Vijfhonderd hengelaars lieten zich door regen niet afschrikken A. v. d. Bogaard SCHOUS Henk Reedijk Kort en bondig Rijwielhuis „WILHELMINA" Slotfeest honderdjarig bestaan G. C. van Meeuwen en Zonen Wedstrijd ten bate van kankerbestrijding LAN DM El ER M. JANSEN Uitbreidingsplan flatbouw Dompvloedslaan Acht bezwaarschriften door omwonenden ingediend Dahliatentoonstelling in Hillegom Invalide bij aanrijding in Nieuw Vennep omgekomen Gemeentediensten naar Kennemerplein Salarisregeling gemeente- personeel verder aangepast „Zandvoort-dag" op 4 Augustus Burgerliike Stand van Haarlem Bestuur wil oppositie opnieuw royeren Dames van GITA startten in Wormerveer Interlyceale begonnen Het hele gezin smult van SLAVINKEN Volleybalploegen naar de wereldkampioenschappen Successen voor HRB bij de nationale kampioenschappen Donderdag finale van het Schotentoernooi Personeel bood gebrandschilderd raam aan Honkbal juniorentoernooi van RCH Vacatures onderwijs te Bloemendaal Haarlemmerliede sluit lening van 95.000 MAANDAG 16 JULI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN1 Vierhonderdzesenzestig visjes hebben zich zondagmorgen laten verschalken door ruim vijfhonderd hengelaars, die zich door de naargeestig stromende regen niet lieten weerhouden deel te nemen aan de viswed strijd welke ten bate van de kankerbe strijding georganiseerd was door de Haar lemse Hengelaars Bond, in samenwerking met de Haarlemse Hengelaarsvereniging „Tussen 't riet". Het was de derde keer in twee jaar dat een dergelijke wedstrijd voor het Koningin Wilhelminafonds gehou den werd en tevens de meest succesvolle, want ditmaal hadden zich niet minder dan vijfhonderdvijfenvijftig gegadigden voor de diverse fraaie prijzen aangemeld. Waar schijnlijk ten gevolge van de bijzonder ongunstige weersomstandigheden hebben hiervan een vijftigtal verstek laten gaan. Aldus gaf de wedstrijdhoorn omstreeks half zes het aanvangssein voor de hon derden dappere hengelaars, die met een onderlinge afstand van tien meter hun door labels aangewezen plaatsen aan de Ringvaart tussen Bennebroek en Hillegom hadden ingenomen. Met het aanbrengen ADVERTENTIE Rtlksstraatwes 246a Telefoon 22604 Floresstraat 15 - Haarlem - Telefoon 16548 KROCHT 6—8 t/o Hema TEL. 10353 RIJWIELEN en HULPMOTOREN GEN. CRONJéSTRAAT 160 TEL. 12344 ZOMERVAART 150-152 - TELEFOON 10172 MARNIXSTRAAT 45 - TELEFOON 25081 B. en W. van Bloemendaal hebben de raad thans een ontwerp voor een partieel uitbreidingsplan in onderdelen „Domp- vloedslaan-zuidzijde" aangeboden tot ge deeltelijke wijziging van het in december 1934 vastgestelde herzieningsplan van het uitbreidingsplan „weerszijden Julianalaan" Het plan heeft betrekking op gronden gelegen aan de zuidzijde van de Domp vloedslaan tussen Willem de Zwijgerlaan en Pernambucolaan te Overveen en het beoogt voor de zich aldaar bevindende Wilhelminaschool een uitbreidingsmoge lijkheid vast te leggen aan de reeds be staande flatgebouwen aldaar een tweetal anderen toe te voegen ter voltooiing van deze bebouwingsstrook. Acht eigenaars van percelen aan de Vrij burglaan hebben schriftelijke bezwaren '."gen het; plan ingediend, daar zij bevreesd zijn voor waardevermindering van hun percelen tengevolge van deze hoogbouw, ""tardoor naar hun mening de aantrekke lijkheid van deze omgeving aanzienlijk zal achteruitgaan. B. en W. zijn van oordeel dat deze adres santen met hun bezwaren te ver gaan, daar hun eigendommen gebouwd zijn ter weers zijden van de Vrijburglaan, welke in een richting loodrecht op de geprojecteerde bebouwingsstrook op de Dompvloedslaan aansluiting geeft, zodat van aantasting van hun belangen niet gesproken kan worden. De gronden, waarop dit plan betrekking heeft, waren reeds lange tijd voor bebou wing bestemd en aan wijziging van de be staande stedebouwkundige maatregelen kunnen belanghebbenden in het algemeen niet zonder meer aanspraken op schade vergoeding ontlenen en voorzeker niet in het onderhavige geval, waarin geen sprake is van wijziging in de bestemming van de grond doch uitsluitend in de aard van de bebouwing. Niettemin achten B. en W. het reaeiijk. belanghebbenden althans in de gelegenheid te stellen hun vermeende aan spraken aan de raad ter beoordeling voor te leggen. De Bloemendaalse raad besloot op 21 juli 1955 de vaststelling van een partieel uitbreidingsplan Zandvoorterweg-Klaphek- laan-Rijnegomlaan-Houtvaartkade in voor bereiding te laten nemen. Onzekere factoren, waaronder het we- genvraagstuk om Haarlem, maakten het nog niet mogelijk dit uitbreidingsplan zo ver te bereiden, dat het door de raad kan worden vastgesteld. Om hangende de voorbereiding van het uitbreidingsplan ongewenste bebouwing te voorkomen, stellen B. en W. de raad voor, opnieuw te besluiten, dat de vaststelling van een uitbreidingsplan in voorbereiding is. Na dit besluit kan weer gedurende een jaar de beslissing op eventuele aanvragen om bouwvergunning voor de betrokken terreinen worden aangehouden. Bij de Kennemerweg Van het voornemen van B. en W. om in de aanstaande vergadering ook aan de orde te stellen het vaststellen van een uitbrei dingsplan nabij de Kennemerweg, waar 177 woningen zullen gebouwd worden, moest worden afgezien. Het ligt in de bedoeling 30 woningen te bestemmen voor bejaarden. hiervan was de xoedstrijdcommissie des morgens om half drie reeds begonnen, bij gelicht dooor het schijnsel van enige auto lampen. Een lastig en tijdrovend werkje, omdat hiervoor twee keer een afstand van ruim vijf kilometer moest worden afge bakend. Er werd twee maal vijf kwartier gevist, waarbij de hengelaars voor het tweede ge deelte van de wedstrijd een plaats kregen toegewezen aan de Ringvaart tussen Heemstede en Bennebroek. De eerste prijs was bestemd voor het vangen van de grootste vis en het was de heer K. Kooijman uit Halfweg, die met een witvis van 37 centimeter dus tevens een compleet rijwiel uit het water sloeg. De overige prijzen zullen worden toege wezen aan de hengelaars met de grootste aantallen bovenmaatse vis. Dit waren wat de meeste exemplaren betreft de heer A. Halderman met tien stuks; de heren C. J. Ket en P. Kolk, ieder met negen stuks; de heren G. Vooges en A. Vos, ieder met zeven en de heren P. Stoof, F. van Norden en B. Feije, ieder met zes stuks. De juiste volg orde van deze laatsten moet nog door lo ting worden vastgesteld. De prijsuitreking vindt donderdagavond 19 juli plaats in de tuinzaal van de ge meentelijke Concertzaal, in tegenwoordig heid van enige leden van hel hoofdbestuur van het Koningin Wilhelminafonds. Tevens wordt deze avond nog een tombola gehou den, waarvoor een groot aantal henge laarsattributen en andere prijzen beschik baar zijn gesteld. Door deze tombola en het record aantal deelnemers aan de wed strijd, belooft het resultaat een goede op brengst ten bate van de kankerbestrijding. Op de grote dahliatentoonstelling van 7 tot en met 9 september te Hillegom zal weer het allermooiste en beste'worden ge- bracht. Allereerst is er een wedstrijd om de beste grootbloemige, de beste pompon en de beste kleinbloemige dahlia. In elke groep kan slechts aan één variëteit de wis selbeker worden toegekend. Ook worden uit de grote groepen van liefhebbers-aanwinsten de allerbeste door een critische jury gezocht en er worden getuigschriften van verdienste en getuig schriften eerste klasse aan de beste en de meest karakteristieke nieuwe aanwinsten toegekend. Deze wedkamp geniet in alle dahliakringen grote belangstelling. Men komt uit Limburg, Brabant, Gelderland, Utrecht, zelfs uit Friesland om zich te overtuigen van de bekroningen. De 48-jarige gehuwde J. Snelders, een innvalide leraar aan de Rijkswerkplaats te Leiden, is zondagmorgen met zijn invalide wagentje aangereden door een personen auto op de hoek van de Hoofdweg en de Venneperweg in Nieuw Vennep. Hij werd cryit geslingerd en viel met zijn hoofd fegeri néUtrottoir. De man was op slag dood. De invalide leraar kwam uit de richting van Abbenes op de Hoofdweg aan de oost zijde van de Hoofdvaart en verleende geen voorrang aan een uit de richting Hillegom over de Venneperweg naderende personen auto vermoedelijk doordat hij deze als gevolg van zijn lichamelijke toestand niet zag. De autobestuurder treft naar de rijks politie te Hoofddorp mededeelde, geen schuld. B. en JV. vragen krediet aan voor verbouwing oude kleuterhuis Het indertijd door de gemeente Haarlem aangekochte perceel Kennemerplein 3, het vroegere kleuterhuis Margriet, zal binnen kort een bestemming krijgen. Het college van B. en W. zegt in een toelichting op een voorstel aan de gemeenteraad, dat er een onderzoek heeft plaats gehad naar een zo doelmatig mogelijke bestemming voor het perceel. Dit onderzoek, dat langer heeft geduurd dan aanvankelijk kon worden voorzien, heeft uitgewezen dat het oude kleuterhuis een geschikte huisvesting kan bieden aan de gemeentelijke inspectie van het lager onderwijs en de economische ad viseur, terwijl ook tijdelijk ruimte beschik baar zal zijn voor de taakanalist. Door het inrichten van het pand voor deze diensten wordt bereikt dat kantoorruimte in het stadhuis, waaraan dringend behoefte be staat, vrijkomt. Voor de maatregelen, die genomen moeten worden om het pand voor de onderbrenging van deze diensten ge schikt te maken, vragen B. en W. de raad een krediet van f 55.644 ter beschikking te stellen. Voorts vragen B. en W. een bedrag van f 13.000 voor het aanschaffen van nieuwe stoelen in de stadsschouwburg en het schil deren van de voorzijden van de balustrades en de plafonds onder en boven het balkon en de hogere rangen. De nieuwe stoelen zijn nodig om het aantal zitplaatsen te kunnen handhaven, met het oog op,te tref fen maatregelen ter verzekering van de brandveiligheid. B. en W. van Haarlem hebben de raad een nieuwe salarisverordening voor de gemeenteambtenaren voorgelegd, welke een nieuwe aanpassing betekent aan de verschillende loonrondes der laatste jaren. De snelle opeenvolging der bezoldigings maatregelen hebben samen met andere omstandigheden op de incidentele aanpas sing van de verordening aan de wisselende situaties een vertragende invloed gehad. Nu gebleken is dat er in dit opzicht nog geen rust is gekomen menen B. en W. dat de onbevredigende toestand van slechts voorlopig geregelde salarissen niet langer kan voortduren. Daarom is deze nieuwe salarisverordening voorbereid, waarin de achtereenvolgende salarismaatregelen zijn verwerkt. Tegelijkertijd zal ook een af zonderlijke ontwerp-salarisverordening voor het personeel bij de Keuringsdienst aan de raad worden voorgelegd. In samenwerking met verschillende sei- zoen-bedrijfs-exploitanten en Zandvoortse neringdoenden, bereidt stichting „Touring Zandvoort" op zaterdag 4 augustus de „Zandvoort-dag 1956" voor. Het is niet uitgesloten, dat de televisie-stichting op deze dag een directe reportage van land zijde, zeezijde en uit de lucht over de bad plaats zal maken. Voorts wordt getracht, op deze dag het traditionele opvissen van de zeemeermin te doen plaats hebben. Maar doordat de folklore vereniging „De Wurf" op die-dag deelneemt aan de show in het openluchtmuseum te Arnhem eri óèzé ver eniging 'voor dit evenement'rilóéilijk'kaft' gemist worden, is het mogelijk, dat" deze gebeurtenis reeds op zaterdag 28 juli plaats heeft. Besprekingen hierover zijn nog gaande. In elk geval staat reeds vast, dat deze dag in hotel Bouwes enkele evene menten zullen worden georganiseerd en dat vóór hét hotel op het strand des avonds Daarvóór zal het orkest De Alpenjagers" een groot vuurwerk zal worden ontstoken, uit Haarlem op het Raadhuisplein in de muziektent concerteren. Vanmorgen is in Haarlem de halfjaarlijkse klopjacht op de opruimingskoopjes weer begonnen, maar tot een massale stormloop op de winkels is het deze eer ste uitverkoop-ochtend nog niet gekomen. De meeste zaken hadden een flinke toeloop van kopers (en kijkers) te verwerken, maar overal kon men de drukte nog gemakkelijk baas, zélfs in de damesmodebranche, die zoals altijd weer het leeuwedeel van de koopjesklanten trok. Op de foto: hoedjes van nog geen twee gulden vonden gretig aftrek bij de winkelende dames. ONDERTROUWD, 14 juli: H. van den Berg en J. C. Butler. GEHUWD 14 juli: J. J. Bot en A. Band, A G. J. Leurs en M. C. de Muijnck, J. P. Vrolijk en H. C. Smal, ,Y. Visser en J. B. Philippo, L. J. Büller en E. Rotteveel. BEVALLEN van een zoon, 13 juli: A. G. Frich—Hawnink, E. J. Dammers—Van Gu- lick, J. A. M. van Lent—Heeremans; 14 juli: A. M. H. Roozekrans—Lips, G. A. van OosterhoutStijnman, H. SchultzVan Osnabrugge. M. H. Loken' orgMaas. BEVALLEN van een dochter, 13 juli: C. E. van NieuwmegenVan der Weijden, A. M. JanssenRodenburg. OVERLEDEN, 13 juli: E. Rijneveld—Met selaar, 63 jaar, Borskistraat; C. Joren, 59 j., Kampersingel; H. Luis, 23 maanden, J. J. Hamelinkstraat. Conflict Dierenbescherming Naar wij vernemen hebben leden van de zogenaamde oppositiegroepen in de Haar lemse Vereniging' tegen het mishandelen van dferen vanmorgen per expressebestel ling een aangetekende brief van het bestuur ontvangen waarin hen wordt medegedeeld, dat hfct bestuur hen op grond van het derde lid van het zevende artikel van de statuten voor royement heeft voorgedragen. Op grond van de daarop betrekking hebbende artikelen van het huishoudelijk reglement worden zij in de gelegenheid gesteld zich op een door het bestuur bepaalde tijd en plaats te „verdedigen". Goede prestaties van GITA- jeugdploeg in Beverwijk Aan de atletiekwedstrijden die zondag op het WFC-sportpark in Wormerveer zijn gehouden hebben ook enige dames van GITA deelgenomen. Tengevolge van de minder gunstige weersomstandigheden en de zware grasbaan werden er in het alge meen geen grootse prestaties geleverd. Mevrouw R. van der Meulen-van Egmond won de 100 meter hardlopen klasse D in de tijd van 14,2 sec. Op de 100 meter C bezette Loes Gieske in 14 sec. de tweede plaats. Emmy Gieske legde in 13,7 sec. op de 100 meter B eveneens beslag op de tweede plaats. Bij het discuswerpen wierp mej. Tr. van Egmond de discus 26,80 meter ver, waar mede zij derde werd. Mej. L. Koelemij stootte de kogel 8,95 meter ver. G. Bos van „Concordia" (Haarlem) be zette op het nummer 1500 meter hard lopen voor heren klasse B de eerste plaats met een tijd van 4 min. 45,7 sec. Beverwijk Zondag nam een jeugdploeg van GITA deel aan de derde jeugdcompetitie welke op de sintelbaan van DEM in Beverwijk werd gehouden. Ondanks het feit dat de weersomstandigheden verre van ideaal wa ren werden er op verscheidene nummers behoorlijke prestaties geleverd. Zo won Ans Stuurman van GITA de 80 meter hardlopen voor A-meisjes in de uitstekende tijd van 10,8 sec. Op dit nummer noteer den I. Rabe 11,7 sec., en Th. Winter 11,4 sec. De 80 meter hardlopen-B gaf voor de GITA-meisjes de volgende resultaten te zien: A. van de Eem 11,1 sec., L. Baay 11,4 sec., M. Meyer 11,5 sec., G. Kaay 11,9 sec., H. Gimpel 12 sec., J. Verdoes en N. Westera beiden 12,6 sec. De 60 meter hardlopen meisjes C werd een zege voor C. Fictoor van GITA in de prachtige tijd van 8,8 sec. Zij werd op de voet gevolgd door haar clubgenoten T. Costers in 8,9 sec., H. Halderman in 8.9 sec. en C. Kruyff in 9,3 sec. C. Fictoor legde ook bij het hoogspringen voor C-meisjes beslag op de eerste plaats met de goede sprong van 1,35 meter. Bij het vèrspringen voor A-meisjes oe- zette A. Stuurman met 4,47 meter de derde plaats. Overige resultaten van GITA- meisjes: A. v. d. Eem 4,25 m, G. Kaay 4,26 m en Th. Winter 4,23 m. Bij het kogelstoten voor C-meisjes bracht N. Westera het tot 8.05 m, J. van Zuthem. eveneens van GITA, wierp bij de B-meisjes de discus 16,75 meter ver waarmede zij vijfde werd. De 4 x 60 meter estafette voor C-meisjes werd een onbedreigde zege voor GITA- ploeg in 36,9 sec. Ook de 4 x 80 meter estafette voor B-meisjes scheen een over winning voor de GITA-meisjes te worden, maar door een foutieve wissel moest deze ploeg gediskwalificeerd worden. GITA II legde op dit nummer beslag op de tweede plaats in de tijd van 46,2 sec. ADVERTENTIE 3 versnellingsnaaf met terugtraprem Attentie! Sturmey Archer Gears Holland N.V. is nu gevestigd Nassaukade 387, Amsterdam, zodat een vlotte service voor dit beroemde fabrikaat in heel Nederland is verzekerd. I In het Kennemer Lyceum te Overveen verzamelden zich zondagmiddag om vijf uur de deelnemers aan de interlyceale ten nis-, zwem- en atletiekwedstrijden. Aan deze wedstrijden nemen deel: het Amster dams Lyceum, het Baarns Lyceum, het Lo- renz Lyceum uit Eindhoven, het Neder lands Lyceum te 's-Gravenhage en het Kennemer Lyceum te Overveen. Na de eerste kennismaking werd tijdens een gezamenlijke maaltijd het contact tus sen de rivalen verstevigd. Daarna voerde een aantal leerlingen voor ruim tweehon derd gasten „De Wiskunstenaars" van Pie- ter Langendijk onder regie van de heer N. W. Tol op. Voor de aanvang van het toneelstuk heette de rector van het Kennemer Ly ceum, drs. E. van Meir, alle deelnemende leerlingen van de neutrale lycea hartelijk welkom, waarbij hij memoreerde dat het aantal lycea gaandeweg sterk is toegeno men. Elk jaar worden er twee interlycea- les gehouden tussen de bevriende scholen en er bestaan ook plannen, aldus spreker, om nog op andere wijze de onderlinge vriendschapsbanden tussen de lycea te ver stevigen. Hij hoopte dat de Kennemer Ly- ceïsten zich goede gastheren zouden tonen en dat de gasten prettige dagen zouden wachten. De voorzitter van de Kennemer Lyceum vereniging, de heer Jan Dekker, vertelde in zijn welkomstwoord dat men juist een stuk van Pieter Langendijk gekozen had, omdat thans in Haarlem een Landjuweel gehou den wordt. Vervolgens vermaakten de gasten zich kostelijk met de opvoering van het grappi ge stuk, dat ouderwets op rijm gesprokén werd. Bij de opvoering van deze klucht viel over de gehele linie qua spel veel te waarderen. Vooral de beide voerlieden in de dwaze intriges zorgden voor de komi sche noot van dit stuk. De aankleding uit de tijd van Langendijk en het aardige dé cor maakten deze opvoering tot een plezie rig kijkspel. Een warm applaus beloonde de spelers na afloop voor het gebodene. Vandaag staan er tennis- en zwemwed strijden op het programma. ADVERTENTIE Vlees hooit erbij Publikatle van de verenigde slagers In Haarlem en omstreken BINNENLAND Ontploffing jachtje. Zaterdag is op een plezierjachtje, het motorscheepje „Ronald," dat in het Noorderkanaal te Rotterdam in de sluis was om te schutten, op het ogen blik dat men de motor weer aansloeg een vonk in de benzine gekomen. Er volgde een ontploffing, waarna brand uitbrak. Vijf van de zes opvarenden, die de boot hadden ge huurd om dit weekeinde naar buiten te gaan, warden min of meer ernstig gewond. Uit rijksinrichting ontvlucht. De Maas trichtse recherche heeft zondagmorgen te Maa tricht de 29-jarige J. V. aangehouden, die veertien dagen geleden ontvlucht was uit de Rekkense Inrichting te Eibergen, waar hij reeds enkele jaren verbleef. De aangehoudene zal op transport gesteld wor den naar Eibergen. Amerikaans koor naar Breukelen. Het koor van de universiteit van Greencaste uit Indiana in Amerika, dat thans een tournee maakt door Europa, zal donderdagavond 19 juli om zeven uur een concert geven in de Hervormde Kerk te Breukelen. Het koor telt tweeëntwintig dames en negentien heren. Het repertoire bestaat grotendeels uit Ameri kaanse muziek, religieuze liederen en negro spirituals. Het optreden in Breukelen is het enige in Nederland. Hoe *t ook zij Een Nederlandse dames- en heren-volley- balploeg zal van 1 tot en met 13 September te Parijs deelnemen aan het toernooi om het wereldkampioenschap. Als chef de mission gaat de heer F. van den Heuvel- Rijnders mee. Het Nederlands dames-team, onder leiding van chef d'equipe H. H. Spruit en trainer-coach H. Blok, is als volgt samengesteld: Nel Barzilay, Jannie Bein- tema en Anneke van Beelen (Allen Cele bes), Annie Apperloo-Wichgers (SW), Corrie Blijleven (RVC), Tine Boer en Wies van Putten (beiden Boemerang), Ine Hoff (Rammelaars), Bep van Krol (SOS) en Riet van den Heuvel (Be Fair). Het Nederlandse herenteam, onder lei ding van chef d'equipe K. W. Bakker en trainer-coach C. J. van Zweeden, bestaat uit: Piet Kaptein, Jan de Beer, Hennie de Ruiter, Ton Smit, Rinus Tuinman en Dick de Vries (allen RVC), Hans Maas en Hidde van der Ploeg (beiden AMVJ), Albert de Kroon (VC Den Bosch) en Nico Zimmer man (DES). In de haven van Zaltbommel zijn zondag de wedstrijden gehouden om de kampioen schappen van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen. Bij deze wedstrijden heeft de Haarlemse Reddingsbrigade wederom vele successen geboekt. Over de gehele linie behaalde de HRB het hoogste puntenaantal en kwam daardoor wederom voor een jaar in het be zit van de >,De Keulenaarbeker". Do Turkenburg was wederom in de wed strijd 100 meter zwemmend redden, waar van 25 meter zwemmen met drenkeling en medische proef, de favoriet en prolongeer de voor een jaar het bezit van de „A. J. Meyerink-wisselbeker". Zij won daarbij de prijs voor de best geplaatste bij het me disch gedeelte. De voornaamste uitslagen zijn: 75 meter schoolslag, 25 meter met dren keling en medische proef dames: 1. D. Tur kenburg, HRB, 142 pnt.; 2. A. v. Rees-Sus- seler, URB, 142 pnt.; 3. M. C. Kuilcker, RRB, 130 pnt. Heren: H. de Keizer, RRB, 139 pnt.; 2. H. de Redelijkheid, HRB, 139 pnt.; 3. C. Mooijenkind, GRB, 128 pnt. Werken met reddingslijn dames: 1. Haar lem 4 pnt.; 2. Gouda 2 pnt.; 3. Amsterdam 2 pnt. Popduiken: Haarlem 39 p..; 2. Rotterdam 38 punt; 3. Eindhoven 37 pnt. Estafettezwemmen met drenkeling da mes: 1. Haarlem 2 min. 20,4 sec.; 2. Am sterdam 2 min. 22.8 sec.; 3. Rotterdam 2 min. 33.8 sec. Heren: Amsterdam 2 min. 15,2 sec.; 2. Groningen 2 min. 12,2 sec.; 3. Eindhoven 2 min. 13,2 sec. Wisselslag estafette dames: 1. Haarlem 2 min. 15.4 sec.; 2. Amsterdam 2 min. 20,6 sec.; 3. Groningen 2 min. 3 sec. Eindstand puntentelling: 1. Haarlem 48 p.; 2. Amsterdam 38 p.; 3. Gouda 23'/a P- Op het Schoten-terrein aan de Geuse- vespersstraat in Haarlem-Noord wordt donderdag 19 juli de finalewedstrijd van het Sclioten-toernooi 1956 gespeeld, welke ontmoeting reeds om half zeven zal aan vangen, aangezien deze slotwedstrijd vol ledig negen innings zal duren. Het Amerikaanse legerteam The Sabres uit Soesterberg plaatste zich voor deze fi nale door enkele overwinningen tegen Haarlemse eersteklassers, doch kon EHS slechts in een tweede ontmoeting op de knieën krijgen, nadat de eerste wedstrijd in een puntenverdeling was geëindigd. (5—5). Het eerste negental van de organiseren de vereniging drong eveneens tot de finale door door enkele fraaie overwinningen te gen plaatselijke negentallen. Gezien de grote over-winning van de Amerikaanse The 512th Sabres in de laat ste ontmoeting tegen EHS ziet het er wel naar uit dat het in de competitie nog steeds ongeslagen Schoten-negental het niet ge makkelijk zal krijgen, doch wij menen toch wel dat de Schoten-ploég in staat ge acht kan worden een kleine zege te beha len en daardoor als eerste in het eigen toernooi te eindigen. Zaterdagavond had in „Flora" het slot plaats van de feestelijke viering van het honderdjarig bestaan der Koninklijke Kwekerij G. C. van Meeuwen en Zonen te Heemstede. De zaal was herschapen in een fleurige omgeving voor een feestdiner. Nadat het voltallige personeel met hun dames een opwekkende drank had gebruikt, werden de beide firmanten, de heren J. van der Nat en G. Mastenbroek, met hun echtgeno ten door de oudste en de jongste werk nemer in de zaal geleid. De procuratie houder van het bedrijf, de heer A. J. Bar- thel, verwelkomde hen in een toespraak en gaf een historisch overzicht van de tijd af dat deze heren de leiding van het bedrijf op zich hadden genomen. Twee charmante jongedames onderbraken deze toespraak om aan mevrouw Van der Nat en mevrouw Mastenbroek elk een orchidee aan te bie den. Daarna bood de heer Barthel het ge schenk van het personeel aan: een ge brandschilderd raam. Het rechtse gedeelte daarvan bevat afbeeldingen uit het Bijbelse paradijs, als een verwijzing naar de Para- dijs-freesia's, welke door de firma over de gehele wereld met zoveel sdcces worden verkocht; het middengedeelte geeft een overzicht van het bedrijf met daarboven enige vliegende meeuwen, een zinrijke toe speling naar de naam van de oprichter en het linkergedeelte vormt een uitbeelding van een bloemenlegende over het ontstaan van de amaryllis. Men had enige schijnwerpers op het raam gericht, zodat de kleuren van het raam, ontworpen door de heer J. Lugtig- heid te Heemstede en vervaardigd door de firma Sabelis en Kerrebijn, in al hun schoonheid volledig tot haar recht kwamen. De honkbal verenigi ng RCH houdt zond ag 22 juli op het terrein Heemsteedse sport parken het elfde juniorentoernooi om de Adri Blokker wisselbeker, waarvoor ook nu weer grote belangstelling bestaat. Niet minder dan achttien jeugdteams zullen, onderverdeeld in zes poules, aan het toernooi deelnemen en behalve vele Haarlemse negentallen wordt er door teams uit geheel Nederland, o.a. Amsterdam, Utrecht, Nijmegen en Hilversum aan de wedstrijden deelgenomen. Deze grote deelname maakt het voor de organisatoren noodzakelijk reeds tijdig te beginnen, zodat de aanvangstijd is vast gesteld op half tien des morgens. De finale wedstrijden beginnen om half vier. De poule-inde ling luidt: Poule A: RCH (Haarlem), Catchers (A'dam), DOS (Utrecht), Poule B: DIO (Haarlem), Ajax (A'dam), Hilversum. Poule C: Bloemendaal, ABC (A'dam), Elinkwijik (Utrecht). Poule D: HHC (Haar- lm), DÊC (A'dam), Schoten (Haarlem). Poule E: SC Haarlem, Blauw Wit (A'dam), HEDW (A'dam). Poule F: DSS (Haarlem), TYBB (Haarlem), Hazenkamp (Nijmegen). Het geschenk viel buitengewoon in de smaak en zal zo spoedig mogelijk in het kantoor van de firma worden aangebracht. Nadat men aantafel was gegaan, sprak de heer Van der Nat een hartelijk dank woord en herinnerde voorts aan het feit dat 't praedicaat „Koninklijke" aan de firma was toegekend. Besloten werd een tele gram van hulde en dankbaarheid aan de Koningin te zenden, waarop spontaan twee coupletten van het Wilhelmus werden ge zongen. Na afloop van het diner hielden ver scheidene bekende artisten het gezelschap dat uit ruim 70 personen bestond, op aan gename wijze bezig. Drie Haarlemse ziekenhuizen, St. Elisa beths Gasthuis, Mariastichting en Diaco- nessenhuis, zijn verrast met een groot aan tal van de fraaie bloemstukken die recep tie en diner hebben opgeluisterd. Daar het te verwachten is, dat twee leer krachten per 1 september de Bornwater- school te Bloemendaal zullen verlaten, achten B. en W. van die gemeente het ge wenst, dat wordt overgegaan tot benoe ming van een onderwijzer en een onder wijzeres. Zij hebben de gemeenteraad de volgende voordrachten aangeboden: Vacature-Heymans: 1. W. M. Winterink te Hillegom; 2. M. König te Rotterdam; 3. J. Frissel te Krommenie. Vacature-Koopmans: 1. mejuffrouw M. J. Reis te Midwoud; 2. mejuffrouw I. A. A. de Borst te Ouderkerk aan de Amstel; 3. mevrouw F. van Putten te Beverwijk. Wegens de stijging van het aantal leer lingen aan de Vondelschool te Aerdenhout is het noodzakelijk dat het aantal leer krachten met één wordt uitgebreid. Ook zal een onderwijzeres op 1 september de school verlaten. De voordrachten van B. en W. luiden: Uitbreiding aantal leerkrachten: 1. M. König te Rotterdam; 2. W. M. Winterink te Hillegom; 3. J. Frissel te Krommenie. Vacature-Stierman: 1. mejuffrouw M. S. Jonkman te Haarlem; 2. mevrouw F. van Putten te Bloemendaal; 3. mejuffrouw I. A. A. de Borst te Haarlem. De gemeente Haarlemmerliede en Spaarn- woude zal indien de raad een daartoe strekkend voorstel aanvaardt een lening van f 95.000,parikoers, op te nemen per 15 oktober 1956 tegen een rente van 4 per cent en af te lossen in 20 gelijke jaarlijkse termijnen, afsluiten met de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank. Dit geschiedt om mogelijke liquiditeitsmoeilijkheden te voor komen. De gemeente heeft namelijk enige kapitaalswerken in uitvoering onder meer het werk aan de Kanaalweg, dat 91.000,— kost.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9