De Rechter van Zalamea in Openluchttheater Frans v. d. Poll won eerste etappe van Haarlemse Muggenronde Kort en Amsterdamse Beurs Opnieuw wilde staking op trawlvloot KENNEMER TQNEELFESTIVAL Auto en motoren botsten tegen elkaar Mr. Schokking nam afscheid van Haagse gemeenteraad Scheepvaart 8 Einde aan joy-riding Muggenronde vanavond voor de radio en televisie Besmettelijke ziekten N J 31 JULI 19 5 6 HAARLEiMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ff 99 Ook dit jaar weer mag de stichting Ken- namer Toneelfestival tevreden zijn over haar zomervoorstelling. Ondanks het wei nig aanlokkelijke weer heeft een kleine maar moedige schare toeschouwers maan dagavond in het Openluchttheater te Bloe mendaal urenlang genoten van de opvoe- .ing van ,,De rechter van Zalamea" van Calderón in de goede (en in de grote mono- ogen voortreffelijke) vertaling van David Koning, die de poëzie alle recht doet weder varen. Pedro Calderón de la Barca schreef een kleine zevenhonderd toneelstukken. Na de oorlog zijn er hier te lande drie door het beroepstoneel opgevoerd. Voor deze ge legenheid heeft de stichting Kennemer Toneelfestival een vertaling laten maken van „El Alcalde de Zalamea" een, on danks enkele bezwaren, goede keuze, om dat het stuk (uiteraard een kostuumstuk en daardoor alleen al spectaculair) zich door zijn brede romantiek uitstekend leent voor voorstellingen in de openlucht. De bezwa ren zijn tweeledig. Het stuk verscheen in 1651, toen de middeleeuwen wel definitief voorbij waren en de persoonlijkheid zich van zichzelf bewust werd. Kunnen we nog volledig meeleven met het naar rebellie zwemende verzet van de boer Pedro Crespo in de controverse tussen militaire en bur gerlijke macht, anders staat het met de door Calderón, geheel in overeenstemming trouwens met de Spaanse traditie dier dagen, gehuldigde opvattingen omtrent eer en eerherstel, die we vandaag en hier on mogelijk kunnen meevoelen. Het tweede bezwaar richt zich tegen de structuur van het stuk. Twee bijzonder aardig getekende bijfiguren zijn de Don Quijoteachtige hidal go Don Mendo en zijn knecht Nuno, die de dramatische handeling op gang helpen komen, maar die door de auteur, als hij blijkbaar geen raad meer met hen weet, eenvoudig losgelaten worden. Zij verdwij nen volledig, waardoor hun hele optre den op losse schroeven komt te staan en iets onbevredigends krijgt. (Bijna had ik geschreven overbodigs, maar de humoris tische effecten, die deze figuren teweeg brengen, zouden schrapping toch niet ge dogen). Het stuk behandelt de schaking en de ontering van het boerenmeisje Isabel door eer, bij haar en hhar vader ingekwartierde kapitein en diens bestraffing door de boer, die, inmiddels tot burgemeester gekozen, ook de rechterlijke macht uitoefent, zij het alleen over burgers. Hier ligt, daar de mis dadige misleider immers tot de militaire stand behoort, de oorzaak van zijn rebellie tegen hogere machten, eerst de kapitein, dan de generaal en tenslotte de koning. Deze boer is een vrome, zich van zijn „lage" afkomst bewuste, maar fiere man met een sterk karakter, door Calderón markant, getekend. Voorwaar een prachtige rol! Ton Lutz heeft, wat de bezetting van het stuk betreft, kunnen kiezen uit een groot mantal amateur-toneelspelers en het is hem gelukt voor de twee hoofdrollen, die van le boer en zijn dochter, talentrijke mensen e vinden, die een alleszins geloofwaardige vertolking gaven. Evenals de overige redespelenden werden zij echter gehan- 'capt niet alleen door een tekort aan tech- isch kunnen, vooral aan plastiek, maar aoral door de krachtige wind, die hele HET UITBLIJVEN van de toepassing 3r nieuwe collectieve arbeidsovereen- onist voor de trawlvisserij heeft gisteren "t gevolg gehad, dat opnieuw een wilde "taking op de IJmuidense trawlervloot is mtgebroken. De ongeveer zestig opvaren den van vier trawlers, die gisteren naar zee moesten de „Vios I" IJM 24, de „Am sterdam" IJM. 28, de „Klaas Wijker" IJM. 85 en de „Thorina" IJM 33 kwamen in de ochtend op het kantoor van het niet erkende OVB bijeen en namen aldaar het besluit niet eerder naar zee te gaan of de CAO, waarover begin juni overeenstem ming werd verkregen tussen de Reeders- 'mreniging van Vissersvaartuigen te IJmui- :!en en de drie erkende vakorganisaties, zal moeten worden toegepast. Al bijna twee maanden is de nieuwe CAO bij de Stichting van de arbeid in behandeling. De Slichting van de Arbeid heeft echter de aangelegenheid reeds twee keer op de i l(enda gehad; en zal woensdag een hearing •lepassen voor de partijen. Donderdag komt het college van Rijksbemiddelaars jeen om advies van de Stichting te ver enen en zijn eindoordeel uit te spreken. XVV: „eer opeisen" De mening van de Centrale van Zee- benden (NVV) is, dat het OVB met deze 'de staking van de opvarenden poogt de ■?J| van de overwinning voor zich op te 'en", wanneer het college van Rijksbe middelaars donderdag de CAO zou goed keuren. Het optreden van de vissers wordt door de Centrale betreurd, omdat het be paald niet bevorderlijk wordt geacht v-- een vlotte afwikkeling en het college n Stichting van de Arbeid zich la. dwingen. stukken dialoog verloren deed gaan. De mise-eri-scène gedoogde allicht niet, dat zij bij voortduring met de wind meespra ken. Zodra zij er tegenin moesten praten, werden zij onverstaanbaar, waardoor het publiek ook praktisch alle „terzijdes" moest missen. Deze weersomstandigheden maken een juiste beoordeling van de op voering onmogelijk. Op gevaar af onrecht vaardig te zijn, geloof ik nochtans dat de regie van Ton Lutz, die overigens voor een prachtige bewegelijkheid en een fraaie be lichting had gezorgd en die de groepen het dorp en de soldaten markant tegen over elkaar stelde, te traag was, waardoor af en toe gaten in de voorstelling vielen. Toch heeft hij in deze amateurs een be zieling weten te wekken, die bewondering afdwingt. Vooral de grote monologen van Isabel en Don Pedro waren mooi geregis seerd en daar kwam ook de poëzie over. Overigens had hij zijn spelers net zo in de hand als Don Lope zijn paard, dat het avondlijk theater op ranke benen binnen stapte. Ik kan begrijpen dat Lutz het stuk hier en daar wat heeft besnoeid, omdat het voor amateurs een vrijwel onmogelijke op gave is poëzie volkomen natuurlijk te laten klinken. Lutz wilde de dramatische han deling sterk aanzetten, terecht. Daarom moest hij een enkele maal de poëzie wel offeren, vooral bij de zwakkere spelers. Ik wil liever geen namen noemen en de geste volgen van Lutz, die de hem na afloop van het spel omgehangen krans met een breed gebaar naar spelers en figuran ten wierp, daarmee hulde brengend aan hun gezamenlijke prestatie. Behalve aan Lutz en Koning komt tenslotte ook eer toe aan Peter Warmerdam, die tegen de don kere achtergrond der heuvels een fraa: oud-Spaans huis had neergezet. Het stal er nog vijf avonden. ED. HOORNIK. BARNEVELD, maandag De zestig deelnemers aan de Haarlemse Muggenronde zijn veilig in Barneveld aangekomen. Frans van de Poll was er het eerst en hij mag van daag de „Muggentrui" dragen. Otto Windhorst, die vorig jaar de ronde in de bezem- wagen uitreed, bezet na de eerste etappe de leidersplaats in het B-klassement. Qver het algemeen is het een vrij rustige dag geweest, waarbij de diverse rennertjes kenne lijk eikaars krachten nog wilden onderzoeken. Zij hebben zich tenminste in de eerste rit van tweeënnegentig kilometer niet bepaald moe gemaakt, hetgeen voor een groot deel ook veroorzaakt werd door de storm, die zij van Heemstede tot het landgoed „De Schaffelaer" in de rug hadden. Natuurlijk moesten de jongens eerst nog wat aan het „tourrijden" wennen maar na een kilometer of twintig lukte dat aardig en behalve één klein valpartijtje zijn er geen ongelukken voorgekomen. Na de tocht door Haarlem, waar de langstelling aanmer kelijk minder groot was dan in- 1955, ver hoogden de op brom fietsen meerijdende leiders aan het hoofd van het peloton het tempo .tot vijftien kilometer per uur, hetgeen tot gevolg had dat Aalsmeer met twintig minuten voorsprong op het tijdschema gepas seerd werd. Een kwartier later was fgjgg Vinkeveen achter de rug en daar kregen de rijwielherstellers Cor Martin en Arie Koblens, die de be zemwagen beman nen, voor het eerst iets te doen. Arie Klozen van de noord west-ploeg keek bij een klapbrug name lijk niet al te best uit en even later moest zijn fiets met een to taal verbogen voor vork in de brokken- wagen getild worden. Nu was daar op gerekend, want even latei- fietste het rennertje met een geverfde fiets weer vrolijk in het peloton mee, via het Amsterdam-Rijnkanaal naar het thee huis Vredeland in Vreeland. In deze speel tuin aten de jongens een kist brood leeg, dronken zestig glazen limonade en stapten vervolgens weer op de fiets op weg naar Hilversum, Amersfoort en Barneveld. De karavaan had zich nauwelijks in beweging gezet of men arriveerde bij een verrader lijk paaltje, dat midden op het fietspad stond. De heer Keesman, die de geluids wagen onder zijn hoede heeft, gaf aan alle leiders en rennertjes een keurige waar schuwing, zodat bijna het gehele peloton zonder brokken verder kon fietsen. Bijna het hele peloton, want Wim van Langeveld. een van de leiders, bestudeerde net op dat moment de bewolkte hemel met het ge volg, dat hij met een flinke gang tegen het bewuste paaltje opstoof. De bromfiets bleek echter van uitstekende makelij te >DOOOOOOOOOOOC)OOOCXXXXXXXXXXXXX)OCC<XXXXXXXX)COCCQpCOOOCXXX ^OCCOCXXX>CCCCOCCCOCCCODCCOCOOCCXXXXXXXX XXXJO zijn, want nadat Wim van de schrik was bekomen kon hij de reis weer voortzetten. De rennertjes stoven door, langs de Loos- drechtse Plassen en door Hilversum, waar men de eerste uitvaller in deze étappe kon noteren. Ad Lint' uit Haarlem-West vergat namelijk uit te kijken met het gevolg, dat hij tegen een midden op de weg staande bromfiets opreed. Hij smakte met fiets en al tegen de grond en moest in de brokken- wagen gezet worden. Zelf was Ab er vrij goed afgekomen hij had zich wat ge schaafd maar zijn frame was totaal ver bogen, en ook zijn stuur stond niet zoals het in de bedoeling van de fabrikant had gelegen. Deze „mug" moest de tocht verder in de brokkenwagen afleggen, hetgeen hij overigens met groot plezier deed, want in middels was het hard begonnen te regenen. De Haarlemmertjes fietsten stevig door en nadat zij in Amersfoort wat limonade en koek hadden gekregen stevenden zij in hetzelfde straffe tempo op Barneveld af, waar zij anderhalf uur te vroeg arriveer den. Dat was niet zo bar erg, want de bos- rit over twee kilometer leverde wel enige moeite op. Bij de B-klassers liep alles nog vlot. Van te voren was op het landgoed „De Schaffelaer" een parcours uitgezet langs paadjes en door het bos. De kleinere jongens hadden daar in het geheel geen moeite mee. Na ruim de helft van de rit te hebben afgelegd, scheidde zich een kop- groepje van drie man af, waarvan Otto Windhorst zich in de sprint de snelste toonde voor Henk van der Linden. Bij de Ongeval op Zeeweg Maandagmiddag omstreeks kwart voor vier zijn op de zuidelijke rijbaan van de Zeeweg te Overveen ter hoogte van de waterleiding een personenauto en twee motorfietsen met elkaar in botsing geko men. De bestuurder van de personenauto. J. van V. uit Duivendrecht, wilde van de zuidelijke rijbaan via een doorgang naar de noordelijke rijbaan oversteken. Ten einde dit te doen, stak hij de richtingaan wijzer uit en reed hij naar het midden van de weg. Achter hem naderden twee motorijders, respectievelijk bestuurd door A. L. uit Amsterdam en B., wiens woon plaats nog onbekend is. Juist op het ogen blik dat Van V. links af naar de noorde lijke rijbaan wilde gaan, trachtte een der motorrijders te passeren. Van V. probeerde nog een aanrijding te voorkomen, hetgeen mislukte. B. viel en kreeg een schedelba- sisfractuur. Hij werd naar het Marine- Hospitaal te Overveen overgebracht. Zijn duopassagier, G. J. T. uit Zutphen, kon het hospitaal na onderzoek weer verlaten. De andere motorrijder A. L. probeerde de personenauto nog rechts te passeren, maar bleef aan de achterkant van de auto ha ken, waardoor hij viel. Hij liep geen letsel op. Zijn duopassagiere I. E. uit Rheden kreeg wonden aan de linkervoet. Na in het Marine-Hospitaal behandeld te zijn. werd zij naar een ziekenhuis te Arnhem ver voerd. Alle voertuigen kregen materiële schade. De burgemeester van 's-Gravenhage, mr. F M. A. Schokking, aan wie per 1 augustus op zijn verzoek eervol ontslag is verleend, heeft maandagmiddag afscheid genomen van de leden van de gemeente raad van Den Haag. Mr. Schokking besprak in zijn afscheids rede enige problemen die zich in de resi dentie voordoen, zoals de woningnood, het steeds toenemend aantal instanties dat bij het nemen van overheidsbeslissingen be trokken is, en, naar mr. Schokking zei, „de toenemende ondoelmatigheid in de behar tiging vap het algemeen belang". De nestor van de gemeenteraad, de heer H. Smitskamp, zei in zijn antwoord na mens de raadsleden, het niet passend te achten in te gaan op de omstandigheden die de burgemeester aanleiding hadden gegeven af te treden. „Daarvoor is te min der aanleiding omdat deze aangelegen heden geen verband hielden met de wijze waarop u uw ambt hebt vervuld. U hebt Den Haag gedurende bijna zeven jaar als burgemeester gediend. Ik vertolk bij dit ■ïfscheid de gevoelens van alle leden van 'e raad, wanneer ik zeg, dat u zich van ieze veelzins moeilijke taak met be- ;waamheid en grote toewijding hebt ge kweten". Klassementen KX)OOOOOOCOO(>OOOOOCOOOOOC>XCXXX>COCOCOOCOCCOC>DOOOOOOOCOOCX A-klasse ging alles aanmerkelijk minder eenvoudig. Na ruim een kilometer had zich namelijk een groep van zeventien jongens van de andere rennertjes afgescheiden. Bij een van de laatste bochten koos de kopman van dit troepje, waarbij ook de drager van de leiderstrui bevond, het verkeerde pad zodat zij meteen de weg kwijt raakten. De eerste jongen van het tweede pelotonnetje, Frans van de Poll (west) was iets verstan diger. Bij de laatste bocht liep hij uit en behaalde gemakkelijk de eerste plaats, tot. grote vreugde van zijn ploeggenoten en tot grote teleurstelling van de jongens, die niet van de westploeg zijn. Die mochten het traject later nog eens afleggen om uit te maken wie de dertiende tot de dertigste plaats zouden bezetten. Na afloop van dit ritje konden de jongend hun slaaoolaatsen in orde maken bij een boer, terwijl de ad ministrateur van de ronde de dagklasse menten opmaakte en de mecaniciën begon met het opkalefateren van de fietsen. Even later kreeg Frans van de Poll de „muggen- trui" over zijn schouders, hetgeen hem uiteraard bijzonder prettig rond deed kij ken. Hij was verguld met zijn succes maar tegenover iedereen verkondigde hij, dat hij het tricot de volgende dag weer kwijt zou zijn. De zestig jeugdige wielrenners van de Door de aanhouding van drie jongens uit Haarlem, die 15, 16 en 17 jaar oud zijn, is vermoedelijk een einde gekomen aan joy-riding in Haarlem. De laatste dagen kwamen bij de politie berichten binnen dat auto's verdwenen waren. Later werden de voertuigen op andere plaatsen in de stad aangetroffen en over het algemeen waren ze onbeschadigd. Een koopman berichtte maandagmorgen om half negen aan de politie, dat hij de vorige avond zijn auto op de Oude Groen markt had geplaatst en dat zij verdwenen was. In de omgeving werd een onderzoek ingesteld en omwonenden verklaarden, dat zij twee jongens bij de auto van de koop man gezien hadden. Zij gaven een signale ment van de jongens op en twee uur later zag de koopman twee jongens van 15 en 16 jaar lopen, wiens signalement overeen kwam met dat wat hij vernomen had. Hi] bracht de jongens naar het bureau van politie en daar bekenden zij diverse malen een auto te hebben weggenomen. In hun gezelschap tijdens de autotochten vertoefde ook een zeventienjarige jongen, die in zijn woning is aangehouden. Hedenavond om vijf over acht geeft de radioreporter Ton Nieuwenhuizen voor de AVRO-microfoon een reportage over de Haarlemse Muggenronde. Tegelijkertijc hëeft er een' televisie-uitzending' van de ronde plaats in het om acht uur beginnen de N.T.S.-journaal- In de week va- 15 tot en met 21 juli heb ben zich in de gemeente Haarlem de vol gende gevallen van besmettelijke ziekten voorgedaan: 1. dysenterie; 4 roodvonk; 1 her senvliesontsteking; 1 kinderverlamming met verlamming; 1 kinderverlamming zonder verlamming. In Bloemendaal was een geval van mala ria; in Heemstede een geval van roodvonk in Velsen een geval van roodvonk; in Bever wijk een geval van kinderverlamming met verlamming; in Haarlemmermeer een geval van rubeola. HAARLEM EN OMGEVING Geslaagd. Te Leiden is voor het diploma C medisch analyste geslaagd mej. I. W. Faber te Bennebroek. Huldiging. Naar aanleiding van haar afscheid als wijkverpleegster in de gemeente Bloemendaal zal zuster M. G. van der Loo donderdagmiddag 2 augustus ten huize van mevrouw Stelma in de Hervormde pastorie aan het Kerkplein te Bloemendaal door een huldigingscomité en oud-patiënten gehuldigd worden, waarbij haar tevens een enveloppe met inhoud zal worden overhandigd. Lichte aanrijding. Maandagavond om kwart over acht zijn twee personenauto's door het niet verlenen van voorrang bij de viersprong aan het einde van de Julianalaan te Overveen met elkaar in botsing gekomen. De ene auto reed op de Bloemendaalseweg in de richting Zuid-Noord, de andere kwam van de Julianalaan en wilde naar de Zeeweg. Materiële schade was het gevolg. 3-3'4 Nederl.'4 7 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl Ford N. Kabelfabnek gew.Philips Gloeil pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Coppei Bethlehem Steel U S Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 92 94% 257 348 249. 339 Vi 425 327 290 184 416 3A 324 832% 824 87 195)4 175)4 302 115 K 131 245 208 221 225 77 s ia lR 42% Openings koersen 92 X 945/Ib 263 250 250 341 425 329 303 184 422% 325 840 829 88 3A 196% 178 302 115 132 245% 64 46% 85 42% Drie camera's van de Nederlandse Televisiestichting staan in Bloemen- daals Openluchttheater opgesteld voor de uitzending onder leiding van Peter Koen van „De Rechter van Zalamea" door het Kennemer Toneelfestival on der regie van Ton Lutz, waarvan maandagavond de première plaats had. Een der camera's staat in het souf fleurshok, een tweede onder aan de tribune (zie de fotoen de derde op het terras voor het paviljoen. Het wordt een rechtstreekse uitzending, waarvan het publiek dankzij de hyper moderne apparatuur geen enkele hin der ondervindt, die vanavond om kwart over acht precies begint. Het publiek zal om acht uur aanwezig moeten zijn- om storingen te voorkomen. De tweede foto toont de beide vertolkers van de hoofdrollen: Johan van Doorn en Guus Allema als Pedro Crespo en zijn dochter. o De hoofdcommissaris van de Haarlemse X gemeentepolitiede heer J. Fontijne o heeft toegezegd aanwezig te zullen zijn o bij de aankomst van de derde etappe X in Eerbeek. Hij zal dan in gezelschap zijn van wethouder W. C. Bakker, die X eveneens zijn stadgenootjes komt aan- moedigen. Bovendien is er op het ogen- blik een vakantiekamp bij Hoenderloo waar een groot aantal Haarlemse fami nes verblijft zodat het de muggen op dag aan belangstelling zeker niet ontbreken. Na afloop van de eerste etappe hebben de rennertjes zich de maaltijd goed laten smaken. x v r> A-klasse: 1. F. van de Poll (west), 30 'i punten; 2. H. Draayer (transvaal) 29 8 punten; 3. H. van der Pol (Indische 3 buurt) 28 punten; 4. T. van Steijn (ge- mengde ploeg) 27 punten; 5. en 6. J. van Rozenhart. (Harmenjansstraat) en H. 8 Nieuwveen (zuid), beiden 26 punten. 8.B.-/cla?se: 1. O. Windhorst (transvaal) l 30 punten; 2. H. van der Linden (zuid- 8 west) 29 punten; 3. H. Jensens (noord) 8 29 punten; 4. F. Stouthart (gemengde 8 ploeg) 28 punten; 5. en 6. J Ramakers b (noord) en J. Diederïk (zuid) beiden 26 punten. Het ploegenklassement luidt: 1. trans- 0 vaal 123 punten; 2. zuid 109 punten; 3. 8 noord-west 107 punten; 4. gemengde 1 ploeg 101 punten; 5. oost 98 punten; 6. Indische buurt 97 punten; 7. west 95 punten; 8. noord-oost 85 punten; 9. Har menjansstraat 66 punten; 10. centrum 54 punten. Haarlemse Muggenronde hebben hun eerste etappe er op zitten. Winnaar werd Frans van de Poll van de west- ploeg. Zijn ploeggenoten droegen hem hoog op de schouders. Agamemnon, 28 v. Amsterdam n. Bremen. Alcyone, 29 v. St. Vincent n. Rotterdam. Ameland, 29 v. Dakar n. Curagao. Ampenan, 30 te Suez. Amstelland, pass. 29 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Arendskerk, 29 v. Genua n. Port Said. Aardijk, 31 te Singapore. Aldabi, 30 te Rotterdam. Antonia, 31 te Pladju. Alhena, 31 te Bahia verw. Arkeldijk, 31 te Rotterdam verw. Aagtekerk, 30 te Hamburg. Agamemnon, 29 te Bremen. Aldabi, 30 te Rotterdam. Arkeldijk, 29 te Antwerpen. Albireo, 31 te Antwerpen. Almkerk, 31 te Hongkong. Amerskerk, 31 te Djibouti. Amor, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Angolakust. 31 te Rotterdam. Appingediik, 31 te Rio de Janeiro. Bonaire, 29 v. Amsterdam n. Dover. Bengalen, pass. 30 Ouessant n. Port Said. Baarn, 3 8 te Antwerpen verw. Batang, 31 te Aden. Bloemfontein, pass. 30 Finisterre n. Las Palmas. Blitar, 30 te Semarang. Bontekoe, 30 te Ampana. Batoela, 18 te Bandjermasin verw. Britsum, pass. 29 n. v. Jamaica n. Tampico. Breda, 28 te Antwerpen. Basilea, 29 te Amsterdam. Borneo, 29 te Amsterdam. Bonaire, 31 v. Dover n. Paramaribo. Ceronia, 29 v. Curagao n. Santos. Clavella, 30 v. Malta n. Abadan. Cradle of Liberty, 30 v. Mena Al Ahmadi naar Philadelphia. Caltex Utrecht, pass. 30 Malta n. Port Said. Camerounkust, pass. 30 Ouessant n. Amsterdam. Coryda, 30 te Port Said. Camerounkust, 29 v. Bordeaux n. Amsterdam. Camphuys, 30 te Semarang. Castor, 29 te Pto Cabello. Celebes, 30 te Tp. Priok. Caltex The Hague, 31 v. Vlissingen n. Curagao. Congokust, pass. 30 Kp. Finisterre n. Dakar. Caltex Nederl., pass. 31 Kp. Finisterre n. R'dam. Crania, 31 te Calcutta. Dongedijk, 30 v. Rotterdam n. Londen. Drente, 30 te Genua. Dorestad, 29 1350 m. z.w. Madeira n. Alexandrië. Delft. 30 v. R'dam, pass. 31 Vlissingen n. Antw Erinna, 29 te Singapore. Enggano, 30 330 m. n.w. Sharksbaai n. Karachi. Elizabeth B. pass. 30 Ouessant n. New Orleans. Eos, 31 te Malta. 161% 61 Vk 46 85 208 221 225 19% 165% Esso Rotterdam, pass. 31 Wight n. Antwerpen. Friesland KRL, 30 te Bahrein. Farmsum, 30 te Bagnoli. Friesland SSM, 29 op de Theems. Gaasterland, 30 te Itajai. Gordias. 29 te Amsterdam. Groote Beer, pass. 30 Scillys n. Rotterdam. Gooiland, 29 v. Las Palmas n. Amsterdam. Ganymedes, 31 v. Willemstad n. Antwerpen. Graeland,31 v. Las Palmas n. Recife. Houtman, 30 te Beira. Helder, 29 v. Amsterdam n. Cristobal. Hermes, 29 v. Balbao n. Pta. Arenas. Hauler wijk. 30 te Amsterdam verw. Hera, 29 360 m. w.n.w. Kp. Finisterre n. Bridge town. Hydra, 29 720 m. w.z.w. Flores Az. n. Emden. Hilversum, 29 70 m. z. Cochin n. Kwinana. Heemskerk, pass. 30 Ouessant n. Duinkerken. Hoogkerk, 29 v. Casablanca n. Antwerpen. Hector, 31 te Rotterdam. Hestia, 31 te New York. Japara KPM, 31 te Adelaide verw. Japara KRL, 30 te Padang. Jupiter, 29 te Volos. Koratia, pass. 29 Malta n. Philadelphia. Kobvlia. 30 v. Malta n. Piraeus. Karimata, 30 te Medan. Katelysia, 30 te Miri. Khasiella, 31 te Abadan verw. Kota Inten, 30 te New York. Kota Ago eng. 30 te Makassar. Krebsia, 30 290 m. z.z.w. Bombay n. Mena Al Ahmadi. Kieldrecht. 30 v. Port Said n. Damman. Kryptos, pass. 31 Singapore n. Balikpapan. Kylix, 30 v. Lorenco Marques n. Bahrein. Lekhaven, 30 te Buenos Aires. Linge, 29 te Toppila. Larenberg, 28 te Amsterdam. Lawak. 31 te Mombasa. Lissekerk. 30 v. Port Said n. Genua. Loenerkerk. 31 te Marseille. Langkoeas. 31 v. Suez n. Djeddah. Limburg, pass. 31 Ouessant n. Rotterdam. Loosdrecht. 31 v. Port Said n. Algiers. Marpessa, 29 v. Dakar n. Curagao. Mapia. pass. 30 Kp Finisterre n. Rotterdam. Moordrecht, 30 te Mena Al Ahmadi. Macoma, 31 te Tj. Priok. Matula, pass. 30 Mauritius n. Lor Marques. Molenkerk, pass. 30 Kp. St. Vincent n. Marseille. M.vonia, 31 te Pladju. Mentor, 29 250 m. w.z.w. Jamaica n. Maracaibo. Maas, 29 te Bremen. Muiderkerk, 29 v. Adelaide n. Melbourne. Marisa, 31 te Curagao. Maureen, 30 v. Durban n. Bombay. Muiderkerk, 31 te Melbourne. Nigerstroom. pass 29 Las Palmas n. Dakar. Omala. 30 v. Spezia n. Piraeus. Oranjefontein, 30 v. Southampton n. Amsterdam. Ophir, 30 te Muntok. Oranje. 18 te Southampton, 2/8 te A'dam verw. P. G. Thulin, 29 v. Baltimore n. Seven Islands. Prins Alexander. 29 te Hamburg. Peperkust, 28 v. Lobito n. Novoredondo. Plancius, 30 te Tj. Priok. Prins Philips Willem, 31 te Londen verw. Papendrecht, 2/8 te Buenos Aires verw. Pieter S, 30 te Rotterdam. Poelau Laut, 31 te Makassar. Polyphemus, 30 v. Penang n. Port Swettenham. Pr. Will. v. Oranje, pass. 30 Belle Isle n. R'dam. Pendrecht, 30 v. Rotterdam n. Sidon. Prins Johan Willem Friso, pass. 31 Belle Isle n. Le Havre. Purfina, Nederland, pass. 30 Port Said n. Antw. Rolti, 29 v. Beyrouth n. Port Said. Rijndam, 29 v Southampton n. New York. Ridderkerk, pass 30 Port Sudan n. Aden. Rondo. 28 v. Pt. Swettenham n. Penang. Rijnland, 29 v. Las Palmas n. Amsterdam. Raki, 31 v. Napels n. Genua. Salatiga. 29 te Colombo. Strema, 30 te Ango Ango. Schiedijk. 29 te Antwerpen. Stad Leiden, 30 te Port Said. Singkep, 30 v. Pladju n. Kidjang. Saidja, 1/8 te Bangkok verw. Stanvac Benakat, 30 te Sungeigerong. Stanvac Ogan, 29 te Sungeigerong. Sabang, 31 te Tj. Priok verw. Stanvac Pendopo, 31 te Sungeigerong verw. Stanvac Selo, pass. 29 Singkep n. Palembang. Statue of Liberty, 29 270 m. o.n.o. Aden n. Phi ladelphia. Swartonhondt. 30 te Donggala. Soestdijk, 29 470 m. z o. Kp. Race n. New York. Sumatra, 30 v. Colombo n. Djibouti. Stad Dordrecht, 30 v. Palermo n. Alicante. Stad Maassluis, 30 v. Narvik n. Rotterdam. Stad Rotterdam, 30 v. Narvik n. Rotterdam. Stentor, 31 te Trinidad. Sibajak, 18 te Surabaja verw. Tawali, 30 te Colombo. Talisse, 31 te Surabaja. Tankhaven III, 30 te Sungeigerong. Tjikampek, 30 te Kobe. Tiberius, pass. 29 Golf v. Dulce n. Cristobal. Tabian, 29 v. Suez n. Djaddah. Tabinta, 29 te Port Said. Tabinta, 30 v. Suez n. Djeddah. Tara, pass. 30 Key West n. Rotterdam. Tarakan. pass. 30 Gibraltar n. Port Said. Teucer, 30 te Rotterdam. Tjimenteng, 31 te Buenos Aires. Tiba, 31 te Rotterdam. Utrecht, 29 v. Aden n. Ummsaid. Van Heutz, 30 te Singapore. Willem Ruys, 2/8 v. R'dam te Tj. Priok verw. Waterman, 30 te Kaapstad. Weltevreden, 31 te Belawan. Westerdam, 30 te Rotterdam. Westertoren. pass. 30 Finisterre n. Rotterdam. Woensdrecht, 31 te Suez. Willem Ruys. 31 te Singapore. Willemstad. 30 v. Cristobal n. Aruba. W. A.Ion Jones, 31 van Mena A1 Ahmadi naar Philadelphia. Zijpenberg, 30 nog ten anker rede Melilla. Zuiderkruis, 31 te Rotterdam. KLEINE VAART Atlas. 28 te Savona n. Genua. Alcetas, 27 v. Tanger n. Antwerpen. Alja. 29 v. Par te Amsterdam. Amstelstroom, 29 v. Londen te Amsterdam. Afiena, 30 v. Amsterdam n. Leerdam. Albergen, 30 v. Amsterdam te Stockholm. Astra, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Bab T. 26 v. Antwerpen n. Helsinki. Bierum, 29 v. Ramsgate te Amsterdam. Borneo. 29 v. Antwerpen te Amsterdam. Brouwersgracht. 30 te Amsterdam v. Abo. Concepcion, 28 te Rio de Janeiro. Dido, 29 te Rotterdam v. Amsterdam n. Algiers. Draco, 29 te Santander v. R'dam n. Bordeaux. Driebergen. 29 v. Stockvik te Domsjo. Eibergen. 30 v. Antwerpen n. Malmö. Ferocia, 30 v. Rotterdam te Nantes verw. Frans v. Seumeren, 29 v. Middl.boro te Drammen. Fraternite, 29 v. Kopenhagen te Kotka. Haaksbergen. 30 v. Savona te Napels. Joost, pass. 29 Kiel v. Sodertalje n. Zaandam. Jenio, 29 v Duinkerken te Vlissingen. Jupiter. 29 te Volos n. Thessaloniki. Kaap Falga. pass. 28 Brunsbiittel n. Vestervik. Kaap St. Vincent. 26 te Rotterdam v. Skutskaer. Larix, 24 te Waya v. Sundsvall. Luna, 29 v. Izmir n. Thessaloniki. Leonard. 29 v. Stocka te Amsterdam. Lingestroom, 29 v. Hull te Amsterdam. Leliegracht. 29 v. Mantyluoto te Amsterdam. Lean S, pass. 30 Ouessant n. Bavonne. Liberté, 29 v. Kasko n. Kingslynn. L.vdia, 29 v. Vlissingen n. zee. Lyra, pass. 29 Vlissingen n. Leith. Margriet L, 29 v. Londen te Amsterdam. Mariscal Lopez, pass. 29 Madeira n. Las Palmas. Matthew, 30 v. Rouaan n. Southampton. Mees Cremer. pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Navis, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Orion. 29 te Iskenderun n. Ceuta. Oranjepolder, 29 te Nantes. 30 n. Rouaan. Pavo, 26 te Hudiksvall v. Domsjo. Ponza, 26 te Holmsund v. Domsjo. Phidias. 29 te Amsterdam v. Aarhus n. R'dam. Plato. 29 v. Alicante n. Cartagena Phidias, 29 v. Aarhus te Amsterdam. Prosperite, 29 te Gent. Spaarnestroom, 30 v. Fowey te Amsterdam. Schippersgracht, 29 te Helsinki v. Hull. Thaletas, 29 v Hamburg n. Wismar. Tilly, 27 te Karlstad v. Skoghall. Truus, 30 v. Amsterdam n. Lithoyen. Ubbergen, 30 v. Londen n. Rotterdam. Westerdok, 28 v. Amsterdam n. Londen. Westersingel, 29 v. Hamb. te La Seine Sur Mer. Westpolder, 30 v. Rotterdam n. Oporto. Willem, 29 v. Amsterdam n. Venlo.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3