„Rondweg" zal vier delen onderling verbinden Kort en bondig „Pro Juventute" Haarlem leidt jongenskamp in stil Bilderdam Twee auto's in Hoofddorp te water door roekeloos passeren Hoofdgebouw van zes étages Kwadranten in Hoofddorp neven aan cis redactie Haarlemse rechtbank Eis: drie maanden hechtenis en 5 jaar ontzegging rijbewijs BmmwtasK Nieuw Boulevardcentrumplan HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 SPAANSE DANS Ximenes- Vargas in Bloemendaal Burgerlijke Stand van Heemstede Burgerlijke Stand van Bloemendaal Cricket in de HCB Elektricien redde jongen uit water van Burgwal Feesten in Spaarndam Haarlemmermeer leent een miljoen gulden „Onder Ons" huldigde mevrouw Deutekom Kort geding tegen Dierenbescherming Om de Umans-beker Onder invloed gereden Castricummer reed sneeuwschuiver aan Voor vermaakscentrum wordt plaats gereserveerd DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1956 Bilderdam is een plaatsje in de gemeente leimuiden. Een plaatsje, dat alleen voor ingewijden bereikbaar is de A.N.W.B.- borden zwijgen in alle talen en dat voorts die vreemdeling die, na het uithoren van de bevolking in de omtrek, erin is geslaagd het van zeer nabij te naderen, nog een wantrouwig halt toeroept door middel van een dreigend neergelaten tol boom. Een tolboom, die de doortocht over een brug blokkeert. Een brug, waarop het zo zegt het een waarschuwingsbord verboden is, met voertuigen stil te staan. Dit alles wijst erop, dat Bilderdam geens zins de allures heeft van een mondain toeristencentrum. Integendeel, er heerst een vrijwel absolute rust, die slechts ver stoord wordt door het kakelen van kippen en het blaten en loeien van allerlei vee, dat er in de sappige weiden graast. Bij de vereniging „Pro Juventute" in Haarlem staat Bilderdam dan ook hoog aangeschreven, omdat het een ideale entourage biedt aan kampeerders en van daar dan ook, dat „Pro Juventute", dat jaarlijks een kamp organiseert voor jongens uit gezinnen, welke in het algemeen niet in staat zijn, de kinderen het genot van een vakantie te verschaffen, telken jare weer zijn toevlucht neemt tot dit rustieke dorpje. Daar komt nog iets bij: in boer De Vries aan de Vriezekoop in Bilderdam heeft de vereniging een man gevonden, die iedere zomer ten volle bereid is, zijn „Ambacht- hoeve" en zijn landerijen open te stellen vior de jeugdige kampeerders van „Pro juventute". Alle kampen van de Haarlem se vereniging deze week het tiende sinds 1947 zijn dan ook op zijn terrein gehouden. Feestdag Woensdagmiddag hebben we een bezoek gebracht aan dit jubileumkamp, waaraan 46 jongens uit Haarlem, Zandvoort en Vei sen van 4 tot 10 augustus deelnemen. En we troffen het bijzonder, want deze woens dag was juist dé feestdag van de kamp- week: de leiding had een schare Bilder- dammertjes uitgenodigd om samen met hun leeftijdgenoten-kampeerders het twee de lustrum van de Haarlemse „Pro Juven tute"-kampen te vieren. Het feestpro gramma werd verzorgd door het Haarlemse kindercircus „Lamberta" dat, begunstigd door ja heus fraai zomerweer, een zeer gewaardeerde openluchtvoorstelling gaf. Tijdens deze middag werden boer De Vries en diens vrouw gehuldigd door de penningmeester van „Pro Juventute", mr. P. Fuhri Snethlage, die hun de diepge meende dank van de vereniging overbracht voor alle hulp en bereidwilligheid, die Pro Juventute" ieder jaar weer van dit echtpaar ondervindt. Het bleef niet bij woorden: er werden twee rotanstoelen aangedragen als jubileumgeschenk. De jongens toonden hun dankbaarheid door ie aanbieding van een krantenhanger. De heer C. van den Oever uit Zand voort, jeugdmaatschappelijk werker bij „Pro Juventute", staat aan het hoofd van de negenkoppige kampleiding, waarvan onder meer het Haarlemse echtpaar De Jong deel uitmaakt. Dit echtpaar voert het Na een korte wandeling keren de kam peerders met hun Bilderdamse vriend jes en vriendinnetjes terug op de „Ambachtshoeve". Van zulk mooi zomerweer krijgt zelfs de tienjarige Henk Oomen uit Haarlem dorst. bewind over de keuken, die op het ge meenschappelijke eetterrein is ingericht en die bestaat uit twee door gepensioneerd P.T.T.-man De Jong uit bakstenen opge bouwde oventjes en een batterij gamellen en pannen. Het echtpaar De Jong heeft al verscheidene jaren het kampeten verzorgd en het heeft zoveel plezier in dit werk, dat het er dit jaar de buitenlandse vakan tiereis voor onderbrak! Vissen en roeien Zo'n kampweek vliegt om. Er is ook zó veel te doen, want naast de corvees zijn er de excursies zoals naar Aalsmeer, heen per bus, terug lopen, en naar een fraaie anjerkwekerij in Bilderdam en de onderlinge wedstrijden, bijvoorbeeld voetballen, zaklopen, koekhappen en vis sen. Vooral dat vissen de jongens heb ben ieder een hengel meegebracht valt bijzonder in de smaak en dan niet te ver geten het roeien in de Drecht. Inderdaad, de kampweek vliegt om. Er staan nog enkele grote gebeurtenissen op het programma, zoals een voetbalwedstrijd tegen „het elftal van Bilderdam" een traditionele ontmoeting een grote ge heimzinnige speurtocht in de wijde omtrek van de kampplaats en een filmavond tot besluit, waarop ook alle Bilderdammers van harte welkom zijn. En dan behoort het kamp-1956 al weer tot het verleden. Veel jongens van gemiddeld dertien jaar zullen nu al weer verlangend uitzien naai de zomer van het volgend jaar, in de hoop, dat dan ook zij een week lang plezier zullen kunnen beleven in en om de „Am bachthoeve". „We konden er dit jaar 46 hebben, maar er hadden er nog wel tweehonderd met ons meegewild", zegt de heer Van den Oever, die ook in 1957 niet over gebrek aan belangstelling voor zijn kamp te klagen zal hebben. Doordat de voorstelling van maandag wegens de hevige regenval niet kon door gaan en ik gisteren gedurende het eerste deel van de avond andere verplichtingen moest nakomen, ben ik niet in de gelegen heid mijn zaterdag gedane belofte na te komen en u gedetailleerde indrukken van het optreden van het „Spaans Festival Bal let" van Ximenes-Vargas te geven. Van het thans tot uitvoering gebrachte programma, een geheel ander dan ik verleden week in Zeist zag, heb iik alleen het tweede gedeelte bijgewoond. Volledig werd daarbij mijn eerste impressie bevestigd: dat Nederland cieze maand een keurbende van werkelijke artiesten van de Spaanse dans op bezoek heeft. Tevens bleek weer eens welk een prachtige entourage Bloemendaals Open luchttheater voor dergelijke manifestaties bied't, vooral indien zoals nu, eindelijk, het geval was het veelgesmade weer meewerkt. Roberto Ximenes en Manoio Vargas voortzetters, ik schreef het reeds, van de door La Argentinita en haar zuster Pilar Lopez gehuldigde opvattingen beperken hun concessies aan het publiek tot een mi nimum. Zij speculeren niet op de sensatie zucht door het frivool uitspelen van ero tiek, maar leggen zich integendeel toe op het bereiken van de grootst mogelijke zui verheid van stiïl. Voor de ware liefhebbers was hier dan ook onder welhaast ideale omstandigheden werkelijk Spaanse dans kunst te genieten in een betrekkelijk veel zijdig programma, dat ditkeer ook een 9uite van Baskische nummers bevatte. Tot in alle onderdelen was een streven naar dikwijls gerealiseerde perfectie waarneem baar. Noem het streng en koel, ik geef er graag alle namaakwarmte, die men zo vaak in Iberische exportrevues krijgt voorgezet, voor cadeau. Droog is trouwens misschien een beter woord dan het tot misverstand aanleiding gevende koel maar droog be hoort ook de wijn te zijn, die door dezelfde bodem wordt voortgebracht. Deze laatste opmerking slaat dan in het bijzonder op het deel van de drukbezochte voorstelling, waarvan ik getuige heb mo gen zijn, voornamelijk bestaande uit An- dalusische dansen, uit het zuiden van Span je dus, waarbij uiteraard ook een afdeling „flamenco" niet ontbrak. Afzonderlijke ver melding verdient daarbij Alberto Portillo, die met zijn Bolero eraan kwam herinneren dat deze naam is afgeleid van het woord „volar" dat vliegen betekent, zulks mede ten voordele van degenen, die door de ove rigens voortreffelijk de Spaanse sfeer aan voelende Ravel op andere gedachten zou den kunnen zijn gebracht. In het zoge naamd „neo-klassieke" gedeelte waren de echt-Spaanse componisten, zoals Granados, Turina en Albeniz, goed vertegenwoordigd. Ook in dit programma (zij het minder fascinerend dan in de besloten ruimte van een gewone schouwburg) demonstreerde Roberto Ximenes zijn „zapateado" met een superieure allure, waarbij zijn benen „rit selden" in edele wedijver met de natuur. Manoio Vargas liet zich in „Evocacion" van Albeniz waarderen, maar onderscheidde zich meer nog, door zijn snelle „jotas" vooral, in de als antwoord op het aanhou dende applaus na afloop geschonken toe gift. De mannelijke solisten nemen in dit kleine ensemble de eerste plaatsen in, maar ook Ana Mercedes, Victoria Salcedo en Pe- pita Reyes zijn waardige en bedreven re presentanten van de hogeschool der Spaan se dans. De gitarist Emilio Bonet speelde als extra nummer in het programma va riaties op een lied, dat Rosario tijdens haar laatste tournee hier heeft gezongen. Op de kleurrijke stem van de in ons land door een vroeger bezoek reeds bekende Fina Vivó heb ik in mijn eerste recensie al de aandacht gevestigd. Op het speelveld stond nog het decor voor „De Rechter van Zalamea" opgesteld. Zowel de zangeres als de dansers hebben daarvan een dankbaar gebruik gemaakt. Zij verschenen op het balcon en via de trap of verdwenen door de deur van het be nedenhuis. Dit alles kwam de levendigheid van de vertoning bijzonder ten goede. Het was dan ook een echt Spaans huis, dat Pe ter Warmerdam daar heeft neergezet DAVID KONING Hoofddorp wordt door de Hoofdvaart en de Kruisweg in vier kwadranten verdeeld. Deze „scheidslijnen" vormen in hoge mate een barrière voor het verkeer tussen de kwadranten onderling. Het verkeer tussen Hqofddorp-Oost en -Zuid en Hoofddorp- Noord en -West kan slechts gebruik maken van de brug in de Kruisweg over de Hoofdvaart. Deze laatste weg wordt ten westen van de Hoofdvaart begeleid door de Kruisvaart waarover in Hoofddorp geen enkele oeververbinding is. Voor het gedeelte van de Kruisweg ten oosten van de Hoofdvaart vormt het drukke doorgaande verkeer een hinderpaal voor een goede onderlinge relatie tussen Hoofddorp-Oost en -Zuid. Het ligt in de bedoeling in Hoofddorp een rondweg aan te leggen, die een duidelijke verbinding geeft tussen de kwadranten onderling. Deze rondweg kruist de Hoofd vaart tweemaal door middel van een brug en de Kruisvaart éénmaal. Het tracé van deze rondweg volgt, voor zover vallend binnen dit uitbreidingsplan, gedeeltelijk de af te graven voormalige spoorbaan en de bestaande Prins Bernhardstraat, voor welke laatste een wijziging van het profiel noodzakelijk wordt. B. en W. van Haarlemmermeer hebben deze mededelingen gedaan aan de gemeen teraad naar aanleiding van hun voorstel tot het vaststellen van het uitbreidings plan in onderdelen voor Hoofddorp-Noord. Dit plan heeft betrekking op de gronden gelegen tussen de Kruisweg en de voor malige Kruisweg. In dit noordelijk kwadrant is voorlopig de grootste uitbreiding van Hoofddorp ge projecteerd. Tussen de J. C. Beetslaan en de rondweg zijn vier „éénheden" gepro jecteerd. Elke eenheid bestaat uit een flat van drie woonlagen en enige blokjes een gezinshuizen. De eengezinshuizen zijn in drie klassen onderverdeeld. Bij de eerste bebouwing is gedacht aan met behulp van de schuren aan elkaar gekoppelde woon huizen, bij de tweede zal eveneens het op nemen van de berging in de bebouwings- strook verplicht worden gesteld en bij de derde mogen schuren op het achterterrein worden opgericht. Autoboxen In iedere eenheid zijn enige autoboxen geprojecteerd, terwijl bovendien elders in het plan de mogelijkheid voor de aanleg van een autoboxencomplex is geschapen. De vier „eenheden" zijn door middel van een groenstrook gescheiden van de rond weg. Ten noordwesten ervan is een strook grond bestemd voor openbare of bijzonde re gebouwen, ten zuidoosten ervan is even eens een openbaar of bijzonder gebouw ge projecteerd. Met name is hierbij gedacht aan een katholiek schoolcomplex en (het zuid-oostelijke) een protestants-christelij ke school. Bij deze laatste is als suggestie een terreintje aangegeven voor de aanleg van schooltuinen. Ten noordwesten van de katholieke school zijn sportvelden gepro jecteerd met daaraan aansluitend een volkstuinencomplex. Het geheel omgeven door een brede sloot en een groensingel. Op de oude spoorbaan is de aanleg van een kinderspeeltuin mogelijk gemaakt. Ten noordoosten van de J. C. Beetslaan is een terrein bestemd voor agrarische handels- en hulpbedrijven en kleinbedrijf. Dit terrein zal hoofdzakelijk bestemd zijn voor agrarische handels- en hulpbedrijven. In de kern van Hoofddorp bevinden zich echter vele bedrijfjes, die te klein behuisd zijn en die te zijner tijd naar dit terrein kunnen worden overgebracht. Op het perceel achter het postkantoor is in de oorlogsjaren een werkplaats verré zen. Dit is bezwaarlijk ongedaan te maken. Nu het daar uitgeoefende aannemersbe drijf uitbreiding van het gebouw behoeft, is de feitelijke toestand erkend. De strook langs de weg is, ongeveer overeenkomstig het geldende uitbreidingsplan bestemd voor woonhuizen waarin een nering wordt toegelaten. Aan het belendende perceel is de bestemming van openbaar of bijzonder gebouw gegeven. Het postkantoor daar ter plaatse wettigt deze bestemming. Het gebouwencomplex en opslagterrein op het perceel van de dienst voor gemeen tewerken heeft uitbreiding nodig. Door rui ling is de beschikking verkregen over een gedeelte van het belendende perceel, ter wijl naar het noordoosten een uitbreiding tot aan de rondweg is geprojecteerd. Het is de bedoeling, dat de toegang tot de ge- ONDERTROUWD: E. Klinkert en D. de Groot; A. W. Linschoten en Ph. R. M. Raes; G. Rebel en A. Averes; H. A. Klaver en A. G. Snoeks; D. P. Deen en H. Goos; C. L. Stokman en M. E. van Leuven. GETROUWD: L. A. W. Duijn en J. G. Zegger; J. J. Naeff en J. P. de Vries; F. Ko ning en W. A. van Hees; J. P. M. van Gol- stein Brouwers en A. M. Verzijlbergen. GEBOREN: Albertus Henricus Maria, z. van A. van Zijl en M. M. Janmaat; Arnold Wilhelmus Maria, z. van J. G. M. Schuma cher en J. M. Mesman; Lambert Willem, z. van W. Ran en G. E. van Wijk; Maria Moni ca, d. van N. H. Dubelaar en J. Zegwaart; Gerardus Ferdinandus. z. v. P. J. van Ba- hel en L. M. Trouwen; Catharina Johanna Cornelia, d. van M. C. Nieuwenhuizen en G. M. M. Coppens; Gerard Marie Joseph Corne l's. z. van G. M. A. Ruigrok en M. Th. A. Dieteren. OVERLEDEN: Wed. G. M. S. van Santen -Piepenbrink, 80 i.; Mej. K. Houtkooper. 82 i, Kerklaan 101; Wed. M. Matheij—Snoeks, 91 jaar. GEBOORTEN: J. G. Schaaf—Mastenbroek, *1; A. M. HoggewerfWarnerdam, z.; S. J. Francken—Schretlen, z.; E. M. Bruinvis -Culshaw, z.; G. J. Warnaars—Goossens, K F. Scholtenvan Ingen. z. ONDERTROUWD: W. O. Donker en A. G. Ch. L. Hanewinckel; R. H. Janssen en J. S. Buddingh: A. G. P. Westerman en A. H. M. van der Aar. GETROUWD: E. Buwalda en Tr. van Dijk; D J. van Kampen en A. A. Stals. OVERLEDEN: Wed. W. van Doorne—de Beer, 80 jJ. P. Hekker, 63 j.; R. Klaver, 80 jaar. Het programma van de HCB voor zaterdag 'uidt: Haarlem 4BMHC 2; Rood en Wit 1 d—Haarlem 3; Rood en Wit 6 bRood en Wit 6 a. (Verkort weergegeven) Vakantie melkhandel. Met een rege ling, die ook de melkboer een aaneengeslo ten vakantie verzekerd ga ik volkomen ak koord, niet echter met de wijze, waarop de klanten in deze vakantieperiode bediend worden. De regeling, die de bakkers trof fen is mijns inziens verre te verkiezen. De melkboer komt om ongeveer 11 uur en zorg dan, dat je thuis bent en niet óók voor een dagje uit. „Buurvrouw kan dan wel helpen", werd mij toegevoegd. Maar wij beleefden het deze week, dat drie buur vrouwen 's morgens om 8 uur elkaar het melkpannetje aanboden ter vulling door de melkboer. Zij zouden alle drie een dagje uit en wilden dit niet tot een middag be perken. „Waarom dan niet naar de winkel? Die zou iedereen „dicht bij zich in de buurt kunnen vinden" (ik citeer een artikel uit uw blad). Misschien geldt dit voor Haar lem. Maar in Bloemendaal moet ik deze veertien dagen, met mijn mandje lege fles sen en met de volle terug, 10 minuten lo pen om mijn winkel „in de buurt" te be reiken. D. P. W.—K. Met gróte verbazing las ik uw stuk in Haarlems Dagblad van 6 augustus over: „Vakantieregeling mclkleveranciers een succes. Tevredenheid bij publiek en melk handel". Dit is absoluut bezijden de waarheid! Ik sprak nog niet één huisvrouw die deze re geling een succes vindt. Ieder vindt de re geling van het vorige jaar veel prettiger. Ook de melkhandel is niet algeheel „tevre den"!! Als deze actie moet leiden tot een toekomstige melksanering zijn wij huis vrouwen er niet beter aan toe. M. C. B.~4. R Een 25-jarige vertegenwoordiger uit Vo gelenzang, die op 9 november van het vorig jaar mèt een auto welke hy sneed van de Kruisweg te Hoofddorp in de Kruisvaart tegenover de Raadhuislaan raakte, hoorde hedenmorgen door de officier van Justitie, mr. R. W. H. Pitlo, voor de Haarlemse rechtbank een gevangenisstraf van drie maanden en vyf jaar ontzegging van het rybewys tegen zich eisen. Tussen kwart voor acht en acht uur 's morgens was hij achter een andere be stelauto aan in de richting van Hoofddorp genaderd en op het gedeelte van de Kruis weg, dat door een heg gesplitst wordt in een ventweg en een gedeelte voor door gaand verkeer, probeerde hij de bestel auto voorbij te rijden, zonder te letten op een reeds dicht genaderde tegenligger. Het gevolg was dat de tegenligger om een botsing te vermijden helemaal in de berm uitweek en dat de verdachte de baan voor de wagen achter hem zozeer afkneep, dat deze evenals hijzelf in de consternatie de Kruisvaart inreed. Later arriveerde er nóg een auto, waar van de bestuurder tegenover de politie verklaarde, het geen wonder te vinden dat de Vogelenzangse vertegenwoordiger zo'n ravage had aangericht. Hij was namelijk zelf door deze verdachte bij het passeren gesneden en had vervolgens gezien, dat de verdachte bij het voorbijrijden van een bus een tegemoetkomende motorrijder ge heel in de kant had gedrukt. „U bent nu het voorbeeld van een weg- piraat, verdachte", riep de president, mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, uit, „u kunt niet zeggen dat u zomaar voor een ogenblik gefaald hebt, want dank zij deze getuigenverklaring weten we dat dit uw manier van rijden is. Het is een schan daal!" De kantonrechter had hem tot een maand hechtenis en twee jaar ontzegging veroordeeld (er was twee maanden hechte nis geëist). De officier van Justitie eiste echter een hechtenisstraf van drie maan den en vijf jaar ontzegging: mevr. mr. H. Felhoen Kraal-Otto, zijn raadsvrouwe, zei- de dat zij de verdachte met grote schroom in beroep had laten gaan omdat zij wist, dat deze rechtbank gewoon was streng te straffen. Zij betoogde echter, dat de jeugd nog meer dan de ouderen het slachtoffer dreigt te worden van het jachtige tempo, dat door de voorschrijdende techniek wordt opgelegd. Zij achtte deze jongeman daar een voorbeeld van en betoogde, dat men door deze zware straf toch ook geen feil loos werkende automaat van hem zal ma ken. De rechtbank zal op donderdag 16 augustus uitspraak doen. Woensdagmorgen omstreeks negen uur is een elfjarige jongen uit de Hagestraat te Haarlem, die aan de kant zat te vissen, in het water van de Burgwal gevallen. Hij ging enige malen kopje onder, voordat een passerende wielrijder hem opmerkte. Dit was de 37-jarige elektricien A. J. van Gel der uit de Raamsteeg, die zich geen ogen blik bedacht, maar gekleed te water sprong en er in slaagde de jongen op het droge te brengen. De drenkeling had veel water naar binnen gekregen en is voor onderzoek naar het Grote Gasthuis overgebracht. Vrijdag en zaterdag zullen in Spaarndam volksfeesten worden gehouden. Morgen middag om twee uur worden de kermis vermakelijkheden opengesteld. Een draai molen is opgesteld. Des avonds wordt een ringrijderij voor ruiters op het losse paard gehouden. Prijzen van f 25, f 12,50 en f 5 zijn beschikbaar gesteld. Voor zaterdag middag staat een bromfietsenrally op het programma. meentewerf in de toekomst via de rondweg geschiedt. Van doortrekking van de Mane gelaan wordt afgezien. Op de Gemeentewerf is de bouw van een aantal dienstwoningen mogelijk ge maakt. Deze zullen zoveel mogelijk los van de eigenlijke werf worden geprojecteerd. De r.k. begraafplaats zal een uitbreiding ondergaan van grotere omvang dan eerder is voorzien; het r.k. scholencomplex ver langt uitbreiding, de bouw ten behoeve van bejaarden wordt beoogd. De gronden tussen de vergrote gemeentewerf, de rond weg en het huidige parochiecentrum zijn hiervoor bestemd, zodat kerkhof en scho lencomplex behoorlijk kunnen worden uit gebreid en ten behoeve van de r.k. bejaar den een terrein van circa 100 x 125 m be schikbaar komt. De wijze van bebouwing laat zich bezwaarlijk nader regelen, worde aan de prudentie van het kerkbestuur en het college van burgemeester en wethou ders overgelaten. Wel is een afstand van 20 m tot het kerkhof bepaald, gelijk aan de zijde van de gemeentewerf. Het voormalige stationsplein is tot par keerterrein bestemd. Gunstig gelegen aan de Hoofdweg en de rondweg en binnen loopafstand van het dorp is deze bestem ming noodzakelijk door de snelle toename van het gemotoriseerd verkeer. De toene ming van het aantal bromfietsen heeft er toe geleid, dat een speciaal bromfietspad zal behoren te worden aangelegd. Dit volgt het tracé van de oude spoorbaan. De grotendeels bestaande bebouwing die nog niet in het geldende uitbreidingsplan- in-onderdelen was geregeld is in dit plan wel opgenomen, zodat nu het gehele noor delijke kwadrant door een uitbreidings- plan-in-onderdelen wordt bestreken. In het plan is plaats voor 595 woningen, waarvan er reeds 280 bestaan; 315 moeten nog gebouwd worden. Ter voorziening in de behoefte aan fi nancieringsmiddelen voor de uitvoering van grote kapitaalwerken, zoals woning bouw, bouwrijp maken van gronden, aan leg van wegen en riolering, scholenbouw enzovoort, is het opnieuw noodzakelijk gelden voor lange duur aan te trekken, al dus delen B. en W. van Haarlemmermeer aan de gemeenteraad mee. Hoewel het thans uiterst moeilijk is om op aanneme lijke voorwaarden en binnen de grenzen van het huidige rentegamma langlopende leningen te sluiten, zijn B. en W. er in ge slaagd twee aanbiedingen te krijgen. Hef college stelt de gemeenteraad voor met ingang van 1 okt. over te gaan tot het aangaan van twee geldleningen ieder groot f 500.000, tegen een rente van 4% en een duur van veertig jaar, met de Rijkspost spaarbank te Amsterdam en met het Be- ambtenfonds voor het Mijnbedrijf te Heerlen. De eigenaresse van het café-restaurant „Oud Berg en Dal", mevrouw Deutekom, heeft, na bijna veertig jaar dit bedrijf te hebben geleid, besloten, zich uit de zaken terug te trekken en het bedrijf verhuurd aan de heer en mevrouw Leene, uit War mond. Voor de toneelvereniging „Onder Ons", die 19 jaar in de toneelzaal haar uit voeringen heeft gegeven, was dit aanlei ding de eigenaresse, die door alle leden „Tante Jo" wordt genoemd, dank te bren gen. Woensdagavond waren alle leden naar „Oud Berg en Dal" gekomen. Ook was aanwezig de burgemeester van Benne- broek, de heer D. v. d. Hoop v. Slochteren, die ere-voorzit.ter van „Onder Ons" is. De voorzitter van „Onder Ons", de heer S. Salomons, memoreerde, dat de vereni ging thans officieel afscheid gaat nemen van „Tante Jo". Van het begin af heeft zij meegeleefd met het wel en wee van de vereniging en steeds heeft zij aangespoord, ook op toneelgebied het allerbeste te bren gen wat maar mogelijk was. Spreker bood een schilderij aan en sprak het vertrouwen uit, dat dit in haar nieuwe woning, welke niet zo heel erg ver van „Oud Berg en Dal" ligt, een plaats zal krijgen. Mevrouw Deutekom sprak woorden van dank en meende, dat zij alleen maar haar plicht had gedaan. Zij wenste de leden toe, dat „Onder Ons" steeds zowel in aan tal leden als in het toneelspel vooruit zal gaan en hoopte dat haar opvolgers de ver eniging op dezelfde wijze zullen helpen als zij steeds getracht heeft te doen. BINNENLAND Flat voor B.P.M.-personeel. In de nieu we woonwijk Pendrecht te Rotterdam-Zuid zal een flat van tien woonlagen worden ge bouwd voor het personeel van de raffinaderij van de B.P.M. in Pernis. Het gebouw zal 99 twee- en driekamerwoningen bevatten. Kerstgroeten. Het za' weer mogelijk zijn aan militairen der zeemacht en van het korps mariniers, die omstreeks de Kerstdagen ver blijf houden in Nederlands Nieuw Guinea of de Nederlandse Antillen of die dienst doen aan boord van schepen buitengaats Kerstgroeten te zenden. Familieleden zullen tussen 3 en 27 september in de gelegenheid worden gesteld een groet uit te spreken van ongeveer twee minuten. De groet zal op een gramofoonplaat worden opgenomen en aan de betrokken militair worden toegezonden. Inlichtingen verstrekt het ministerie van Marine, Koninginnegracht 60 te 's Gra- venhage. HAARLEM EN OMGEVING Aanrijding. Een echtpaar uit Den Haag reed woensdagmorgen omstreeks half twaalf op de bromfiets "p de Schoterweg in Haar lem-Noord en kwam daarbij in botsing met een personenauto. De bromfietser haalde de personenauto rechts in, op het ogenblik, dat de bestuurder van deze wagen naar rechts de Generaal Cronjéstraat in wilde slaan. Het echtpaar op de bromfiets kwam te vallen. De man moest met een hersenschud ding naar de Deo worden overgebracht en zijn vrouw, die achterop zat, is, eveneens met een hersenschudding, naar het Grote Gasthuis vervoerd. Zomeravondconcert. De r.k. harmonie vereniging „Crescendo" zal zaterdag 11 augustus voor het raadhuis te Heemstede een zomeravondconcert geven; na afloop volgt een taptoe. Hieraan zullen tamboers, hoornblazers en majoretten hun medewer king verlenen. Geen spreekuur. Om gezondheidsrede nen zal de heer A. van Geluk, wethouder van Publieke Werken van Bloemendaal, in de eerstkomende vier weken geen spreekuur Zaterdagmorgen zal voor de president van de Haarlemse rechtbank een kort ge ding word n behandeld tegen het bestuur van de Vereniging tegen het mishandelen van Dieren voor Haarlem en omstreken. Aan de president zal gevraagd worden het aan een lid uitgesproken royement onge daan te maken. Voor de derde en vierde plaats in het Umans-bekertoernooi speelden gisteravond Geel Wit en DCO tegen elkaar. DCO won met 3—2 (rust 20). De finale van het toer nooi wordt vanavond om kwart voor zeven gespeeld tussen RCH 2 cn Bloemendaal op het DCO-veld aan de Schalkwijkerweg in Haarlem. Op 18 februari van dit jaar reed een uit Indonesië gerepatriëerde Nederlander, die thans vertegenwoordiger is van een Am sterdams bedrijf, terwijl hij de Marquette- laan in Heemskerk indraaide tegen een auto met een sneeuwschuiver van de ge meente, doordat hij te links op de weg kwam. Hij reed door, menend dat er niets ernstigs was gebeurd, maar werd later in Castricum door een wachtmeester van de ri'kspolitie van zijn bed gelicht, die hem op een deuk in zijn spatbord wees en onder tussen zélf zijn indrukken van de vertegen woordiger opdeed: onder invloed van ster ke drank. De verdachte weigerde in een bloedproef toe te stemmen omdat hij wist dat hij niet alleen vóór maar ook na deze lichte aanrijding gedronken had. Omdat hij al eerder ter zake van het rijden onder in vloed veroordeeld was. eiste de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank heden morgen een maand gevangenisstraf en viif iaar ontzegging tegen hem ter zake van dit feit. De kantonrechter te Alkmaar had hem voor de verkeersovertreding al een maand hechtenis en vijf jaar ontzegging opgelegd en de zaak die op de behandeling van deze eerste volgde was dan ook een appèlzaak naar aanleiding van dit kantonrechtervon- nis. Daarin eiste de officier van Justitie twee maanden hechtenis en een ontzegging voor de tijd van drie jaar. zodat in totaal tegen de vertegenwoordiger werd geëist: drie maanden hechtenis en acht jaar ont zegging van het rijbewijs. De verdediger van de verdachte, mr. D. W. O. A. Grosheide jr., achtte de verkla ringen omtrent de toestand van de verte genwoordiger als gevolg van diens drank gebruik nogal uiteenlopend en meende daaruit te kunnen opmaken dat zijn be kwaamheid tot sturen ten hoogste twijfel achtig genoemd moest worden. Dat de poli tieman, die hem in de slaap stoorde, een beschonken indruk van de man kreeg, achtte de verdediger een zeer verklaar baar verschijnsel, maar dat geeft geen enkele aanwijzing wat betreft zijn toestand toen hij nog wakker was. Hij betreurde het uit elkaar trekken van de zaak, waardoor de man apart voor het rijden onder invloed wordt veroordeeld, terwijl het kantonge recht te Akmaar in de veroordeling van de overtreding kennelijk ook al rekening heeft gehouden met het feit, dat hij onder invloed verkeerde. Voorts betoogde hij dat deze man beter een gevangenisstraf kon ondergaan dan uit zijn rijbevoegdheid ont zet te worden, omdat hij dan volkomen ge dupeerd is. Hij vroeg dan ook een voor waardelijke intrekking. Uitspraak op don derdag .16 augustus. De stichting „Recreatie-oord Zandvoort" waaraan de gemeenteraad van Zand voort tot 1 januari 1957 optie verleende op de terreinen, gelegen aan de Boulevard de Favauge, in het wederopbouwplan be stemd voor Boulevardcentrum heeft haar tweede kwartaalrapport over de vor deringen van haar arbeid uitgebracht door het aanbieden van een schetsontwerp. Dit schetsontwerp werd in de besloten ver gadering van de gemeenteraad door de ontwerpers, de architecten Irs. Lucas, Nie- meijer en Pet toegelicht op zijn stede- bouwkundige en andere aspecten. Het ontwerp voorziet in de stichting van een hoofdgebouw, dat evenwijdig aan de zee gedacht is, afbuigend aan de noord zijde naar de zee. Op de begane grond is een galerij ontworpen en op de eerste ver dieping een wandelterras. Dit gebouw zal 6 verdiepingen hoog worden, waarin be drijfsruimten, winkels, café's, flats en appartementen.Aan de zuidzijde is plaats gereserveerd voor een congresgebouw of vermaakscentrum, terwijl aan de noord zijde gepland is een groot hotel. Aan de Heemskerkstraat (dus aan de achterzijde van het Boulevard-centrum), is een „motel" geprojecteerd met 70 eenheden en 33 garages. Bovendien voorziet het plan nog in een apart gebouw, ook aan de achterzijde lig gend, bestaande uit winkels, woonflats en garages.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11