Fa. C. van Maren Zoon afwasvrouw (man) BROMFIETSEN HINav. HAARLEM a ENIGE JONGELUI b ENKELE MEISJES jongedames a) telefoniste facturiste b) jongeman c) jongedame 15 Amerikaanse studenten zingen in Bloemendaal Tentcampagne in Haarlem van Youth for Christ T oonkunst-Muziekschool LeerI i ngen u itvoeri ng Vierde vuilnisauto voor Bloemendaal Haarlemmers in de strijd met modelvliegtuigen Obligatielening voor nieuwe gereformeerde kerk Heemstede Aanrijdingen in Haarlem-N. „La Passion de Jeanne d'Arc" in de Vleeshal Coornhertlyceum won school-honkbaltoernooi Scheepvaart «a»* Plaats een GROENTJE Dameskappers(sters) Te huur zeer droge zolder MACHINE-POETSER OLIEMAN ADVERTEERT IN DIT BLAD ENIGE JONGELUI (m. of vr.) JONGENS en MEISJES ERVAREN MANNELIJKE of VROUWELIJKE KEUKENHULP ERVAREN STADSCHAUFFEUR MONTEUR en HULPMONTEUR AANK. of LEERLING ELECTROLASSER LEERLING BANKWERKERS ZATERDAG 14 JULI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT jVIyn man de testpiloot" (L i d o Het thema een man, die geen natuurlijk evenwicht kan vinden tussen de passie voor zijn beroep en de liefde voor zijn vrouw heeft in deze film het vliegen als object van de passie; het vliegen in straalvliegtuigen. Alan Ladd en June Ally- son spelen geroutineerd het echtpaar, waarvan de man óf de vrouw per se on gelukkig moet zijn. Geeft de man het vliegen op dan lijdt hij; doet hij het niet dan lijdt zij. Dat staat een met vele kin deren gezegend huwelijksgeluk weliswaar niet in de weg. maar het geeft aanleiding tot een reeks keiharde èn teergevoelige situaties, die in kleuren en cinemascope zó zuiver gedoseerd worden opgediend, dat men alleen maar hoeft te slikken om de uitwerking te ondergaan. De film is perfect gemaakt. Hij is vooral spannend als het oorlogsgebeuren in de lucht boven Korea op hel doek is. De rest is het welbekende verhaal: veel afscheid nemen, veel vreugdevol terugkeren, veel lieve romantiek, humor en verdriet, steen harde mannenmoed. Het recept biedt an derhalf uur boeiende gebeurtenissen. N. „Zolang er lieve meisjes zijn" (Cinema P a 1 a c e) Aan lieve meisjes is er aller minst een tekort in deze amusante Duitse kleurenfilm, die ons overigens niet alleen een royale blik gunt op veel vrouwelijk schoon, maar ook en passant op de situatie in het Duitsland van 1946, toen de Ameri kaanse soldaten de lieve meisjes over stelpten met sigaretten en lekkernijen, die zij vijf jaar lang hadden moeten ontberen. De moeder van twee van zulke lieve meis jes kostelijk gespeeld door Grethe Wei- ser ziet kans met deze Amerikaanse gaven een lucratieve zwarte handel te drijven, tot grote ergernis van pa, die de Amerikaanse belangstelling voor zijn doch ters maar kwalijk waardeert, maar ten slotte vindt hij het probleem hoe hij de trap van zijn gebombardeerd huis kan re pareren, nóg belangrijker. De vele verwikkelingen tussen pa en ma en de amoureuze belevenissen van de dochters lopen tenslotte uit in een met Amerikaanse hulp georganiseerde show, waarvan de première ontijdig eindigt door dal de feestversiering door het al te uit bundige optreden van een vuur-eter in brand vliegt. Men doet het dan maar weer over en daardoor krijgt deze film een slot waarop men de ogen uitkijkt. De „blikvangsters" zijn vooral de tweeling zusjes Alice en Ellen Kessler, die men zich wel zal herinneren uit de film „Das doppelte Lottchen", maar die men zeker niet meer zal herkennen, zo zijn zij niet in haar nadeel veranderd. S. K. ,.Dunja" (Rembrandt). Het gegeven is ontleend aan de novelle „De postmees ter" van Poesjkin, Russisch letterkundige in het begin van de negentiende eeuw, en speelt in tsaristisch Rusland. Dunja leeft met haar vader, die weduwnaar is, in een eenzame streek. Petersburg is de dichtst bijzijnde stad, maar nog zo ver verwijderd, dat zij er alleen over hoorde vertellen door reizigers. De verhalen gingen over feesten, mooie kleren, plezier en voornaamheid. Terwijl zij de paarden poetst op de hoeve maandag opgevolgd door Martin en Lewis in de klucht „Door dik en dun". „Lucky me" (Minerva). Tot en met zondag kan men Doris Day gadeslaan en vooral horen in haar nieuwe musical, die de romantiek alle eer bewijst met af en toe een tikje sentiment, geheel volgens de op vattingen van Hollywood. Tot en met woensdag loopt dan „The country girl", waarin Grace Kelly en Bing Crosby twee nogal overschatte rollen spelen, al is het gegeven van de film zeker niet oninteres sant. „Chaplin's kolderparade" (F rans H a 1 s). Een verzameling van die oude eenacters van Chaplin, die ons de clown laten zien in de bloei van zijn carrière, ook al zijn er onder, die naar de inhoud vrij onbeduidend zijn. Oude herinneringen gaan leven bij dit weerzien van Charlie. De jeugd zal er zich niet minder mee vermaken. In het r.k. vormingscentrum „Vijver duin" te Bloemendaal verblijft op het ogenblik een gezelschap Amerikaanse jongens en meisjes. Zij blijven daar tot woensdag en hopen er wat uit te rusten van de vermoeienissen, die een trip van drie weken door Engeland, Schotland en Wales hun hebben bezorgd. Zij vormen het koor van Weaton Academy, een voorbereidende school tot Weaton College, de universiteit van het plaatsje Weaton,. dat dertig mijl ten westen van Chicago ligt in de staat Illinois. De evan gelist Billy Graham haalde hier zijn diploma. De jonge Amerikanen zingen in de Verenigde Staten sinds acht jaar geestelijke en wereldlijke liederen en heb ben daar zoveel succes gehad, dat een toer- nee door Europa niet uit kon blijven. Een korte rustperiode hebben zij wel verdiend. In de afgelopen eenentwintig dagen gaven zij achtendertig concerten. Voor het conti nent staan nog vijftien concerten op het programma. Hoewel zij naar Bloemen daal zijn gekomen om wat op verhaal te komen zullen zij Holland toch niet ver laten voordat zij iets hebben laten horen van hun prestaties, die de Engelse pers reden gaven verrukt te zijn. Zij tra den onder meer op in de Londense Royal Festival Hall en kregen daar als overal elders in Engeland ovatie op ovatie. In Haarlem zullen zij niet optreden. Er is geen tijd voor. Zij zingen wel in Bloemen daal, namelijk zondagmorgen om tien uur in de Gereformeerde Evangelisatietent op het Bloemendaalse strand, 's Avonds om half acht treden zij in een bijzondere dienst op in de Gereformeerde Kerk te Bloemen daal, geleid door ds. G. Toornvliet. In Amsterdam zullen zij zaterdag worden ontvangen door burgemeester d'Ailly op het stadhuis. Uiteraard zullen zij ook daar van hun kunnen getuigen, 's Avonds wordt hun door de gemeente Amsterdam in Krasnapolsky een diner aangeboden, waarna zij in het Vondelpark opnieuw een augustusdag ^vraagt een reizend officier haar met hem mee te gaan. Ze stemt toe en laat haar vader, die van haar afhanke lijk is, alleen achter. In Petersburg kan zij de weelde echter niet verdragen en wordt allemansvriendin. Maar haar vader schrijft ze, dat ze het goed maakt, degelijk leeft en gelukkig is. Hij hoort van reizigers ech ter het tegendeel en reist naar Petersburg met het voornemen haar te doden. Dunja hoort van zijn komst en ensceneert met de officier, die haar naar Petersburg bracht en zijn belofte haar te trouwen niet direct nakwam, een huwelijk. Papoetschka laat zich bedriegen en reist na de plechtigheid terug, als een gelukkig man. Dunja krijgt dan berouw en berooft zich van het leven. Papoetschka verkommert, maar heeft nooit geweten, dat hij door zijn dochter verloochend werd. Eva Bartok speelt Dunja. Zij heeft prachtige momenten, maar de rol ligt haar niet. Vaak is zij te oppervlakkig. Pa poetschka is door Ivan Desny volkomen begrepen. Zijn spel is bijzonder sterk en ontroerend. V. „Carosello Napoletano" (Lux or). Een feestelijk schouwspel van het Napolitaanse leven door de eeuwen heen in een operette- stijl, die soms stoelt op de filmische vorm. maar niet altijd overtuigt. Daarvoor kan de gebezigde uitdrukkingsvorm van het bal let niet voldoende opgaan in de filmische beweging. Het is dan veelal een prenten boek, dat men openslaat, een rijk versierd prentenboek met mooie en aantrekkelijke platen, waarnaar men lange tijd geboeid kijkt. Op den duur wordt evenwel de her haling een belemmering voor het genoeg lijk toezien en verlangt men naar een revo lutionaire doorbraak van wat geleidelijk aan in schoonheid sterft. Wie plaatjes wil kijken en een vleug ademtocht van Napels wil opdoen zal zich nog het best amuseren. Fr. „Phff" (Studio). Opnieuw geprolon geerd. In de ochtenduren draait een bonte reeks filmpjes voor de jeugd. „De misdaad van kapitein Stuart" (Roxy). Tot en met Zondag wordt de bravourtentoonspreidende John Wayne in een nieuwe versie van heldendaden aan den volke vertoond, ditmaal tussen zee schuimers en barre bandieten. Hij wordt Van 18 tot en met 25 juli zal aan het ter rein Garenkokerskade bij de Kinderhuis singel een tentcampagne worden gehouden. In deze campagne zal een Amerikaans team meewerken, met als spreker Bob Evans. Deze is als predikant in dienst geweest van het Amerikaanse leger en hij was de eerste prt^likant die tijdens de invasie in Normandië met de troepen aan wal ging, waar hij ook gewond werd. Met hem ko men mee mr. en mrs. Smith, die vocale medewerking zullen verlenen en verder het muzikale gedeelte zullen verzorgen, even als Hans van der Steen uit Rotterdam, die op zijn multimonica zal spelen. De algehele leiding heeft de heer Jan J. van Capelle- veen, die tevens als tolk op zal treden, 's Middags zijn er kindersamenkomsten on der leiding van twee kinderevangelisten uit Hilversum, de heer en mevrouw Van Brummelen. concert., zullen geve». Dinsdag reizen zij rlpnkt ze aan Petersburg Op een warme naar Delft waar zi-i in de Nieuwe Kerk SÏJSf -optreden. Rotterdam cn Den Haag stonden eveneens op het programma maar moesten worden geschrapt wegens tijdgebrek. Maar gisteren werden in Hilversum opnamen gemaakt voor twee programma's, die later zullen worden uitgezonden. Woensdag reizen zij naar Duitsland, daarna Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk en Luxemburg. Voor deze tournee zijn drie weken gereserveerd. Zij zingen onder meer werk van Mozart, Bach, Brahms, Tsjaikofsky, Palestrina en ook van moderne componisten, zowel En gelse als. Amerikaanse. In de Verenigde Staten zingen zij regelmatig in kerken. Ieder jaar nemen zij deel aan muziek- wedstrijden in de staat Illinois. Sinds vier jaar staan zij daarbij aan de top. De leef tijden van de koorleden variëren van veertien tot negentien jaar. De jongens en meisjes studeren allen op Weaton Acade my. De dirigent Duane Benjamin, een academisch gevormde musicus, heeft aan het koor zijn handen vol. Hij houdt bij zonder veel van zijn werk en verzekerde ons, dat. zijn enthousiasme volledig wordt gedeeld door zijn leerlingen. Het is jam mer, dat maar weinigen in ons land daar persoonlijk getuige van kunnen zijn. Maar misschien komen zij binnen twee jaar terug. Er zijn namelijk plannen om in de toekomst meer tournees in Europa te maken. In de grote zaal van de Muziekschool van Toonkunst aan de Nieuwe Gracht te Haarlem had vrijdagavond een uitvoering plaats door gevorderde pianoleerlingen van directeur Piet Vincent en van Leendert Huges. Het objectieve musiceren, als grondslag van techniek en vormbesef, was hoofdza kelijk te prijzen- in de voordracht van drie koralen van Bach in een zetting voor twee piano's. Hetzelfde gold gedeeltelijk ook voor de interpretatie van een drietal Sona tes van Domenico Scarlatti en van de be kende Toccata van Paradisi, maar in de muziek van eerstgenoemde leefde reeds iets van de spiritualiteit, die het noten beeld levend maakt en kleur geeft. Het eerste deel van de „Waldstein"-sonate van Beethoven werd met levendig besef ver tolkt. Het stuk werd als het ware los van de noten gespeeld en in zo'n geval gaat de persoonlijkheid van de interpreet een woordje meespreken. Dit bleef gelukkig binnen de perken van logica en goede smaak. Het eerste deel van het Concert in g van Mendelssohn werd fris en vlot tot klinken gebracht. Hierbij was een parelende tech niek en een warm sentiment te waarderen. Dit was tevens het geval in de Impromptu in Es van Schubert, door dezelfde leerling gespeeld. De vertolking der Fantaisie Im promptu van Chopin en van de Concert études van Pierné deelden indrukken mee van gezonde muzikaliteit en tamelijk ver ontwikkelde techniek. Wat verder op deze auditie nog ten ge hore werd gebracht (Scherzo van Men delssohn, Cordoba van Albeniz en Sonatine van Orthel) kon ik niet meer horen. Ik neem aan dat dit alles in gunstige termen besproken had kunnen worden, gelet op de verantwoordelijke instelling van de men tors ten opzichte van hun discipelen, die daarvoor een waarborg kon worden geacht. JOS. DE KLERK Bij de reorganisatie van de Bloemen daalse reinigingsdienst werd in 1951 een tweetal roltrommelvuilnisauto's aange kocht, die sinds januari 1952 in bedrijf zijn. Bij de aankoop werd van een gebruiks duur van acht jaar uitgegaan, hetgeen te lang blijkt te zijn tengevolge van het zeer intensieve gebiuik, dat van dit reinigings- materieel gemaakt moet worden. Een reserve-auto is eind 1955 geleverd en, voor zover nodig, in gebruik gesteld. Om over reserve-materiaal te kunnen blij ven beschikken en de stijging van de af valstoffen te kunnen blijven verwerken achten B. en W. het raadzaam, nog een nieuwe rollrommelvuilnisauto aan te schaffen. De twee nieuwe auto's kunnen dan volledig in bedrijf worden gesteld, waardoor stagnaties wegens defecten tol een minimum worden beperkt, terwijl de twee oude auto's nog verscheidene jaren als reserve dienst kunnen doen. De aankoopprijs van een dergelijke rol lrommelvuilnisauto bedraagt f 37.500, welk bedrag het college de raad verzoekt, beschikbaar te stellen. Nederland, Duitsland, Italië, Finland, Joe goslavië en Rusland hebben ploegen inge schreven voor de wedstrijden om het we reldkampioenschap van door zuigmotoren aangedreven modelvliegtuigen, die op 6 augustus in het College of Aeronautics in Cranfield (Bedfordshire) zullen worden ge houden. Men gelooft dat dit de eerste keer is dat Rusland aan een dergelijke wedstrijd met het westen deelneemt. De Nederlandse ploeg bestaat uit de heren W. Hutjes, L. Bausch en A. Theunissen uit Arnhem en G. Fikse uit Apeldoorn. Eind augustus wordt in Höganas de wed strijd om het wereldkampioenschap model vliegtuigen met rubbermotoren gehouden. Hieraan nemen deel de Nederlanders C. Bur ger, J. Smolders en R. Hecsemans uit Haar lem en L. Bausch uit Arnhem. In Florence wordt eind september om het wereldkampioenschap vrije vlucht model zweefvliegtuigen gestreden. De Nederlandse ploeg hiervoor is nog niet samengesteld. De inschrijving wordt opengesteld op f 250.000 4 1/4 pet obligatiën ten laste der Gereformeerde Kerk van Heemstede, in stukken van f 1000 en f 500, tot de koers van 100 percent. De lening heeft een looptijd van drieën dertig jaren en zal te beginnen in 1957 in drieëndertig jaarlijkse termijn a pari wor den afgelost. De opbrengst dient tot gedeeltelijke fi nanciering yan de nieuwe te bouwen kerk in de Camplaan ter vervanging van het daar in gebruik zijnde hulpgebouw. Vrijdagavond tegen acht uur stak een zevenjarige jongen de Indischestraat in Haarlem-Noord over, toen een auto pas seerde; hij werd aangereden en met een hoofdwonde is hij naar de Deo overge bracht. Omstreeks halfnegen hielden jongens in de omgeving van de Zwaluwenstraat en de Reigérstraat in Oud-Schoten een wed strijd op de fiets. In de Zwaluwenstraat is een van hen, die zeventien jaar is, tegen een met paard bespannen ijswagen gebotst. De jongen liep een hersenschudding op en is naar de Deo overgebracht. Van de ijs- wagen werden twee grote ruiten vernield. Gisteravond heeft in de Vleeshal de ver toning plaatsgehad van het cinematografi sche meesterwerk „La Passion de Jeanne d'Arc". Deze film werd in 1928 vervaar digd door de Deense cineast Carl Dreyer naar een scenario van Joseph Delteil, die zijn gegevens ontleende aan het in de Na tionale Bibliotheek te Parijs bewaarde ver slag van de rechtspraak, de veroordeling en de verbranding van Jeanne d'Arc. De film behandelt uitsluitend de laatste dag van haar leven. In de hoofdrollen Falco- netti en Antonin Artaud. Vanavond heeft een tweede vertoning plaats, aanvang 20.15 uur. Het einde van het jaarlijks schoolhonk- bal toernooi in Haarlem is bijzonder span nend en zeker verrassend geweest. Titel houder 1955, het team van de Klaas de Vriesschool, en het reserve negental van het Coornhertlyceum slaagden er in tot de finale door te dringen. Gezien de grote overwinningen van de Klaas de Vriesschool kon aangenomen wor den dat ook dit jaar de titel bij de leer lingen van de heer Duinker terecht zou komen. Het zag er in de laatste ontmoeting in derdaad naar uit dat een kleine overwin ning het resultaat zou zijn, want in de laatste innings namen Peters en de zijnen een kleine 4-2 voorsprong, nadat de strijd gedurende enkele innings volkomen gelijk was opgegaan. De scholieren van het Coornhertlyceum bleken in hun laatste slagbeurt nog geens zins de moed te hebben opgegeven, want ofschoon de eerste slagman reeds op hef eerste honk sneuvelde, kwamen toch drie honken bezet. Een doorgeschoten bal bete kende het verkleinen van de achterstand (3-4) en hoewel wederom een speler van het Coornhertlyceum op het eerste honk werd uitgemaakt, was een honkslag toch voldoende om de geringe achterstand nog weg te werken tot een kleine 5-4 voor sprong. Hiermede bleek de titelhouder tevens nog juist „op de streep" geklopt, aangezien de beschikbare tijd (vijf kwartier) verstre ken was, zodat de titel dit jaar verrassend, doch zeker niet onverdiend terecht is geko men bij het Coornhertlyceum 2. hetgeen zonder twijfel een bijzonder fraaie presta tie genoemd kan worden. Het scoreverloon in deze ontmoeting was: Klaas de Vriesschool: 1 0 1 0 2 is 4 Coornhertlyceum 2: 1 1 0 0 3 is 5 Na afloop van deze aantrekkelijke fi nalewedstrijd reekte de heer Jonkergouw, voorzitter van de schoolhonkbaleommissie. de wisselprijs met een toepasselijk woord uit aan de aanvoerder van de winnende ploeg. De heer Jonkergouw deelde tevens mede dat de olaauette vermoedelijk het volgende jaar vervangen zal ziin door een wisselbeker. Bovendien ontvingen alle finalisten een boekie over honkbal. De aanvoerder van het Coornhertlyceum 2 bedankte de organisatoren. Beleningspercentage. Indonesië heeft vrijdag het minimum bedrag aan goud en buitenlandse valuta, ter dekking van het geld in omloop, dat wettelijk is vastgesteld op 20 percent, met 5 procent verminderd. Deskundigen zien deze maatregelen als een gevolg van de steeds teruglopende deviezen reserve, veroorzaakt door het voortdurend groter wordend verschil tussen de Indone sische invoer en uitvoer. Concert „Sursus". De Bloemendaalse Christelükc muziekverenmine te Bloemen daal eeeft woensdagavond 13 iuli om acht nnr een concert ond?r leiding y.gn de. heer Fiima in het B'nerm-'jTdaalse Boe. Medewer king verleent de Haarlemse Klavarscribo- accordeonclub. OFFICTëTJE PITBLIKATTE Ministerie van Buitenlandse Zaken afd. Rehabilitatie ïnd. Oorlogsslacht offers, Nobelstraa 10. 's-Gravenhage. WIJZIGING UREN van openstelling Met ingang van 15 juli 1956 worden de uren van openstelling voor het publiek als volgt gewijzigd: Maandag, woensdag en vrijdag des voor middags van 912 uur. Bezoeker buiten deze uren alleen na per soonlijke oproeping. Adonis, 13 v. Mobile n. Aruba. Aalsdijk, 14 te New York. Akkrumdijk, 14 te Rotterdam. Alwaki, 14 te Rotterdam. Ampenan, 14 te Colombo. Amstelbrug, 14 v. Suez n. Djibouti. Amstelveen, 12 3G0 m. z. Umnak eil. n. Nakhodka. Arendsdijk, 12 v. Hamburg n. Rotterdam. Alkaid, 12 v. Bahia n. Ilheos. Alnati, 12 210 m. z.w. Las Palmas n. Rio de Jan. Ameland, 12 840 m. w.z.w. Fayal n. Pto. La Cruz. Ampenan, 12 470 m. o. Ceylon n. Colombo Anker, 12 570 m w. Ouessant n. Amsterdam. Argos, 13 te Oran. Arnedijk, 12 540 m. n.n.w. Fayal n. Le Havre. Atje Ray S, 12 270 m. z. Kp. Race n. H. Roads. Alcyone, 13 te Vitoria verw. Ariadne. 14 te Amsterdam. Astrid Naess, 14 v. A'dam n. Mena Al Ahmadi. Bengalen, 12 v. Rotterdam n. Antwerpen. Bloemfontein. 12 v. Amsterdam n. Hamburg. Bussum, 13 v. Mena Al Ahmadi n. Gibraltar. Banda, 13 nog te Kuweit. Boskoop, 13 v. Hamburg n. Bremen. Bennekom. 12 v. Mollendo n. Antofagasta. Blommersdijk, 12 480 m. n.w. Azoren n. Antw. Bonaire, 12 560 m. z.w. Fayal n. Plymouth. Breda, 12 150 m z.w. Sombrero eil. n. Antw. Baarn, 13 v. Callao n. Cristobal. Beninkust, 13 te Takoradi verw. Banka, pass. 14 Perim n. Suez. Borneo, 13 te Amsterdam. Cinulia, 13 te Cristobal. Congokust, 12 v. Amsterdam n. Brake. Caltex The Hague. 15 te Curagao verw. Castor, 14 te Jacksonville. Charts, 14 te La Guaira. Crania, 13 v. Suez n. Bombay. Caltex Pernis, pass. 13 Ras Al Hadd n. Bordeaux. Caltex The Hague, 12 610 m. n.o. Guadeloupe n. Curagao. Camphuys, 13 te Tegal. Castor, 12 160 m. n. Antiqua n. Jacksonville. Ceronia, 12 140 m. w. Landsend n. Curagao. Coryda. 12 v. Vado n. Napels. Diemcrdijk, 13 te Vancouver. Dordrecht, 12 250 m. w.n.w. Key West n. Baton Rouge. Duivendrecht. 12 460 m. z.o. Kp. Race n. Antw. Dorestad, 12 430 m. n.w. Faszl n. Mamonal. Eemdiik, 13 te Vera Cruz. Ena, 12 960 m. n.o. Guadeloupe. 19 te Curagao. Erinna. 12 340 m. n.w. Penang n. Pladju. Eenhoorn, 13 buiten Thasos ten anker. Etrgma, 12 270 m. n.w. Paramaribo n. Ango Ango. Eendracht. 13 60 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Eos, 13 te Bremen. Esso Rotterdam, pass. 13 Muscat n. Antwerpen. Friesland SSM. 13 v. Leith n. Odense. Groote Beer, 13 v. Southampton n. Quebec. Groote Kerk, pass. 13 Kp. Vilano n. Antwerpen. Ganymedes. 12 v. Cerroazul n. Callao. Gooiland. 12 v.-Rio de Janeiro n. Vittoria. Heemskerk, pass. 13 Guardafui n. Aden. Hecuba. 13 le Paramaribo. Ilispanin, 14 v. Rotterdam n. Onton. Hector, 12 v. Lissabon n. Amsterdam. Hera, 14 te Hoek v. Holland verw. n. Rotterdam. Hecuba. 12 140 m. w.n.w. Paramaribo n. Par.bo. Hestia, 13 te Santiago de Cuba. Houtman, 12 290 m. o.z.o. Ceylon n. Mahe. Isis. 13 te Pto. Barrios. Ittersum. 12 300 m. z.w. Lissabon n. Liverpool. Jagersfontein, 12 710 m. w.n.w. Walvisbaai naar Kaapstad. Japara KRL, 13 te Surabaja. Jason. 12 300 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Kermia. i2 le Pta. Cardon. Kalvdon, 14 le Curagao. Koningswaard, 13 v. Dakar n. Abidjan. Koratia. 14 te Bahrein. Kopionella. 13 90 m. n.w. Landsend n. Curagao. Koratia, 13 260 m. o. Bahrein n. Bahrein. Knbvlia, 12 dw. Cartagena n. Curagao Kalinga. 16 te Port Said en Suez verw. Keizerswaard. 12 240 m. n.o. Bclcm n. Curagao. Kenia, 13 te Rotterdam verw. Kertosono, 12 520 m. z.o. Recife u Kaapstad. Kinderdijk. 12 270 m. o. New York n. Antw. "Koratia. 15 te Bahrein verw. Korovina. verm. 13 v. Stanlow n. Thameshaven. Kota Iriten. pass. 12 Bahamas n. Houston. Kryptos. 18 te Fao verw. Karimata. 12 100 m. w. Algiers n. Port Said. Leersum. 12 te Amsterdam. Lissekerk, 13 v. Abadan n. Port Said. Luna. 12 v. Amsterdam n. Tunis. Larenberg, 14 te Sluiskil. Liberty Bell. pass. 13 Combrero eil n. Rotterdam. Linge. 14 te Biemen. Lekkerkerk. pass. 13 Farasan eil. n. Hartapoint. Leto, 15 te Rotterdam verw. Loosdrecht, 13 v. Abadan n. Bandar Shapur. Laagkerk. pass. 13 Gibraltar n. Marseille. Lutterkerk, 13 v. Bahrein n. Kuwait. Mapia, 13 te Aden. Marpessa, 13 te Curagao. Meerkerk, 13 v Aden n. Karachi. Mylady. 12 v Bremen n. Finland. Molenkerk, 13 v. Hamburg n. Bremen. Mirza. 13 te Aomorl. Murena. 16 te Mivi vew.- Mataram. 14 te Port said. Nias. verm. 14 v Columbiarivier n. Los Angeles. Nigerstroom, 12 v. Amsterdam, pass. 13 Vlissing. n Antwerpen. Nestor, 12 v. Pto. Cruz n. Georgetown. Noordzee, 12 450 m. n.o. Fayal n. Bremen. Noordam, 15 voor Hoek v. Holland verw. Notos, 14 le Amsterdam. Oranjestad. 12 Barbados n. Plymouth. Orestes, pass. 13 Azoien n Curagao. Overijsel, pass. 13 Ceylon n. Penang. Ondina. 12 1110 m. n.o. Sombrero eil. Ophir, 13 v. Belawan n. Singapore. Orion, 12 v. Lissaban n.-Tunis. Pieter S. 12 to Rotterdam. Polydorus, 12 te Cebu. Prins Willem V, 13 v. Rotterdam n. Quebec. Poseidon, 12 v. Amsterdam n. West-Indië. Pcndrecht, 13 v N.-r^els n. Sidon. Prins Willem v. Oranje, 13 te Amsterdam. Pygmalion. 14 te Antwerpen. Papendrecht, 14 te Pta. Cardon verw. P G Thulin, 12 360 m. n.o. San Salvador n. Port land Maine. Poelau Laut, 12 v. Surabaja n. Tj. Prlok. Purfina Nederland, 12 240 m. z.o. Muscat naar Bandarmashur. Peperkust. 13 135 m. n.n.w. San Thome n. Matadi. Polyphemus, 13 v. Djibouti n. Belawan. Roebiah, 14 te New York verw. Rijndam. 12 v. New York n. Rotterdam. Riouw, 13 1030 m. w.n.w. Fremantle n. Aden. Roepat, 12 v. Colombo n. Djibouti. Rotti, 12 230 m. o. New York n. Napels. Rijnland, 12 260 m. n.o. Rio Grande n. St. Vine. Stad Haarlem, 12 v. Wabana n. Engeland. Stad Vlaardifigtn, 14 te Wabana verw. Sarpedon, 13 v. New York n. Cap Haitien Sommelsdijk, 13 v. Rotterdam n. New York. Stad Alkmaar, 14 te Rotterdam. Stad Schiedam. 13 v. Meblla n. Rotterdam. Schiedijk, 12 v. Philadelphia n. Baltimore. Schouten, 12 v. Hongkong n. Shanghai. Sloterdijk, 12 600 m. w.z.w. Valencia n. N. York. Stad Rotterdam. 12 270 m. o.z.o. Groenland naar Middlesbro. Stanvac Djirak. 12 v. Bangkok n. Sungeigerong. Statue °f Liberty. 13 dw. Bizerta n. Port Said. Straat Banka. 13 le Makassar verw. Soestdijk, pass. 12 Vlissingen n. Rotterdam. Stentor, 13 te Amsterdam n. Madeira. Schie, 14 te Amsterdam. Talisse, 13 te Penang.- Themisto. 12 te Avonmouth. Tiit.ialengka, 13 te Santos. Tawa'.i, 13 v. Genua n. Port Said. Triton, 14 te Aruba. Tabian. 12 540 m. w.n.w. Azoren n. Alexandrië. Tero, 12 300 m. o.n.o. Bahamas n Corpus Christi. Teiresias. 12 dw. Algiers n. Port Said. Tiba, 12 220 m. z.w. St. Pauls Rock n. Antwerpen. Tiberius. 12 v. La Libertad n. Champerico. Tjiwangi, 12 v. Surabaja n. Buleleng. Tomori. 12 440 m. z.w- Horta n. Curagao. Trajanus. 12 300 m. n. Horta n. Kingston. Tankhaven 3, 13 te Surabaja. Utrecht, pass. 12 Algiers n. Beyrouth. Van Riebeeck, 12 v. Ambon n. Makassar. Van Noort, 12 200 m. n. Natuna eil. n. Singapore. Van Riemsdijk, 13 te Tj. Priok. Willem Ruys, pass. 14 Ouessant n. Port Said Witmarsum, 13 te Antwerpen. Waal, 12 v. Alexandrië n. Beyrouth. W Alton Jones, 12 900 m. n.o. Bermuda n. Mena A1 Ahmadi. Waterman, 13 v. Amsterdam n. Kaapstad, l.lssel, 14 te Rotterdam. Zee land KRL. pass. 12 Gibraltar n. Holtenau. Zijpenberg. 12 v. La Coruna n. Imutden. KLF.INE VAART Ador, 13 v. Goole te Rotterdam. Alberta. 12 v. Rotterdam n. Nakskov. Amasus Fluvius, 12 v. R'dam n. Uddevalla. Arcturus. 12 v. Rotterdam n. Stockvik. Albion. 12 v. Harlingen n. IJmuiden. Alcetas. 10 v. Tunis n. Venetië. Atlas. 12 v. Hamburg te Amsterdam. Barends, 12 v. Stockholm n. Kramfors. Batavier III. 12 v. Bayonne te Bordeaux. Beta, 13 v. Swansea te Rotterdam. Bellatrix, 12 v. Delfzijl n. Londen. Berend N, 12 rede Dover v. Boston. Bab T. v. Ostrand te Gefle. Caland. 12 v. Oporto te Lissabon. Casablanca. 14 v. Las Palmas te Dieppe verw. Castor. 15 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Concencion, 12 35 m. w. Kp. San Thome n. Pto. Alegre. Duivelnnd. 12 v. Grangemouth n. Rotterdam. Daje Böhmer, 13 v. Savona te Rotterdam. Dnmburgh, 13 v. Londen te Rotterdam. Draco. 12 v. Amsterdam n. Hamburg. F.lio. 12 in Heignmouth. Elda, 12 v. Londen n. Calais. Fiducia. 12 v. Boston te Maassluis. Gaasterland, 13 v. Rotterdam te Harlingen. Oeeststroom, 12 v. Maassluis n. Boston. Goeree. 12 v. Boston te Rotterdam. Gazelle, verm. 12 v. Londen n. Groningen. Goote, 13 v. Rotterdam n. Manchester. Haskerland, 13 v. Leith te Rotterdam. Hoogland. 12 v, Rotterdam n. Gdynia. Harry, verm. 13 v. Rotterdam n. Gdynia. Henriette, pass. 12 Vlissingen n. Gent. Ilias. 12 te Thessaloniki n. Istanbul. Joost. pass. 12 Kiel n. Solvesborg. Jupiter. 12 v. Londen te Delfzijl. Kaap Falga. 12 v. Amsterdam te Ostrand. Knap St. Vincent, pass. 12 Kiel n. Abo. Koningin Emma, 12 v. Harwich te Hk. v. Holl. Kora, 13 v. West-Hartlepool te Rotterdam. Larix, 12 v. Rotterdam n. Antwerpen. Leny, 12 v. Holbeek n. Kotka. Meuse, 13 v. Rotterdam te IJmuiden. Midsland. 12 v. Leitli te Grangemouth. Meuse. 12 v. Rotterdam n. Stockholm. Mirfak N, 12 170 m. n.o. Kp. Santhome n. Pto. Alegre. Netta. 13 v. Belfast te Cardiff. Nottingham, verm. 13 v. Dover n. Rotterdam. Nieuwland. 12 v. Grangemouth te Rotterdam. Nijenburgh, 12 v. Oskarshamn te Rotterdam. Qostei\burg, 12 v. Stockholm n. Koping. Pavo, 'pass. 12 Goteborg n. Holland Ponza. pass. 11 Brunsbiittel n. Rotterdam. Ritornel. 12 v. Zwijndrecht n. Noordzee. Saba. 12 v. Rotterdam n. Gdynia. Spes, 12 v. Londen te Rotterdam. Tilly, 9 v. Hernosand n. Holland. Tri to. 12 v. Drogheda te Dublin. Tyro. 14 v. Dublin te Rotterdam verw. Thaletas, 13 te Amsterdam n. Hamburg. Ursa Minor, 12 v. Amsterdam n. Domsjo. Volharding, 12 v, Amsterdam te Rotterdam. Violette Erica, 13 te IJmuid. verw v. Haparanda. Walenburgn. 12 v. Rotterdam te Bordeaux. Wickenburgh. pass. 13 Burlings n. Duinkerken. Westersingel, 13 v. San Sebastian te Rotterdam. Westpolder, pass. 12 Ouessant n, Lissabon. Zevenbergen, 15 v. Gent te Odense verw. SLEEPVAART Ebro, 11 460 m. n.o. Bermuda n. La Pallice. Hudson, 11 400 m. w.z.w. Flores n. La Pallice. Humber, pass. 11 Finisterre n. Rotterdam. Oceaan, 11 70 m. n. Landsend n. Greenock. Tyne, pass. 11 Peterhead n. Rotterdam. Wij bieden u een keuze uit onderstaande merken, die stuk voor stuk hun betrouwbaarheid hebben bewezen LOCOMOTIEF met SACHS-motor SPARTA met J.L.O.-motor VESTING met H.M.W.-motor KAPTEIN-MOBYLETTE BLOEMENDAALSEWEG 234 - OVERVEEN TELEFOON 23523 Maison FAAS, Rokin 26. Amsterdam, tel. 30885, vraagt een prima kracht. ca. 175 M2. gelegen aan vaarwater, buitengewoon ge schikt voor meubelen. Brie ven no. 3024. Gerout. Service Pompbediende Admin. onderl., talenkennis, wenst van werkg. te veran deren. Haarlem of Brieven no. 3002. omgev. KOUSENFABRIEKEN heeft enkele plaatsen vacant in de functies van en Loon voor deze functies 63.per week. Geen ploegendienst. Aanmeldingen dagelijks op de Personeelsafdeling, Zijlweg 138, Haarlem. BLAAUWHOED N.V. te Amsterdam /raagt voor spoedige indiensttreding voor haar factuur- en administratie-afde lingen. in het bezit van ULO- en type-dipl. Eveneens is er gelegenheid tot plaatsing van die dit jaar eindexamen HBS of ULO afleggen. Brieven met volledige inlichtingen te richten onder no. 2051 aan Adv. Bur. Spin, Prins Hendrikkade 48, Amsterdam. Bi] de N.V. Fabriek en Handelsbureau „Nederland' Donkere Spaarne 22, Haarlem kunnen geplaatst worden per 1 september of eerder: met H.B.S.-opleiding ter inwerking op commercieel, resp. technisch-administratief gebied. met M.U.L.O.-diploma voor de afdelingen Boekhouden en Correspondentie. Gelegenheid tot een korte mondelinge be spreking: maandagavond '6 juli a.s. van 7-8 (B) en van 8 - 9 (A). HOTEL DE LEEUWERIK vraagt een Aanmelden- Parklaan 75. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding Pers. aanmelden: HOTEL DUIN EN DAAL, Bloemendaal. GEVRAAGD voor direct voor besteldienst in Amsterdam. Reiskosten worden ver goed. Aanm.: N.V. Reederij v. d. Schuyt v. d. Boom Stanfries, Spaarne 48. Haarlem. Tel. 11882. Electro-Techn. Installatiebureau C. J. CASSEE, Bloemen- daalseweg 87, Bloemendaal, vraagt Aanmelden n.m. tussen 5 en 7 uur. De N.V. Technische Handel My. J. E. M. KOOP vraagt en enkele Voor jonge mensen, die iets bereiken willen, bieden wij goede vooruitzichten en gunstige arbeidsvoor waarden. Indiensttreding begin augustus, na de vakantie. Melden: Warmoesstraat 36, Amsterdam. Middelgrote financieringsmaatschappij te Amster dam vraagt enige flinke a) voor typewerk; b) voor lichte administratieve werkzaamheden. Diploma's niet vereist Leeftijd tot 25 jaar. Aantrekkelijke werkkring metgoede roorvitzkhten. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 3009 CONFECTIE-FABRIEK vraagt voor spoedige in diensttreding: die op prettige wijze binnenkomende ge sprekken kan behandelen en vlot facturen typen ter opleiding op stoffenmagazijn. Leeftijd 1517 jaar. ter opleiding op kantoor, leeftijd 1517 jaar, liefst met MULO-diploma. Uitvoerige sollicitaties onder no. 3021 bur. v. d. bl.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13