TYPEN PONT Het Nederlands Ballet Luchtvaartbespreking wordt op 17 juli hervat T. WATERBOLK AHA! KOOPJESDAG! COMMANDEUR ZELFBEDIENING SLIMLINE DE TIJDMETER B. SCHAAP ROGGEVEEN Holland Festival Openluchttheater Bloemendaal RIJKSKWEEKSCHOOL - HAARLEM PESETA »uM "fiSS Plaats een Groentje ©EELTJES BOEKHOUDEN vesting Na nota aan Washington Zoekt U een flink TREKPAARD? 10 pond lichter - snel, veilig met SLIMLINE Het on verwachtte PRAKTIJKRUIMTE gevr. BENNEBROEK Wethouder K. Enthoven ten grave gedragen Examens Critiek van minister Algera Jubileumreis van Bejaarden club Scheepvaart Dr. R. van Waard overleden Duursma spuit alles! D.K.W. cabriolet 1950 Slagersbediende gevraagd DOKTERS-ASSISTENTE VEEL GELD BESPAREN! W. C. van der Laan RECHTSBIJSTAND Voor uw dochter Voor uw zoon HET NAAIMACHINEHUIS Sigarenmagazijn A. OOMS Sigarenzaak Grote Houtstr. 133 DE KOSTER VLEESHOUWERU E'X 'A M E- N 0 P L-E I D I N G HUGA5. E LGERSMA.POTGIE S E R FIRMA A. BOTTELIER AERDENHOUT FIRMA J. PERRY HAARLEM FIRMA P. F. SMITS HAARLEM Y/ERELD Fa J. P. KENZEN HAARLEM FIRMA J. DE GRAAF HAARLEM Fa C. VAN MAREN Zn OVERVEEN MAANDAG 9 JULI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN1 8 Zaterdagmiddag had op de begraafplaats „Westerveld" te Driehuis onder grote be langstelling de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wethouder K. Ent hoven, tevens oudste firmant van de firma D. Enthoven Zonen te Hoofddorp. On der de aanwezigen die om ongeveer half twee de grote aula op deze begraafplaats tot bijna de laatste hoek vulden, werden opgemerkt oud-burgemeester baron K. J. G. baron van Hardenbroek van Bergam bacht met zijn echtgenote, de burgemees ter van Bennebroek de heer D. van der Hoop van Slochteren met zijn echtgenote, oud-gemeentesecretaris de heer C. Breg- man, wethouder J. F. v. Lierop, dr. P. van Aalst met zijn echtgenote, de gemeente secretaris de heer J. Schutte, zeer vele vooraanstaanden uit de pluimvee- en eier- handel, waaronder bestuursleden van het produktschap en vrijwel het gehele perso neel van de firma Enthoven. Nadat het orgel in de aula variaties op het lied „Allerzielen" van Schubert had laten horen en de baar in de aula was ge dragen trad als eerste spreker naar voren de heer C. G. Enthoven, een broer van de thans overledene. Spreker prees de ar- beidslust en het doorzettingsvermogen van de heer K. Enthoven, waarvoor hij hem dankte. De heer D. Enthoven, een neef van de thans overledene, sprak de wens uit, dat de jongeren in de firma het vele werk in de geest van zijn oom zullen voortzetten. De heer H. C. Breek, die namens het personeel van de firma het woord voerde, getuigde dat hij dit deed met een droef heid waarvan hij wist dat deze door het gehele personeel gevoeld wordt. De heer K. Enthoven was geen werkgever in de moderne zin van het woord, maar hij han delde steeds als een vader voor zijn per soneel, wier belangen bij hem altijd in vei lige handen waren. Op de dag dat hij het leven verloor was hij op weg naar een ver gadering waar de belangen van hen die in de eierhandel werkzaam zijn besproken zouden worden en spreker had 's morgens nog een lang onderhoud met hem gehad, waarin de heer Enthoven tal van punten had aangeroerd, welke volgens hem ver betering behoefden. De burgemeester van Bennebroek, de heer D. van der Hoop van Slochteren, stel de vast, dat de heer Enthoven in alle op zichten een principieel man was, die zijn overtuiging niet onder stoelen of banken stak. Zijn heengaan, aldus de burgemees ter, is voor de gemeente een zeer groot verlies, maar nog zwaarder is de familie getroffen met dit zo plotseling en tragisch verscheiden. Het moge voor haar een grote troost zijn, dat het werk van de heer Ent hoven ook in het belang van de gemeente Bennebroek allerwege waardering heeft gevonden en dat zijn nagedachtenis in ho ge ere zal blijven. Ir Tukker sprak namens het Bedrijf schap voor pluimvee en eieren en getuigde van 't buitengewone voorrecht 24 jaar lang met de thans overledene op velerlei wijze te hebben samengewerkt. Vooral voor de particuliere eierhande heeft de heer Ent hoven enorm "veel gedaan. Nadat de heer Aarnink namens de Gel ders-O verijselse eierhandel zijn dankbaar heid had betuigd aan de overledene voor alles wat hij voor de handel had gedaan, sprak de heer Robbers namens het bestuur van het Bedrijfschap groothandel in eieren particuliere eierhandel heeft de heer Ent hoven als voorzitter van deze nog zo jonge organisatie heeft verricht. Drs. Janssens Dijcks sprak namens de ANEVEI en betreurde het, dat hij de over ledene slechts zó kort had leren kennen dat de eerste handdruk ook tevens de laat ste moest zijn. Nadat de heer G. Lukkien mede namens een groep handelaren zijn dank had uitge sproken voor wat de overledene voor alle betrokkenen had gedaan, was het woord aan ds. H. S. J. Kalf, Nederlands Hervormd predikant te Bennebroek, die zijn treffen de toespraak begon met te herinneren aan het woord: „Vrees God en onderhoud zijn geboden, want God zal elkeen doen komen in het gericht, hetzij goed of kwaad". „Wij mensen", aldus ds. Kalf, „vergeten bij al les wat wij nastreven en najagen zo vaak, dat wij naakt op de wereld komen en zo ook weer gaan. Slechts één ding blijft: het Koninkrijk Gods". Ds. Kalf eindigde met een kort gebed. Daarna speelde het orgel het gezang ,,'k Heb geloofd en daarom zing ik". Onder de klanken van „Nader mijn God tot U" werd de baar naar het graf gedragen. Aan de groeve bad ds. Kalf het Onze Vader. Een zoon van de overledene dankte voor de vele bewijzen van medeleven en de grote belangstelling aan de nagedachtenis van zijn vader bewezen. Vele bloemstukken bedekten daarna de groeve. Gedeelte Kruidbergerweg voor verkeer afgesloten Het gedeelte van de Kruidbergerweg te Santpoort, van de Biallosterskilaan af tot de Duin en Kruidbergerweg, zal met in gang van 11 juli tot nader order, voor het doorgaand verkeer met motorrijtuigen zijn afgesloten. Den Haag. Voor het examen van de stich ting „Nederlandse Modevak" te Den Haag zijn geslaagd voor: lerares mevrouw C. Vo gel; coupeuse, de dames N. de Breuk, M. E. Dekker, E. Lavalette en E. C. v. Mourik; costumière, de dames C v. d. Berg, P. Beu- mer, Th. Soff en R. Sypestein. Haarlem. Aan het Christelijk Lyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen afdeling hbs a: J. Dooijes en mej. M. van der Poel U Haarlem; N. Dalmulder, J. W. van Duin, rt.ej. J. E. de Jon - en G. H. Ruys te Heemstede; R. J. van de Stadt te Aerden- hout; mej. W. H. Kiewiet te Zandvoort; G. Telkamp te Hillegom; P. J. ten Hagen, C. A. Moolenaar en A. P. E. Nieuwenhuis te Lisse; C. van den Kommer en T. G. C. van der Vlugt te Hoofddorp en A. J. Vel ten te Am sterdam. Afgewezen 2 kandidaten. De minister verklaart dat het niet ge makkelijk is een verklaring te geven van de bijzonder teleurstellende houding van de regering der Verenigde Staten. Van Amerikaanse zijde werd bij de thans lopende onderhandelingen tot dusver het standpunt ingenomen dat in een met Nederland te sluiten luchtvaartovereen komst door Amerika slechts de handhaving van de bestaande toestand zou kunnen worden aangeboden in ruil voor inwilli ging door Nederland van alle door de V.S. gevraagde routes, welke een uitbreiding vormen van de huidige Amerikaanse lucht lijnen, die Nederlands grondgebied aan doen. Dit-standpunt wordt gemotiveerd als een toepassing van het thans door de Ver enigde Staten toegepast beginsel, dat er een evenredigheid moet bestaan tussen de exploitatie-onkosten, die de luchtvaart maatschappijen van beide landen op de wederzijds toegestane routes verwerven. De Nederlandse regering acht een derge lijk criterium voor het al dan niet toeken nen van routes in het algemeen principieel onjuist, omdat het de ontwikkeling van de burgerluchtvaart belemmert. Het is in het onderhavige geval onbillijk, daar het ont breken van een evenwicht in de inkom sten der wederzijdse luchtvaartmaatschap pijen niet het gevolg is van enigerlei be perking van Nederlandse zijde. De Nederlandse regering, die steeds voor de grootst mogelijke vrijheid in de lucht heeft pal gestaan, kan met het oog op de ontwikkeling der luchtvaartbetrekkingen tussen beide landen en met het oog op de luchtvaartpolitieke gevolgen in wereld- verband nauwelijks aannemen, dat de re gering van de machtigste luchtvaartmo- gendheid ter wereld, wier luchtvaartmaat schappijen 70 percent van het wereldver keer beheersen, in haar huidige houding zal volharden. Voorts heeft de minister in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Blaisse (KVP) geantwoord, dat de KLM na 1946 voor 230 miljoen dollar aan vlieg tuigen in Noord-Amerika heeft gekocht en daardoor de grootste buitenlandse afne mer van de Amerikaanse luchtvaartindu strie is. Na de liberalisatie van de invoer van Amerikaanse goederen is de import uit de Verenigde Staten bijzonder sterk geste gen. Ook het tekort op de handelsbalans met de Verenigde Staten blijft toenemen. De bijzondere reden van de grote terug houdendheid der Verenigde Staten om aan Nederland goedkeuring te verlenen nieu we luchtlijnen op de V.S. te openen schijnt te zijn gelegen in vrees voor de concur rentiekracht van de KLM, onder invloed van sterke weerstand van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen tegen buiten landse concurrentie. „Nederland is, met Luxemburg, het enige West-Europese land dat, ondanks verschil lende pogingen daartoe, nog geen luchtvaartovereenkomst met de Vei-enigde Staten heeft kunnen afsluiten. De eerste besprekingen om tot een zodanige overeenkomst te komen werden reeds in september 1946 te 's-Gravenhage gehouden. In de sindsdien verstreken periode van bijna 10 jaar werden tot dat doel herhaaldelijk besprekingen tussen beide regeringen gevoerd, welke echter tot geen resultaat hebben geleid, om dat geen overeenstemming kon worden verkregen over de door Nederland gewenste routes. Bijgevolg is Nederland inderdaad nog steeds gedwongen te werken op basis van een sinds 1946 bestaande voorlopige regeling, volgens welke het de Nederlandse luchtvaartmaatschappij slechts is toegestaan de routes Amstei'damNew York en CuragaoMiami te vliegen. Dit heeft de minister van Vei-keer en Waterstaat, mr. J. Algera, geantwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Posthumus (P.v.d.A.) over de Nederlands Amerikaanse besprekingen inzake een luchtvaartovereenkomst. De grote terughoudendheid bij het verle nen van nieuwe routes aan Nederland, ter wijl wel aan andere Eui-opese landen goed keuring voor het exploiteren wan nieuwe routes is vex-leend, kan bezwaarlijk anders worden gezien dan als een ernstige vorm van disci-iminatie jegens ons land. Nadat deze onbevredigende gang van zaken i-eeds herhaaldelijk en bij verschil lende gelegenheden bij de Amei-ikaanse re gering ter sprake was gebracht, heeft de Nederlandse ambasadeur te Washington op 25 juni in opdracht van de Nederlandse regering uiting gegeven aan de diepe te- teurstelling en bezorgdheid van de Neder landse regei-ing over de tot dusver door de regering van de V.S. aangenomen houding. Daax-bij is onder meer verklaard, dat de Nederlandse regering het tot dusver nega tieve Amex-ikaanse standpunt in strijd acht met de geest van het onlangs tussen hei de regeringen gesloten verdrag van vriend schap, handel en scheepvaart. Washington: „De deur is niet dicht" Van officiële Amerikaanse zijde wordt, naar aanleiding van de opmerkingen van minister Algera gewezen op het feit, dat op 17 juli de besprekingen met een Neder landse delegatie hervat zullen worden. Hieruit blijkt, zo verklaart men in officiële kringen te Washington, dat er nog een mo gelijkheid aanwezig wordt geacht, dat een akkoord over de Nederlands-Amerikaanse luchtvaartbetrekkingen wordt bereikt. Men verklaart dan ook, dat de deur geenszins dicht is. Men gaf toe, dat de Amerikaanse lucht vaartmaatschappijen zich heftig verzetten tegen het verlenen van vergunning aan de KLM maar, zo zei men, het ministerie laat zich nog door andere overwegingen leiden, onder meer de goede verstandhouding met Nederland en de betekenis, die de KLM heeft voor het Nederlandse economische leven. In offiiciële kringen had men de indruk, dat de nota, die dr. Van Roijen aan minis ter Dulles overhandigd heeft, door het mi nisterie van Buitenlandse Zaken „zeer ernstig in studie genomen was". De reis, die de Bejaardenclub „Vijfhui zen" zaterdag maakte, was een jubiïeum- ieis, want een kwart eeuw geleden, dus in 1931, werd voor het eerst een dergelijke tocht uit Vijfhuizen georganiseex-d Het beroep, dat het uitvoerend comité op de bui-gerij deed om deze reis mogelijk te maken, kreeg van alle kanten bijval, zo dat men zaterdagmorgen met drie bussen uit Vijfhuizen kon vertrekken. De tocht voexxle via Aalsmeer en Uithoorn, door de Vinkenveense plassen naar de Vechtstreek met de vele buitenplaatsen. Even buiten Utx-echt, in De Bilt. wex-d gestopt om koffie te drinken. Na deze pauze zette men de tocht voort in de richting van Rhenen. De bussen re den door stx-eken, waar men zoveel moge lijk van het natuurschoon kon genieten, ondermeer door het uitzicht op de Gelderse Vallei en op de Rijn. Op de Grebbeberg wex-d een bezoek ge bracht aan de militaix-e begraafplaats der gesneuvelden van mei 1940. Daarna werd in het restaurant van Ouwehands Dieren park de koffiemaaltijd gebruikt. Deze kreeg een officiéél tintje door de huldiging van twee leden van het comitë, de heren C. A. de Koning en L. Tanis, die sedert 1931 der gelijke reizen voor de Vijfhuizense bejaar den hadden geoi-ganiseex-d .De heer C. God- vliet bood hun namens het comité een zil veren asbak met inscriptie ter herinnering aan, waarna beide jubilarissen het woord voex-den. Na de maaltijd werd een bezoek gebracht aan het dierenpark en vandaar vertrokken de bussen weer in noordelijke richting. In de Anna's Hoeve nabij Hilversum ge bruikte men het diner. 1-Iier werden de heren de Koning en Ta- nis opnieuw in het middelpunt geplaatst, ditmaal door de heer Kampei-, die namens de deelnemers aan de tocht sigaren aanbood en het comité dankzegde. Het laatste gedeelte van deze jubileum reis leidde langs Hilversum en de Loos- drechtse plassen. Om ongeveer negen uur was men weer in Vijfhuizen terug. Aalsum, 6 te Rotterdam. Aardijk, 7 te Singapore. Abbedijk, pass. 6 Azoren n. Liverpool. Albireo, pass. 6 Gibraltar n. Antwerpen. Aldabi, 7 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alkaid, 6 v. Rio de Janeiro n. Ilheos. Almdijk, 6 te Rotterdam. Angolakust, 6 v. Accra n. Takoradi. Aagtekerk, 7 te Genua. Alblasserdijk, 9 te Brownsville. Aldabi, pass. 9 Lissabon n. Antwerpen. Amstelkade, 7 v. Hamburg naar U.S.A., pass. 8 Helgoland. Amstelland, 8 te Amsterdam. Baonkust, pass. 8 Finisterre n. Amsterdam. Batang, 8 te Amsterdam. Bloemcndael, 7 v. Amsterdam n. Aruba. Bloemfontein, 9 te Amsterdam. Cinulia, 8 te Punta Cardon. Coryda, 8 v. Oran n. Marseille. Cradle of Liberty, 8 v. Philadelphia n. Pt. Said. Ceronia, 6 v. Rotterdam n. Invergordon. Crania, pass. 6 Gibraltar n. Bombay. Congokust, 9 te Amsterdam. Daphnis, 8 te Amsterdam. F-sso Nederland, 6 te Fawley. Eenhoorn, 8 v. Istanbul n. Bouvgas. Etrema, 8 v. Curasao n. Belgische Congo. Eos, 8 te Amsterdam. Esso Den Haag, pass. 9 Kp. Bon n. Sidon. Farmsum, 6 v. Hamburg n. Narvik. Groote Kerk, pass. 8 "Dakar n. Las Palmas. Hcelsum, pass. 8 Key West n. Houston. Hispania, pass. 8 Auessant n. Rotterdam. Hector, pass. 9 Gibraltar n. Lissabon. Indrapoera, 7 te Rotterdam. Ittersum, 6 v. Bathurst n. Liverpool. Iberia, 8 te Rotterdam verw. Ilos, 7 v. Amsterdam n. Gotenburg.. Japara KRL, 7 te Balikpapan. Kabylia. pass. 8 Sombrero n. Curasao. Karimun, 9 te New Orleans. Kermia, 12 te Pta. Cardon verw. Krebsia, 9 te Miri/ Karimata, 7 v. Amsterdam n. Priok. Korenia, 9 te Suez verw. Kota Gede, 9 te Singapore. Langkoeas, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Lombok. 6 v. Ean Francisco n. Portland (Oreg.). Laagkerk, 8 v. Rotterdam n. Marseille. Lekhaven, 10 te Montevideo verw. Lekkerkerk, 8 te Port Said. Leuvekerk, 8 v. Karachi n. Bombay. Maashaven, 7 te Rotterdam. Mitra, 7 te Curasao. Maasdam, 7 v. Southampton n. Le Havre. Meerkerk, 9 v. Suez n. Aden. Nigerstrooin, 7 te Amsterdam. Nieuw-Amsterdam, 7 te Rotterdam. Nias, 8 v. Seattle n. Portland (Oreg.). Oranjestad, 8 v. Grenada n. Trinidad. Prins Maurits, 7 te Montreal. Prins Willem 3, 6 v. Rotterdam n. Le Havre. Pendrecht, 8 v. Port Said n. Napels. Prins Willem IV, pass. 8 Belle Isle n. Montreal. Peperkust, pass. 9 Takoradi n. Lagos. Poseidon, 7 te Amsterdam. Roepat, pass. 8 Sabang n. Colombo. Rijnland, 8 v. Bahia Blanca n. St. Vincent. Sarangan, pass. 6 Guardafui n. Singapore. Sarpedon, 7 te Philadelphia. Sloterdijk, 6 v. Rotterdam, 7 te Antwerpen. Stad Schiedam, 6 v. Rotterdam n. Melilla. Scherpendrecht, 7 te Kaapstad. Samarinda, 7 v. Los Angeles n. Panamakanaal. Sumatra, 9 te Priok. Schie, pass. 9 Ouessant n. Antwerpen. Stad Maassluis, 9 te Narvik. Stentor, 7 te Amsterdam. Tamo, 6 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Teiresias, 6 v. Amsterdam n. Priok. Trompenberg, 8 v. Hbuston n. New Orleans. Utrecht, pass. 8 Azoren n. Beyrouth. Van Noort, 9 v. Hongkong n. Singapore. Wieldrecht, 6 v. Rotterdam n. Sidon. Wonogiri, 7 te Halifax. Westertoren, pass. 7 Sabang n. Rotterdam. Westerdam, 7 v. Rotterdam, 8 120 m. o. Lands- end n. New York. Woensdrecht, 9 te Port Said. Vele jaren voorzitter van Ned. Reisvereniging Te Rotterdam is in de ouderdom van 78 jaar overleden dr. R. van Waai-d, alge meen voorzitter der Nedex-landse Reisver- eniging en oud-directeur van een gemeen telijke H.B.S. te Rotterdam. Doctor Roelof van Waard, geboren op 1 mei 1878 te Haarlem, studeei'de aan de rijksuniversiteit te Groningen, waar hij promoveerde op een proefschrift over do Franse taal van de middeleeuwen. Dr. van Waard bekleedde tal van functies in het maatschappelijk leven, in het bijzonder op toeristisch terrein. Hij was lid van het hoofdbestuur der N.R.V. van 1927 tot 1930 en van 19381956 en vervulde van 1945 1956 de functie van algemeen voorzitter. Voorts was hij voorzitter van de rijks commissie voor de uitwisseling van Neder landse en buitenlandse kunstschilders en lid van het hoofdbestuur van de A.N.V.V. De crematie geschiedt heden te \Ye§tetv,eJd,,in alje stilte. Ook textielstot. ANTHONIESTRAAT 45 Haarlem. Tel. 18266 Tel. na 6 uur 17605. Aangeboden: carross. en mech. pi-ima, ge heel gei'ev., x-ekeningen ter inzage. Klevex-laan 63. Bloe- mendaal. Na 18 uux\ LAAN, Spaarnwoudergtr. no. 100. Gevraagd: liefst v. dii-ect. Br. no. 2982 Becht - Dyserinck Oliesfook - Hetelucht Haardkachels. GEN. CRONJéSTR. 94 Tel. 17845 Na zes uur: 13207 Ook voor u dus weer: 3 pak Margarine 4 pak Smeerkaas 500 gr. Tarwegries 1 pot Stroop 2 cart. Appelstroop 1/1 bl. 20/2 sch. Ananas 135 1/1 bl. Bouillon v. rundtong 48 1/1 fl. Limonade 65 1/1 fl. heerl. Mai-lona vr. wijn 129 200 gr. Biscuits 19 200 gi\ lekkere Koekjes 28 150 gr. Zomex-melange 52 (Bonbons-cocos-vruchten) Laat dit niet voorbijgaan! ALLEEN DINSDAG EN WOENSDAG Ged. Oude Gracht 19. Amerikaanse 9-dagen- methode, waarbij U normaal eet! SLIMLINE is een nieuwe methode, die aan geen enkele leefregel afbreuk doet en die berust op een logische redenering: Verminder de eetlust vóór de maaltijd, zo dat U alleen maar slankma- kende hoeveelheden lust. SLIMLINE pastil les bevatten alle vitaminen, zouten en mineralen,nodig om U fit te houden, plus een in de maag uitzet tende substantie die niet „aanzet". Eet U dus een half uur vóór de maaltijd een paar SlimLine pastilles met water of thee, dan wordt Uw maag gevuld. U heeft een voldaan gevoel en U komt inderdaad ook niets te kort. Nieuwe vetvorming wordt stopgezet en het opgehoopte teveel aan vet wordt aangesproken èn volledig Verbruikt! 10-15-20 pond kwijt in no time. En dat alléén door de heer- lijk smakende SlimLine pas tilles en door verstandig eten. Eindelijk dan een methode, waarbij U gezellig mee eet met de anderen (die dik wor den, terwijl u slank wordt). Begin morgen zonder angst. U komt niets te kort. Slim Line pastilles houden U fit en bet vet verdwijnt veilig van kin, armen, middel, benen, rug, enz. Overal even snel. De 72 pastilles voor die „9- dagen- die- ponden - schelen" kosten samen f 7.80. Eeten word slank met Nog onvei-wacht is rustig ingeslapen mijn lieve tante JEANNETTE CORNELIA MAGDALENA WEZEL weduwe van Hindrik de Groot in de leeftijd van 89 jaar. M. J. Poldermans. Haai-lem, 7 juli 1956. Westerhoutpark 36. Condolatie-adres: Lorentzplein 19. De teraardebestelling zal plaats hebben op woens dag 11 juli a.s. om 11.30 uur op de algemene be graafplaats aan de Kle vex-laan. Met diepe droefheid ging plotseling van ons heen, mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, be huwd- en gi-ootvader JOSEPIIUS ALOIJSIUS DREIJER in de leeftijd van 75 jaar. Uit aller naam: C. G. Dreijer- Sux-endonk. Haai-lem, 7 juli 1956. Gasthuislaan 169 x-d. De tei-aardebestelling zal plaats vinden woensdag 11 juli a.s. v.m. 1Ó uur op de Noorderbegx-aafplaats. De 4e juli nam de Heer tot zich onze innig gelief de, tx-ouwe vader HARM VAN DER VIS in de ouderdom van 62 jaar. Dr. K. van der Vis E. F. v. d. vis- Monkhorst Matty Haai-lem, Dreef 10. Chirurg. AFWEZIG van 12 juli tot 5 aug. Echtscheiding, dagvaarding, strafzaken, adviezen, enz. Bur. Kraneveld, Zjjlweg 21 kant. 9-5 en 7-8, tel. 20707. Prisma shockproof f 55. Prisma shockproof f 49.75 Bij de horloge specialist koopt u iets goeds. WAGENWEG 88 N.V. Haarlenisclie Melk inrichting „De Sierkan" gevestigd te Haarlem. Jaarlijkse Algemene Verga dering van Aandeelhouders op woensdag 18 juli te 10 u. v.m. in Café-Restaurant Brinkmann, Grote Markt, Haarlem. De punten van behandeling liggen vanaf heden voor de aandeelhoudex-s ten kantore van de Vennootschap ter inzage. KRUISSTRAAT 25 Haarlem Tel 12921 GED GRACH'I 26 Zaandam. Tel 4537 BREESTRAAT 35 Beverwijk Tel 4193 Eerst halen in 10 maanden betalen Meubelen Bedden Dekens Karpetten Herenconfectie Damesconfectie Gordijnen Lakens Slopen enz. enz. GED. OUDE GRACHT 81 HAARLEM - TEL. 11152 ZOMER-SPOEDCURSUS duur ca. 2 maanden Aanvang dagelijks. Oude Gracht 71 Haarlem INST. Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Haar lem van 26 juni 1956 is DORA CORNELIA BLIJ- HAM, geboren te Haarlem op 15 juli 1934, wonende te Santpoort Gemeente Velsen, onder curatele gesteld we gens het zich bevinden in een gedurige staat van onno zelheid. Haax-lem, juli 1956. De Procureur, Mr. F. van der Goot VELLEMAN KOOPT betere gebruikte meubelen, voor hoge prijzen. Tel. 14637 MEDEDELING VAN AAN zijn Geachte Cliëntèle onder dankzegging voor het, in de reeks van jaren, genoten vertrouwen; dat zijn zaak: GROTE HOUTSTRAAT 133 per zaterdag 14 .juli 1956 zal worden overgedaan aan DE HEER DE KOSTER een all round vakman met ruim 30-jarige ervaring, welke wij gaarne bij U aanbevelen. Onder verwijzing naar bovenstaande delen wij U mede. dat wij de per zaterdag 14 juli 1956 zullen heropenen en voortzetten onder de naam: Uw geëerd en zeer gewaardeerd bezoek zal ten zeerste op prijs gesteld worden. Slechts één voorstelling op woensdag 11 juli a.s. te 20 uur, einde 22.45 uur: (o.l.v. SONIA GASKELL). Toegangsprijzen 1.50, 2.50, 3.50 en 4.50 a.r.i. Plaatsbespreking: Openluchttheater en Verkeershuis V.V.V., Stationsplein, Haarlem. LEIDSEVAART 220 Cursussen aanvangende in september a.s. ter Opleiding voor L.O.-akten Frans - Duits - Engels - Wiskunde - Handelskennis - Handenarbeid Opleiding voor M.O.-akten Nederlands - Frans - Duits - Engels (alle A) - K I en K XII (handelswet.). Tegemoetkoming volgens „Regeling bevordering stu diezin". Inlichtingen en aanmeldingsform. per briefkaart aanvragen. De Directeur, Jr. v. d. MEULEN. kan een prettige verrassing zijn. Het zal een prettige verrassing zijn als u, bijvoorbeeld inplaats van soep, eens een nierragoutje vóór de maaltijd serveert. Het maken van zo'n ragoutje is een ogenblik werk en als u de niertjes bij „Eeltjes" koopt krijgt u er een prima recept gratis bij. Bovendien zijn nieren goedkoop, n.l. 35 ct. per ons. „Eeltjes" heeft ze altijd vers in voorraad. „Eeltjes" zorgt ook voor uw hondje. Beestensnoep, 50 ct. per pondje. Uw viervoetige vriend is er dol op U wordt goed en vlug bediend bij ZULSTBAAT CO door advocaat op goede stand te Haarlem. Brieven onder no. 2986 aan het bureau van dit blad. Dinsdag 10 Juli vangen nieuwe cursussen aan voor het practijkdiploma opleidende voor het associatie-examen DEC. 1956 Voor hei volgen van deze snelle cursus is een boekhoudkundige vooropleiding niet nood zakelijk, maar naasi behoorlijke Intelligentie is vooral grote werklust en doorzettingsver mogen beslissend. Ons geslaagdenboekja 1955 vermeldt de namen en adressen van 940 in dat jaar geslaagde cursisten. Inl., prosp. en inschr. Maandag t/m Vrijdag van 9 5 en van 7—9 uur aan ons lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9 - TEL. 16372 DEN HAA'G - HAARLEM - AMSTERDAM ROTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN ZANDVOORTSELAAN 158 TELEFOON 26113 GED. OUDEGRACHT 102 TELEFOON 14361 LEIDSESTRAAT 20 A TEL 16067 _,rr^ PRUS f 735.— Eindelijk een'vering, die U en Uw partner in staat stelt urenlang te bromfietsen tonder vermoeid te roken! Verkrijgbaar bij nevenstaande agenten KRUISWEG 46 TELEFOON 13149 KLEVERPARKWEG 2A TELEFOON 11757 BLOEMENDAALSEWEG 234 TELEFOON 23523

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 10