Indiase arbeider is tevreden met weinig modern gerief E Agenda voor Haarlem Chefarine .4 4-voudige werking... extta geneeskracht! Echt niet Regeren spuitbus van ORGANON bevat 7 insectendoders Sober bestaan is het deel der bevoorrechten Abonnement op een krant is een ongekende luxe 3 muggen motten vliegen De Noordpool smelt Boeken Radio Medische zorg Aanwas Kort nieuws Vreemdelingenlegioen lijdt verliezen in Algerije RMS-aanhangers over vielen dorp op Ceram Het blijft gisten in Hongarije en Polen Marine-tentoonstelling in Leningrad Kroesjtsjev met onbekende bestemming vertrokken Aardbeving in Opper-Birma kost 30 mensen het leven wOENSDAG 18 JULI 195 6 De langdurige pogingen tot vorming van een kabinet, die door ons gehele volk met zoveel geduld en goed vertrouwen op de afloop worden beschouwd en ondergaan, vestigen nog eens de aandacht op de ge compliceerde toestand die in de praktijk der parlementaire democratie ontstaat ten gevolge van de algemeen aanvaarde proce dure der „regering van partij-mannen". De structuur der ten onzent gehuldigde demo cratische staatsgang laat toe, dat de poli- tieke partijen bij de vorming ener regering de onvoorwaardelijke eis tot „levering" van een aantal ministers stellen, in verhou ding tot hun bij de verkiezingen bereikte stemmenaantal en Kamerzetels, doch in wezen verzet zich de intentie der democra tie tegen een streng volgehouden toepas sing van deze mogelijkheid. De mogelijk heid is regel geworden - en daarmee wordt afbreuk gedaan aan het beginsel, dat het algemene landsbelang tot gelding moet komen in het regeringsbeleid. Natuurlijk kan het landsbelang volledig gehonoreerd worden, ook al zijn alle ministers voort gekomen uit de politieke partijen, doch het gevaar bestaat dat de keuze der be windslieden niet in de eerste plaats door hun geschiktheid en deskundigheid, doch door hun politieke kleur bepaald wordt. Waartoe dit leiden kan, heeft Frankrijks tragische lot voldoende aangetoond. In Frankrijk is de democratie door partij intriges en touwtrekkerijen gedegradeerd en het landsbelang met de voeten getreden. Juist omdat dit in Frankrijk - de baker mat der democratie - is gebeurd, moet ge vreesd worden voor een crisis in de demo cratische praktijk, die de vele onvervang bare aspecten van deze regeringsvorm in discrediet brengen zal. De politieke partijen hebben door hun parlementaire vertegenwoordiging vol doende mogelijkheid tot controle van het regeringsbeleid. Zij kunnen het kabinet tot een bepaalde koers inspireren en zelfs dwingen, wanneer dat nodig mocht zijn. Doch deze bepaalde koers is dan altijd het compromis der parlementaire overeenstem ming. Een kabinet van deskundige, niet noodzakelijk aan partijen gebonden en be kwame lièden geeft de garantie dat het algemene landsbelang - in overeenstem ming met de intenties der gezamenlijke parlementsfracties - wordt gediend. Een kabinet van louter partij-ministers ver mindert die garantie tot een hoop, die niet altijd wordt vervuld tengevolge van het feit, dat deze ministers het belang van hun partij op. de eerste plaats stellen. Bij de kabinetsformatie is de invloed der partijen reeds zodanig aan de dag getre den, dat niet meer kan worden gerekend op een keuze van de bekwaamste mannen wel op een keuze van de bekwaamste partijmannen, doch daarin zit de discrimi natie. Een discriminatie die ongetwijfeld zeer deskundige, verantwoordelijke lieden in den lande treft, waardoor zij verhinderd worden hun krachten aan het algemeen welzijn te geven. ADVERTENTIE Omyl Hèt midciel tegen Eén druk op cle knop, en de Omyl-spuitbus verspreidt een fijne onbrandbare nevel, die insecten, larven, eieren en poppen totaal verdelgt! Verfrist de atmosfeer. DE GROOTSTE SPUITBUS VOOR HET MINSTE GELD ORGA-NON-OSS (Van onze correspondent te Stockholm) „De Noordpool is sterk veranderd en het ijs trekt zich vlug terug. Dat is de reden, waarom de Russen zich zo voor dit gebied interesseren. Want zij willen de vaart over de Noordelijke IJszee opvoeren, zulks vooral voor transporten van en naar Si berië." Aldus de Zweedse geoloog dr. Wal ter Schytt, die dezer dagen mededeelde, dat hij tezamen met zijn landgenoot Erik Eriksson door de Russen is uitgenodigd om deel te nemen aan een Russische Noord poolexpeditie. Reeds op 1 augustus zal de Russische ijsbreker „Ob" in Stockholm aankomen om koers naar het hoge Noor den te zetten. De uitnodiging is waar schijnlijk het resultaat van de besprekin gen die de Zweedse premier in Moskou heeft gevoerd. Van Russische zijde is na melijk herhaaldelijk op de afspraak ge wezen om een betere samenwerking op wetenschappelijk gebied na te streven. (Van een speciale verslaggever) SJANKAR DAS VARMA is industrie-arbeider. Hij heeft jarenlang gewerk bij bevloeiings werken, nu is hij voorman bij de betonfabriek van de Bakhradam. Hij woont in de „arbeids- kolonie" Nangal, die nog geen twee jaar gele den is verrezen. Hij leidt het bestaan van een geschoolde arbeider in een moderne Indiase industrie-omgeving. Een stad is er niet, maar voor hem en zijn gezin is Nagal met zijn en kele malen tienduizend inwoners al een stad. Voor de arbeiders van zijn rang en stand, zijn er blokken twee-kamerwoningen gebouwd. Twee kamers: dat is de maat voor een ge schoolde arbeider en voorman. Het aantal kin deren telt hierbij niet, Sjankar Das Varma heeft er zes. Die twee kamers zijn elk onge veer drie bij drie meter en liggen naast elkaar aan een ommuurd plaatsje van aangestampte aarde. In dit klimaat kan men zo'n erfje als een derde kamer beschouwen. Een deel van het gezinsleven speelt zich hier af. Mevrouw Das Varma, die een klein kaal hokje heeft, dat keuken wordt genoemd, bereidt gehurkt voor een houtskoolkacheltje op het plaatsje de maaltijd. Om haar heen spelen de kleinste kin deren. Achter een laag muurtje is het. badhok: er ligt een cementen vloertje, er is een kraan en er is afvoer naar een riolering. Er staat een koperen vat met koperen schepbakje, die sa men bad en douche vervangen. Alles bij elkaar is dit een modern gerief, dat de Das Varma's en huns gelijken tot benijdenswaardige men sen maakt. De maaltijden, die mevrouw Das Varma voor haar gezin bereidt? Hier volgt hun menu, dat elke dag nagenoeg hetzelfde is. 's Morgens bakt de vrouw van meel en water platte ongerezen koeken, dunne, wat taaie pannekoeken. Daar gaat boter bij en met yoghurt en thee vormen die koe ken het ontbijt. De lunch bestaat uit weer die koeken, in water gekookte tarwevlokken en groente. Het avondeten is gelijk aan de lunch. 's Middags om theetijd drinkt hij, die het heeft, een kom melk. Sjankar Das Varma heeft melk, want hij bezit een eigen buffel, die achter het huis op het open stuk tussen twee huizenblokken graast. Bovendien heeft hij vier kippen, zodat er nogal eens een ei op tafel komt. Van tijd tot tijd is er een stukje kaas. Vlees? Hij eet eens of twee maal in de maand een stukje schapevlees. Nooit rundvlees, maar vegetariër, zoals meer dan de helft van de man nen, is hij toch niet. Zijn vrouw eet nooit vlees, want zij is, zoals bijna alle Indiase vrouwen, wel vegetariër. IN HET HUISJE is elektrisch licht. Er staan de hoogst nood zakelijke meubelen. Er is een bed voor vader en moeder, het traditionele Indiase bed. Het ledikant is een houten raam op poten, bespannen met singelband. Hierop komt 's nachts als ma tras iets wat wij een doorgestikte deken zouden noemen. De kin deren zittén en slapen op dë grond. Er is een tafel en er zijn twee gevlochten rieten stoelen. En dan is er (belangrijk voor de Das Varma's, maar tevens tekenend voor heel India), een boekenkastje. Men verwachte er geen Sartre of Schopenhauer of Faulkner in. Er zijn wat boek jes in het Hindi, een van de landstalen en wel die, welke men heeft voorbestemd om het Engels als voertaal te gaan vervangen. Het zijn meest verhalen over helden en wijzen. Maar er staan ook Engelse wiskundeboeken, een Engelse stijlleer, een deeltje Shakespeare: de oudste zoon van Sjankar Das Varma gaat op een middelbare school. Vader heeft zelf school gegaan, hij heeft ervaren wat kennis waard is in het leven en hij wil, dat zijn zoons daarvan meer zullen ontvangen dan hij. Zelf leest hij een weekblad in het Hindi, dat hij regelmatig koopt. Er staan foto's in van de beroemde Indiase filmsterren, die hij een enkele keer in de bioscoop van Nangal ziet, en van sportmensen, waarvoor hij als oud-hockeyer belangstelling heeft. Er staan ook artikelen in over India's industrialisatie en over vreemde landen en over politiek. Een krant kan Das Varma zich niet veroorloven, dat is een uitgaaf die iedere dag terug komt. Maar kranten kan hij lezen in de arbeidersclub, waarvan hij lid is. En dan heeft hij een radio. Het is een oud toestelletje, maar het maakt hem deel van een groot geheel. Er komen stemmen uit, die hem raad geven, die vertellen over hygiëne en huishoud kunde, er komen muziek en zang uit, die hem van kindsaf aan vertrouwd zijn geweest en die hem door hun vertrouwdheid doen geloven in wat door die radio wordt gezegd. Het bestaan van Sjankar Das Varma en zijn gezin staat naar Indiase maatstaven op een hoog peil. Hij kent de grootste wel vaart, die men de industrie-arbeider op dit ogenblik kan geven, hij is modern behuisd, zijn kinderen hebben de kans wat te worden in hun wereld. Dit gezin is het ideaal, dat men bij de industrialisatie voor ogen heeft. Men wil om de industrie mil joenen zulke gezinnen samenbrengen. Daaraan wordt gewerkt. MEVROUW DAS VARMA heeft in dit alles- ogenschijnlijk geen belangrijke taak. Terwijl haar man vertelt over hun omstandig heden, zit zij gehurkt voor haar kacheltje. Even kijkt ze nieuws gierig op naar de vreemde bezoekers, die verondersteld worden de vrouw des huizes eenvoudig niet op te rqerken. Zij telt alleen mee als moeder en echtgenote in huis. Maatschappelijk betekent ze verder niets. Dat is te zeggen. Het moderne India, dat bezig is zo nauwkeurig zijn bestek voor de toekomst uit te zetten, denkt niet alleen aan Sjankar Das Kinderspeelplaats bij een der grotere „arbeidskolonies"De woningen zijn bestemd voor hoger personeel. Een „arbeidskolonie" in de vlakte. Varma, maar ook aan zijn vrouw. Een gezond volk kan slechts groeien uit gezonde babies en kleuters. Mevrouw Das Varma en haar sexegenoten hebben een belangrijk deel van India's toe komst in handen. In de arbeiderswijk, waar zij woont, is een sociaal wijkgebouw- tje. Het belangrijkste is de medische afdeling, die onder leiding staat van een verpleegster-kraamverzorgster. De arbeiders heb ben voor zich en hun gezin vrije medische verzorging in kliniek en hospitaal. Hier, in dit wijkgebouwtje, ontyangt men speciaal de vrouwen, de moeders en de kinderen. Er wordt een vroed vrouwencursus gegeven. Er komen per dag een veertigtal aan staande moeders voor onderzoek. Vitaminen A en D worden gra tis verstrekt. De bevalling en de verpleging zijn kosteloos. Na de bevalling krijgen de ouders een kaart, waarop gedurende het eerste jaar de ontwikkeling van het kind moet worden aange tekend. Regelmatig komen de moeders met hun kinderen voor onderzoek, het centrum kan rekenen op een zeventigtal kinderen per dag. Terloops wordt er les gegeven in hygiëne en voedings leer, borduren en ook lezen en schrijven. Dank zij deze centra heeft men in de arbeidskolonie de kindersterfte, die over het al gemeen in India ontstellend groot is, reeds sterk doen afnemen. Hebben vrouwen als mevrouw Das Varmas, analfabeet en ach teruitgezet als zij zijn, dan zo ineens begrip voor de eisen, die moderne kinderverzorging stelt? Begrip mischien nog niet, dat moet langzaam groeien. Maar men weet in deze sociale centra met mensen om te gaan. Ieder jaar is er een babyschouw met prijzen voor de mooiste babies. Dan zoekt men niet de knapste en lieftalligste kindertjes uit. Neen, de dokter en de verpleeg ster raadplegen die kaart met aantekeningen, er wordt gewogen en gemeten. Van dit alles wordt een groot festijn gemaakt met veel autoriteiten en veel eerbetoon voor de moeders van de prijswinnaars. De moederlijke eerzucht is ook in India sneller gewekt dan het begrip. Men bereikt er resultaten mee, die de moeders vanzelf aan het denken zullen brengen. In diezelfde centra, waar men zo ijverig werkt aan de gezond heid van moeder en kind, hangen bordjes: „Spreek met uw dok ter over regeling van uw gezinsomvang". India heeft mensen te veel, omdat het voedsel en arbeid tekort heeft. Ieder jaar groeit de bevolking, ondanks de grote sterfte, met vier miljoen zielen aan. Die aanwas remt de vooruitgang, verkleint de kan sen op lotsverbetering, vergroot de zorgen van de overheid. De minister van Gezondheid in de centrale regering, vrouw en christin, is de grote voorvechtster voor beperking van de ge zinsomvang. Zij heeft speciale kalenders laten drukken en bij miljoenen laten verspreiden, zij heeft zelfs kralen kettingen la ten vervaardigen, waarop de vrouwen aan kragen van verschil lende kleuren de speciale dagen kunnen aftellen. Het heeft tot nu toe weinig succes gehad. Met steeds snellere moderniserin gen, steeds snellere landbouwverbetering, steeds snelle industria lisatie moet men de toestand meester worden. Zo is de achtergrond achter het simpele leven van de Das Varma's. WOENSDAG 18 JULI Rembrandt: „Dunja"', 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Carosello Napoletano", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „Mijn man de testpiloot", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „The country girl", 14 jaar, 8.15 uur. Frans Ilals: „Chaplin's kolderparade", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Roxy: „Door dik en dun", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Palace: „Zo lang er lieve meisjes zijn", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Studio: „Phffft", 18 j7 en 9.15 uur. Openluchttheater, Bloemendaal: 20.15 uur: Kéita Fodéba's negerballet „Don ker Afirka". Grote Kerk, 8 uur: Avondstilte o.l.v. ds. Joh. Bronsgeest. DONDERDAG 19 JULI Rembrandt: „Dunja", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Carosello Napoletano", alle leeft., 2, 7 en 9.15 uur. Lido: „Mijn man de testpiloot", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Chaplin's kolderparade", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Door dik en dun", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: Vakantieprogramma, alle leeftijden, 10.30; „Zo lang er lieve meisjes zijn", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: Vakantieprogram ma, alle leeftijden, 10.30 uur; „Phffft", 18 j., 2.15, 7 en 9.15 uur. Grote Kerk, 3 uur: Orgel bespeling door Marie Claire Alain. Gebouw H.K.B., 8 uur: Filmavond over Amerika. Zui- derkerk, 8 uur: Ds. J. Visser over „De Ko ninklijke Bruiloft". ADVERTENTIE 4 middelen tezamen werken sneller, krachtiger en langduriger. In de hele wereld wordt tegen pijn en griep meer en meer een combinatie van middelen gebruikt. De 4 middelen van Chefarine „4" - elk op zichzelf al beroemd helpen elkaar en werken daardoor bij zonder weldadig. f/ BEROEMDE GENEESMIDDELEN INÉÉN TABLET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chef ar o*. Franse schrijver Henri Calet overleden. De Franse schrijver Henri Calet is te Vence plotseling overleden. Hij is tweeënvijftig jaar geworden. Hij schreef talrijke romans, no vellen en reisverhalen. ALGIERS (Reuter). Bij de gevechten, die maandag ten zuidoosten van Nedroma aan de Marokkaanse grens zijn geleverd, zijn veertien leden van het Vreemdelingen legioen gesneuveld en negenentwintig, ge wond. De opstandelingen verloren drieën zestig man aan doden. Bij een gevecht nabij Montagnac, ten noorden van Tlemcen in West-Algerije, werden dezelfde dag achttien opstande lingen gedood en drie gewond en gevangen genomen. De Fransen leden „enige ver liezen". Er werden een ton munitie en een aantal Rode Kruis-armbanden in beslag genomen. De lijken van drie postbeambten, die donderdag bij Lagouat door rebellen zijn ontvoerd, zijn dinsdag gevonden. De lijken van de beide Europeanen en de mohamme daan waren zwaar verminkt. Dinsdagnacht is door een ontploffing de hal van het gebouw van het procommunis- tische nieuwsblad „Alger Rénublicain" ver nield; De Franse minister van Defensie, Bour- gès-Maunoury en de staatssecretaris voor de strijdkrachten, Lejeune, zijn in Algiers aangekomen om zich op de hoogte te stel len van de militaire toestand aldaar. DJAKARTA (ANP). Een tweehonderd man sterke groep aanhangers van de repu bliek der Zuid-Molukken (RMS) hebben het dorp Atiahu in Ceram overvallen en vijf inwoners gedood en zeven gewond, al dus wordt heden in een communiqué van het Indonesische leger medegedeeld. Zij werden geleid door Salakory, een vroegere sergeant van het KNIL. Zij waren be wapend met pijl en boog. Zes aanhangers van de RMS werden gevangen genomen door een eenheid van de speciale politie, aldus het legercommuniqué. (Van onze correspondent in Wenen) De arbeiders van de Rakosi-fabrieken hebben een vergadering belegd, waarin zij klaagden over de slechte loonverrekening en vooral over het feit, dat er zoveel van hun loon wordt afgetrokken. Tenslotte moest hun vakvereniging toegeven, dat de bedrijfsleiding geen bevredigend antwoord had gegeven. De arbeiders blijven op ver antwoording aandringen en daarom wordt de langzaam-aan-actie voortgezet, voor namelijk in de kolenmijnen van Tataba- nya, Borsod en Pacs. Ook in de steden zwijgt de critiek niet overigens geheel naar het voorbeeld van de regering zelf, die nu de zure druiven daarvan moet plukken. Er komen nu toestanden ter sorake, die vroeger taboe waren, bijvoor beeld de onderdrukking van de godsdienst. Men vindt het namelijk ongepast, dat een onderwijzeres in Borsod na twintig dienst jaren is ontslagen, omdat zij naar de kerk pleegt te gaan. Ook vindt men het niet in orde, dat een man in Szekctohervar geen werk krijgt, omdat hij op een godsdienstig tijdschrift is geabonnneerd. Om het volk gerust te stellen heeft de Hongaarse re gering voor de zoveelste maal prijsver laging en verkorting van de arbeidstijd beloofd, maar ze doet daarbij een beroep op het geduld Wat Polen betreft is, volgens de „Ku- rier" uit Stettin, een gevaarlijke ontwikke ling aan de gang, die de regering mis schien boven het hoofd zal groeien. De pu blieke opinie brengt n.l. willekeurig voort durend fouten en tekortkomingen ter sprake en oefent morele druk op de over heid uit om haar telkens tot schuldbeken tenissen te dwingen. Het blad schrijft: „Wat zich hier afspeelt, grenst aan het brutaal worden van de massa". Vroeger wist men een luidruchtige cri ticus het zwijgen op te leggen door hem als „volksvijand" aan de kaak te stellen, maar tegenwoordig wordt iedereen zo ge noemd, die het gezag verdedigt. Het vroe ger zo vertroetelde volk is reeds lang mondig geworden, ook al wordt het nu voor „massa" uitgescholden. Werkloosheid in Bulgarije Het Bulgaarse staatsblad heeft een ver ordening gepubliceerd inzake werkver schaffing en de regeling van de produktie. Volgens dit plan moeten verscheidene mi nisteries grote sommen uittrekken om aan meer dan achtduizend werklozen werk te verschaffen. Op 10 juli kwamen 1580 ge vangenen, die in de mijnen te werk waren gesteld, weer achter slot én grendel om hun plaats aan normale werklozen af te staan. Boeren, die in de industrie werk zaam zijn en geen verblijfsvergunning in de stad hebben, dienen te worden ont slagen en moeten op het platteland werk zoeken. Tenslotte mogen bepaalde indus trie-bedrijven halve werkdagen invoeren óm algehele werkloosheid tegen te gaan. Ik wil even de organisatoren van de grote tentoonstelling in Brussel, het ge meentebestuur van die stad en allen die zich op mijn komst verheugen, voorzichtig op een teleurstelling voorbereiden. Zij moe ten de tanden op elkaar en het oog droog houden. Zij moeten maar even grondig en diep overwegen, dat iedere mens op ont goocheling voorbereid moet zijn zo is nu eenmaal het leven, nietwaar? zich schrap zetten en flink zijn; het doet wel even pijn maar op den duur komt u daar wel overheen: ik wil even zeggen het is goed dat u het alvast weet; het is altijd beter ineens met het feit geconfronteerd te worden; al dat er om heen draaien, al die onzekerheid leidt toch tot niets, nu mijn besluit vast staat ik wil even zeggen dat ik niet kom. Ik kom niet naar de ten toonstelling kijken. Als de burgemeester en de organisatoren mij bepaald willen zien, dan ben ik volgaarne bereid een af spraak te maken ergens in een stamineeke In de stad kunnen we gezellig een beetje praten maar ik kom niet op de tentoon stelling. Ik heb vergeten hoeveel bezoekers de Brusselaars verwachten. Ik weet het niet precies meer: dertig of driehonderd miljoen maar al waren het er drie miljoen, dat zou mij ook te veel zijn: ik kan niet tegen ge drang en ik kan niet tegen dat voortdu rende voor mijn voten lopen. U moet u niet aan mij storen en niet om mij nentwille de toevloed gaan beperken, nu u weet dat ik zo gevoelig ben op dit punt. Derangeert u zich volstrekt niet om mij nentwille. Laat al die mensen maar gerust komen. Maar ik kom echt niet. Het wordt mij veel te druk. Ik kan niet tegen een miljoen mensen om mij heen. Ik zit liever in mijn eentje in de zon bij Schoonhoven over de Lek te koekeloeren, dan dat ik met een miljoen mensen, al zijn ze nog zo aar dig, naar de wonderen der techniek loop te kijken. Mijn voeten worden daar toch al zo moe van; als ze daar nu nog op staan tc trappen ookik moet er niet aan denken. Het is maar dat ze het in Brussel weten: ik kom niet naar de tentoonstelling. Niet dat ik zo graag een uitzonderingspositie in neem. Zo ben ik nu net helemaal niet. Ik ga het liefst mijn eigen weg. Ik leef het liefst mijn eigen bescheiden leven, zonder cp te vallen en zonder dat iedereen mij op de vingers zit te kijken. Maar in ieder ge val acht ik mij verplicht het even te zeg gen: ik kom niet. Het wordt mij te druk. Ik zie graag mooie en interessante dingen, maar dan niet met driehonderd miljoen om mij heen. Heren, laat u zich hierdoor niet ontmoe digen en laat de tentoonstelling desondanks gewoon doorgaan. Ik zou niet willen dat u haar om mijnentwille zou afgelasten. Ik wens u veel succes toe. Maar ik kom- echt niet. ELIAS Gewijd aan historische betrekkingen tussen Rusland en Nederland In het centrale marinemuseum te Lenin grad is, ter gelegenheid van het bezoek dat het Nederlandse „Smaldeel Vijf" van 20 tot 24 juli aan deze stad zal brengen, een ten toonstelling ingericht over de historische betrekkingen tussen Nederland en Rusland. Er is een groot aantal scheepsmodellen te zien, onder andere een model van de ijszeil- boot, die Tsaar Peter de Grote tijdens zijn verblijf in Nederland bouwde. ADVERTENTIE U kunt het Gillette systeem proberen voor maar 1 gulden een „goeie" morgen begint met Gillette! MOSKOU (United Press) De secre taris van de Russische, communistische partij, Nikita Kroesjtsjev, is vandaag per vliegtuig uit Moskou vertrokken met on bekende bestemming. Kroesjtsjev bevond zich met premier Boelganin en andere Russische regeringsleiders op het vlieg veld om de Oostduitse regeringsdelegatie uitgeleide te doen. Twintig minuten na het vertrek der Oostduitsers begaf Kroesj tsjev zich alleen aan boord van een twee- motorig passagierstoestel, dat koers zette in oostelijke richting. RANGOON (Reuter) In het gebied van Mandalay in Opper-Birma, dat maan dagavond getroffen werd door een hevige aardbeving, hebben zich nieuwe aard schokken voorgedaan. In Sagaing is het aantal doden tengevolge van de beving van maandag tot dertig gestegen. Er worden 25 jersonen vermist. De stad is geheel ver woest. Mandalay is nog steeds van elek triciteit verstoken.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5