Nasser maakt geen haast met het antwoord aan Engeland OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nederland heeft invitatie nu officieel aanvaard Prof. Lieftinck is bezig met terreinverkenning CATS VAN HAMBURG HET WEER: Tamelijk zonnig Zjoekov meent dat legers nog niet overbodig zijn geworden Drukke beraadslagingen in Cairo Crescendo" in mineur bij Terheyden Antwoord op vragen over luchtwapen en atoomwapens aan New York Times Het woord is aan, DINSDAG 7 AUGUSTUS 1956 Geen verrassing Gerechtvaardigd Amerikaanse vlootoefening in de Middellandse Zee #811111 Dijk van derde polder in IJselmeer weldra dicht Minister Algera opent de Operatie H 20" in Kampen Stassen zet actie tegen Richard Nixon voort DE KABINETSFORMATIE Toeristen verongelukt op de Mont Blanc NIETS! cfe'l I Genetisch congres: Ioniserende straling is schadelijk voor erfelijkheid Zwaargewonde op de „Vertrouwen" UK 243 Alleen aspirine aan boord, patiënt naar Harlingen 71e JAARGANG No 24 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad 301e JAARGANG No 177 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman CAÏRO (Reuter/A.F.P.) „Wij hebben geen haast het Westen te antwoorden", zo heeft maandag een hooggeplaatste Egyptische functionaris gisteren verklaard in antwoord op een vraag van een journalist, of Egypte na afloop van de buitengewone vergadering van het kabinet zijn antwoord naar Londen zou sturen. „In feite", zo voegde de functionaris hieraan toe, „hebben wij tot vijftien augustus te middernacht de tijd om de Westelijke mogendheden te antwoorden". President Nasser heeft gistermiddag besprekingen gevoerd met de ambassadeurs van de Sovjet-Unie, India en Saoedi-Arabië. Daarna presi deerde hij de eerste buitengewone vergadering van de ministerraad sedert de nationalisatie van de Suezkanaalmaatschappij. De voorzitter van de Arabische Liga, Hassoena, heeft volgens radio-Caïro verklaard, dat Egypte weigert de Londense conferentie over het Suezkanaal bij te wonen. „Het is duidelijk", aldus Hassoena, „dat de resultaten van de conferentie tegen Egypte gericht zullen zijn, want de Westelijke mogendheden hebben reeds overeenstemming bereikt over het gebruik van geweld als een vreedzame oplossing niet gevonden kan worden". De Egyptische ambassade te Rome heeft namens de regering te Cairo een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd dat Egyp te alle belang heeft bij de ontwikkeling van de scheepvaart door het Suezkanaal. Daarom zal het land alle moeite doen om het kanaal te verbreden en uit te diepen. Egypte zal daarvoor een groot gedeelte van de winst van de genationaliseerde maat schappij besteden. Egypte zal zich bezig houden met de technische kant van het ge bruik van het kanaal. Alle desbetreffende stukken zullen zowel in het Arabisch en het Frans worden gesteld, aldus het com muniqué van de Egyptische ambassade. De Egyptische minister van Onderwijs heeft verklaard, dat voor 5 september meer dan 76.000 onderwijzers en leraren een militaire opleiding ontvangen zullen hebben. Er zijn 69 kampen geopend voor opleiding van 41.400 jonge onderwijzers die zich als vrijwilliger gemeld hebben. Voorts zijn 35 kampen ingericht voor de militaire opleiding van 16.000 onderwijze ressen. Volgens radio-Cairo hebben maan dag twee eenhedén die gevormd zijn door onderwijzers, leraren en journalisten het eerste militaire onderricht ontvangen. On der de recruten bevonden zich de staats secretaris van het ministerie van Onder wijs, de rector van de universiteit van As- sioet en de voorzitter van de bond van journalisten. De stafchef van het Syrische leger, gene- raal-majoor Tewfik Nazim Eddin, heeft verklaard, dat het Syrische leger en het volk in een toestand van paraatheid zijn, om Egypte te kunnen helpen tegen elke aanslag op zijn soevereine rechten of on afhankelijkheid. De kroonprins van Je men Mohammed Ahmed El Badr heeft in Cairo verklaard, dat de strijdkrachten en andere hulpbronnen van zijn land ter be schikking staan van Egypte om ,.elke agressie van het Westen af te slaan". De kroonprins, die vice-premier, minister van Buitenlandse Zaken en minister van De fensie is, was op doorreis naar Jemen. Hij heeft Oost-Europa bezocht. Hij voerde in Cairo besprekingen met de Egyptische mi nister van Oorlog generaal Abdel Hakim Amer. Het feit dat Irak zijn steun aan Egypte heeft toegezegd in de kwestie van het Suezkanaal heeft in bevoegde Britse krin gen te Londen geen verrassing gewekt. Men meent dat Irak, dat als de getrouwste bondgenoot van Groot-Brittannië in het Midden-Oosten wordt beschouwd, met het oog op zijn betrekkingen met de Arabische Liga officieel geen andere houding kon aannemen. De Canadese minister van Buitenlandse Zaken Lester Pearson heeft in het parle ment in Ottawa verklaard, dat Canada de doelen van de komende Londense confe rentie steunt. Hij deelde mede, dat Cana da met andere westelijke landen overleg pleegt om na te gaan of er verband be staat tussen de wapenverschepingen naar Israel en de kanaalkwestie. Hij veroor deelde gevolgtrekkingen volgens welke er meningsverschillen tussen de Verenigde Staten aan de ene kant en Groot-Brittan nië en Frankrijk aan de andere kant over de te volgen politiek zouden bestaan. Pear son sprak de hoop uit, dat men geen ge weld zal hoeven te gebruiken om de ..ge vaarlijke" kwestie op te lossen. Van welingelichte zijde heeft Reuter te verstaan gekregen, dat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles van mening is dat de militaire voorberei dingen van Groot-Brittannië om aan elke noodtoestand inzake de kwestie van het Suezkanaal het hoofd te kunnen bieden „geheel en al gerechtvaardigd" zijn. Dul les, aldus de zegslieden, hangt de stelling aan dat gereedheid om kracht toe te pas sen dikwijls het beste middel is om niet gedwongen te worden er gebruik van te maken. Wat de verklaring van Dulles be treft, dat hij geen verplichtingen tegen- WASHINGTON (Reuter) de Ameri kaanse zesde vloot houdt op het ogenblik oefeningen in het middelste deel van de Middellandse Zee. Marine-functionarissen in Washington verklaarden dat deze oefe ningen geen verband houden met de kwes tie van het Suezkanaal. Het zijn gewone oefeningen volgens plannen die reeds maanden geleden werden uitgewerkt, zo zeiden zij. 1 officiële kringen te Beiroet (Libanon) en Damascus (Syrië) verklaard men niets te weten van een aanstaand Russisch vlootbezoek aan Arabische havens. Egyp tische nieuwsbladen hadden uit Syië ge meld, dat diplomatieke vertegenwoordi gers van de Sovjet-Unie in Arabische lan den toestemming hadden gevraagd voor vlootbezoeken van 15 augustus af, de dag waarop de internationale conferentie over het Suezkanaal te Londen moet beginnen. over Groot-Brittannië en Frankrijk was aangegaan, zeiden de zegslieden dat dit eenvoudig een feitelijke constatering was in overeenstemming met de traditionele Amerikaanse politiek om zich vrijheid van optreden bij een crisis voor te behouden. De Nederlandse regering heeft gisteren de uitnodiging van de Britse regering aan vaard om deel te nemen aan de conferen tie te Londen. Ook Ethiopië heeft de uitnodiging aan vaard, doch het erkent ,-de Egyptische na tionale rechten". Perzië, Zweden en Japan hebben hun toezegging officieel bekend gemaakt- De Franse minister van Buitenlandse Zaken Christian Pineau heeft gistermid dag de ambassadeurs van Nederland, West- Duitsland, Italië en Ethiopië op de hoogte gesteld van plannen voor een oplossing van het kanaalvraagstuk die op de Lon dense conferentie naar voren gebracht zullen worden. De Franse ambassadeur in Egypte Ar- mand Du Chayla, die op 1 augustus voor overleg naar Parijs werd ontboden, zal vandaag naar Cairo terugkeren. 99 - In de nacht van zondag op maandag is de 348 ton metende kustvaarder „Crescendo" bij Terheyden op een strekdain gelopen. Gistermiddag mochten pogingen om het schip bij hoog water vlot te trekken niet baten. De „Crescendo" bleef „vastgeprikt" op het strand. Vanmiddag zou opnieuw een kans worden gewaagd. NEW YORK (Reuter) De Russische minister van Defensie, maarschalk Zjoe kov, heeft op een vraag van de militaire correspondent van de „New York Times", Hanson Baldwin, geantwoord, dat er in nieuwe oorlogen ondanks de ontwikke ling van de luchtmacht en de kernwapens grote legers en reusachtige hoeveel heden conventionele wapens nodig zijn. Dit blykt uit een brief van de maarschalk, gepubliceerd in de „New York Times" van dinsdag. Zjoekov voegde hier aan toe, dat de nieuwe combinatie van luchtmacht en kernwapens „op zich de uitslag van een gewapend conflict niet kunnen forceren". Op de vraag waarom de Sovjet-Unie zich verzet tegen grond- en luchtinspectie 'er controle van de ontwapening, gaf Zjoe kov ten antwoord, „dat het door de Ver enigde Staten voorgestelde systeem, dat °nder meer voorziet in het maken van luchtfoto's, in wezen neerkomt op de ont wikkeling van werkzaamheden, die onver mijdelijk zullen leiden tot wederzijdse achterdocht en een nog groter wantrouwen lussen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten. De Sov1et-Unie is van mening, dat er een strenge internationale controle moet worden ingesteld, zowel op de verminde ring van de gewapende strijdkrachten en van de bewapening van de landen als op de naleving van een verbod van het ge bruik van atoom- en waterstofbommen". In antwoord op een andere vraag ont kende Zjoekov, dat de Russen hun ge wapende strijdkrachten met 1.840.000 man hadden ingekrompen, omdat zij van oor deel waren, dat een atoom-oorlog minder mannen nodig zou hebben. „De Russische regering werd in de eerste plaats geleid door de overweging, dat de vrede in de wereld moest worden versterktzij het dan ook uit overwegingen van een vrede lievende ontwikkeling van de Sovjet-Unie (door de ontwikkeling van zijn economie), als wel voor het omhoog brengen van de welvaart van de volken van de Sovjet- Unie. Zjoekov zei ook, dat sommige kringen in de Verenigde Staten de sterkte van de luchtmacht van Rusland overschatten, met het doel daaruit voordeel te halen door de gelden voor de militaire uitgaven verhoogd te krijgen en wantrouwen te kweken tegenover Rusland. Baldwin vroeg naar de grote produktie van onderzeeboten, waarop Zjoekov ant woordde, dat de grenzen van Rusland door twaalf zeeën worden bespoeld en dat het „meer dan natuurlijk was, dat Rusland zijn vloot opbouwt". „In de geschiedenis van de Zuiderzee werken hopen wij binnenkort weer een be langrijk moment te beleven: de derde pol der wordt door de sluiting van zijn dijk van het buitenwater gescheiden en de af maling zal beginnen". Dit zei de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, heden in een toespraak, waarmee hij in Kampen de „Operatie li 20" (de chemische formule voor water), een manifestatie van het gemeentebestuur, de middenstand en de industrie opende. De minister hoopte, dat de Zuiderzee werken, die ten bate van geheel Nederland worden ondernomen, als neveneffect een gunstige ontwikkeling en een versterkte bloei van Kampen zouden inleiden. De drooglegging van de zuidelijke pol ders opent mogelijkheden voor nieuwe doorgaande verbindingen in het midden van Nederland. Zonder twijfel zal Lely stad een belangrijk knooppunt zijn. Na vol tooiing van de Markerwaard kan Lelystad met Amsterdam-Noord en Noordholland worden verbonden en na de drooglegging van zuidelijk Flevoland met Amsterdam- Zuid, met Utrecht en met het westen en zuidwesten van Nederland. Dan zal er ook behoefte gaan bestaan aan een hoofdver keersweg van Lelystad in oostelijke rich ting, die Kampen niet onberoerd zal laten, aldus de minister, die echter opmerkte dat zelfs onder de gunstigste omstandigheden met de totstandkoming van deze plannen nog tal van jaren gemoeid zullen zijn. WASHINGTON (United Press) Ha rold Stassen, Eisenhowers ontwapeningsad viseur-met-verlof, heeft op een persconfe rentie verklaard, dat er in het nationale bestuur van de Republikeinse partij on enigheid heerst over de kandidatuur voor het vice-presidentschap. Stassen houdt vast aan zijn standpunt, dat een ander dan Ri chard Nixon voor het vice-presidentschap dient te worden voorgesteld. Volgens Stassen heeft de nationale com missie van de Republikeinse partij zich aan Nixon „vastgeklampt", ondanks het feit dat president Eisenhower heeft aange drongen op een „open conventie". Stassen herhaalde dat Nixon, met name in Cali- fornië, waarschijnlijk niet zoveel aanhang zou hebben als Herter, de gouverneur van de staat Massachusetts. Prof. Lieftinck verlaat het paleis Soestdijk na zijn eerste bespreking met Koningin Juliana. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S (Van onze parlementaire redacteur) Met bijzondere belangstelling ziet men in parlementaire en politieke krin gen uit naar het antwoord dat prof. Lieftinck vandaag aan de Koningin zal geven op de vraag of hij ten aanzien van het probleem der kabinetsforma tie enige kans ziet de behulpzame hand te bieden. Indien het antwoord beves tigend luidt neemt men aan dat hij tot taak zal krijgen als informateur op te treden. Daaronder pleegt men in het algemeen te verstaan het ondernemen van onderzoekende arbeid bij verschil lende personen, eventueel ook groepen, tussen wie grote moeilijkheden be staan, om daarna na te gaan op welke wijze en eventueel ook door welke for mateur tenslotte de verwikkelingen zouden kunnen worden opgelost. Niets wijst er op dit ogenblik op dat er twee formateurs zouden moeten optreden, te weten één van de P.v.d.A. en één van de K.V.P. Aanvankelijk zijn wel de gedach ten uitgegaan naar iemand die niet tot een van de beide grote partijen zou behoren, maar dit neemt niet weg dat tenslotte, in dien prof. Lieftinck kans meent te zien nuttig werk te kunnen doen, er geen nood- Tenminste vier bergbeklimmers hebben het afgelopen weekeinde hun pogingen om de hoogste berg van Europa te beklimmen met hun leven moeten betalen, terwijl an deren verwondingen hebben opgelopen. Een plotselinge temperatuurdaling had de beklimming aanmerkelijk bemoeilijkt. Sinds zondagavond zijn talrijke reddings ploegen onderweg om de doden en gewon den te bergen. De zeer krachtige wind verhinderde deelneming van hefschroef- vliegtuigen aan het reddingswerk. De ver ongelukten zijn een Duitser, drie Fransen, twee Italianen, 1 Scandinaviër en een Zwitserse gids. Het „zwarte" weekeinde begon zaterdag toen Gerard Otenin, 25 jaar en Michel Ballet, 24 jaar, beiden uit .Parijs, een la wine veroorzaakten toen zij de Bosses-du- Dromadairerug probeerden te nemen en verpletterd werden. Korte tijd later gle den twee Scandinavische toeristen, die de steile hellingen van het massief beklom men, weg en vielen. Een van hen brak een enkel. De ander liep diverse blessures op. Zij werden overgebracht naar het Grand Mulet-chalet, waar zij eerste hulp ontvin gen. Twee Duits-sprekende toeristen, door een touw verbonden terwijl zij een andere zijde van de top beklommen, vielen en rol den nabij het grote plateau een helling van 150 meter af. Naar verluidt braken zij hun benen. Zondagmiddag om vier uur verongelukte een vierde ploeg klimmers. De alpengids Raoul Rioult viel samen met de man die hem gehuurd had, Micha Bienensield, van een wand van 600 meter. Beiden kwamen om het leven. De reddingspost was van plan helicopters uit te sturen, maar door de krachtige wind ging dat niet. ADVERTENTIE 7i corset zegt HAARLEM, Houtplein hoek Raamsingel, Tel. 14384 AMSTERDAM, v. Bacrlestraat 154-156, Tel. 712054 ADVERTENTIE Dameskapsalon Frans Halsstraat 23 - Telefoon 16566 LANOWAVE, speciaal voor slap haar APARTE SCHOONHEIDSSALON zaak behoeft te bestaan dat hij dan een tweede informateur naast zich zou krijgen. Gisteren heeft prof. Lieftinck het terrein verkend en gesprekken gevoerd met de vice-president van de Raad van State, de minister-president, de minister van Staat mr. Van Schaik en met de staatssecretaris van Financiën, dr. Van den Berge. Het is duidelijk dat hij zich dus bepaald heeft tot een algemene oriëntering en dat hij nog niet bezig is geweest zich te verdiepen in allerlei partijpolitieke vraagstukken. Met nadruk zij er de aandacht op gevestigd dat hij met dr. Drees heeft gesproken in diens hoedanigheid als minister-president en niet als ex-formateur of als aanvoerder van de Partij van de Arbeid. Het ligt voor de hand dat prof. Lieftinck, die indertijd zoveel gedaan heeft voor de gezondmaking van de financiële toestand in Nederland, vooral ook zijn aandacht aan de financiële vraagstukken van dit ogen blik zal wijden. In dit opzicht zal hij wel licht kennis hebben genomen van bepaal de punten die bij de jongste formatiepo gingen een rol hebben gespeeld, met name van de reeks denkbeelden die in het ont- werpprogramma-Romme waren opgeno men ten aanzien van de bevordering van de bezitsvorming en van de in dat pro gramma opgenomen technische herziening van het belastingstelsel. Deze beide punten ontmoetten nogal wat bezwaren bij de P.v.d.A. Daarbij kan ook de belangstelling van prof. Lieftinck zijn uitgegaan naar het evenmin eenvoudige probleem van de de fensieuitgaven. Zodra hij een zogenaamde informatieop dracht zal krijgen zal hij zich ongetwijfeld ook nog wel met verschillende politieke fi guren in verbinding stellen. Voorshands acht men het zeer onwaarschijnlijk dat hij zelf de opdracht tot vorming van een ka binet op zich zou kunnen of willen nemen. Vanochtend om elf uur was nog niet be kend, wanneer prof. Lieftinck verslag zal uitbrengen aan de Koningin over zijn oriënterende besprekingen. Ook kon nog niet worden meegedeeld, of prof. Lieftinck vandaag nog verdere besprekingen zal hebben. ADVERTENTIE v J BARTELJORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM - TEL 717162 TWEKA LASTEX BADKLEDING Kin Hubbard: Niemand vergeet ooit waar hij een strijdbijl begraven heeft. KOPENHAGEN (Reuter). Het eerste in ternationale genetisch congres heeft zijn vergadering in Kopenhagen beëindigd met het aannemen van een resolutie, waarin men nadruk legt op de gevaarlijke gevol gen van atomische straling voor de erfe lijkheid. De wereldgezondheidsorganisatie van de UNO had aan het congres gevraagd zijn mening over dit onderwerp te geven. Negentien leidende figuren op het ge bied van de genetica blijven nog enkele da gen in Kopenhagen om deel uit te maken van een studiegroep, die het probleem ver der bestudeert en de Wereldgezondheids organisatie voorstellen zal doen inzake be scherming tegen het gevaar. In de resolutie verklaarden de geleerden, dat ioniserende straling werkelijk schade lijk is voor de erfelijkheid en dat men hiermee ernstig rekening dient te houden zowel bij het vreedzame en militair gebruik van kernenergie, als bij alle medische, commerciële en industriële gebruik van X-stralen of andere ioniserende stralingen. Aan het congres namen ongeveer vijf honderd afgevaardigden uit negenentwintig landen deel. Omstreeks kwart over tien gisteravond gebeurde er op de kleine Urker kotter UK 243 „Vertrouwen", een scheepje van 66 bruto ton, dat in 1955 nieuw in de vaart kwam bij de reder P. Bos van Urk een ernstig ongeval: een van de opvarenden, de 49-jarige C. Kapitein raakte met een been tussen de staaldraad van de winch beklemd, waardoor het heen bijna werd af geklemd. Men poogde aanvankelijk een helikopter van Valkenburg te krijgen, om de man, die onduldbare pijnen leed, aan de wal te brengen, maar dat ging niet. De reddingboot van Den Helder, waar heen het kottertje onderweg was, ligt mo menteel op de werf en was dus niet be schikbaar. Inmiddels werd via Schevendngen radio contact gezocht met „radio medical" en uit het Rode Kruisziekenhuis in Den Haag kwam liet advies, de gewonde penniciline toe te dienen. Dit was echter niet aan boord men moest zich behelpen met aspirine, zijnde het enige „geneesmiddel", dat de verband'kist van de „Vertrouwen" rijk was. Het scheepje bevond zich op 6 uur stomen van Den Helder, toen eeen nieuw gesprek via Radio medical werd aangevraagd. De pijnen werden hevige- en de arts gaf de raad morfine toe te dienen, wat evenmin aan boord was. „Dan maar in het ijs met het gewonde heen", ried de arts aan. De schipper vroeg echter dringend redding- boot-assistentie van de „Brandaris" aan, die op station ligt in West-Terschelling. Deze zou met o:n dokter naar het Storte- melk opstomen, waar de UK 243 eveneens heenging. Daar is de gewonde overgenomen en per „Brandaris" naar Harlingen gebracht, waar hij in het Algemeen Ziekenhuis werd opgenomen. Vanmorgen was, zo vernamen wij in Harlingen, zijn toestand goed het been kan vermoedelijk behouden blijven. «coocoocooccoc XXJCCOOCcoco VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, op gemaakt om 31.15 uur: Op de meeste plaatsen droog en tame lijk zonnig weer. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Onge veer dezelfde temperaturen. 8 augustus Zon op 5.14 uur, onder 20.20 uur. Maan op 8.07 uur. onder 20..43 uur. Maanstanden 13 aug. 9.45 uur: eerste kwartier 21 aug. 13.38 uur: volle maan 19 aug. 5.13 uur: laatste kwartier Hoog cn laag water in IJmuiden Dinsdag 7 augustus Hoog water: 3.52 en 16.24 uur. Laag water: 12.02 en uur. Woensdag 8 augustus Hoog water: 4.38 en 17.10 uur. Laag water: 0.28 en 12.51 uur. Helder in 12 uur 21 mm. De storing trekt nu verder en wordt gevolgd door een ge bied van hogere luchtdruk, dat morgen voor opklaringen zal zorgen. Een westelijke wind zal morgen betrekkelijke koele lucht aanvoeren. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland S •O 3 u £25 SD - S u g o c ës OPKLARINGEN MAAR KOEL Het hogedrukgebied bij de Azoren is maar weinig van plaats veranderd. Een de pressie bij Groenland is in het afgelopen etmaal vrij sterk opgevuld en naar het zee gebied tussen IJsland en Groenland getrok ken. Verwacht wordt, dat zij over IJsland in oostelijke, of zuidoostelijke richting zal trekken, zonder evenwel morgen reeds het weer in Nederland te beïnvloeden. Een oude storing, die de afgelopen dagen over de Britse eilanden naar het zuiden was getrokken en gisterochtend boven Bretagne lag, is onverwacht van koers ver anderd en heeft zich in de afgelopen nacht in bijna noordelijke richting naar Neder land verplaatst, waardoor de buienactivi teit weer toenam. Vooral aan de kust heeft het zwaar geonweerd. Valkenburg bij Leiden tapte in 24 uur 33 mm. regenwater af, Schiphol en Den Stockholm half bew. wzw 22 0 Oslo half be'". ono 21 1 Kopenhagen licht bew. windst. 19 0 Aberdeen mist zw 16 5 Londen zwaar bew. wnw 18 18 Amsterdam zwaar bew. w 19 21 Luxemburg mist zzw 17 3 Parijs nevel w 20 1 Bordeaux zwaar bew. nno 20 1 Grenoble regen windst. 20 5 Nice zwaar bew. windst. 27 0 Berlijn regen no 22 München nevel windst. 23 0 Frankfort geheel bew. zw 20 3 Zurich nevel zzo 21 1 Genève regen windst. 16 5 Locarno geheel bew. indst. 20 5 Wenen onbewolkt w 26 0 Innsbruck nevel w 25 0 Rome onbewolkt windst. 33 0 Ajaccio licht bew. ono 30 0 Weerstoestand binnenland Den Helder onweer nno 13 21 Ypenburg zwaar bew. windst. 13 13 Vlissingen zwaar bew. zzw 13 15 Eelde zwaar bew. o 12 1 De Bilt zwaar bew. wnw 13 0 Twente zwaar bew. z 13 0 Eindhoven half bew. zw 11 0 Vlv. Z.-Limb. zwaar bew. w 11 0,1 (De temperatuur Is van hedenmorgen 7 uur. de neerslag van de laatste 24 uur.)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1