Dr. Drees zet formatiepogingen voort OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT dj HET WEERWestelijke wind Sjepilov vindt industrialisatie belangrijker dan Assoean-dam Russische leiders maken hun opwachting in Oost-Europa Nog onbekende ontwikkelingen hebben formateur doen besluiten de opdracht onder zich te houden Diplomatieke activiteit in Cairo Het woord is aan. Mikojan in Hongarije en Joegoslavië en premier Boelganin in Polen Telegram van KVP aan Drees ypUOW{ Tiende atoomontploffing op Bikini gemeld Prof. Oud geopereerd voor acute blindedarmontsteking Staking in Britse auto industrie begonnen Helft der arbeiders neemt er niet aan deel Een redding op zee 'ÉSm Requisitoir in zaak-Schmidt gehandhaafd op 31 juli Mohammed Hatta treedt af Zeil festijn op de Loosdrechtse plassen Spoorwegstaking in Italië Tweehonderdvijftig doden bij aardbeving in India Ook noodweer-slachtoffers in andere landen Nationale organisatie van ziekenfondsen 71 e JAARGANG No 11 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks MAANDAG 23 JULI 1956 Haarlems Dagblad 301e JAARGANG No 164 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze parlementaire redacteur) De woordvoerder van de kabinetsformateur heeft heden medegedeeld, dat dr. Drees vanochtend niet naar de Koningin is gegaan. Hij zei in dit stadium van de formatie geen verdere inlichtingen te kunnen geven. Het is niet bekend, of dr. Drees vandaag verdere besprekingen zal voeren, aldus de woordvoerder. Zaterdagochtend deelde de woordvoerder van de formateur mede, dat „de verwachting bestond, dat dr. Drees maandagochtend naar de Koningin zou gaan om haar te verzoeken hem van de op dracht te ontheffen". De woordvoerder zei vanochtend, niet te kunnen ingaan op vra gen, welke ontwikkelingen tot deze wijziging in de gang van zaken hebben geleid. Tussen vrijdagavond en hedenochtend heeft er zich nog heel wat afgespeeld. Het begon met een uitvoerige brief van de formateur aan prof. Romme, zulks naar aan leiding van de schriftuur, die op zijn beurt de formateur woensdag van de KVP had ontvangen. In dat laatste stuk waren allerlei denkbeelden nog geopperd ten aanzien van in het programma aan te brengen wijzigingen. Het schijnt, dat de formateur in zjjn brief van vrijdagavond het standpunt heeft ingenomen dat het uit was en uit moest zijn met pogingen om weer van de zijde van een of andere fractie amende menten in zijn program aangebracht te krijgen. De brief van de formateur aan de KVP had dan ook, zo kon men uit KVP-kring vernemen, een afwijzend karakter. Niet temin heeft men bij de leiding van de KVP-fractie zich ernstig bezonnen op een antwoord op de brief en het resultaat daarvan is een telegram geweest. Daarna is weer tot de leiding doorgedrongen dat het telegram ook niet de gehoopte uitwer king had gehad. Wanneer men het oor te luisteren legt in KVP-kring verneemt men, dat er sprake van mogelijke misverstanden zou zijn. Inmiddels heeft er zich weer iets nieuws in de situatie voorgedaan. Dr. Drees moet namelijk na zijn reactie op het tele gram van prof. Romme een bericht van die zijde bereikt hebben, dat hem defini tief deed beslissen zijn opdracht heden ochtend niët terug te geven. Kennelijk be staat er dus thans de mogelijkheid dat er een nader mondeling contact tussen de formateur en (eventueel onder meer) prof. Romme zal plaats vinden. Indien er zich inderdaad misverstanden hebben voorge daan zou het alleen maar toe te juichen zijn wanneer men de gelegenheid aangreep om die tenminste uit de weg te ruimen. Ingewikkeld procédé Het toch al zeer ingewikkelde procédé, dat dr. Drees bij zijn kabinetsformatie pogingen wenst toe te passen, maakt het wenselijker dan ooit om misverstanden te vermijden: die kunnen hier gemist worden als kiespijn. Ik heb namelijk sterk de in druk dat de verwikkelingen tussen de for mateur en de K.V.P. in hoofdzaak veroor zaakt zijn door het procédé dat de forma teur met betrekking tot zijn formatie wil aanwenden. Hij schijnt immers te verlan- ADVERTENT1E BARTELJORISSTR. HAARLEM FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL 13439 TEL. 717162. STURKA SPORTKLEDING TOKIO (AFP/Reuter) Volgens het meteorologisch station te Tokio is er zon dagmorgen in. de Bikini-atol in de Stille Oceaan opnieuw een kernontploffing ge weest. Dit zou dan de tiende ontploffing zijn in de lopende reeks Amerikaanse proeven met kernwapens. Deze explosie zou een van de lichtste uit de reeks zijn geweest. In Washington was geen officiële bevestiging te krijgen. Gevaar! Als het aantal kernontploffingen toe neemt, zal er zeker gevaar zijn voor de mensheid, zo heeft een Britse atoomonder zoeker, dr. Philips, op de jaarlijkse bijeen komst van de Britse vereniging voor de UNO te Londen verklaard. Hij voegde hieraan toe, dat sinds het begin van de atoomproeven de straling boven Groot- Brittannië met dertig en boven de Ver enigde Staten met honderd percent is toe genomen. De vereniging nam een resolutie aan, waarin op beëindiging van de proeven wordt aangedrongen. gen, dat de fracties zich verder niet met zijn programma bemoeien, dat de fractie voorzitters er nu hun zegen aan hebben te geven, waarna hij dan ministers zou gaan aanzoeken, indien men het eens zou zijn geworden over de portefeuille-verdeling. Zelf heeft de formateur destijds ook aan de pers doen doordringen dat zijn procédé met zich mee zou brengen dat wanneer hij eenmaal bepaalde personen voor het ministerschap zou hebben uitgenodigd deze, alvorens op een verzoek in te gaan, eerst een oordeel van hun fractievoorzit ters zouden inwinnen en dat bedoeld oor deel dan gebaseerd zou zijn zowel op het programma als op de andere factoren die er in het spel zijn. Met andere woorden, dan zou toch nog altijd weer in een laatste stadium dat programma een rol kunnen meespelen bij de beslissing van de fractie voorzitters. Hierbij is bovendien vreemd, ik volg nog altijd datgene wat de formateur indertijd zelf heeft kenbaar gemaakt, dat na de gesprekken die hij zich toen voor stelde te zullen voeren met degenen die voor het ministerschap zouden worden aan gezocht, deze laatsten de gelegenheid zou den krijgen om eventueel wijzigingen in het programma voor te stellen. In alle objecti viteit zij hier meteen reeds vastgesteld, dat inderdaad een dergelijk procédé min of meer hinkt en dat het mijns inziens vol komen verklaarbaar is, dat men van KVP- zijde daartegen bezwaren had. Vanmorgen heeft de K.V.P.-fractie ver gaderd en vanavond komt de A.R.-fractie bijeen. De A.R.-vergadering van zaterdag is niet doorgegaan. Drs. Korthals vervangt hem bij politieke besprekingen De voorzitter van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, prof. mr. P. J. Oud, is zondagmorgen in het Havenziekenhuis te Rotterdam opgenomen voor het ondergaan van een spoedoperatie. Hij had een acute blindedarmontsteking. De operatie, die werd verricht door dr. J. B. Koster, is geslaagd. De toestand van prof. Oud was vanmorgen redelijk wel. Omdat prof. Oud voorlopig niet kan deel nemen aan verdere besprekingen over de kabinetsformatie, is de plaatsvervangende voorzitter van de fractie van de V.V.D. in de Tweede Kamer, drs. H. A. Korthals, die voor besprekingen in Parijs vertoefde, tele fonisch teruggeroepen. Vanmorgen was drs. Korthals reeds in ons land teruggekeerd. LONDEN (United Press). De bij het arbeidsconflict bij de British Motor Corpo ration (B.M.C.) betrokken vakbonden heb ben een laatste verzoeningspoging van de zijde der directie van de hand gewezen en bevel gegeven, dat de 49.000 arbeiders met ingang van heden zullen staken. Daar men erop voorbereid is, dat de sta king lang zal duren, hebben de vakbonden een landelijk fonds ingesteld om de strijd te financieren. De B.M.C. had op het laatste ogenblik nog aangeboden, de onderhandelingen „op plaatselijk niveau" te heropenen, maar de vijftien organisaties hebben dit voorstel van de hand gewezen. Overigens hebben de organisaties even zeer op het laatste ogenblik een „revolte" in eigen kring moeten kalmeren. Onder de arbeiders bij Morris, een van de dertien fabrieken van het concern, was aanmer kelijk verzet tegen het denkbeeld van een staking gerezen. Bij de geheime stemming van vrijdag stemde het overgrote deel der arbeiders tegen staking. Inmiddels is gebleken, dat duizenden ar beiders de oproep van de vakorganisaties hebben genegeerd en zich normaal voor het werk in de fabrieken hebben gemeld. De directie van de B.M.C. heeft bekend gemaakt dat meer dan de helft van de ar beiders normaal op het werk is versche nen. Voor de „Austin"-fabriek bedroeg het aantal werkwilligen 67 percent, voor de „M.G."-fabriek zelfs honderd percent. MOSKOU (Reuter-AFP) De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sjepilov, heeft verklaard, dat de Sovjet-Unie de kwestie van de financiering van de dam bij Assoean in Egypte niet als een urgent probleem beschouwt, maar zij zal trachten ieder ander Egyptisch verzoek om hulp voor industrialisatieprojecten in te willigen. Sjepilovs antwoord op vragen van jour nalisten suggereert naar men gelooft dat de Sovjet-Unie op het ogenblik niet overweegt financiële hulp voor de bouw van de dam aan te bieden. De Verenigde Staten, Groot-Brittannië en de Wereld bank hebben vorige week geweigerd Egypte financiële hulp te bieden voor het darnproject. Intussen heeft de Britse ambassadeur in Egypte, Sir Humphrey Trevelyan, in een onderhoud met president Nasser, verklaard dat Groot-Brittannië zo goed mogelijke be trekkingen met Egypte wil blijven onder houden. Hij voegde hieraan toe, dat het Britse besluit om het aanbod van hulpver lening in te trekken, louter op grond van economische overwegingen was genomen en dat dit niet betekent, dat Groot-Brit tannië zijn belangstelling voor de plannen met het water van de Nijl heeft verloren. Enige uren later bracht de Russische am bassadeur, Kisselev, een bezoek aan Nasser. Diplomatieke waarnemers nemen aan, dat Kisselev de verklaring van Sjepilov heeft De Alkmaarse reddingsbrigade heeft bij Bergen een oefening gehouden, die een spectaculair karakter kreeg door het deelnemen van een Catalina, die boven de plaats, waar een drenkeling werd geacht in nood te verkeren, een parachute afwierp, waaraan een opblaasbare boot was bevestigd. De Catalina bleef boven de vermeende drenkeling cirkelen. Inmiddels ze"r' een reddingsboot van de Alkmaarders snel koers naar de plek des onheils om de drenkeling, die nog kans zou hebben gezien de boot op te blazen en erin te klimmen, uit zijn netelige positie te bevrijden. toegelicht. Amerikaanse functionarissen beschouwen de verklaring van Sjepilov als een weigering. In Washington was men klaarblijkelijk opgelucht. Uit gezaghebbende bron werd vernomen, dat de Amerikaanse geheime dienst reeds had gemeld, dat Sjepilov tijdens zijn be zoek aan Caïro weinig geestdrift had ge toond om Egypte met de dam te helpen. Druk „In het Amerikaanse communiqué wor den met zorg de ware redenen voor de Amerikaanse koerswijziging verborgen", aldus heeft een commentator voor radio- Caïro verklaard. „De openbare mening in de wereld geeft zich er echter wel reken schap van, dat het Brits-Amerikaanse be sluit ten doel heeft, druk uit te oefenen op de onafhankelijke politiek van de Egypti sche regering, die strijd tegen de militaire verdragen, maar ijvert voor het vreedzaam naast elkaar bestaan, het recht van zelf beschikking en de vrijheid voor alle volken." Uitweg Volgens Egyptische politieke kringen denken de leiders te Caïro er over om de steun te vragen van een groep banken in Groot-Brittannië, Frankrijk en West-Duits- land, die twee jaar geleden hadden aan geboden, tezamen een bedrag van 850 tot 950 miljoen gulden te lenen voor de uit voering van het project. Egypte zou dan de rest van zijn sterling-balans te Londen bij dragen,zodat het werk op het voorgenomen tijdstip juli 1957 zou kunnen begin nen. Volgens officiële bron zal, als eerste re sultaat van de besprekingen tussen Egypte en Joegoslavië, een Egyptische economische missie naar Belgrado gezonden worden.Het doel is een uitgebreide economische samen werking tussen beide landen tot stand te brengen, aldus officiële mededelingen. Soewondo zal Sunarjo's rede voorlezen De waarnemende openbare aanklager, Joesoef Soewondo, heeft vandaag medege deeld, dat het requisitoir in de zaak- Schmidt, door rechter Rochjani bepaald op 31 juli, zal doorgaan. De plotselinge overplaatsing van Soenarjo naar het kan toor van de procureur-generaal zal hier dus geen wijzigingen brengen. Soewondo zeide, dat hy hoogstwaarschijnlijk het door Soenarjo opgestelde requisitoir zal voorlezen. Deze verklaring maakt een einde aan de twijfel, of de overplaatsing van Soe narjo, die van het begin af in de thans tweeëntwintig maanden lopende zaak tegen Schmidt is opgetreden als officier van Justitie, verandering in de gang van zaken zou brengen. DJAKARTA (United Press) De vice- president van de Indonesische regering Mohammed Hatta heeft in een brief aan de voorzitter van het parlement Sartono, die op 20 juli was gedateerd, laten weten dat hij, nadat de wetgevende vergadering de volgende maand zal zijn samengesteld zijn functie wenst neer te leggen. De brief is heden door Sartono in het parlement te Djakarta voorgelezen. Zaterdag is op de Loosdrechtse plassen de vijftiende Loosdrechtweek begon nen. De start van de Valkenklasse bood een fraaie aanblik van snelle zeilboten, dicht als een vogeltroep bijeen. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Ebner-Eschenbach: Als zij, die ons volgden in onze denkbeelden, ons niet meer kun nen bijhouden, zeggen zij dat wij op het verkeerde pad zijn. BELGRADO (AFP/Reuter) Anasta Mikojan, eerste vice-premier der Sovjet- Unie, heeft tijdens het weekeinde een „par ticulier" bezoek in de zomerresidentie van president Tito van Joegoslavië op het eiland Brioni gebracht. Hij kwam uit Boedapest, waar hij met Hongaarse leiders besprekin gen voerde, en was zaterdagavond Tito's gast aan een diner, waarbij ook hoge partij en regeringsleiders van Joegoslavië aan wezig waren. Over hetgeen Tito en Mikojan besproken hebben wordt volledige geheim houding betracht. Tito verklaarde in ant woord op de vraag, waarover het gesprek was gegaan, dat Mikojan was gekomen om „uit te rusten". De Joegoslavische minister van Buitenlandse Zaken, Popovitsj, zei met hetzelfde doel naar Brioni te zijn gegaan. Tito is gisteravond met zijn vrouw naar het eiland Korfoe vertrokken, waar zij enige dagen de gasten van het Griekse koninklijke paar zullen zijn. Naar verluidt was dit bezoek een dag uitgesteld als een gevolg van de onverwachte komst van Mikojan. In Boedapest doen geruchten de ronde dat Mikojans bezoek aan Hongarije ten doel had de Hongaarse arbeiderspartij te helpen bij het oplossen van de economische crisis, die verontrustend voor de Sovjet- Unie zou zijn. Dit jaar zou een regionale planvorming voor de Oosteuropese landen ingevoerd moeten worden om de econo mische ontwikkeling van Oost-Europa te versnellen en de handel met minderont- wikkelde gebieden uit te breiden. Men neemt aan dat Mikojan de Hongaarse lei ders heeft aangeraden het tweede Hon gaarse vijfjarenplan zodanig te wijzigen dat weliswaar op enkele punten aan de arbeiderseisen wordt tegemoetgekomen, maar dat het regionale plan hierdoor niet geschaad wordt. Farkas uitgestoten Er hadden reeds enkele dagen te Wenen geruchten de ronde gedaan dat Mikojan in Boedapest was en dat hij, als man achter de schermen, de hand heeft gehad in het aftreden van Rakosi als leider der Hon gaarse communistische partij. Inmiddels is de gewezen Hongaarse minister van defen sie, generaal Minail Farkas, van al zijn functies ontheven, gedegradeerd en uit de partij gestoten. Hij zou oude communisten zonder reden vervolgd hebben en verant woordelijk zijn voor het ontstaan van de „geest van wantrouwen". In 1953 kreeg Farkas ontslag als minister van Defensie. Hij was een intiem mede werker van Rakosi, die evenwel lid blijft van het centrale comité en van het presi dium der Nationale Vergadering. In Warschau is zondag ter gelegenheid van de Poolse nationale bevrijdingsdag een grote militaire parade gehouden, welke ook door premier Boelganin van de Sovjet- Unie werd gadegeslagen. De wapens waren van Russisch model, maai- vele zijn in Polen ROME. (Reuter/UP). In de nacht van maandag op dinsdag zal in Italië een spoor wegstaking beginnen waarmee 160.000 spoorlieden kracht willen bijzetten aan hun eisen voor hogere lonen en betere voorwaarden. Het ministerie van Defensie heeft meegedeeld dat militaire vrachtwa gens zullen worden gebruikt voor passa giersvervoer. De vakverenigingen hebben gisteren bekend gemaakt dat er de voorgaande da gen geen enkel element naar voren was gekomen dat een afgelasting van de voor genomen staking van 24 uur rechtvaardigt. Duizenden toeristen dreigen de dupe te worden. gemaakt. Na afloop drong de menigte naar de tribune en bracht Boelganin een ovatie, waarbij rode bloemen naar hem werden geworpen. Boelganin is gisteren begonnen aan een reis langs de steden Lodz, Stalino- grod en Krakau. Naar verluidt zal hij don derdag naar Moskou terugkeren. Opportunisten gewaarschuwd Zaterdagavond na zijn aankomst in War schau verklaarde Boelganin, dat de strijd tegen de persoonsverheerlijking wordt uit gebuit door personen, die de solidariteit der socialistische landen willen verbreken. Hij critiseerde opportunisten en weifelende elementen, die in de socialistische landen uit hun hoek kwamen en zich in de pers, met inbegrip van de Poolse pers, te bulten gingen aan vijandige uitlatingen. Boelganin zei, dat „de la-achten van de internationale reactie" de socialistische landen trachten te verzwakken en hen proberen te ver delen. Dezelfde krachten maakten gebruik van de moeilijkheden van Polen, welke slechts „groeipijnen" zijn. De Marxisten geloven, dat ieder land zijn eigen weg naar het socialisme moet kiezen, maar zij kun nen niet toestaan, dat men poogt hun inter- nationale solidariteit te vei-breken onder het voorwendsel, dat er nationale verschil- len en bijzondere omstandigheden zijn, al dus Boelganin. Volgens een resolutie die gepubliceerd werd na de vergadering van het centrale comité van de Hongaarse communistische partij dat Rakosi en Farkas heeft afgezet zijn er in de afgelopen maanden meer dan 400 pei-sonen gerehabiliteerd. BOMBAY, (Reuter) Bij een aardbe ving, die het gebied van Koetsj aan de westkust van India heeft geteisterd, zijn 250 mensen omgekomen en 800 gewond. Dit heeft de eerste minister van de nabu rige staat Saurasjtra, Parikh, na een tele foongesprek met een functionaris in het ge bied van Koetsj meegedeeld. Door een serie aardschokken in het gebied, die langs de gehele westkust van India werden gevoeld, zijn duizend huizen ingestort. De schokken werden zeer zwaar gevoeld in de stad Andjar, ongeveer zeshonderd kilometer ten noordwesten van Bombay. Tengevloge van overstromingen, veroor zaakt door zware regenval, zijn in het mid den en zuiden van Perzië veertig personen om het leven gekomen. In het gebied van Ispahan werden vijfentwintig boeren door het water meegesleurd. Meer dan duizend personen zijn dakloos geworden en de schade wox-dt geschat op tweehonderd mil joen gulden. Op uitnodiging van de Federatie van Ziekenfondsen VMZ zijn zaterdag te Utrecht vertegenwoordigers van alle in Nederland werkzame landelijke organisa ties van algemene ziekenfondsen bijeen ge weest voor een vooi-lopige bespreking van de mogelijkheid om te komen tot een na tionale organisatie van ziekenfondsen. Deze bespreking heeft er toe geleid dat het overleg op korte termijn zal worden voortgezet, zo mogelijk met alle, doch in elk geval met een groot aantal vaxx de thans bestaande ziekenfondsen. <X>OCOOOOOOCXXXXX>DOO<X>ICXXXXX>CCCCCCCCCCCOOCCCCCCOOOCCOCC< VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met in het noorden tijdelijk wat lichte regen maar morgen voornamelijk in het zui den van het land flinke opklaringen. Matige, af en toe vrij krachtige wes telijke wind. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. 24 juli Zon op 4.52 uur, onder 20.44 uur. Maan op 20.56 uur onder 6.42 uur. Maanstanden 30 juli 20.31 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 23 juli Hoog water: 4.00 en 16.26 uur. Laag water: 12.02 en uur. Dinsdag 24 juli Hoog water: 4.34 en 16.57 uur. Laag water: 0.21 en 12.38 uur. WEINIG VERANDERING Ons land bevond zich tijdens het week einde aan de rand van een hogedrukgebied waai-van het centrum zich van de Azoren in de richting van de Britse Eilanden ver plaatste. In de tamelijk vochtige lucht, die met een noordwestelijke wind van de Noordzee werd aangevoerd, dreef veel be wolking mee, waarin zondagmiddag enkele verspreide opklaringen voorkwamen. Om het genoemde hogedrukgebied heen bewe gen zich een aantal kleine storingen waar van een frontale maandagmorgen, verge zeld van een zwaar wolkendek, de Neder landse kust bereikte. Dit front passeert ons land nagenoeg zon der regen. Volgende storingen zullen over de Britse Eilanden over de Noordzee naar het oosten trekken en de bewolking tijde lijk weer doen toenemen. Aangezien het hogedrukgebied zich nog langzaam ver der naar de ingang van het Kanaal ver plaatst, zullen de storingen mogelijk alleen in het nooi-den wat lichte regen veroor zaken, maar in het zuiden zijn ook flinke opklaringen mogelijk. In het weerbeeld komt dan ook niet veel verandering. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) 60 .5 S Weerstoestand buitenland ■si ■SË maxi: temp, gister o c Ss Stockholm zwaar bew. nnw 21 0 Oslo zwaar bew. no 24 0,6 Kopenhagen zwaar bew. w 21 0 Aberdeen zwaar bew. windst. 19 10 Londen half bew. w 22 0 Amsterdam regen w 18 0,2 Luxemburg licht bew. wnw 22 4 Parijs nevel w 20 0 Bordeaux mist wnw 23 0,1 Grenoble half bew. zo 24 0,1 Nice onbewolkt nw 25 0 Berlijn zwaar bew. w 19 0 Frankfort geheel bew. wnw 24 0 München licht bew. windst. 21 0 Zurich nevel ozo 23 0 Genève nevel windst. 24 0 Locarno onbewolkt windst. 24 0 Wenen licht bew. w 23 0,5 Innsbruck nevel w 25 0 Rome half bew. no 33 0 Ajaccio onbewolkt ono 26 0,5 Weerstoestand binnenland Den Helder geheel bew. kr. w 16 0 Ypenburg geheel bew. mat. w 16 0 Vlissingen half bew. mat. w 16 0 Eelde geheel bew. zzw 13 0,1 De Bilt geheel bew. zw 14 0,1 Twente lichte regen zw 13 0 Eindhoven zwaar bew. wzw 13 0 Vlv. Z.-Limb. zwaar bew. zzw 14 0 (De temperatuur is van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1