Tsjechoslowakije pleit voor non-aggressiepact met Bonn Grote Drie overwegen scherpe waarschuwing aan Egypte "MORRIS"^ «A/ OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT CATS VAN HAMBURG Verenigde Staten schijnen tegen drastisch optreden Cairo raakte in de knoop met monetaire manipulaties Ook wenst het, evenals Hongarije, diplomatieke betrekkingen Nasser verstoken van Brits oorlogsmateriaal Wijziging in de betaling van kanaal rechten ongedaan gemaakt Het woord is aan HET WEER: Minder winden warmer Requisitoir in zaak-Schmidt uitgesteld tot 20 augustus Negentien dioden door storm aan de Kanaalkusten Vijtfig arbeiders ontslagen Ruggespraak Paraatheid Programma-Romme is voor P.v.d.A. waarschijnlijk onaanvaardbaar Nederlander vermoord bij Medan op Sumatra 71e JAARGANG No 18 DINSDAG 31 JULI 1956 301e JAARGANG No 171 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De door de storm van zondag omge waaide boom aan de Raamsingel ligt ais een primitieve brug over het water. (Van onze correspondent in Djakarta) Het requisitoir in de zaak-Schmidt, dat vandaag zou worden gehouden, is uitge steld tot 20 augustus, als gevolg van de overplaatsing van de Officier van Justitie Sunarjo naar het bureau van de procu reur-generaal. Jusuf Suwondo, die Sunarjo als djaksa vervangt, vroeg drie weken uit stel teneinde de zaak te bestuderen, het geen rechter Roc^ijani heeft toegestaan. Er was voor de zitting van heden slechts geringe publieke belangstelling. De Pemu- das, de jeugdige oudstrijders, die eerder bij de behandeling van de zaken tegen Jungschlager en Schmidt in en om de rechtszaal hebben gedemonstreerd, en ook bij de vorige zitting weer aanwezig waren, liet zich niet zien. Behalve de verdedigster, mevrouw Bouman, waren aanwezig de heer Menke, hoofd van de politieke afde ling van de Nederlandse diplomatieke ver tegenwoordiging en mr. Bonn, juridisch adviseur. Terwijl schepen en vliegtuigen nog het Kanaal afzochten zijn twaalf van de vijf tien jachten, die tengevolge van de hevige storm in nood verkeerden of vermist wer den, Engelse en Franse havens binnen gelopen. Aan de Britse en Franse kust zijn volgens de tot dusverre ontvangen berich ten negentien mensen om het leven geko men. De storm heeft een spoor van vernieti ging langs het zuidelijk deel van Engeland en Wales achtergelaten. Door vallende bo men kwamen zes mensen om het leven. In tal van streken ontstonden overstromingen door de zware 'slagregens. Drie opvarenden van het jacht „Dancing Ledge" zijn om het leven gekomen toen dit jacht voor de kust van het eiland Wight kapseisde. Een scheepstimmerman, die in de Lon- dense haven op een ladder tegen de wand van een schip stond te werken, werd door een windstoot omver geblazen en op de kade geslingerd. Hij werd zwaar gewond en overleed korte tijd later. Het motorschip „Solent Swan" met vier man aan boord is voor de zuidkust ver dwenen terwijl het een vlot sleepte. Het vlot is later bij Worthing in Sussex aange spoeld. In Zuid-Engeland en Wales zijn talrijke tentenkampen omver geblazen. De wind voerde twee in tentzeil verstrikt geraakte padvinders te Porthleven in Cornwall mee naar de rand van een dertig meter diep ravijn. Dorpelingen snelden te hulp en wisten op het nippertje te redden. In het Victoriastation te Londen, waar vandaan de meeste boottreinen vertrek ken, brachten bijna 2000 mensen de nacht in wachtkamers en in treinen door. WENEN/BOEDAPEST (Reuter/United Press) De satellietlanden Tsjechoslowa kije en Hongarije hebben zich maandag avond met verrassende voorstellen tot West-Duitsland gericht. Tsjechoslowakije heeft voorgesteld, een non-aggressiepact te sluiten om de vrede in Europa te verzeke ren en evenals Hongarije aangedrongen op de vestiging van diplomatieke betrekkin gen. In een overzicht van de buitenlandse politiek voor het Tsjechische parlement zei premier Siroky, dat Tsjechoslowakije vele belangen met de kapitalistische landen deelt en dat het mogelijk zou zijn de be trekkingen met landen als Frankrijk, Italië, de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en de Skandinavische landen uit te breiden. Hij waarschuwt er voor dat de „imperia listische reactie" verdeeldheid tracht te zaaien tussen de volksdemocratieën en de Sovjet-Unie en dat „zekere kringen" in Oostenrijk onenigheid tussen dat land en Tsjechoslowakije trachten te veroorzaken. De premier maakte bekend, dat een Tsje- choslowaakse regeringsmissie deze herfst communistisch China en „andere bevrien de landen in het Verre Oosten" zal bezoe ken. Siroky verklaarde dat hij binnenkort president Nasser van Egypte in Tsjecho slowakije welkom zal heten. Sprekend over Nasser, zei hij: „Zijn actieve politiek in de strijd tegen het kolonialisme en zijn po gingen om de onafhankelijkheid van zijn land te verzekeren hebben hem de vriend schappelijke gevoelens van alle vredelie vende volken opgeleverd". Siroky zei dat weinig landen zoveel be lang bij de oplossing van het Duitse pro bleem hebben als Tsjechoslowakije, maar dat zijn land niet geïmponeerd is door de dreigementen van militaristische kringen in West-Duitsland. Premier Hegedues van Hongarije zei in een rede voor het parlement, dat diploma tieke betrekkingen tussen Hongarije en West-Duitsland voor beide landen nuttig zouden zijn. „Op economisch, cultureel en sportief gebied bestaan er wel betrekkingen tussen onze landen, maar tot diplomatieke banden is het nog niet gekomen", aldus Hegediues, die vervolgens aandrong op het aanknopen van zulke betrekkingen. He gedues zei verder, dat zijn land betere be trekkingen wenst met Oostenrijk. De Westduitse Bondsregering weigerde maandagavond ieder commentaar op de Hongaarse en Tsjechische voorstellen. In welingelichte kringen meent men te weten, dat de Bondsregering niet wil afwijken van haar standpunt, dat zij geen relaties wenst met landen, die de Oostduitse regering en de Poolse aanspraken op de gebieden ten oosten van de Oder-Neisse-grens erkennen. ADVERTENTIE Dameskapsalon Frans Halsstraat 23 - Telefoon 16561 lANOWAVE, speciaal voor slap haar APARTE SCHOONHEIDSSALON Bij de n.v. kunstspinnerij „Nyma" te Nijmegen is aan vijftig werknemers op maandsalaris en uurloon ontslag aange zegd. Van de zijde van de directie werd naar aanleiding hiervan meegedeeld, dat de in het jaarverslag van de Nyma ver melde verminderde opname van technische garens in de verwerkingssector der auto industrie - welke intussen geen verbete ring heeft ondergaan - gevoegd bij de als gevolg van de kostenstijging - nood zakelijk geworden vertraging van enkele projecten op het terrein van nieuwe pro- dukten, geleid heeft tot een relatief be perkte afvloeiing van - in verband met het voorgaande - werkzame personen. (Van onze correspondent in Londen) Premier Eden heeft gisteren in het Lagerhuis, dat gespannen naar hem luisterde, onder toejuichingen van alle kanten, gezegd dat Groot-Brittannië geen regeling voor de toekomst van het Suezkanaal kan aanvaarden, waarbij deze grote internationale waterweg onder controle zou blijven van een enkele mogendheid, die haar ondergeschikt zou kunnen maken aan nationale doeleinden. Deze ver klaring van Eden wordt in verband gebracht met berichten, dat Groot-Brittannië, Frankrijk en de Verenigde Staten het denkbeeld bestuderen van een nieuwe internationale Suezkanaal maatschappij op te richten onder het gezag van de U.N.O. Eden maakte bekend, dat de uitvoer van Brits oorlogsmateriaal naar Egypte is stopgezet. Waarschijnlijk wordt aangestuurd op een internationale conferentie van alle belang rijke zeevarende mogendheden, die by het Egypte ook mocht maken. Indien Egypte zou trachten de scheepvaart te blokkeren, zullen Britse schepen door Britse oorlogs- Suezkanaal belang hebben. Dit lekte uit 6chepen worden geë..">orteerd. Oorlogssche- door een verklaring van de premier van Ceylon aan zyn parlement. Men vraagt zich te Londen echter af wat er gebeuren moet indien Egypte de voorstellen ver werpt. Groot-Brittannië en Frankrijk schijnen in een stemming te zijn om Egypte desnoods door geweld te dwingen het plan te aanvaarden. De Verenigde Staten zou den voor een dergelijke drastische actie terugschrikken. Zij schijnen te aarzelen te veel bij de kwestie te worden betrokken. De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pineau, is gisteravond naar Parijs gegaan om ruggespraak met het kabinet te houden. Hij zal vandaag in Londen terug komen voor de verdere besprekingen. De Amerikaanse onder-minister van Buiten landse Zaken. Murphy, bracht telefonisch verslag uit aan president Eisenhower en minister Dulles. De drie ministers over wegen een waarschuwing tot president Nasser te richten, die hierop neerkomt: „Handen af van onze schepen". Sir Anthony verklaarde nog dat de Britse regering niet zal aanvaarden dat Britse onderdanen gedwongen worden in dienst van de Suezkanaalmaatschappi.i te blijven of dat op enige andere wijze druk op hen zal worden uitgeoefend. Op vragen over twee Britse torpedoboot jagers, die onlangs aan Egypte zijn verkocht, ant woordde Eden dat hij niet wist waar zij waren, maar dat de Britse marine er zich zonder twijfel over zal ontfermen, waar de vaartuigen ook mochten zijn. Eden hoopt vanavond of uiterlijk woens dag meer te kunnen zeggen. Achter de schermen wordt met de Labour-oppositie •onderhandeld, die een debat over de Egyp tische crisis wil, voordat het Lagerhuis donderdag tot einde oktober op zomerreces gaat. De kans bestaat dat het begin van dit lange reces verschoven wordt. Eden zei, dat hij zich niet tegen een debat zou ver zetten als het Lagerhuis er voor is. Toen Eden Pineau noemde, versprak hij zich door hem aan te duiden als de Franse minister van Financiën. Buitenlandse Za ken, verbeterde het Lagerhuis. Misschien is dit een veelzeggende verspreking, omdat de aandacht geconcentreerd is op finan ciële en economische kwesties en op maat regelen om de Suezkanaalmaatschappij te laten functioneren. Groot-Brittannië, Frankrijk en de Verenigde Staten moeten nagaan op welke wijze internationale on dernemingen hun geldigheid zullen kunnen blijven behouden. Het kan niet worden toegestaan, dat de woede van een man een heel economisch patroon vernietigt, waar bij het levensbelang van de halve wereld is gemoeid. In Londen twijfelt men er niet aan of de Britse regering is vastbesloten het Suez kanaal open te houden, welk misbaar pen van de Middellandse Zee-vloot zullen spoedig gereed zijn om naar Suez te ver trekken. Een dergelijke stap zou door de Britse bondgenoten en het Gemenebest worden gesteund. De Britse regering hoopt echter dat het niet nodig zal zijn de Britse vloot naar het Suezkanaal te dirigeren. ,.N MiDoaiANDse ZEE 5N3 PfFouad [Spoorlijn n Syripj s?Ei Kanrara Britse scheepvaartmaatschappijen heb ben het advies gekregen niets te doen dat een erkenning zou inhouden van de Egyp tische overmeestering van de kanaalmaat schappij. De 28.000 ton metende „Hyma- laya" van de P. en O.-lijn moet het Suez kanaal woensdag passeren. Dan zal moeten blijken of Nasser Britse schepen moeilijk heden in de weg zal leggen. Een ander P. en O.-schip, de „Empire Fowey", die als troepenschip gebruikt wordt, moet vrijdag door het Suezkanaal varen. Oorlogsschepen, op weg van de oostelijke Middellandse Zee naar Malta, zijn naar Cyprus gestuurd. Het zijn de kruiser „Ja maica", die teruggeroepen is van een be zoek aan Alexandrië, en de mijnenveger „Manxen", die uit Haifa is vertrokken. De Britse parachutisten-brigade op Cyprus ontving een voorlopige waarschuwing om zichgereed te houden voor onmiddellijk vertrek. In het Hogerhuis is de regering de vraag gesteld of zij duidelijk wilde verklaren of het plan bestaat het recht op doorvaart door het kanaal en de Golf van Akaba af te dwingen voor schepen van elke nationa liteit. De onderminister van Buitenlandse Zaken, Lord Reading, gaf een ontwijkend antwoord. Hore Belisha, oud-minister van Oorlog, die vroeg of de regering de aanleg van een nieuw kanaal van de Golf van Akaba door Israel naar de Middellandse Zee in overweging wilde nemen, kreeg ten antwoord dat de regering onmiddellijk dringende problemen aan het hoofd heeft. President Nasser heeft gisteren op eigen verzoek een onderhoud gehad met de am bassadeur der Verenigde Staten in Caïro. Zowel Amerikaanse als Egyptische functio narissen weigerden inlichtingen te geven over deze ontmoeting, de eerste tussen Nasser en de ambassadeur, sinds de Ver enigde Staten hun aanbod tot financiële steun voor de bouw van de Assoean-dam hadden ingetrokken. In Londen wordt opgemerkt, dat een adempauze zeer welkom is. Er waren giste ren ook tekenen, dat Nasser zich bezon op de gevolgen van zijn daad. Het is kennelijk het doel van de Britse regering een brede en soliede basis te vinden voor internatio nale overeenstemming inzake het geschil. Het lot van een internationale conferen tie zal in belangrijke mate afhangen van de Sovjet-Unie. Tsjaristisch Rusland is mede ondertekenaar van de Suezkanaal-conven- tie van 1888, maar de Russische scheep vaart door het kanaal is van weinig be tekenis. De bedreiging met economische oorlog, schijnt in Egypte haar uitwerking niet te missen. De stemming is er kalmer gewor den. In zakenkringen te Caïro heerst grote verwarring. Orders om alle export naar Engeland stop te zetten, tenzij de goederen in andere valuta dan sterling werden be taald, zijn ingetrokken. Ook het dreige ment om alle Britse activa te blokkeren, werd niet uitgevoerd. De Egyptische rege ring heeft bij herhaling de verzekering gegeven, dat het scheepvaartverkeer in het Suezkanaal normaal is. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S CAIRO (Reuter) De Egyptische minis ter van Handel, dr. Abeu Nosseir, heeft verklaard, dat de betalingsregeling voor de Suez Kanaalgelden geen verandering heeft ondergaan. Egypte zal cheques op Londen, Parijs of Cairo blijven aanvaarden. De mi nister ontkende dat Egypte zou weigeren Britse cheques in betaling te aanvaarden De scheepvaartmaatschappijen zullen, vermoedelijk vandaag, andere voorschriften ontvangen. Inmiddels mag de betaling op iedere gewenste wijze geschieden. De Egyptische kanaalautoriteit maakt echter voorbehoud voor het geval zij niet in staat zou zijn de cheques te innen. Volgens radio Cairo heeft het Egyptische ministerie van Financiën bepaald, dat zon der voorafgaande toestemming van een centrale raad van toezicht op het geld wezen geen rekeningen meer mogen worden gebruikt voor betalingen in Egypte en voor overmakingen naar het buitenland. Som mige houders van rekeningen, onder meer de Britse ambassade, hebben op aanvraag toestemming gekregen om gelden op te nemen voor het betalen van hun personeel Volgens radio Caïro heeft Egypte geen vergeldingsmaatregelen genomen tegen de Britse en Franse monetaire maatregelen. V er w or rins Het filiaal van Barclay's bank te Port Said heeft van de Egyptische autoriteiten opdracht gekregen alle handel in buiten lands geld te staken. De bekendmaking bracht verwarring in zakenkringen te Port Said teweeg. Handelaars, importeurs en agenten, die de betaling der kanaalgel den op zich nemen, zorgen voor het bunke ren der schepen en andere bemiddelende werkzaamheden voor de scheepvaart door het Suezkanaal verrichten, deden vrijwel geen zaken meer. In handelskringen te Port Said verwacht men dat de aanvoer van goederen uit het buitenland binnen enkele dagen geheel zal ophouden, daar betalingen voor in Egypte aankomende goederen niet meer mogelijk zijn. De directeur van een Brits scheepsagent schap verklaarde niet te kunnen geloven, dat de Egyptische autoriteiten zo dwaas zullen zijn de handel te verlammen door de opdracht alle deviezentransacties te sta ken. Hij zei te geloven, dat het misver stand binnen enkele dagen zal zijn opge helderd. Van gezaghebbende zijde is vernomen, dat de nieuwe Egyptische kanaalautoriteit is begonnen scheepvaartmaatschappijen buiten het sterlinggebied te vragen, of zij de kanaalgelden in de toekomst in Ameri kaanse dollars of Zwitserse franken en zo mogelijk rechtstreeks naar Caïro kunnen betalen. De Nederlandsche Bank heeft van de Bank of England bericht ontvangen, dat Egypte met ingang van 28 juli geen deel meer van de „transferable account area" uitmaakt. Zonder voorafgaande vergun ning van de Bank of England zijn geen overboekingen tussen „transferable ac count" en „Egyptische" rekeningen toege staan. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL 717162 Sturka Windjackets - Pantalons Anonymus Het moeilijkste voor twistenden is, te onthouden waarover de twist begonnen is. (Van onze parlementaire redacteur) In de gisteren gehouden bijeenkomst van de tot de Eerste en Tweede Kamer be horende leden van de V.V.D. schijnt be sloten te zijn om nader uitsluitsel aan de formateur prof. Romme te vragen over het feit dat, in tegenstelling met hetgeen ten opzichte van de andere fracties is gebeurd, aan deze fractie in dit stadium niet is ge vraagd hoe zij er tegenover zou staan om op de basis van het programma-Romme aan een kabinet te gaan deelnemen. Men zou zich kunnen voorstellen dat men van die zijde toch ook al bepaalde denkbeelden of wensen omtrent het programma aan prof. Romme had doen toekomen; mogelijk heeft men dat nog nagelaten om eerst dat nadere uitsluitsel te ontvangen. Ik meen dat het laatste waarschijnlijk te achten valt. Uit wat ik verder over het programma verneem, valt op te maken dat het zeer uitgebreid is en vele punten bevat; er is in gestreefd naar grotere concretisering dan in het ontwerp-programma Drees het geval was. Een merkwaardigheid mag mis schien wel heten dat het begint met een soort considerans, of zoals een van de leden van de C.H.U.-fractie mij zei met een soort preek. De aanvang van het pro gramma zou namelijk luiden: Ontplooiing van de menselijke persoonlijkheid over eenkomstig de onder de invloed van het Christendom gegroeide volkszeden. In het ontwerp-programma van prof. Romme komt naar ik hoor niets voor over de aangelegenheid van de gehuwde amb tenares, die eventueel in dienst zou kunnen blijven. Men mag aannemen dat de K.V.P., die dit wel heeft willen aanvaarden toen een socialistische formateur aan het werk was. nu meent dat bij een kabinet dat eventueel tot stand zou komen onder signa tuur van een voorman van de K.V.P. een dergelijke paragraaf achterwege mag of moet blijven. Inzake het vraagstuk van de schoolgel den zou het ontwerpprogramma niet uit drukkelijk bevatten verdere afschaffing van de schoolgelden, maar inhouden: on derzoek naar de middelen om de lasten van de ouders van schoolgaande kinderen te verminderen (boeken, schoolgelden, reis kosten ten aanzien van op vrij grote af stand van hun scholen wonende kinderen). In parlementaire kring kreeg ik nog te horen dat in het bijzonder de paragraaf over de bezitsvorming belangwekkend is omdat daarin misschien het sterkst tot uiting komt een bepaald beginsel, ten op zichte waarvan de P.v.d.A. naar alle waar schijnlijkheid wel bezwaren zal koesteren. Al met al krijg ik sterk de indruk dat het in hoge mate te betwijfelen valt, of het geheel van hét stuk zoals het nu ter tafel ligt voor de P.v.d.A. ook maar enigermate aanvaardbaar is en dat eerder te verwach ten valt, dat de P.v.d.A. ten spoedigste kenbaar zal maken dat zij op deze grond slag niet aan een samenwerking tot vor ming van een kabinet zal kunnen deel nemen. DJAKARTA (ANP) De Nederlander G. Ph. Bouma is door vier gewapende lie den in zijn pension in Brastagi (Sumatra) om het leven gebracht. De heer Bouma was in zijn werkkamer- bezig, toen zater dagavond vier gewapende mannen het huis binnendrongen en hem neerschoten. Er zijn geen tekenen, dat roof het motief van deze misdaad is. Het stoffelijk overschot werd zondagochténd aangetroffen. x*xxxxcoocccoa^ccccooococoooooccoocccccco van een zwakke rug van Loge druk, die over de Britse eilanden naderbij komt, ver der afnemen. De temperaturen zullen iets hoger worden. VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met enkele verspreid voorkomende buien. Tot matig afnemende westelijke wind. Iets hogere temperaturen. 1 augustus Zon op 5.03 uur. onder 20.32 uur. Maan op uur, onder 15.58 uur. Maanstanden 6 aug. 12.25 uur: nieuwe maan 13 aug. 9.45 uur: eerste kwartier 21 aug. 13.38 uur: volle maan Ï9 aug. 5.13 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in ÏJmuiden Dinsdag 31 Juli Hoog water: 8.54 en 21.25 uur. Laag water: 4.25 en 16.46 uur. Woensdag 1 augustus Hoog water 10.00 en 22.32 uur. Laag water: 5.21 en 17.50 uur. WERKRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland i .5 II U C O K £2 M e| O c SS MINDER KOUD Na geruime tijd vrijwel stil boven de Noordzee te hebben gelegen is de storm - lijkertijd werd de depressie langzaam min der diep. Een trogvormige randstoring trok langs de Waddenkust naar Denemarken. hele kustgebied af te nemen. de vierentwtnig uur zal wegtrekken naar Zweden. De wind zal dan onder invloed Stockholm onbewolkt zw 20 4 Oslo nevel zo 19 7 Kopenhagen zwaar bew. zw 20 0 Aberdeen zwaar bew. nw 13 27 Londen onbewolkt w 17 0 Amsterdam zwaar bew. w 18 1 Luxemburg licht bew. wzw 17 0 Parijs geheel bew. wzw 20 0 Bordeaux onbewolkt windst. 21 0 Grenoble onbewolkt windst. 22 0 Nice half bew. nw 26 0 Berlijn onbewolkt zw 23 0 Frankfort licht bew. w 21 0 München zwaar bew. w 20 0 Zurich half bew. O 19 0 Genève onbewolkt windst. 22 0 Locarno onbewolkt O 27 0 Wenen onbewolkt wnw 28 9 Innsbruck zwaar bew. ono 22 6 Rome mist no 33 0 Ajaccio onbewolkt ono 27 0 Weerstoestand binnenland Den Helder regenbui w 12 3 Ypenburg zwaar bew. kr. w 14 1 Vlissingen half bew. kr. w 14 3 Eelde lichte regen wzw 12 3 De Bilt licht bew. zw 12 7 Twente zwaar bew. zw 12 4 Eindhoven licht bew. wzw 12 1 Vlv. Z.-Limb. half bew. zw 12 0, (De temperatuur ls van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1