Piet naar de Graaf Lunteren won de bosrit en de veldloop Zaalfeest voor gevolgd door speeltuin jeugd, ballonoplating Joop la Court nog niet jarig) veroverde de Muggentrui Amsterdamse Beurs Haarlemse Koffieweek Door lange wachttijd werden vele ballonnetjes voortijdig losgelaten 11 Wagon met fosfor in brand Plannen voor groot compostbedrijf Zuster M. G. van der Loo bij afscheid gehuldigd Functie K!e'ne Woutweg in He toekomst HAARLEMSE MUGGENRONDE Regen, regen De veldloop Route voor Zaterdag Aanleg sportveld aan Prins Bernhardlaan Ballonwedstrijd uitgesteld Té veel vrijheid Raadslid stelt B. en W. vragen over verbouwing Felle brand in Djakarta Klassementen Intergemeentelijk project in studie Echtpaar Tonnessen 60 jaar getrouwd BLOEMENDAAL KRUISSTRAAT 33 - TEL. 1 5507 Scheepvaart VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT te laten arriveren. Er is dus wel een en ander in de diverse passementen veranderd en dat was wel nodig ook, want zowel voor de jongens als voor de begeleiders was er weinig plezier meer aan. De ronde veranderde namelijk een gezellige fietstocht van zestig jon gens waarbij het wedstrijdelement na iede re etappe volkomen ontbrak. Door diver- omstandigheden werd de situatie nu echter geheel gewijzigd, zodat iedereen met ^langstelling uitziet naar de nog komende yedstrijd in Tienhoven en in Haarlem. De jongens startten donderdagmorgen D Eerbeek in de stromende regen. In Loe ren regende het nog iets harder en kort adat de mecaniciëns een aan flarden ge- "eden achterband van Rob de Laat (Trans aal) hadden verwisseld voor een gloed nieuwe brak het noodweer in alle hevig heid los. Het stortregende en het stormde 'juist toen de rennertjes Teriet passeerden. Pas bij het natuurreservaat „De hogé Ve- Imve" bedaarde het enigszins. De jongens doorstonden deze krachtproef echter uit stekend alleen Ben ter Horst (zuid) en Jan Rozenhart (Harmenjansstraat) hadden de 'orokkenwagen opgezocht. Bovendien had den de jongens juist toen het even droog was nog de energie opgebracht om op een bergrug" uit te maken wie over de beste capaciteiten beschikte. De B-klassers start ten eerst, waarbij Henk van der Linden al de andere renners kwijt raakte en alleen zijn grootste rivaal, Otto Windhorst, in het oog hield. Halverwege de heuvel, die vrij steil was, lag het tweetal op de twintigste en eenentwintigste plaats. Toen sprintte Otto echter naar de kopgroep waar hij als vierde arriveerde. Zijn schaduV, Henk van der Linden, werd vijfde, een keurige pres tatie, vooral wanneer men weet dat Otto gezien zijn grootte volkomen ten onrechte bij de „kleinen" is ingedeeld. Deze rit werd overigens gewonnen door de voor deze klasse eveneens te sterke Rob van Everdingen, voor Henk Jetses en Kees Smit. Bij de A-klassers was de strijd eveneens bijzonder interessant want Piet de Graaf (west) nam door een snelle start een rui me voorsprong, die na de helft van de klim aangegroeid was tot twintig meter. Toen deed hij het iets kalmer aan, waarbij hij bovendien niet in de gaten had dat Joop la Court (noord-oost) op volle snelheid kwam aanspurten-, aan zijn wiel Wim de Korte (Transvaal). Joop kwam op de eindstreep echter net een paar banddiktes te kort. Wirr de Korte werd derde, Kees Ramakers (zuid-west) vierde en André vap Ingen (noord-oost) vijfde. Direct na deze rit begon het weer te plenzen en alleen tijdens de maaltijd in „De koperen kan" was het even droog. Na dat de jongens zich arm gekocht hadden aan prentbriefkaarten en souvenirs kon er weer gestart worden waarbij ook de regen alweer geen verstek liet gaan. Pas vlak voor Lunteren werd het weer droog. De zon kwam door en in de beste stemming arriveerde men in De Wildwal, waar nog vóór het eten een veldloop werd gehouden, die wellicht beslissend is voor de uitslag van deze ronde. Er werd een parcours uitgezet over on geveer vijfhonderd meter bospad, waarbij Piet de Graaf voor de tweede keer op deze dag over de sterkste beenspieren en het grootste uithoudingsvermogen bleek te be schikken. Henk Drayer (Transvaal) werd tweede en Joop la Court (noord-oost) der de, die daarmee de muggentrui veroverde. Bij de B-klasse kwam Henk van der Lin den als eerste over de eindstreep op korte afstand gevolgd door Otto Windhorst. Di rect na de aankomst regende het echter protesten. Otto zou een groot stuk van de weg hebben afgesneden. Tourleider Hart man onderzocht deze protesten, die inder daad waar bleken te zijn. Vier rennertjes, waaronder de leider in het B-klassement werden vijf plaatsen teruggezet, waardoor Henk van der Linden eerste in deze groep werd. In deze klasse werd Hen Jetses ove rigens bij de veldloop tweede, Jan Rama kers derde, Henk Pardon vierde en Rob Kruijer vijfde. Na deze inspanningen Weken de jongens nog genoeg fut over te hebben om een stevig partijtje te voetbal- Alle treinverkeer tussen Helmond en Venlo is voor een vermoedelijk lang durig tijdsbestek gestremd. Het verkeer wordt met bussen onderhouden. De reizi gers wordt echter aangeraden over Roer mond te reizen. Ook de D-treinen worden reeds over Roermond geleid. Van de goederentrein, die op weg was van Eindhoven naar Venlo, was een wagon geladen met tachtig vaten fosfor. Tussen Horst Sevenum en Blerik bleek deze wagen door tot op heden nog onopgehelderde oor zaak in brand te zijn geraakt. De trein stopte bij Horst en de plaatselijke brand weer trachtte de brand te blussen. Uit de wagen sloegen steekvlammen en er volgden tevens explosies. De bovenleiding van het elektrisch net smolt weg. Door de bran dende wagen, die nu nog staat te smeulen, is ook het andere spoor onberijdbaar. Men hoopt het treinverkeer spoedig over enkel spoor te kunnen hervatten Zwarte bessen voor de fabriek Op de donderdag in Beverwijk gehouden zwarte bessenveiling bedroeg de aanvoer 1500 kilo. De partij werd door een fabriek gekocht voor f 2,07 per kg. len hetgeen echter tot gevolg had, dat zij na de maaltijd in hun tenten spoedig in slaap vielen. Weer was er voor de muggen- rijders een dag voorbij. Er wachten nu nog twee dagen waarop men nu echter in te genstelling tot het vorig jaar nog onzeker is over de einduitslag. Er komt namelijk nog een individuele tijdrit in Tienhoven en een ploegentijdrit in Haarlem, waarbij de topplaatsen van Joop la Court, Henk van der Linden en de noord-westploeg zeker nog in gevaar kunnen komen. Voor vele Haarlemmers dus^reden genoeg om zater dagmiddag naar Haarlem-Oost te komen want de jongens spreken nu reeds over hun intocht in de Spaarnestad en daarbij mogen zij toch zeker niet in hun verwach tingen teleurgesteld worden. Tienhoven, Mijdrecht, Uithoorn, Aals meer, via Schiphol naar Haarlem. Aan komst 15 uur. Afstand 56 kilometer. Parcours in Haarlem: NieuwewegZo- mervaartRichard Holkade en Diepen- brockstraat, een ploegentijdrit over twee- eneenhalve kilometer. Door het slechte weer werd de jaarlijkse jeugdballonnen wedstrijd, georganiseerd °°or stichting „Touring Zandvoort" van donderdag 2 augustus verschoven naar zaterdag 4 augustus, des middags om 1 uur °P de Rotonde. De ballonnen zullen die dag des morgens van 9.30 uur af kunnen worden afgehaald in gebouw „Zomerlust", Koster straat 5. Het uiterlijk van de Grote Markt Naar aanleiding van een adres, dat de Bond van Heemschut aan het college van B. en W. van Haarlem gericht heeft over de recente verbouwing van een zakenpand aan de Grote Markt te Haarlem' (zie ons blad van dinsdag), heeft het raadslid J. van Velsen (KVP) schriftelijke vragen gericht tot het college van B. en W. Hij vraagt of B. en W. niet met hem van oordeel zijn, dat de Grote Markt uit esthetisch, cultuurhistorisch en stedebouw kundig oogpunt van zeer bijzondere waarde is en als een der mooiste pleinen kan gelden en of B. en W. niet met hem van mening zijn, dat het instandhouden van een dergelijk monument een grote mate van verantwoor delijkheid vraagt, waardoor aan elke ver andering en verbetering de grootst moge lijke aandacht zal moeten worden besteed. Met hst oog op deze overwegingen vraagt de heer Van Velsen zich af. of de kortgeleden gereedgekomen verbouwing en nieuwbouw aan de noordelijke pleinwand niet beneden de'maat is gebleven. Hij vraagt het college verder de motieven bekend te willen ken, die het beleid bepaald hebben, volgens welk een bouwvergunning voor dit ontwerp verleend is. Naar verluidt zou het hier een compromis hebben gegolden, maar de heer Van Velsen vraagt, of het college (wellicht achteraf) niet van mening is, dat een com promis in een dergelijke belangrijke kwestie onaanvaardbaar is. Tenslotte vraagt het katholieke raadslid, of ,r wellicht nog over leg met bijvoorbeeld de schoonheidscommis sie en de eigenaar mogelijk is, om de bezwa ren van het compromis alsnog op te vangen. DJAKARTA (United Press). In het hart van Djakarta's uitgestrekte krottenwijk heeft vandaag een felle brand gewoed, waardoor bijna twee duizend woningen in de as werden gelegd en 5000 mensen dak loos werden. Het vuur werd aangewakkerd door een stevige bries en verspreidde zich razend snel tussen de honderden houten hutten. Er bestaan plannen om in de Haar lemmermeer een groot intergemeentelijk compostbedrijf op te richten, waarin het huisvuil zal worden verwerkt. Tussen de gemeenten Aalsmeer. Haarlemmermeer en Uithoorn zijn hierover nog besprekingen gaande en omdat een zo groot mogelijke opzet het project ten goede zal komen, is het niet uitgesloten, dat ook andere ge meenten erbij betrokken zullen worden. Voor de vestiging van het bedrijf wordt gedacht aan een plaats tussen Aalsmeer en Hoofddorp aan de Kruisweg. De plannen verkeren in een vroeg sta dium, zodat nog niet gezegd kan worden welk systeem van bewerking hier zal wor den gevolgd Men heeft onder meer het Deense, dat in Venlo wordt gevolgd maar er bestaat ook een Nederlands systeem, het zogenaamde raspsysteem, dat in Delft en Schiedam wordt toegepast. Het is te ver wachten, dat met name bij de keuze van het systeem de overheid een woordje zal meespreken. Op 12 augustus is het feest in de Rad- boudstraat 27 in Haarlem-Noord, want dan is het echtpaar Tonnessen-Vink zestig jaar getrouwd. De heer L. B. Tonnessen, geboren Am sterdammer, thans 83 jaar, is nu al sedert 23 jaar gepensioneerd; hij was hulpelektri cien bij de Nederlandse Spoorwegen. Na de spoorwegstaking van 1903 kwam hij naar Haarlem. Zijn vrouw, mevrouw Ch. W. TonnessenVink, is afkomstig uit Angeren en zij wordt op 24 augustus vijfentachtig jaar. Beider gezondheid is gelukkig nog goed. Het huwelijk werd gezegend met twaalf kinderen, waarvan er zes nog in leven zijn. Gedurende vier jaar, zo omstreeks 1920 hadden zij een weduwnaar met vier kinde ren in huis en iedereen noemde haar toen „buurvrouw-moesie". Behalve haar eigen zes kinderen kreeg zij er toen nog vier van een ander bij, maar moeder Tonnessen was steeds op haar post en hoewel met zachte hand, had zij er toch steeds de wind onder. Gedurende hun lange leven zijn beiden steeds zeer goed voor anderen geweest. Na tuurlijk werd veel lief en leed hun deel in al die jaren.'In de bezettingstijd ging de heer Tonnessen met koffie en thee langs de deur. Hij heeft ook nog eens een jonge tje van vier jaar uit de Kampersingel ge red. Voordat zij in de Radboudstraat gingen wonen, woonden de Tönnessens in het Ro- zenprieel, waar zij ook het bombardement meemaakten. Toen zij 55 jaar getrouwd waren, was er groot feest. Thans zullen' zij het wat kalmer aan doen. Na de kerkgang is er een koffiemaaltijd voor de familie. Drieëntwintig jaar lang is zuster M. G. van der Loo in de gemeente Bloemendaal als wijkverpleegster werkzaam geweest en dat zij zich in die tijd allerwege bemind heeft weten te maken door haar werk kracht en door haar persoonlijkheid, dat moet haar donderdagmiddag wel duidelijk zijn gebleken. In de Hervormde pastorie aan het'Kerk- plein hebben het huldigingscomité, de artsen Drijber en Immink van het bestuur van het Witte Kruis, afdeling Bloemendaal en ehkele genodigden, onder wie ook de weduwe van ds. J. C. van Dijk, de schei dende zuster een geschenk onder couvert aangeboden. Mevrouw C. J. E. Stelma- Loosjes overhandigde dit geschenk namens de oud-patiënten. „Wij zijn hier in kleine kring bijeen," zeide zij, „omdat een afscheidsreceptie ons in verband met uw gezondheid te ver moeiend voor u leek en er bovendien vele leden met vakantie zijn. Maar gelukkig blijft u in Bloemendaal wonen, zodat wij u nog dikwijls zullen zien en spreken. Uit de inhoud van deze enveloppe zult u de dank baarheid uwer patiënten ervaren. Altijd stond u gereed om in moeilijke ogenblik ken te helpen. Een boek, gecalligrafeerd door de heer L. M. J. F. Vogel, de koster van de Hervormde kerk met de tweehon derd namen der gevers uit alle geledingen der bevolking, getuigt van de genegenheid die men u allerwege toedraagt. U zult wel eens hebben gedacht, dat het moeilijk zal zijn hier te blijven wonen zonder te wer ken. U behoeft daar echter geen angst voor te hebben. Want het zit niet in de werkkring, doch veel meer in de persoon lijke houding en het medeleven ten op zichte van zijn medemensen. Op dat ter rein valt er voor u hier nog heel veel te doen. Want dat is de zin van het leven, belangstelling en liefde tonen voor de medemens. Wij hopen dan ook u nog vele jaren in ons midden te mogen zien, waarbij deze mooie taak voor u is weggelegd." Na deze woorden bood mevrouw Stelma zuster Van der Loo de enveloppe en het boek met de namen der gevers aan. Zuster Van der Loo zei door dit hulde blijk volkomen verbluft te zijn. Toen zij nu drieëntwintig jaar geleden in Bloemen daal solliciteerde, was zij blij met deze benoeming in haar eerste wijk. Daarna heeft zij nooit meer gesolliciteerd, want een hechte band met de Bloemendaalse be volking hield haar hier vast. Zij vond het een moeilijk besluit haar werk, dat haar zo lief was, te moeten neerleggen, doch zij zeide blij te zijn hier te kunnen blijven wonen. Aan alle leden van het Witte Kruis en aan de patiënten bracht zij dank v>nr hun vriendschap en voor het ondervond medeleven tijdens haar ziekte. WEEKABONNEMENTEN 3-3/ Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer Lijn N. Scheepv. Unie Phs van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen. Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. j Rotterd. Bank Twentsche Bank. 1 Anaconda Copper Bethlehem Steel U S Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 92'/,8 94 264/, 353 248/ 343 424 329 302/ 424 328 843/ 832 91/ 197/ 178/ 308 114/ 204 220/ 222/ 79/ 167 65 47/ Openings koersen 92/ 94/ 261 352 248 343 425 330 300 182/ 422 327 837 822 89/ 196 177 308 115 117 ex div. 246/ 203 220/ 169/ 47/ 90 42% Tot laaiend enthousiasme kwam de zaal bij de Holland-België voetbalwedstrijd, waarbij Mr. Truxini als radioverslaggever fungeerde. Iedere keer wanneer de van uit de zaal geworpen bal de op het toneel opgestelde doelen in gevaar bracht - steeg er zulk een geloei op dat men zich in de „hel van Deurne" waande, om maar niet te spreken van het oorverdovende gejuich wanneer er een doelpunt gemaakt werd. Het was voor de exploitant van de zaal maar gelukkig dat het einde van deze felle strijd spoedig kwam met een 3-1 overwin ning voor de Nederlanders, anders waren wilde tonelen zeker niet uitgebleven! Het als besluit van deze voorstelling op gevoerde poppenkastspel oogstte eveneens veel bijval. Zoals gewoonlijk leefden de kinderen weer geweldig mee met hetgeen zich .voor hun ogen afspeelde, zodat wij ons afvroegen welk kijkspel ooit met suc ces tegen de poppenkast zou kunnen wedijveren. En nauwelijks waren de lotgevallen van de zoon van Jan Klaassen. die tot onze verbazing Pietje Klaassen bleek te heten, den volke getoond toen ineens een men selijk hoofd op ware grootte in het schouw venster verscheen. Het bleek het hoofd van de heer J. Martens te zijn die onder grote hilariteit het einde van de zaalfesti viteiten aankondigde en de kinderen nood de zich in de Smedestraat te gaan opstel len. Daarvandaan zouden de driehonderd kinderen, voorafgegaan door de verkeers politie, drie bij drie naar de Brandweer kazerne lonen om de koffieballonnetjes in ontvangst te nemen, die later op de Turf markt zouden worden opgelaten. Het schouwspel zou niet zo massaal worden als men verwacht had omdat de Katholieke Vereniging voor het Gezin, die deze mid dag met tweehonderd kinderen verwacht was, verstek liet gaan. Het was jammer dat het Haarlems Sneeltuinverbond dat niet van te voren heeft kunnen weten, want het had een hele familiedag „opgebroken" om deze driehonderd kinderen bij elkaar te krijgen en er daardoor juist nog best tweehonderd gehad, die dit plezierige mid dagje graag meemaakten. Omdat de brandweer het helemaal niet zo erg heeft op zo'n grote hoeveelheid bal lonnetjes met het oog op het brandgevaar had Haarlems Bloei haar verzocht dit ma teriaal zelf zolang'te willen bewaren en daar had de brandweer in toegestemd. „Opgelaten" ballonnetjes De uitreiking op de binnenplaats van de brandweerkazerne, waaraan de di recteur van Haarlems Bloei de heer W. van Willige zelf deelnam, vergde nogal enige tijd en spoedig lieten hier en daar een paar kinderen bii vergissing hun ballonnen varen. Steeds meer kinderen verloren tijdens het lange wachten de macht over hun draadie en zo trokken er vóór het algemeno „los" od de Turf markt reed* meor dan veertig ballon netjes voorbij, onwennig schommelend on hior en daar aar/oiond langs de ge- Troic van de huizon striiEond. ballonne tje die zich kennelijk „opgelaten" voelden. De lango kinderstoet mot een wolk van violotte. hlau"*e. oranje en groene ballons o-boTrpn. maakt® eerst nog een omgang via de Kleine Houtstraat en arriveerde zo op de Turfmarkt, waar via een luidsnreker- wn^en tot drie geteld werd. Bij de eerste tel koos er ook al oen heel stel het lucht ruim. evenals bii de tweede tel. maar bij de dorde tel kon men zich eindeliik over tuigen van het schouwsnel, dat zich voor doet wanneer inderdaad alten tegeliik inciaton. Een grote kleurige zwerm bal lonnen «teeg statig boven het Spaarne op en verdween vrij snel in zuid-oosteliike richting om vele uren later overal ver breid. weUicht vèr over de grens, de aan dacht on de Haarlem^ Koffieweek te ves tigen (en wellicht mede de exportbelangen van de koffjefabrjkant. die al deze ballon netjes geleverd had, te dienen). Bij de behandeling van het voorstel van Gedeputeerde Staten van Noordholland in de vergadering van de Provinciale Staten inzake de bouw van een nieuw gebouw voor de Provinciale Waterstaat aan de Zijlweg is gesproken over de mogelijke be bouwing van de Kleine Houtweg, aan de achterzijde van de tuin van de Prov. Griffie. Daarbij heeft de voorzitter van de verga dering, de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland dr. M. J. Prinsen meegedeeld, dat door of namens B. en W. was meegedeeld ge®n medewerking te kunnen verlenen, voorzover nodig, aan de uitvoering van oen ander plan, waarbij be doeld gebouw zou worden gesticht op aan de provincie Noordholland in eigendom toebehorende gronden, grenzende aan de Kleine Houtweg, zulks op grond van ern stige bezwaren. Het lid van de Haarlemse gemeenteraad de heer J. A- Schippers heeft aan het col lege van B. en W. van Haarlem gevraagd welke deze bezwaren zijn. B. en W. hebben geantwoord, dat zij destijds tijdens de onderhandelingen met de provincie tegen de stichting van een nieuw gebouw voor de Provinciale Water staat aan de Kleine Houtweg bezwaar heb ben gemaakt, omdat hun voor ogen stond de wenselijkheid om de tuin van de Pro vinciale Griffie te eniger tijd weer in de status van openbaar park te herstellen. Daarom en wegens de belangrijke functie, die de Kleine Houtstraat binnen niet te lange tijd zal gaan vervullen, achten B. en W. het niet gewenst, dat aan de zijde van de tuin bebouwing ontstaat. LUNTEREN, donderdag Joop la Court, die in de etappe van Lunteren naar Tien hoven zijn vijftiende verjaardag zal vieren, heeft zich zelf waarschijnlijk het mooiste cadeau gegeven, want in de rit van Eerbeek naar Lunteren heeft hij zich door een reede plaats in de „bergrit" en een derde in de veldloop op de eerste plaats van het -Igemeen klassement genesteld met een flinke voorsprong op zijn naaste concurren ten Ook de B-klassers kregen een nieuwe aanvoerder want door het diskwalificeren van Otto Windhorst in de veldloop en door het slimme rijden van Henk van der Lin den in de bergrit kwam het laatste rennertje aan de leiding. Ook het ploegenklasse- n,ent raakte in de war, want het Transvaal-zestal moest zijn erepositie prijsgeven aan de noordwest-ploeg. De vroegere leiders duikelden daarbij maar liefst naar de zevende plaats. Al met al dus een enerverende dag voor de rennertjes van de mug- cenronde, die behalve elkaar overigens nog een tegenstander hadden te bestrijden, namelijk de regen. Van de start tot kort voor de finish stroomde de regen over de •roosteloze karavaan neer, pas enkele kilometers voor Lunteren brak de zon door, maar op tijd nog om de jongens droog in het kampeercentrum „De Wildwal" De veldloop in Lunteren. XXXXXXXXXXXXCX ooocoooocoxxxoocxxxxxxxxxxxxxx» Voor het aanleggen van een sportveld, een speelveld en een kleutertuin aan de Prins Bernhardlaan in Haarlem-Oost vragen B. en W. van Haarlem de gemeenteraad een be drag van f 131.400 ter beschikking te stellen. Wegens de ontwikkeling van het oostelijk stadsdeel en het tekort aan sportvelden in jet algemeen achten B. en W. het gewenst het aan de Prins Bernhardlaan geprojecteer de sportveld te doen aanleggen. Later zul ten B. en W. de raad een krediet vragen voor de bouw van opstallen. Een kleedhuis •s ontworpen aan de zijde van de Prins Bernhardlaan en aan de noordzijde van dit •^eedhuis is ruimte gereserveerd voor het stallen van ongeveer 150 rijwielen. tXXXXOOpOCOOOCOCOCOCOOCOCOOCOOCOOOOCOOOCOCOCOXOOOOOOOQO Een veertien maanden oud jongetje .was met zijn ouders verhuisd en trof bij de nieuwe woning in Haarlem een tuin aan. Het kereltje, dat het in zijn jonge leven tot dusverre zonder tuin hadB moeten stellen, was door de nieuwe i aanwinst zó verblijd, dat hij onmiddel- lijk uitgelaten in de buitenlucht begon j te spelen. Helaas kon hij de verkregen vrijheid nog niet aan: hij speelde zich j.; zó moe, dat hij buiten bewustzijn ge- o' raakte en door de ongevallendienst be- 3 handeld moest worden. Het zijn sterke 3 beentjes, die de vrijheid kunnen ver- 3 dragen OOOOCXXXJCOOCOCOCOCOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOCOOOOOOOC Na vier etappes luidt het klassement bij de A-klasse. 1. Joop la Court (noord- 3 oost) 109 pnt.; 2. Henk Drayer (Trans- vaal) 103 pnt.; 3. Joop van der Ban 3 (oost) 89 pnt.; 4. Rob Luyken (oost) 86 3 pnt. en 5. Frans van de Poll (west) 84 3 vnt. i Bij de B-klasse luidt het: 1. Henk van 3 der Linden (zuid) 122 pnt.; 2. Henk Jet- 3 ses (noord-west) 121 pnt.; 3. Otto Wind- 3 horst (Transvaal) 111 pnt.; 4. Ramakers 3 (noord-west) 105 pnt. en 5. Kees Smit 3 s (west) 103 pnt. Het ploegenklassement luidt: 1. Noórd- west 509 pnt.; 2. west 480 pnt.; 3. oost 431 pnt.; 5. noord-oost 405 pnt.; 6.'zuid X 392 pnt.; 1. Transvaal 391 pnt.; 8. ge- 3 mengde ploeg 367 pnt.; 9. Harmenjans- 3 straat 350 pnt en 10 centrum. O OOOOOOOOOOOCOOOCXXOOOOOOOOCXXXXXXXXXDCOOOOOOOOCOOCOOOOOOC ADVERTENTIE Aldabi, 2 v. Rotterdam te Antwerpen. Aagtedijk, 1 te Rotterdam. Algenib, 1 v. Zanzibar n. Aden. Alnati, 2 te Buenos Aires. Angolakust, 2 v. Rotterdam te Antwerpen. Albireo, 2 te Rotterdam. Argos, 2 te Savona. Amstelkroon, 1 420 m. z.z.w. Farewell naar Sint Laurens. Astrid Naess, pass. 1 Makalla n. Mena Al Ahmadi. Aegis. 2 te Port of Spain. Angolakust. 2 te Antwerpen. Albireo. 2 v. Antwerpen n. Rotterdam. Abbekerk, 3 te Antwerpen Agamemnon, 2 te Rotterdam. Alamak, 3 te Port Sudan Alioth. pass. 2 St. Paulsrock n. Recife. Almkerk, 3 te Manilla. Ampenan, pass. 2 Malta n. Halifax. Amstelland, 3 te Rio de Janeiro. Averdijk. 2 v. Brownsville n. Le Havre. Aalsum, 3 v. Rotterdam te Amsterdam. Alkaid, pass. 3 Ouessant n. Antwerpen. Amor. 2 v. Hamburg te Amsterdam. Arnedijk, pass. 3 Scillys n. New Orleans. Banka, 1 te Amsterdam. Baarn, 3 te Antwerpen. Bali, 2 v. Makassar n. Tjilatjap. Batang, pass. 2 Cocotra n. Labuan. Bloemfontein. 2 v. Las Palmas n. Kaapstad. Banda, 2 te Kuwait. Bagan, 2 te Ampana. Bonetkoe, 2 te Menado. Beninkust, 2 te Amsterdam verw. v. Antwerpen. Bussum, pass. 2 Gibraltar n. Liverpool. Breda, 1 te Emden n. Bremen. Bintang, 2 Mobile n. Galveston. Beninkust, 2 te Amsterdam. Clavella, 2 bij Port Said ten anker n. Abadan. ooooooc dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. XïSOC yxxxo 182/ 128 246/ 88/ 222/ 80/ 66/ Enige honderden kinderen nan Haarlem se speeltuinverenigingen hebben donder dagmiddag genoten van het jeestprogram- ma> dat hun door de Stichting Haarlems Bloei icas aangeboden. De pret was om twee uur die middag in het gebouw St. Bavo in de Smedestraat begonnen waar Mr. Truxini met zijn goocheltoeren zijn jeugdig publiek dikwijls in ademloze span ning hield. Het aardige van deze voorstel ling wasdat de kinderen bij diverse num mers mochten assisterenzodat zij van nabij konden constateren dat alles heus echt" was. Charis, pass. 1 Azoren n. Amsterdam. Caltex Utrecht, 2 te Port Said. Caltex Delft, 1 65 m. n.w. Oporto n. Sidon. Caltex Leiden, 1 155 m. n.w. Djeddah n. Perz. Golf. Calt. Utrecht, 1 240 m. n.w. Alexandr. n. P. Said. Cradle of Liberty, pass. 1 eil. Masira n. Ph.delphia. Castor, 2 te Port of Spain. Caltex Nederland, 3 te Rotterdam. Congokust, pass. 2 Las Palmas n. Dakar. Drente. 1 v. Genua n. Belawan. Delft, 2 te Bremen. Dorestad, pass. 2 Madeira n. Alexandrië. Eemldnd, 1 v. Bahia n. Las Palmas. Eenhoorn, 1 te Rotterdam. Etrema, 2 te Luanda. Enggano, 2 120 m. o. Cocos eil. n. Aden. Esso Amsterdam, 1 30 m. w.z.w. Casquets naar Rastanura. Eos, 3 te Piraeus. Esso Nederland, 4 te Suez verw. Eemdijk, 2 v. New Orleans n. Le Havre. Farmsum, 2 v. Bagnoli n. Lagoulette. Friesland SSM, pass. 2 Brunsbüttel n. Gdynia. Friesland KRL. 2 v. Bahrein n. Calcutta. Gooiland, pass. 2 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Gadila, 1 v. Sydney n. Cairns. Garoet. 2 v. Hamburg n. Bremen. Guineekust, 1 v. Amsterdam n. Dakar. Grootekerk, 3 te Bremen. Heelsum, 1 v. Mobile n. Jacksonville. Helicon, 1 te La Guaira. Hoogkerk, 2 te Antwerpen. Hilvereum, 1 880 m. n.w. Cocos eil. n. Kwinana. Hersilia, 2 te Cumana. Haarlem, 2 te Amsterdam n. San Juan P.R. Houtman, 2 v. Beira n. Dar Es Salaam. Hector, pass. 3 Ouessant n. Tunis. Isis, 2 200 m. w. Ouessant n. Antwerpen. Ivoorkust. 2 v. Lagos n. Douala. Japara KRL, 2 v. Padang n. Belawan. Java, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Koningswaard, 1 te Amuaybaai. Katelysia, 2 210 m. n.o. Singap. n. Thameshiven. Khasiella, 2 bii Bahrein ten anker. Karossa, 2 te Banda. Kara, pass. 1 Flores Indon. n. Auckland. Karimun, 1 550 m. n.w. Gibraltar n. Beyrouth. Krebsia. 1 340 m. w.z.w. Bombay naar Mena Al Ahmadi. Kryptos, 1 90 m. n.w. Karimata n. Balikpapan. Kalinga, pass. 2 Mangalore n. Singapore. Kinderdijk, 2 te Rotterdam. Kota Agoeng, 4 te Surabaja verw. Kryptos, 4 te Balikpapan verw. Kabylia, 3 v. Piraeus n. Mena Al Ahmadi. Kenia. 2 v. Stanlov n. Curagao. Laagkerk, pass. 1 Perim n. Rastanura. Lekkerkerk, 2 te Khoral Ami. Laeres. 2 v. Tj. Priok n. Cheribon. Laurenskerk. 2 v. Bandarshapur n. Basrah. Lissekerk, pass. 1 w. v. Kreta n. Genua. Langkoeas, 2 v. Djeddah n. Tj. Priok. Lieve Vrouwkerk, 2 v. Genua n. Antwerpen. Lombok. 3 te Port Tahsis. Larenberg, 2 v. Amsterdam n. Madeira. Lawak, 3 v. Mombasa n. Djibouti. Leersum, pass. 3 Vlissingen n. Houston. Loenerkerk, 3 te Genua. Modjokerto, 2 v. Napels n. Rotterdam. Molenkerk, 2 te Marseille. Mapia, 2 e Rotterdam. Markelo, 1 100 m. o. Dundee n. Huil. Meliskerk. 2 340 m. n.w. Okinawa n. Shanghai. Muiderkerk, 3 v. Melbourne n. Sydney. Nieuw Holland. 3 te Brisbane verw. Nestor, 3 te Rotterdam verw. Nigerstroom, 2 v. Dakar n. Freetown. Ootmarsum, 1 v. Houston n. Brownsville. Orestes, 2 te Barranquilla. Oranjestad, 2 v. Amsterdam n. Trinidad. Oranje, 2 te Amsterdam. Overijsel, 2 80 m. z.o. Padaran n. Hongkong. Orion, 3 v. Iskenderun n. Ceuta. Oldekerk, 2 v. Lorenco Marques n. Beira. Omala, 3 te Piraeus. Parkhaven, 1 v. Recife n. Las Palmas. Prins Alexander, 1 te Rotterdam. Prins Casimir, pass. 1 Fatherpoint n. Le Havre. Peperkust, 2 te Matadi. Phrontis, pass. 2 Kp. Finisterre n. Port Said. Prins Maurits, 3 te Quebec. Pygmalion, 2 te Amsterdam. Ridderkerk, 1 v. Aden n. Mombasa. Riouw, 2 te Marseille. Rempang. 1 v. Amsterdam n. Bremen. Rondo, 30 v. Penang n. Belawan. Riouw, 2 te Marseille. Roepat. 1 160 m. n. Azoren n. Halifax. Rotti, pass. 2 Port Sudan n. Mufatta. Ruys, 2 v. Belawan n. Singapore. Rijnkerk, 2 v. Penang n. Aden. Senegalkust, 1 v. Freetown n. Dakar. Soestdijk, 2 te New York. Stentor, 2 te Georgetown. Schelpwijk, 2 te Liverpool. Sibaiak, 2 v. Surabaja n. Semarang. Stad Schiedam, 2 v. Gibraltar n. Savona. Straat Banka. 3 te Bombay. Sirrah, pass. 1 Fremantle n. Melbourne. Stad Arnhem, 1 160 m.w.z.w. Valentia Ierl. naar Manchester. Stanvac Pendopo, 2 te Singapore. Stanvac Talang Akar, 2 te Sungeigerong. Statue of Liberty, pass. 1 Daedalusrif naar Phi ladelphia. Straat Soenda, 4 te Lorenco Marques verw. Swartenhondt. 2 te Surabaja. Senegalkust, 1 v. Freetown n. Dakar. Sirrah, 2 60 m. o.z.o. Albany n. Melbourne. Stad Breda. 4 te Rotterdam verw. Sloterdijk, 2 te New York. Stad Haarlem, 3 te Narvik. Senegalkust. 3 v. Dakar n. Le Havre. Sibaiak, 4 te Tj. Priok verw. Straat Mozambique, 1 v. Kaapstad n. Santos. Tabinta. 1 v. Djeddah n. Tj. Priok. Tamo, 31 v. Santos n. Montevideo. Tibia, pass. 1 Port Said n. Las Palmas. Tiberius. 1 190 m. z.w. Cartagena Col. n. Curagao. Tiba, 2 v. Rotterdam n. Bremen. Tiitialengka. 2 v. Santos n. Rio de Janeiro. Titus, 2 v. Amsterdam n. San Juan P.-Rico. Tomori, 2 te New Orleans. Van Cloon. 2 te Sydney. Vasum. 1 110 m. n.o. Massawah n. Gibraltar. Van Neck, 2 te Tj. Priok. Van Heutz, 2 te Belawan. Van Riebeeck, 2 te Tj. Priok. Willem Ruys. 2 te Tj. Priok. Waterman, 2 v. Kaapstad n. Walvisbaai. Wieldrecht, pass. 1 Casquets n. Sidon. Woensdrecht, 1 200 m. z.o. Kreta n. Gibraltar. Willemstad, 2 v. Curagao n. La Guaira. IJssel, 2 te Beyrouth. Zijpenberg, pass. 2 Kp. Vincent n. IJmuiden. KLEINE VAART Actinia, pass. 2 eil. Man n. Palnackie. Appingedam, pass. 1 Beachyhead n. Lissabon. Arctic, 2 v. Londen te Rotterdam. Ameland, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Adriaantje Elisabeth, 2 v. Goole n. Hamburg. Att S. 2 v. Velsen te Bremen. Alcetas, 1 te Antwerpen n. Rotterdam. Bernard John, pass. 2 Gibraltar n. Londen. Betty Anne S. 2 v. Amsterdam n. Sunderland. Bab T, 31 te Helsinki v. Antwerpen. Boreas, 2 te Rotterdam n. Oran. Castor,, 31 v. Londen n. Vlissingen. Concepcion, 1 te Antonina. Dora. 2 Vlissingen n. Gent. Eemstroom, 2 v. Grangemouth te R'dam verw. Franka. 2 pass. 1 Terschelling n. Halmstad. Flevo, 27 v. Culu n. Nantes. Fiat, pass. 2 Tyboron n. Porsgrun. Gez. Henderika, 2 v. Amsterdam n. Bremen. Hoogezand. 2 bij Requejada ten anker. Harrv, pass. 2 Shetlands eil. n. Leroysund. Ida D. pass. 2 Vlissingen n. Gent. Inspecteur Mellema, pass. 1 Startpolnt n. Gent. Joost, 29 te Zaandam v. Sodertalje. Kaap Falga. 30 te Vestervik v. Amsterdam. Kaap St. Vincent, lv. Antw. n. Norrsundet. Larix, 30 v. Hernosand n. Zaandam. Marianne, 1 v. Rouaan n. Brake. Midas, 1 v. Beyrouth n. Alexandrië. Mascotte, pass. 2 de Weser n. Gefle. Meidoornsingel, pass. 2 Brunsbüttel n. Dublin. Metropole, pass. 2 Fehmarn n. Plymouth. Mulan, 2 v. Ramsgate te Vlaardingen verw. Markelo, 2 te Huil v. Moirana. Norinda, 2 v. Las Piedras n. P. Cardon. Nero, 2 te Rotterdam n. Bilbao. Notos. 1 van Tunis n. Malta. Neptunus, 2 v. Vestervik te Londen. Nettie. 1 v. Mantvluoto n. Amsterdam. Nieuwehavon, 2 v. Kopenhagen n. Malmö. Prinses Wilhelmina, 2 v. Middlesboro te Avon- mouth verw. Pavo, 1 v. Hudiksvall n. Ctocka. Ponza, 26 te Holmsund v. Domsjo. Phidias, 2 te Rotterdam n. Le Havre. Pygmalion, 2 v. Rotterdam n. Amsterdam. Setas, 2 v. Ramsgate te Londen verw. Solent, pass. 2 Cromer n. Rotterdam. Swift, pass. 2 Borkum n. Malmö. Thames, 2 v. Kingslynn te Middlesboro verw. Trito, 2 v. Amsterdam te Rotterdam. Thaletas, 2 v. Wismar te Amsterdam verw. Ton S, 2 v. Esbjerg n. Nordenham. Trio I, 2 v. Londen t, Middlesboro. Tilly, 1 te Zaandam v. Karlstad. Veenenburgh, 2 v. Middlesboro te Rotterdam. Vrouwepolder, 2 v. Antwerpen n. Nantes. Zevenbergen, 2 v. Kasko te Newport verw. SLEEPVAART Blankenburg, pass. 1 Majorca n. Terneuzen. Ebro, 1, 160 m. n.o. Kp. Finisterre n. La Pallice. Goeree, 1 v. Brest te Cadiz. Maas, 1 te Maassluis. Thames, 1 170 m. o.z.o. Shetl. eil. n. Haugesund. Tyne, 1 v Schiedam te Le Havre. Zeeland, 1 150 m. z:w. San Jose Guatemala naar Zwarte Zee, 1 140 m. z.o. Malta n. Baltimore.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3