Henk Reedijk JAC. WISKER SCHOUS Ruim een ton aan baar geld en zeer kostbare juwelen gestolen reeds drommen Inbraak in villa te Amsterdam-Zuid Politie heeft geen enkele aanwijzing omtrent daders P. v. d. A.-partijraad vergaderde er zijn die op een 3'impleX „brommen" M. JANSEN Moeder deelt mee dat haar man baby vermoordde De vlucht uit het predikambt Receptie van Belgische consul-generaal Geen „bierterreur" in Den Haag Koeien hielpen soldaat aan extra verlof Studenten werken op Schiphol en in Bosplan Treincontroleur overreden door Duitse expres Kraamverzorgster wegens diefstal veroordeeld Italiaanse sierkunst in Haags gemeentemuseum Geld van de Raad van Arbeid niet afgedragen Vrachtvervoer van Indone sië naar Europa duurder Prof. v. d. Leeuwprijs voor G. Landré en M. Flothuis Lie Hok Tay en Hien in Djakarta gevangen? Auto met schrijfmachines in Keulen gestolen Auto gestolen en weer teruggevonden Frans Slot behaalt Kennemer damtitel G. Postma tweemaal verslagen Onderlinge wedstrijden van Het Spaarne Finale Schoten-toernooi ZANDVOORT Mutatie in bestuur van ,,'t Voetlicht" Zandvoortdag 1956 op 4 augustus 'T IS VOORDELIG EN SMAAKT BIJ ELKE GR0ENTE1 Zomer-lunapark in Zandvoort J. Koning bestuurslid „Touring Zandvoort" Goede zondag voor Zandvoort Rijdende tentoonstelling komt naar Zandvoort BENNEBROEK Voetbalwedstrijd voor nieuwe vloer Praatavond tuinbouw en plantkunde Scheepvaart MAANDAG 23 JULI 1956 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN1 f) Op klaarlichte dag: is zondag: te amsterdam een van de grootste inbraken sedert de bevrijding uitgevoerd in een villa aan de Bernhard Zweerskade (Apollo-buurt). Aan baar geld hebben de inbrekers f 100.000 buit kunnen maken; de gestolen juwelen worden op f 40.000 tot f 50.000 geschat. De inbraak geschiedde om vier uur. De be woners van de riante villa waren op een autotochtje buiten de stad. Bij thuiskomst om kwart over acht 's avonds vonden zij in de slaapkamer een grote chaos; de inbre kers moeten op de hoogte geweest zijn van de situatie, want alleen de slaapkamer, waar zich het geld en de juwelen bevonden, werd overhoop gehaald. Uit de overige kamers is niets meegenomen en ook het tafelzilver werd door de inbrekers ongemoeid gelaten. De inbrekers hebben zich door het in slaan van een ruit in de keukendeur aan de achterzijde van de woning toegang tot het perceel verschaft en hebben hun slag vakkundig geslagen. De buit aan geld be droeg f 80.000 aan Nederlands bankpapier, onder andere vijftig biljetten van duizend gulden, en twee miljoen Franse franken (twintigduizend gulden), duizend Duitse marken en tweeduizend Zwitserse franken. De politie heeft een vrij volledig signale ment van de gestolen juwelen verspreid, maar heeft verder niets kunnen doen, omdat zij niet de minste aanwijzing heeft omtrent de identiteit van de daders. In de Apollo-buurt heeft deze drieste in braak grote ongerustheid gebaard, omdat hierdoor op ontstellende wijze het tekort Zaterdag heeft de partijraad van de Par tij van de Arbeid in Utrecht een vergade ring gehouden. „Met grote voldoening", al dus een door de voorzitter van de partij raad, de heer E. Vermeer en de secretaris, de heer W. Mensink ondertekend commu niqué, „werd in deze vergadering vastge steld, dat de verkiezingsuitslag van 13 juni opnieuw bewijst, dat een groeiend deel van het Nederlandse volk instemming betuigt met program en politiek van de P.v.d.A. Bijzonder duidelijk komt bij de nadere be studering van deze uitslag tot uitdrukking, aldus het communiqué, dat de doorbraak in ons politieke leven steeds groeiende is. De toenemende invloed van de P.v.d.A. blijkt bovendien uit haar nog steeds stij gende ledental. Met onverdeelde instemming nam de partijraad door een inleiding van de voor zitter van de Tweede Kamerfractie, mr. J. A. W. Burger, kennis van de houding van deze fractie bij de kabinetsformatie. Men concludeerde eenstemmig, dat men zich niet kon voorstellen dat bij de formatie van een kabinet zowel wat het program als wat de invloed der verschillende partijen betreft, geen rekening zal worden gehou den met de uitspraak van de kiezer op 13 juni een uitspraak, die duidelijk gaat in de richting van een voortgezet vooruit strevend beleid", aldus het communiqué. ADVERTENTIE Bromfiets kopen? Dan zonder risico dus: Simplex, vanouds gerenommeerd! MARNIXSTRAAT 45 - TELEFOON 2508J Overtonweg 3 Telefoon 24888 RIJWIELEN en HULPMOTOREN GEN. CRONJéSTRAAT 160 - TEL. 12344 ZOMERVAART 150-152 - TELEFOON 10172 Bekentenis nadat de vrouw haar eigen huis in brand stak Zondag is te Vriescheloo een triest dra ma tot ontknoping gekomen. Een vrouw bekende, dat zij haar huis in brand had gestoken en dat haar man twee jaar ge leden een pasgeboren kind had gedood. Om zeven uur zondagmorgen brak brand uit in de woning van D. N. aan het Veen- diep te Vriescheloo. De hele woning brandde af en van de inboedel werd niets gered. De vrouw I. M. N.B. was wegge vlucht. De politie vond haar tenslotte in over spannen toestand in een korenveld. Zij werd over de brand ondervraagd en be kende al spoedig deze te hebben gesticht. Zij vertelde verder, dat haar man in juli 1954 haar pasgeboren kind. een meisje, had vermoord. Hij had dit gedaan door neus en mond van het kind dicht te knij pen en de baby daarna in een emmer met water te houden. De kreten van liet kind waren overstemd door de hard aan gezette radio, zodat de buren, die in de andere helft van het huis woonden, niets hadden gehoord. Bij de geboorte was geen dokter of vroedvrouw aanwezig ge weest. De baby was achter het huis be graven en is door de politie teruggevon den. Het gezin had reeds twee kinderen, beiden jongens. Op 12 juli is opnieuw een meisje geboren. D. N. is evenals zijn vrouw, die echter waarschijnlijk in een zenuwinrichting is ondergebracht, inge sloten. De rijkspolitie van Bellingwolde en de districtsrecherche van de rijkspolitie verrichten het onderzoek. aan politie-personeel schijnt gebleken te zijn. Reeds herhaaldelijk was in buurtbladen van de Apollo-buurt in het Hoofddorp kwartier op de onhoudbaarheid van deze toestand gewezen. Steeds gaf de politielei ding echter uiting aan de onmogelijkheid om de bezetting op te voeren in verband met het enorme personeelstekort. Het neerleggen van het predikambt in de Nederlands Hervormde Kerk is de laatste jaren van een omvang geweest, dat op een der klassikale vergaderingen gewaagd werd van „de vlucht uit het ambt". Het blijkt thans, dat in de periode van 1 mei 1953 tot 1 juni 1956 aan zestig predikanten ontslag werd verleend om andere redenen dan emeritaat. Van deze zestig gingen er elf een kerk in het buitenland dienen, negen namen een benoeming aan als voorganger van een evangelisatie of van een afdeling van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden of van de Nederlandse Protestanten Bond; zeven ontvingen een benoeming aan een universiteit, vier predikanten gingen in zendingsopleiding, zes namen een functie aan bij het onderwijs als inspecteur, leraar oude talen enzovoorts, vijf predikanten hebben hun bediening neergelegd en vijf hebben een functie aanvaard in verband met maatschappelijk of vormingswerk. Drie predikanten werden niet op eigen verzoek ontslagen, drie vroegen er om on bekende redenen ontslag en zeven predi kanten deden zulks om diverse redenen. Men kan derhalve niet zeggen, dat deze zestig predikanten allen predikant-af ge worden zijn. In elk geval heeft bij tal van deze ontslagverleningen de financiële kant niet de doorslag gegeven. Begunstigd door ideale weersomstan digheden had zich vrijdag tussen half zes en half acht een illuster gezelschap op het terras van huize „De Palm" aan de Boe- kenrodeweg 85 te Aerdenhout, de woning van de Belgische consul-generaal in Ne derland met standplaats Amsterdam, de heer Louis Borremans verzameld. De heer Borremans recipieerde aldaar ter gelegenheid van de 125ste verjaardag van de intrede van de eerste koning der Belgen. De receptie die een bijzonder geanimeerd karakter droeg werd zeer druk bezocht door personen uit consulaire kringen, door autoriteiten, vertegenwoordigers van de gemeenten Amsterdam, Hilversum en Alk maar, van het Nederlandse kunstleren, afgevaardigden van leger en marine, mensen uit het zakenleven en het bankwezen. Op ongedwongen wijze hebben de talrijke gasten zich op het terras en in de prachtige aangelegde tuin met oud ge boomte verpoosd en van gedachten ge wisseld. Tot degenen die de receptie met hun aanwezigheid kwamen opluisteren en de gastheer en diens echtgenote kwamen com plimenteren, behoorde onder meer de Bel gische ambassadeur en diens echtgenote, baron en baronesse F. X. van der Straten- Waillet. De heer en mevrouw Borremans hebben met het houden van deze feestelijke ont vangst opnieuw een steentje bijgedragen om de gedachte van de Beneloux uit te dragen. Naar aanleiding van een bericht in een landelijk ochtendblad over „biergang sters" die in Den Haag zouden opereren, deelt de Haagse politie mee, dat haar dit verhaal schromelijk overdreven voorkomt. Het bedoelde ochtendblad schreef dat „zware jongens", vrienden van vertegen woordigers van bierbrouwerijen, café's zou den molesteren en klanten zouden mishan delen uit misnoegen over het feit, dat in de betrokken café's bier van een andere brouwerij wordt geschonken. Bij de politie is slechts één geval bekend van een kastelein die onlangs een café bij de Wagenbrug in Den Haag overnam en toen zijn bier ging betrekken van een an dere brouwerij dan die, welke tot dusver aan het café leverde. Inderdaad heeft de vertegenwoordiger van de „oude" brou werij in dit café moeilijkheden veroor zaakt. Hij is op het politiebureau ter ver antwoording geroepen. Dat hier echter sprake zou zijn van een bende, die een ware terreur zou uitoefenen, is de politie niet bekend. Aangifte van mishandeling van cafébe zoekers zijn bij haar niet binnengekomen. De Haagse politie wijst er nog op, dat de bierbrouwerijen een onderlinge afspraak hebben geen klanten van elkaar te zullen weglokken. Vreemde verkoopmethoden Wat de moeilijkheden in het café in de Wagenstraat betreft wordt meegedeeld dat de vertegenwoordiger van het versma de merk bier daar enkele keren met enige „zware jongens" herrie is komen maken, zij bestelden consumpties, maar weigerden deze te betalen, bedreigden de gasten en wilden het meubilair stukslaan. Communiqué der brouwers „Wat die vertegenwoordiger ook doet", zo zegt de politie, „hij doet het zeker niet in naam van zijn directie". Het Centraal Brouwerijkantoor heeft in middels een communiqué uitgegeven van de volgende inhoud: „Naar aanleiding van berichten over ac tiviteiten en methodes die in Den Haag bij enkele café's zouden zijn toegepast in ver band met leveranties van bier, verklaart het Centraal Brouwerijkantoor dat dit niet het werk is van een van de brouwerijen, doch van een bepaalde bierhandelaar en dat de brouwerijen zich hiervan volstrekt distanciëren. Het optreden van deze han delaren wordt ten volle afgekeurd". Enige maanden geleden kon de soldaat G Ruizendaal uit Bussum bij een boerde- r ij brand in Baarn achttien koeien redden, hetgeen niet zonder lijfsgevaar voor hem zelf geschiedde. Voor dit feit ontving hij de legmedaille van de Nederlandse Vereniging voor Bescherming van Dieren. Zaterdag keerde Ruizendaal van een oefening terug uit West-Duitsland. Hij ging zoals alle manschappen, direct daarna met verlof, maar mocht er achttien dagen aan vastknopen: één dag voor iedere koe die hij gered had. Vijfendertig studenten (19 jongens en 16 meisjes), die zondag uit alle windsteken in Amsterdam arriveerden, zijn maandagmor gen naar Schiphol getogen waar zij in dienst van de gemeente Amsterdam veer tien dagen lang allerlei werkzaamheden zullen verrichten. Zij komen uit Scandi navië, Amerika, China en Pakistan. Het zijn over het algemeen studenten van de litteraire faculteiten. Hun leeftijden vari eren van 17 tot 29 jaar. Na de veertien dagen Schiphol, waarin de werkstudenten verkeersstrepen zullen trekken, huisjes zul len opschilderen, landingslichten afkrabben en opnieuw in de verf zetten, zal het ge zelschap, eveneens in dienst van de ge meente Amsterdam zijn arbeidsterrein voor een week verplaatsen naar het bosplan. Gedurende hun verblijf in ons land zijn zijn ondergebracht in de openluchtschool aan de Mauritskade te Amsterdam. Het werkkamp staat onder auspiciën van het Nederlands bureau voor buitenlandse stu dentenbetrekkingen en is opgezet in sa menwerking met de gemeente Amsterdam. De kampleiding, die berust bij enkele Ne derlandse studenten, doet voor de vrije weekeinden een beroep op het Nederlandse bedrijfsleven voor het houden van excur sies. Bij het oversteken van het tweede naar het derde perron is op het station der N.S. in Arnhem de treincontroleur L. van S. zondag overreden door een Duitse expres- trein uit Oberhausen. Hij werd zeer ernstig gewond en overleed kort na het ongeluk. De heer Van Schie was 65 jaar en woonde in Arnhem. Gedurende enkele jaren heeft hij deel uitgemaakt van de A.R. fractie in de Arnhemse gemeenteraad. Over twee maanden zou hij gepensioneerd worden. De rechtbank te Rotterdam heeft de 34- jarige kraamverzorgster W. M. W. T. uit Rotterdam veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Ze had in enige jaren ongeveer 3000 weggenomen bij kennissen, die ze later echter alles weer vergoedde. De eis was negen maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. i nés» iécxi Jiu ai cv.' JA asv asansTaa saw In de maanden september en oktober 1956 zal in het gemeentemuseum van Den Haag een omvangrijke tentoonstelling van Italiaanse sierkunst worden gehouden uit een veertigtal musea en uit kerkelijk bezit in dat land. De tentoonstelling bevat tapij ten. borduurwerken, zilver, email, glas, edelgesteenten en kleine bronzen sculptu ren van de dertiende tot de achttiende eeuw. De rechtbank te Rotterdam heeft de 47- jarige agent-incasseerder A. J. G. van der V. uit Vlaardingen veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek, waar van vier voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Hij had van 19531955 2800,die hij geïnd had bij verzegeling van de vrijwil lige ouderdomsverzekering, niet aan de Raad van Arbeid afgedragen". De eis was tien maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan vijf maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De Rotterdamsche Llos'd heeft bevestigd, dat de scheepvaartlijnen, aangesloten bij de Djakarta Vrachten Conferentie, de vrachtprijzen van het vervoer van Indone sië naar Europa zullen verhogen. De ver hoging zal circa tien percent bedragen. Overeenkomstig het advies van een com missie, bestaande uit de heren Sem Dres den te Scheveningen, Eduard van Beinum te Amsterdam en Hans Henkemans te Ber gen (Noordholland), heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen be sloten de prof. van der Leeuwprijs-1955 te verdelen tussen de componisten mr. Guil- laume Landré te Amstelveen voor diens „Kamersymfonie" (1952) en Marius Flot huis te Amsterdam voor zijn „Kwartet voor strijkers" (1952). DJAKARTA (United Press) Lie Hok Tay, de Chinese onderdirecteur van de In donesische staatsdrukkerij die door gewa pende mannen was ontvoerd, en Njoo Tik Hien, die tweemaal het slachtoffer gewor den was van een beschieting met machine geweren van zijn autohandel door vier on bekenden, zitten nu gevangen. Welingelichte kringen verklaarden dat de politie Hien ondervroeg, omdat men meende dat deze zich aan misdaden heeft schuldig gemaakt en wel contact met de bende zou hebben. Men weigerde te zeg gen hoe de hoge regeringsfunctionaris Lie in deze omstandigheden verzeild was ge raakt en hoe men hem na de ontvoering had aangetroffen. Intussen verklaarde de procureur-fiscaal Suprapto dat men de overval op Njoo's garage onderzocht. Zaterdagmorgen is in Keulen een Ne derlandse vrachtauto gestolen, waarin zich een groot aantal voor Nederland bestemde schrijf- en boekhoudmachines bevonden met een totale waarde van ongeveer vijftig mille. De wagen was geparkeerd voor een hotel, waar de Amsterdamse chauffeur een verversing gebruikte. Toen de man de reis naar Nederland wilde voortzetten, deed hij de ontstellende ontdekking, dat de wagen verdwenen was. De machines waren in een fabriek bij Keulen ingeladen met bestem ming Amsterdam. In de nacht van zaterdag op zondag om streeks halféén werd in Vogelenzang een auto gestolen, die afgesloten geparkeerd stond. De politie stelde een onderzoek in. de wagen werd zondagochtend om kwart voor twaalf in Ridderkerk onbeschadigd teruggevonden. Uit de auto werd niets vermist. Van de dader is tot nu toe geen spoor gevonden. Eindelijk is de beslissing in het dam- toernooi om het kampioenschap van Ken- nemerland gevallen. G. Postma (DCIJ) en F. Slot ('t Oosten) waren gelijk op de bovenste plaats geëin digd en er was dus een verlengstukje van drie partijen nodig. In twee daarvan be haalde Slot de overwinning, zodat hij dam- kampioen van Kennemerland 1956 werd. Dit is temeer een opvallend succes voor deze pas naar Haarlem gekomen zeer popu laire damspeler, omdat hij zonder voor wedstrijden direct in de finale werd toe gelaten. Slot werd in het voorjaar lid van damclub 't Oosten na jaren in het district Alkmaar tot de beste dammers te hebben behoord. Slot zal met Dukel, Belien en Berk deelnemen aan de wedstrijd om het kam pioenschap van Noordholland. Begunstigd door mooi weer heeft de Koninklijke Roei- en Zeil Vereniging „Het Spaarne" het afgelopen weekeinde haar jaarlijkse onderlinge wedstrijden gehou den. Zaterdag werd begonnen met het ver roeien van de voorwedstrijden. Tengevolge van zonderlinge combinaties zijn verras singen niet uitgebleven en werden er beide dagen door verschillende ploegen uitste kende tijden geroeid. De finales, die zondag verroeid werden, gaven vele aantrekkelijke wedstrijden te zien. Er werden opmerkelijke prestaties ge leverd door de jeugdroeiers, een zeer ver heugend feit omdat men daaruit mag con cluderen dat het roeipeil en enthousiasme bij de jongeren in stijgende lijn is. We den ken hier aan het hoofdnummer Overnaadse vier heren, dat een spannende strijd te zien gaf en die gewonnen werd door de heren: Vriezendorp sl., Wientjes, Dijkman, Lobel bg„ v. Walsum st. vr. in de tijd van 3 min. 42,9 sec. Het hoofdnummer voor dames, over naadse vier, werd gewonnen door: schip per sl., Sweerts de Landas, Dumont, Ger ritsen bg., Koomans st. vr., in de tijd van 2 min. 09,6 sec. De overige uitslagen waren: Jonge skiff heren: J. Meyer 3.6.6. Oude twee heren: B. Boumann, D. de Zaayer 4.04.2. Oude skiff damesstijl: R. Dumont 99 ptn. Jeugd skiff heren: A. Wientjes 3.13.2. Veteranen skiff damesstijl: mevr. Meyer- v. Maanen 97 ptn. De finalewedstrijd van het Schoten-toer nooi tussen de negentallen van de organi serende vereniging en the 512th Sabres uit Soesterberg zal dinsdag 24 juli des avonds om half zeven worden gespeeld op het ter rein aan de Geusevesperstraat te Haarlem- Noord. Daar de heer B. van Gijzel al zijn aan dacht nodig heeft voor de revue, welke de R.K. toneelvereniging ,,'t Voetlicht" in Zandvoort momenteel in studie heeft en de heer J. van Loenen hierbij zal optreden als technisch adviseur, hebben beide heren hun bestuursfuncties bij genoemde vereni ging neergelegd. Tijdens de laatst gehouden ledenvergade ring werden daarom in hun plaats twee nieuwe bestuursleden gekozen, terwijl de heer J. M. Heiligers tot voorzitter werd benoemd. Het bestuur werd thans als volgt samen gesteld: secretaris: de heer J. Rooth; twee de secretaresse: mejuffrouw C. Kruijff; vice-voorzitter: de heer J. van den Berg; penningmeester de heer J. Plantenga; tweede penningmeesteresse mevrouw P. Versteege; commissaris: mejuffrouw R. Siegers. Het zomerprogramma van „Touring Zandvoort" is aangevuld met een bijzon der evenement op zaterdag 4 augustus a s. In samenwerking met de Avro-televisie- dienst zal Zandvoort die dag het televisie programma voor een groot deel beheersen n een vliegtuig uit zal een filmreportage van een vlucht boven Zandvoort worden gemaakt. Deze film wordt des avonds uit gezonden evenals een aantal opnamen van het dorps^ en strandleven. In de avond uren wordt de camera verplaatst naar hotel Bouwes waar een gala-avond annex mode-show wordt gehouden. Om klokslag tien uur wordt een vuurwerk op het strand afgestoken, hetwelk gedurende de eerste acht minuten door de televisie wordt uit gezonden. Het vuurwerk duurt tot onge veer half elf. Het amusement zal zich niet uitsluitend tot de kuststrook beperken: de „Alpen jagers" zullen van acht uur tot half tien in de muziektent op het Raadhuisplein concerteren. ADVERTENTIE Neem morgen heerlijk gehakt Het zomer-lunapark, dat elk jaar in het hoogseizoen in Zandvoort verrijst, zal za terdagmiddag a.s. om twee uur geopend worden. Het lunapark wordt opgebouwd op het terrein aan de Herenstraat en zal dit jaar diverse nieuwe attracties bieden. On der meer zal er ook een „achtbaan" verrij zen. De kermis-attracties, die momenteel nog aan de kop van de Zeestraat staan, zullen dan naar het Lunapark aan de He renstraat worden overgeplaatst. In de onlangs gehouden vergadering van het algemeen bestuur van de Stichting „Touring Zandvoort" werd de heer J. Ko ning, lid van de gemeenteraad, als lid van dat bestuur geïnstalleerd. De voorzitter, burgemeester mr. H. M. van Fenema, sprak de wens uit, dat de heer Koning evenals zijn voorganger, wijlen de heer M. Weber, in goede samenwerking veel voor de stichting zal mogen doen. De heer Koning werd vervolgens in de vacature-Weber benoemd tot lid van het dagelijks bestuur van de stichting. Hoewel het weer niet bepaald ideaal was te noemen, kon dit toch niet verhinderen, dat zondag het strandbezoek vér uitging boven de verwachtingen. Er kon weliswaar niet van een „top-dag" gesproken worden, doch het strand was toch zeer druk be volkt en er heerste een gezellige drukte. Omstreeks drie uur, toen de waterstand net hoogst was, was bijna geen leeg plekje meer op het strand te ontdekken en waren alle stoelen bezet. Op het terras van hotel Bouwes toonde een tweetal buitenlandse modehuizen de laatste snufjes in strand- en badkleding, waarvoor de belangstelling eveneens zeer groot was. Op 30 juli des middags om vijf uur zal de burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, de rijdende tentoonstelling van de n.v. Bouwkas Nederlandse Gemeen ten, die een plaats zal krijgen bij de Roton de Strandweg in Zandvoort, openen. Deze expositie op het gebied van de eigen woning en de moderne woninginrich ting en -uitrusting zal tot en met 4 augus tus geopend zijn van 14.30 uur tot 21 uur. q- Zondag had op het terrein van de R.K. Sportvereniging „Vogelenzang" een voet balwedstrijd plaats tussen een elftal van de R.K. „Instuif" te Bennebroek en Voge lenzang. De punten werden eerlijk ge deeld en het tegelcomité, dat een actie voert voor een nieuwe vloer in het R.K. Verenigingsgebouw te Bennebroek, boekte een winst van veertig gulden. Onlangs hield de afdeling Bennebroek van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een praatavond in „Oud Berg en Dal". De bestrijding van ongedierte vormde daarbij een onderwerp tot gesprek en tenslotte had er een uitvoe rige bespreking plaats welke liep van si naasappelen tot allerlei soorten groenten en bloemen. Van de laatste was een zeer grote en uiteenlopende collectie aanwezig, zodat het niet alleen een leerzame maar ook een kleurige avond werd. Aardijk, 23 te Surabaja. Abbekerk, 21 te Rotterdam. Adonis. 21 te Port of Spain. Aegis, 20 v. New Orleans n. Curacao. Alamak. 21 v. Dubai n. Muscat. Aldabi, 21 v. Rotterdam n. Bremen. Alnati, 22 te Rio de Janeiro. Alphacca, 21 v. New York n. Curacao. Alpherat, 22 te Buenos Aires. Amerskerk, 22 v. Genua n. Port Said. Annenkerk, 21 v. Las Palmas n. Kaapstad. Arendskerk, 21 v. Le Havre n. Marseille. Argos, 22 te Tel Aviv. Artemis, 21 v. Pto. Cabello n. Houston. Alhena, verm. 22 v. Buenos Aires n. Montevideo. Almdijk. 23 te Havana. Amstelkade 23 te Baltimore. Amor. 22 te Amsterdam. Attis. 22 te Amsterdam. Bagan, 21 te Makassar. Breda. 20 370 m. n.o. Flores Az. n. Rotterdam. Bali, 22 v. Semarang n. Surabaja. Banka, 23 te Genua. Batang, pass. 22 Gibraltar n. Nieuw Guinea. Beninkust, 21 v. Freetown n. Le Havre. Blitar, 22 te Tj. Priok. Bonaire, 23 te Rotterdam. Bussum, pass. 21 Perim n. Port- Said. Bennekom, 21 v. Valparaiso n. -Talcahuano. Britsum, 21 240 m. n.w. Fort Aleza n. Trinidad. Bloemfontein, verm. 26 v. Amsterdam n. Durban. Boschfont., verm. 27 v. Dar Es Salaam n. A'dam. Boskoop, pass. 22 Dover n. La Guaira. Baarn, 22 v. Trinidad n. Antwerpen. Boissevain, 24 te Port Elizabeth verw. Caltex Pernis, 21 v. Pt. Said n. Bordeaux. Castor, 22 te Cp. Haitien. Coryda. 21 rede Derince. Cottica, 23 te Trinidad. Cradle of Liberty. 21 v. Suez n. Mena A1 Ahmadi. Crania, 23 te Bombay. Camerounkust, 20 v. Dakar n. Bordeaux. Clavella, 21 v. Amsterdam n. Curacao. Congokust. 22 te Amsterdam. Dongedijk, 21 v. Scillys n. Antwerpen. Doris, 22 te Curacao. Duivendrecht. pass. 22 Ouessant n. Houston. Daphnis. 22 v. Amsterdam n. West-Indië. Eemdiik. 21 v. Tampico n. Houston. Eenhoorn. 22 v Kalyvia n. Rotterdam. Eos. 21 v Rotterdam n. Malta. Esso Den Haag, 23 te Antwerpen. Esso Rotterdam, 22 v. Port Said n. Antwerpen. Fairsea, 17 v. Port Said n. Londen. Farmsum, pass. 22 Ouessant n. Ceuta. Gaasterland, 21 v. Santos n. Pto. Alegre. Ganymedes, 21 v. Guayaquil n. Manta. Groote Beer, 21 te Montreal. Guineekust, 21 v. Brake n. Hamburg. Gabonkust, 23 te Antwerpen. Graveland, 22 te Amsterdam. Hector, 22 v. Rotterdam n. Hamburg. Hilversum, 22 v. Bandarmashur n. Kwinana. Hoogkerk. 23 te Genua. Hydra, 21 v. Pto. Ordaz n. Emdcn. Houtman, 21 te Mombasa. Heelsum, 22 v. Brownville n. New Orleans. Hera, 23 te Amsterdam. Isis. 22 v. Ponce n. Hamburg. Ivoorkust, 20 v. Freetown n. Monrovia. Jason, 22 v. Rotterdam n. Bremen. Johan van Oldenbarnevelt, 22 te Port Said. Jagersfontein, 24 v. A'dam te Durban verw. Java. 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Kara, 22 v. Balikpapan n. Singapore. Kinderdijk, 21 te Rotterdam. Koningswaard, 21 v. Abidjan n. Curacao. Kopionella, 23 te Trinidad. Kota Agoeng, 21 te Surabaja. Karimata. pass. 22 Kp. Guardafui n. Belawan. Korovina, 23 v. Rotterdam n. Svolvaer. Laagkerk, 21 v. Genua n. Port Said. Laertes. 21 te Singapore. Langkoeas, pass. 22 Ouessant n. Port Said. Larenberg, 22 te Hamburg. Lekkerkerk, 22 te I-Iartapoint. Lieve Vrouwkerk, 21 v. Aden n. Suez. Lissekerk, 22 te Assab. Limburg, 21 te Napels verw. Liberty Bell, pass. 21 Ouessant n. Rotterdam. Maashaven, 22 te Rotterdam. Malea, 22 v. Balikpapan n. Sorong. Malvina, 23 te Miri. Marisa, pass. 22 Flores Az. n. Curacao. Modjokerto, 23 te Aden. Moordrecht, pass. 22 Suez n. Mena A1 Ahmadi. Maas. 22 te Rotterdam. Mataram, 21 310 m. z.o. Socotra n. Belawan. Mylady, verw. pass. 22 Kielerkanaal n. Velscn. Mentor, 20 100 m. n.n.w. Kp. Catoche n. Houston. Maasdam, 28 v. Rotterdam te New York verw. Mitra, 22 v. Curacao n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam. 27 te Southampton en Le Havre, 28 te Rotterdam verw. Noordam. 21 v. Rotterdam n. New York. Nestor. 21 v. Paramaribo n. Amsterdam. Noordam. 21 v. R'dam, pass. 22 Scillys n. N. York. Nigerstroom, 22 v. Amsterdam n. Dakar. Notos, 21 v. Rotterdam n. Lissabon. Nieuw Holland, 21 v. Sydney n. Melbourne. Oberon, 21 te Maracaibo. Oranje, pass. 22 Perim n. Suez. Orion, 22 te Alexandrië. Ouwerkerk, 22 te Bremen. Overijsel, 22 te Singapore. Oranjefontein, 20 420 m. z. Kp. Palmas n. Las Palmas. Omala, 21 v. Istanbul n. Berre. Oranjefonlein, 26 te Las Palmas verw. n. A'dam. Oranjestad, 26 te Amsterdam verw v. Cristobal. Ophir, 21 te Muntok verw. Ootmarsum, pass. 22 Key West n. Houston. Polydorus. pass. 23 Sabang n. Djibouti. Polydorus, 22 te Belawan. Prins Alexander. 22 te Rotterdam. Prins Willem van Oranje, 22 te Montreal. Plancius, 21 te Surabaja. Prometheus, 21 te Amsterdam v. Indonesië. Prins Willem V. 23 te Montreal. Pieter S, 23 v. Amsterdam n. Swansea. Radja. 23 te Bombay. Rotti, 23 te Napels. Raki. pass. 22 Perim n. Suez. Rijndam, verm. 28 v. Rotterdam n. New York. Rondo. 10 v. Kikjang n. Singapore. Ridderkerk, 22 v. Genua n. Port Said. Seven Seas, 25 te Montreal verw. v. Bremcrhav. Sibajak, 4/8 te Tj. Priok verw n.Rotterdam. Samarinda. 21 v. Trinidad n. Kaapstad. Sarpedon. 21 v. Ciudad Trujillo n. Maracaibo. Schelpwijk. 23 v. Port Said n. Landsend. Schie. 22 v. Rostock n. Rotterdam. Schouten. 22 v. Shanghai n. Kobe. Sliedrecht, pass. 22 Gibraltar n. Antwerpen. Soestdijk, 21 v. Rotterdam te Antwerpen. Solon, 22 te Pta. Cardon. Stentor, 21 v. Madeira n. Barbados. Straat Malakka. 23 te Penang. Sumatra, 22 v. Penang n. Colombo. Senegalkust, 21 te Lagos. Sarpedon, 21 te Ciudad Trujillo. Statue of Liberty, 20 60 m.z.w. Ras Fartak naar Mena Al Ahmadi. Stad Breda. 21 te Monrovia verw. Stanvac Ogan, 21 te Sungeigerong. Stanvac Pendopo, verm. 21 v. Sungeigerong n. Singapore. Straat Soenda. 21 te Penang. Stad Leiden, 23 te Gibraltar. Sunetta, 22 v. Abadan n. Karachi. Tiberius, 20 v. San Juan Del Sur n. Corinto. Tjiwangi, 21 te Hongkong. Talisse, 22 rede Tj. Priok. Telamon. 22 te Philadelphia. Ternate, pass. 21 Ceylon n. Chalna. Teucer. 21 v. Port Said n. Rotterdam. Titus. 22 v. Amsterdam te Bremen. Tomini, 22 v. Rangoon n. Colombo. Triton. 22 te Turks eil. Tibia, 21 600 m. o.zio. Socotra n. Las (Palmas. Tamo, 23 te Rio de Janeiro. Tawali, .23 te Atjen. Teiresias. pass. 22 Kp. Guardafui n. Penang. Trompenberg, 22 v. Savannah n. Le Havre. Utrecht. 23 te Port Said. W. Alton Jones, 23 v. Suez n. Mena A1 Ahmadi. Westerdam, 21 v. New York n. Rotterdam. Westertoren, 22 v. Port Said n. Rotterdam. Will. Barendsz, 22 v. R'dam n. Mena A1 Ahmadi. Willemstad, 22 te Curacao. Witmarsum. 2 2v. Bremen n. Hamburg. Wonogiri, 22 te Houston. Wonosobo, 22 v. Manilla n. Masinloc. Waterman, 30 te Kaapstad verw. v. Amsterdam. Willem Ruys. pass. 23 Perim n. Colombo. Waiwerang, 21 te Priok. Westland, 23 t.e St. Vincent. Woensdrecht. pass. 22 Runsaljebel n. Suez. Zuiderkruis. 21 v. New York n. Southampton. Zuiderzee, 20 200 m. z. Kobe n. Singapore. KLEINE VAART Adm. Nelson, 20 450 m. n.o. Pitboei n. Shoreham. Aeneas, 20 80 m. v. Napels n. Napels. Alcetas, 20 150 m. o.n.o. Catania n. Algiers. Amigo, 20 v. Skagen te Rotterdam. Amyntas, 20 v. Algiers n. Carthagena. Antonie. 20 v. Dokkum te Rotterdam. Arak. 20 30 m. o. Majorca n. La Spezia. Attis, 21 te Rotterdam n. Amsterdam. Beja. 20 20 m. n. Almagrundet n. Kubikenborg. Berend N. 20 v. Boston te Maassluis. Bernise. 20 v. Nanels. Capri. 20 dw. Zeebrugge n. Londen. De Ruyter, 20 v. Amsterdam te Gent. Diligentia, 20 v. Gent te Rotterdam. Duurt. 20 20 m. n.o. Oland n. Ostende. Daniël. 21 v. Stettin n. Rotterdam. Deni, 20 v. Skarrehage n. Goole. Draco. 20 v. Gdvnia n. Amsterdam. Ebon Haczer. 20 v. Zwijnsdrecht n. Uejersen. Eemstroom. 20 v. Grangemouth te Amsterdam. Fen, 20 v. Ipswich te Rotterdam. Flevó. 20 v. Tarragona n. Valencia. Geeststroom, 20 v Maassluis n. Dover. Gerd, 20 dw. P.caehvhead n. Velsen. Glorv. 20 dw. Kp. Grisnez n. Rotterdam. Gronitas. 20 v. I.onden te Middlesbro verw. Gruno. 20 dw. Limfjord n. Aalborg. Harlingen, 20 v. Amsterdam n. Skelleftea. Havik, 20 v. Antwerpen te Hull verw. Heilo, 20 v. Deventer te Amsterdam. Henrv Denny, 20 40 m. n.o. Ouessant n. Shoreham. Hoflaan. 20 30 m. z. Wight n. Bordeaux. Hoop op Zegen. 20 v. Amsterdam n. Harlingen. Herman Buisman, 20 v. Vasteras n. Amsterdam. Hera, 21 v. Rotterdam n. Antwerpen. Ilias. 20 dw. Sicilië n. Cartagena. Isola. 20 dw. South-Goodwin n. Mjosund. Isis, 21 v. Cd. Trujillo n. Ponce. Jan Herman, 20 te Genua v. Teignmouth. Jonan, 22 verm, te Napels v. Fowey. Jans, 20 te Rotterdam v. Antwerpen. Jason. 21 te Dordrecht n. Bremen. Koh I Noor. 20 80 m. n.n.w. Rorvik n. Midd.burg. Kaap Falga. pass. 20 Holtenau v. Rundvik naar Amsterdam. Lijnbaansgracht, 20 v. Amsterdam n. Londen. Maasym N. 20 100 m. o. Tyne n. Gefle. Manto, 20 30 m. z. Wight n. Antwerpen. Marcella, 20 dw. Bergen (Nw.) n. Frederikstad. Marietje Biihmer, 20 dw. Dover n. Piraeus. Mecklenburg, 20 v. Harwich te H. v. Holland. Merak. 20 30 m. n.w. Hanslholm n. Gefle. Mintaka N, 20 v. Rouen te Rotterdam. Missouri, 20 dw. Cromer n. Aberdeen. Muphrld N, 20 70 m. n o. Oran n. Grangemoutn. Martien. 21 te Helsinki. Nautic. 20 dw. Casquets n. Brest. Nisse, 20 dw. Dover n. Teignmouth. Notos, 21 te Rotterdam n. Lissabon. Oostzee, 20 dw. Wight n. Rotterdam. Polaris, 20 rede Harwich v. Immingham. Ponza, 20 dw. eil. Juist n. Domsjo. Prinses Beatrix, 20 v. H. v. Holland n Harwich. Pavo, pass. 20 Brunsbiittel v. A'dam n. Domsjo. Pygmalion, 21 te Bremen n. Hamburg. Ransel. 20 35 m. z.w. Texel n. Runcorn. Rigel. 20 15 m. o. Startpoint n. Aalborg. Rubicon. 20 100 m. n.w. Blaavand n Middelburg. Roelof Buisman. 21 v. St. Valerie n Dieppe. Roelf. 21 v. Randers n. Amsterdam. Spoorhaven, 20 30 m. z.w. Mizenhead n. Rouen. Spora, 20 dw. Dungeness n. Rotterdam. Twee Gebroeders, 20 v. Sundsvall n. Fleetwood. Tilly. 1!) v. Rotterdam n. Skoghall. Thaletas, 21 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Unitas. 20 v. Amsterdam n. Harlingen. Union, 21 v. Goole n. Amsterdam. Vesta, 20 40 m. n.o. Noordhinder n. Stockholm. Vindicat Atque Polit, 20 v. IJmuiden n. Gefle. Vrouwepolder, 20 40 m. z. Belle Isle n. Bordeaux. Waterweg, 21 te Amsterdam. Wolanda, 20 v. Waterford n. Amsterdam. IJsel. 20 dw. Middlesbro n. Newcastle. Zaanstroom, 20 v. Hull te Amsterdam. SLEEPV.AAR" Ebro, 21 170 m. z.w. Fayal n. St. Nazaire. Goeree, 21 v Boulagne n. Cadiz via Dieppe. Hudson, 21 350 m. z.w. Ouessant n. La Pallice. Oceaan, pass. 21 Portlandbill n. Rotterdam. Thames, 21 v. Garelock n. Haugesund.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 8