (Fr.), Impanis (B.), Conterno (It.). Em- 0 zer (gem. Lux.), Hoorelbeke (lie de France), Forestier (Fr.), Sluyghe (N.O. §C.), Barone (lie de France), Rolland (Fr.), X Hassenforder (West Fr.) en Tonello (lie 8 de France) en Scodeller, (NO.C.) 12.03.03; X 27/40. ex aequo een groep renners bij wie X Bouvin (Fr.), Ockers (B.), Wagtmans, 3 8 Gaul (gem. Lux. pl.), De Filippis (It.), en X Close (B.) 12.03.27; 63/64. ex aequo Stol-/ 0 ker en Lahaye 12.09.42; 71. Nolten 12.12.59; 72. Van den Brekel 12.13.25; 74/77. Traxel <- 0 (Zwits.), Nencini (It.). Elliott (He de 0 Franace) en Van der Pluym 12.14.12: 82. 5 Hinsen 12.20.0; 84. Van Dongen 12.20.20. 0 Het ploegklassement voor de tweede o 3 etappe luidt: 1. België 19.47.11; 2. N. O. X •'Centrum 19.47.41; 3. Frankrijk 19.48.11:;. 8 4. Gemengde Lux. Ploeg 19.49.0: 5. Ile de 0 •France 19.49.0; 6. Franse West Ploeg 19.49,0: 7. Italië 19.49.24: 8. Nederland 8 19.50.12; 9. Z.O. Ploeg 19.50.56; 10. Z.W. 3 Ploeg 19.55.09; 11. Spanje 19.56.12; 12. 0 Zwitserland 19.57.59. Algemeen ploegklassement na de twee- p de etappe: 1. Gemengde Lux. Ploeg 25.55.52; 2. Frankrijk 35.58.0; 3. België; 8 4. Nederland 36.03.03; 5. N.O. Centrum X 8 36.07.50; 6. Ile de France 36.09.09; 7. Italië 0 0 36.09.33: 8. Zwitserland 36.10.10: 9. Z.O. 8 P'oeg 36.12.11; 10. Franse Westploeg 8 0 36.14.30: 11. Spanje 36.16.21; 12. Z.W. Ploeg X 36.23.30. g kans mogen wagen om mee te gaan, als er een ontsnappingspoging wordt gewaagd. Wagtmans voelt zich in uitstekende vorm. Na de Frans-Belgische grens, toen de „hel van Rijssel" begon, maakte hij op het kool- as fietspad een lelijke val.. Hij kwam met het hoofd in de droge sloot, naast het fiets pad, dat vol met brandnetels stond, terecht. Zijn benen waren vuurrood van de netels, toen hij zich weer op zijn fiets, waarvan het stuur bijkans dwanrs stond, hees. Nolten heeft eigenlijk nooit last van kramp in de benen gehad. Wel vroeger, toen hij als amateur reed, maar de laatste jaren was hij van dat euvel af. Waarschijn lijk heeft hij zich in de razende etappe van Reims naar Luik wat geforceerd. Tot 25 km voor Rijssel ging het goed, maar op de keien keerde de kramp terug en ook zijn handen deden pijn en konden nauwelijks zijn stuur omklemmen. Voorting heeft taktisch gereden. Niet te veel heeft hij op kop gereden, want hij wist, dat deze tweede etappe lastig zou zijn en hij wenste zich niet onnodig uit te putten en zijn reservekrachten aan te spreken. Daan de Groot is niet aan een val ont komen toen de grote groep renners van de keien op het fietspad komend plot seling sterk afremde. Hij duikelde over Hinsen heen en verwondde zijn linkerbeen, waar in Rijssel het kolengruis nog op zat. Hinsen heeft goed gereden. Hij voelde dat hij in deze tweede etappe veel beter mee kon komen dan op de eerste dag en vol vertrouwen zal hij aan de derde etappe naar Rouaan beginnen. Piet van de Brekel kwam fris aan de finish. De laatste 25 km hadden ook hem sterk aangepakt, al kon 3e ETAPPE. 7JULI ZübKM. 4P ETAPPE8 JUU 125 KM. U?1S|' BELGIË start 7juli I Vlakke wegen Vliegende controle Etappeplaats O Ravitaillering hij in de eerste 180 km uitstekend mee komen. De achterstand door een lekke band opgelopen, betekende een lelijke handicap voor hem, want toen was de beslissende fase juist begonnen. Datzelfde gold ook voor Stolker, die wei gerde zich op het laatste stuk te forceren. „Ik kom er wel. was zijn commentaar. Hetgeen wil zeggen dat hij morgen of over morgen wel van zich zal laten spreken. Van Dongen is nog met een klein groepje weg geweest, maar het peloton liet hem en 4 andere stoutmoedigen niet gaan. Hij had veel last ondervonden van het stoten van de banden op de zware keien. Sjef Lahaye, gezond moe aan de finish, bluft enthousiast en ziet met vertrouwen de vol gende etappes tegemoet. En zo ziet ook Leo van der Pluym het. Hu weet, dat de eerste etappes veel van hem zullen vergen, maar aan het einde van zijn krachten is hij nog lang niet. Hij heeft 25 km voor Rijssel een lekke achterband gehad, waardoor hij een achterstand opliep welke hij niet meer kon goedmaken. De Bruyne (links) 'onmiddellijk gevolgd door de Fransman Pardoen bij het passeren van de jinishlijn van de tweede étappe van de Tour de France in Rijssel. (Telefoto) De wens van Lewis Hoad om het Wim- bledon-kampioenschap te veroveren is na een spannende strijd tegen Ken Rosewall, welke bijna twee uur in beslag nam, in ver vulling gegaan. Na een prachtige demon stratie van power play versloeg hij zün rivaal in de eindstrüd van het heren enkel spel met 6-2, 4-6, 7-5, 6-4. Zo heeft Hoad de meest begeerde tennistitel op zijn naam gebracht en hiervoor brachten de toeschou wers, die de tribunes rond het centre court bevolkten, hem een hulde, waarin zij ook Ken Rosewall betrokken. Want deze had zich op prachtige wijze tegen zün team genoot van de Davis Cup-ploeg geweerd. Overigens is het 34 jaar geleden, dat in de finale van het heren enkelspel twee Australiërs elkaar de titel betwistten. In 1922 stonden Patterson en Lycett tegen over elkaar op het centre court van Wim bledon. Toen slaagde Patterson met de cij fers 6-3, 6-4, 6-2 er in beslag te leggen op het kampioenschap. Ditmaal waren het ook twee Australiërs, maar het typische feit deed zich thans voor, dat zij van gelijke leeftijd zijn en beiden in de omgeving van Sydney het eerste levenslicht zagen. Merk waardig is ook dat beiden op 9-jarige leef tijd met tennissen begonnen, samen naar de banen trokken om zich in deze sport te oefenen en het elkaar 14 jaar later in de eindstrijd om de Wimbledon-titel zo moei lijk maakten. Ingespeeld In tegenstelling tot wat men van hem gewend is, was Hoad reeds in de eerste set ingespeeld. Met een grote dosis aanvals lust startte hij en brak door in de vüfde en zevende game met fraaie volley's, die li i j met het oog op de wind het best kon toepassen. Rosewall, die in de eerste set verschil lende fouten maakte, speelde in de tweede set voortreffelijk. Met 3-1 kwam hij voor te staan door een doorbraak in de vierde set. Het werd zelfs 4-1, maar Hoad nam daar geen genoegen mee. Hij herstelde zich en met onder andere twee aces won hij de zesde game. Ook de zevende en achtste game waren voor Hoad en zo had hij zijn achterstand weggewerkt: 4-4. Rosewall was échter daarnr zo op dreef en plaatste de ballen Een Franse legerploeg en een Zweedse acht zullen vandaag tegen elkaar uitko men in de finale van de Grand Challenge Cup, het „blauwe lint" van de Henley Re gatta. Te oordelen naar hun verrichtingen in de halve finales moeten de Fransen als favorieten worden aangemerkt. Hun slag Massiasse schoot van zijn bankje in de race tegen Jesus College Cambridge en voor hij zich hersteld had lag de Engelse acht drie lengten voor. Maar de Fransen herstelden zich prachtig, kwamen na 1 mijl gelijk en wonnen tenslotte met 11/3 lengte in 7 min. 8 sec., de snelste tijd van de dag. In de andere halve finale schakelde de Zweedse acht van Roddklubben Drie Ste den de London Rowing Club uit met 1 1/4 lengte voorsprong, tijd 7 min. 10 sec. De populaire acht van de Londense dok werkers plaatste zich in de halve finales van d'e Thames Challenge Cup (achten) door de ploeg van Bristol University te kloppen'. In de halve finale komen de dok werkers uit tegen de ploeg van de RAF. De andere halve finale zal gaan tussen twee Amerikaanse achten van Kent School en van Princeton University. De Poolse skiffeur Kocerka heeft zich in de finale voor de Diamond Sculls ge plaatst door een overtuigende zege in zijn race tegen de Brit Astill. Hij komt nu tegen de Britse Olympische sculler Tony Fox uit, die zonder moeite in de halve eindstrijden van de Zuidafrikaan Meineke won. De finales voor de Silver Goblets (onge stuurde twee) en de doubles sculls worden Britse aangelegenheden daar alle buiten landse ploegen uitgeschakeld zijn. In de halve finale van het hoofdnummer, de Grand Challenge Cup, versloeg de Zweedse acht Roddklubben, dank zij een machtige eindspurt over de laatste 800 me ter, de acht van de London Rowing Club. In de finale zullen de Zweden uitkomen tegen de winnaars van de tweede halve finale: het sterke Franse legerteam en Jesus College Cambridge. „Hoe is het mogelijk dat ik zo'n bal mis", schijnt Ken Rosewoll te denken. Hij verloor gisteren in de finale enkel spel van zijn landgenoot Lewis Hoad in vier sets. zo zuiver, dat hij de set won met 6-4 en daarmee was de stand weer gelijk. Strijdlust Met 7-5 won Hoad de derde set, nadat de strijd aanvankelijk gelijk op was gegaan. In de vierde set legde Rosewall een enorme strijdlust aan de dag waardoor hij met 4-1 kwam voor te staan. Sterker dan voorheen kwam Hoad daarna echter opzetten. Met keiharde drives en prachtige services over rompelde hij zijn tegenstander en nadat de stand 4-4 was geworden, brak hij door de service van Rosewall: 5-4. De laatste game won Hoad en met een rustige stem an nonceerde de umpire: „Game, set and match to Hoad". Met een brede glimlach op het gezicht wandelde Hoad naar het net, waar hij door zijn rivaal gefeliciteerd werd. Met de derde „Grote prijs der Lage Landen", die zondagmiddag op Duindigt wordt gehouden, brengt de Nederlandse drafsport een nummer met zulk een be zetting als nog nimmer tevoren in ons land aan de start is geweest. Voornamelijk werd deze werkelijk grootse internationale deel neming bereikt door het feit, dat dit groot se nummer in ons land met f 20.000 aan prijzen is opgenomen in het Circuit om het Europese kampioenschap, waaraan ver bonden is een gouden cup ter waarde van bijna f 12.000. De Franse merrie „Gélinotte", die in het klassement de leiding heeft, verschijnt niet aan de start, doch beide Zweedse dravers „Gay Noon" en „Tampiko" wel. Zij zijn de enige dravers, die nog kans maken „Gé linotte" van haar troon te stoten, beiden behoren in Europa tot de superklasse Ook de Fransen zijn met hun grote stayer Gao B, Festival II en Fabien VL sterk vertegenwoordigd. Van dit 3-tal geniet Fabien VL het meeste vertrouwen. Deze wordt gereden door de 68-jarige Charlie Mills, de grootste rijder van alle tijden met meer dan 4000 overwinningen op zijn naam. Het is de eerste keer in zijn carrière, die hem door heel de wereld bracht, dat hij in ons land start. Deze virtuoos op de sulky is de grootste tacticus in de koers, die nauwgezet onder het rijden de chrono meter volgt en geen pas harder zal gaan dan nodig is. De Belgen zenden hun cracks Iris Volo en Insuline. Iris Volo werd vorig jaar met Remi Bals uitstekende tweede, achter Ro land. Beide paarden zijn zeer snel en heb ben bovendien een enorm uithoudingsver mogen. Hoe zal de Nederlandse draver-elite zich tegen dit gezelschap houden? Een open vraag, maar kansloos zijn zij zeker niet. Olga Pluto is in grootse vorm, doch zal moeilijk het 2600 meter lange parcours op volle kracht kunnen uitlopen, evenmin als O Marjjke. De grote hoop is Roland, de Voor de eerste keer sinds de oprichting van de Féderation Européenne de Baseball (FEB) zal Nederland aan de Europese kampioenschappen deelnemen. Pas sinds januari van dit jaar is Nederland lid van deze thans drie jaar oude organisatie. Na dat de KNHB als lid was aangenomen, heeft men onverwijld een coach benoemd. Zoals bekend is hierbij de keus gevallen op de oud-aanvoerder van het Nederlands 9-tal, Henk Keulemans. Een ongetwijfeld gelukkige keuze. Keulemans is drager van de 1953-medaille voor de beste allrounder en onzes inziens is er geen honkballer in Nederland: die alle onderdelen van het spel zo goed kent of heeft gekend als de man, die tot taak heeft deze eerste afvaar diging van Nederland naar de Europese kampioenschappen tot een succesvolle te maken. Keulemans heeft slechts drie maanden de tijd gehad om zijn „Rome-team" te for meren. Dat is kort en jongeren met aan leg, maar die nog net niet goed genoeg waren, konden dus niet in aanmerking komen. De oudere routiniers, aangevuld met enkele jongeren, vormen dus het team, dat van 10 tot en met 15 juli de Neder landse kleuren in Rome zal verdedigen. Dit team ziet er als volgt uit: Werpers: Urbanus J. (OVVO), Smidt (HHC), Brands (VVGA), Jongeling (HHC); Vangers: Geurts (Schoten) en Nijhuis (VV GA); Eerste Honk: Hoogenbos (HHC) en Kok R. (VVGA); Tweede Honk: Urbanus Ch. (OVVO); Derde Honk: Klooster (Scho ten); Korte Stop: Jole (HHC); Verre Vel- ders: Lukkien (Schoten), H. Kok (Ajax), De Zwart (EDO) en Meyer (OVVO). Hierbij heeft Keulemans dan nog ver schillende switch-mogelijkheden zoals b.v. Smidt op het derde honk, Jongeling op het tweede honk en dergelijke. De oefenwedstrijd van de definitieve Rome-ploeg tegen de „Bitburg Bombers" j heeft bewezen dat sombere voorspel- j lingen niet terecht zijn gedaan. Weliswaar j verloren de onzen met 24, doch de wijze waarop dit geschiedde, was hartverwar mend. Vooral het foutloze veldspel gaf reden tot hoopvolle verwachtingen ten aanzien van de Europese kampioen schappen. Dit betekent zeker niet, dat Nederland een zeker kampioenschap zal gaan be halen. Belangrijk zal zijn hoe de ploeg reageert op de voor haar vreemde om standigheden: zeer warm weer (waarmee de Nederlandse honkballer dit jaar be paald niet verwend is), ander voedsel, een terrein, dat niet geheel uit gras bestaat, doch waarvan de looppaden gemaakt zijn van fijngeklopte aarde en zand. Voorts een pitchers-mount. De Japanse bal, waarover wij hierboven reeds schreven, zal minder moeilijkheden opleveren dan bij Haarlem- Amsterdam, daar hiermee voortdurend ge traind is de laatste weken. Althéa Gibson en Angela Buxton bereik ten de finale van het dames dubbelspel door een twee setsoverwinning: 7-5, 6-4 op de „hoogstgeplaatsten", Louise Brough en Shirley Fry. Het leeuwenaandeel in deze zege heeft ongetwijfeld de lange donkere Amerikaanse Althéa Gibson gehad. Haar services waren sterk door de enorme vaart, die zü erin legde en bovendien zag zij steeds kans hoge ballen met grote zuiver heid te retourneren. In de eindstrijd zal Althéa Gibson met Angela Buxton uitkomen tegen het Aus tralische paar Fay Muller en Daphne Seene.y, dat Angela Mortimer en Ann Shil- cock in dc= halve finale versloeg met 6-4. G-2. De uitslagen luiden verder: gemengd dubbelspel: halve finales: Althéa Gibson en Mulloy (VS) versl. Daphne Seeney en Fancutt (Austr./Z. Afr.) 6-4, 6-4. Shirley- Fry en Seixas (VS) versl. Darlene Hard en Howe (VS/Austr.) 6-3, 7-5. Heren dubbel spel: halve finales Hoad en Rosewall (Aus tralië) versl. Howe en Larsen (Austr./VS) 4-6, 6-2, 7-5, 6-3. Nederland speelt dinsdag 10 juli tegen Italië, donderdag 12 juli tegen België, za terdag 14 juli tegen Spanje en zondag 15 juli tegen Duitsland. Hiervan zal de eerste wedstrijd, tegen Italië, verreweg de moei lijkste worden. Italië geldt als een der favorieten. Bovendien spelen de Azzuri's voor eigen publiek en hebben dus ook alle omstandigheden mee, die de Oranje-ploeg tegen heeft. De Italianen zijn zeer goed voorbereid. De gehele ploeg heeft van 26 juni tot 7 juli doorgebracht in een speciaal trainingskamp in Livorno. Zij zijn ge traind door vier Amerikaanse trainers Hieruit blijkt weer eens, dat er in het buitenland toch altijd meer geld bij de sportorganisaties is dan jn Nederland. Het toernooi wordt gespeeld volgens het halve-competitie-systeem. Dit werd nodig doordat Frankrijk ter elfder ure haar in schrijving introk, in verband met het niet beschikbaar zijn van haar Tunesische spe lers en het feit, dat enkele Franse top- spelers onder de wapenen zijn geroepen Er worden twee wedstrijden per dag gespeeld, 's morgens om 11 uur en 's mid dags om 4 uur. Van 1 tot 4 uur schijnt het zelfs voor honkbal in Rome te warm te zijn. De wedstrijden van Italië zijn alle om 4 uur vastgesteld, hetgeen wel een recette kwestie zal zijn. Dit is voor de Neder landers niet ongunstig, daar het om 4 uur wellicht iets minder warm zal zijn dan om 11 uur. Over het geheel genomen is het wedstrijdschema voor de Nederlanders niet ongunstig (woensdag en vrijdag vrij) en alle wedstrijden, behalve tegen Italië des morgens. Ofschoon Keulemans zeker niet tevoren zijn taktiek bekend zal maken, kan men er zeker van zijn, dat Urbanus dinsdag tegen Italië en zaterdag tegen Spanje op de plaat staat. De wedstrijden tegen België en Duitsland zuilen dan aan Smidt en Brands toevertrouwd worden, waarbij men dan altijd nog de beschikking heeft over Jon geling voor het geval er een werper om welke redenen dan ook mocht uitvallen Van de twee vangers zal men ongetwij feld Geurts het meest in actie zien. Wel iswaar zijn de aangooien van de VVGA-er Nijhuis door geen drie Geurtsen te even aren, maar de „dirigecr-kwaliteiten" van de 34-jarige Schotenaar zullen voor Keu lemans wel doorslaggevend zijn. Wat de rest van de ploeg betreft, er zijn twee mogelijkheden. Ten eerste kan Keu lemans bij voorbaat met verschillende ploe gen in het veld komen, en ten tweede kan hij met een vast team in het veld verschij rien en de overige spelers op de gewenste momenten als pinch-hitters inzetten. Wij achten de laatste mogelijkheid de meest waarschijnlijke. Van zeer groot belang zal uiteindelijk nog zijn de eerlijkheid der umpires. Naar wij van betrouwbare zijde vernamen schijnt er in d'it opzicht bij de tweede Europese Kampioenschappen het vorig jaar in Bar celona gehouden nogal raar gegoocheld te zijn. Het is te hopen, dat, nu de FEB weel een jaartje ouder is geworden, ook deze kinderziekte achter de rug is. In ieder geval mogen wij vaststellen, dat de uitbreiding van het FEB-sclieidsrech- terscorps met de Nederlandse umpires De Ruyter en Bakker aan integriteit zeker zal winnen, hetgeen niet wegneemt, dat het te betreuren blijft, dat de beste arbiter, welke ooit op een Nederlands honkbalveld is ver schenen, Hetem, niet naar Rome is uitge zonden. De wedstrijden worden alle gespeeld in het „Motovelodrome" aan de Via Appia Nuova te Rome. Hoe de resultaten van deze wedstrijden ook zullen zijn, we mogen vaststellen, dat het Nederlands team het sterkst mogelijke is, dat wij in het veld kunnen brengen en dat wü, zonder nu met een in een „We gaan naar Rome"-stemming te vervallen de prestaties van de Neder landers met vertrouwen tegemoet kunnen zien. winnaar van vorig jaar. De hengst heeft echter weinig gelopen. Indien de beide Zweedse paarden in het 12 paarden tellende veld geen slechte posi tie krijgen en een doorgang naar de kop lopers kunnen vinden, mag worden ver ondersteld dat Gaq Moon met zijn formi dabele eindrush Roland zal kunnen klop pen. Fabien VL, Tampiko en O Marijke zijn in dit spannende internationale duel met de beste rijders uit Europa de out siders. Ook het omlijstende programma is van een bijzonder gehalte, zowel in de Milaan- als in de Gelsenkirchen-prijs. In het eerste nummer zal Double Six M een zege kun nen boeken en in het andere Quicksilver S, die hiervoor uit Frankrijk is overgekomen. In de Nederland-prijs heeft Robert G voor Sonja Belwin de voorkeur. Sita kan de 2500 meter lange Stockholm-prijs voor haar rekening nemen, waarin zij echter op tal van andere favorieten kan stuiten. Het slotnummer brengt de beste 3-jarigen aan de start. De verwachting is, dat Ulrica B, vóór Urubu S en Urdy Mars aan de finish zal zijn. Ook morgen is er nog voetbal in Neder land. Gelukkig dat het weer voor een wintersport althans nogal meewerkt, anders zou het een bepaald zeer onfrisse beweging worden. De strijd om het kam pioenschap van Nederland wordt zondag waarschijnlijk beslist. Rapid en NAC na melijk de twee kanshebbers komen tegenover elkaar. NAC heeft aan een gelijk spel voldoende voor de titel. Wint Rapid, dan is een beslissingswedstrijd noodzakelijk geworden. De wedstrijd tussen Elinkwijk en Sparta is alleen van belang voor de vraag welke ploeg de onderste plaats zal gaan bezetten. De stand is: N. A. C5 4 0 1 8 12—6 Rapid 5 3 0 2 6 8—6 Elinkwijk 5 1 1 3 3 711 Sparta 5 1 1 3 3 4—8 RCH heeft na de overwinning van woens dagavond plotseling weer een kansje ge kregen in de promotiecompetitie. Vooral ook omdat KFC verloor van NOAD, welke laatste ploeg vrijwel zeker is van een plaats in de eredivisie. Morgen spelen de Haarlemmers tegen .de Zaankanters in het Olympisch stadion in Amsterdam. De op stelling is dezelfde gebleven. Dat wil zeg gen: Van der Voort; Jansen en v. d. Brink; De Jong, De Vos en Hoogendoorn; Brou wer, Biesbrouck, Van Braam, Kruyer en Couwenhoven. Indien de Racing morgen wint en GVAV verliest zondag op eigen veld van NOAD, dan is er weer een reële kans, aangezien RCH woensdagavond in Heemstede tegen de Groningers speelt. De stand is op het ogenblik: N. O. A. D5 5 0 0 10 13—4 K. F. C. 5 2 1 2 5 7—10 G. V. A. V4 2 0 2 4 11—6 R. C. H5 1 1 3 3 3—9 H. D. V. S5 1 0 4 2 4—9 In de eerste klasse van de cricketcompe titie speelt Rood en Wit morgen andermaal op eigen veld. Ditmaal is HBS de tegen stander. Een nederlaag behoeft het geens zins te worden voor de Haarlemmers, die vorige week zo'n fraaie zege boekten op HCC I. Haarlem speelt zondag uit tegen HCC I en krijgt het verre van gemakke lijk. In de tweede klasse A wordt gespeeld HCC 3Rood en Wit 2 en in 2 D zijn vast gesteld: Ajax (L)Rood en Wit 3, CVHW VVV 2 en HerculesHaarlem 2. Zondag houdt de Ruitersportvereniging „Carina" in de manege „Kennemergaerde" aan de Duin- en Kruidbergerweg (tegen over hotel Duin en Kruidberg) in Santpoort dressuurwedstrijden voor jongeren en voor gevorderden. Ook staat een licht spring concours op het programma. Bij voldoende belangstelling zal een openbare les worden gegeven. De wedstrijden beginnen om half elf en duren tot ongeveer 5 uur. Het EDO-terrein staat zondag geheel in het teken van de gymnastiek, want vanaf kwart over acht tot 12 uur zullen ruim 600 aspiranten, dames en heren zich bij de diverse jury's melden om de oefeningen te laten beoordelen, voor de nationale en in ternationale wedstrijden, die Bato organi seert ter gelegenheid van het 60-jarig be staan. Er zijn 17 verschillende wedstrijden vastgesteld, zodat er een ruime keuze was om voor één of meer hiervan in te schrij ven. Al zijn er dan enkele wedstrijden, waarvoor 1 of 2 groepen zijn aangemeld, er zijn ook meerdere wedstrijden, waaraan 4 tot 8 groepen zullen deelnemen en als men dan bedenkt, dat onder de deelnemen de verenigingen er meerdere zijn, die re gelmatig aan nationale wedstrijden deel nemen, zoals Esca (Arnhem), MAAS (Rot terdam), Olympia en DOS en Simson (Am sterdam) dan kunnen spannende wedstrij den verwacht worden. Ook de deelneming uit de Kennemer Turnkring is zeer behoorlijk, want het pro gramma vermeldt behalve Bato zelf, ook de namen van Concordia, VOLO en Eclecta uit Haarlem. GV Heemstede, OSS (Zand- voort), TV Santpoort, Turnlust Beverwijk, VGV en Sparta uit Velsen. Er doen voorts twee Belgische verenigingen mee, t.w. de Gymnastische Volksmaatschappij uit Gent en de Koninklijke Turnkring uit Niel. 's Middags vindt om 2 uur een optocht plaats vanuit de Overtonstraat in Haarlem, waaraan alle verenigingen zullen deel nemen. Om 3 uur begint dan op het EDO- terrein de demonstratie. In samenwerking van de AVRO, KRO, NCRV, VARA en Wereldomroep zullen de radioreportages van de Olympische Zomer spelen in Melbourne worden verzorgd door de volgende reporters: Herman Felderhof, Aad van Leeuwen, Leo Pagano, Dick van Rijn en Jan de Troye. „NOBF.LS-BEKER". Gisteravond zijn deze nederlaagwedstrijden van Hof van Hol land voortgezet met de BV „KETS". (Am sterdam). Deze eerste ontmoeting eindigde in een remise, driedrie.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7