Benelux-aanbestedingsprotocol voorkomt discriminatie PANDA EN DE MEESTER-KNUTSELAAR )E MEESTER-KNUTSELAAR Wereldnieuws Teek ió liet zo Chefarine „4" doet wonderen Ö.'Tft.dantuma Radio geeft donderdag J WOENSDAG 11 JULI 1956 Bezwaren tegen oproep Hervormde Synode Internationaal symposion specialisten voedingsleer Aanvangstijd Amsterdamse scholen later gesteld Internationale cursus landbouwvoorlichting Vonnis van anderhalf jaar voor diefstal van een auto Winkeldief stal honderd grammofoonplaten Uitspraak proces Schmidt vermoedelijk in oktober Ontslag van wachtmeester blijft van kracht Vacatures lager onderwijs sedert januari toegenomen Jongens uit zee gered GARAGE DEN HOUT Regeneratie ADVERTENTIE BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET T egen pijnen en griep.Geschikt voor do gevoeligste maag. »ant die wordt beschermd door het besta nddeel Chelarox. Te Amsterdam is een internationaal symposion begonnen van specialisten op het gebied van de voedingsleer. Aan dit symposion, dat tot 12 juli zal duren, nemen ongeveer 250 deskundigen deel. Hiervan zijn 150 afkomstig uit verschillende West- Europese landen, alsmede Polen en Tsje- choslowakije. Het onderwerp van de be sprekingen is „Vreemde chemische be standdelen in voedingsmiddelen". oouwvooriicnting noodzaKeiijk. Dit ver eist betrekkelijk weinig uitgaven en is eei zekere weg naar grotere welvaart ten plat telande. Door de ervaringen op het gebiei van de landbouwvoorlichting internatio naai uit te wisselen en gezamenlijk ee: methode en programma voor deze voor lichting op te stellen kunnen ook lander waar men op dit punt nog niet zo ve is, hun landbouwvoorlichting op korte ter mijn verbeteren. ADVERTENTIE Bcecham (Nederland) N.V. - Voor Engros: Jacq. Mot N.V. Amsterdam Er heeft zich een „Landelijk Comité van Bezwaarden Oproep Synode" gevormd, dat voor begin september te Amsterdam een bijeenkomst wil beleggen van leden van de Nederlands Hervormde Kerk, voor on derling overleg naar aanleiding van de oproep van de Generale Synode tot be zinning op de verantwoordelijkheid van het Nederlandse volk inzake de vraag stukken rond Nieuw-Guinea. In een bekendmaking van 'dit comité; dat onder voorzitterschap staat van mr. J. W-. de Jong Schouwenburg uit Amster dam, zegt het zich tot de leden van de Nederlands Hervormde Kerk te wenden omdat het in hoge mate verontrust is over de oproep der Generale Synode. In de be kendmaking wordt gezegd: „Blijkens tal loze bij ons ingekomen brieven is door de synodale oproep grote beroering gewekt. Om de door de synode gevraagde bezin ning in goede banen te leiden is onder ling" overleg geboden". Een uitvoerig memorandum wordt door deskundigen samengesteld, dat aan de sy node zal worden toegezonden. De bekendmaking is, behalve door de voorzitter, ondertekend door: dr. W. Sleu- mer Tzn„ mr. E. J. de Roo, F. C. H. Goud smit, allen te Amsterdam, A. A. Chr. Bakker, Groningen, mr. F. J. J. Besier, 's-Gravenhage, dr. S. R. van Asperen de Boer, Amsterdam, H. J. Bulten, Doetin- chem, dx-. J. G. Geelkerken, Amsterdam, mr. J. E. Grootjans, Amsterdam, dr. C. Hage, Haarlem, H. van Marselis Hartsinck, Haarlem, C. A. Höweler Pzn, Amsterdam, dr. H. Jonker, Amsterdam, H. K. van dei- Kolk, Amsterdam, ds. J. C. Konings berger, Amsterdam, mr. G. J. de Lint, 's-Gravenhage, jhr. W. de Savornin Loh- man, Arnhem, mr. J. H. Maan, Amster dam, prof. dr. J. Prins, Leiden, dr. J. J. R. Schmal, 's-Gravenhage, mr. dr. H. H. Sil- levis Smitt, Amsterdam, F. A. Stroethoff, Amsterdam, A. J. Themans, Amsterdam, dr. W. Volger, Amsterdam en D. Vreug- denhil, Utrecht. Te Amsterdam is een internationaal symposion begonnen van specialisten op het gebied van de voedingsleer. Aan dit symposion, dat tot 12 juli zal duren, nemen ongeveer 250 deskundigen deel. Hiervan zijn 150 afkomstig uit verschillende West- Europese landen, alsmede Polen en Tsje- choslowakije. Het onderwerp van de be sprekingen is „Vreemde chemische be standdelen in voedingsmiddelen". Verkeersdrukte omstreeks half negen wordt vermeden Alle leerlingen van de openbare en bij zondere lagere en kleuterscholen in Am sterdam behoeven in september pas om kwart over negen op school te zijn, maar mogen de school dan ook eerst om kwart over twaalf verlaten. Tof'déze va'sfetel'lmg van' de niéuwe schooltijd voor hetcursusjaar 1956/1957 hebbëri hetgéMèéntébestuul1, 'dé 'ëéhöólbé- sturen, de inspecties voor het lager en kleuteronderwijs en de verkeerspolitie be sloten „op grond van de buitengewoon gunstige ervaring die is opgedaan met een proef bij enkele scholen, waarmee de vei ligheid van het kind op de drukke ver keerswegen werd beoogd alsmede de voor de hoofdstad zo noodzakelijke spreiding van het verkeer in de spitsuren." Deze nieuwe regeling geldt niet voor de landelijke gebieden in de gemeente en voor Tuindorp-Oostzaan. Alle ouders van de schoolkinderen zijn ingelicht. Hun is ver zocht de kinderen niet eerder naar school te zenden dan op het tijdstip, waarop zij bij de oversteekplaatsen de schoolbriga- diertjes zullen aantreffen, dat is op het tijdstip nadat de meeste fabrieken en kan toren reeds zijn begonnen. De directeur-generaal van de landbouw, ir. A. W. van der Plassche, heeft te Wagé- ningen een cursus van vier weken over methodiek en programmering van voor lichting ten plattelande geopend. Deze in ternationale cursus, de vierde die in Wage- ningen wordt gehouden, is georganiseerd door het Internationaal Landbouwstudie centrum te Wageningen in samenwerking met de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst en de Landbouwhogeschool. Verhoging van het technisch peil van de landbouw, zo betoogde ir. Van der Plas sche, maakt intensivering van de land bouwvoorlichting noodzakelijk. Dit ver eist betrekkelijk weinig uitgaven en is een zekere weg naar grotere welvaart ten plat telande. Door de ervaringen op het gebied van de landbouwvoorlichting internatio naal uit te wisselen en gezamenlijk een methode en programma voor deze voor lichting op te stellen kunnen ook landen, waar men op dit punt nog niet zo ver is, hun landbouwvoorlichting op korte ter mijn verbeteren. De drie regeringen van de Beneluxlan- den hebben op 6 juli 1956 het protocol be treffende de nationale behandeling bij de aanbesteding van werken en de aankoop van goederen ondertekend. Over dit pro tocol werd door het Beneluxcomité in zijn vergadering van 24 april 1956 te Brussel overeenstemming bereikt. Met decze onder tekening wordt de eerste stap gezet op de weg naar de verwezenlijking van het be ginsel, dat op het gebied van de aanbe stedingen door overheidsinstellingen geen enkele discriminatie in welke vorm ook, mag worden toegepast ten gunste van de onderdanen of produkten van het eigen land. Dit beginsel houdt in, dat bij de aan besteding van werken in elk der drie Beneluxlanden de aannemingsmaatschap pijen uit de partnerlanden op voet van ge lijkheid zullen worden behandeld] met de aannemers uit eigen land. Ook zullen bij het aankopen van goederen door overheids instellingen de onderdanen van de part nerlanden en de goederen van oorsprong uit die landen op voet van gelijkheid wor den behandeld met de onderdanen van en de goederen afkomstig uit eigen land'. Ten aanzien van de aanbestedingen, waaronder mede te verstaan de aankoop van goederen, door lagere publiekrechte lijke lichamen en sem i - overheidsinstel - lingen, beperkt de werkingssfeer van het protocol zich om redenen van staatsrech telijke aard' tot die aanbestedingen, waar op de staat daadwerkelijke invloed uit oefent. Hierbij kan worden gedacht aan de gevallen, waarin de staat een daarop be trekking hebbende voorwaarde aan een te verlenen subsidie kan verbinden. Het beginsel van de non-discriminatie brengt mede, dat, teneinde de Nederlandse en Luxemburgse produkten en onderne mers op voet van gelijkheid te brengen met Belgische produkten en ondernemers, de in België en Luxemburg bestaande wet gevingen, ten doel hebbende nationale pro dukten en ondernemers te beschermen, moeten worden gewijzigd. T oepassing In het protocol is tevens geregeld de in stelling van een commissie voor de aan bestedingen. Deze commissie, voor welke een geheimhoudingsplicht geldt, heeft tot algemene taak te waken voor de toepas sing van de bepalingen van het protocol. Zij is met name onder meer belast met de behandeling van verzoeken om inlich tingen en het onderzoeken van klachten. Voor Nederland is het secretariaat van ADVERTENTIE Een Inboorling van de Azoren Had pech; had z'n vulpen verloren. Hij schreef DANTUMA: Man-, Stuur mij een nieuwe en dan Voel ik mij 'subiet als herboren! Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 De Utrechtse rechtbank heeft de 26- jarige monteur Georg Adolf B. uit Rotter dam tot een jaar en zes maanden gevange nisstraf veroordeeld wegens diefstal van een auto. B. stal op 25 mei te Utrecht een op de Oude Gracht geparkeerd staande auto, die hij forceerde en mee naar Rotterdam nam. Zijn medeplichtige, de 25-jarige mon teur Frans H. te Rotterdam, die door de officier van Justitie veel minder schuldig werd geacht, werd tot een jaar gevange nisstraf veroordeeld. Tegen hem was een jaar en drie maanden geëist, tegen B. twee jaar met aftrek. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek 7.20 Platen. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Platen. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Platen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kook- praatje. 11.15 Omroeporkest. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.35 Surinaamse volksmuziek. 12.50 Uit het bedrijfsleven, causerie. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of platen. 139.20 Promenade-orkest. 13.55 Koer sen. 14.00 Pianorecital. 14.30 Klaver Vier, hoorspel. 15.05 Platen. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Platen. 17.00 Voor de Jeugd.. 17.45 Re- gerinigsiutzending: Nederland en de wereld. Uitwisselingsprogramma over Japan, in sa menwerking met Radio Nederland Wereld omroep. 18.00 Nieuws. 18.15 Ronde van Frankrijk 18.25 Amusementsmuziek. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Orgel. 19.30 Jazmuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamer orkest en solist. 21.10 Ontmoeting der leven overtuigingen, discussie. 21.40 Gevarieerd programma voor de militairen. 22.40 Radio journaal. 22.50 Ronde van Frankrijk. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen en actualiteiten of platen. 23.30—24.00 Lichte muziek. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 Nieuws. 7.10 Platen. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Platen. 8.40 Plechtige hoog mis. 10.00 Gewijde muziek. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Dubbel- kwartet. 12.00 Angelus. 12.03 Platen. (12.30 12.33 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 12.40 Voor de boeren). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Pianoduo. 13.45 Platen. 14.00 Platen. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Omroep-orkest en so list. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Viool, viola da gamba en clavecimbel. 17.00 Werk aan de winkel, klankbeeld voor de jeugd. 17.30 Platen. 17.40 Beursberichten. 17.45 Pro menade-orkest. 18.15 Oude muziek. 18.30 Friese uitzending. 18.45 Leger des Heilsmu- izek. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Pla ten. 19.20 Idem. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio- Vossenjac ht. 21.30 Platen. 21.45 Vocaal ensamble en solist. 22.00 Platen. 22.10 Orgel concours. 22.45 Avondoverdenknig. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Platen. TELEVISIE (N.C.R.V., N.T.S.) 20.15 Reportage. 21.00 Kijkendenvijs. 21.05 Documentaire. 21.25 Filmprogramma. 21.55 Dagsluiting. 22.1522.30 Eurovise: Filmover zicht van de Ronde van Frankrijk. BRUSSEL, 324 M. 12.00 Orkestconcert. 12.30 Weerbericht. 12.34 Platen. 13.00 Nieuws. 13.15 OrgeL 14.00 Engelse les. 14.15 Vlaamse muziek. 14.30 Franse les. 14.45 Orkestconcert. 15.30 Platen. 16.20 Platen. (Om 17.00 Reportage van de Ronde van Frankrijk). 17.00 Nieuws. 17.10 Platen. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Platen. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Platen. 20.10 Verzoekprogramma. 21.30 Mo derne muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Platen. 22.5523.00 Nieuws. deze commissie ondergebracht bij het mini sterie van Economische Zaken. Volgens het protocol van ondertekening zullen de bepalingen van het aanbeste- d'Lngsprotocol, in afwachting van de parle mentaire. goedkeuring, onmiddellijk wor den toegepast. Geen voorkeur want „Ik vond ze toch mooi, ivant ik houd van muziek De officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam heeft een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan vier voor waardelijk, geëist tegen de 58-jarige ge detineerde bankwerker J. B. uit Amster dam. Deze werd er van beschuldigd in de periode van augustus 1955 tot maart 1956 een aantal winkeldiefstallen te hebben ge pleegd, die hem onder meer honderd grammofoonplaten en een aantal kleding stukken hadden opgeleverd. De platen had hij gebruikt voor het aanleggen van een aanzienlijke discotheek. De verdachte verklaarde bij zijn diefstallen van gram- moplaten zich niet door een bepaalde keuze te hebben laten leiden: „Ik vond ze toch mooi, want ik houd van muziek". De verdediger van de bankwerker drong aan op een milde straf. De rechtbank zal op 17 juli uitspraak doen. Geen vervolging van mevrouw Bouman voor bezit van pamflet Naar de correspondent van ANP in Dja karta van welingelichte zijde verneemt, kan het nog twaalf weken duren voordat rechter Rochjani uitspraak zal doen in de zaak-Schmidt. Het proces heeft nu al tweeëntwintig maanden geduurd. Aangezien de rechter de officier van Justitie drie weken tijd heeft gegeven ter voorbereiding van het requisitoir, kan wor den verwacht, dat de verdediging dezelfde tijd ter voorbereiding van het pleidooi zal worden toegewezen. Re- en dupliek zullen waarschijnlijk vier weken in beslag nemen. Daarna zal het nog wel twee weken duren, voordat de rechter zijn vonnis zal uit spreken. Inmiddels heeft de officier van Justitie Sunarjo verklaard het niet waarschijnlijk te achten, dat mevrouw Bouman vervolgd zal worden voor het in bezit hebben van het pamflet, dat in de omgeving van Suka- bumi is verspreid. Het hoofd van de mili taire veiligheidsdienst in dit gebied, majoor Rivai, die deze pamfletten had doen ver spreiden, heeft een ondervraging van me vrouw Bouman gevraagd omdat hij had verboden, dat deze pamfletten buiten het gebied Sukabumi worden gebracht. In de pamfletten wordt een oproep gericht tot opstandelingen in de omgeving van Suka bumi zich over te geven, „nu de opstan delingenleiders zijn gepakt". Het pamflet bevat een levensbeschrijving* >van de -heer Schmidt onder een foto van een andere Ne derlander, Van Kleef. De rechter zegde toe de zaak te zullen onderzoeken, toen mevrouw Bouman hem het pamflet de vorige week in de rechts zaal overhandigde. „Wij zullen mevrouw Bouman ondervragen, indien de noodzaak zich mocht voordoen", verklaarde Sunarjo, hieraan toevoegend, dat dit niet waar schijnlijk is. De Centrale Raad van Beroep heeft uit spraak gedaan in het geding tussen de al gemeen inspecteur van de rijkspolitie te 's-Gravenhage en de wachtmeester bij de rijkspolitie te Termunten H. J. O. De wachtmeester werd vorig jaar uit zijn ambt ontslagen op grond van ongeschiktheid voor de dienst. Deze straf werd gemoti veerd met een beroep op het feit, dat de betrokkene zich wat al te uitbundig zou hebben gedragen tijdens een feestavond van de plaatselijke muziekvereniging en voorts, dat hij na besloten tijd in een café was gebleven zonder in te grijpen tegen overtreding van het sluitingsverbod. De politieman was van deze straf in be roep gegaan bij het ambtenarengerecht te Groningen, dat het ontslag nietig ver klaarde. Tegen deze beslissing tekende de inspec teur van de rijkspolitie hoger beroep aan bij de Centrale Raad van Beroep te Utrecht, die de uitspraak van het Groninger ambte narengerecht vernietigde, zodat de wacht meester ontslagen blijft. 19. „Ziezo", zei Knutseleer, „nu kunnen we wel vertrekken". Panda keek bedrukt naar de torenhoog opgeladen handwagen. „Moet dat heus allemaal mee?", vroeg hij. „Het zal niet meevallen om die zware kar te duwen!" „Dat hoeft ook niet", ant woordde Knutseleer, „deze handkar rijdt vanzelf". „Vanzelf?", herhaalde Panda verbaasd, „hoe kan dat?" „Heel gewoon", antwoordde de knutselaar, „draai maar aan die slinger". Panda gaf een krachtige zwaai aan de aangewezen slinger en meteen begon een motortje onder de wagen te tuffen. Het volgend ogenblik schoot de kar met een ruk vooruit, Panda met zich mee trekkend. Sneller, steeds sneller, zodat hij de grootste moeite had, om het geval bij te houden. „Zie je?", riep Knutseleer hem triomfantelijk na, „op die manier hoef je niet te duwen. Gaat het niet sappig?'." „J- ja!", hijgde Panda. „M-maar hoe stop je dit ding?!" Het aantal vakatures bij het lager on derwijs blijkt im de periode van 16 januari to 16 mei 1956 toegenomen te zijn van 301 tot 317 leerkrachten. Bij het uitgebreid lager onderwijs zijn de onvervulde vaka tures in aantal gelijk gebleven, namelijk tachtig. Het aantal vakatures bij het lager onder wijs geeft van 1949 tot en met 1956 het volgende beeld te zien: 1949: 444; 1950: 404; 1951: 361; 1952: 324; 1953: 310; 1954: ,4?i?; 1955: 314 etU».», Alle getallen zijn berekend per 16 janu ari. Een wachtmeester van de rijkspolitie uit Delden en een inwoner van Den Haag heb ben twee jongens, die bij Kijkduin in zee gezogen dreigden te worden, weer heel huids op het strand gebracht. De jongens, B. L. en J. E., respectievelijk 14 en 13 jaar, kwamen uit Rotterdam. ADVERTENTIE Weet u nóg een fabriek, welke dit geeft RENAULT FREGATE geeft 12 maan den garantie en vergoedt bovendien eventueel arbeidsloon, ongeacht hei aantal afgelegde K.M. Prijzen vanaf 7.500.— Vraagt proefrit bij: WagenweR 166-168 - Haarlem Telefoon 15056 - 12138 ONDER REGENERATIE verstaat men het vermogen dat levende organismen in staat stelt verloren gegane organen weer op te bouwen en daardoor het lichaam te completeren. Verliest de mens een vinger, dan groeit die niet meer aan, omdat onze lichaamscellen zó sterk gespecialiseerd zijn dat het regeneratievermogen daardoor in het gedrang is gekomen en grotendeels verloren is gegaan. Maar wordt van een zeester één van de vijf armen afgesneden, dan vormt zich op het sneevlak van het lichaam een klein weefselknopje, dat langzaam uitgroeit en al spoedig de vorm en samenstelling van de afge sneden arm gaat vertonen, zij het dan in verkleinde vorm. Geleidelijk wordt deze nieuwe arm groter en groter, tot hij ge heel de afmeting van de afgesneden arm heeft verkregen en een volkomen harmo nisch geheel met het overige lichaam van het dier vormt. Is aan de afgesneden arm zelf een stukje van het lichaam blijven zitten, dan groeit dit weefsel verder uit, gaat vier kleine uit steeksels vertonen die de aanleg vormen van de vier ontbrekende armen, zodat tenslotte uit de afgesneden arm een nieuwe zeester is ontstaan met zenuwen en gang liën, met het juist bij deze dieren zo sa mengestelde kopdarmstelsel, kortom met alle organen en inrichtingen die ook an dere zeesterren bezitten. Aanvankelijk is het opgebouwde lichaam met de vier nieu we armen te klein in vergelijking met de afgesneden arm, maar tenslotte ontstaat een vrijwel normaal dier. Nog wonderlijker vertoont zich de rege neratie bij de Clavellina, een ongewerveld dier van een samengestelde bouw dat door zijn organisatie dicht bij de gewervelde dieren staat. Dit dier heeft een zgn. kieuw- korf, te vergelijken met het kop- en borst- gedeelte van een gewerveld dier. Wordt nu deze kieuwkorf van het voorste gedeelte Toelating. De Economische en Sociale Raad van de UNO heeft op zijn zitting te Genève besloten de kwestie van de eventuele toelating van Marokko tot de Unesco op de voorlopige agenda van de huidige zitting te plaatsen. Dit ge schiedde op voorstel van de Franse af gevaardigde Epinat. Eenden. Het vlot „l'Egare" (De Verdool de), waarmee op 24 mei drie mannen uit Halifax in Canada zijn vertrokken voor een tocht over de Atlantische Oce aan, is met vers fruit, zes gebraden eenden en ander voedsel bevoorraad door het Amerikaanse schip „General R. E. Callan". De kapitein van de „Ge neral R. E. Callan", die dit bij aankomst in New York meedeelde, verklaarde, dat de opvarenden van het vlot, die onder weg hadden willen leven van wat de zee oplevert, weinig geluk met hun vis vangst hadden gehad. Ontploffing. De machine van de Russische tanker Karch uit Odessa is kort nadat het personeel 12.000 ton ruwe olie bij een Egyptische raffinaderij had gelost, ontploft; Machinist Alexander Mentol- kin verloor bij dit ongeluk zijn arm en werd in ernstige toestand naar het zie kenhuis vervoerd. De tanker is zwaar beschadigd. Opnieuw. De christen-democratische sena tor Umberto Tupini is wederom tot bur gemeester van Rome gekozen. Een week geleden had hij in de gemeenteraad ook al de meeste stemmen op zich verenigd, doch hij had toen voor de benoeming bedankt op verzoek van de vier rege ringspartijen en de sociaal-democrati sche vice-premier Saragat, die er be zwaar tegen hadden, dat Tupini gekozen was met steun van de.tien afgevaardig den van de Italiaansche sociale beweging, een neo-fascistische organisatie en de vertegenwoordiger van de eveneens rechtse monarchistische volkspartij. Duikboten. Volgens Egyptische persberich ten worden in de komende dagen ver scheidene duikboten in Egypte ver wacht. In scheepvaartkringen gelooft men dat de duikboten door de Sovjet- Unie geleverd worden. President Nasser zal de Egyptische vlag op deze schepen hijsen. Bij deze plechtigheid zal de Egyptische vlag ook gehesen worden op vier nieuwe torpedoboot jagers, .twee Russische en twee Britse, die onlangs aan Egypte geleverd zijn. Kinderluchtbrug. In West-Berlijn is de operatie „kinderluchtbrug" begonnen. Drieduizend kinderen uit West-Berlijn zullen per vliegtuig naast West-Duits- land gebracht worden, waar zij vijf we ken met vakantie gaan. De eerste groep van zeshonderd kinderen wordt dinsdag met tweeëntwintig vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht overgebracht. De organisatie van de „kinderlucht brug" die in de zomer van 1953 voor het eerst werd uitgevoerd, berust bij de Amei'ikaanse luchtmacht en het Duitse Rode Kruis. Dagelijks. De Scandinavian Airlines System (S.A.S.), welke luchtvaartdien sten over de Pool tussen de westkust van de Verenigde Staten en Europa on- derhoudt,. Jaeeft bekend, gemaakt, dal met ingang van heden een vlucht per dag zal worden uitgevoerd. De nieuwe dienstregeling bréngt de vervoerscapa citeit der maatschappij op deze route op driehonderd passagiers in de toeristen klasse en 256 passagiers eerste klasse per week. Televisie. Uit een ingezonden stuk in de „Neue Zürcher Zeitung" blijkt, dat in Zwitserland sedert enige tijd een actie gaande is tegen de televisie. De initia tiefnemer en leider van deze actie, de schrijver Erwin Heimann, deelt in zijn ingezonden stuk mede, dat de oprich ting van de „Aktionsgemeinschaft gegen das Fernsehen" niet alleen veel betui gingen van sympathie uit Zwitserse kringen, doch ook uit Duitsland heetf ontvangen. Uit het schrijven blijkt, dat eventueel aan het Zwitserse volk een uitspraak voor of tegen televisie zal worden gevraagd. Net. De hoofdstedelijke politie van Seoel in Zuid-Korea is een wijdvertakt commu nistisch spionagenet op het spoor geko men, dat tenminste twintig Koreaanse spionage-agenten telt. De politie heeft nader verklaard, dat de organisatie reeds sedert 1948 voor rekening van Noord-Korea spioneerde en zich ook bezig hield met het smokkelen van ver dovende middelen. van het lichaam afgesneden, dan gaat het zich vervormen, evenals het overige deel van het lichaam. De stukken schrompelen ineen, verliezen hun organisatie en gaan tenslotte over in kogelronde klompjes le vende stof. Alle organen die het dier be zat zijn verdwenen en het heeft er alle schijn van dat elke organisatie ontbreekt. Maar dat is inderdaad slechts schijn, om dat we alleen de stoffelijke buitenkant kunnen waarnemen. Na verloop van tijd gaan de cellen van het gedesorga niseerde dier zich weer af grenzen en opnieuw groeperen, er ontstaan nieuwe differen tiaties en de kogelronde vorm lost zich op in een nieuwe vorm van het oorspronke lijke dier. Binnen korte tijd heeft zich een nieuw klein wezen gevormd, volkomen gelijk aan het oorspronkelijke dier, maar veel kleiner. Het lijkt wel, of bij het boetseren de kunstenaar zijn model heeft teniet gedaan en met de helft van de klei een gelijkwaardig kunstwerk heeft vervaardigd. En we kunnen ons dan ook voorstellen dat een onderzoeker als prof. Boeke hierover zei: „Ik ken geen andere reeks van verschijnselen, waaruit de heer schappij van het geheel over de samen stellende delen ons zo duidelijk blijkt, waardoor we telkens weer zo diep door drongen worden van het ondoorgronde lijke levensmysterie, van de goddelijke drang naar harmonie die de gehele natuur beheerst, als bij deze verschijnselen der regeneratie". We zullen hier nu maar van afstappen en eens aantonen waarom onze paarden driemaal zulke zware lasten kunnen trek ken als in de oudheid. Daarover morgen. H. PéTILLON. (Nadruk verboden

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 2