Hogerhuis verwerpt voorstel tot afschaffing doodstraf NüMale Het Lagerhuis kan over een jaar zijn zin doordrijven LANGE STERKE NAGELS R0XÏ ruiken is R0XÏ roken! Zaterdag uitspraak kort geding over ontslag Linnaeushof De zomers van Nederland Koningin Juliana opende congres van Soroptimisten Stoffelijk overschot van mr. dr. Van Heuven Goedhart vandaag naar Amsterdam Brand in zusterhuis Hongaarse jockeys namen de benen naar het westen Dodelijk ongeval te Gemert Kerkelijk Nieuws Faillissementen Examens Administratrice veroordeeld WOENSDAG 11 JULI 1956 (Van onze correspondent in Londen) Zoals te verwachten was, heeft het Ho gerhuis het door het Lagerhuis aanvaarde initiatiefvoorstel van de Labour-afgevaar- digde Silverman tot afschaffing van de doodstraf verworpen en wel met 143 stem men meerderheid. Tegen het ontwerp wa ren 238 leden en voor 95. Aacht jaar gele den stemden in het Hogerhuis slechts 28 leden voor afschaffing. Het Hogerhuis heeft als nictgekozen kamer, bestaande uit erfelijke adel, echter een beperkte macht. Het kan door het Lagerhuis goedgekeurde maatregelen één jaar tegenhouden, in de hoop dat de gekozen volksvertegenwoordi ging op haar schreden terugkeert. Het La gerhuis kan echter zijn wil doorzetten door in de volgende zitting precies hetzelfde voorstel zonder verdere amendementen in te dienen en op de normale wijze te be handelen. De regering, die fel tegen op heffing van de doodstraf gekant blijft, maar dit niet als een politieke kwestie be schouwt, omdat in een aangelegenheid als deze het geweten vrij moet kunnen spre ken, heeft reeds beloofd, dat er volgend jaar inderdaad tijd voor een nieuwe be handeling van het voorstel van Silverman zal worden beschikbaar gesteld. De voorstanders van de opheffing van de doodstraf hebben de moed dus nog lang niet verloren. Er is trouwens geen twijfel aan, dat de galg geen lang leven meer be schoren is. Want de publieke opinie komt hoe langer hoe meer tegen de doodstraf in verzet. Oe ophanging van de mannequin Ruth Ellis, die een moord uit hartstocht beging, heeft sterker dan ooit de weerzin tegen de doodstraf aangewakkerd. Dit betekent echter niet, dat het publiek zonder meer de doodstraf afgeschaft wenst te zien. Het is echter duidelijk dat men geen doodstraf meer wil onverschillig de aard van de moord. Tot nu toe heeft de regering geweigerd onderscheid te maken in soorten van moorden. In het Hogerhuis- debat is daar echter opnieuw op aange drongen. Het is thans mogelijk dat de re- ADVERTENTIE Plastic Regenjassen en -mantels ƒ11.75 GEN. CRONJéSTRAAT 40-44 - TEL. 15438 Koningin Juliana heeft dinsdag het zes de internationale congres der Europese- federatie van Soroptimisten, clubs tijdens een plechtige zitting in de ridderzaal offi cieel geopend. Aan dit congres, dat tot 14 juli in het Kurhaus te Scheveningen wordt gehouden, nemen vele honderden vrouwen uit vijftien landen deel. Op het congres zal rapport worden uitgebracht over hetgeen in de afgelopen vier jaar door de verschillende Soroptimistische unies die overeenkomen met de Rotary-organi- satie werd verricht ten behoeve van het lichamelijk en geestelijk misdeelde kind. Nadat Koningin Juliana het congres offi cieel geopend had en de deelneemsters had verwelkomd, werd de vlaggenceremonie gehouden waarbij in het wit geklede meis jes de vlaggen der veertien Europese lan den en van Israel, welke tezamen de Euro pese federatie vormen, aanboden. De burgemeester van 's-Gravenhage, mr. F. M. A. Schokking zei dat de taak van de vrouw in ons moderne en gecompliceerde leven niet meer weg te denken is en dit wordt op duidelijke wijze aangetoond door de beroepen die op de ledenlijst van het congres voorkomen. De burgemeester is ervan overtuigd, dat gelijkheid voor man en vrouw de rijpste vruchten afwerpt in dien deze door allen zo wordt verstaan, dat bij het oplossen van de grote en kleine problemen wordt getracht, de benadering daarvan volgens eigen aard van de man en de vrouw geheel tot zijn recht te laten komen. Na de openingsplechtigheid begaven de deelneemsters zich naar een i-eceptie in de rolzaal, waar de oprichtster van de Neder landse Soroptimisten club mevr. Wijnaendts Francken, Koningin Juliana een fraaie pop aanbood, waarvan de kleding een getrouwe copie was van die welke gedragen werd in 1927, het jaar der stichting van de Ne derlandse organisatie. gering, om te voorkomen dat het Lagerhuis opnieuw in actie komt voor de totale af schaffing van de doodstraf, een stap in de ze richting zal doen. In Groot-Brittannië wordt alles door compromis opgelost. Een compromis zou ook in dit geval een uitweg kunnen zijn. Algemeen wordt erkend, dat het verkeerd is de doodstraf toe te passen voor uit pure hartstocht begane moorden, waarop de doodstraf trouwens geen afschrikwekkend effect bezit; maar dat zij behouden dient te blijven voor in koelen bloede handelen de moordenaars, die bijvoorbeeld hun toe vlucht nemen tot vergiftiging, het ver moorden van politieagenten en gevangen bewaarders en voor roofmoorden. Een an dere oplossing zou zijn het recht van gra tie te verruimen. Bescherming De doodstraf wordt op het ogenblik vooral gezien als een middel om de hier nog altijd ongewapende politie te bescher men. In de vorige eeuw bestond er nog doodstraf op diefstal van goederen van grotere waarde dan een rijksdaalder. Dat was voornamelijk om de kleine man, zoals de dagloner, te beschermen; er bestond toen nog geen behoorlijk georganiseerd politie-apparaat. Op het ogenblik heeft men ook te kam pen met een schromelijk tekort aan politie personeel. Ook thans moet de doodstraf nog steeds de oude vrouw achter haar toonbank en de kleine winkelier tegen roofmoord helpen beschermen. Afschaffing van de doodstraf zou waarschijnlijk de re- crutering van politie nog moeilijker ma ken dan ze al is. Het kan niet worden ont kend, dat in Groot-Brittannië het vergel dingselement bij de doodstraf nog sterk spreekt. De opperrechter Lord Boddard, een gevreesd en machtig man, verklaarde gisteren in het debat, dat hij meer mede lijden heeft met het slachtoffer dan met de moordenaar. Maar, zo kan men zich af vragen, moet de staat dan opnieuw een moord begaan? Terecht werd opgemerkt, dat het moderne rechtsgevoel niet meer door pure wraak wordt bevredigd. Wel. moet het doel blijven de moordenaar te straffen en tevens voor de maatschappij onschadelijk te maken, hetgeen andere landen door levenslange gevangenisstraf hebben opgelost, welke bovendien de moge lijkheid van inkeer inhoudt. Proefperiode Ook in Groot-Brittannië is bewezen, dat onder het gratierecht vrijgelaten moorde naars in de laatste halve eeuw niet op nieuw een moord pleegden. Het kan echter niet worden ontkend, dat de openbare veiligheid in Groot-Brittannië in toene mende mate bedreigd wordt door „zware jongens", die scheermessen, knuppels en gebroken flessen als wapenen gebruiken en die, zonder doodstraf, deze waarschijn- -lijks door revolvers zullen vervangen. Sinds de indiening van Silverman's ontwerp op 12 maart werd er &een doodvonnis meer uitgevoerd. Zolang deze kwestie aan de orde blijft, is het onwaarschijnlijk dat er vonnissen zullen worden voltrokken, zodat hiermede een zekere proefperiode is inge gaan. Moordenaars weten, dat zij op het ogenblik niet gehangen worden. GENèVE (Un. Press) Het stoffelijk overschot van de overleden hoge commis saris der UNO voor het Vluchtelingenwezen mr. dr. G. J. van Heuven Goedhart, zal vandaag per auto naar Zürich worden ver voerd vanwaar hef. per vliegtuig naar Amsterdam zal worden overgebracht. De begrafenis zal donderdag in alle stilte plaats hebben. Hedenmorgen defileerden leden van het UNO-personeel. van het diplomatieke corps en bij de UNO geaccre diteerde correspondenten langs het stoffe lijk overschot, dat in het Palais des Na tions lag opgebaard. Mau-Mau in het nauw In Kenia zijn op het ogenblik minder dan negenhonderd Mau-Mau-verzetsliedcn nog op vrije voeten, zo heeft een woord voerder van het Britse leger in Nairobi bekend gemaakt. De meeste verzetslieden verlaten zelden de ontoegankelijke bossen, waarin zij zich schuilhouden. DE ZOMERS VAN 1900-1955 BESTONDEN UIT: Natie Droge Zeer Zeer zomers zomers natte droge Zomers zomers Pessimisten beweren dat het jaar be staat uit 8 maanden winter en-4 maan den slecht weer. En soms lijkt het of zij nog gelijk hebben ook. Als wij ech ter de statistiek nagaan zien wij dat wij heel wat slechte zomers gehad hebben maar toch ook heel viat goede. In onze tekening geven wij een over zicht van het karakter van onze zomers van 1900 af. Die goede oude tijd was, wat de zomers betreft, toch ook niet zo „goed" want van 1000 tot 1930 tellen wij 15 zomers met een zodanige regen val dat wij kunnen zeggen dat dit „natte zomers" waren. Van 1930 tot op heden, een periode dus van 25 jaar, vinden wij ook 15 „natte zomers" waaruit dus duidelijk blijkt dat er vroeger ook wel heel wat te klagen viel. Totaal hebben wij sinds 1900 25 zomers gehad, waarin het overvloedig regende. Tegenover deze 25 ongunstige staan 23 gunstige. De periode met goe de vakantiezomers heeft Nederland gehad van 1932 tot en met 1935. Drie zomers zijn volgens de statistiek „zeer droog" geweest. De laatste zeer droge zomer was die van 1949. Dergelijke zomers komen echter niet zo vaalc voor. Trouwens, ook de „zeer natte" zomers zijn betrekkelijk zeldzaam. De laatste ivas die van 1954 toen letterlijk en figuurlijk alles in het water viel. In De Bilt krvam men toen bijna 160 uren zonneschijn te kort en kreeg men 116 mm. regen teveel. De zomer van het vorig jaar maakte wel weer veel goed. In De Bilt ving men 80 mm. min der regen op dan normaal. In het zusterhuis van het sanatorium aan de Duinroosweg te 's-Gravenhage is brand uitgebroken. De brandweer, die met 'één ladderwagen, twee materiaalwagens en een motorspuit uitrukte, wist het vuur, dat op de zolder woedde, spoedig meester te worden. Schade werd aangericht aan de meubelen, die op deze zolder stonden op geslagen en aan het dak waarin een gat moest worden gemaakt om het vuur met twee grote en een kleine slang te kunnen blussen. Vermoed wordt dat het vuur ont staan is tijdens de werkzaamheden van een loodgieter, die hier een uur tevoren een reparatie had verricht. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. MtiNCHEN (United Press) Twee Hon gaarse jockeys en een stalmeester zijn er zondag in Wenen in geslaagd aan hun bewakers te ontsnappen en hebben politiek asyl verzocht, aldus meldt de Amerikaanse radio „Vrij Europa". De jockeys vertelden, dat zij al enige tijd geleden het plan hadden opgevat naar het westen te vluchten en hun bezoek aan Wenen een goede gelegenheid daarvoor vonden. De ploeg stond onder leiding van een lid van de geheime politie, die het col lectieve paspoort waarop alle 12 man ge noteerd stonden, onder zijn beheer had. De drie vluchtelingen wisten kort na de races van zondag aan het oog van hun bewaker te ontsnappen. Zij gaven als reden voor hun vlucht op, dat zij in Hongarije niet genoeg konden verdienen. In de Haagse Ridderzaal is dinsdag het zesde congres van de federatie van Europese Soroptimist Chibs geopend. De eerste zitting werd bijgewoond door Koningin Juliana. Na het openingswoord werden de vlaggen van de aange sloten vijftien unies binnengedragen, waarbij een groet aan de vorstin werd gebracht. Nadat dinsdagmiddag de fungerende president van de Haarlemse rechtbank mr. C. E. Muller drie getuigen had gehoord in het kort geding, aanhangig gemaakt door de adjunct-directeur van de Linnaeushof te Bennebroek, de heer H. A. J. van Duu- ren, tegen de directie van Linnaeushof over een ontslag op staande voet en de procureurs nog een koVte toelichting had den gegeven, werd de uitspraak bepaald op zaterdagmorgen om halftien. De vorige week waren de getuigen van de eiser (de heer Van Duuren) aan het woord geweest en dinsdagmiddag die van de gedaagde (de heer Roozen). Deze ge tuigen waren in dienst van Linnaeushof. De restaurateur bracht een verslag uit van een bespreking op maandag 18 juni, welke bespreking tot doel had hem de gelegen heid te geven bezwaren, zijn inziens in insinuerende vorm geuit, omtrent de ex ploitatie van het restaurant te weerleggen. Volgens getuige is men tot de slotsom ge komen, dat er een betere samenwerking moest ontstaan. Bepaalde moeilijkheden tussen de heren Roozen en Van Duuren zijn daarbij niet behandeld. Voorts deelde getuige mee van de heer Van Duuren op een vroeger tijdstip gehoord te hebben, dat hij weinig met Linnaeushof te maken wil de hebben en dat hij ontslag had ingediend. De restaurateur vond het niet vreemd, dat de heer Van Duuren aan de bespreking deelnam, omdat het ontslag tegen 1 augus tus was aangevraagd. Een kantoorbediende verklaarde, dat hij zich op woensdag 27 juni bij de heer Roo zen beklaagd had over het optreden van de heer Van Duuren. De directeur had gezegd: „houd je maar kalm, hij gaat toch weg". Wat eisers grief betreft, dat hem bepaalde papieren, welke zich in de hem beschikbaar gestelde gesloten auto be vonden, niet zouden zijn teruggegeven, deelde de kantoorbediende mee, dat de heer Van Duuren vroeger reeds zijn pas en rijbewijs kwijt was, vermoedelijk al in de maand mei. De boekhouder van Linnaeushof deelde mee, dat de heer Roozen hem op zondag avond 24 juni had verteld, dat de heer Van Duuren ontslagen was als adjunct- ADVERTENTIE Schoonheidsspecialiste Ann Seymour schrijft in „Woman and Beauty": „Nagels die breken en splij ten hebben behoefte aan een speciale olie, genaamd NuNale, die onder de nagel riem doordringt, snelle groei bevordert en broos heid voorkomt." Nu ook in Nederland-1.80 per flacon. maakt broze nagels sterk Imp.: Dispoo nv - Den Haag De 28-jarige J. Vervoort uit Boekei is op zijn bromfiets te Gemert door een vracht auto aangereden en gedood. De vrachtauto was door de harde wind bij het nemen van een bocht gaan slippen en slingerde de juist passerende bromfietser tegen een huis, waardoor deze onmiddellijk overleed. De auto reed echter door, versplinterde het hek van een woonhuis en vernielde tenslotte een geluidswagen van een veilig- verkeers-actie, die tegen een hek werd ge drukt. Gercf. Kerken Bedankt voor Hattem en Drachten A. T. Besselaar te Krabbendijke. Beroepen te Amsterdam (vac. P. Veenhuizen) W. v. d. Linden te Rotterdam-Kralingen. te Hasselt W. L. Mulder, kand. te Vcenendaal. Ger. Gemeenten Tweetal te Tholen C. Molenaar, kand. te Dordrecht en Chr. v. Dam te Barneveld. Geref. Kerken Art. 31 K.O. Beroepen te Goes K. J. Kapteyn te Nij- kerk. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Hengelo O.J. Brons, kand. te Ermelo. te St. Jansklooster F. Bak ker, kand. te Goes. Bedankt voor Hooge- veen, te Rotterdam-Zuid, B. v. Smeden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Andel, Lopik, Schoonre- woerd en te Wilsum (O.) L. Doppenberg, kand. te Putten. Toegelaten tot de Evangeliebediening de heren J. H. C. Geuzebroek te H. Hugo- waard, P. Jansen te Bloemendaal, H. v. Dijk te 's-Gravenhage, C. R. ter Haar Ro- meny te Leiden, W. Hoogendoorn te Woer den, W. J. Koole te Middelburg, G. A. Odé te Goes, J. Oskamp te Heemstede, C. W. Schlingermann te 's-Gravenhage, S. Tigchelaar te 's-Gravenhage, B. v. Blan ken te Amsterdam. H. de Jonge te Amster dam en W. Th. Leenman te Twisk (N.H.). Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 9 juli geëindigd het faillissement van: Klaas Breed, hovenier te IJmuiden, Regge- straat 35. Rechter-comissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. H. Colenbrander, Be verwijk. Jt>ij beschikking van de arrondissements rechtbank te Haarlem van 10 juli is met in gang van 4 mei 1956 voor de tiid van 1 jaar. definitief surséance van betaling verleend aan Cornelis Jacobus Gorter, eigenaar van „Gorters Emballagebedriif" te Nieuw-Ven- nep aan de Leimuiderdijk 297, met benoe ming van mr. H. Jonker te Haarlem, tot be windvoerder. Bij beschikking van de arrondissements rechtbank te Haarlem van Dinsdag 10 juli is de op 16 juni 1953 verleende surséance van betaling aan: Th. H. A. Kamer, handelende ond< r de firma Haarlemse Koper- en Metaal gieterij te Haarlem, Zaanenstraat 52 zw. we derom verlengd voor de tijd van anderhalf jaar met ingang van 18 mei 1956. Bewind voerder: mr. F. M. Oberman te Haarlem. Bij beschikking van de arrondissements rechtbank te Haarlem van 10 juli werd ge homologeerd het akkoord, aangeboden in de surséance van betaling van: F. J. van Dam, stucadoor te Haarlem, aldaar zaakdrijvende Oost-Indiëstraat 65, onder de firma F. J. van Dam. Bewindvoerder: mr. F. M. Oberman te Haarlem. directeur. Op 23 juni had hij de heer Van Duuren een extra-voorschot van zijn sa laris uitgekeerd, in opdracht van de heer Roozen. Mr. J. H. A. M. van Son, procureur van de heer Van Duuren, was van mening, dat duidelijk vaststaat, dat eiser de indruk heeft gekregen, dat hem geen ontslag ver leend zou worden na de besprekingen, om dat op zijn samenwerking werd prijs ge steld. Ook is gebleken, dat de heer Roozen meegedeeld heeft aan dagbladen, dat ont slag op staande voet was verleend. Mr. F. Oberman, procureur van gedaag de, was van mening, dat er van intrekking van ontslagaanvrage geen sprake is. Uit de getuigenverklaringen is gebleken, dat twee journalisten van de heer Roozen vernomen hebben, dat de adjunct-directeur op staan de voet ontslagen zou zijn. In twee dag bladen heeft hierover een bericht gestaan. De eiser vraagt de president van de recht bank te gelasten, dat de dagbladen een rectificatie opnemen. Dat zal niet moge lijk zijn, omdat de redactie kan bepalen of een rectificatie al of niet opgenomen wordt. De heer Roozen is bereid in de twee dagbladen een advertentie op te laten nemen, waarin vermeld wordt, dat de ad junct-directeur niet op staande voet, maar op eigen verzoek ontslagen is. De vraag om een rectificatie in twee andere bladen te plaatsen, achtte mr. Oberman niet noodzakelijk, omdat daarin niet van een ontslag op staande voet is gesproken. Wat de andere punten van eiser betreft zeide spreker, dat mocht uitbetaling van het sa laris niet geschieden, de kantonrechter in geschakeld kan worden en dat er geen goederen in het bezit zijn van Linnaeus hof, zodat ze niet teruggegeven kunnen worden. Mr. Van Son verklaarde zich niet ak koord met de inhoud van de eventuele ad vertentie. Het gaat er immers om, dat de adjunct-directeur zijn ontslagaanvrage in getrokken heeft. Hierna bepaalde de president de uit spraak op zaterdagmorgen. Haarlem. Aan het Coornhertlyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen hbs-b: de dames N. Bijster, T. v. d. Wateren, R. M. Witkamp, L. van Houten, I. Vandehoek E. van de Werken en T. van der Meulen allen te Haarlem; E. E. Elderenbosch te Heemstede; A. A. van Wijk en L. M. I. Kui per te Overveen; J. J. E. IJssel de Schepper te Aerdenhout; J. M. Wigchert te Haarlem en H. W. Heeg te Halfweg; de heren: R Baay, R. H. Ketelaar, J. C. Meyer, H. P Vrolijk, J. Walraven te Heemstede; H. H Brandenburg, H. van Brederode, P. H. Fuyk- schot. A. C. Gisolf, E. J. Ph. Jonkhoff, J. J Meilink, W. Mensink, L. R. Mur, C. H. Ne- derlof. A .M. C. Verpoorten, P. Engelenberg, H. A. Nietzman, G. v. Putten. A. Houtkruyer W. C. Smelter. J. Stam, J. H. Vugts en R Vandehoek te Haarlem, T. van Wijk en R v. d. Mast te Overveen; F. G. van der Lee te Aerdenhout; J. Beeker te Bennebroek; C den Hartog en F. Henrion Verpoorten te Zwanenburg, E. v. d. Wetering te Sassen- heim. Afgewezen twee. De examens zijn hier mede geëindigd. Amsterdam. Vrije Universiteit. Geslaagd voor het doctoraal examen pedagogiek: ds. J. J. Stoutjesdijk. Breda. Kandidaatsexamen Psychologie: C. H. W. Van Zijl. Amsterdam akte pedagogiek mo-b: H. A. Wijmans, Zaandam: akte pedagogiek mo-a: H. Bul sink, Hoogeveen; A. van F.sch (Dokkum): M van der Meulen, Sneek; D. Terpstra, Schoo- nebeek; C. Niidam. Alphen a. d. Rijn; J Sorgdrager, Amsterdam; L. Kranenburg, Amsterdam en D. van der Meer, Amsterdam Amsterdam. Gemeente Universiteit. Docto raai examen Sociale Aardrijkskunde: J. W Louw, Zaandam; C. Hoogvliet en H. J. M Claessen. beiden Amsterdam. Doctoraal examen Wijsbegeerte: W. G. Jansen en G. H Blaauw, beiden te Amsterdam. Doctoraal examen Opvoedkunde: J. Bakker, Alkmaar, Kandidaatsexamen Economie: P. S. Poegoeh Amsterdam; R. A. Bothof, Zaandam; R. B Len,terman, Zandvoort; R. H. Zanstra Haarlem, Amsterdam. Vrije Universiteit. Kandidaats examen Economie: Raden M. S. Sauborv Amsterdam. Doctoraal examen Economie: B Ridder, Amsterdam; H. Burggraaf, Bussum N. Schreurs, Waverveen. Kandidaatsexamen Klassieke Letteren: mej. C. G. Mak, Leeu warden; R. Hekstra, Leeuwarden. Doctoraal examen Semietische Letteren: ds. P. de Bruijn, Woerden. Delft. Ingenieursexamen voor civiel-inge nieur: K. J. van Aarsen. Scherpenzeel; B Bakker. Meppel; D. A. Barendsen, Aerden hout; W. J. Beranek, IJsselmonde; J. van Beuzekom, 's Gravenhage; D. C. Boutmy 's Gravenhage; B. W. Breunesse, 's Graven hage; M. Clement, Rotterdam; J. J. Endtz 's Gravenhage; H. J. Formsma, Delft; A. Gle rum, Enschede; C. J. de Graaf, Amsterdam H. van der Heijden. Delft; A. M. Horsthuis Oldenzaal: W. Isler. Amsterdam; H. Kneg jens, Utrecht; W. Kuil, Lopik; P. Lugt, Delft; R. Luten, Staphorst; A. A. van der Mark, Zeist; W. Meulenberg. Harmeien; J P. C. Mul, Gouda; P. S. Noyon. 's Graven hage; J. D. van Ommering. Hazerswoude; J B. den Ouden. Oegstgeest; A. Paape, Sint Annaland; G. Prins, Amsterdam; J. J. Schou stra, Hilversum; R. H. W. Sprangers, Breda H. Timmer, Groningen; H. van der Velde Emmen; P.. de Vos. Scheveningen; G. Wil helm. Delft; M. Zonneveld, 's Gravenhage. 's Gravenhage. Bij de staatsexamens voor Muziek in Den Haag zi' geslaagd voor solo zang-b: mej. E. van Woerden, Arnhem Piano-b: mej. R. N. Brakke. Amsterdam; H A. van Heugten, Breda; C. Kes, Amsterdam mej. zr. Th. M. Vos, Veghel; H. J. Zaal, Bei- gen (N.H.). Solozang a: mevr. A. J. Brinkbok —Da Silava, Amsterdam; J. A. Mirck, Am sterdam; mevr. E. WakkieStaverman, Rot terdam. Blokfluit a: W. R. C. Adriaansz Bilthoven; J. G .H. Althof. Volkel; mej. N Brandenburg, Bilthoven. Hoorn-o: A. Schob be, Maastricht. Klarinet-o: A. Bakker, Over dinkel. Schoolmuziek b geslaagd: C. de Greef, Wateringen: W. M. Jansen, Oss. Orgel-a: F J. van Doorn, Haarlem; R. Hermanides, Am sterdam. 's Gravenhage. Eerste gedeelte Notarieel examen: R. E. J. M. von Bergh, Helmond. 's Gravenhage. Notarieel examen eerste ge deelte: mr. J. Reimink, Zeist: D. C. Goes, Hoogblokland en M. A. Wisselink te Hengelo 's Gravenhage. Notarieel examen (le ge deelte): G. Vruggink, Utrecht; P. W. J. M Peters, Eist; H. J. Nagtraam, Naarden. Groningen. Bevorderd tot Tandarts: dr. F von Bart-held, A. J. G. Bregman, J. H. H van der Burg, B. S. J. Witte, A. M. Wortel- boer, allen te Groningen; M. Smits, Zuid- wolde. Doctoraal examen Rechten: mej. E J. N. van Ooijen, Middelburg. Kandidaats examen Sociale Aardrijkskunde: J. B. Hoek man, J. F. Th. Roosjen, beiden te Groningen; H .Hoving, Bargercompascuum. Groningen. Doctoraal examen Sociale We tenschappen: K. E. Büchli, J. ter Veld en I. J. van der Wijk, allen te Groningen. Kampen. Aan de Theologische Hogeschool slaagde voor het kandidaatsexamen: P. van Oosterhoudt, Den Haag. Leiden. Doctoraal examen Godgeleerdheid: F. R. J. Knetsch, Leiden. ADVERTENTIE Maak zo'n pakje Roxy eens helemaal open en snuif die heerlijke geup van zon-doortrokken, volrijpe tabakken op. Steek dan op en U weet waarom steeds meer mensen zeggen: 3 Roxy Rook Redenen: ■k Dubbel gefermenteerd Dubbel gezuiverd «X- Sfannv/acfino mohinna De Haagse rechtbank heeft de 42-jarige ex-administratrice van de Nederlandse Bond van Dansleraren uit Den Haag ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Het vonnis bevat de bijzondere bepaling dat zij onder tcezicht zal worden gesteld van een reclas- seringsvereniging. Een 41-jarige taxi chauffeur in wiens zakken een deel ver dween vamhet geld dat de administratrice in de jaren 1953 en 1954 tot een totaal van ruim ƒ8.000 ten nadele van de bond ont vreemdde, kreeg zes maanden gevangenis straf.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11