Sloteoaicert Haarlems oröelf eest Halfjaarlijkse uitverkoop Opruiming Kühling I. KAN Uitreiking diploma's aan M.T.S. te Haarlem tapijten bedden dekens enz. Receptie met verfijnde muzikale verrassing HORLOGES fabrieksrestanten 30-50% korting Welnu, 't Silver Stoepke HOLLAND FESTIVAL Voor goede en BABY- en KLEUTERTEXTIEL fa.J.H.Schous „Nachtwacht" wandelt door de straten van Amsterdam duurzame vloeren EDELHOUT vloeren Geen dansavonden meer op Raadhuisplein Honderdjarige aan de Leidsevaart te Haarlem LB. Luman vroeger waldhoornist bij opera WAT KAN KAN, KAN KAN ALLEEN Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs van 9 tot en met 13 juli Academische examens Nijverheidsscholen Middelbare scholen MULO Nehroe bij Adenauer ZATERDAG 14 JULI 1956 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN I ADVERTENTIE Na het onvolprezen barokorgel van Chris tian Müller in de Grote Kerk heeft ook het prachtige instru ment van Aristide Cavaillé Coll in de gemeentelijke Con certzaal te Haarlem zijn stem laten horen in het orgelfestijn, dat evenals de mani festaties van voor gaande jaren, weer grote belangstelling van de vakmusici en amatdurs ondervon den heeft. Het vor stelijke instrument werd door de organist Albert de Klerk tot klinken gebracht op 't vrijdagavond gegeven concert, waarmede het orgelfeest beslo ten werd. In het eer ste gedeelte van de avond werd aandacht gevraagd voor het Concert voor orgel en orkest (opus 46 no. 2) van Paul Hindemith en voor de Sonatine in D voor orgel van de voor ons nog on bekende componist Josef Friedrich Dop pelbauer (geboren in 1918). Dit laatste werk werd bekroond in de prijsvraag, die werd uitgeschreven door de commissie Internationaal Orgel- ccncours. Het Concert van Paul Hindemith en de Sonatine van Josef Doppelbauer bleken niet voor elkaar onder te doen in muzikale objectiviteit in abstractie van klanken, die de weg naar het hart niet kunnen gaan. Beide componisten beheersen de techniek van het contrapunt voortreffelijk en zij scheppen er blijkbaar behagen in polyfone bouwwerken te construeren van een af meting, waaraan alleen de praktische eis van een bepaalde speelduur paal en perk stellen. Tot zover de overeenkomst betref fende deze werken. Er is echter naar het uiterlijk meer verschil. Hindemith gaf in zijn concert het orgel een orkest in de merkwaardige bezetting van blazers en violoncellisten en contrabassisten tot part ner. Maar deze metgezel is wel beschouwd een verlengstuk van het orgel geworden, een dispositie-uitbreiding met grotere, ge lijktijdige uitvoeringsmogelijkheden. Maar ook betekende deze combinatie een grotere vrijheid in het toepassen van een ongebrei delde contrapuntiek, waarbij Hindemith voor geen hardheid, hoe stug en scherp ook, teruggedeinsd is. Ook in ritmisch op zicht heeft de componist zijn concert inge wikkeld kunnen maken, niet alleen' voor de vertolkers, maar ook voor de toehoorders. Inderdaad is dit concert een kunstig stuk geworden, waarin voor wat betreft het be grip schoonheid wel heel aparte, persoon lijke principes worden ontwikkeld. Albert de Klerk vertolkte zijn veeleisende solo partij met bewonderenswaardige zekerheid en met klankkleuren, die een heldere teke ning van het melodische lijnenspel waar borgden. En het begeleidende Noordhol lands Philharmonisch Orkest sloot zich on der leiding van Toon Verhey, na aanvanke lijke stemmingsmoeilijkheden, goed bij het spel van de solist aan. De Sonatine van Doppelbauer werd ge schreven voor orgel alleen. Zij bestaat uit drie delen: een Allegro, een Larghetto en een Rondo in presto-tempo, die elkaar met doeltreffende contrastwerkingen opvolgen. De muzikale kerngedachten van het stuk zijn goed gevonden en de toegepaste con trapuntiek maakt deze Sonatine tot een echt orgelstuk. Maar over het al gemeen zijn de drie delen te lang uitgesponnen, wat de luisterspanning uiteraard deed verflauwen, on danks het feit, dat Albert de Klerk een levendige registratie koos, aan de vertol king vaart gaf, met climaxen, die aan het slot van het eerste en derde deel indruk konden maken. Maar na de pauze kwam het genie van Mozart de overwinning behalen op hetgeen zich daarvoor had willen doen gelden. Die overwinning werd met de Fantasie in f „für eine Orgelwalze" en met de Missa Brevis in C verkregen. Albert de Klerk vertolkte de fantasie met haar ontroeren de Andante en met haar opstandige snelle delen voortreffelijk, ook ten aanzien van registerkeuze. En tenslotte kwam de Missa Brevis (K.V. 259) in een uitvoering, die door Toon Ver hey werd geleid en waaraan de solisten Corry Bijster, Annie Hermes, Paul Hame- leers en David Hollestelle, het vocaal en semble van de NCRV en het Noordhollands Philharmonisch Orkest, benevens Albert de Klerk aan het orgel medewerking ver leenden. Er is wel eens beweerd, dat de missen van Mozart te oppervlakkig waren voor kerkelijk gebruik en dat de klank genieting de intentie van het woord in de weg stond. Die mening mag dan voor de vrijdagavond uitgevoerde Missa Brevis wel grondig herzien worden. Want juist door Mozarts ontroerend schone muziek werd de mistekst gesublimeerd en gebracht op een hoogte, die de mens doet luisteren en hem de diepe zin van het woord doet beseffen en ondergaan. Hindemith's con cert en Doppelbauers sonatine weken in de herinnering terug voor deze ervaring van eenvoudige muzikale volmaaktheid, die als een mysterie opwelde uit de eeu wige brem1 van heVgoede." ,ur>" y,, Het vocale ensemble zong Mozarts mu ziek met prachtige klgnk en zuivere be wogenheid. Het ^ótfstënkwartet sloot zich daarbij voortreffelijk aan, evenals het or kest. Het aandeel van Albert de Klerk in het Benedictus verdient wel bijzondere vermelding. Al deze krachten werden door de kundige en kunstzinnige leiding van de dirigent Toon Verhey tot een uitnemend sluitende eenheid gebracht. P. ZWAANSWIJK. ADVERTENTIE ADVERTENTIE MAANDAG 16 JULI AANVANG SPECIALE AANBIEDINGEN zowel voor zomer als winter Oude Groenmarkt 16-14 Haarlem-Tel. 11266 ckzsoo) JcAfa.abFêZ' Speciale aanbieding in Kinder- en YVandelwagens met volledige garantie Vanavond om half tien zal de „Nacht wacht" in levende lijve door Amsterdam trekken. Om half tien zullen de volgende rijmregels klinken: „Tamboer slaat nu de grote trom, en steekt nu de trompet, nu mannen, voorwaarts, kom! Frans Banning Cocq, met al zijn dappere heeren zal na driehonderd jaar weer door de stad mar cheren". Zij worden gezegd door Willem van Ruytenburch aan het slot van zijn door Evert Werkman gedichte samenspraak met Frans Banning Cocq en de sergeants Engelen en Kemp. Zij zijn het sein voor een glorieuze tocht door Amsterdam, waar mee het Initiatief Comité Amsterdam wil bijdragen tot de Rembrandtherdenking. Regisseur is Ben Groenier. Medewerking voor dit historische ge beuren is van alle zijden gekomen. De Koningin gaf toestemming het koninklijk paleis op De Dam in te schakelen, de mi nister van Oorlog en Marine zorgde voor de manschappen voor de schutterij en de gemeente Amsterdam maakte een ruim gebaar, waardoor de ICA-leden niet al te diep in eigen zak behoeven te tasten. Zowel op De Dam, bij de woning van burgemeester d'Ailly als voor het Rijks museum zullen diverse commando's uitge voerd worden en zal de schutterij ge ïnspecteerd worden. HAARLEM - ZIJLSTRAAT. 96 TELEF..: 20340 Gezien het feit dat tijdens de dansavonden met grammofoonplaten, die elke dinsdag avond in Zandvoort op het Raadhuisplein zouden plaatshebben, grote ongewenste belangstelling van de Haarlemse swing- jeugd werd geconstateerd, heeft Touring Zandvoort deze avonden stopgezet, aldus een communiqué van deze stichting. Wel zal elke dinsdagavond inplaats van de dansavond een grammofoonplatenconcert gegeven worden. (Deze avonden waren dus slechts in zover re als openbaar te beschouwen, dat alleen de nette walsers en de fatsoenlijke foxtrot- ters aanvaard werden en niet die jongelie den, die onverwacht een vinger plegen op te heffen en vervolgens voor- en achteruit gaan lopen, wanneer de muziek hun daar toe aanleiding geeft. Dat moet als swing worden aangemerkt. Een opmerkelijk trek je hierbij is dat de Stichting Touring Zand voort weet mede te delen, dat swingjeugd geheel uit Haarlem afkomstig is. Hoe heeft men dat zo snel gezien? Red.) Na afloop van het concert tot besluit van het Internationale Orgelconcours 1956 heeft het gemeentebestuur van Haarlem de deelnemers, organisatoren en talrijke genodigden in de met kaarsen stemmig verlichte ridderzaal van het stadhuis ont vangen. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers vervuld, zoals hij zei, van trots dat „dit allemaal gebeuren kon" bracht dank voor de ondervonden medewerking en voor de van vele buitenlanders onder vonden vriendschap. Namen werden er dit- keer niet genoemd, met één uitzondering de heer Hendrik Lasschuit kreeg een eer volle vermelding wegens zijn „onschatbare diensten" als registrant. Burgemeester Cremers sprak ook over de thans voor de tweede keer gehouden Zomeracademie, welke proefneming hij als een succes beschouwde, al ware het slechts op grond van het feit dat het internationale element daarin toeneemt. De Nederlandse deelneming is nog verre van voldoende, maar spreker hoopte dat daarin verbetering zou komen, nu de huidige winnaar van de wisselprijs van het improvisatieconcours een cursist van het vorig jaar is. Zich daar op richtend tot deze winnaar, de heer Klaas Bolt, sprak de burgemeester er zijn voldoening ever uit, dat het een der orga nisten is, die de gemeente Haarlem in dienst heeft, die deze hoogste eer behaalde, daaraan evenwel de hoop verbindend dat het volgend jaar weer eens een buitenlan der de prijs zou bemachtigen. In zijn dankwoord vertolkte Klaas Bolt zijn vreugde, dat hij deze voorname prijs had gewonnen in de kerk waar hij de eredienst begeleidt. „De improvisatie is bij uitstek geschikt om de afhankelijkheid van God te bewijzen!" aldus zijn uitspraak, die j aan betuigingen van erkentelijkheid jegens zijn ouders en zijn leermeesters Adriaan Engels, Friedrich Bihn en de deskundige, stimulerende en vaderlijke Cor Kee vooraf ging. Verder gewaagde hij van een goede verstandhouding tussen de deelnemers, het bewijs hiervan met een lofspraak op de prestatie van zijn mededinger Johan van Dommele versterkend. Zeer ingenomen toonde de winnaar zich met het prachtige thema, dat prof. Anton Heilier voor de wedstrijd had opgegeven: „Dat ik het ge voel had zo goed te spelen als ik maar kon, maakt mij nog gelukkiger dan het behalen van de eerste prijs, hoe klein ik mij ove rigens voel bij deze grootmeester ver geleken". Ook de burgemeester van Haren, waar Klaas Bolt zijn loopbaan als organist begon, was ter receptie aanwezig. Het gemeentebestuur bood de bezoekers een bijzondere verrassing met een kort concert, dat door de organiste Lady Susi Jeans en de clavecinist professor Gustav Leonhardt gegeven werd. In de ridderzaal (men zie de foto) stonden een door D. A. Flentrop te Zaandam gebouwd orgelposi- tief en een Neupert-clavecimbel opgesteld. Op deze twee nieuwgebouwde historische instrumenten voerden beide kunstenaars een zeldzaam mooi programma uit van duetten door componisten uit de zeventien de eeuw. waarover onze medewerker P. Zwaanswijk het volgende opmerkt: Muziek met een verfijnd en edel karak ter klonk op als een herinnering aan ver vlogen tijden. De eeuwige schoonheid 'vah deze intieme, volmaakte kunst sprak ook tot de moderne mens van techniek en ex periment in de stilte van het late avonduur een eigen taal. die hem een ogenblik ge lukkig kon doen zijn, hem even bevrijdend uit een wereld waarin straaljagers gieren, de motoren daveren en de klanken van krijsende jazz de geluidsorgie completeren. Het voortreffelijk geïntoneerde orgel met zijn zes registers over vierenhalf octaaf klonk met het clavecimbel in een karakte ristiek contrast, dat tegelijk een eenheid opleverde. Susi Jeans en Gustav Leonhardt hebben met hun gave vertolkingen van muziek van Carlton, Farnaby, Peuerl, Tom- kins en Gaspard le Roux de talrijke toe hoorders een onvergetelijk intermezzo be zorgd op deze sluitingsavond van het zesde Internationale Orgelconcours. Vandaag bereikte de heer Louis Bernar- dus Luman, woonachtig aan de Leidsevaart no. 232 te Haarlem, de leeftijd van honderd jaar. Hij werd op 14 juli 1856 te Nieuwer- Amstel geboren. Zijn echtgenote, Cornelia Ceelie, overleed in 1931. De honderdjarige heeft een zoon, Louis Johannes Luman, en een dochter Wilhelmina Luman. Hij heeft voorts twee kleinkinderen en drie achter kleinkinderen. De heer Luman heeft het beroep van musicus uitgeoefend en maakte als wald hoornist bij het orkest van de toenmalige „Nederlandse Opera" van Koopman en Van der Linden een bloeitijd van de opera in ons land mee. De gezondheidsomstandigheden van de honderdjarige zijn van dien aard, dat zijn verjaardag niet gevierd zal worden. ECHT ZILVER tegen „PLEETPRIJZEN" ECHT GOUD tegen „DOUBLéPRIJZEN". JUWELIER - HORLOGER BARTEL JORIS STRAAT 2 - TELEFOON 13004 - HAARLEM Vrijdag 13 juli '56 Laagste koers Hoogste koers (laatste tijdvak) Alg. Kunstzijde Unie Van Berkels Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Kon. Petroleum Holland-Amerika Lijn Kon. Nederl. Stoomboot Mij Nederl. Scheepvaart Unie Van Ommeren Amsterdam Rubber H. V. A Ver. Deli Mijen 3—3V2°/o Nederl. '47 3°/o Invest, cert. Nederl 3% Nederl. 1962/64 251 2593/« 2527/s 178 182 182 246' h 248'/« 248' U 337Vz 349 344 315 325 315 280'/« 290V2 281V8 416V2 425 417 835 859 848'/s 185V» 187'/ï 187 171 174*/4 17U/4 177'/2 182 179'/4 294V2 303 303 98'/2 102V< IOOV4 II8V4 120V4 II8V2 1348/« 136 135V8 9U/8 91V8 9lVs 94s/« 95Vi« 95V32 94»/u 95'/a 95vs2 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.): Deze week (voorl.): Aandelen 8.633.479,- Aandelen 10.332.484,- Obligaties f 11.098.450.- Obligaties 12.453.437,- De uitreiking der einddiploma's van de Middelbare Technische School te Haarlem geschiedde hedenmorgen in restaurant Brinkmann aan de Groote-Markt. Aanwezig waren de gecomitteerden, le den van het bestuur der Vereniging voor Nijverheidsonderwijs, de directeur en leraren en verder personeel der MTS, de geslaagden en hun familieleden, alsook vertegenwoordigers van de Koninklijke Luchtmacht. Na de diploma-uitreiking werd aan alle aanwezigen een kopje, koffie aangeboden. Het einddiploma verwierven: Afdeling Bouwkunde: P. A. Bloys v. Treslong, Wassenaar; G. van Dasier, Nij- kerk; J. Langedijk, Hoogwoud; H. Ling- beek, Almelo; M. W. R. van Ooyen, Haar lem; G. J. Schutte, IJmuiden; R. F. H. Wesselo, Nw. Loosdrecht. Afgewezen 0. Afdeling Weg- en Waterbouwkunde: D Beers, Bergen N.-H.; J. de Boer, IJmuiden; R. Broertjes, Bloemendaal; W. F. Büthker, Heemstede: R. P. Chrisstoffels, Haarlem; W. C. Deenik, Velsen; A. H. Disselköter, Santpoort; G. A. Doets, Beverwijk; C. J. F. de Graaf, Beverwijk; F. L. Groenewegen, Den Haag; P. H. v. Heummen, Haarlem; J. H. Huting, Alkmaar; R. W. B. de Jong, Santpoort; C. J. L. de Jongh, Dieren; G. H. Kos, Noord-Scharwoude; H. C. Mallekoots, Haarlem; D. v. d. Plas, IJmuiden; G. J. v. d. Ploeg, Leiden; B. Poën, Velp; A. J. v. Rooden, Haarlem; E. P. Rijken, Velsen: J. C. Schouten, Overveen; J. H. Smit, Haar lem; N. P. Spijker, Alkmaar; E. F. Sweerts. Haarlem; T. C. Toorenburg, Alkmaar; L. van Veenendaal, Haarlem; J. I. de Vries, Benningbroek; II. Westra, Voorschoten; H. Wildschut, Haarlem; P. Willig, Starnmeer: W. A. de Wit, 't Zand N.-H.; P. Worp, Heemstede. Afgewezen 0. Afdeling Werktuigbouwkunde: C. Boer, Halfweg; H. van de Boer, Hillegom; M. J. van Breda, Sassenheim; A. L. Broekhui zen, Heemstede; L. T. Coene, Haarlem; C. H. Dirken, Heemstede; B. Furth, Zand voort; J. A. ten Hagen, Haarlem; J. B. Heeman, Haarlem: R. van Huet, Haarlem: J. Hupkens, Haarlem; P. E. Kam, Mierlo- Hout; G. F. J. Lafeber, Leiden; H. J. J. de Nijs, Haarlem; H. Plas, Bloemendaal; K. L. Rentenaar, Hoorn; M. Roos, Leiden; R. R. Rijnders, Wassenaar; C. J. M. van Soest', Haarlem; J. C. Vermeulen, Haar lem; A. F. Visser, Den Haag: J. J. Weze naar, Bloemendaal: L. A. de Wit, Haarlem: E. S. Bartels, Aruba; G. Blokhuis, Doetin- chem; D. G. S. van Duin, Heemstede; A. B. Dijkhoffz, Haarlem; J. Ederveen, met lof, Amsterdam; J. D. Flentrop, Den Haag; J. van Groos, Haarlem; II. B. C. Jöbsis, Oegstgeest: J. de Jong, Wassenaar; C. R. Kemper, Haarlem; R. II. Laatsch. Haarlem; P. H. Lammerts van Bueren, Bloemendaal; F. A. Langguth Oliviera, Paramaribo; J. J. W. H. v. d. Leijé, Haarlem; A. J. M. v. Montfoort. Haarlem; A. C. Revalk, Heem stede; A. L. Tamaela Wattimena, Haarlem; M. Verwey, Eindhoven; J. A. C. de Vries. IJmuiden; S. F. B. de Vries, IJmuiden; E. C. Weidner, Voorburg; A. Andringa, Haar lem; H. C. Baan, Alkmaar; P. Beentjes, Haarlem; G. S. M. Beuk, Hillegom; D. D. Brandenburg, Haarlem; J. Broerse, Am sterdam; Th. Dekker, Alkmaar; H. J. Jo hannes, 't Zand (N.-H.); J. W. de Jong, Leiderdorp; K. K. Keimpema, Medemblik; M. M. M. Kolster, Breezand; P. C. Koot, Voorschoten; R. Kwantes, Haarlem; A. Langereis, Haarlem; K. W. Graaf van Lim- bui-g, Stirum, Bergen (N.-H.); H. P. van Lint, Schagen; W. van der Louw, Haarlem; D. F. Martina, Haarlem; N. T. A. Mole naar, Krommenie; V. J. A. Poppelaai-s, Haarlem; A. Th. Rooymans, Beverwijk; Th. J. Stadegaard, Obdam (N.-H.); W. J. Stok man, Leiden; D. J. ten Veen, Haarlem; J. J. Veerman, Leiden; M. W. de Weyer, Haarlem. Afgewezen 2. Afdeling Electrotechniek: F. H. Alkema, Haarlem; B. A. W. Aries, Haarlem; R. F. Arnold, Heemstede; F. J. Backer, Heem stede; M. L. N. van Beei's, Haarlem; J. Bosch, Alkmaar; P. W. Cliteur, Haarlem; H. J. W. Diepstraten, Leiden; J. Dulle- mond, Noord-Scharwoude; W. A. Duvekot, Borssele; J. H. van Eykelenburg, Alkmaar; F. C. Geerlings, Haarlem; J. J. Gillissen, Santpoort; J. B. M. v. Gils, Veghel; K. Korpoi-aal, Haarlem; J. A. C. Korver, Vin- keveen; H. Krijger, IJmuiden; E. L. C. Langezaal, Leiden; J. de Ligt, Beverwijk; N. A. Lindemans, Alkmaar; II. Mulder, Driehuis; P. C. Nicolai, Velsen; C. Nieuw- meyer, Bloemendaal; C. Otter, Haarlem; W. F. Scheepstra, Santpoort; C. H. Schüma- cher, Alkmaar; R. H. Vaillant, Haarlem; J. Verberne, Bloemendaal; R. Verweij, Castricum, J. F. v. d. Walle, Leiden; R. J. R. Wewer, Haarlem. Afgewezen 2. Afdeling Scheepsbouwkunde: K. Blanke voort, Vreeland; Th. H. Drewes, Groningen; C. U. J. Harmsen, Hattem; H. Knotter, Zandvoort; M. M. Kochx, Beverwijk; H. C. Krijgsman, Amsterdam; J. Porsius, Rans- dorp; G. C. de Ruiter, Bussum; S. J. Wierdsma, Joure (Fr.). Afgewezen 0. Afdeling Vliegtuigbouwkunde: S. Blom, Alkmaar; Th. Boudriot, Utrecht; W. Broek huizen, Oegstgeest; A. van Gooi, Haarlem; P. J. Groos, Boxtel; B. G. J. M. Gründe- mann, Haarlem; II. Hagoort, Haarlem; D. van Hall, Alkmaar; B. M. Kroon, Alkmaar; P. Massee, Schiedam; Th. J. A. Meeuwsen, Haarlem; C. F. W. Rietveld, Harderwijk; H. A. Roskam, Den Haag; P. J. Sevenhuysen, Den Helder; F. J. Sterk, Amsterdam; H. A. A. Steverink, Haarlem; Th. J. C. M. Striek- wold, Haarlem; R. Zonneveld, Putten (Gid.); C. v. d. Zwan, Heemstede. Afgewe zen 2. Utrecht. Geslaagd voor het dierenarts- examen: C. Folkers, Leewarden; A. W. Kers jes, Sinderen; E. J. van de Kuip, Amsterdam; J. J. van Logtestijn, Soest; F. M. Meutstege, Eibergen; R. A. Oosterwoud, Boornbergum; M. van Til, Doetinchem; C. C. van de Wate ring, De Bilt. Kandidaatsexamen theologie: W. Chr. Hovius, Hilversum; P. Bons, Rotter dam; B. M Meijndert, Bergambacht; M. van de Leun, Sliedi-echt; B. J. Wiegeraad, Mont- foort. Kandidaatsexamen Nederlandse lette ren: J. van de Steen, Utrecht. Doctoraal exa men Nederlandse letteren: mej. H. H. Sluij- tei\ Utrecht. Doctoraal examen rechten: mej. W. J. Rijn, Rotterdam: mej. W. de Geus, Nijmegen; H. L. J. Eweg, Utrecht. Kandi daatsexamen rechten: H. B. Eelkema, Utrecht; H. G. D. EysinkSmeets, Den Hel der. Doctoraal examen geneeskunde: R. H. J. J. Geurts. echt; H. H. A. Houtackers, Heel; G. J. van de Linden, Arnhem; J. E. Neeb, Heelsum; mej. H. C. Statema, Utrecht; J. L. H. Wiertz, Vaals; E. Wind, Utrecht. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Be vorderd tot arts: mevr. C. L. van Blaaderen Stok, mej. G. M. van der Hoogte en de heren B. A. Heesen, A F. Koome, P. van Laarhoven, G. M. C. J. Russel, M. J. G. G. M. Timmermans, J. Eelman, G. J. W. Schipper, allen te Amsterdam: T. C. Spruit, Den Hel der; P. C. C. van Kempen, Haarlem. Arts examen le gedeelte: mej. S. Kramarsky, mej. M. A. F. Hermans en de heren M. Schaap, S. Franken, S. M. Aronowitz, H. Rebel, E. W. Houpst, H. Paskamp, A. van der Hoeven, H. B. Schreuder, J. E. Seley en P. H. A. Groe ne veld, allen te Amsterdam. Bevordei-d tot doctor in de geneeskunde op proefschrift ge titeld: ..De retrogade maagresectie" de heer P. Wittebol, geboren te Amsterdam en op proefschrift getiteld: „De Neurogene facetten van iristumoren" de hee I. Salim, gebox-en te Tahdjung Pinang. Doctoraal examen rech ten: mej. M. H. Noorman, Zaandam; mej. C. Saacke, mej. M. Kleijn en de hei'en C. T. v. d. Yssel, J. Volkmaars, F. Vosmeijer, B. P. v. d. Blink, P. Rehorst, M. Brunet de Roche- brune, allen te Amsterdam. Doctoraal examen economie: W. Posthumus. K. Schön- baum, J. C. van Nieuwenhuysen allen te Am sterdam: Ch. A. Maurik, Utrecht. G. H. Ol- denboom. Wormerveer Kerkelijk examen: mej. I. Goldhoorn. Delft. Kandidaatsexamen voor werktuig kundig ingenieur: L. S. J. Adema, Bennekom; E. H. van de Beek, Rijswijk (Z.H.); V. T. J. van Berkesteijn, Zaandam: H. A. van Beur den. Delft: R. F. Bruinsma. Amsterdam; A. .T. Butijn. Castricum; W. Bijster, Haarlem; B. K. van der Chijs, Amsterdam; J. J. C. Cou- wenberg. Eindhoven- C. P. M. Egelie, Maas tricht; L. W. van Es, Amsterdam: F. H. Fockens, Woltersum (Gr.); P. M. A. Haan- aapel, Rotterdam: L. Heemskerk. Rotterdam: H. P. Hiemstra. Hoorn; J. P. M. Hoefsloot, .A-nhem; C. Koetzier. Hengelo (O.): W. G. P. D. Koning. Groningen: G. P. Koudijs, 's Gra venhage; A. C. Koutstaal,- 's Gravenhage; C. Kros. Rotterdam: B. Los, Piinacker; A. E. Nientker, Amsterdam; C. F. J. Otten, Weert; A. Ouwerkerk, Rotterdam: J. H. Reinten. Hilversum; Reksoprodjo Koesmadi, Delft; A. Rietdijk, 's Gravenhage; A. W. Sissingh, Leerdam: A. W. Slob. Nieuwpoort; R. J. F. Smeets. Hom (L.)T. A. J. Snel, Roosendaal: Soedarsono Prawironoto, Delft; A. Stolk, Ridderkerk: The Kok Poo, Delft; W. E. S. Vemer, Hengelo (O.); W. Vinks, Huisduinen; G. Vonk, Nijmegen; T. A. van Zanten. Rijswijk (7..H.). 's Gravenhage. Notarieel examen eerste gedeelte: J. L. N .M. C. Vergouwen, Hoe ven (N.Br.). Groningen. Kandidaatsexamen rechten: J. R. Meijeringi Assen; E. Wilmink, Deventer. Doctox-aal examen rechten: mej. B. E. ten Have, Nieuwe Schans. Kandidaatsexamen Duits: J. Lenderink. Gees (Dr.). Artsexamen le gedeelte: A. H. Dekhuijzen. Zaandam: N. Dormaai-, Amersfoort: P. Egyedi, Amster dam; H. H. G, Hofstee. Groningen; M. Klok, F/.nmen: R. C. Schokker. Groningen: H. de Vries, Bergen (N.H.). Bevorderd tot arts: mevr. J. A. W. Beukersvan der Gaag. Gro ningen: W. van Daal. Groningen: J. B. Gor temulder. Enschede; J. J. Huberts. Aopel- scha; J. CSmilde. Groningen: J. A. Troelstra. Roden: F. J. P. M. Teeuwen, Tegelen; A. de Vries, Zwagerveen. Leiden. Genromoveerd tot doctor in de letteren en wiisbegeerte op proefschrift ge titeld ..The religion of the Bare's-sneaking Toradja of central Celebes", de heer R. E. Dov-ns. geboren te Cambridge. (USA), en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op nroefschrift ge titeld „Late resultaten van de commissuro- tomie bij mitraals-tenose", de heer R. M. van Deth, geboren te Gouda en thans wonende te Haarlem. Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde on proefschrift getiteld „De behandeling van de vertraagde consolidatie van fracturen en van de pseudarthrose vol gens de methode van Phemister", de heer J. Boevé. geboren te Rotterdam en wonende te Rotterdam. Doctoraal examen rechten: mej. M. C. Snoor. Amsterdam; mej. F. J. M. van Seben. Den Haag; F. Goudsmit, Sehevenin- gen: J. H. Brouwer. Voorburg; A. H. Dijck- meester. Amsterdam. Niimegen. Kandidaatsexamen Engels: A. C. Wildenborg A.A., Niimegen. Doctoraal exa men rechten: mej. E. A. M. van der Borg, Nijmegen. Gepromoveerd tot doctor in de let teren en wiisbegeerte op proefschrift geti teld „Emancipatie en emancipator" de heer C. Ch. Goslinga te Willemstad (Curaqao). Gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerd heid (cum laude) op proefschrift getiteld „Over artikel 263 wetboek an koophandel" mr. L. H. M. Zegers. geboren te Budel. Rotterdam. Semi-artsexamen: mej A Wiersinga. Baarn; R. H. Blom. Rotterdam; I. Eker. Leiden: C. H. Rozendaal. Piershil- H Meerburg. Rotterdam: D. H. Bouman. Ben- nebroek; G. T. van der Lingen, de Lier; P. P. M. Leeuwenburg, Rotterdam; C. H. de Reus, Overveen: M. T. de Haan, Voorburg Bevorderd tot arts: de dames A. J. J M Nevzen. Delft: J. M. Groenhof, Schiedam: E. L. de .Tager. Leiden en de heren A. Meyer, Musselkanaal; H. Heine, Rotterdam; D. A. van Haselen, Dordrecht; A. V. Gravestein, Rotterdam. Leiden. Kandidaatsexamen rechten: mej W. F Zijl, Den Haag; mej. K. M. Koderitsch, Den Haag: J. de Bruyn Den Haag; F. N J Hollman, Der. Haag; P. P. van de Vijver, Amsterdam: J. de Goederen, Linschoten; K. J. J. Meertens, Schiedam: A. F. van Goch, Scheveningen: G. Blauw, Den Haag: A. A. G. Peters, Den Haag; W. L. van Leeuwen, Delft; D. C. Smit, Haarlem; A. G. Escher, Bentveld; A. E. K-lierman, Den Haag; K. v. d. Steen straten, Den Haag. Wapeningen. Inaenieursexamen tropische landbouw: J. C. Wilms, Anna Paulowria. ADVERTENTIE Onze vermaarde begint a.s. maandag morgen 9 uur, Honderden werkelijke spotkoopjes in ZIET DE ETALAGES Haarlems grootste speciaalzaak in woningtextiel Anegang 27 - Tel.12610 Haarlem. Aan de Prot. Chr. Nijverheids school te Haarlem zijn geslaagd: de 2-jarige voorbereidende klas: C. v. d. Berg, H. Berg, G. Bol, A. Cornelissens. C. Cornelissens, M. van Die, L. van Driel, T. Eyskoot, J. Florie, L. v. d. F rkhof, W. Kwakkel, T. Niehot, G, Rensenbx'ink, C. Riedijk, E. Roos, D. Smit, I. van Steenbrugge, J. Vermeulen, M. Wezel- man, I. Bouckaert, T. Galjaard, A. van Gel- der, B. Giltay. T. van Gooi, T. Kippersluis, T. de Leeuw, L. van Luxzenburg. L. Meyer, R. Meyer, E. Oxfoort, T. de Paus, J. v. d. Putten, H. Selles, L. Slings, E. Smit, J. Ver meer, L. Visbeen, A. Blumers, D. Dieper- sloot, N. van Eek, E. Flink, W. de Graaf, G. Höveler, G. Jonker. M. Jonker. G. ter Maat N. Meyer, I. Molenkamn, T. Mulder. J. Ras- mussens, C. v. d. Wal. C. Wemsen, J. Have- man, L. Hoek, H. Hooglnad, R. Horeman, M. van Lint, I. Meulmeester, N. Niidam, J. Nijdam, J. Schaap, J. Venema. N. de Z-vart, M. Baav, D. Broos, N. Haanschot.en. M. Lok horst. C. Maurits, C. Schippers, G. Schweins- hergen. G. Tunteler, G. v. d. Zee, G. v. d. Zwan. Huishoudassistenten: H. Bos, T. Clement, L. Grootveld. E. Hekkers. M. Horsman, M. Reehorst, E. Siesage. B. Snek, I. Verleur, N. Verleur, M. de Vries, J. Wybenga, C. Kooy, A. Feenstra. C. Glijn, R. ten Hoeve, L. Jan sen, T. v. d. Kerkhof. G. van Laar, N. de Leeuw. N. van Meesche, N. Oosterbaan. I, van Veen. Kinderverozrgsters: T. Abels, R. Akker boom. N. van Exter. R. van Heest, R. Hen- sen, B. van Herwaarden, M. Klomp, A. Kui pers. M. Oldenburg, I. Scherer (na praktijk), A. Veldhuyzen van Zanten. T. van Zalinge, J. Selderbeek, terwijl dit diploma en het diploma Kolonieleidster werd behaald door de leerlingen A. Hoetmer en C. v. d. Vaart. Costuumklas: huisnaaister: N. Baars en T. Hoekstra. Costuumnaaister A. de Jonge, G. Pors en M. Vollaard. Vormingsklas: T. Blok, H. Boot, H. Broek man, N. Clement, J. Doeven, I. van Dijk, G. Hoogland, G. Hoogland, I. Huizinga, Th. de Jager. G. Jurrjens, I. Karrenbeld, J. Mulder, H. Tegel. Overveen. Aan het Kennemer Lyceum te Ovei-veen zijn geslaagd voor het eindexamen hbs b: Rob Alders. Dieter Alma, Pieter Gies- bei'ger, Jan Gmelich Meyling, Peter van der Jagt, Heko Koster, Frank Nagtzaam, Ferdie Pool, Leo Pronk van Hoogeveen, Marien de Ruiter, Henk Scholten, Gijs Smalt, Paul Smeenk, Rob van Spall, Jan Spliethoff, Mie- ke Stork, Hans Veldkamp. Aad Went, Paul de Weyer, Herbex-t Wout, Hugo Wurpel, Rob Zeepvat, Wim van der Zwaan. Afgewezen 4. Voor het eindexamen middelbare school voor meisjes slaagden: Hetty Beiboer. Ellen Brouwer. Willy Gerfritsen, Henriëtte Helms, Juut van Huizen, Anneke van Meningen, Nini Oud, Els de Ruig, Jetty Schmoutziguer, May Simon van Leeuwen, Henny Plevier, Agnes van Splunter, Ann Tadoma, Thilly Vis- ser. Kitty Willemse, Christa Zwager, Dieuwie Ackermann. Amé Brantsen, Riet ten Broecke, Anneke Cassee, Caluke Casteren van Catten- burch, Willeke Castren van Cattenburch, Jet Diedexlx, Gerda Eichhorn, Wies van Eijck, Mprja van der Kolk, Milou Ledeboer, Trudy Mesdag, Marja van Schagen. Hanke Stuyt, Nelleke Teer, Thea Vermeulen, Eefje de Vries, Bea van Wilgenburg. Haarlem. Tn het gebouw van de H.K.B. te Haarlem zijn geslaagd voor het examen mulo ae dames: A. E. van Harselaar te Beverwijk; A. J. G. W. van den Akker te Hillegom; M. C. vroom, J Moesbergen, D. M. J. Boll (laatste drie met middenstandsdiploma), M. C. Kalkman, J. C. Kroschlnskl, M. L. P. Schouten te Haarlem; A. Zonneveldt te Heemstede; M. van Zijverden, J. Dietz te Bennebroek (laatste drie met midden standsdiploma) en T. A. Kuiper te Bloemendaal en de heren T. Petersen (met middenstands diploma). A. C. L. Kaan. P. L. A. de Maaker, W. J Croes, J C. van der Ley te Haarlem, J. van Wonderen, W. K. van der Wal te Heemstede; H. Hollander te Hillegom; H. van Gaaien te Ben- nebroek: J. A. van Breueel te Haarlemmermeer; C.W. Geugjes, A. Burgerhout te Zandvoort; W. P. Boldewljn te IJmuiden en C. M. van der Maas te Bloemendaal. ADVERTENTIE TCCCC-COO-CC/xoscccc^<OCCCOCOOCO:CCC<XOCÖCCOCCCOCOSOCCCO: als u dan wéét, dat goedkoop duurkoop is, waarom koopt u dan niet het BESTE? Wij verkopen bijna uitsluitend TOP MERKEN OMEGA - TISSOT - PONTIAC INDUS - UNION - PRISMA. Wij adviseren u goed en onze service is UNIEK. Bij vindt u een goed horloge. De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstr. 49 - Tel. 20049 Haarl. xccexxr>yx>cccccc<y>yyxcoocor>o^xcc^^ xxxxxxxoooóeo Premier Nehroe van India is vrijdag per vliegtuig in Bonn aangekomen, waar hij vandaag zijn overleg met bondskanselier Adenauer en minister Von Brentano be gonnen is. Na afloop van de conferentie verklaar den Adenauer en Nehroe tegenover ver- slaggevers, dat zij zeer tevreden wai'en over de eerste bespreking: „Wij hebben ontdekt, dat er vele mogelijkheden zijn voor wederzijdse hulpverlening en onder linge uitwisseling".

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 6