Traditie gebroken: geen Nederlandse zege in Bordeaux, wel tweede plaats Nederlands negental naar Amerika indien het in Rome kampioen wordt Sport tijdens het weekeinde O Marijke moet nu wel haast het onderspit delven Michel Stolker staakte de strijd na valpartij De Tour de France in cijfers Hassenforder negeerde afspraak en won in de sprint Om de Europese honkbaltitel Supporters uit Haarlem kwamen naar Italië Australië verloor zes wickets voor 81 runs Daan de Groot bleef in de groene trui De derde testmatch Spinbowlers Lock en Laker sloegen hun slag in Leeds Pantchoulidzew zesde in Aken KOERSEN OP DUINDIGT Bekercompetitie K.N.V.B. Derde' en vierdeklassers spelen al op 21 jidi. De Rubber (Bordeaux) naar „Amsterdam" Nieuwe ontsnapping Afspraak „Gouden Zweep" wederom voor Roland? ZATERDAG 14 JULI 1956 Het was vrijdag een rustdag in het Euro pese honkbalkampiocnschap. Een rustdag, die door het Nederlandse negental gebruikt is om ook eens iets van Rome te gaan zien. Tijdens de speeldagen komt daar namelijk niets van en ook op de avonden niet, om dat de ploeg enkele kilometers buiten de stad is ondergebracht en men geen vervoer- gelegenheid heeft. Een groot gebouw, dat men het beste als een zeer moderne, luxueuze jeugdherberg kan omschrijven, diént als hotel voor Nederland— Spanje, België en Duitsland. De Italiaanse ploeg verblijft elders. Spelers en officials hebben het hier best naar hun zin. De stemming onder de Ne derlanders is uiteraard zeer goed, nu de titel binnen het bereik is. Weliswaar mag de Europese kampioen 1955, Spanje, niet worden onderschat, evenmin als Duitsland, doch met de zware wedstrijden tegen Italië en België achter de rug, zou het al een zeer onaangename verrassing zijn, als van Duitsland of Spanje verloren werd. Boven dien staat vast, dat Hannie Urbanus, die na de wedstrijd tegen Italië niet meer ge- In de derde testmatch tegen Engeland stond het Australische team er na de tweede dag niet al te best voor. Op een pitch, die zich buitengewoon goed voor spinbowling leende, verloor Australië 6 wickets voor slechts 81 runs als antwoord op de Engelse score van 325 in de eerste innings. De Australiërs moesten de eerste klap in casseren toen pace bowler Freddie Trueman reeds in het begin van de eerste innings Colin McDonald voor twee aan de kant zette. Daarna eiste Laker de wickets van Peter Mackay en Ron Archer op. Met 4 wickets in handen, heeft Australië nog 95 runs nodig om de follow on te vermijden. Jim Burke was de Australiër, die zich nog het best tegen de Engelse aanvallen weerde. Hij scoorde 41 runs. Harvey was d>e tweede man, die het tot dubbele cijfers bracht. Sa men met Burke scoorde hij 38 runs voor het tweede wicket. Het scorebord zag er als volgt uit: Engeland eerste innings: 325. Richardson c. Maddocks c. Archer5 Cowdrey c. Maddocks b. Arhcer 0 Oakman b. Archer 4 May c. Lindwall b. Johnson 101 Washbrook lbw. b. Benaud 98 Lock c. Miller b. Benaud 21 Insolde c. Mackay b. Benaud 5 Beiley not out 33 Evans b. Lindwall 40 Laker b. Lindwall 5 Trueman c. en b. Lindwall0 Extra's (byes 4 en leg beys 9) 13 Totaal 325 Het vijfde wicket viel op 226; de volgende op 248, 301 en 321. Bowling-analyse: Lindwall Archer Mackay Benaud Johnson 33 11 67—3 50 24 68—3 13 3 29—0 42 9 89—3 29 8 59—1 Australië eerste Innings: MacDonald c. Evans b. Trueman 2 Burge lbw. b. Lock 41 Harvey c. Trueman b. Lock11 Bur 'e lbw. b. Laker2 Mackay c. Bailey b. Laker 2 Miller not out 8 Archer b. Laker 4 Benaud not out 8 Extra's (beyes 3) 3 Totaal voor 6 wickets... Val der wickets op 2, 40, 59, 63, 69. Bowling-analyse: Trueman Bailey Laker Lock 81 8 2 19—1 4 1 9—0 17 7 32—3 13 6 18—2 worpen heeft, hetzij tegen Spanje hetzij tegen Duitsland op de plaat zal staan. In de andere wedstrijd zal Brands gooien. Daar alle andere landen reeds een maal hebben verloren en Duitsland drie maal, zou Nederland zelfs bij één nederlaag nog niet uitgeschakeld zijn. In dat geval zal het toernooi een verlengstuk van een dag krijgen. Eventuele beslissingswedstrijden zullen namelijk maandag worden gespeeld. In de put Na de spannende wedstrijd tegen België zaten de spelers een weinig in de put_ Zij voelden dat de overwinning, hoewel ver diend, toch met enig geluk was behaald, TrefgeeiT rriet het geval zou zijn geweest, indien de Nederlandse slagformatie niét beneden haarkracht had gespeeld. Op de rustdag hebben de spelers echter allen hun zelfvertrouwen teruggekregen, zodat men de strijd tegen Spanje en Duitsland vol goede moed tegemoet ziet. Vrijdagochtend hebben de Nederlandse spelers en officials met die van de andere landen per bus een rondrit door Rome ge maakt, waarna op het stadhuis een ont vangst door de burgemeester plaats vond. De Nederlandse ploeg zal maandag door de Nederlandse ambassadeur te Rome worden ontvangen. Een bijeenkomst, die uiteraard een feestelijk tintje zal hebben, indien Ne derland dan Europees kampioen is Naar Amerika Vrijdagavond vond het F.E.B.-congres plaats. De agenda vermeldde echter geen bijzondere punten, zodat geen belangrijke besluiten te verwachten zijn. Wel zou uiteraard de reis van de Europese kam pioenen in september naar Amerika voor het wereldkampioenschap amateurs ter sprake komen. Hoewel men moeilijk de huid kan verdelen voor dat de beer ge schoten is, staat het thans al vast, dat Ne derland, mocht het Europees kampioen worden, naar Amerika zal gaan. De Ame rikanen betalen alle onkosten. De belangstelling van het Italiaanse pu bliek voor de wedstrijden valt enigszins tegen, hoewel men voor zaterdag en zon dag veel publiek verwacht. Supporters Van Nederlandse zijde is de belangstel ling daarentegen zeer groot. Vele honkbal liefhebbers zijn per auto vanuit Nederland naar Rome getrokken en zelfs is er een bus met meer dan veertig supporters uit Am sterdam en Haarlem. Geen wonder dan ook, dat van de tribunes meer malen de kreet „hup, Holland, hup" weerklinkt. De voetbalcompetitie is dan eindelijk bijna afgelopen. Vanavond spelen ln Den Bosch NAC en Rapid een wedstrijd, die beslissend zal zijn voor het landskampioen schap voetbal. Morgen speelt voorts RCH in Tilburg tegen NOAD, maar belangrijk is die wedstrijd niet meer. NOAD is reeds ge promoveerd en RCH is toch kansloos. Van meer belang is de wedstrijd GVAV-HDVS. Bij een gelijk spel is de Groningse ploeg al zeker van een plaats in de eredivisie. De stand is: NOAD GVAV KFC RCH Hermes DVS 10 8 5 5 4 9 19— 9 11—17 8—14 8—11 Cricket Voor de eerste klasse van de cricketcom petitie speelt Haarlem zondag aan de Don- kerelaan in Bloemendaal tegen Quick (H.). Een uiterst belangrijke match voor de Haarlemmers, die nu een fraaie gele genheid krijgen iets van de achterstand in te lopen. Rood en Wit heeft zondag vrij. In de tweede klasse A speelt het tweede team van Rood en Wit thuis tegen SCHC. Voor de tweede klasse E spelen BMHC en CVHW op eigen veld tegen respectievelijk Hercules en Ajax (L.). Rood en Wit 3 heeft een uitwedstrijd tegen VW 2. Softbal De softbalafdeling van de Haarlemse Honkbal Club „H.H.C." houdt zondag een toernooi, waaraan door enkele sterke Haarlemse eerste klasse teams zal worden deelgenomen. De wedstrijden zullen reeds om elf uur des morgens beginnen. In te genstelling tot een eerder bericht zal het toernooi worden gehouden op het terrein van H.C.K. achter het Kennemer Lyceum in Overveen. Tijdens het internationaal concours hip- pique in Aken heeft de Nederlander A. Pantchoulidzew met „Lascar" in de dres- suurprijs om de Engelbert-prijs een fraaie prestatie geleverd. Hij eindigde op de zesde plaats met 38.6 punten. Winnares werd Annelies Küpers (Duitsl.) met „Afrika" 44.4 pnt. De Zweed Harry Bold jr. klasseerde zich met „Brokat" tweede (42.7 pnt.). De Olym pische kampioen majoor Henri St. Cyr met „Perfekt" werd derde (41.7 pnt.). In een tweede dressuurprijs, welke door Hannelore Weygand (Did) werd gewonnen met ..Parkunos" (665 pnt.) bezette onze land genoot met „Lascar" de zevende plaats (650 pnt.). In dit nummer moest de Olympische kampioen met „Perfekt" tevreden zijn met de vierde plaats (616 pnt.). De heer A. Schram (Ned.) met ,,-Teep" kreeg 521 punten en ontving daarvoor de tiende prijs. Ondanks de concurrentie van de „Gouden Zweep", die in Groningen wordt verreden, mag het programma van Duindigt er zon dag zijn. De beste kwaliteit van het buiten landse materiaal loopt in de Little Monty- prijs, waarin eveneens O Marijke zal star ten. Deze crack heeft echter thans zo'n zware handicap, dat zij nu wel het onder spit zal delven tegen D'Israël LB en Prinses Zora, die hun voorsprong wel in een zege kunnen omzetten. Bij deze overwinning zal Geersen het wel niet laten, daar hij ook in het openings nummer met Uranus een eerste kans heeft. Ukas en Titus Saint zijn de rivalen. Min der groot zijn zijn kansen met Ugoldman K in de Lieneke-prijs, daar de jaargenoten Untrepid en Unemdé van vrijwel gelijke klasse zijn. In deze open draverij gaat een lichte voorkeur naar Untrepid. In de eerste afdeling van de Lily the Great-prijs zal Sunny Williams bij een her haling van zijn laatste verrichting opnieuw kunnen winnen, daar geen van zijn tegén- standers zoveel speed kan ontwikkelen dan hij. Tizian en Rolandus zullen de strijd om de plaatsen voeren. De tweede afdeling kan opnieuw gewonnen worden door Som- my Mars, ondanks zijn 20 meter zwaardere Bongershof hem tot het uiterste zullen dwingen. In de amateursdraverij maakt Spencer Gay's Zoon zijn debuut met een amateur. Indien de hengst in vorm is krijgt deze waarschijnlijk de prettigste rit van zijn leven, daar de hengst op zijn vroegere prestaties volkomen gedeklasseerd staat. Mocht hij echter falen, dan zullen Toomel D en Rosamunde de eerste plaasen voor zich opeisen. De amatrices strijden om de Gouden Speld. Een aantx-ekkelijke en open ren, waarin een zege wordt verwacht van Alluvio voor Penury met als mogelijke out siders Beltima en Britoly. In de sprintersren over 1350 meter moet de vroegere Duitse crack Makarit, die tot nu toe ver beneden zijn normale prestaties bleef, thans kunnen winnen, vóór Remus, Just for Joy en Sagita. Het is de eerste maal dat Sagita over deze korte afstand start. Zij staat zeer gunstig geplaatst, zodat een verrassing van deze kant zeer goed mogelijk is. In de ren voor 2-jarigen valt de keuze op Col d'Or, gevolgd door Centurion. Van de debutanten Princesse Aldis en Frascati handicap, waardoor Robert G en Quick i is een outsiders-overwinning mogelijk. ««oxcoxcccco ccococecoooccccec Voor de competitie om de Nederlandse voetbalbeker hebben zich 68 semi-prof- clubs en ongeveer 500 amateurverenigingen aangemeld. De eredivisie wordt door 11 clubs vertegenwoordigd, de eerste divisie door 31 en de tweede door 25. Ajax, Am sterdam, Eindhoven, Fortuna, NAC, PSV, Sparta, Willem II, VVV, Rapid en Feyenoord zijn de verenigingen uit de hoogste scmi- profafdeling, die hebben ingeschreven. GVAV, dat de meeste kans heeft naar deze klasse te promoveren, neemt ook aan de bekercompetitie deel. Van DOS, MVV en NOAD is wel bericht ontvangen dat deze clubs zich waarschijnlijk zullen aanmelden, doch een definitieve beslissing moeten de respectieve besturen nog nemen. Er zullen vijf voorronden komen, te we ten op 21 en 28 juli, 5, 12 en 19 augustus. In de eerste en tweede voorronde komen alleen de amateurs van de derde en vierde klasse uit, in de laatste drie voorronden ook de eerste en tweedeklassers van de amateursectie. Na de voorronden blijven ongeveer 70 amateursverenigingen over. Die komen vervolgens in de eerste ronde uit tegen semi-profs. Na deze eerste ronde is vermoedelijk een tussenronde noodza kelijk om het aantal deelnemende teams tot 64 terug te brengen. De wedstrijden voor de eerste ronde en de eventuele tussenronde worden gespeeld tussen 19 augustus en 16 september, die voor de tweede op 16 september. De Kubber, die lange tijd voor de Franse voetbalclub Bordeaux heeft gespeeld, zal in het nieuwe seizoen de gelederen van Am sterdam versterken. De oud-VUC-speler werd n.l. door Amsterdam gecontracteerd. Vlak nadat de twee voorste groepen bij elkaar waren gekomen en er dus een kop groep van 57 man was ontstaan, demar reerden hieruit Hassenforder, de Zwitser Traxel enVan der Pluym. Met zijn twee lotgenoten leverde Van der Pluym een slag tegen de fel jachtende volgers- groep. In St. Ciers-du-Taillon, na 124 km. bedroeg de voorsprong van het drietal 1 minuut 15 seconden en 20 km verderop was het verschil nog steeds niet groter ge worden. Het leek er veel op, dat de vlucht een niislrkking zou worden. Maar het jagers- bataljon werd nog groter, doordat de door vele nog favoriet geachte Gaul er met een plukje helpers aansluiting op kreeg. Zo werd dit peloton moeilijker manoeuvreer- baar en begon de winst van de drie kop- knsrs te groeien. Langs de boorden van de Gkonde reden Hassenforder en v. d. Pluym reet verbeten trekken op het gezicht voor- cp. Do Zwitser Traxel was niet van de zelfde klasse. Hij reed steeds achter op en op een kleine helling ongeveer 50 km voor het einde, verloor hij als het ware zijm pedalen en moest hij zijn metgezellen laten gaan. In pure kracht won Van de Pluym het. Hij reed rustiger. Hassenforder daar entegen toonde zich naarmate het einde van de etappe naderde, angstig en nerveus. Kort na de tweede verzorging in Blaye, De aankomst van Hassenforder van de Franse westploeg en winnaar van de op 162 km van de start, bedroeg de voor- negende etappe voorgronden Van der Pluym van het Nederlandse team die sprong van de leiders drie minuten. Toen op de tweede plaats eindigde. (Telefoto) De Tour-renners kort na de start voor een etappe. I)e traditie is gebroken. De etappe naar Bordeaux, die in de laatste jaren je Nederlandse etappe in de Tour de France werd genoemd, is nu eens njet door een Nederlander gewonnen, hoewel er wederom een Neder lander een overheersende rol in heeft gespeeld. Het was de benjamin van de ploeg, de 21-jarige Van der Pluym uit Dussen. Hij legde beslag op de tweede plaats, nadat in de vier voorafgaande jaren, telkens een van de Nederlanders in Bordeaux de zege had gegrepen. Van der Pluym kon hun prestatie (in 1952 Hans Dekkers, in 1953 Jan Nolten, in 1954 Henk Faanhof, en in 1955 Wout Wagtmans) niet evenaren. Daarvoor ontbrak Van der Pluym ten enenmale de ervaring. Hij werd op de streep kansloos verslagen door de Elzasser Roger Hassenforder, die notabene als invaller deel uit maakt van de westelijke regionale ploeg. Op 25 km. voor de finish had de Fransman hem verzekerd, dat hij niet zou sprinten voor de zege, maar Van der Pluym geloofde er niets van. En terecht. Op de laatste 20 km. vooral toen er door de lange straten van Bordeaux met zijn weerbarstige keien en gevaarlijke netwerken van tramrails moest worden gefietst spaarde „Hassen" zijn krachten. De Nederlander, die nu eenmaal geen aan leg voor de sprint heeft, kreeg een voorgevoel. Hij probeerde Hassenforder nog voor de aankomst in het stadion los te rijden. Flij nam op ongeveer 2 km. voor de finish tien meter, maar zijn rivaal flitste hem onmiddellijk achterna. Op het rose cement van de wielerbaan hield hij zijn vaart in en keek angstig naar Hassenforder, die steeds taktisch rijdend, achter bleef. Pas vijftig meter voor de streep zette Van der Pluym aan. Veel te laat! Hassenforder kon, uit tweede positie, gemakkelijk over hem heen komen, en hem met enkele meters verslaan. rcllcnaars had al voor de start het com mando gegeven, dat Noltcn en Van der Flu.vm het moesten proberen. En Van der Pluym heeft die opdracht uitgevoerd. Toen direct na het vertrek de zuidoostelijke regionaal Elene uitliep, liet Van der Pluym rich niet onbetuigd. In de voorposlcnge- uchten stond hij zijn mannetje, aanvan kelijk geassisteerd door Van Dongen. Steeds bleef de Nederlandse junior voorin, maar de kopgroep werd door de verbeten jachten van mannen als Ockers, Walkowiak, ge holpen door zes Franse nationalen, en Picot een kanshebber zowel voor de gele als voor de groene trui, groter en groter. Na 75 km waren er 27 rijders in de kop groep verzameld en in de eerste ravitail- leringsplaats, Royan, hadden zij een minuut vijftig minuten voorsprong op het eerste deel van het in groepen uiteen gevallen rennersveld. Dat eerste deel bestond uit dertig man bij wie Ockers' en Brahkart en de Nederlanders Voorting, De Groot, Wagt mans, Hinsen en Nolten. Stolker, Van de Brekel en Lahaye waren er niet bij. Juist toen deze ploeg van dertig man de kopgroep inhaalde, dat was na 115 km, werd bekend dat Stolker was gevallen en dat Van de Brekel en Lahaye op hem had den gewacht. Oficieel werd bericht, dat hij in de ambulance gestapt was en de strijd had gestaakt. Vrijdag, de dertiende, bleek dus wel een pechdag voor de Zuilenaar, van wie juist na de rustdag in Bordeaux als de bergen zouden komen, zoveel werd verwacht. cr 176 km waren afgelegd, zag men de macht van Hassenforder tanen. Bij St. Vin- ccnt-de-Paul met nog 25 km voor de boeg deed Hassenforder het voorstel, dat Van de Pluym niet serieus nam, maar hij was wel gedwongen van toen af het leeuwendeel van het zware werk te doen. En zo ooit, dan was er toen een kans voor de organisatoren om de prijs voor de strijd- Iustigste renner aan Van de Pluym toe te kennen. Het tweetal had op dat moment nog on veranderd drie minuien voorsprong op het eerste peloton, waarin zes Nederlanders meereden. Vijf minuten op een groep, waarin de Spanjaard Bahamontes en ruim acht minuten op het laatste peloton, waar in zich onder anderen Van de Brekel en Lahaye bevonden. Hoe het met Van de Fluym en Hassenforder afliep hebben wij reeds geschreven. Uit de eerste groep, die op het duo volg de, hadden zich in de eindfase nog drie renners Le Ber, Desmet en Dolhats los gemaakt, doch zij slaagden er niet in de beide leiders te achterhalen, daarvoor kwamen zij 55 seconden tekort. De Frans man Darrigade won voor Ockers de sprint van het eerste peloton, de Spanjaard Poblet kwam aan het hoofd van het tweede deel van de strijdmacht binnen en Van de Bre- k-èr "en Lahaye arriveerden in Bordeaux tussen de wielen van de laatste ploeg. Van der Pluym, tot nu toe een open baring in de Tour. ^occcccococo> xocococooococcc< Dat de kleine Breton Picot een slim kereltje is, wist iedereen al enkele da gen, maar dat hij ook rare grapjes zou ft uithalen, dat had niemand achter de ft man uit de Westfranse ploeg gezocht. Reeds één keer had Daan de Groot be- merkt, dat Picot in de sprint steeds met 8 de ellebogen breed zat te dnwen, ten- 8 einde hem eventueel te beletten te pas- seren. De Amsterdammer had de eerste 8 maal toen hij dat zag gedacht, dat het i een toevallige omstandigheid betrof. Maar op de wielerbaan van Bordeaux 8 wilde Picot. hetzelfde kunstje uithalen, hetgeen hem nog bijna was gelukt ook! Met de brede ellebogen baande hij zich een weg langs De Groot, die daardoor in de bocht naar beneden werd ge- duwd. Maar onmiddellijk kreeg de Am- sterdammer van een andere renner een 8 duw terug, zodat hij geen vaart be ft hoefde te verminderen. En de opzet van -i Picot was dus mislukt. De toen felle o De Groot zorgde ervoor, dat Picot in 8 het laatste gedeelte van de sprint enkele plaatsen achter hem bleef. Na de sprint zocht De Groot zijn rivaal 8 op en speelde eigen rechter. De Amster- o dammer liep namelijk op Picot toe en 8 voegde hem in goed Amsterdams en- ft kele woorden toe, die de Fransman wel j3 moest begrijpen. Daarna gaf De Groot de man uit Bretagne een harde klap in het gezicht. Om het al te leren, zo zei hij erbij. Het leek ons zo toe dat dergelijke inci denten beter door de Tour-leiding be handeld zouden kunnen zijn. In dit ge val plaatste De Groot zich op een even onsportief niveau als de Fransman dat had gedaan, copxx^yxxxpxxxx xocoococoocococ Zondagmiddag wordt op de prachtige baan in het stadspark te Groningen de vorig jaar in ere herstelde „Gouden Zweep" een geschenk van Prins Bernhard voor de tweede maal verreden. Een veld van 17 van de beste Nederlandse dravers zal de strijd over 2400 meter aanbinden om deze begeerde trofee. De winnaar van vorig jaar „Roland" staat met zijn handicap van 80 meter voor een zeer zware taak, doch is niet kansloos. Andere kanspaarden in dit duel zijn Quintus Harvester, Spencer Hol- laiulia, Radbout en Padua. In verband met de te verwachten be langstelling zijn talrijke voorzieningen ge troffen voor een vlot verloop, doch de alge mene verwachting is dat het fraaie stads park te klein zal zijn om de duizenden te kunnen herbergen. Prins Bernhard zal deze meeting bijwonen en de „Gouden Zweep" persoonlijk aan de winnaar overhandgien. 8 Het klassement van de negende etappe luidde: 1. Hassenforder (W.-ploeg) 5.31.00. 2. ;\an der Pluym z.t. 3. Le Ber (W.-ploeg) X 0.31.55. 4. De Smet (B.) z.t. 5. Dolhats (Zw. '6 P'oeg) z.t. 6. Darrigade (Fr.) 5.32.07. 7. Ockers a (B0, 8. Bover (Sp.), 9. Padovan (II.), 10. jBauvin (Fr.-, 11. Fantini (It.), allen in dezelfde jhjd als Darrigade. 12. ex aequo een groot peloton met o.a. Voorting, I)e Groot, Wagt- mans, Hinsen, Nolten, Mallé.iac (Fr.), Walko- wlak (NOC), Picot (West), De Bruyne (B.), Fornara (It.), Bahamontes (Sp.), Impanis (B.) jen Laurédi (Zuid-Oost), allen in dezelfde tijd •.als Darrigade 5.32.07. 70. Van Dongen 5.38.01. De Nederlanders Lahaye en Van de Brekel eindigden op de 77e plaats ex aequo met verscheidene andere renners in de tijd van 5.54,52. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Wal kowiak (NOC) 47.41.43. 2. Picot (West) 47.43.05. 5. Voorting 17.4G.50 op 5.07. 4. Wagtmans ".18.13 op 6.30. 5. Laurédi (Zuidoost) 47.48.43. 5. Darrigade (Fr.) 47.49.13. 7. Adriaenssens (B.) "-49.51. 8. De Groot 47.51.13 op 9.30. 9. Desmet (B.) 47.52.09. 10. Caput (West) 47.53.46. 11. Bau- yin (Fr.) 47.54.17. 12. Beufeuil (Zuidwest) 47.55.58. 13. Privat (Fr.) 47.56.14. 14. Van der Pluym 47.57.n. ir>. Padovan (It.) 47.57.52. 16. B.arbosa (gem. Lux. ploeg) 47.59.39. 17. Robin- «son (gem. Lux. ploeg) 48.00.40. 18. Monti (It.) J 48,02.14. 19. Mahé (Fr.) 48.04.52. 20. Scodeller 5 (NOC) 43.07.21. 22. De Bruyne (B.) 48.09.02. 29. Ockers (B.) 48.12.45. 59. Hinsen 48.28.47. 62. Noltcn 48.30.55. 70. Van de Brekel 48.39.31. 80. Van Dongen 48.52.22. 91. La Haye 48.58.36. Het ploegcnklasscment van de negende etappe luidde: 1. West 16.34.02. 2. Nederland (Van der Pluym, Voorting, De Groot) 16.34.44. 3. ex aequo België en Zuid West 16.36.09. 5. ex aquo Spanje, Frankrijk, lie de France, Zwitserland, Gemengde Lux. ploeg. Italië, Zuid Oost, Noord Oost Centraal 16.36.21. Het algemeen ploegenklassement luidt thans: 1. West 142.18.00. 2. Nederland 42.27.28. 3. België 142.30.49. 4. Frankrijk 142.56.01. 5. Italië 143.03.07. 6. Noord Oost Centraal 143.06.28. 7. Zuid West 143.57.06. 8. Zuid Oost 143.59.56. 9. Gemengde Lux. ploeg 144.10.29. 10. Ile de France 144.24.36. 11. Zwitserland 144.30.49 12. Spanje 144.37.58. Na de negende etappe luidt het punten klassement: 1. De Groot 131 pnt. 2. Picot 141 pnt. 3. Darrigade 154 pnt. 4. De Smet 158 pnt. 5. Voorting 169 pnt. 6. Hassenforder 173 pnt. 7. Bauvin 178 pnt. 8. Rolland 193 pnt. 9. Ockers 197 pnt. 10. Tonello 229 pnt. 19. Wagt mans 321 pnt. De premie voor de meest strijdlustige ren ner werd vrijdag toegekend aan Van der Pluym, terwijl de prijs voor de grootste pechvogel naar de Nederlander Stolker ging.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9