c BESTELWAGEN E bezorgers r Geslaagde volksdans- en ballet demonstratie op EDO-terrein Kunstzwemploeg oogstte veel succes bij HPC in Heemstede dj Mercurius Hoogtijdag Speeltuinverbond Amsterdamse Beurs umm 2e hands J N0URILAX Kom, kom, DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 11 Cairo meldt pressie op de buitenlandse Suez-Ioodsen Vruchtbare discussie over toneelcritiek In de Vleeshal Scheepvaart BESCHAAFD MEISJE Wilde eenden De Volkskredietbank van Haarlem en omliggende gemeenten helpt U Komt Ueens kijken MUTSAERT kinderwagen L ANDMEIER bbb Speciaal wm ADRES niet piekeren over een paar gulden C. BOOY EN ZN. ca£é~vergunning Spinazie, Spar, per blik van 70 voor 65 ct Chocolademelk, 2 flesjesvan 66 voor 59 ct Jam, Spar, 1e soortvan 92 voor 86 ct Mayonnaise, Spar, per tubevan 62 voor 56 ct Mayonnaise, Spar, per potvan 85 voor 79 ct Luxe melange, 200 gramvan 64 voor 56 ct EXTRA De volksdans- en balletdemonstraties, welke voor woensdag op het EDO-terrein In Haarlem-Noord door de vakantiecom- missie van het Haarlems Speeltuin Ver bond voorbereid werden, zijn bijzonder ge slaagd. Ongeveer 800 kinderen, aangesloten bij de speeltuinen van het verbond, hebben gis deelnemer of als toeschouwer kunnen genieten van een aantrekkelijk dansfestijn, dat zeer zeker ook bij de vele aanwezige ouders in de smaak zal zijn gevallen. Het feest werd des morgens geopend met een aantal volksdansen, waaraan de volks dansgroepen van de vijftien bij het Haar lems Speeltuin Verbond aangesloten speel tuinen deelnamen, en die onder de be kwame leiding stonden van de heer S. Mooyman. Omstreeks elf uur stonden de deelnemertjes op het door de zon besche nen grasveld te wachten totdat de heer J. Martens, de voorzitter van de vakantie- commissie, met een korte toespraak deze hoogtijdag van de vakantiespelen voor ge opend had verklaard. De eerste dans, de bekende „zeven sprong", bracht er al direct de juiste stem ming in. Er werd met animo gedanst en gezongen, waarbij ook de talrijke kinderen op de tribunes hun stem lieten horen. Ach tereenvolgens kwamen de bekende en ge zellige volksdansen, die door de eenvoud in een minimum van tijd aan de kinderen kunnen worden geleerd, aan de beurt. „Als mijn vader en mijn moeder naar de kermis gaan", de „Hollandse jagersmars", „Moeder Wiets", „Papegaaitje leef je nog", „Een schip moet zeilen", de „Engelse jagers mars", „Jingle Bell" en „Baas Vet", boden op het zonovergoten grastapijt met de in fleurige kledij gestoken kinderen een vro lijke aanblik. Tot besluit maakten alle aan wezige kinderen een keurige promenade over het veld, waarna zij zich naar een der bijvelden begaven om daar de meege brachte boterhammen te nuttigen. Des middags om twee uur werd het programma voortgezet met demonstraties door de balletklassen van enkele speel tuinen en leerlingen van de dans- en bal letstudio van mevrouw To Venema, die de leiding van deze middag had. Begonnen werd met een keurig uitgevoerde impro visatie, die met een welverdiend applaus beloond werd. Het „Sprookje in het bos" gaf de leerlingen van mevrouw Venema de gelegenheid hun kunnen te tonen. Ook dit dansspel over ontwakende bloemen en fladderende vlinders voerden de kinderen 3-3 Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank. Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 92% 93 'a/ie 258 340 248 340 424 319 298% 179 415%' 316 800% 794 85% 194 175 314% 110 115 245 196 221 221 8115 Te 168% 66% 47% 95% 42% Openings koersen 92% 93IR/ia 256% 340 249 338% 424 316 298 179 414 318 802 796 85 194 174 314% 105% 115 245 198 22.1 221 83 165 66% 48% 100 42% op charmante wijze uit. De wat oudere meisjes van diverse speeltuinen lieten in een tweetal études zien dat zij aardige vor deringen hebben gemaakt. De oefenstof werd bijna feilloos ten uitvoer gebracht. Een spectaculaire aanblik bood het dans spel „Poppenfee", met zijn verzameling van boerinnetjes, matroosjes en narren, die door de poppenfee tot leven werden ge bracht, waarna ieder op zijn eigen wijze zijn vreugde over deze daad in een dans tot uiting bracht. Een polka van Strausz, keurig uitgevoerd door de grotere speeltuinmeisjes, werd ge volgd door het danssprookje „De bijen", waarin de studioleerlingen van mevrouw Venema blijk gaven dit verhaal op alles zins aanvaardbare wijze tot uitbeelding te kunnen brengen. Reis om de wereld Een waardig slot vormde het speciaal voor de vakantiespelen van dit jaar samen gestelde dansspel, waarin Jan Klaassen en Katrijn door een tovenaar in staat worden gesteld een reis om de wereld te maken. Achtereenvolgens worden Nederland, Span je, Afrika, India, China en Rusland be zocht en elk van deze landen is vertegen woordigd door een dansgroep in kleder dracht. Zo zagen wij Hollandse boerinnen, Spaanse schonen, Afrikaanse negei'tjes (die overigens voor deze gelegenheid hun don kere huidskleur thuis hadden gelaten!) in wapperende rieten rokjes, gesluierde ha- remschonen, olijke Chineesjes en Russische mazurkadansers. Vooral de Afrikaantjes oogstten met hun negerdans, waarbij zij door bijna echt klinkende tam-lam-muziek begeleid werden, veel succes. Tot besluit vormde dit internationale gezelschap een grote kring en met het gezamenlijk uitvoe ren van de volksdans „Moeder Wietse" werd de broederschap der volkeren ge symboliseerd. Londen en Parijs pogen Egyptische transacties via Bern te beletten CAIRO (Reuter/AFP). Volgens het persbureau van het Midden-Oosten zou de Egyptische regering hebben ontdekt, dat de Britse en Franse consuls bijeenkomsten met de loodsen van de kanaalmaatschappij en zekere hoge functionarissen zouden hebben belegd om hen te bewegen ontslag te nemen. De Egyptische regering, zo zegt het persbureau zal alle noodzakelijke maatregelen treffen om onder alle omstan digheden de vrijheid van scheepvaart in het Suezkanaal te verzekeren. Onder de 187 loodsen zijn 54 Fransen en 52 Britten. Alle bonden van Egyptische havenarbei ders hebben besloten er bij de havenarbei ders in de „Bandung"-landen op aan te dringen, geen Britse goederen te behan delen. De Syrische pers meldt, dat op 16 augus tus in Syrië een algemene staking en de monstraties zullen worden gehouden uit protest tegen de Suez-conferentie te Lon den. Een Syrische studentendelegatie heeft de Egyptische ambassade te Damascus medegedeeld, dat zesduizend studenten zich willen laten inlijven bij het Egyptische leger. Een Syrische militaire woordvoerder heeft verklaard, dat Syrië al zijn militaire krachten zal mobiliseren om paraat te zijn bij alle gebeurlijkheden. Sjeik Abdoellah Aboe Seta, secretaris-generaal van het vluchtelingencomité van de zone van Gaza, heeft de algemene mobilisatie van alle Palestijnse Arabische vluchtelingen aange kondigd. Te Bern wordt vernomen dat Groot- Brittannië en Frankrijk trachten te belet ten, dat Egyptische financiële transacties, die te Londen en Parijs onmogelijk zijn gemaakt, via Zwitserse banken uitgevoerd worden. Zwitserse bankiers maken mel ding van een aanzienlijke kapitaalvlucht uit Egypte naar Zwitserse banken. Dit geld schijnt voornamelijk afkomstig te zijn van Griekse, Joodse en andere handelaren uit de Levant in Egypte. Met medewerking van de synchronised swimmingclub „De Kunstzwemsters" onder leiding van mevrouw G. Armbrust-Mole- naar, heeft de Heemsteedse zwem- en polo club HPC woensdagavond in de zwemvij ver „Groenendaal" in Heemstede een zwemfestijn gehouden. Het is een goede greep van het bestuur van de HPC geweest om voor deze avond deze kunstzwemgroep, meer bekend onder de naam van ZAR, uit te nodigen, want hetgeen geboden werd was zeer goed. Ook het weer werkte bij zonder mee, het was windstil en er was een talrijk publiek dat het gebodene ten zeerste op prijs stelde. Het programma werd geopend met een waterpolowedstrijd tussen HPC en het Ne derlands Militair zevental. Door goede bal techniek en beter samenspel bleven de wa penbroeders de Heemstedenaren de baas. De Heemsteedse verdedigingslinie kreeg geen gelegenheid een gesloten front te vormen om de aanvallen van de militairen af te slaan, maar in laatste instantie keer de de HPC-doelverdediger verscheidene militaire schoten. Aan hem was het te dan ken, dat HPC niet met dubbele cijfers ver loor. Voor rust verkreeg het militair zeven tal door Ruimschotel, Spaans en Verra een voorsprong van drie-nul. In de tweede helft werd de HPC-verde- diging uit elkaar getrokken. Verra kwam geheel vrij te liggen, kreeg de bal toege speeld en schoot onhoudbaar in. Kort hier na kwam HPC wel in een heel gunstige positie voor het doel van de militairen, maar van de gelegenheid om de eer voor HPC te redden werd geen goed gebruik gemaakt. Nadat Verra nogmaals gescoord had kwam het einde met een vijf-nul over winning voor het Nederlands militair ze vental. Kunstzwemshow Inmiddels was de duisternis ingevallen en werd de verlichting ontstoken, waarbij het achterliggende bos, door verlichting met schijnwerpers, een prachtig decor vormde. In deze omgeving kwam het op treden van de kunstzwemgroep wel heel goed tot haar recht. Met een klompendans door zwemstertjes als Volendammers ge kleed maakte de kunstzwemgroep haar entree, waarna een zevental nummers, af wisselend show- en kunstzwemmen, volg den. Hierbij werd door de heer J. Armbrust toelichting gegeven. Hetty Balkenende bekend als wedstrijdzwemster toonde bij het opvoeren van „Silverdream" hoe soepel en gracieus zij zich door het water kan voortbewegen en oogstte in deze solo veel succes. Tijdens de pauze maakte de heer C. A. Schipper, voorzitter van HPC, vap.de gele genheid gebruik, om onder aanbiê'ding van bloemen aan mevrouw G. Armbrust-Mo- lenaar en haar groep hulde en dank te brengen voor hetgeen geboden werd. Het tweede gedeelte van het program ma, de opvoering van „Het meisje in het betoverde bos" speelde zich af in een sprookjesvijver met op de achtergrond het donkere bos. Het waren acht taferelen die een aaneengesloten geheel vormden. Het was een sprookje over de gevolgen bij het uit wandelen gaan van een groep kost schoolmeisjes. Zo verschenen een bosfee, amazones, circuspaarden, zo ook zwanen, onder de lampen. De meisjes voerden daar na een bladerdans uit. Plet was een opvoe ring, die met een gul applaus beloond werd. In het Pieter Langendijktheater in de Vleeshal had gisteravond een bijzonder vruchtbare discussie plaats over vele pro blemen, die met toneelcritiek samengaan. Vragen over dit onderwerp werden be antwoord door een forum, dat door de Haarlemse toneelcritici David Koning, P. V/. Franse en J. W. van der Ven werd ge vormd. De gedachte een dergelijke discus sie te houden is voortgekomen uit een aantal hardnekkige misverstanden, die in de loop der tijden op belangrijke punten vooral bij amateurtonelisten een onjuist begrip hebben gevormd over de bedoeling van de toneelcritiek. Dat de belangstel ling op deze avond grotendeels kwam van de zijde der talrijke amateurtoneli'sten in Haarlem (deze stad telt honderdvijftig amateurtoneel verenigingen) is welhaast een overbodige mededeling. Het kleine theater was geheel bezet. Uit de aard van de discussie bleek al onmiddellijk, dat in een ruimere gelegen heid ook alle plaatsen zouden zijn inge nomen. Nooit eerder hebben critici, die regelmatig in onze dagbladen publiceren, en de menssen wie de critiek treft zich in Haarlem dermate openhartig tegenover elkaar kunnen uitspreken. Hoewel hier dus sprake was van een experiment heeft het forum niet de minste moeite gehad de discussie op gang te krijgen. Vele ama teur tonelisten hadden de vragen, die zich in de loop der jaren naar aanleiding van en over de critiek op hun exclusieve arbeid hebben voorgedaan, bij binnenkomst al op de lippen. Vragen, die werden gesteld, waren onder meer: Worden bij het criti- seren voor beroepstoneel en amateur toneel dezelfde maatstaven aangelegd? Zijn de critieken op het amateurtoneel niet vaak te scherp, waardoor het enthou siasme van de spelers, die toch voorname lijk voor hun eigen plezier spelen, wordt gedrukt? Wordt het amateurtoneel door de critici gezien als een activiteit van culturele betekenis, als een middel om bij het grote publiek de belangstelling voor het „grote" toneel te stimuleren? Wat moet de lezer denken van het feit, dat een toneelstuk door verschillende critici dik wijls zo volkomen verschillend wordt be oordeeld, dat de critieken vaak zelfs vol komen met elkaar in tegenspraak zijn? Is objectieve critiek mogelijk? De antwoorden op deze en vele andere vragen en de grote intensiteit waarmee onderling over deze problemen van ge dachten werd gewisseld, zullen wij niet nader bespreken. Hoofdzaak is dat zij, die met problemen de toneelcritiek betreffende naar de Vleeshal zijn gekomen, ruimschoots hun voordeel hebben kunnen doen met het oordeel van ervaren critici, die zich eerlijk en deskundig over hun werk hebben uit gesproken. Deze gedachtenwisseling is zo wel voor het forum als voor de belang stellenden zo succesrijk verlopen, dat wordt overwogen binnenkort een tweede discussie over hetzelfde onderwerp te houden. Het forum hoopt dan alle vragen, die wegens een te kort aan tijd niet kon den worden behandeld, toe te lichten. Datum zal tijdig in ons blad worden be kend gemaakt. Aardijk, 8 te Belawan. Alblasserdijk, 8 v. Rotterdam te Bremen. Alderamin, 8 te Karachi. Almkerk, 7 v. Cebu n. Singapore. Amstelkroon, 7 v. Threerivers n. Nederland. Arendskerk, 7 v. Aden n. Fremantle. Attis, 7 te La Guaira. Alkaid, 8 te Rotterdam. Amsteldiep. 8 te Amsterdam. Aalsum, 7 130 m. n.n.o. Finisterre n. Algiers. Aardijk, 7 v. Port Swettcnham n. Belawan. Alcyone, 10 te Antwerpen verw. Amerskerk, pass. 8 Sabang n. Penang. Amstelland, 8 v. Santos n. Montevideo. Antonia, 9 te Pladju. AriacJne, 8 60 m. z.w. Toulon n. Genua. Aagtekerk, 8 te Antwerpen. Alamak, 8 v. Port Said n. Genua. Albireo, 8 v. Rotterdam n. Calcutta. Algenib, 8 v. Aden n. Port Said. Alioth, 8 te Rio de Janeiro. Amor, 9 te Rotterdam. Amsteldijk, 8 v. Havana n. Vera Cruz. Annenkerk, 9 t. East-London. Argos, 9 te Cadiz. Agamemnon, 9 v. Amsterdam na Barbados. Aldabi, 9 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Angolakustt, 9 te Amsterdam. Atje Ray S, 9 v. Rotterdam n. Hamptonroads. Bengalen, 7 v. Port Said n. Belawan. Boskoop, 8 te Curacao. Banda, 7 nog te Khorramshar. Bagan, 8 te Makassar. Bontekoe, 8 te Surabaja. Bali, 9 te Tj. Priok. Bantam, 9 te Borongan. Batang, pass. 8 Sabang n. Labuan. Billiton, 9 te Napels. Beninkust, 9 v. Amsterdam te Hamburg. Bussum, 9 v. Fawley n. Sidon. Boissevain, 8 v. Santos n. Montevideo. Boschfontein, 9 te Suez. Camitia, 7 v. Rotterdam n. Curacao. Cradle of Liberty, 8 v. Port Said. 20 te Phila delphia verw. CaltexD.elft, 8 te Sidon. Charis, 7 v. Amsterdam n. Emden. Calt. Nederl., 7 315 m. w.z.w. Ouessant n. Curacao. Caltex Pernis, 7 200 m. o.z.o. Malta n Pt. Said. Clavella. 7 80 m. n.n.w. Perim n. Abadan. Caltex Utrecht, pass. 8 Ras Fartak n. Rastanura. Corilla, 9 te Miri. Crania, 9 te Colombo. Calt. Rotterdam, pass. 7 Runsaljebel n. Coryton. Camerounkust. 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Caltex Delft, 9 v. Sidon n. Rotterdam. Dalerdijk, 8 te Rotterdam. Dorestad, pass. 7 Bona n. Alexandrië. Duivendrecht, 8 te Lake Charles. Delft, 8 te Amsterdam. Doris, pass. 9 S. Miguel Az. n. Rotterdam. Dongedijk, 8 te Rotterdam. Eendracht, 7 te Bilbao. Ena, 7 te Bahia. Eos, 7 v. Alexandrië n. Beyrouth. Esso Nederland, 7 150 m. o. Malta n. Landsend. Eenhoorn, 8 te Hamburg. Eos, 9 te Beyrouth. Erinne, 10 te Calcutta verw. Friesland SSM, 7 40 m. n.w. Gdansk n. Leith. Farmsum, pass. 8 Algiers n. Rotterdam. Gadila, 8 v. Cairns n. Balikpapan. Gaasterkerk, 7 180 m. n.o. Ceylon n. Colombo. Gouwe, 8 te Dakar. Gabonkust, 7 v. Dakar n. Freetown. Guineekust, 9 te Dakar. Groote Beer, 8 v. Southampton n. Quebec. Hoogkerk, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Haarlem, 7 260 m. w.z.w. Scillys n. San Juan. Hilversum, 7 1120 m. n.w. Fremantle n. Kwinana. Helena, 8 te Curacao. Houtman, 8 v. Zanzibar n. Tanga. Hersilia, 8 te Paramaribo. Hector, 9 te Tunis verw. Hydra, 9 te Amsterdam. Heemskerk, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Heslia, 9 te Port Au Prince. Ittersum, 10 te Port Churchill verw. Java, 8 te Londen v. Antwerpen. Jonan, 8 te Garston v. San Antioco. Johan v. Oldenbarnevelt, 7 390 m. z.w. Cocos eil. n. Fremantle. Jupiter, pass. 7 Algiers n. Carthagena. Japara KRL, pass. 8 Sabang n. Port Said. Keizerswaard. 8 te Pineypoint. Kieldrecht, pass, 7 Muscat n. Damman. Katelysia, 7 60 m. z. Colombo n. Thameshaven. Khasiella, 7 370 m. n.o. Socotra n. Kaapstad. Kalinga, 8 te Pulubukom. Kellia, 9 te Rotterdam verw. Kota Agoeng, 9 te Singapore. Kryptos 9 v. Miri n. Singapore. Kalydon, 8 te Buenos Aires. Karimata, 9 v. Singapore n. Tj. Priok. Lekhaven, 7 v. Santos n. Las Palmas. Luna, 7 v. Kalyvia n. Saloniki. Lawak, 8 v. Aden n. Suez. Lieve Vrouwekerk, pass. 8 Kp. Finisterre naar Antwerpen. Langkoeas. pass. 9 Minikoy n. Surabaja. Leopoldskerk, 9 v. Rastanura n. Suez. Lemsterkerk, 8 v. Dar Es Salaam n. Aden. Leto, 8 v. Baltimore n. Europa. Maas. 7 v. Rotterdam n. Algiers. Marpessa, 9 te Curacao verw. Mitra, 7 te Rotterdam. Macuba, 7 35 m.w.z.w. Aden n. Shellhaven. Maasdam, 8 te Le Havre. Macoma, 9 te Singapore. Madoera, 8 v. Singapore n. Colombo. Modjokerto, 9 te Rotterdam verw. Mijdrecht, 9 te Mena A1 Ahmadi. Markelo, 8 90 m. o.z.o. Aberdeen n. Kristiansand. Molenkerk, pass. 8 Kreta n. Port Said. Murena, 9 v. Adelaide n. Esperance. Maasdam, 9 te Rotterdam. Maashaven, pass. 8 Kp. Verd. eil. n. Rio de Jan. Maasland, 8 v. Montevideo n. Santos. Marpessa, 9 te Curacao. Nestor, 7 te Rotterdam. Nigerstroom, 7 v. Monrovia n. Abidjan. Overijsel, 8 570 m. z. Shanghai n. Shanghai. Oranjefontein, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Ouwerkerk. 9 te Genua. Oldekerk, 8 v. Beira n. Dar Es Salaam. Peperkust, 7 te Takoradi. Perna. 9 te Miri. Polyphemus, 9 te Tj. Priok. Pygmalion, pass. 8 Kp. Finisterre n. Madeira. Purfina Nederland, 7 50 m. z. Lissabon n. Antw. Papendrecht, 7 v. Buenos Aires n. Curacao. Polvdorus, pass. 8 Malta n. Rotterdam. Prins Johan Willem Friso, 8 te Rottedam. Parkhaven, 9 te Las Palmas. Phrontis, pass. 9 Pantellaria n. Port Said. Prins Philips Willem, 9 te Rotterdam. Prins Willem II, 9 te Le Havre. Rlouw, 7 v. Marseille n. Houston. Rondo, 7 240 m. o. Ceylon n. Suez. Raki, 7 te Leixoes. Roebiah, 9 te Portland Or. Sloterdijk, 13 te Antwerpen verw. Stad Haarlem, 8 te Rotterdam. Stad Dordrecht, 7 130 m. z. Finisterre n. R'dam. Stentor, 7 v. Paramaribo n. Nickerie. Stanvac Ogan, 8 te Sungeigerong. Statue of Liberty, pass. 7 Kp. De Gata n. Phila delphia. Sibajak, 8 560 m. z.z.o. Ceylon n. Aden. Sirrah, 8 v. Melbourne n. Sydney. Sommelsdijk, 8 v. New York n. Antwerpen. Stad Breda, 8 v. Rotterdam n. Seven Islands. Stad Maassluis, 9 v. Rotterdam n. Narvik. Straat Soenda, 9 te Durban. Triton, 8 te Curacao. Teucer, 7 te Liverpool. Tibia, 7 80 m. o.n.o. Algiers n. Las Palmas. Tjikampek, 8 te Hongkong. Tankhaven III, 8 te Tj. Uban. Tjiluwah, 8 v. Singapore n. Hongkong.. Tomini, 8 te Aden verw. n. Suez. Tarakan, 8 te Djeddah. Tiba, 8 v. Hamburg n. Norfolk. Tjimenteng, 9 te Acevedo verw. Trajanus, 7 v. Tela n. Cortez. Telamon, 8 v. Port Au Prince n. Houston. Utrecht, 9 te Bandarshapur. Vasum, 7 130 m. o.z.o. Malta n. Rotterdam. Van Neck, 8 v. Surabaja n. Shanghai. Van Noort, 30 te Shanghai. Waal, 7 v. Lissabon, 12 te Amsterdam verw. Westertoren, 7 120 m. w. Landsend n. Curagao. Wieldreeht, 7 60 m. o. Malta n. Port Said. W. Alton Jones, 8 te Suez. Woensdrecht. pass. 8 Kp. Finisterre n. Liverpool. Wonosari, 9 te Ho Ilo. Westland, 8 te Hamburg. Willemstad, 9 te Barbados. IJssel, 8 v. Iskenderun n. Ceuta. Zuiderzee, 7 ten anker Vizagapatnam tot c.a. 12. Zeeland KRL, 9 te Southampton. KLEINE VAART Afiena, 8 v. Dordrecht n. Aarhus. Alja, 8 v. Rotterdam n. Boulogne. Adine, 8 v. Grimsby n. Rotterdam. Appingedam, 8 v. Lissabon n. Antwerpen. Arctic, 8 v. Londen n. Rotterdam. Aeneas, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Ardeas, 8 te Amsterdam n. Kopenhagen. Badzo, 8 v. Londen n. Rotterdam. Bergsingel, 8 v. Amsterdam te Koping. Bernard John, 8 v. Carthagena te Londen. Bab T, 3 v. Helsinki te Hamina. Boreas, pass. 7 Kp. St. Vincent n. Oran. Cinderella, 8 v. Duinkerken te Rotterdam. Diannel, 8 v. Delfzijl te Londen verw. Daje Böhmer, 11 v. Malaga te Amsterdam verw. Ellewoutsdijk, pass. 8 Landsend n. Newcross. Equator, pass. 8 Kp. Vilano n. Rotterdam. Erkalin, 8 v. Londen n. Zaandam. Flevo, 7 te Aalborg n. Aarhus. Fivelborg, 8 v. Kristianahamn te IJmuiden verw. Goote, 8 v. Manchester te Rotterdam. Gaasterland, 8 v. Goole te Harlingen verw. Hoc Vinces, 8 v. Rotterdam n. Grimsby.. Haringvliet, 8 v. Runcorn te Aalborg. Herman Buisman, 8 te Gothenburg v. Hels.borg. Ilos, 7 te Kopenhagen n. Amsterdam. Ilias. 8 v. Hamburg te Gothenburg verw. Ida Pieter, 8 v. Alius te Hamina verw. June, pass. 7 Pitboei n. Gothenburg. Joost, 7 60 m. o.n.o. Bornholm n. Helsinki. Jan Kreumer, 8 v. Rotterdam n. Londen. Jura, 8 v. Londen n. Rotterdam. Kaap Falga, 7 v. Vestervik te Rotterdam. Kaap St. Vincent, pass. 5 Kiel n. Norrsundet. Kemphaan, 8 v. Gdynia n. Hull. Leuvehaven, 8 v. Kopenhagen te Malmö. Larix, 4 v. Hernosand te Zaandam. Midas, 7 40 m. w, Malta n. Tunis. Midsland, 8 v. Rotterdam n. Grangemouth. Marcella, 8 v. Gothenburg te Stege verw. Matthew, 8 v. Randers n. Rotterdam. Meidoornsingel, 8 v. Cork n. Newport. Mulan, 8 v. Maassluis te Boston. Nero, pass. 7 Santander n. Oporto. Nottingham, 8 v. Goole te Zeebrugge verw. Nero, 7 v. Bilbao n. Oporto. Nestor, 7 te Rotterdam n. Amsterdam. Niobe, 8 te Amsterdam n. Rotterdam. Poortvliet, pass. 8 Brunsbtittel n. Harlingen. Pavo, 4 v. Stocka n. Zaandam. Ponza, 7 v. Holmsund n. Zaandam. Phidias,, 7 v. Leixoes n. Lissabon. Philetas, 7 te Piraeus n. Izmir. Plato, 8 v. Antwerpen n. Amsterdam. Roelof Buisman, 8 v. Zaandam n. Ahus. Taurus, 8 v. Dover te Rotterdam. Tilly. 7 v. Zaandam te Kristinehamn. Thaletas, 8 te Pernis n. Izmir. Volharding, 8 v. Bari te Palermo verw. Wilca. 8 v. Hogenas te Lulea verw. Willy, 8 v. Rotterdam n. Mantyluoto. IJsel, 8 v. Hamburg te Hull verw. Zijpenberg, 8 verm, te IJmuiden v. Mf/illa. SLEEPVAART Ebro, 7 v, Rouaan n. Rotterdam. Loire, 7 230 m. n. Lissabon n. Lissabon. Noordholl., 7 500 m. o. Bermudas n. N. Orleans, Oostzee, 7 v. Southsfields n. Rotterdam. Poolzee, 7 v. Le Havre te Lagos. Zeeland, pass. 7 Colon n. New Orleans. Zwarte Zee, 7 te Gibraltar. RIJWitLEN BARENDSESTRAAT hoek Kamperstraat Tel. 13797 R.K. Ochtendblad vraagt Brieven no. 3210. Voor fouten In telefonisch opeegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie 17 j. uit goed mil. zou zich gaarne geplaatst zien als leerling-verkoopster in kunst- of juweliers zaak of enige andere zaak, waaraan interes sante en leerzame werk kring verbonden is. Bloe- mendaal, tel. 19482. Hiermede vervullen wij de droevige plicht u in kennis te stellen van het overlijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der stervenden, van mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder LOUISA WILHELMINA VAN POORTEN in de leeftijd van 49 jaar. Uit aller naam: D. Hensen. Assendelft, 8 aug. 1956. Popelstraat 5. De teraardebestelling zal plaats hebben zaterdag 11 aug. a.s. des v.m. 9.30 uur op de Noorderbegraaf plaats aan de Vergierde- weg te Haarlem. Vertrek van Alg. Ziekenhuis te Zaandam v.m. 8.15 uur al waar de overledene is opgebaard. Heden overleed onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JAN HENDRIK v. WIJK in de leeftijd van 81 jaar. J. B. van Wijk M. van Wijk- Wesseling J. H. van Wijk A. van Wijk- Vermeer W. van Wijk H. van Wijk- Haussler B. G. Koers- van Wijk G. Koers G. W. Barthel- van Wijk F. W. Barthel Kinderen en kleinkinderen Haarlem, 7 aug. 1956. Zomerstraat 13. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der Rouwkamers Zijlweg 63, bezoeken van 2—4 uur. De teraardebestelling vindt plaats zaterdag 11 augustus a.s. te 1.30 uur op de Noorderbegraaf plaats. Vertrek Zijlweg 63 tegen 1 uur. Heden ging van ons heen na een geduldig gedragen lijden, mijn innig geliefde zorgzame man, onze lieve pleegvader, broeder, zwa. ger en oom de heer WILLEM SCHOLTEN Ridder in de Orde van Oranje Nassau, in de ouderdom van 66 jaren. Haarlem: M. A. Scholten- Veerman Ria Utrecht: K. J. van Kesteren- Nijman J. van Kesteren Deventer: Gé Scholten G. Scholten W. H. Scholten- Berends Santpoort: D. J. Scholten G. L. Scholten- Kuipers Neven en nichten. Utrecht, 5 augustus 1956. Lingestraat 4. De begrafenis heeft heden donderdag 9 augustus op de Algemene Begraaf plaats te Deventer plaats gehad. Op 5 augustus ging van ons heen, onze lieve zus ter, behuwdzuster en tante KRIJNTJE HOUTKOOPER in de ouderdom van bijna 83 jaar. Uit aller naam: S. Houtkooper Haarlem, 9 aug. 1956. Leidsevaart 460. De crematie heeft heden in alle stilte plaats gehad. TAPE RECORDERS (Webster, U. S. A.) TE HUUR Home-Recording SCHOTERSINGEL 63 Tel. 21941 Heden overleed geheel onverwacht tot onze diepe droefheid onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder AALTJE JACOBA VROMANS weduwe van Karei Wilhelm Ludriks op de leeftijd van 72 jaar. A. J. Dankmeijer- Ludriks H. J. Dankmeijer Patty - Ingrid Karin Haarlem, 8 aug. 1956. Kinderhuissingel 12. Condoleance-adres: Bloemveldlaan 69. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der Rouwkamers Zijlweg 63, bezoeken van 24 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden op maandag 13 augustus a.s. .op de Begraafplaats „Wester- veld" te Velsen, na aan komst van trein 12.02 uur halte Driehuis-Westerveld Dr. H. Veen Chirurg AFWEZIG Waarn. Dr. G. den Otter Dr. Th. J. van Vloten Huidarts PRAKTIJK HERVAT Dr A. Brandon Zenuwarts 10 en 11 augustus GEEN SPREEKUUR O. Wiersema Tandarts AFWEZIG TOT 3 SEPT. Haarlem (Bloemendaal) Kleverlaan 71, tel. 22955 al) 1 f 2.50 p. stuk. WARMOESSTRAAT 4 als overheidsinstelling op sociaal-verantwoorde voorwaarden (zonder winst) KREDIETEN1 vooi noodzakelijke aankopen, die u niet Inééns kunt betalen; FINANCIERING van uw inkopen bij deelnemers (winke liers) aan bet Kennemer Financierings-instituut; VOORSCHO "TEN op Densioenen; ADVIES om te voorkomen, dat u te zware lasten te dragen krijgt en HULP als u in moeilijkheden bent geraakt (sanering). Uw zaken worden vertrouwelijk behandeld. Inlichtingen: Kleine Houtstraat (0. Haarlem en bij de plaatselijke cor respondenten TALEN - STENO TYPEN ENGELS V. EMIGR. Houtplein 1 r. Tel. 1776* TE KOOP GEVRAAGD: in goede staat. Bij voorkeur Volkswagen. Br. no. 3214. naar zo'n pracht v.a. 105. Grote keuze in alle modellen, natuurlijk bij PLAIDS, WAGENNETTEN, enz. Schoterweg 11 (t.o. Frans Hals Theater) Telefoon 20144 Rijksstr.weg 246 a Telefoon 22604 Een zacht en zeker werkend laxeermiddel Bij apothekers en drog. Joh. v. Wunnik en Zn. Schagchelstr. 13 Tel. 10286 HAARLEM Zuiver wollen DEKENS Ook in moderne Dessins met Sparzegels hebt u altijd guldens in reserve. Sparzegels en guldens krijgt u gratis. Dubbel voordeel door 10° o korting en 100°/o kwaliteit. Palingrookworst p. 500 gr. 150 ct. Gerook vet spek p. 500 gr. 70 ct. Gekookte kinnebaks ham 200 gr. 45 ct. Fijne schouderham p. 100 gr. 50 ct. Dik niervet p. 500 gr. 60 ct. per 2% kilo 25Ö ct. BARREVOETESTRAAT 17 Tel. 11489 Wegens vakantie is onze zaak volgende week gesloten In pacht of huurkoop gevr. met woning. Borg aanwezig. Brieven no. 3209 Bovendien alleen deze week (9-1 6 aug.) met toch nog 10% korting in Sparzegels: 1 pakje Maizena (Spar)enl busje Nootmuskaat a 50 gram samen van 89 voor 79 ct en 10% korting Bij 1 pakje THEE van De Spar waarop altijd 10% korting 250 gr. Nootkoekjes voor slechts 63 ct en 10% korting in Sparzegels Kopen bij DE SPAR sparen bij de koöp DE SPAR ZELFSTANDIGE KRUIDENIERS

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3